Uitstel voor herindeling SJC-velden 7 Peuterspeelzaal kruipt in noodlokaal Mommen tussen voetgangers en fietsers uto's Katwijks ntrum uit voor zoek koningin Duin Bollenstreek Happy Days blijft nog even open Geen rotonde op Industrieweg Nieuwe vloeren voor AV Rijnsoever Neem een proefabonnement BEL 071-5128030 WEKEN VOOR 41,00 i 12 APRIL 2000 pa d W 3 itiebureau Noordwijk uitgebreid pWUK De uitbreiding van het politiebureau aan de Duin- J^cTin Noordwijk wordt vrijdag in gebruik genomen. Het ctsbureau van de politie in de Duin- en Bollenstreek f| heeft een 4,4 miljoen gulden kostende aanbouw gekre- laar hebben onder meer het bureau Slachtofferhulp en steunende diensten zich gevestigd. De opening wordt ver loor de korpschef van Hollands Midden, M. Straver. Hij ltom 15.00 uur een kunstwerk, in aanwezigheid van de meesters van de vijf gemeenten uit het politiedistrict en Bollenstreek Noord: Noordwijk, Noordwijkerhout, Lis- jllegom en Voorhout. de Porsches in Hyacintenrit Zo'n 130 antieke auto's, waaronder 65 Porsches, opzondag 16 april mee aan de jaarlijkse Hyacintenrit voor iers, georganiseerd door het Den Hartogh Ford Museum Jegom. Het evenement begint om 10.00 uur op het par- ;rrein van het museum aan de Haarlemmerstraat 36. ffeurs moeten eerst geblinddoekt een parcours afleggen, iisteerd door een bijrijder. Vanaf 13.00 uur wordt een route (de bollenvelden gereden. De aankomst is om 17.00 uur, :ens op het parkeerterrein. D» keren in Noordduinen Nieuwbouw laat (te) lang op zich wachten 'atwijkers die in verband et bezoek van koningin hun auto niet voor de wijt kunnen, is het par- rein in de Noordduinen kbaar. Het centrum van moet voor en tijdens zoek van koningin Bea- Koninginnedag voor een autovrij en autoluw [door is het hart van het ran donder- itend 27 it en met za- ivond 29 ninder goed, of zelfs hele- liet met de bereikbaar, heester Van ie en voorzit- de Winter le stichting Oranje iten dat alle gen een bewoners en winke- een brief weten. Het ge- issen de Koningin Wil- astraat en de Secretaris Jisserstraat wordt op vrij- ne^' Idag 28 april om 15.00 or al het autoverkeer af- n, net als het Noordein- Dwarsstraat en de Schel- Op deze wegen kan en anaf dat moment niet vorden gereden of wor- iparkeerd. In een aantal mag wel worden ge- rd. Uiterlijk zaterdag- worden de straten weer nodi le verkeer opengesteld, parkeerplaatsen op het isplein en op het Baljuw- 'Versier de straten zo mooi mogelijk' i verband met het staan. koninklijke bezoek vapaf don derdagochtend 27 april 7.30 uur tot en met zaterdagavond 29 april niet te gebruiken. Dat be tekent dat op zowel de weke lijkse koopavond op donderdag als op de extra koopavond op vrijdag minder auto's in het Katwijkse centrum kunnen worden geparkeerd. Voor win keliers die afhankelijk zijn van de aanvoer van dagverse pro ducten en voor bewoners die hulp nodig hebben van een ver pleegkundige, kun nen in het 'verbo den gebied' in géval van nood uitzonde ringen worden ge maakt. Daarvoor is wel een ontheffing nodig die bij het politiebureau aan de Piet Heiïïlaan in Katwijk moet wor den aangevraagd. In de brief roe pen Van Wouwe en De Winter verder iedereen die aan de wandelroute van de ko ningin woont op om hun hui zen en straten zo mooi mogelijk te versieren. Wel wordt de be woners gevraagd daarbij reke ning te houden met de televi sie-opnamen. Slingers en vlag gen boven straten en uitgeklap te zonneweringen belemmeren volgens Van Wouwe en De Winter het maken van mooie beelden. Ook vragen de gasthe ren aan de bewoners of ze geen obstakels langs de wandelroute van de koningin willen plaat sen, want dat zou onnodig veel staanplaatsen kosten