Zinderend slotakkoord bij Unicum Suzanne de Goede is de rapste renster in Rijswijk orescate heeft eer wat lucht Sport HC verslaat Roomburg Winst voor golfvrouwen Saturnus onder de maat DAG 10 APRIL 2000 ter beste Leidse schaakveteraan De 80-jarige Voorschotenaar Geert Sluiter werd afge- Robbe zaterdag op indrukwekkende wijze kampioen van de Schaakbond bij de senioren. Sluiter won dit 55plus-toer- oor drie ex-titelhouders te verslaan. Hij won onder ande- n Ab Smit (Philidor Leiden), Joop Turk (Noordwijk) en F|i los (Bodegraven). Aan het slot was Sluiter met vijf punten - - partijen reeds een punt los en verzekerde hij zich met jmise tegen de titelhouder van vorig jaar, Harro Weiland bz&f>( jstgeest, van de titel. Sluiter vertegenwoordigt de Leidse ;bond in juli op het Nederlands Seniorenkampioenschap. apol Aziz Bougra heeft voor Leiden Atletiek een vierde gescoord in de Westland halve marathon, de wedstrijd 1998 in de plaats kwam voor de internationale Naaldwijk- 'oifijn stxijd over de hele afstand. Bougra legde de 21,1 kilome- n 1.06.22, 1.10 meer dan de Wit-Russische winnaar Vladi- mtsjinski (bekend uit de Leiden Marathon). De Marrok- lougra is een opvallende versterking bij Leiden Atletiek, jegin dit jaar traint de Haagse dertiger bij Voorschotenaar Wassenaar. rende strafcorner nekt Alecto ii), 4. 5, S| 1 igra vierde in Naaldwijk Sentis en Brummer pakken de titels De finale is niet de beste partij uit het gehele wedstrijd schema. Bij het A-toernooi van Unicum werd die stelling gisteren in zowel de slotronde bij de vrouwen, als de eindstrijd bij de mannen volledig gelogenstraft. De beide A-finales kenden een vergelijkbaar bloedstollend ver loop. Inge de Geest en Stefan Aarts kregen beiden twee matchpoints, maar konden die niet verzilveren. De titel ging, in beide gevallen na een gewonnen tiebreak in de derde set, naar Linda Sentis van het Amsterdamse Popeye GS en Eric Brummer van Topspinners uit En schede. LEIDEN PETER KLEIN ROEKHOF olf in de overgangsklas- 2 het onderspit tegen r twee HDM. In de eer- se verloren de hockey- n Roomburg de derby 3HC met 0-2. Weer een remiseerde Leidse en met 1-1 tegen VW. 'c 7P verloor met 0-2 van r twee HDM, maar had op meer. Een haperen- Domer en het gemis aan ïent van de spitsen wa gens coach Han Kolle- redenen. ,,In de tweede egen we acht strafcor- drie redelijke kansen, d er toch wel eentje van en gaan." Op dat mo- ond HDM met 0-1 voor de Leiderdorpse gelijk- n de lucht. Het zou er komen. Een kwartier doelpuntte de Haagse n was de wedstrijd be- Pu"te cate won met 7-4 van taj 8/ e. Het scorend vermo- beter verzorgd dan het ave gedeelte waar de -rites 'gsen de nodige steekjes Fran allen. Forescate opende kwam door twee doel- van Mascha Kimman van topscoorster Domi- Lingeman na een half 3-0. Defensieve gerom- dde tot 3-2. Mascha n verhoogde weer tot trna Warande weer aan kreeg. Kimman maakte Dominique Lin- (2x) en Myriam Linge- aakten de zeven treffers °,st^ ns Roomburg-coach tman was de 0-2 verlo- Istrijd tegen LOHC een ty-wedstrijd'. LOHC- Martijn Grosmann gaf dat de cornerverhou- het voordeel van de Ti ïrgers was, maar dat tüe aanvallend te weinig jezat om doelpunten te Botman beriep zich >p een afgekeurde straf- wrU! )ij de stand 0-0. Volgens n Ke nn lag de bal niet stil en <ooij werd