FC Utrecht met moeite langs Sparta DIOK - AAC iVe doen niets, tenzij we geprovoceerd worden' Het is weer wereldrecordweer a Sport Gaal straft Kluivert )e|| Van Kessel offert zich op ^TOrt van BEfflfflElEfl iRDAG 15 APRIL 2000 krijgt voetballes De zaalvoetballers van Bax hebben gisteren slechte me gemaakt voor de 'topper' tegen Den Haag/Trimeur. f twee weken in De Gaasbak. De Voorhoutse ploeg werd ipleet weggespeeld door het al gedegradeerde en incomple et Boys uit Amsterdam. Bax verloor met 4-8, de ruststand 2-5. Marten Bax en Hans van Marwijk scoorden voor rust tBax, Dennis Schroevers maakte daarna een penalty en het de doelpunt. lis in Belgische voorselectie ioven Luc Nilis keert mogelijk terug in de Belgische voet- Ijjoeg. Bondscoach Waseige heeft de aanvaller van PSV op tomen in zijn voorlopige selectie voor de oefeninterland te- Noorwegen op 26 april. Het is de eerste keer dat de Belgi- J» keuzeheer Nilis nomineert. Waseige maakt volgende week [definitieve selectie bekend. De Belgische bondscoach, die ings zijn contract verlengde, vindt Nilis geen speler voor de Pc, De scheidende PSV-spits moest voorin de laatste maan- steeds voorrang verlenen aan Strupar en Emile Mpenza. 5 heeft nog wel trek in een optreden bij EURO 2000. >assi meldt zich af voor Monaco Het prestigieuze tennistoernooi van Monaco is ieuw een topspeler kwijt. André Agassi meldde zich gisteren egens een dijbeenblessure. De nummer 1 van de wereld wijst raakte donderdag bij het toernooi in Atlanta gebles- d. Naast Agassi hebben ook Pete Sampras, Pat Rafter en ton Hewitt zich teruggetrokken voor het evenement in ite Carlo. Bij het toernooi, dat maandag begint, maakt Ri- d Krajicek zijn rentree na maandenlang blessureleed. 'B wint van Polar Bears idrecht In de strijd om de titel in het waterpolo heeft j/Profus gisteravond goede zaken gedaan door Polar Bears 11-6 te verslaan. De Barendrechtse ploeg staat nu boven- |in de poule van drie, met vier punten uit drie wedstrijden, ir Bears verzamelde twee punten in drie duels. AZC staat e met twee punten uit twee wedstrijden. De Alphenaren »n vanavond uit tegen Polar Bears en morgen thuis tegen [uggink in beroep tegen schorsing PSV-aanvaller Arnold Bruggink heeft vrijdagmiddag be- i aangetekend tegen zijn schorsing van vier wedstrijden. De missie van beroep van de KNVB heeft daarop zijn straf op- hort. Dat betekent dat hij morgen kan meedoen in de thuis- strijd tegen Cambuur, waarin PSV mogelijk kampioen it. Bruggink werd in staat van beschuldiging gesteld na een itpartij in de thuiswedstrijd tegen AZ. Volgens de openbare dager en de tuchtcommissie had hij bij het massale hand een een tegenstander geslagen. ROTTERDAM PIM V Salvador Garcia daalde af van de Mexicaanse vulkanen waar hij zijn trainingsarbeid ver richtte, pakte het vliegtuig naar Atlanta, vloog door naar Schip hol, stapte in een taxi en meld de zich donderdag in Rotter dam voor de marathon. Zonder aankondiging vooraf. 