ia Wellicht steun van gemeente voor FC Lisse Dossiers, mokken en pennenbakken rollen nieuw gemeentehuis binnen springtij Duin Bollenstreek Katwijk stuurt meer tieners naar HALT Verdeeldheid over wegversmallingen Eis drie jaar cel voor telefoonterreur Neem een proefabonnement BEL 071^5128030 WEKEN VOOR/ 41,00 f ;RDAG 15 APRIL 2000 rsenschudding na botsing irdwuk Bij een aanrijding op de kruising De Krom/Helm- weg heeft een 30-jarige Katwijkse een hersenschudding op pen. De vrouw gaf geen voorrang aan een 35-jarige Katwij- die op De Krom reed. Ze raakte in de slip en kwam met rauto in een droge sloot naast de weg terecht. Brandweer unbulancepersoneel moesten haar bevrijden. ichting Jong krijgt 25 mille ajHEiM Stichting Jong uit Sassenheim heeft 25.000 gulden regen uit het Schipholfonds. Dit geld wil Stichting Jong ge- iken voor de inrichting van het jongerencentrum dat naar vachting deze zomer wordt opgeleverd. Het oorspronkelijke lerencentrum - een oude voetbalkantine - moest plaatsma- voor woningbouw. Ook de Stichting Welzijn ouderen Sas- ieim-Warmond ontvangt een bedrag uit het Schipholfonds. gaat om een donatie van 11.500 gulden voor de inrichting een internetplein voor ouderen. Verder krijgen de Scouting lenheim, en de Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen, iljng Sassenheim, Voorhout en Warmond, elk 3.000 gulden, isse krijgt biljartvereniging De Beukenhof 855 gulden. Stich- Concerten Bollenstreek ontvangt 2.500 gulden en Stichting a tapo, ook Lisse, krijgt 1.000 gulden. sse betaalt schadeclaims uit Lisse gaat acht omwonenden van het appartementcom- "t Bolwerk op de hoek van de Gladiolenstraat en de Kanaal- at schadeloos stellen. De gemeente trekt daar 125.000 gul voor uit. De omwonenden krijgen elk een deel van dat be- j omdat zij door de bouw van het complex hun huizen in rde hebben zien verminderen. Het college komt met dit rstel nadat de Stichting Adviesbureau Zaken uit Rotterdam onderzoek heeft ingesteld. Het voorstel wordt maandag in lommissie financiën besproken. ebsite over koninklijk bezoek yuk Het hele programma van het bezoek van koningin trix aan Katwijk staat sinds gisteren op internet. Informatie rde viering in Leiden wordt een dezer dagen toegevoegd. De www.koninginnedag2000.nl is opgezet door de gemeenten wijk en Leiden samen. Er staat ook informatie op over de an- activiteiten van de oranjeverenigingen, achtergrondinfor- rlenii je over Katwijkse monumenten en over de band van Katwijk li het huis van Oranje. dt zij achten over stank bedrijf ;gom* Sloos Zeefdruk Studio moet weg van Wilsonweg in egom. Dat menen bewoners van de Vincent van Goghsingel, hede is tuinen aan het bedrijf grenzen. Zij zeggen veel last te heb- ïisatü van de stank van oplosmiddelen van Sloos. De drukkerij lenjn :g, ondanks eerder protesten, recent een nieuwe milieuver- ning van de gemeente. Deze is nodig omdat Sloos een extra d aan de Wilsonweg heeft aangekocht. Maar dat mag vol- s het bestemmingsplan helemaal niet, zeggen de bezwaar - le dii ;ers nu. Ze zijn naar de Raad van State gestapt om de ver- ;n va hing aan te vechten. Verder willen ze dat de gemeente zich ant om een andere plaats voor het bedrijf te zoeken, buiten woonwijk. De commissie ruimtelijke ordening buigt zich 6 april over de kwestie, als het nieuwe bestemmingsplan sestraat aan de orde komt. katwijk peter blok Het aantal tieners dat zich in Katwijk schuldig maakt aan vandalisme, door de politie wordt opgepakt en vervolgens een werkstraf bij bureau HALT krijgt, is het afgelopen jaar fors gestegen. Vorig jaar moesten 133 