en een goede doorstroming in de weg WIM VAN WANROOY De stichting peuterspeelzalen in Voorhout zit in een lastig parket. Terwijl de opvang van peuters groeit, loopt de nieuw bouw aan de Bloemenschans steeds meer vertraging op. Op die plek moet een van de huidi ge locaties van de stichting (De Dribbel) uitgebreid worden. Omdat het startsein voor een aanbouw daar nog steeds niet gegeven is, heeft de stichting haar heil inmiddels gezocht in een onderkomen bij voetbal vereniging Foreholte. Daar worden met ingang van gisteren twintig nieuwe peuters opgevangen in de tijdelijke lo catie Kiekeboe. In totaal heeft de stichting nu 220 peuters on der haar hoede. De Dribbel aan de Bloemenschans zit vol, het zelfde geldt voor Ollekebolleke in sporthal De Gaasbeek, een locatie die straks al weer ge doemd is te verdwijnen in het kader van de centrumplannen. „We hebben nu elf groepen van twintig kinderen. Om aan te ge ven hoe hoog de nood is kan ik zeggen dat we eigenlijk maxi maal zestien kinderen in een groep mogen hebben. We heb ben nu al een ontheffing van de gemeente Voorhout om meer kinderen per groep te mogen opvangen", zegt woordvoerder Patricia Heins van de stichting. ,,Ik geef toe dat het aantal plaatsen voor peuters sneller groeit dan we twee jaar geleden met het presenteren van de voorjaarsnota voorzien hebben. Toen dachten we nog dat het aantal zou stabiliseren. Maar dat is anders gebleken", laat wethouder Jochemsz desge vraagd weten. Volgens hem kan de nieuw bouw op zijn vroegst 11 mei be ginnen, terwijl oorspronkelijk een datum in maart gepland was. „Dat heeft allemaal te ma- Peuters in Voorhout worden voorlopig ook opgevangen in het jeugdhonk 't Puntertje van Foreholte. ken met bezwaren die omwo nenden tegen nieuwbouw voor de buitenschoolse opvang heb ben. Die nieuwbouw staat wel iswaar los van onze uitbreiding, maai' vanwege de bouwkosten hangt dat wel met elkaar sa men", weet Heins. Ze noemt het tijdelijke onder komen bij Foreholte 'een nood greep'. „We gaan daar - en we zijn blij dat we er terecht kun nen - alleen maar in het jeugd honk 't Puntertje zitten omdat we als peuterspeelzaal de servi ce willen blijven geven die men van ons gewend is. We vinden het als bestuur te gek dat we geen derde zaal voor de kinde ren kunnen vinden. De concur rentie wordt voor ons steeds groter. Kinderdagverblijven en particuliere kinderopvang staan in de rij om onze taken over te nemen. We hebben echt een probleem. Het is nog niet zo dat ouders hun kinderen bij ons weghalen, maar in de wan delgangen wordt er wel ge kletst." Jochemsz heeft wel begrip voor de situatie. „Maar de be zwaren tegen de buitenschool se opvang moeten we procedu reel zorgvuldig afhandelen. An ders hebben we geen been om op te staan. Ik verwacht dat de nieuwbouw in het voorjaar van 2001 gereed is. In ieder geval foto dick hogewoning I vol- tussen januari en juni va gend jaar." Heins: „We hebben voorlopig een proeftijd van twee maan den bij Foreholte. Als het de club niet goed bevalt, liggen we eruit. Nu moeten we wachten op een derde zaal bij De Drib bel. Straks krijgen we weer te maken met het feit dat we weg moeten uit de Gaasbeek. Het kost ons niet alleen geld, het zijn ook lastige tijden." DEN HAAG/LISSE WIM VAN WANROOY Coffeeshop Happy Days aan de Heereweg in Lisse blijft ten minste nog zes weken open. Hoewel burgemeester Van Zon twee weken terug al tot sluiting wilde overgaan, heeft de Haag se bestuursrechter P. Koppen gisteren tijdens een kort geding afgedwongen dat dat nog even duurt. Over anderhalve maand doet hij uitspraak in de rechts zaak, waarin coffeeshop-eige naar Mainstream bv de weige ring van een