'Dé Salvador Garcia?', had los Hermens nog gevraagd toen hij hem aan de telefoon kreeg. De Mexicaan dus, die in 1992 als winnaar op de Cool- singel werd binnengehaald in 2.09,16? Hermens herinnerde zich de wonderlijke namen van Garcia's honden en vroeg de Mexicaan aan de andere kant van de lijn daarnaar. Hij hoor de namen als Nero en Hitier en Salvador Garcia meldt zich op valreep in Rotterdam hij wist dat het inderdaad om de winnaar van 1992 ging. Salvador Garcia is inmiddels 36 jaar, maar wil zich nog graag in het Mexicaanse team voor Sydney lopen. Hij weet dat hij daarvoor een tijd van onder de 2 uur en 10 minuten nodig heeft. En natuurlijk herinnerde hij zich het ideale terrein daar voor. Rotterdam dus, een par koers zo plat als een dubbeltje. Een laatste kans voor Garcia, die zich in maart al had willen kwalificeren maar toen kampte met een blessure. Zo kwam Garcia aanwaaien. Karakteristiek haast voor de twintigste editie van de Mara thon Rotterdam, waar morgen een breed veld van toppers op jacht gaat naar olympische kwalificatie. In de wetenschap dat het parkoers aan de Maas snel is, in de hoop dat het weer een beetje wil meewerken. „Het ziet er goed uit. Dertien graden, beetje wind", haalde Hermens gisteren de voorspel ling aan. „Wereldrecordweer, zeggen we dan." Dat woord valt altijd aan de vooravond van een nieuwe edi tie van de Marathon Rotter dam. Hermens liet er gisteren een ontboezeming op volgen. „Ik heb er afgelopen week zelfs van gedroomd", lachte hij. Aan de regie rond de snelste groep van zo'n twaalf vijftien atleten zal het weer niet liggen. Ze staan gepland voor een doorkomst in 1 uur 3 minuten halverwege. Daarmee moeten de hazen de basis leggen voor een mogelijke aanval op de snelste marathon ooit, die Kha- lid Khannouchi afgelopen na jaar in Chicago liep (2.05,42). Onder de hazen bevindt zich Greg van Hest, die vorige week afzegde wegens vormgebrek, maar nu als 'pacemaker' een slordig uurtje op kop zal lopen en zich dus toch volop zal laten zien. Pas donderdagavond kwamen hij en de Rotterdamse organisatie tot een akkoord. Het scenario rond Kamiel Maa- se van vorig jaar in gedachte (de haas liep door naar de fi nish, waar hij nog slechts nipt door Van Hest werd verslagen), heeft Van Hest al in alle toon aarden ontkend ook stiekem te denken aan 'doorlopen'. Tot de kanshebbers in Rot terdam worden Sammy Korir, Tesfaye Tola, VanderLei Lima, Luiz Antonio Dos Santos, Anto nio Pena en misschien Joseph Mereng gerekend. Rotterdam kan, zoals elk jaar, niet op te gen het veld in Londen waar de marathon enkele uren eerder van start gaat. Daar draven Khannouchi, olympisch kam pioen Josia Thugwane en Anto nio Pinto tegen elkaar in een veld dat wordt gezien als het sterkste ooit. Ook bij de vrou wen (Joyce Chepchumba en Tegla Loroupe) wint Londen het aan de start van Rotterdam. Maar vaak blijkt aan de finish, dat het aan de boorden van de Maas toch sneller is gegaan. LONA RTR/ANP ek Kluivert heeft het voor- [verbruid bij trainer Louis paal. De spits van Barcelo- Oranje is gepasseerd voor idstrijd van vandaag tegen )viedo. vert speelde met Barcelo- n drietal teleurstellende ijden tegen Chelsea (1-3) Mallorca (0-3) en Atletico d (0-3). In de Spaanse deed de voormalige Aja- aritische uitlatingen, die Gaal verkeerd zijn ge- „Het is waar dat de rela- sen Van Gaal en de spe- oor verbetering vatbaar werd Kluivert geciteerd crant Sport. „Zeker op dit nt." Ook voor een radio- was hij kritisch. „Ik denk niet dat het zijn be doeling was om de zaken nega tief te beïnvloeden", aldus Van Gaal in het Sportjournaal. „Ik ken Patrick al vele jaren, maar ook een speler van zijn leeftijd moet weten wanneer hij al