Warmond rekent op opvolger 'Warmond was geen opstapje' ZIT U NIET LEKKER? KINDEREN IN I 2e PAASDAG HET NIEUW? (K)OPEN Regio Bus naar Houtrust blijft deels overeind Onduidelijkheid over visconflict duurt voort ;f uw clubgebouw Oegstgeest >vra„ 'S. we jEESTVoetbalvereniging Oegstgeest heeft een nieuw club- Burgemeester Timmers van Oegstgeest verrichtte gisteren iciële openingshandeling. In aanwezigheid van de spon- iood Timmers namens de gemeente de vereniging een ca- aan, twee gloednieuwe dug-outs met clubvlag en al. ieuwe gebouw is van alle gemakken voorzien. Van een honk, waar kinderen naar eigen zeggen zonder bemoeie- n volwassenen kunen 'keten', tot legionellabestendig sani- en od1 een stoPcontact voor een föhn in de vrouwenkleedka- Van april tot oktober vorig jaar is een bouwbedrijf bezig jst met de constructie van het casco. Trouwe en handige hebben vervolgens tot twee maanden geleden ten koste loed, zweet en tranen het casco 'ingepakt'. Het resultaat ;r beslist zijn. foto henk bouwman ppo nieuwe voorzitter Winkelhof irp John Filippo van de foto- en videoshop Combi Fi- wordt de nieuwe voorzitter van Stichting Winkelhof. Filip- Piet van Leeuwen op, die het na zestien jaar 'welletjes' „Mijn opvolger komt in een gespreid bedje terecht", de scheidend voorzitter. Het winkelcentrum is namelijk tgebreid met drieduizend vierkante meter vloeroppervlak een Hema-filiaal als publiekstrekker. t alle zwemabonnementen duurder iwoude Niet alle tarieven voor het zwemmen in het bui- d van Zoeterwoude gaan omhoog. De prijzen voor abon- nten voor de jeugd (50 gulden) en volwassenen (60 gul- ilijven in de voorverkoop gelijk aan die van vorig jaar. Een sabonnement wordt tien gulden duurder en komt op 220 n. Het college van burgemeester en wethouders wilde het iabonnement twintig gulden verhogen en de beide andere lementen 2,50 gulden in prijs laten stijgen. CDA en Pro ef Zoeterwoude stemden daar deze week tijdens een.. 'ergadering echter tegen. Alleen de WD was voor. Zoeter- e hoopt nu meer abonnementen te verkopen dm een te- an ruim tweeënhalfduizend gulden te voorkomen. Het pbad aan de Nieuwe Weg gaat 29 april open. Dfbl wim koevoet De laatste weken waren 'heel vervelend' voor de scheidende burgemeester Ineke van der Wel. Haar overgang van War mond naar Rijswijk was uitge lekt en daardoor was ze ge dwongen te jokken. „Tegen het personeel, raadsleden en de krant, tegen mensen met wie ik in een aantal gevallen innig heb samengewerkt waardoor een hechte band heb opge bouwd, de afgelopen tienen- half jaar. Daar houd ik hele maal niet van, in principe mag iedereen alles van me weten." Daarom is ze opgelucht dat ze er nu mee voor de dag kan komen. Haar benoeming is rond. Per 1 juni is zij de eerste burger van Rijswijk. Een ge meente met tien keer zo veel inwoners als het lommerrijke en gemoedelijke Warmond. Toch benadrukt ze de overeen komsten. „Warmond ligt net als Rijswijk aan de rand van een grotere stad en Rijswijk is warmond judy nihof Kom naar de Rijneke Boulevard. Daar heeft u keuze uit 2376 verschillende comfortabele zitbanken. Al vanaf f299,-. 6 winkels dichtbij elkaar. Minder lopen, beter kopen. U bent er zó. Gratis parkeren. Gerard Slingerland (PW) maakt zich geen enkele zorgen over de toekomst van zijn 5300 inwo ners tellende dorp. „Ik kan me niet voorstellen dat Warmond zijn zelfstandigheid verliest al leen omdat er een vacature is. Het zou wel heel raar zijn als ze dat in Den Haag zouden be denken. Samenvoeging van ge meenten gebeurt om heel an dere redenen." Die redenen zijn er volgens hem en volgens VVD'er Kwestro niet. „Ik denk dat we het in Warmond be hoorlijk goed doen", zegt Kwes tro. „Het zou best kunnen dat ons iets boven het hoofd hangt, hoor, maar daar ga ik niet van uit. Herindeling is een aktueel onderwerp en ik denk dat War