AZC is terug in de titelrace ücylla maakt er een gezellige boel van Avanti verstevigt koppositie Castricum maakt DIOK kansloos voor de titel RVV degradeert door slechte instelling 'he Bassets ilegradeert Sport jiassenheim weerstaat Cempvis met gemak V\NDAG 10 APRIL 2000 27 Alphenaren vernederen Polar Bears Waterpolo kan cijfermatig een simpel spelletje zijn. Wie ruim vijftig procent van de man-meer-situaties in een doelpunt omzet, wint in negen van de tien gevallen de wedstrijd. Vorig weekeinde scoorde AZC tegen ZPB nul uit zeven en verloor het in Barendrecht. Gisteravond gooiden de Alphenaren zeven van hun elf pogingen raak. Doordat Polar Bears op slechts drie uit elf bleef steken ging de zege ruim naar AZC: 13-8. ALPHEN AAN DEN RUN GERTJAN VAN GEEN Daarmee maakte AZC het begin met het wegpoetsen van een vuiltje. De Alphenaren mogen geen fout meer maken in de laatste twee wedstrijden, maar hebben de favorietenrol wel weer overgenomen. Mochten de drie ploegen gelijk eindigen - en dat is helemaal niet onwaar schijnlijk nu een ieder een keer gewonnen en een keer verloren heeft - dan telt het doelsaldo. En dat is na gisteren ruim in het voordeel van AZC met +4. Polar Bears (-1) en ZPB (-3) zullen dót verschil in ieder geval niet goedmaken. Dat er over een beslissing op doelsaldo gesproken moet wor den is al een kleine schande. Reeds bij aanvang van de com petitie sprak heel pololand al schande van de hernieuwde opzet van de competitie, waar bij elkaar eerst 18 wedstrijden om de kat zijn viool wordt ge speeld en pas in de allerlaatste fase de beslissingen vallen in een competitie met drie ploe gen. De apotheose wordt nóg vreemder, doordat er komend weekeinde drie wedstrijden worden gespeeld. Vrijdag moet Polar Bears naar ZPB, zaterdag ontvangen de Edenaren AZC en zondag komt ZPB in Alphen op bezoek. ,,Er zijn al hele discus sies over gevoerd", zei coach Ron de Vogel gisteren na af loop. ,,Het is eigenlijk van de zotte, dat het kampioenschap wordt beslist in een dubbelpro gramma. Je moet twee keer bin nen 24 uur pieken. ZPB heeft wat dat betreft het gunstigste programma met zijn wedstrij den op vrijdag en zondag." Door de nederlaag van vorige week is de opdracht voor AZC in ieder geval simpel: twee keer winnen volstaat voor de titel. Op basis van het spel tegen Po lar Bears zit dat er dik in. Zeker ook omdat de bekerhouder de laatste wedstrijd van de regulie re competitie winnend afsloot in Ede en het thuisvoordeel van de ijsberen zo iets minder weegt. International Björn Boom ziet het weekeinde zon nig tegemoet. „Vorige week wa ren we ook beter dan ZPB. We creëerden veel meer kansen. Zelfs al hadden we maar twee man-meer-situaties afgemaakt, dan was dat nog slecht geweest, maar dan hadden we wel ge wonnen." De scherpte die tegen ZPB ontbrak, was in zwembad De Thermen wel aanwezig. Op het eerste tegendoelpunt binnen twintig seconden na, domi neerde AZC de wedstrijd. Na twee perioden bedroeg het ver schil al drie doelpunten (7-4), met name dankzij een trefzeke re Kimmo Thomas, die juist de laatste weken minder in vorm was geweest. Thomas doel-fjy puntte in totaal zes keer. Hij weet de mindere prestatie in de eerste wedstrijd aan onvermoe de spanning. „Het gaat het hele seizoen goed en dan gaat hel toch in het koppie meespelen Het was erg wisselvallig." Behoudens een matige perio de in het derde part - Polai Bears kwam terug van 9-5 naai|| 9-7 - bleef AZC veruit de beste ploeg. Bobby Brebde gooide do| wedstrijd op slot met twee slim me goals uit een overtalsituatie én een perfect uitgespeelde contra-aanval, zodat AZC enigszins gerust het resultaal van aanstaande vrijdag kan af wachten, voordat het zaterdag in Ede de basis kan leggen vooi het langverwachte kampioen schap. De Vogel: „Gelukkig za ten we zo goed in de wedstrijd dat we het alsnog konden af maken. Als je dit aankan, dan! ben je weer de favoriet voor dq titel." AZC - Polar Bears 13-8 (5-3, 2-1, 2-3,1! 