het doelpunt terecht afge keurd. Verder complimenteer de hij zijn gehavende equipe (vijf basiskrachten ontbraken) om hun inzet. „Ondanks dat gemis speelden wij toch een tempo hoger. En dat levert van zelf kansen op", verklaarde hij de zege. Annemieke Holland voor de rust en de uit dames III afkomstige invalster Anne Hut- jens in de tweede helft bezegel den het lot van Roomburg. Leidse Studenten speelde doelpuntloos gelijk tegen Groen Geel. Er vielen geen doelpunten en geen kaarten, maar toch leek het volgens studs-coach Tjal- ling ten Cate wel een mannen- wedstrijd. „Het was een fysieke wedstrijd met hier en daar een klein opstootje." Tot twee keer toe riepen de scheidsrechters beide aanvoerders bij zich om de gemoederen te bedaren. Dat lukte, doelpunten maken niet. Alphen kwam in een span nende wedstrijd in Schiedam tegen Spirit niet verder dan 0-0. „We hebben de meeste kansen gehad, maar je moet ze wel ma ken", vertelde Alphen-coach Jan Smid na afloop. Omdat Al phen defensief sterk speelde, bleef de brilstand in tact. Noordwijk bedwong het ho ger geplaatste VW in de derde klasse, 1-1. Noordwijk kreeg veel kansen, maar zelfs diverse één op één situaties op de Am sterdamse keepster werden ver prutst. Kort voor tijd was Jon- neke Italië dan toch succesvol en redde een punt voor Noord wijk. Catwyck zegevierde met 7-0 over Zandvoort. Alice van Duin benutte een strafbal voor de rust. Daarna was het Zand- voortse verzet gebroken. Door een hattrick van Maaike Eijsac- kers en doelpunten van Petra Reitsema, Liesbeth van Duin en haar zusje Alice van Duin werd het 7-O.Hisalis verloor met 1-2 van Kikkers. Al na een minuut kwam Hisalis voor door een doelpunt van Suzan Rosmann. In de laatste zeven minuten verzilverde Kikkers twee straf- corners zodat de Lissese vrou wen toch verloren. De Geest werd de revelatie van het toernooi. De kersvers natio naal kampioene tot en met 18 jaar, die via de kwalificaties het hoofdschema bereikte, versloeg in de halve finale topfavoriete Lotty Seelen na drie gelijkop- gaande sets met 6-4 in de be slissende reeks. In de slotronde tegen Sentis had de net 17-jari- ge De Geest lange tijd het beste van het spel. Na een soepel ge wonnen eerste set (6-3) en een nog sneller verloren tweede set, nam de jeugdspeelster uit Oost- zaan in de derde set een 3-0 en 4-1 voorsprong. Bij 5-4 en 6-5 kreeg De Geest een matchpoint, maar juist op die momenten speelde de ondanks haar 22 lentes geroutineerde Sentis haar beste tennis. De Haarlem se herstelde het evenwicht en nam op haar beurt in de beno digde tiebreak een 4-1 voor sprong. De Geest kwam langs zij, kreeg een bijna niet te mis sen kans op 5-4, maar knalde de bal enkele millimeters te laag tegen de netband. Twee punten later mocht Sentis, die ook komend seizoen bij Popeye weer als reserve voor de erediv- sie staat genoteerd, zich als de nieuwe titelhouder bij Unicum laten huldigen. Seelen, die met Leonne Mul ler van Moppes bij Unicum wel de dubbelspeltitel op haar naam schreef, was vol lof over de opponente waar ze in de halve finale van had verloren. „Ze speelde gewoon heel sterk", zei de speelster van ere- divisionist Topspinners. „Een hoog tempo en diepe slagen. Ze is twee weken geleden niet voor niets nationaal kampioene ge worden. Ik speel de A-toernooi- en