tieners bij HALT aan de slag. Dat waren er veertig meer dan in 1998, toen 93 jongeren een werkstraf op gelegd kregen. In 1997 moes ten 59 Katwijkse tieners onder toezicht van HALT aan het werk. Vooral voor het te vroeg afsteken of stunten met vuur werk kregen veel jongeren een werkstraf bij HALT. Het hoe en waarom van de stijging is volgens de gemeen te onduidelijk, omdat daar naar niet of nauwelijks onder zoek is verricht. Wel is het vol gens Katwijk een feit dat in 1998 en 1999 op de politiebu reaus meer aandacht wordt besteed aan het nut en de noodzaak van HALT-verwij zingen dan vroeger. In het politiedistrict is even eens sprake van een stijging van het aantal HALT-klanten. In 1997 lag dat aantal op 104, in 1998 op 160 en in 1999 op 265. Leiden verwijst in de regio de meeste tieners door naar bureau HALT. Katwijk is in het politiedistrict 'een goede tweede'. verhuisd naar het nieuwe gedeelte van het gemeentehuis. Het oude raadhuis foto henk bouwman Grootscheepse verhuizing aan Rijnsburgs Koomansplein jved n. Opleidingstraject voor MBO-ers of bezoek onze stand op de Business World, vacaturebeurs voor Zoetermeer e.o. bij Dekker Zoetermeer Info: (072) 519 81 41 runsburg peter van egmond De grootscheepse verhuizing in het Rijnsburgse gemeentehuis is op rolletjes verlopen. Letter lijk zelfs. Vijfhonderd dozen zijn in containers en op karren met wieltjes van het oude naar het nieuwe gedeelte van het ge meentehuis gerold. De verhui zing markeert een belangrijk moment in het nieuwbouwpro ject van de gemeente Rijnsburg. De rode nieuwbouwvleugel is af, het is nu tijd om het oude raadhuis aan te pakken. Daarvoor moesten de vijftig ambtenaren die aan het Koo mansplein zijn gevestigd, wel eerst het veld ruimen. Donder dag is hun inboedel verhuisd, gisteren is hun nieuwe kantoor ingericht. Maandag kunpen ze weer aan het werk. Voor de echte verhuizing op donderdag zijn de meeste amb tenaren naar huis gestuurd. Tien man verhuispersoneel en anderhalve ambtenaar om de boel een beetje te sturen, dat is voldoende om de klus te klaren. Na een dag buffelen later staan de dozen elk in het juiste kan toor. Als er een nieuwsgierige ambtenaar was komen kijken, had chef nieuwbouw Hans van der Velde die meteen de deur gewezen. „Dat kan je niet heb ben tijdens de drukte." Vijfhonderd dozen had de ge meente besteld om alle dos siers, pennenbakken, en andere kantoorbenodigdheden over te brengen. „Dat aantal hebben we goed ingeschat", zegt Van der Velde opgelucht. „Ze zaten op vier na allemaal vol." Intussen - het is vrijdag - pakt het teruggekeerde gemeente- personeel de spullen weer uit. Foto's van de familie en mok- ken-met-opdruk krijgen een plekje op de nieuwe burelen. Een enkele ambtenaar schuifelt door de gang, een bureaustoel met daarop de favoriete kamer plant naar de nieuwe werkplek rollend. Een deel van het meubilair blijft achter - afgekeurd op ar- bo-gronden. De bureau's bij voorbeeld krijgen een nieuwe bestemming, waarbij ambtena ren zelf de eerste keus krijgen. Vervolgens mag werkgroep De Ruyter kijken welk meubilair geschikt is als geschenk aan Oost-Europa. Over de nieuwe werkplek heeft burgemeester Van der Lee vooral verwondering geconsta teerd bij zijn ambtenaren. „Zo van: 'Komen we hier te zitten? Wat een licht en een ruimte!' Dat is begrijpelijk, als je zoveel jaren in zo'n hokje hebt geze ten." In het oude gemeentehuis rest de rommel. Hier en daar een achtergebleven folderrek. Een berg afgekeurde analoge telefoons, gewikkeld in een klu wen van draden. Vergeelde posters aan de muur. De begane grond