dan niet uitspraken kan doen. Ik heb niet veel met hem gespro ken tot nu toe, maar het is niet het moment om te spreken als zoiets gebeurt." Van Gaal hamerde deze week in het openbaar nog op disci plinair gedrag van zijn spelers. Dani neemt tegen Oviedo de basisplaats van Kluivert in. Bar celona moet winnen om een kans te behouden op titelpro- longatie. Door de recente pro blemen zou Kluivert een over stap overwegen naar de Engelse competitie. FC-Utrechtspeler Martel soleert langs Michel Langerak van Sparta (links). Martel kreeg rood nadat hij de Spartaan Kayis had geslagen, foto anp kse supporters mogen niet naar Leeds UL JESSICA LUT7 i' bewijst volgens de voetbalsupporters weer toe bevooroordeeld het is de Turken. Nadat vorige twee Leeds-supporters in tul doodgestoken werden, it de UEFA gisteren om Turkse supporters toe te )t de wedstrijd Galatasa- :ds United voor de halve van de UEFA Cup, vol- week in Leeds. Maar de >en waren te ver gegaan mn beledigingen aan vlag luwvolk, menen de mees- rken. „We doen niets, ten- geprovoceerd worden", een fan. mier Ecevit verklaarde dat isaray niet alleen gelaten 'orden en stelde het rege- rliegtuig beschikbaar voor is ministers die de wed- toch zullen bijwonen. De lartjes, die in Turkije ver zijn, moeten worden te leven. vrienden van zakenman iosar (37) hebben in En- een kaartje voor hem ht waarmee hij toch de lijd kan bezoeken. „Maar jrj.Jn toch niet tussen de 'Onze harten zijn altijd bij jullie, ook al mogen we Engeland niet in', staat op een spandoek van Gataiasaray- fans tijdens het duel tegen Besiktas (1 -1foto reuters Leeds-supporters gaan zitten hij verontwaardigd. „Waarom schouwers verbannen? Of de en voor Leeds klappen", zegt kon de UEFA niet alle toe- wedstrijd naar neutraal terrein verplaatsen, bijvoorbeeld in Spanje of Zwitserland? Maak je geen zorgen. Degenen die het kunnen betalen om naar een wedstrijd in Europa te gaan, zijn hoger opgeleide, beschaaf de mensen. Dat zijn geen hooli gans." „Hoe kan Engeland dromen van het WK 2006 als de politie niet eens 2000 man kan be schermen", briest Celal Gursay, bestuurslid van Galatasaray. „Er wonen 3,5 miljoen Turken in Europa. Hoe zullen ze die te genhouden?" De club kon niet protesteren tegen het besluit van de UEFA omdat dat neer zou komen op terugtrekking uit het toernooi. Dat is ondenkbaar nu de finale zo nabij is. De fans van Galatasaray wa ren gisteravond vastbesloten een voorbeeldige indruk te ma ken tijdens de wedstrijd tegen Besiktas, die werd bijgewoond door waarnemers van de UEFA. Om het zekere voor het onzeke re te nemen was ook 3000 man oproerpolitie ingezet. „Doorlo pen. Hier kan je niet hangen!" De fans, die al uren van tevoren rond het stadium zwierven, werd geen rust gegund. „Besiktas en Galatasaray zijn als water en vuur. In het stadi on tenminste. Erbuiten laten we elkaar met rust." Fatih, een 23-jarige aanhanger van Galata saray wijst op jongens met zwart-witte Besiktas-vlaggen die zich inderdaad ongemoeid een weg banen door een me nigte rood-geel gekleurde Gala- tasaray-supporters. „Als Galata saray wint, dan heb ik weer zin in mijn leven. Maar de moorde naars van die twee Engelsen zijn geen supporters. Dat had niks met voetbal te maken, maar met eer. Turkse suppor ters zijn gentlemen"zegt hij, het Engelse woord gebruikend. Zijn