natuurlijk vooral om wed strijdritme op te doen voor de toernooien in het buitenland, want ik heb weer een blessure- periodse achter de rug. Maar ze verdiende de overwinning vol komen." De Geest reageerde na afloop heel nuchter op de ge miste kans. „Ik moet dat punt op 4-4 in de tiebreak natuurlijk gewoon maken. Maar ik moest wel enig risico nemen en klapte mijn racket iets te snel naar be neden." De nationaal kampioe ne stond er niet te lang bij stil, want de koffers voor het inter nationaal ITF-jeugdtoernooi in Kroatië, dat volgende week op het programma staat, moesten worden gepakt. „Ik had twee matchpoints", merkte De Geest afrondend op. „Maar op het goede moment is Linda er gewoon. Ik kreeg in ie der geval geen kans." Sentis, die voor de reserves van Popeye GS speelt en ook dit jaar weer reserve is voor de eredivisie, beaamde dat ze goed was weg gekomen. „Die misser van haar beschouwde ik als een positief teken. Ook op de matchpoints tegen was ik niet zenuwachtig. Misschien dat ik daarom die punten juist maak." De routine gaf tenslotte toch de doorslag. Sentis, die op achttienjarige leeftijd een fraaie toekomst in het internationale tennis voor speld kreeg, deed die ervaring vooral in Nederland op en zal dat voorlopig blijven doen. „Ik heb net mijn studie toerisme afgerond en krijg voor drie da gen in de week een baan. Dat is niet gemakkelijk met reizen in het buitenland te combineren." Na de zinderende vrouwenfi nale moest die van de mannen wel een anticlimax worden. Tot ver in de tweede reeks leek dit ook zo. Eric Brummer en Stefan Aarts bereikten nimmer het ni veau van de vorige speeldagen. Totdat na een door de umpire alsnog uitgegeven service bij Brummer de vlam in de pan sloeg. De tennisleraar uit En schede overwon zijn vermoeid heid, trok tegenstander Aarts mee naar een hoger niveau en maakte de partij alsnog tot een waar spektakel. Brummer over leefde twee matchpoints in de tweede set en pakte deze met 7- 1 in de tiebreak. In de derde set kwam Aarts na een 3-0 achter stand weer langszij. Opnieuw moest de tiebreak beslissen en opnieuw was Brummer, dit maal met 7-2, de sterkere spe ler. Na een aantal tweede plaat sen was bij Unicum nu de hoogste eer voor Brummer Inge de Geest werd de revela tie bij het Uni cum A-toemooi. De kersvers na tionaal kampi oene tot en met 18 jaar capitu leerde in de vrouwenfinale tegen Linda Sentis pas in de tiebreak van de derde set. FOTO HIELCO KUIPERS Eerste punten voor RTV De Bollenstreek De derde wedstrijd in het kader van de clubcompetitie Regio Noord heeft de eerste punten opgeleverd voor de ploeg van RTV De Bollenstreek. Verant woordelijk voor de benodigde daadkracht was Leidenaar Wobbe van den Kieboom, die tijdens de Ronde rond het Ro- nostrand als 14de eindigde. De vertegenwoordigers van de Al- phense wielervereniging Avanti, ingedeeld in dezelfde regio als de 'Lissenaars', konden daaren tegen opnieuw geen potten breken. Geheel anders was dat in het geval van Suzanne de Goede (LWV Swift). De talent volle Zoeterwoudse won afgelo pen zaterdag in de massasprint de Ronde van Rijswijk. De 18de editie van de Ronde rond het Ronostrand zal niet de boeken ingaan als een koers waarin veel te beleven viel. Door het fraaie, nagenoeg windstille weer bleef het deel nemersveld immers vrijwel