Kleintje van Opel wordt volwassen Autotron vol cabriolets Weg en wiel Nieuwe band van Goodyear sportief maar ook comfortabel HUISMAN Populairste ruimtewagen Postbodetas geknipt voor fietser BMW maakt eigen aanhanger Daihatsu's recreatievoertuig v(J jongeren komt naar Nederland VRIJDAG 14 APRIL 2000 Autotron Rosmalen viert dit weekeinde een feestje. Het is namelijk voor de tiende keer dat het Brabantse attractie park een groot aantal 'daklo zen' over de vloer heeft: ca- brio's in alle soorten en ma ten. 'Open rijden' is in en fi nancieel voor een grote groep binnen handbereik. Dit weekeinde kan jong en oud zijn hart ophalen in de nieuwe evenementenhal Ex- poDome waar alle nieuw in ons land verkrijgbare ca- brio's broederlijk bij elkaar staan. Met name de techniek van de kapconstructie heeft de laatste jaren een enorme vlucht genomen. Kon vroe ger worden volstaan met een canvaskap die handmatig moest worden verwijderd, j zijn de meeste trio's voorzien van daken die op bijzonder ingenieuze wijze volautomatisch in el kaar vouwen en als bij tover slag aan het oog worden ont trokken. De jubileumeditie van het evenement heeft meer te bieden dan alleen open au to's. De presentatie van de cabriolets wordt gelardeerd met tal van passende lifesty- le-elementen, bijvoorbeeld op het gebied van huis, inte rieur, kleding, wijn, eten. Cabrio 2000 is vandaag tot 22 uur open, morgen en zondag van 10 tot 17 uur. De entreeprijs bedraagt 17,50 gulden, kinderen van 4 tot 12 jaar een tientje. Voor meer informatie: tel. 073 523 33 00. Gebruikte Audi's in de aanbieding In de periode rond Pasen orga niseert Audi-importeur Pon's Automobielhandel op het eigen terrein te Leusden een zogehe ten A-Selectie Show, waar ge bruikte Audi's kunnen worden aangeschaft. In 1998 begon Audi bij wijze van proef met 17 dealers met dit evenement en eind dit jaar verwacht men dat de 60ste dea ler tot het A-Selectie netwerk zal toetreden. Voor dit jaar ver wacht Pon een toename van de verkopen van gebruikte Audi's van meer dan 50 procent. In en rond het Koopmanshuis, het multifunctionele activitei tencentrum van Pon aan de Zuiderinslag, staan de diverse occasions opgesteld. Ze zijn te bekijken op donderdag 20 april en vrijdag 21 april van 12-21 uur, zaterdag 22 april van 10-18 uur en maandag 24 april van 12-18 uur. De gezamenlijke Audi A-Selec tie dealers bieden op genoemde dagen ruim 100 gebruikte Au di's aan. Deze voldoen aan de volgende criteria: maximale leeftijd vijfjaar, maximale kilo meterstand 200.000 en optisch en technisch in uitstekende staat. Kopers van een Audi A-Selectie auto krijgen een jaar Audi-ga- rantie en -mobiliteitsgarantie. Er zijn twee onafhankelijke taxateurs en een technisch spe cialist aanwezig om de waarde van een eventueel in te ruilen auto te bepalen. BMW introduceert nieuwe diesels BMW heeft het gamma aan die selmotoren voor de 5-serie uit gebreid met twee nieuwe direct ingespoten typen, de 520d en de 525d. Deze uitbreiding is zeer welkom, aangezien bijna de helft van de in ons land ver kochte 5-serie een dieselmotor heeft. De 520d is uitgerust met een 2.0 liter 4-cilinder turbodie sel, die al leverbaar was in de 3- serie. Net als in dat model le vert de motor 136 pk en een maximale trekkracht van 280 Nm. Als topsnelheid geeft BMW voor de 520d iets boven de 200 kilometer per uur op. Het ge middelde verbruik bedraagt volgens BMW 1 op 16,9. Bij de 525d gaat het om een 6- cilinder dieselmotor. Deze is af geleid van de eerder geïntrodu ceerde 3.0 