'Wie niet wil aanhaken, valt af Sport Vier fans verdacht van moord op Leeds United-aanhangers Rivaldo en Kluivert uiten kritiek op Louis van Gaal intree Ronaldo komt een godsgeschenk ACHTERIijn De groene tafel »G11 APRIL 2000 21 jjral blijft bij Noorse bond ^dne Söndral blijft schaatsen voor de Noorse bond. De jch kampioen op de 1500 meter wijst daarmee aanbie- van Nederlandse commerciële ploegen af. De middenaf- ijder maakte zijn besluit in Oslo bekend. Söndral stond 'langstelling van onder meer Sanex en de nieuw op te ploeg van Frisia. 'A beslist over toelating Turken ctanbul De UEFA beslist morgen of Turkse fans op 20 j de return van de UEFA-cupwedstrijd van Galatasaray eeds United mogen zijn. Leeds kondigde zaterdag aan irkse fans in het stadion te willen toelaten. Galatasaray op zijn beurt een brief aan de Europese voetbalbond met het verzoek de wedstrijd op neutraal terrein te la- len. gj keters langs Zimbabwe li j» in het zeslandentoemooi in Zimbabwe hebben de Ne- £_3ise cricketers een goede overwinning geboekt op het Ibid. Door deze overwinning voert Nederland samen met ;j£ He ranglijst aan. Zulfiqar speelde een lange inning van 63 li» h legde de basis voor de Nederlandse overwinning. Van- ten leelt Nederland de belangrijke wedstrijd tegen Kenia. 3iki| - Cambuur naar zondag gf'LDe wedstrijd tussen PSV en Cambuur is verschoven Amende zondag. Aanvankelijk stond het duel voor zater- "Tde agenda. De nieuwe datum is gekozen met het oog op IWJ entueel kampioenschap van de Eindhovenaren. Daarvan "ke in het geval PSV wint en Heerenveen gelijkspeelt of elvel Tl ijl!' ise volgt Hoogendorp ,UP°I. Vitesse heeft belangstelling voor Rick Hoogendorp. De 'a- aanvaller is eigendom van RKC Waalwijk, dat hem in Llfi verhuurde aan het Spaanse Celta de Vigo. In Waalwijk BAlflj tot medio 2002 onder contract. Hoogendorp kwam eer- en Ivoor FC Den Haag, MW en Dordrecht'90. Vitesse ont- e 0(£t gerucht in de Belgische media dat het interesse heeft in Hse Beveren-aanvaller Remco Torken. )H EOichester United blijft op koers ew6gBROUGHKoploper Manchester United heeft gisteravond Heqne marge met de achtervolgers in stand gehouden met 07ljerwinning (3-4) uit bij Middlesbrough. De ploeg heeft rfor elf punten voorsprong op Liverpool. Giggs, Cole van seizoen), Scholes en Fortune scoorden de treffers Jnited. ironingen haakt af in titelrace FC Groningen is afgehaakt in de race om de landstitel foto Divisie. De ploeg van trainer Jan van Dijk verloor Jjt zesde keer dit seizoen, nu uit bij Heracles: 1-0. Het Unt kwam in de 25ste minuut van routinier Edwin Godee, 1 strafschop. Voor promotie zullen de Noorderlingen zich n richten op de nacompetitie. De titelstrijd gaat tussen n FC Zwolle. enen bij Leiden Atletiek Een week voor de Singelloop van 21 april biedt Atletiek- feing Leiden Atletiek de mogelijk aan om de conditie te i Die generale repetitie vindt plaats op vrijdag 14 april van tot 21.00 uur. Op de baan in de Leidse Hout kan onder an- jen Coopertest (12 minuten hardlopen) gedaan worden. Sten hiervoor zijn 2,50 gulden. Verder zijn er, kostenloze, ïpjkheden voor een centrale warming up, een spierlengte- 1 een vetmeting. ton - Pernix voor Rijndelflandbeker •j-sj Sporting Trigon en Pernix staan vanavond tegenover el- de derde ronde van het toernooi om de Rijndelfland-be- wedstrijd begint om 19.00 uur. Madj'oe mag het opne- :gen Fortuna; hier wordt om 20.15 uur begonnen. TOP, de overgebleven regioploeg in de bekerstrijd, gaat op be- fij Avanti. iegrepen zorgenkind tot de hoop: Inter Milaan daar Ronaldo Luiz Naza- m Lima. De Braziliaanse Dpt morgenavond in Ro- van de partij te zijn als gen Lazio de eerste