constant aaneengesloten. Van den Kieboom doorzag het ver loop al in een vroeg stadium en koos een eigen strategie. „Er werd hard gereden en het ging om smalle weggetjes. Dringen geblazen dus. Dan zit de moei lijkheidsgraad in het voorin blij ven. Af en toe probeerde een groepje het, maar omdat er al leen maar tempo werd ge draaid, mislukte alles. Ik heb gegokt, alleen maar meegere den en anderen het werk laten opknappen. Ik wilde hier koste wat het kost punten pakken." De organiserende wielerver eniging Roden koos voor drie ronden met een totale lengte van 162 kilometer. Zelfs een massale valpartij in de tweede ronde kon geen echte breuk in het peloton bewerkstelligen. Op de Norgerweg, één recht stuk naar de meet, kwam het aan op een massasprint. Albert Schurer uit Bakkeveen (WV Drachten) toonde zich de rapste. Dieren- aar Dennis Hammink (RTV De Zwaluwen) en Martij n Vos uit Paterswolde (Energiewacht/N- WV Groningen) verdeelden res pectievelijk de plaatsen twee en drie. „Ik ben op het laatst met oogkleppen op overal tussen door geknald", aldus Van den Kieboom, die vooraf vier dagen met ploeggenoot Jordy Vinke in de Ardennen trainde. „Ik rijd nu heel goed en dat is opvallend. Ik heb immers een half jaar stage gelopen in Zuid- Afrika en toen bijna niets aan wielrennen gedaan. Met mijn trainer, Jan van der Tang, had ik afgesproken begin mei pas in vorm te zijn. Maar ik ben te on geduldig. Vandaar ook zo'n training van 400 kilometer in drie dagen in België." Best ge klasseerde renner van Avanti was Jeroen de Joode (37ste). De wedstrijd over 108 kilo meter (twee ronden) voor elite dames werd gewonnen door Leontien van Moorsel-Zijlaard van de Farm-Frites/Hartol-for matie. De beste regionale in breng kwam op naam van An gela van Smoorenburg, de Lan geraarse die uitkomt voor West land Wil Vooruit (25ste). Afgelopen zaterdag stond ook de Hel van het Mergelland op het nationale wielerprogram- ma. De deelnemende elite-ren ners (met en zonder contract) uit binnen- en buitenland werd een parcours over 189 kilome ter voorgeschoteld met start en finish op de Diepstraat in Eijs- den. De eindzege ging naar de Duitser Bert Grabsch van Team Cologne. Hij werd op het ere- schavot geflankeerd door zijn landgenoot Dirk Mueller (Post Swiss Team) en David Moncou- tie van Cofidis uit Frankrijk. Beste Nederlander was Wim van de Meulenhof (vijfde). Miquel van Kessel lijkt steeds beter op de weg terug. De cou reur uit Ter Aar beëindigde de wedstrijd als 25ste. Daarmee behaalde de 24-jarige klimmer van de Farm Frites-formatie een hogere klassering dan col lega Vincent van der Kooij (Ra- bo-amateurploeg). De Leider dorper, die op de wereldrang lijst voor espoirs (renners jon ger dan 23 jaar) gedeeld vierde staat, finishte als 47ste. De Ronde van Rijswijk, be stemd voor junior- en nieuwe lingen-dames, werd afgelopen zaterdag verreden op het club- parcotirs van RWV De Spar taan. Was de vaderlande selec tie junior-dames afwezig in ver band met de Ronde rond het Ronostrand, grote concurrente Miranda Vierling was wel pa raat om het De Goede moeilijk te maken. Eén week eerder ont snapte het duo nog, maar in Piershil verpestte een valpartij van de Zoeteiwoudse haar kans op een hoge klassering. Sportie ve revanche haalde de Swift- renster aan de Lange Kleiweg