liter dieselmotor. Door de boring en de slag aan te passen is de inhoud op 2.5 li ter gebracht. Het maximale ver mogen bedraagt 163 pk en de motor levert 350 Nm aan trek kracht tussen de 2.000 en 2.500 toeren. De prestaties zijn in drukwekkend, want de 525d haalt een top van 219 km/u en sprint in iets minder dan 9 se conden van 0 naar 100 km/u. Het gemiddelde verbruik van de 525d bedraagt volgens BMW 1 op 14,9. Met de introductie van deze nieuwe typen verdwijnen de 525td en tds, die nog waren uit gerust met indirect ingespoten motoren. Twee opvallende Buell-specials Sinds Buell onderdeel is van het Amerikaanse Harley-Davidson vertoont het merk in toene mende mate dezelfde trekjes als het grote voorbeeld. Want daar waar Harley regelmatig in het nieuws komt met speciale uit voeringen, heeft Buell besloten dezelfde strategie te gaan vol gen. In 1999 leidde dat tot de komst van de XI Racing Stripe, die in een vloek en een zucht was uitverkocht. Zodat de komst van een tweetal nieuwe, in zeer beperkte oplage leverba re tweewielers eigenlijk geen verrassing is. Toch zijn de Buell XI 2000 Ra cing Stripe en de Millennium XI door hun kleurstelling (ra cing rood en zilver) heel apart. Beide motoren zijn uitgerust met een nieuwe injectiemodü- le, een aangepaste uiüaat en een verbeterde oliecirculatie. De luchtgekoelde viertakt V- motoren leveren daardoor 95 pk bij 6.200 tr/min, terwijl het motorkoppel 116 Nm bij 5.600 tr/min bedraagt. Tot de uiterlij ke kenmerken behoren verder genummerde tankdoppen en racesteps. De XI 2000 Racing Stripe kost 26.995 gulden, de Millennium XI is duizend gulden duurder, maar die heeft dan ook nog eens aluminium velgen met ge polijste randen. Meer comfort, een betere hand ling, een kortere remafstand en een beter weggedrag. Deze kwaliteiten belooft Goodyear voor de Eagle NCT5, de opvol ger van de Eagle NCT3. Het is een band voor sportieve auto's vanaf de compacte midden klasse, die bovendien een lage re geluidsproductie en rolweer- stand heeft. Van die laatste ei genschap belooft Goodyear een lager brandstofverbruik. Bij een jaarkilometrage van 30.000 kilo meter per jaar en een gemid deld verbruik van 8,5 liter per 100 kilometer zou een auto met de nieuwe band zo'n 127,5 liter brandstof kunnen besparen in een jaar tijd. En dat komt neer op ruim 300 gulden per jaar. In die periode stoot de auto met Goodyear NCT5 tot 300 kg min der C02 uit. Goodyear heeft het loopvlak- ontwerp van de Eagle NCT5 op meer dan 20 maten aangepast: bandbreedtes tot en met 205 mm hebben drie groeven over de hele omtrek (4-rib design). Een extra lengtegroef is toege voegd aan de loopvlakken met een breedte van 215 mm en meer (5-rib design). Het ont werp van de 4- en 5-rib versies garandeert een gelijkmatige stijfheid over de gehele omtrek van de band voor alle maten. In de maat 235/55 ZR 17 is de NCT5 uitgerust met zogenaam de Extended Mobility Techno logy (EMT). Daarmee is het mogelijk om met deze band, die op een gewoon wiel wordt gemonteerd, door te rijden als hij lek raakt. Met een volledig beladen auto is het mogelijk nog 80 kilometer door te rijden met een snelheid van maximaal 80 kilometer per uur. Met één persoon aan boord kan die af stand oplopen tot 500 kilome ter. De Goodyear Eagle NCT5 is leverbaar vanaf de maat 185/70 R 14 tot 235/55 ZR 17. ■gp Gazelle Yamaha-pas Batavus iQr Batavus elektra Tomos RM Vespa 3 Loekie 100% service meer dan 100 modellen topkwaliteit in tweewielers tweewielers b.v. Levendaal 76 Leiden Tel.: 