exploitatievergun ning aanvecht. Aanvankelijk wilde gemeen tewoordvoerder A. Koorneef niet ingaan op het verzoek van de rechter tot die tijd met slui ting te wachten. Maar in twee de instantie ging hij door de knieën: „De burgemeester wil wachten op de uitspraak." Mainstream kan die zes we ken benutten om naar een an dere locatie te vertrekken. De coffeeshop moet weg omdat hij te dicht in de buurt van een school en andere horeca is ge vestigd. De gemeenteraad heeft daartoe in 1999 besloten door met een nieuw beleid extra be perkingen op te leggen. De cof feeshop wordt gedoogd, maar moet wel verhuizen. Die heeft Mainstream inmid dels gevonden. Maar welke an dere locatie in Lisse het gaat worden, wilde geen van de par tijen zeggen. De gemeente Lisse werd gisteren vlak voor het kort geding door Mainstream op de hoogte gebracht van de nieuwe ontwikkeling. De coffeeshop-ei genaar vertelde inmiddels een koopovereenkomst voor een ander pand te hebben gesloten. In juni zou hij daar in kunnen trekken. Mainstream mag er volgens Koorneef 'ernstig reke ning mee houden' dat hij voor de nieuwe locatie wel een ex ploitatievergunning krijgt. Noordwijk wacht op toestemming provincie De eerste fase van de herindeling van het sportpark aan de Lageweg in Noordwijk wordt niet dit voorjaar uitge voerd zoals het plan was, maar is uitgesteld tot april/mei volgend jaar. De gemeente is dat overeengekomen met het bestuur van voetbalvereniging SJC. moment nog geen toestem ming om provinciale grond die nodig is om de plannen te reali seren aan de gemeente te ver kopen of te verhuren. De ge meente wil onder meer een MARIJKE DEN HOLLANDER De verkeersafdeling van de pro vincie Zuid-Holland heeft na melijk onverwacht roet in het eten gegooid. Die geeft op dit slootje omleggen om ruimte te winnen. Het slootje is van de provincie. Volgens wethouder van welzijn Sweers zijn de pro blemen gerezen toen recente verkeerstellingen uitwezen dat er niet één rotonde, maar twee rotondes op de Van Berckelweg ter hoogte van het SJC-terrein moeten komen; zowel bij de op- als de afrit van de provinci- aleweg N206. Het gaat daarbij om twee tweebaansrotondes. De rotondes moeten straks, bij de komst van de nieuwe woon wijk Bronsgeest, voor een veili ge verkeersafwikkeling op die plek zorgen. Volgens Sweers is op dit mo ment nog onduidelijk hoeveel grond de provincie daar precies voor nodig heeft. Pas als daar over meer gegevens bekend zijn kan Noordwijk weer in overleg over het extra strookje grond dat de gemeente nodig heeft voor SJC. Krijgt de gemeente de grond niet in handen, dan moet wellicht aan de andere kant van het park naar ruimte worden gezocht. Het plan op zich, zo verzekert de wethouder, loopt geen ge vaar. Hij verwacht echter niet nog voor mei duidelijkheid te hebben van de provincie. Fase 1, het 'omklappen' van twee velden, was in mei gepland, in verband met het groeiseizoen. „Als we dat later doen, dan krij gen we problemen. Dan slaat het gras niet goed aan en zijn de nieuwe velden binnen de kortste keren kaal getrapt", al dus Sweers. In overleg met de club is er daarom voor gekozen om het werk dan maar helemaal door te schuiven naar volgend jaar. Sweers: „Wellicht kunnen we de herindeling dan in één keer uitvoeren, in plaats van in fa ses." Het uitbreiden van de kleed kamers gaat wel volgens plan in mei van start. Het bestuur van de voetbalclub en de gemeente zullen door middel van een ge zamenlijke verklaring in het clubblad alle leden op de hoog te stellen van de vertraging. Vnheimse winkeliers zien auto 's vlak voor de deur langsstuiven erkplein in Sassenheim. winkelende voetgangers [vogelvrij'. De verkeerssi- er 