door de Rijswijkse thuisrijdster na 54 kilometer van kop af in de massaspurt te verslaan. "e z' yck is hockeymoe ke K tQCKEY RONNO BROEKHOF igradatienood verkeren- "gangsklasser Forescate RTftn concurrent Oss met de eerste klasse won met 3-2 van Capelle en LOHC met dezelfde cij- ,hoveftjis van Asvion. In de klasse is degradatie voor bijna een feit na de 1-5 ti) o tegen mede degrada- n 'bc idaat Vianen. Leidse 200 en speelde als kampi- asaprof' ididaat voor de tweede, lm ('si envolgende week gelijk. 1-1 tegen Bennebroek. 'ih cate deed wat doen: winnen van Oss. ^oorschotenaren staan op een veilige tiende ia de 6-3 zege op Oss. jkomstigheid was even overwinning van staart- )oorn op Victoria waar- 8-1 arescate nog allerminst Volgende week moet te winnen van Doorn zaken in eigen hand te Daarna volgen nog idstrijden tegen Hattem de nummers twee en de ranglijst. Tegen Oss ■orescate niet in gevaar, van deze ploeg hadden i, is het terecht als we vertelde speler van Schaik, die zelf het loelpunt voor zijn reke- m. Gertjan Egberink, die1 week wegens tennis- ïtingen niet meer be ar is, scoorde vier tref- ontbrekende kwam op an Olivier Kist. *vv 0 won in een goed en spannend duel met 3-1 van Ca pelle. In de eerste 35 minuten miste Alecto tal van kansen. Ca pelle scoorde er wel één en miste nog een strafbal. Jasper Staal scoorde echtér de ver diende gelijkmaker. Daarna drukten de Leiderdorpers door. Wynand Hoeker en uitblinker Guido van der Laar zetten Alec to op 3-1. Een Capelse counter betekende nog 3-2. LOHC verloor met 2-3 van Asvion. Vooral in de tweede helft verzuimde paarswit tot vijf keer toe een één tegen één situ atie met de keeper van Asvion uit te buiten. In de eerste helft kwam Leiden nog wel op 2-0 door goals van Oswald Ma- theussens en Friso van Deur- sen. Daarna kwam LOHC con ditioneel in de problemen. In het eindsignaal drukte Asvion de winnende treffer binnen. Noordwijk doet in de tweede klasse door het puntenverlies van de koplopers en de 8-0 ze ge op Baarn ineens weer mee om de titel. Slechts drie punten achterstand hebben de Noord- wijkers op koploper Haarlem. Het kwaliteitsarme Baarn legde Noordwijk geen strobreed in de weg om weer zicht te krijgen op promotie. Robin Dopson (3x), Marnix Achterberg (2x), Eric Verdoorn, Lennon Wiarda en Hans van Dongen verzorgen de Noordwijkse score. Alphen is na de 1-5 neder laag tegen Vianen nagenoeg ge degradeerd. Vianen, dat op een veilige tiende plaats staat, zou bij winst zijn achterhaald. Nu is het gat met nog drie duels te NOORDWIJK/AMSTERDAM PETER VAN DER HULST Het eerste vrouwenteam van Golfclub Noordwijk heeft in de strijd om het Nederlands kam pioenschap zicht op de kruisfi nales. Op de golfbaan van Nieuw-Amsterdam werd giste ren ook het tweede competitie- treffen, tegen Hilversum, in winst omgezet. Door de 12-6 zege gaat Noordwijk aan de leiding in de poule. Broekpolder, dat met 11 - 7 van Roosendaal won, staat daEirin tweede. Beide plaatsen geven recht op het spelen van een beslissingswedstrijd tegen de nummer een of twee van de andere poule. Na de ochtendsessies, waarin de foursomes op het program ma stonden, leidden de Noord wijkse vrouwen al met 4-2. Het koppel Eline Zoethout/Jonna van Beek moest als enige een nederlaag incasseren. De indi viduele partijen sloot Noord wijk ook positief af. Meike Achi- na, Josje Schouten en Jonna van Beek wonnen. Sandra Drenkelvoord en Eline Zoet hout speelden gelijk, alleen Fre- derique Lempers verloor. De mannen van Noordwijk kwamen niet in actie, omdat de Noordwijkse Golfclub optrad als gastheer. In de duinen ver sloeg Eindhoven met 21-6 De Dommel en won De Pan met 15-3 van Almeerderhout. Noordwijk staat op de ranglijst tweede. Evenals Eindhoven, dat een duel meer speelde, is de ploeg nog zonder puntverlies. r~r.