mond wel tegen het licht zal worden gehouden. Maar dat houdt geen bedreiging in. Wie bang is voor herindeling gelooft niet in zichzelf." Het vertrek van Van der Wel komt voor de fracties niet als een verrassing. „Ik kan me voorstellen dat je na een jaar of tien uitkijkt naar iets anders", zegt CDA-er Lemmers, die met .name veel waardering heeft voor de inzet van de burge- 1: Elly de Milliano- 3: 1 op 29 april op de Boule- Is de koningin langs- 1 ik niet langs de route simpelweg omdat ik het v beter kan volgen. Kat- de Katwijkers zijn ver- et dit bezoek, het is een tie voor het dorp. Of ik .000 gulden die het be- Jst, te duur vindt? Een kosten, zoals het schilde- toren van de Oude ou toch gemaakt zijn. damespotje om je ge- 2 voor het voetlicht te in, is duurder. 'niyju ook dat de koningin te acht heeft? het een goede zaak als rust eens nagedacht over de rol en taak van atshoofd in deze nieuwe Het moet dan niet alleen ver de staatsrechterlijke maar ook over de be- erspfning van de privacy van atshoofd en haar gezin, at naar mijn mening niet Iover de macht van de in, maar over haar gezag. Worden haar taken ont- dan houdt zij gezag, mt door de wijze waarop ii werkend haar taak in- 0 Af geeft. Met dat gezag kan J* "en openen. Wel vind ik het raar dat ministers onderling niet met elkaar praten over ge sprekken die zij met de konin gin voeren. Ik denk dat dat wel moet gebeuren in de minister raad om de ministeriële verant woordelijkheid te kunnen blij ven dragen. Zou u mee willen werken aan een reclamespotje, zoals vader en zoon Moszkowicz? Nee, ik vind dat een advocaat dergelijke publiciteit niet moet zoeken. Dat is mijn stijl niet. Wat is uw meest spraakmaken de zaak geweest? Waar ons kantoor het afgelopen jaar veel tijd aan heeft besteed, is een moordzaak. Wie wilt u niet verdedigen? In principe wordt iedereen door ons kantoor (De Milliano runt een advocatenkantoor met haar man - red.) bijgestaan, tenzij sprake is van tegenstrijdi ge belangen of wanneer zich zaken in mijn privésfeer afspe len en ik er te emotipneel bij betrokken zou zijn. Iedereen heeft recht op rechtsbijstand. Wat zou u willen veranderen aan Katwijk? Er wordt te veel op elkaar ge bouwd. Ik vind de nieuwbouw wijk de Zanderij een slecht voorbeeld van mooie architec tuur. Verder vind ik Katwijk een prettige gemeente om te wo nen. Ik heb het er naar mijn zin. Wat is uw liefste bezit? Ons kind, een zoon van 9 jaar. Wat is uw favoriete plek? De duinen, gezien vanaf de rug van een paard. Waar schaam t u zich voor? Dat er in Nederland erg materi alistisch wordt gedacht en er ondanks hoge welvaart veel mensen in de knel komen. Wat mag er in Katwijk nooit ko men? Een boulevard zoals in Noord- wijk of Scheveningen. Maar een zeejachthaven wel. tekst rob onderwater foto dick hogewoning met zijn oude landgoederen ook heel groen, al weten niet veel mensen dat." Dat de opvolgingskwestie waarmee Warmond nu krijgt te maken, wel eens het einde van de zelfstandigheid van het dorp van 5.000 zielen zou kunnen inluiden, wil er bij Van der Wel niet in. „Het zou wel heel slecht zijn als het voortbestaan van Warmond van mij zou af hangen. Ik ben niet het boeg beeld van de autonomie van Warmond. Als Warmond zelf standig wil blijven, moet het dat zelf doen. Ik ben er altijd vanuit gegaan dat tussen de twee uitersten - opgeslokt wor den en volledig zelfstandig blij ven - een aantal hoogst inte ressante opties zitten. Daarop moet Warmond zich blijven richten." Van er Wel vindt dat ze haar lijfspreuk heeft waargemaakt in het dorp aan de Leede. „Ik heb altijd gezegd dat ik Warmond niet als opstapje zie. Ik heb me met hart en ziel ingezet voor de Warmondse zaak." „Ik begin echter na ruim tien jaar wel te merken dat ik lang niet al mijn vaardigheden uit buit. Ik zat laatst nog te praten met de Leidse