'loei-link'. Auto's die en niet in de buurt van liggende winkels konden i. rijden nu vlak langs de tingen en etalages. Snel- trcK r en langzaam verkeer er kriskras door elkaar Vo [Dat constateren winke- «n het Kerkplein, ruim lfjaar na de herinrichting t plein. irobleem is dat de auto's nuit zuidelijke richting de Charbonlaan en de zeil m rijden, nu rechtdoor langs het Kerkplein, e herinrichting gingen de rsstromen langs de kerk- van de hervormde kerk. voordig loopt de route gs de winkels. Waar ook en voetgangers, volwas- en kinderen, kriskras kaar lopen en rijden. ~rs in de Hoofdstraat heb apart voetpad en een ijgedeelte", constateert rontruste Hema-bedrijfs- L Tijssen. „Daar is dui- waar het verkeer hoort. °or de Hema is dat niet le onderscheiden. De o lopen en fietsen dus straat. Je kan erop dat iemand wordt [eden." ilj' hij voor de deur van oia die situatie uitlegt, •en taxi voorbij. Slalom tossen de koopjesjagers, dlopende kinderen en de uitwijkende fietsers Auto's bij het Sassenheimse Kerkplein. Volgens winkeliers ontstaan er door het verkeer vlak voor hun deur gevaarlijke situaties. foto wim dijkman door. Met een snelheid die ho ger ligt dan de toegestande der tig kilometer per uur. „De automobilisten rijden hier echt te hard", heeft Tijssen gemerkt. „Er is geen vertraging ingebouwd, zoals bijvoorbeeld een drempel. Terwijl het hier een ontmoetingsplek is, met bankjes en dergelijke. Kinderen spelen hier, mensen staan mid den op de weg te praten." A. Couvee van cd-zaak Music Alley: „Kinderen komen zo uit de winkels vandaan sprinten. Als je niet uitkijkt, hollen ze zo onder de auto's. Voor de auto mobilisten is het ook niet mak kelijk. Het is hier zo ruim en breed. Je moet een half uur tu reluren voordat je de kruising over kan steken. Uit alle hoeken en gaten komen fietsers en voetgangers." De politie bevestigt zijn le zing. De weidse inrichting is re den voor automobilisten om meer gas te geven. Volgens de politie zijn er borden 'woonerf geplaatst. Winkeliersplatform HCS heeft er indertijd gepleit voor een plein dat direct aansluit op de winkels. Het verkeer zou dan gewoon weer langs de kerk muur rijden, ver van de etalages vandaan. De gemeente verkoos echter anders, op voorspraak van onderzoeksbureau BRO. Er is voor gekozen om geen aparte rijstrook te maken voor auto's, opdat bestuurders zouden be seffen dat ze een voetgangers gebied binnenrijden en hun tempo zouden matigen. Dat blijkt tegen te vallen. En middenstanders worden daar op aangesproken door hun klanten. 'Moeten er eerst doden vallen?', kreeg Tijssen al eens te horen. Zelf zeggen middenstan ders dat er met regelmaat aan rijdingen plaatsvinden voor hun deur, vooral met blikscha de. Verder wijzen ze op het ge ruchtmakende ongeluk, met een bromfietser die na een botsing met een bus in coma lag. Het is niet zo dat de winke liers de auto's met alle geweld weg willen hebben. Wel moet duidelijk worden waar de au to's mogen rijden en waar de voetgangers kunnen lopen. „Straks is het gevolg van deze hele discussie dat de Hoofd straat helemaal wordt afgeslo ten. Maar de auto's willen wij hier juist wel hebben. Anders moeten die elders parkeren, en wordt de loopafstand zó groot dat we bepaalde klanten mis sen." Volgens voorzitter J. Ouds- hoom van de HCS is er nog geen actie ondernomen. Hij wijst erop dat de situatie bij de Albert Heijn en de Westerstraat nog verandert. Ook is parkeren op het plein maar tijdelijk toe gestaan. „We moeten eerst maar eens afwachten tot alles klaar is, en dan pas een oordeel vellen. Over gevaarlijke situaties wordt nu alvast nagedacht in de verkeerscommissie. Bijvoor beeld door met