vriend Hakan (24), kap per en trouwe fan van Fener- bahce, beaamt dat. Hij haat Ga latasaray en zal Besiktas steu nen, al zit hij naast zijn maat in het rood-gele vak. Maar zelfs gentlemen laten niet over zich heen lopen. „We zijn opvlie gende mensen. Als de Engelsen ons uitdagen, bijvoorbeeld tij dens het EK in juni, dan kan er opnieuw bloed vloeien. Want het nationale team is een natio nale zaak. Dan zijn we allemaal samen, zelfs degenen die niet van voetbal houden." PRIJSVRAGEN iy van vrijdag 14 april: SCOREbord VOETBAL cht - Sparta 3-1 (0-0). 55. Dijkhui- 58. Marbus 1-1, 60. Kuijt 2-1, 'obbemond 3-1 (strafschop) 'echter Koopman. Toeschouwers. Rode kaart: 65. Martel (FC Gele kaart: Langerak, Stroeve, (Sparta). BUITENLANDS VOETBAL Idale. Seve Ballesteros Trophy, 5,2 miljoen gulden, na eerste dag: Groot-Brittanmë/lerland - Europa 4-4 SCHAKEN Reykjavik Open. Eindstand: 1Stefansson (IJsl) 7 1/2. 2. Short (Eng), Kortsjnoi (Zwi) Grischuk (Rus). Wojtkiewicz (Pol), Miles (Eng), Bu (Chn), Ehlvest (Est) 6 1/2, 9. o a. Timman, Sokolov 6. TENNIS Atlanta. Mannen. 860.000 gulden. Tweede ronde: Vanek (Tsi) - Agassi (VSt/1) 6-4 opgave Agassi. Tarango (VSt/8) - Taba ra (Tsj) 5-7 6-2 7-6. Kwartfinale: Stolten- berg (Aus) - Massu (Chl) 6-1 6-2. Amelia Island. Vrouwen, 1,2 miljoen gul- Derde ronde: Sanchez-Vicario (Spa/6) - Coetzer (ZAf/10) 6-2 6-4, Koernikova (Rus/7) - Pratt (Aus) 6-0 7-5, Suarez (Arg) - Jeyaseelan (Can) 6-2 6-3. Estoril. Mannen, 1,5 miljoen gulden, tweede ronde: Lapentti (Equ/3) - Fromberg (Aus) 3-6 6-3 6-2, Ferrero (Spa) - Squillari (Arg) 6-4 6-4. Kwartfinales: Medvedev (Oek) - Henman (GBr/4) 6-2 6-3. Lapentti (Ecu/3) - Ferrero (Spa) 7-6 6-4, Clavet (Spa) - Escude (Fra/8) 6-3 6-2. Moya (Spa) - Ulihrach (Tsj) 4-6 6-1 6-2 Vrouwen, 1,3 miljoen gulden. Kwartfinales: Dechy (Fra/2) Montolio (Spa/8) 6-3 6-4, Garbin (Ita) - Kis (Hon/7) 7-6 6-4, Huber (Dui) - Torrens-Valero (Spa) 6-3 7-6, Farina (Ita) - Vavrïnec (Zwi) 6-3 6-2 Casablanca. Mannen, 700.000 gulden. Tweede ronde: Arazi (Mar) - Rochus (Bel) 6-2 7-5. Kwartfinales: F'uerta (Arg/7' - El Aynaoui (Mar/1) 7-6 6-4. Grosjean (Fra/4) - Bruguera (Spa) 6-0 6-0, Di Pasquale (Fra) - Vinciguerra (Zwe) 6-2 6-3. WIELRENNEN Ronde van Aragón. Derde etappe, Benasque - Sabinanigo: 1 Freire (Spa) 159 km in 3.51.12, 2. Martin Pedriguero (Spa), 3. Basso (Ita) Klasse ment: 1. Piepoli (Ita) 12.03.18, 2. Gar- mendia (Spa) 0.03, 3. Fernandez (Spa). Week van Lombardije. Derde etappe, Sarnico - Telgate: 1. Qua- ranta (Ita) 185 km in 4 26.19, 2. Zanotti (Ita), 3. Klemencic (Slv), 4 Cipollini (Ita). 5. Flores(Mex), 6. Hunter (ZAf). Klassement: 1 Gontsjar (Oek) 13.04.06, 2 Rous (Fra) 0 04, 3. Simoni (Ita) 0.05. Ster der Beloften. Derde etappe. Valkenburg - Valkenburg: 1 Thijs (Bel) 181,2 km in 4.36.34, 2. Jan sen (Ned). 3. Simensen 0.05, 4. Penney (GBr), 5. Beikirch (Dui) 0.23. 6 Hoede- makers (Ned) Klassement: 1 Balciunas (Lit) 9.24.10, 2. Tankink (Ned) 0 38. 3. Dunning (Ned) 0 53. 4 Reinerink (Ned) 0.56, 5. Semper (Den) 0.58. 6. Van Elven (Ned) 1 26. Ronde van Nedersaksen. Vierde etappe, Bückeburg - Lüneburg: 1. Zuijderwqk (Ned) 178.6 km m 3.50.52, 2. Pollack (Dui), 3 Siedler (Dui). Klasse ment: 1 Pollack 15.52.15, 2. Teutenberg (Dui) 0 22, 3. Schmidt (Dui). Ronde van Loire-et-Cher, derde etappe Mont-près-Chambord - Vendöme: 1. Lajoie (Fra) 195 km in 4.51.11, 2. Lo- catelli (Fra), 3 Larsen (Den) Algemeen klassement: 1. Vikoyr 12.47.55. 