wethouder Jan Laurier over moeilijke sociale gevallen. Hij zei me, een beetje plagend: daar heb jij in War- Het vertrek van burgemeester Van der Wel heeft geen ge volgen voor de zelfstandigheid van Warmond, denken Progressief Warmond (PW) en WD. De woordvoerders van beide collegepartijen gaan ervan uit dat Warmond gewoon een nieuwe burgemeester krijgt. Laten we be ginnen met vertrouwen in onszelf te hebben," zegt J. Kwestro (WD). „Ik denk dat Warmond heel goed in staat is zijn eigen broek op te houden." CDA-fractievoorzitter A. Lemmers is wel bang dat er nu flink aan het dorp zal worden getrokken. „Ik heb er een zwaar hoofd in. War mond zou wel eens opgesplitst kunnen gaan worden. Ik denk dat we ons als gemeente heel krachtig moeten op stellen om te bereiken dat we weer een eigen burge meester krijgen." meester voor de 'economisch zwakkeren en de scholen'. Hij en WD'er Kwestro betreuren haar vertrek om meerdere rede nen. „In de Warmondse poli tiek gaan we mede dankzij haar op een plezierige manier met elkaar om", zegt Kwestro. „In lastige situaties was ze in staat om de kou uit de lucht te halen, zodat iedereen weer met elkaar verder kon." PW'er Gerard Slingerland is wat minder weemoedig. ,,Ik ben iemand die van verande ring houdt. Een nieuwe burge meester kijkt weer fris tegen de zaken aan. Dat kan een meer waarde zijn." Slingerland kon niet altijd met de burgemeester door één deur, bijvoorbeeld als het gaat om de bouwplannen van Huize Liduina en Mariën- staete. Slingerland vreest voor aantasting van de 'ruimtelijke kwaliteit' van het dorp, als het karakteristieke Liduina plaats moet maken voor een modern zorgcentrum en er 63 luxe seni orenappartementen komen op de plek van kloosterbejaarden oord Mariënweide. Voor Van der Wel staat voorop dat beide instellingen voor ouderenzorg met hun tijd mee moeten gaan. Welke politieke achtergrond de eventuele nieuwe burge- Progressief Warmond (PW) en WD denken dat het vertrek van burgemeester Van der Wel geen gevolgen heeft voor de zelfstandigheid van Warmond. archieffoto henk bouwman meester heeft, vinden de frac- Als hij of zij zich maar inzet andere gemeenten. De nieuwe ties niet belangrijk. „Een goede voor het behoud van Warmond burgemeester moet iemand zijn burgemeester is in staat om af- als zelfstandige gemeente. PW- die samenwerkingsgericht is en stand te nemen van de eigen er Slingerland: „Warmond wil iemand met gevoel voor groen politieke visie", zegt Kwestro. heel graag samenwerken met en recreatie." mond zeker geen last van'V Dat is eigenlijk een rotvraag. Want ook al is de situatie in War mond heel anders dan in Lei den, dan wil dat nog niet zeg gen dat ik me niet aangespro ken voel door dergelijke pro blemen." Over het feit dat ze de eerste vrouwelijke burgemeester van Rijswijk is en dat ze als PvdA'er een WD-burgemeester op volgt, doet Van der Wel ii het geheel niet moeilijk. „Uit de re acties tot dusverre uit Rijswijk krijg ik ook niet het idee dat ik me daarover zorgen moet ma ken." oegstgeest/wassenaar rob onderwater De actie van reizigers uit Oegst geest en Wassenaar om de rou te van buslijn 88 te behouden, heeft succes gehad. Connex- xion wijzigt de route van de lijn met ingang van 2 juli, maar na protesten van passagiers en de gemeente Oegstgeest blijft de '88' tijdens de spitsuren naar Den Haag Houtrust rijden. De 'spitsbussen' gaan na de zo mervakantie rijden. Lijn 88 gaat nu nog via Oegst geest en Wassenaar naar Hout rust in Den Haag. Reizigers die na 2 juli naar Houtrusthallen willen, moeten overstappen bij het Willem Witsenplein op bus 65. Oegstgeestenaar Koos van der Bruggen werkt in Den Haag en zit dagelijks in de '88'. „De bus zit, zeker in de spitsuren, mudvol. En het wordt steeds drukker", vertelt hij. Dat komt onder meer door dat twee organisaties uit Oegst