W tfS 10.S0 W ojl uk VVV 'bedelt' 1 middenstandei 'Silvolde' zorgt voor opwinding Duin Bollenstreek Verkeersexamen in Katwijk A. Vogel's Echinaforce druppels Gebruiken bij onvoldoende weerstand, griep en verkoudheid. Flacon 100 ml A. Vogels Pollinosan Gebruiken bij hooikoorts, allergie voor huisstof, huidschilfers of haren. Pakje 200 tabletten r—Allerfre ^llerfre J hooikoorts en vergelijkbare allergische reacties, j»pakje 7 tabletten Otrivin neusspray Claritine hooikoorts verschijnselen van hooikoorts. Pakje 7 tabletten Saridon tegen pijn riéStt Pijnstillend en koortsverlagend. Pakje 30 tabletten Dulcolax Sg&Sf* Bij moeilijke stoelgang. Pakje 30 tabletten Rennie Rennie Bij brandend maagzuur en zure oprispingen. Pakje 96 kauwtabletten Healthypharm paracetamol 500 mg j koorts en pijn bij griep en I verkoudheid, koorts en pijn na inenting. Pakje 20 tabletten Zovirax koortslipcrème ■o \rBij de eerste tinteling, vijf keer j per dag en minimaal 5 dagen lang gebruiken. I» Tube 2 gram ?me j KOBMar-J Kwart miljoen voor Oranjefeest katwuk De stichting Katwijk Oranje 2000 krijgt van de ge meente maximaal 250.000 gulden voor de organisatie van het Oranjefeest op Koninginnedag dat dit jaar wordt meegevierd door koningin Beatrix. De stichting, die speciaal in verband met het bezoek van de koningin in het leven is geroepen, verzorgt alle festiviteiten die in het dorp worden gehouden. Uitgangs punt bij de samenstelling van het feestprogramma is dat het in principe een 'gewone' Katwijkse Koninginnedag moet zijn, wel iswaar met een bijzonder tintje. De gemeente neemt zelf de ontvangst van het koninklijk gezelschap voor haar rekening. Al le maatregelen op het gebied van veiligheid en openbare orde vallen onder de directe verantwoordelijkheid van de gemeente. Hoeveel geld Katwijk in totaal aan de Koninginnedag kwijt is, is volgens een gemeentewoordvoerder pas achteraf te zeggen. Discussieavond over Marinevliegkamp valkenburg Wat moet er gebeuren met Marinevliegkamp Val kenburg? Die vraag staat morgenavond centraal tijdens een in formatie- en discussieavond over de toekomst van het vliegveld. De bijeenkomst is een initiatief van de WD en wordt gehouden in het Smalspoormuseum aan de Jan Pellenbargweg in Valken burg. Aan het woord komen onder meer de Leidse wethouder Van Rij, WD-Tweede Kamerlid Verbugt en de voorzitter van de liberale provinciefractie Aptroot. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Bouw villapark in Zanderij begonnen katwuk In de Katwijkse nieuwbouwwijk Zanderij-Westerbaan is deze week begonnen met de bouw van de villawijk Noord west en met de bouw van een aantal woningen uit de plannen Duinrand en Tuindorp-Centrum. Binnenkort worden enkele bouwplannen in de Zanderij ter goedkeuring aan de provincie voorgelegd, waaronder het eerste deel van Tuindorp-Centrum. Daar komen in totaal 154 eengezinswoningen. Aan de Salo monszegel in de Zanderij komen 40 eengezinswoningen, terwijl aan de Zeewinde 28 twee-onder-één-kaphuizen verrijzen. De achtertuinen van deze huizen komen aan de Zandsloot te lig gen. In september wordt begonnen met volgende bouwfasen. De inschrijving voor de woningen die in die twee fasen worden gebouwd, heeft kort na de zomervakantie plaats. Smallere Overrijn tegen sluipverkeer katwuk De Overrijn in Katwijk aan den Rijn wordt omge bouwd tot 30-kilometergebied. De straat wordt smaller gemaakt en krijgt hindemissen in de vorm van 'verkeerssluizen'. Deze maatregelen moeten het sluipverkeer tegengaan. Aan de Over rijn wordt ook nieuwe verlichting geplaatst. De Turfmarkt, Vo gelwei en Kwakkelwei zijn tijdens de werkzaamheden aan de Overrijn via de Rijnstraat te bereiken. Verpleeghuis De Wilbert is tot 21 april bereikbaar via de Burggravenlaan. Daarna is het verpleeghuis via de Roskambrug