2. Meu nier (Fra) 0.513. Gicquel (Fra) 0.53. Wolvega, 15 april Eerste koers: Oje Buitenzorg, Owner's Proud. Offensive Me adow. Tweede koers: Ohtina Tassel, Olga Whitesummer, Nippy Noya. Derde koers: Maggie Dragon, Marybell. Me lissa Boko Vierde koers: Ma- nus Buitenzorg. Mike. Mary van Camstra, Mercedes Star Vijfde koers: Center Piece, Ni ne Iron. Krundy's First Zesde koers: Marty, Notre Dame. Macy van 't Ho' Zevende koers: Leonardo. Neil Dragon Jillyjojane Achtste koers: Jo- landa Shoeing, Keep the Change. Kosmos Queen. Ne gende koers: Lewis Transs R Liberte Hollande, Memory La- Duindigt, zondag 16 april Eerste koers: Nora van Corn- jum, Nero Boko, Nero Buitenzorg. Twee de koers: Mandy Pluto. Navarra Zorgwijk, Meryl Buitenzorg. Derde koers: Sunlight Dancer. Ombra di Nube. Power of Dreams Vierde koers: Nike Victory, Napal Limburgia, Morengo D, Katapult Pompa- no. Vijfde Koers: Man of West. Digitalis. Eastern Baby. Zesde koers: Mon Ami, Og- mios Robel, Nikki Groenhof Zevende koers: King Summerland, Goudino, Abba. Achtste koers: Kim Wielmga, Jurren Kroon. Borga Elegant Negende koers: Apianus. Dive Master. Bluetong. Tiende koers: Hinde Buitenzorg, Herbie V/, Sir Volo Elfde koers: Djelforce, Nympha. Ya- vuz Twaalfde koers: Kairos Hanover. Mik- ki Scimitar, Mastermind Jago. Alkmaar, maandag 17 april Eerste koers: Nibber F Boko, Mack Royal ty, Nigel Baldwin. Tweede koers: Mr Svar- vis, New Buitenzorg, Kanouk D. Derde koers: Ivwin L. Lefkas Oldeson, Jossi Tor nado Vierde koers: Jack Daniel's, Mireille K, Northern Chili, Vijfde Koers: Kid of Flora, I'm Maggie, Te'Lega. Zesde koers: Nouvelle Wiba, Okanja Dragon, Original Hunter Zevende koers: finale Achtste koers: Micky Jeanet, Mario Faune, Maldi- ni Boko, Lyda Schermer Negende koers: Kim Rainbow, Killing Star, Space Run- FC Utrecht en Sparta hebben er gisteravond in een vol Galgenwaard pas in de tweede helft een echte wedstrijd van gemaakt. Voor de pauze viel er nauwelijks iets te be leven, maar daarna gebeurde er van alles. De Utrechte naren wonnen fortuinlijk met 3-1, maar verloren hun publiekslieveling Didier Martel door een rode kaart. UTRECHT ANP De Fransman sloeg in de 65ste minuut Spartaan Kayis tegen de grond. Scheidsrechter Koop man kon niet anders dan Mar tel van het veld sturen. De leidsman had een belangrijke rol in de hectische tweede helft. Eerst keurde hij in de 51ste mi nuut ten onrechte de openings treffer van Sparta af. Volgens Koopman stonde Boukhari bui tenspel toen hij de bal langs doelman Wapenaar tikte, maar daarvan was geen sprake. Nauwelijks vier minuten later maakte Dijkhuizen tegen de veldverhouding in 1-0. Hij kop te een voorzet van Robbemond fraai binnen. Sparta gaf de moed niet op en kwam al snel langszij. Marbus rondde een combinatie met Boukhari af. De thuisploeg maakte vervolgens 2-1 via Kuyt, maar volgens Sparta ging aan die treffer een overtreding vooraf. Door het wegzenden van Martel sloeg de vlam in de pan. Koopman had de grootste moeite beide ploegen in het ga reel te houden. De rust keerde pas terug toen FC Utrecht op 3- 1 kwam. Spartaan Marilia trok in het strafschopgebied Lucius naar de grond. Robbemond be nutte de penalty koeltjes. Voor Sparta was