van dit ou de raadhuis staat een fikse her inrichting te wachten. De zware stenen balie (paspoorten en dergelijke) gaat eruit, de achter liggende kamers verdwijnen. Daarvoor in de plaats komen nieuwe kantoren en vergader ruimten. En een grotere kanti ne. Centraal in de hal komt de publieksbalie. Voor de bouw vak, medio juli, moet de interne verbouwing klaar zijn. Na de zomer volgt de inrichting en de verhuizing van de ambtenaren die nu nog aan de Katwijkerweg zitten. Medio oktober staat de officiële opening van het nieu we gemeentehuis gepland. Voetbalvereniging komt geld tekort De voetbalvereniging FC Lisse krijgt als het aan burge meester en wethouders ligt een bijdrage van 150.000 gul den. Bovendien wilt de gemeente zich garant stellen voor een lening van 350.000 gulden. Daarmee kan de club het noodzakelijke groot onderhoud aan de gebou wen laten verrichten. den aan de financiële handrei king. Het bestuur moet eerst een sluitende meerjarenbegro ting indienen. Voor de bestem ming van de anderhalve ton moet de club toestemming en goedkeuring van het college vragen. En FC Lisse moet nu eindelijk de huurovereenkomst voor het gebruik van het sport park ondertekenen. wim van wanrooy Het bestuur kan dan tevens fi nancieel orde op zaken stellen. Dat is nodig omdat de club be rekend heeft de eerstkomende negen jaar jaarlijks gemiddeld 9.000 gulden tekort te komen. „De vereniging wordt niet di rect in haar voorbestaan be dreigd. Maar de kans daartoe is wel aanwezig. Lisse heeft een li quiditeitsprobleem. En dat komt voornamelijk omdat de jaarlijkse ramingen niet over eenkomen met de werkelijke kosten. Als we financieel niet de helpende hand toesteken, is er op korte termijn te weinig geld voor bijvoorbeeld groot onder houd. De vereniging komt dan in een vicieuze cirkel terecht, met alle gevolgen van dien", zegt het college in een raads voorstel. B en W stellen wel voorwaar - FC Lisse heeft al aangegeven hoe zij uit de penibele situatie wil komen. Zo staat het bouwen van een sponsorhome en een uitbreiding van de kantine op het programma. De club wil dat vooral door inzet van eigen le den realiseren. Het college juicht die zelfwerkzaamheid toe. Ook met loterijen en hoge re kantine-opbrengsten moet het tij ten gunste gekeerd wor den. De commissie financiën gaat het collegevoorstel maan dag 17 april bespreken. ïouL.. lekker wonen, leuk Die slogan siert sinds weken de gemeentelijke advertentie. 'rlijk is eerlijk, het Voor- se gemeentebestuur ver- dit keer een compli- Want die slogan is een egelrechte voltreffer. vind je een gemeente zoveel aan de fantasie van rkeersdeelnemers wordt elaten? Rij je lekker over lednieuwe Zuidelijke weg, wordt je pad opeens kkeerd omdat het laatste weg nog ontbreekt. Had je ivele plan opgevat om het houtse centrum - als je dat )t vinden - te bezoeken, ain je mooi weer het hele rondrijden. Als je dan net nd bent om via de Schou- an te rijden dan belandde der deze week nog in een zandhoop waar je met eetje mountainbike wel leen kwam, maar met de idelde gezinsauto toch niet. Die zandhoop is in- els ingewisseld voor een ;tv0 even fraaie hekken, waar je an 1 iet doorheen kunt trou- Als je dan uiteindelijk log op de Jacoba van Bei- veg bent beland en de rotonde wilt nemen, je ook nog eens gecon- >ider Berc*met fietsers die de rij- opzeilen omdat het fiets- indigt in een drabbige 15 fbak. denken van het gezellige ines rond de aanleg van IOP's die opeens geen JOP mogen heten omdat om- nden de komst van hang- ren niet zo fijn vinden? Nu t(jrt n afdakje wordt neerge- het officieel geen