te bereiken. De werkzaamhe den duren uiterlijk tot begin juni. fqto wim dijkman Opleidingsschool rolstoeltoegankelijk katwuk» De Christelijke Opleidingsschool aan de Parklaan 118 in Katwijk wordt beter toegankelijk gemaakt voor rolstoelers. De gemeente heeft de school hiervoor een bijdrage van zesduizend gulden in het vooruitzicht gesteld. Van dat bedrag wordt bij de ingang van de school een hellingbaan aangelegd. Volgens het bestuur van de basisschool is de aanleg van de hellingbaan dringend nodig, omdat een van de leerlingen over een elektri sche rolstoel beschikt en momenteel moeite heeft de school in en uit te komen. Opperste verbazing. Knippen de fototoestellen. Spanning en sensatie. De zestig leden van het smalspoor in Valkenburg verkeerden afgelopen weekein de in hogere sferen. Eindelijk was-ie daar dan. De locomotief van de Gelderse Stoommaat- schappij. Twintig jaar vocht de Stichting Nationaal Smalspoor om de locomotief en de perso- nenwagon naar het museum aan de Jan Pellenbargweg te krijgen en nu was het dan zo ver. Toen de hijskraan de 'loc' in een stevige greep had, waren de vreugdekreten niet van de lucht. Keihard was er in de afgelopen weken gewerkt om de 'Silvolde' (alle locomotieven werden vroeger vernoemd naar een plaats) te onthalen. Daarvoor moest tijdelijk een stuk spoor worden aangepast, want de spoorbreedte van deze bijzon dere locomotief wijkt vijf centi meter af van het Valkenburgse spoor. Daardoor kan de Silvol de niet worden ingezet voor de rondritten, die vanaf tweede paasdag vanuit Valkenburg worden gehouden. katwuk» Ruim zeshonderd leerlingen van de Katwijkse basisscholen doen deze week verkeerss De leerlingen uit groep 7 moeten in ruil voor een diploma foutloos een vijf kilometer lange rout flC Na het theorie-examen van donderdag weten ze of ze zijn geslaagd. foto dickh 'We bruisen van energie om Noordwijk te verkopen' De Noordwijkse VVV-directeur A. Gerards doet een drin gend beroep op de plaatselijke middenstand om financi eel bij te dragen aan de instandhouding van de plaatse lijke VW. „We zijn zo langzamerhand door ons vlees heen, het vet was allang verdwenen", gaf ze de Noord wijkse Ondernemersvereniging (NOV) gisteren op hun voorjaarsvergadering ter overdenking mee. len meer en betalen direct aan de VW. Onder 'overig bedrijfs leven' verstaat Gerards de niet- horeca. De detailhandel dus, maar ook bijvoorbeeld make laars. „De hele middenstand profiteert indirect van het toe risme. En soms ook direct. Er zitten ook fietsverhuurbedrij-, ven en souvenirwinkels bij." Gerards meldde dat een aan tal middenstanders de WV al tijd genereus ondersteunt. Elk lid van de NOV doneert via de contributie al 50 gulden aan de VW. Dank daarvoor vond ze op zijn plaats. „Maar het liefst hebben we van alle onderne mers nog eens 100 gulden ex tra. Dat zou betekenen dat we een breder draagvlak krijgen." Dat ietsje meer kan volgens haar veel opleveren. De VW kan dan nog meer activiteiten am. leefl maruke den hollander De inkomsten van de VW lo pen over twee jaar flink terug als de euro er is en de winst uit het geld wisselen wegvalt. Die bron is volgens de directeur de laatste jaren toch al langzaam aan het opdrogen, omdat de moderne toerist pint en over plastic betaalkaartjes beschikt. Volgens Gerards heeft de VW het 'roeien met de riemen die je hebt' inmiddels tot kunst ver heven. „De gemeentelijke sub sidie is dan wel voor een aantal jaren gegarandeerd, maar de raadscommissie voor toerisme heeft wel de verwachting uitge sproken dat we minstens 50.000 gulden bij het overig bedrijfsle ven halen." Toeristische bedrijven beta- ontplooien waar ie bij vaart. „We bruise IREA' gie om Noordwijk en toeristen naar trekken. Maar om hebben we de mi van de ondernemei dig." Voorheen kre nog medewerking