van ,elfSnalewedstrijden om de se beker speelt. Een ka- Ool rechterknie hield hem november vorig jaar in jnifi^enmand. intree van de 23-jarige komt als een godsge- voor trainer Marcello Hardnekkige geruchten 'efd lat hij vorige week zater- pd na de daverende 3-0 j Udinese per di jn contract inleverde. t' at werd maandag even ckig tegengesproken, wil niet weg en gaat niet Ve hebben hem aange- voor de lange termijn", :hnisch directeur Lele Isof Inter een team is dat et groeien. zal Ronaldo voorlopig I g zijn. De veelbesproken terieuze spits belandde RD r in een diep dal, waaruit i/ert langzaam omhoogklimt, uk lacht hem weer toe. lo is rijper geworden, aarmee hij bezig is. Ik ierji at het komt doordat hij vd is en vader gewor- ertelde zijn persoonlijke itrainer Nilton Petrona dagblad Corriere della Tijdelijke Feyenoord-trainer Van Stee kiest Spartaanse aanpak Beleidsplan zet te logge KNVB aan het werk Met z'n tientallen stonden ze maandagochtend in de rij. De supporters van Feyenoord, doorgaans in kleinere aantallen verte genwoordigd, waren uit al le hoeken en gaten opge doken om de nieuwe trai ner van hun club te aan schouwen. Even na half elf kwam hij naar buiten. Ca mera's volgden de eerste stappen van Henk van Stee nauwgezet, handen moes ten her en der worden ge schud. Het karwei was be gonnen. ROTTERDAM SJOERD BOOTSMA Zondagavond om half zeven was de aftrap gegeven voor operatie 'Champions League'. Rob Baan, bestuurslid techni sche zaken van Feyenoord, ver zocht het hoofd opleidingen om onmiddellijk naar de Kuip te komen. Daar werd Henk van Stee ruim een half uur later het verzoek gedaan om de resteren de vijf competitiewedstrijden van het seizoen de eindverant woording op zich te nemen. ,,Ik kreeg weinig tijd om na te denken. Vooral in het belang van Feyenoord heb ik ja gezegd, ook al weet ik dat het een ver schrikkelijk moeilijke klus zal worden. Het gaat maar om één doel: de tweede plaats en dus kwalificatie voor de Champions League afdwingen." Zijn aanstelling betekende dat het bestuur de twee assis tenten van Leo Beenhakker passeerde. In het geval van de onvoldoende gediplomeerde Mario Been was die keuze te begrijpen, maar John Metgod bezit evenals Van Stee het certi ficaat coach betaald voetbal. Toch zat de Schiedammer niet Interimtrainer Van Stee reikt met Gyan naar de bal op de eerste training onder zijn leiding. te wachten op de goedkeuring van zijn secondanten. ,,Het is een prettige bijkomstigheid, niet meer dan dat", meent Henk van Stee oprecht. „Ik kan begrijpen dat met name Met god veel moeite met deze be slissing heeft, maar nogmaals: persoonlijke belangen tellen niet in deze periode. Het gaat om Feyenoord. Als men denkt ner benutten om met zijn spe- dat ik meer teweeg kan brengen Iers te praten, zowel individueel dan anderen, dan is dat puur als collectief. Veel zin om naar een bestuursbesluit. Ik heb wel het verleden te kijken heeft Van gevraagd hoe de spelersraad Stee niet. Hij kent de verhalen, over mijn aanstelling dacht. Uit maar luistert liever naar de opi- het overleg tussen spelers en nie van zijn voetballers, bestuur ben ik waarschijnlijk „Ik moet de knop omdraaien, positief gekomen." We moeten alle problemen Deze week zal de hoofdtrai- naast ons neerleggen en zorgen voor resultaat. Wie niet aan wil haken, valt af. Dat is de keuze. Die ligt niet bij mij, maar bij de spelers. Of je nou tien inter lands hebt gespeeld of je komt net kijken, er is maar één be lang en dat is Feyenoord. Ik heb geen tijd om te experimenteren. Het is gewoon de komende vijf wedstrijden erop of eronder." De tijdelijke roerganger zal weinig veranderen aan de tac tiek. Her en der