JOP dus valt er niks meer te De Duin- en Bollenstreek heeft er een nieuw duo bij. Geen zangduo, maar een heus voorleespaar. Annema- rie en Theo heten ze. Voor alle bollenkinderen betekent dat in het vervolg smullen, want waar vind je van daag de dag nog zo'n lieve tante en oom? Gezeten in een authentieke strandstoel oefenden de toeristenbaas en de bijna-baas van het gemeentehuis de afgelopen week alvast tijdens een kinderreceptie bij Space Expo, de permanente ruimtevaarttentoonstelling in Noordwijk. Daar werd namelijk een treintje in gebruik geno men dat je brengt naar de plek waar ze satellieten maken. Tante Annemarie vertelde dat de kindertjes tegen woordig niet meer in Jip en Janneke lezen. Neen, de jeugd van tegenwoordig wil naar Space Expo! En ome Theo vertelde al die lieve meisjes en jongens dat hij vroeger - ja heeeeeel lang geleden - luisterde naar het gepiep van de Spoetnik. Maar Ome Theo had nog een leuke uitsmijter. Het treintje is misschien wel de voor bode van een verbinding tussen Noordwijk en Katwijk. Alle grote mensen, die ook naar de receptie waren gekomen, vonden dat erg leuk. Ze klapten er in ieder geval heel hard om. Wie ook eens met het hele gezin wil lachen: het duo is tegen een geringe vergoeding in huis te halen. Als de telefoon van de Noordwijkse VW-directeur bezet is, gewoon even bellen naar het Noordwijk- se gemeentehuis en vragen naar de loco. foto dick hogewoning n hebben we het nog niet 'et plan om de paar jaar bibliotheek weer af te bre ken. Of het getreuzel met de centrumplannen, het voortdu rende uitstel van de bouw van een school in Hoogh Teijlingen, een buitenschoolse opvang in het Oosthoutpark en een nieu we peuterspeelzaal. Zo hou je tenminste iets over om naar uit te blijven kijken. Nee, het is werkelijk leuk leven in Voorhout. Afscheid „Voor het afscheid van de week waren drie genominëerden. Beenhakker, Berkheij en Brink. De jury had eigenlijk van alle drie meer verwacht. Maar mis schien is de tijd gewoon voorbij dat grote leiders ook met veel drama aftraden. Wij constate ren met verdriet dat men tegen woordig zo nodig zelf het mo ment moet kiezen en zijn eigen afscheid wil regisseren, maar dat bijna niemand er in slaagt daar echt iets van te maken. Terwijl die rituelen voor de ach terblijvers heel belangrijk kun nen zijn. Voor Katwijkse CDA-stemmen- de Feyenoord-fans met aande len World Online was het een hele moeilijke week. En het minste wat je dan mag ver wachten van die lui die zoge naamd met opgeheven hoofd vertrekken, zijn een paar ge ruststellende woorden. Bij Don Leo moesten we het doen met een vaag verhaal over schuld en verantwoordelijk heid. En dat hij met Ajax in ge sprek was. Nina verweerde zich eerst met een verwijzing naar het belang van haar verwanten. Maar als er ooit een vrouw was bij wie niemand zich een gezin kan voorstellen, dan is het Nina Brink. De keuze viel daarom als van zelf op Ton Berkheij. De reden van zijn vertrek is ons niet hele maal duidelijk, maar hij verlaat de Katwijkse politiek tenminste met de kin omhoog én met wij ze woorden. Beetje voetbaltaal ('tactische wissel'), snufje Peper ('ik heb een olifantenhuid') maar vooral een nu al klassieke weergave van de frustraties uit de praktijk van het lokaal be stuur. „Je doet het nooit goed. Applaus is er niet bij. Als je Pie tje helpt, voelt Jantje zich in zijn leef- en woongenot bedreigd." Mag ik uw applaus voor Ton Berkheij! En wil Pietje naar voren komen om hem het lintje op te spel den?" roza van der veer, job de kruiff irene nieuwenhuuse Tweede Loosterweg bezorgt college