geest, Bilance en CMC, onlangs naar Den Haag zijn verkast. Een van de passagiers verspreidde een protestbrief, toen zes we ken geleden bekend werd dat Connexxion de route wilde ver anderen. Van der Bruggen is een van de ondertekenaars. Op 28 maart kreeg hij de Oegst- geestse wethouder Den Eisen zover, dat de gemeentebestuur der een brief stuurde naar de provincie en Connexxion. Van der Bruggen is blij dat provincie en Connexxion nu hebben besloten om bus 88 tij dens de spits de oude route te laten rijden. „Connexxion kon wel zeggen dat de reizigers via overstappen op hun plaats van bestemming komen, maar ik geloof daar niet in. Hoe vaak gebeurt het niet dat er een bus te laat is en dat de aansluiting wordt gemist"? Van der Brug gen speelde al met de gedachte om na het wijzigen van de dienstregeling met de trein of met de auto naar zijn werk in Den Haag te gaan. Terwijl honderd meter verderop over zijn lot werd beslist, wierp vishandelaar A. Rui- zendaal nonchalant een hand kibbeling in het frituurvet. „Mij krijgen ze hier niet weg", kraaide de Spakenburgse visboer op gewekt. De advocaat van concurrent Ou wehand dacht daar heel anders over: „Juri disch is er geen grond om de vergunning van Ruizendaal in stand te houden." Vrijdagmiddag boog de commissie voor beroep- en bezwaarschriften zich over de visoorlog op de Statendaalder. Daar drijft de Spakenburger Ruizendaal sinds zes we ken elke vrijdagmiddag handel in een vis- kar, op een steenworp afstand van de vis winkel van Ouwehand. Die vergunning had nooit afgegeven mo gen worden, betoogde advocaat Terdu na mens de gedupeerde detaillist: „Ruizendaal zet 3000 gulden per dagdeel om. Een groot deel van die omzet haalt hij bij mijn cliënt weg." De toekomst van de winkel staat daarmee op het spel. Terdu: „Komt het tot sluiting, dan komt het verzorgingsniveau voor de consument onder druk te staan. En juist dat is een reden waarom de vergun ning geweigerd had moeten worden. Gemeente-woordvoerder F. van der Peet dacht daar duidelijk anders over: „Zelfs als Ouwehand verdwijnt, wordt de consument nog niet in zijn belang aangetast. Want overal in het dorp is vis te koop. En de ver gunning louter weigeren op grond van con currentieverhoudingen mag niet." Ook het belangrijkste bezwaar van de Leiderdorpse Ondernemers Vereniging (LOV) werd door Van der Peet van tafel ge veegd. „Voor de Statendaalder geldt een uitstervingsbeleid. Dat er nu ineens ver gunningen voor standplaatsen worden af gegeven is een voorbeeld van onbehoorlijk bestuur", betoogde LOV-voorzitter J. Min- nee. „Er is geen uitstervingsbeleid", stelde Van der Peet daar tegenover. „Er is eind 1996 wel over gesproken, maar nadien heeft de raad vastgesteld het standplaat- senbeleid te heroverwegen." Maar waarom is dat dan nog niet ge beurd, wilde commissievoorzitter H. van der Schans weten. „Omdat er onenigheid verwacht wordt in de raad, en omdat de LOV tégen meer standplaatsen is, terwijl het college daar juist vóór is", legde Van der Peet uit. „Maar er wordt aan gewerkt. Voor het einde van dit jaar moet er een nieuw standplaatsenbeleid zijn." Dan weten Ruizendaal en Ouwehand al lang en breed waar ze aan toe zijn. Het ad vies van de commissie aan het college wordt immers binnen zes weken verwacht. Daarna is het beslissende woord aan het college van burgemeester en wethouders. Kom naar de Rijneke Boulevard. Daar vindt u leuke kinderkleding maar ook alles voor de kinderkamer. 26 winkels dichtbij elkaar. Minder loperr, beter kopen. U bent er zó. Gratis parkeren. Kom naar de Rijneke Paas-Boulevard. Met leuke aanbiedingen en voor de kinderen eierverfwedstrijden. bent op 2e Paasdag welkom van 11.00 tot 17.00 uur. 26 winkels dichtbij elkaar. Minder lopen, beter kopen. U bent er zó. Gratis parkeren.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17