ej° om extra geld binne maar nu niet meer. ze een minder plezi schap. De samenwerking VW's Noordwijk, j111 Noordwijkerhout bi haar veel voordelen ring van de contacte en Leiden lijkt volgi logische vervolgstap drukte het belang v« we Noordwijk Rep bureau en van de to het congrestoerismt gemeen voor de bad alleen de grote hi heel Noordwijk Gerards een extra gi mee. „De winkels open, het winkelaai ter, het heeft Noo aantrekkelijker imaj en de prijzen zijn stuwd." Silvolde, de nieuwste aanwinst van de Stichting Nationaal Smalspoor, wordt langzaam neergezt in Valkenburg. Maar dat zal de vrijwilligers van het smalspoor worst wezen. De Silvolde wordt vanaf nu gekoes terd en vertroeteld in het muse um. Voorzitter Pieter van der Ham van de Stichting Nationaal Smalspoor toonde zich opge lucht na de verhuisoperatie van Utrecht naar Valkenburg. Ei gendom wordt de Silvolde ove rigens niet van het museum. De locomotief blijft bezit van het Nederlands Spoorwegmuseum. Het smalspoormuseum krijgt de Silvolde wel twintig jaar in bruikleen. „Hier hebben heel hard voor gevochten", zegt Van der Ham opgelucht. „De Gelderse Stoommaatschappij staat bij ons heel hoog aangeschreven. Dat bedrijf had bijzondere treinstellen, die reden op een bijzondere lijn in Gelderland." De locomotief, gebouwd door Backer en Rueb, vervoerde van af 1900 passagiers tussen Ter voorde, Doesburg en Doetin- chem. Van der Ham: „Mensen die op die lijn hebben gereden, spreken nog steeds met veel ontzag over de trqin. Met de komst van de trein rond de eeuwwisseling werden de be woners van veel van die plaat sen uit hun isolement gehaald. De wereld ging voor ze open. Tot die tijd waren ze aangewe zen op hun eigen dorpje." Een andere reden dat Stichting Nationaal Smalspoor de Silvol de wilde hebben, was dat in het museum een locomotief ont brak, die werd gebruikt voor personenvervoer. Van der Ham, tevreden rondkijkend in het museum: „Nu zijn we com pleet." Hoewel, de in Zeewolde woon achtige voorzitter heeft nu zijn oog laten vallen op een loco motief van Ducroo en Braun. Die Nederlandse fabriek bouw de locomotieven voor perso nenvervoer in Indonesië. Van der Ham heeft eer\locomotief opgespoord. Nu nog 'even' het benodigde geld en het vervoer naar Nederland regelen. Zo simpel is het echter allemaal niet, want de stichting is voor dergelijke uitgaven afhankelijk van subsidies. „Het Rijk heeft er een potje voor", weet Van der Ham. De voorzitter heeft nog meer op het verlanglijstje staan. Het spoor rónd het Valkenburgs Meer moet, vanwege uitbrei ding in 2002, nodig worden ver zwaard en vervangen. En ook moet het perron in Valkenburg overkapt. De vrijwilligers van het Smal spoor in Valkenburg zijn nooit klaar. MVKV 4 op feest van PSV MVKV 4 treedt buiten de grenzen van Katwijk. Het optreden van de Katwijkse band met profvoetballers in het café In den Blauwen Bock is niet onopgemerkt gebleven. Het heeft MVKV 4 een uitnodi ging opgeleverd van PSV om te komen spelen op het kampi oensfeest: Natuurlijk, de Eindhovense profvoetballers zijn nog geen kampioen, maar niemand twij felt nog aan een tijtel. Komende zondag kan het gebeuren. „Spelen voor een uil bti menigte van 50.00ÖI en bandlid Ralph de Vr bar treden al voor zich. goe tuurlijk helemaal te vil Tijdens het gastopn t. v Katwijk speelden de niij Ronald Waterreus ei 'en der Doelen mee me' )n i Zij maakten de orga hel van het aanstaandel zat feest in Eindhoven e En De twèe profvoetbal gele tijdens het optreden tó ven meespelen mei h „We zijn al in Eindt) kijken", meldt De Vi ren werd het contrai „Het gaat ineens wel snel met ons. We va het vierde van MVK! toen met zeven gasl |Nt band begonnen. Als we vinden het nogs l40 g^P-" n Grappig of niet, afgj

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 16