zal de 38-jarige oefenmeester kiezen voor dui delijk accenten. De bal legt hij nogmaals bij de spelers. „Of we nou met twee, drie, vier of zes spitsen spelen, is niet relevant. Ik ga ook niet de fout maken door te zeggen: dit is de opstel ling. En gelukkig hebben we ook nog de twaalfde man. Laat één ding duidelijk zijn: zonder het Legioen had Feyenoord meer punten vermorst", steekt hij de aanhangers een veer in hun achterste. Van Stee geeft, zo tactisch is hij wel, de credits graag aan an deren. Hij plaatst zichzelf het liefst op de achtergrond en ver wacht pas daar applaus als het doel is bereikt. Wel weet de Schiedammer terdege wat hij in zijn mars heeft. „Baan heeft mij twee jaar geleden van VW ge haald, omdat hij hoge verwach tingen van mij had. Maar ik denk maar zo: als ik er de afge lopen twee jaren een zootje van had gemaakt, dan had Baan mij ook niet voor deze klus ge vraagd." „Ik heb geen zin om mij te profileren", vervolgt de trainer. „Daar moeten andere mensen maar over oordelen als ze resul taten zien. Ik heb veel te verlie zen. Ik vergelijk dit moment wel eens met drie jaar geleden, naar mijn eerste seizoen VW. Toen zei Louis van Gaal ook: 'Henk, je moet stoppen, dit kun je niet winnen'. Maar ik ben gebleven. Ik loop niet weg. Nu niet, nooit niet. Dat word je sterk van." j De KNVB staat te ver van voetballend Nederland af. Wat de KNVB allemaal doet ontgaat de ruim één miljoen leden grotendeels. Dit blijkt uit een analyse die de KNVB van zichzelf heeft gemaakt. Het was onderdeel van het Beleidsplan 2000 - 2004 dat de bond dezer dagen heeft uitgebracht. De KNVB vindt van zich zelf dat men de eigen kunde te weinig gebruikt om pro blemen in de voetbalwereld aan te pakken. Met ontwik kelt wel nieuw beleid maar de achterban ziet dat niet. Bovendien sluit hetgeen de bond doet niet goed aan bij de wensen van de leden. Het duurt binnen de KNVB te lang voordat er besluiten worden genomen. De KNVB klaagt erover dat er te weinig mensen zijn die voor de bond willen gaan werken. Mensen kunnen zich binnen de voetbalbond niet ontwikkelen. Actieve voetballers melden zich nau welijks voor functies binnen de KNVB. De voetbalbond ziet ook andere bedreigingen voor het eigen functioneren. Indi vidueel sporten wordt steeds populairder. Tegelijk verva gen waarden en normen. Verbaal en fysiek geweld vanuit het publiek bij voet balwedstrijden nemen toe. De KNVB besteedt daar tot nu toe te weinig aandacht aan. Het verenigingsklimaat wordt bedreigd. Er komen steeds minder mogelijkhe den om te voetballen: de ge meenten investeren niet meer in infrastructuur. Op alle genoemde knelpunten wil de bond de komende vier jaar beleid ontwikkelen. ISTANBUL* AP Vier Turkse jongeren zijn gisteren door een rechtbank in Istanbul aangeklaagd wegens moord in verband met de dood van twee En gelse voetbalfans die vorige week woensdagavond tijdens bloedige vechtpartijen met Turkse supporters werden doodgestoken. Vier andere ionge Turken werden in staat van beschuldiging gesteld wegens doodslag. De vechtpartijen voltrokken zich aan de voor avond van het Uefacup-duel tussen Leeds United en Galatasaray. Twee supporters van Leeds, die naar Istanbul waren gekomen om de wedstrijd bij te wonen, werden door Turkse supporters doodge stoken. Uit autopsie is gebleken dat een van de twee omgekomen Leeds-fans zeventien maal was gestoken. Het andere dodelijke slachtoffer had zes steekwonden. Enkele maanden nadat een conflict tussen de twee was uitgepraat, heeft de Braziliaan se stervoetballer Rivaldo op- nieuVv kritiek geuit op Barcelo na-trainer Louis van Gaal. Een dag na de smadelijke thuisne derlaag tegen Real Mallorca (0- 3) sprak Rivaldo over Van Gaals fouten. De Nederlandse coach wis selde in dat duel Rivaldo en Patrick Kluivert, die volgens hem niet in de wedstrijd zaten. Beide aanvallers waren giste ren kritisch. „Ik begrijp niet waarom de trainer me eruit haalde", zei Rivaldo. „Ik heb goed mijn best gedaan in de trainingen vooraf en ik speelde helemaal niet slecht. Daarbij heb ik tijdens de wedstrijd de taken uitgevoerd die Van Gaal me had gegeven." Verder wilde de Braziliaan in zijn kritiek niet gaan. „Ik hou me rustig, ik wil niet opnieuw een rel." Eind vorig jaar zette Van Gaal de aanvaller uit zijn selectie nadat Rivaldo had ge weigerd nog langer als links buiten te spelen. Begin januari kwam de voetballer terug op dat standpunt. Kluivert begreep niet waar om Van Gaal hem had inge ruild voor een andere spits. „Als je achter staat, moet je aanvallend druk zetten. Dan moet je geen aanvaller voor een aanvaller wisselen, maar een verdediger voor een aan valler. Dat we verloren was trouwens niet alleen de schuld van de spitsen. Voor zoiets is. het hele team verantwoorde lijk." Van Gaal vond niet dat de twee redenen tot klagen had den. Volgens de trainer speel den ze allerminst sprankelend en zaten ze niet in de wed strijd. Het publiek was het zon dag met hem eens. De toe schouwers floten Rivaldo en Kluivert tijdens de wedstrijd Echtgenote Milene schonk vorige week het leven aan Ro nald Domingues Nazario de Li ma. Pa Ronaldo beschreef de door hem op video vastgelegde bevalling als het mooiste mo ment van zijn leven. Hij maakte zowaar weer grapjes: Ronald had alleen zijn neus, maar was voor de rest gelukkig net zo mooi als zijn moeder. Voor de massaal op zijn persconferentie afgekomen journalisten was be langrijker dat de spits eindelijk weer een opgewekte, evenwich tige indruk maakte. Wat er, vooral tijdens het WK in Frankrijk, met de Braziliaan aan de hand was, zal wel nooit worden opgehelderd. Ronaldo liet slechts doorschemeren door een persoonlijke hel te zijn gegaan. Maar dat is verle den tijd. Hij oogt weer gretig. „Hij heeft er alles aan gedaan. De laatste maand legde hij bij trainingen meer dein 120 kilo meter af. Hij zal zijn wedstrijd ritme terug moeten vinden, maar kan, als Lippi dat wil, woensdag zeker twintig minu ten spelen", meende Petrona. Ronaldo zelf beaamde het. „Het gaat goed. Ik heb geen last van m'n knie meer. Ik moet al leen nog een kilo of twee drie afvallen', want met de huidige 85 zit ik te ver van mijn ideale gewicht", vertelde hij. Tot nog toe heeft de Brazili aan zich niet uitgelaten over de vormcrisis waarin - tot grote er gernis van de steenrijke voorzit ter Moriatti - Inters vedetten- ploeg zich bevindt. De neder laag tegen Udinese bracht hem in alle staten en hij dreigde na afloop van het seizoen 'het mes in de ploeg te zetten als de jon gens niet op tijd wakker wor den'. De ploeg speelt onder enor me spanning. Gezakt naar de vijfde plaats zal er nog een hels gevecht moeten worden gele verd om volgend seizoen Champions League te kunnen spelen, het enige dat echt telt. Inter scoort moeilijk, wat met de blessures van Ronaldo en collega-spits Christian Vieri niet verwonderlijk is. Ronaldo heeft al gezegd dat van hem geen wonderen mogen worden ver wacht, maar dat is precies waar clubbestuur en supporters op rekenen. „Deze week is van beslissen de betekenis", zei Lippi, doe lend op het treffen tegen Lazio en, in het weekeinde, tegen lijstaanvoerder Juventus - een duel dat de maatjes Davids en Seedorf tegen elkaar in het veld brengt. Bij Inter zullen echter alle ogen gericht zijn op Ronal do. Is hij werkelijk herboren, mentaal zo sterk geworden dat hij opgewassen blijft tegen het geweld van het randgebeuren? Ronaldo be landde bij In- ter in een diep dal, waaruit hij nu langzaam omhoog klimt Als Petrona gelijk heeft, kajnpt Lippi straks met luxe problemen. Daar zal de succes trainer niet wakker van liggen. Die horen bij het voetbal. Vraag het aan Lippi's collega Eriks son, gezaghebber bij Lazio Ro ma. Hij kreeg het zaterdag aan de stok met aanvaller Alan Boksic. De grillige Kroaat wei gerde te spelen omdat het hem toegewezen shirt te strak zat. PRIJSVRAGEN maandag 10 april. 