- e - L Het in degradatienood verkerende Forescate won met 6-3 van concurrent Oss. gaan zes punten. Thymen Gunther scoorde nog 1-2, maar de spanning speelde de Alphe- naren te veel parten. Leidse Studenten speelde met 1-1 gelijk tegen Benne broek. Volgens Huub Brinkman was de uitslag wel terecht al hadden de studs wel het beste van het spel. Zo miste Jasper Luyendijk een strafbal voor de kampioenskandidaat. Het pun tenverlies bleef per saldo zon der gevolgen omdat koploper Leusden kopje onder ging tegen Gouda. Roelof de Swart maakte de gelijkmaker voor Leidse Stu denten. Roomburg verloor met 3-4 van Haarlem. Zeven minuten voor tijd leidden de Roombur- gers nog met 3-2. Maarten Duprie, Elroy van Nunen en a-junior Lucas Walraven had den op dat moment gescoord voor Roomburg. Door slecht verdedigend werk bleven de Roomburgers puntloos. Catwyck is hockeymoe. Na de openingstreffer tegen Rei gers van Dem Graaff hadden de Katwijkers meer oog voor het lekkere weer dan voor de hoc- FOTO HIELCO KUIPERS keywedstrijd waarmee zij bezig waren. Reigers strafte die instel ling af en won toch vrij simpel met 3-1. Hisalis kreeg met 7-1 klop van Castricum. Zowel in de eer ste als in de tweede helft kende Castricum twee goede kwartier tjes waarin Hisalis werd wegge speeld. Koos Alfrink redde de Lissese eer. HANDBAL ROEL DE ZEEUW De mannen van Saturnus na men met een gelijkspel tegen degradatiekandidaat Fulmen/Fidelitas afscheid van een bewogen seizoen waarin het als derde eindigde. De Amersfoorters vochten voor wat ze waard waren, Saturnus presteerde ruim onder de maat. Bij rust stonden de Leidenaars met 11-9 achter, na de pauze werd op halve kracht verder ge speeld. De enigszins teleurstel lende 17-17 eindstand was net voldoende om DWS in de eind rangschikking voor te blijven. Marcel Nieuwenhuys scoorde zeven maal, Paul van Leeuwen, die zijn al even talentvolle broer Hans het volgende seizoen hoogstwaarschijnlijk als ploeg genoot mag begroeten, trof vier keer doel. Van de nuttige Henk Uijthof werd afscheid genomen (hij vertrekt naar Hengelo). De vrouwen van Foreholte sloten de competitie zoals ge bruikelijk af met een nederlaag. In Beek werd de ploeg van trai ner Rondberg met 24-18 versla gen door Cuypers/BFC. Een verlies waar de Voorhoutsen zich niet voor hoeven te scha men, want de Limburgsen zijn het hele seizoen thuis nog on geslagen. De Beeksen eindigen bovendien op de tweede plaats en lopen de promotie nèt mis. Foreholte hield de schade tot de rust beperkt (10-8), maar halverwege het tweede bedrijf, bij 17-14, liep de thuisploeg weg naar 24-18. Bij Foreholte speelden Anja van de Lans, Es ther van de Nieuwendijk en In- grid van Houten hun laatste partij. Kim Geerlings was met zeven treffers topschutster.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 29