Hillegom hoofdbrekens hillegom lieke de kwant Vier bewoners van de Tweede Loosterweg in Hillegom protes teren tegen het aanbrengen van zeven wegversmallingen in hun straat. Ze vrezen overlast door remmende en optrekkende au to's. Dit terwijl andere bewo ners langs dezelfde weg juist drie jaar lang op de geplande maatregelen hebben aange drongen. Het Hillegomse college kan er geen chocola meer van maken. Drie jaar geleden ontstond groot rumoer aan de Tweede Loosterweg als gevolg van de plannen voor een NS-station aan het einde van deze weg. Be woners, die al jaren geplaagd zouden worden door sluipver- keer en snelheidsmaniakken, vreesden nog meer drukte. Op verhitte inspraakavonden eis ten ze verkeersremmende maatregelen opdat hun kinder rijke woonbuurt eindelijk de verdiende rust kreeg. Vooruitlopend op de opleve ring van het station op 31 mei presenteerde de gemeente on langs een verkeersplan. De Tweede Loosterweg wordt vol gens de tekeningen voorzien van zeven wegversmallingen met drempels. De bezorgde be woners haalden opgelucht adem. Tot verbazing van het college laat nu echter een andere groep bewoners van zich horen. In brieven aan de gemeente schrijven zij dat hun weg van oudsher een doorgaande, toe ristische route is en dat ook moet blijven. Bovendien zou den de versmallingen meer el lende dan verlichting brengen. „Zeven maal afremmen, stil staan en weer optrekken voor een wegversmalling zal de rust hier geen goed doen", schrijft A. Kalkers. De bezwaarmakers zien wel iets in vriiliggende fietsstroken en, als het echt moet, een paar glooiende ver keersdrempels over de gehele breedte van de weg. Wethouder Hulsebosch van verkeer heeft inmiddels op aan dringen van verschillende raadsfracties toegezegd met de bewoners te gaan praten. „De situatie is zo verwarrend gewor den dat we hebben besloten een nieuwe, derde inspraak avond te organiseren voor het college met een definitief voor stel komt." Wanneer deze bij eenkomst wordt gehouden, is nog niet bekend. den haag/voorhout perbureau cerberus Hij belde lukraak tientallen vrouwen op en vertelde ze dan dat hij een familielid van ze gegijzeld had. De 43-jarige taxi-chauffeur uit Voorhout dicteerde hen vieze teksten die de vrouwen daarna moesten voorlezen. Alleen op die ma nier konden ze hun familielid redden, zo maakte de man hen wijs. Veel slachtoffers trapten De modus operandi van de dader was steevast hetzelfde. Hij probeerde gewoon uit door bijvoorbeeld te vragen; 'Is uw zoon niet thuis Als de vrouw in kwestie dan zei; 'ne.e -die is daar en daar- dan zei de kwaadaardige beller; 'nee hoor, die is bij mij', waarna de intimidatie begon. De man gaf alles toe. Hij had gehandeld uit een 'drang naar macht' en uit 'eenzaamheid'. Hij stemde in met een behan deling, zoals die door een psy choloog was geadviseerd. De psychologe achtte hem overi gens wel toerekeningsvatbaar. Wat officier van justitie mr. E. Vos betreft kan die behan deling nog even wachten. Ze eiste drie jaar cel waarvan een half jaar voorwaardelijk tegen de man. De verdachte, die zelf meer dan tien jaar gevangen bewaarder was, zit al enige maanden in voorarrest. Zijn raadsman mr. L. de Milliano vroeg de rechtbank een kortere straf op te leggen. „De behan deling moet snel kunnen aan vangen. anders moet mijn cli ënt straks weer huis en baan gaan zoeken, zodat die behan deling weer op de achtergrond komt. Daar is de maatschappij niet mee gediend.". De ver dachte is tien jaar geleden voor soortgelijke delicten ver oordeeld. geHuys

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21