4 - 7 - 13 - 23 - 25 - Eerste prijs (jackpot): geen winnaar; twee winnaars, ieder bruto f. 50.000,00; der- 3 winnaars, ieder f. 1000,00; vierde prijs: aars, ieder f. 250,00; vijfde prijs: 2042 ieder f. 25,00; zesde prijs: 4877 wiri er f. 10,00; zevende prijs: 41.366 win- ïrf. 5,00. 13. Zes cijfers goed: geen winnaar; vijf d: 1 winnaar, bruto f. 10.000,00; vier cij- 29 winnaars, ieder f. 1000,00; drie cij- 292 winnaars, ieder f. 100,00; twee cij- 3021 winnaars, ieder f. 10,00. [Eerste prijs (13 wedstrijden goed): geen weede prijs (12 goed): 2 winnaars, ieder 463,90; derde prijs (11 goed): 33 win- erf. 827,80. VOETBAL Eerste divisie. Heracles - FC Groningen 1-0 (1-0). 25. Godee 1-0 (strafschop). Scheidsrechter- Van Dongen. Toeschouwers: 6010 Gele kaart: Van der Mije (Heracles), Gregoor van Dijk, Broerse (FC Gro ningen). Engeland. Middlesbrough - Manchester United 3-4. Stand aan kop: Man.United 32-73 Arsenal 31-57 Liverpool 32-62 Chelsea 31-55 Leeds 32-60 Aston Vil. 33-52 Boavista - Farense 2-1. BASKETBAL New York. NBA. New York Knicks - Indiana Pacers 83-81, Boston Celtics - Atlanta Hawks 99-94, Phi ladelphia 76ers - Miami Heat 96-80, Toronto Rap tors - Cleveland Cavaliers 112-103, Washington Wi zards - Charlotte Hornets 105-107, Milwaukee SCOREbord Bucks - Orlando Magic 104-87, Minnesota Timber- wolves - Detroit Pistons 102-100, LA Lakers - Seatt le Supersonics 106-103, Utah Jazz - Portland Trail Blazers 90-86. Alkmaar. Eerste koers, 1720 m: 1. Nevada Limbur- gia (W. Visser) 1.19,5, 2 Marvel Cartouche 3. Mis tral Starlake. Tweede koers, 2060 m: 1. Nirvana (F. Crebas) 1.21,8, 2. Luciana 3. Nifty Space. Derde koers, 2060 m: 1. Micky Jeanet (P Solleveld) 1.21,5, 2. Kid Galahad 3. Let's Go L Vierde koers, 2060 m: 1 Lucky of Wiba (R. Pools) 1.21,0, 2. La- rissa Boko 3. Space Runner. Vijfde koers, 2060 m: 1 Allen Quick (P. Limmen) 1.22,9, 2. Moon Star W 3. Aleby Ike Zesde koers, 2060 m: 1. Olsy Rainbow (B. Post) 1.23,0, 2. Overdrive Hunter 3. Mandy Morgan. Zevende koers, 2060 m: 1. Ilorin (J. Dek ker) 1.21,0, 2dh. Kibo Wix Katuscha. Achtste koers, 2060 m: 1. King Catfish (M. Schagen) 1.21,2, 2. Killing Star 3. Krek Vliethoeve 4. Lyda Schermer. Totalisatoromzet: 115.310 TENNIS Atlanta. 860.000 gulden. Mannen, eerste ronde: PAARDENSPORT Chang (VSt/4) - Sanguinetti (Ita) 7-5 6-3, Goldstein (VSt) - Harper-Griffith (VSt) 3-6 6-4 6-4. Amelia Island. 1,2 miljoen gulden. Vrouwen, eerste ronde: Sugiyama (Jap/11) - Spirlea (Roe) 6-3 5-7 6- 3, Rubin (VSt/15) - Drake (Can) 7-5 6-3. Estoril. 1,7 miljoen gulden. Vrouwen, eerste ronde; Noorlander (Ned) - Srebotnik (Slv) 6-3 3-6 6-2, Va- vrinec (Zwi) - Pitkowski (Fra/4) 3-6 6-1 6-1, Bache- va (Bul) - Wartusch (Oos) 7-6 6-2, Kuti Kis (Hon/7) - Cocheteux (Fra) 6-1 6-2, Farina (lta/5) - Vento (Ven) 6-4 6-4, Kostanic (Kro) - Cardosa (Por) 6-1 6-2, Kleinova (Tsj) - Barbantsjikova (WRu) 2-6 6-4 7-5. Mannen, eerste ronde: Chela (Arg) - Mota (Por) 6-3 6-4, Gaudio (Arg) - Canas (Arg) 6-3 6-4. Casablanca (Mar). Mannen, 700.000 gulden. Eer ste ronde: Lopez-Moron (Spa) - Manta (Zwi) 6-2 6- 3, Willems (Bel) - Popp (Dui) 6-3 6-4, Grosjean (Fra/4) - Pozzi (Ita) 6-3 6-0, Di Pasquale (Fra/8) - El Aerej (Mar) 6-7 6-3 7-5, Lopez-Moron (Spa) - Manta (Zwi) 6-2 6-3, Coutelot (Fra) - Diaz (Spa) 2-4 opgave Diaz, Rochus (Bel) - Tahiri (Mar) 6-1 6-2, Tieleman (Ita) - Stanoitsjev (Bul) 6-3 6-4, Bruguera (Spa) - Rosset (Zwi) 6-2, opgave Rosset. Davis Cup, kwartfinales wereldgroep. Verenigde Sta ten - Tsjechië 3-2. Sampras - Dosedel 6-4 6-4 7-6. Halve finales (half juli). Verenigde Staten - Spanje, Australië - Brazilië. C Leiden degradeert dit Du jaar niet. Hoera. Dat be spaart de Nederlandse Basket- balbond in ieder geval weer wat kosten. Vanwaar dit cynisme? Heel simpel. Het basketbal is name lijk een sport waarbij het er helemaal niet toe doet of je in de competitie op een promotie- of degradatieplaats staat. Twee jaar achtereen degradeerde het hoogst spelende team uit de Sleutelstad. Er was geen man overboord. Zo gemakkelijk als de punten worden gescoord, zo eenvoudig is het ook om op hetzelfde niveau te blijven spe len. Soms is daar zelfs geen briefje naar de bond voor no dig. Komt de basketbalbond gewoon naar jou. Het kost wel een paar centjes want die bo bo's moeten toch weer even bij elkaar komen, maar vervol gens bepalen ze wel met een simpele pennenstreek vanach ter de groene tafel dat Leiden ook het komend jaar weer op hetzelfde niveau mag uitko men. Hoe dat kan? Er zijn vele 'kam pioenen die weigeren te pro moveren. Ze denken dat ze het hogere niveau niet aankun nen, de ring daar groter is, de bucket kleiner, of voeren het excuus aan dat de guard last heeft van een ingescheurde teennagel. Nou, en! Dan de gradeer je het komende jaar toch weer. Daar zijn competi ties nou voor verzonnen. Daar speel je een heel seizoen voor. Bovendien getuigt het van wei nig respect voor de andere ploegen in dezelfde klasse. Die denken van je verlost te zijn, maar worden wel weer ge- binnen de bond en is bereid om de plek van die schijterige kampioen in te nemen, die on dertussen wel een feestje heeft gevierd. En wat hebben ze dan te vieren? Nee. Het is de regeling die van geen kanten klopt. Neem al leen al de eredivisie basketbal. Moet dat nog serieus worden genomen als de kampioen van de promotiedivisie - ik heb de naam niet verzonnen - niets in een overstap naar de eredivisie ziet zitten. En het omgekeerde is ook het geval. Heb je een zak geld dan staat de deur naar de hoogste klasse wagenwijd voor je open. Belachelijk. Voor het meest recente geval van competitie-verzieken zorgt het eerste vrouwenteam BV Leiderdorp. Een jaar lang lo pen de speelsters zich de blaren op de voeten, voorkomen met beperkte middelen degradatie en krijgen als dank een emmer stront over zich heen. Want wat zegt de voorzitter van deze club met droge ogen. "We wil len volgend jaar met eigen jeugdspeelsters verder en daar om een klasse lager spelen'. Be houdens een grove denkfout - heb je geen team in de top dan zich hoegenaamd te ziek, zwak of misselijk acht voor een ho ger niveau. Begrijp het goed. BS Leiden wordt niets verweten. Die ploeg maakt keurig gebruik van bestaande mogelijkheden naar een andere hoger spelen de ploeg - is het een belediging voor het basketbal. De bond kan in mijn ogen maar een ding doen tegen dit soort excessen; genadeloos op treden. Leiderdorp meteen te rugzetten naar de zevende kern onder-onder-onderbond. Gelijk met al die andere ploe gen die weigeren te promove ren terwijl ze wel kampioen zijn geworden. Het tijdperk van het slappe excuus is dan meteen voorbij. Het is de enige manier om in het basketbal weer een normale promotie- en degradatieregeling te krij gen. PETER VAN DER HULST

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21