de winst in Utrecht het debuut van de 17-jarige Da vid Mendes Da Silva. Hij deed het als controlerende midden velder verdienstelijk De eerste helft kende nauwe lijks hoogtepunten. De eerste kans van de wedstrijd kreeg Sparta. De Deen Nielsen be kroonde in de 22ste minuut een prima solo met een schot op de lat. Enkele minuten later had FC Utrecht-spits Dijkhuizen de 1-0 moeten maken, maar hij knalde in vrije positie onbe heerst naast. De eerste helft eindigde met een goede vrije trap van centrale verdediger Schut. Sparta-trainer Dolf Roks vree st dat de wedstrijd nog gevol gen voor zijn spelers zal heb ben. Nadat scheidsrechter Koopman FC-Utrecht-speler Martel met rood van het veld had gestuurd, ontstond er een opstootje waar over en weer werd geschopt en geslagen. Spartaan Marilia zou hebben getrapt en Roks vreest nu dat de Braziliaan op basis van televi siebeelden zal worden aange pakt. De trainer hield vorige week nog zijn mond over scheids rechter Van Huiten die Sparta tegen Ajax (3-2 verlies) bena deelde. Vrijdag in Utrecht had hij wel kritiek op Koopman. „Die man bakte er niets van. Hij keurde een doelpunt van Sparta onterecht af en ook die strafschop tegen ons sloeg ner gens op. Straks moet ik nog en kele spelers missen door schor singen, omdat nu weer Koop man slecht fluit." FC Utrecht: Wapenaar; Vreven, Van der Gaag, Schut en Bosschaart; Rob bemond, Lucius en Touzani; Kuijt (90. Cairo), Dijkhuizen (67. Zuidam) en Martel. TER AAR JANET VAN DUK Miquel van Kessel zal morgen tijdens Luik-Bastenaken-Luik vooral in dienst rijden van de kopmannen Peter van Petegem en Sergej Ivanov. De Teraarse wielrenner van Team Farm Frites hoopt mee te gaan in een vroege ontsnapping, zodat de beide kopmannen zich in het peloton kunnen sparen voor de finale. „Het is de bedoeling dat ik me opoffer", aldus Van Kes sel. De Teraarse wielrenner kampt nog enigszins met de na weeën van een buikgriep en verkoudheid, waar hij een maand geleden last van had. Toch voelt hij zich door specia le trainingen in België sterker dan vorig jaar. Van Kessel ver wacht dat die trainingsmethode nog meer effect zal sorteren. „Mijn lichaam moet er nog aan wennen." De selectie voor Luik-Basten aken-Luik komt niet als een verrassing voor de renner uit Ter Aar. Al eerder werd bepaald dat hij bij vormbehoud de Waalse Pijl, Luik-Bastenaken-Luik en de Amstel Gold Race zou rijden. Woensdag had hij 'een beetje pech' tijdens de Waalse Pijl. Door een valpartij voor hem kwam Van Kessel al vroeg in de wedstrijd in een reeds verslagen groep terecht. „Ik fietste de hele dag achter de feiten aan." Na de drie klassiekers rijdt Van Kessel een Franse koers, daarna doet hij mee aan de Vierdaagse van Duinkerken, waarna hij zich meldt voor de Giro d'Italia, die hij vorig jaar voor het eerst reecl. „Ik hoop dat ik daarna nog de Ronde van Spanje kan rijden en volgend jaar misschien de Tour de Fran ce." De Teraarder reed de afgelo pen weken vooral koersen in Nederland, omdat Team Farm Frites niet mee mocht doen aan de Ronde van het Baskenland. rugby@diok AANVANG 14.30 UUR Kom het zien, en proef de echte rugbysfeer bij LRC DIOK Toegang gratis! ledereen is welkom aan de Smaragdlaan 101 in Leiden (tegenover CBR/3 Octobertiai) KAMPEER-WINTER RUITERSPORT

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 39