071-51315 15 Sumatrastraat/hoek Willem de Zwitaedaan Leiden Tel.: 071 -568 06 80 Wat wordt de populairste MPV, ofwel ruimtewagen in Ne derland? Die strijd is in volle gang en gaat nog maar tussen twee absolute succesnummers. Renaults trendsetter Scénic was enige tijd alleenheerser, maar heeft de laatste maanden veel last gekregen van de Opel Zafira. Om en om staan deze midi-MPV's bovenaan de verkooplijst in het ruimteseg ment. De laatste cijfers betreffen het eerste kwartaal van dit jaar. Daarin gingen er 5.763 Scénics over de toonbank, maar Opel pakte de leiderspositie weer af van Renault door 5.830 Zafira's te verkopen. Nieuwe Corsa komt begin november FIETSSTROOK redactie: Theo van der Kaaij BLIK IN HET VERLEDEN Sinds kort is de Corsa niet meer de 'nummer twee' van Opel. Want in de ver koopcijfers over het eerste kwartaal van dit jaar is de kleinste Opel gepasseerd door de succesvolle midi- ruimtewagen Zafira. Wel licht dat een nieuwe Corsa die tweede plek kan her overen. Komend najaar is het zover, dan verschijnt een stevig aangepakte der de generatie op de markt. SLIEDRECHT De Corsa, die in ongeveer tach tig landen wordt geleverd, is een van de succesvolste model len uit de geschiedenis van Opel. Hij wordt in elf fabrieken op vijf continenten gebouwd, in negen uitvoeringen. Sinds de productie in 1993 startte, zijn er van de tweede generatie ruim zes miljoen auto's van de pro ductielijnen gerold. Samen met de 3,1 miljoen Corsa's van de eerste generatie komt dat op een indrukwekkend totaal van ruim negen miljoen. De nieuwe Corsa ziet er volwas- sener uit en vertoont duidelijke Astra-invloeden, al is aan de achterkant voor een Italiaanse oplossing gekozen in de vorm van een set Punto-achterlich- ten. Opeis kleinste wordt naar verluidt flink groter en biedt derhalve aardig wat meer bin nenruimte. De wielbasis groeit met zes centimeter (nu 2,49 meter) en de auto zelf zou zelfs zo'n 12 centimeter groeien. Het motorenaanbod gaat be staan uit zes Ecotec benzine en dieselmotoren met vierklep- pentechniek. De kleinste is de 1.0 liter 3-cilinder benzinemo tor met 58 pk aan boord. Het topmodel, de GSi, beschikt over een 125 pk sterke 1.8 liter krachtbron. Naast een handgeschakelde 5- versnellingsbak en een 4-traps automaat, kan de Corsa worden voorzien van een 'Easytronic'. Deze nieuwste ontwikkeling combineert de voordelen van een handgeschakelde 5-bak met die van een automatische transmissie. Op het gebied van de veiligheid is de nieuwe Corsa ruim voor zien. Er zijn airbags voor be stuurder en voorpassagier aan boord, driepuntsgordels voor alle vijf inzittenden (met gor delspanners voorin), veilig heidspedalen en 'actieve' hoofdsteunen op de voorstoe- len. Als optie zijn zijairbags le verbaar. Nieuw is de intelligen te airbag, die automatisch waarneemt of er iemand op de passagiersstoel zit en daarbij het systeem in- of uitschakelt. De nieuwe Opel Corsa wordt begin november in Nederland verwacht. Prijzen zijn nog niet bekend. BMW levert naast auto's en motoren tegenwoordig ook een aanhangwagen. Hij wordt Mul ti-Trailer genoemd en is te ge bruiken voor meerdere doelein den. De basis-trailer van 7.090 gulden kan worden aangevuld met verschillende opzetdelen, 'modules' geheten. Zo is er bij voorbeeld een speciale module verkrijgbaar voor het vervoer van twee motorfietsen. Ook kan er een kap worden gemonteerd, die is voorzien van een zijklep en een achterklep. Bovenop die kap (6.150 gulden) kan weer een allesdrager worden beves tigd, om