straatmeubilair de boel anders in te richten. Met bloembakken kan je een hoop doen." Het kruispunt Industrieweg /Railing/Jan Evertsenlaan in Katwijk krijgt geen rotonde. Dat heeft de gemeente aan Veilig Verkeer Nederland, af deling Katwijk, laten weten. Die belangenorganisatie had op de bouw van een rotonde op die plek aangedrongen. Volgens A. Ouwehand van Vei lig Verkeer Nederland wordt het op de Industrieweg steeds drukker door alle bouwplan nen in het centrum in het alge meen en de bouw van Aqua Nova in het bijzonder. „Daar om moet het verkeer beter worden gereguleerd. Een ro tonde zou daarvoor een ge schikt middel kunnen zijn. Dat hebben wij de gemeente dan ook laten weten." Bewoners van Aqua Nova en het bestaande wijkje Synthese kunnen volgens Ouwehand moeilijk de Industrieweg oprij den, omdat het verkeer daar de hele dag door af en aan rijdt. „En dat leidt tot gevaarlij ke situaties." Volgens de gemeente is het kruispunt Industrieweg/ Rai ling/Jan Evertsenlaan niet ge schikt voor een rotonde, zeker nu niet nu Aqua Nova welis waar steeds meer vorm krijgt, maar nog altijd niet af is. Daar naast is de weg sowieso geen belangrijk knelpunt. Adetiekvereniging Rijnsoever in Katwijk krijgt in haar kleedkamers nieuwe vloeren. De gemeente stelt hiervoor een bedrag van 18.000 gulden be schikbaar. Volgens voorzitter M. Schoneveld van de atletiekvereniging zijn die nieuwe vloeren hard nodig, omdat de huidige door vochtproble- men op instorten of doorzakken staan. De veiligheid van de leden is zelfs in het geding als de .vloeren niet snel worden vernieuwd, stelt Schoneveld. „We hebben als bestuur zelfs al overwogen om de tent hier maar te sluiten, om dat we niet langer verantwoordelijk kunnen zijn voor een veilige douchebeurt van onze leden. Ik houd elke trainingsdag opnieuw mijn hart vast. Vroeg of laat moet er toch een keer iemand door de vloer met al die natte plekken heen zakken. Dat kan niet anders. Ook vrees ik voor uitglijders, doordat de vloeren ongelijk liggen. Dat visioen blijf ik houden." Het huidige kleedkamertekort van de atletiek vereniging wordt door de gemeente niet opge lost, omdat dat niet binnen het plaatselijke ac- commodatiebeleid valt. Uitbreiding van het clubgebouw, dat nu bestaat uit een aantal porto- cabins, is, zo stelt de gemeente, aan de vereni ging zelf. De gemeente raadt Rijnsoever aan meer gebruik te gaan maken van de kleedkamers van de naastgelegen hockeyclub Catwijck. Dat gaat Rijnsoever binnenkort waarschijnlijk ook doen, zegt Schoneveld. „We zijn hier destijds begonnen met honderd leden, nu hebben we er al ruim 350. Dit clubhuis is niet op zoveel mensen bere kend, maar zo lang onze toekomst op deze plek niet door de gemeente verzekerd wordt, is inves teren onverantwoord. Ons geld hebben we straks op een - hoogstwaarschijnlijk - andere locatie hard nodig." Na de zomervakantie verschaft de gemeente meer duidelijkheid over de toekomstige locatie van AV Rijnsoever. De huidige atletiekbaan moet in 2003 wijken voor de bouw van woningen. Het is volgens Schoneveld de bedoeling dat in de groenstrook naast de provinciale weg N206 in de nieuwbouwwijk De Zanderij een nieuwe atletiek baan voor AV Rijnsoever komt. „Het wordt al ja ren gezegd dat wij daar naartoe verhuizen, maar daarover hebben wij nog niets zwart op wit. Wij willen daarom zo snel mogelijk meer duidelijk heid." Of de naam AV Rijnsoever verandert als de ver eniging naar de andere kant van het dorp ver huist, kan Schoneveld nog niet zeggen. „Maar het is misschien wel verwarrend. Bijnsoever is immers Katwijk-Noord, De Zanderij Katwijk- Zuid."

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19