bijvoorbeeld twee fiet sen te kunnen meenemen. De trendy aanhanger is een idee van BMW zelf en specialist Westfalia, de grootste Duitse aanhanger- en trekhakenfabri- kant, wilde er wel aan meewer ken. Het moest een echte BMW-trailer worden, zowel wat rijeigenschappen als uiterlijk betreft. Waar mogelijk gebruik te de fabrikant stijlkenmerken en zelfs onderdelen uit de auto productie. De BMW-komaf is duidelijk te zien aan bijvoor beeld de wielen, de wielkuip- randen', de achterlichten en de dakrailing. De Multi-Trailer is voorzien van een asconstructie met langsdraagarmen, veren en dempers, vergelijkbaar met een auto-achteras. Ook een degelijk remsysteem ontbreekt niet. Bij sommige BMW-dealers is de aanhangwagen ook te huur voor 90 gulden per dag. Een weekeinde kost 180 gulden en een hele week 400 gulden. 80 JAAR TOEKOM! Frans jubile en grote tas is j pas praktisch JLals die handig te dragen is. Fietstassen die aan bagagedragers vastklikken zijn daar niet voor bedoeld. Tassen die je onder snelbinders moet ffommelen komen even min in aanmerking. Het model postbodetas is wel een schot in de roos. AGU introduceert de 'Postmanbag', een schou dertas met enorme berg ruimte. Er zit een hoofd vak in en meerdere bij vakken, zoals aan pen- nenruimte, een flessenvak en een vak voor de mo biele telefoon. Een ver stelbare schouderband zorgt ervoor dat de tas voor groot en klein pas send is te maken. Inhoud 25 liter, prijs 105,50 gul den. De postbodetas hoort thuis in een nieuwe serie tassen van AGU, de Spor- tables, bedoeld voor op reis of zomaar een dagje uit. De serie bestaat uit de schoudertas, twee rugzakken, twee heuptas sen, twee houders voor een mobiele telefoon en drie porte- De 'Postmanbag' van AGU heeft een verstelbare schouderband. foto agu monnees. De Sportables zijn gemaakt van Twill, sterk polyes ter, dat zacht aanvoelt. De kleu ren zijn donker alggroen en licht olijfgroen. De Air-Bike-Bag uit de serie is een rugzak die speciaal bedoeld is voor racefiet sers en mountainbikers. Er zit een ventilatiesys teem in dat bezwete ruggen moet voorko men. Praktisch zijn een apart vak voor een fiets- helm, vakken voor twee bidons en een inge bouwde regenhoes. In houd 20,5 liter, prijs 135,75 gulden. De heuptas Skeelerpack is vanzelfsprekend spe ciaal bedoeld voor skee lers, maar net zo goed geschikt voor de wande laar die weinig bagage mee wil nemen. Het is een stevige verstelbare riem voor om het mid del met een ruimte voor portemonnee of walk man en een bidonvak. Prijs 33,50 gulden. Naast de Sportables heeft AGU nog meer soorten rugzakken en een uitgebreide reeks zadel-, stuur- en fietstassen die met speciale bevestigingen aan frame of dragers vastklikken. Al deze producten zijn verkrijg baar in goed gesorteerde fiets en sportzaken. ue Vorig jaar liét im porteur Daihatsu Holland uit Via- nen er tijdens de Tokyo Motor Show geen twijfel over bestaan dat hij het compacte recreatievoertuig YRV maar al te graag in het as sortiment wilde opnemen. Het was toen nog een conceptauto, die mogelijk alleen op de Aziatische markt zou wor den geleverd. In middels is duide lijk dat de YRV ook naar Nederland komt. Eind dit jaar of begin volgend jaar zal de nieuwe Daihatsu in de Ne derlandse showrooms staan. „Tot dusver is gebleken dat de jonge rijder over het algemeen niet zo gecharmeerd is van ruimtewagens. Als er dan een sportieve MPV (multi purpose vehicle) komt met de bedoeling de jeugdige automobilist aan te spreken, dan staan wij vooraan om hem naar Nederland te ha len", aldus woordvoerder Evert-Jan Jurgens. Met de YRV zet Daihatsu een bijzondere auto in de markt die qua gebruiksmogelijkheden in verschillende segmenten thuis hoort. Zo is het een soort midi- MPV, een compacte ruimtewa gen dus, maar heeft hij duide lijk ook sportieve aspiraties om vooral de jeugdige rijder te inte resseren. YRV is dan ook de af korting van 'young recreational vehicle', waarmee al wordt aan gegeven dat deze Daihatsu ook als vrijetijdswagen aangemerkt moet worden. De vorm van de portieren geeft de auto als het ware een dub bele wigvorm, terwijl de voor ruit ver in het dak doorloopt en daardoor een soort panora maeffect biedt. Van binnen is de 3,77 meter lange Daihatsu YRV opvallend ruim, mede dankzij de hoogte van 1,55 me ter. De achterste stoelen staan iets hoger dan de voorstoelen, hetgeen Daihatsu een 'stadi onopstelling' noemt. Zo heeft iedereen een goed uitzicht, ook door de grote ramen rondom. Voor extra beenruimte kan de achterbank 15 centimeter in de lengterichting worden verscho ven. Bovendien k worden neergeklapt, vl een royale laadruimte j De YRV wordt aangedi door een nieuw onti 1300 cc 4-cilinder mott zestien kleppen en vari kleptiming (Dynamic V Valve Timing)Dat verg v bovenliggende nokkem Een en ander leidt tote mogen van 86 pk. Meti bruik van 5,9 liter op 111 meter behoort hij tot di auto's (1 op 17). De YRV is voorzien van airbags plus zij-airbags, elektronische remdnüi (EBD). Deze past de kn sen de voor- en achten aan het aantal inzittem Het kentekengewicht vi YRV is 895 kilo. Een piij niet bekend. Een aantrekkelijke mix van Ameri kaanse betrouw baarheid en Itali aans design, een recept dat in het verleden wel vaker werd gebruikt als een enthousiaste ondernemer iets bijzonders op de automarkt wilde zetten. Dat geldt ook voor de Gor don, een Britse wagen die in 1960 debuteerde op de autosalon van Ge- nève. Initiatiefne mer John Gordon had het elegante koetswerk laten ontwerpen bij Ber- tone (waar een toen nog jonge en onbekende Giugiari techniek had hij in Amerika bij Chevrolet vandaan gehaald. Hoewel het er veelbelovend uitzag, bleef het na 'Genève' lange tijd stil rond de Gordon. Pas vier jaar later verscheen er een nieuwe versie onder de merknaam Gordon-Keeble. Die toevoeging Automerk Citroen dei het verleden regelmat ee zich spreken met bija acties op allerlei gebif met het op de markt l van eigenwijze model op niets anders leken als de Traction Avant, (2CV), DS, SM, HY-bii Ami zijn nog steeds o naard en daardoor leje u risch. Ook wat technii 'te treft waren de Citroet nieurs vaak heel invei ns' Met zo'n omvangrijk?e 1 schiedenis moet hete nc dankbare taak zijn on boek te wijden aan heerT se merk. Maar dat mast® gelijkertijd ook weeri omdat er heel veel mi moet afvallen. Zo bek het dus eigenlijk eem dankbare taak. Hoe dan ook, de nieu troën-uitgave komtv. Haakman, uitgever va maandblad en het ge! mige autojaarboek ?c' schatbare Klassieker. bileumboek Citroen, Toekomst werd in opt van de Nederlandse iien teur samengesteld tei er genheid van het feitd troën 80 jaar bestaat, Het is vooral een klei: 'l toboek geworden, me )0 nostalgisch beeldmat dat het karakteristieks genwijze van het mei! illustreert. Te koopve slechts twee tientjes fc ff Citroën-dealer en handel. project te stoppen. Maar ook daarna wil echt vlotten met het Britse bedrijfje. Na serie van nog geen honderd geproducee was het in 1967 gedaan met Gordon-K

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 24