4-1). Doelpunten AZC: Kimmo Tho mas 6, Niels Zuidweg 2, Bobby Brebdtal 2, Kjell Boom 1, Pieter Boot I, Björrj Boom I. Polar Bears: lurriën Wouter?- 2, Bas de Jong 2, Hans Nicuwenburg I Robert van de Blaak 1 Wedstrijdbespreking aan dovemansoren gericht CHRIS HARTMAN Bart van Kruistum, de coach van de RVV -mannen, probeerde zijn ploeg in zijn wed strijdbespreking nog op scherp te zetten. Hij had zijn tijd beter kunnen besteden, want het slappe RW wekte in het duel met Protos geen moment de indruk te willen vechten voor zijn plaats in de derde divisie. Alleen in het tweede speldeel was het een tijdje spannend. Tot 12-12 bleef de balans in evenwicht, daarna profiteer de het ook al niet imponerende Protos van per soonlijke fouten van de Rijnsburgse spelers (12-15). De eerste set verloor RW met 8-15, de derde ging met 5-15 naar Protos. Spelverdeler Ronald Verhey: „Het was een drama. We had den geen schijn van kans. Er was geen beleving en geen strijd. Dat we gedegradeerd zijn ligt niet aan de kwaliteiten van de spelers, maar aan hun instelling." Leython, op bezoek bij het op de derde plaats staande Shot, speelde ondanks de 0-3 neder laag niet onverdienstelijk. Zowel in de eerste als de tweede set was het een kwestie van 'net niet'. Shot was in de slotfase van beide sets wat bru taler en pakte daardoor de winst met 15-12 en 17-15." Leython bezat in de derde reeks niet de veerkracht terug te knokken. Het team van coach John Groen bood weinig weerstand meer en verloor die set met 15-8. NOVO trof in BS/DOS een opponent die fout op fout stapelde. In de eerste set trad het Noordwijkse team in de sterkste samenstelling aan. Zonder zich overmatig in te spannen pakte NOVO die set met 15-7. In het tweede (15-13) en derde bedrijf (16-14) kwam de winst wat moeizamer tot stand. NOVO-coach Frans van den Berg, die aan het eind van dit seizoen af scheid neemt van de mannenselectie: „In beide sets hebben we behoorlijk wat punten ver speeld omdat we wat dingetjes wilden uitpro beren." Een goede invalbeurt van Bart Sikking, die bij een 7-9 stand in het veld kwam, hielp NOVO in de derde episode uit de brand. De vrouwen van RW konden het niet bol werken tegen kampioenTonegido Voorburg 3. Net als in de twee voorgaande duels kreeg de jeugd alle gelegenheid haar kunnen te tonen. In de eerste set presteerde het Rijnsburgse team naar behoren (15-12), daarna dicteerde Tonegi- do de strijd. RW-coach Lieuwe van der Mcu- len: „Tonegido begon te slap aan de wedstrijd, maar het is een ploeg die nauwelijks fouten maakt. Die meiden, met een gemiddelde leeftijd van dik boven de dertig, zijn zo vast als een huis." Via scores van 5-15, 1-15 en 7-15 trok Tonegido alsnog de partij naar zich toe. Het Oegstgeester Pecos speelde zich in de eerste divisie nagenoeg in veilige haven door de baas te blijven over Amstelveen: 7-3. Marco van der Meijden volbracht een huzarenstukje door drie partijen op zijn conto bij te schrijven. René Wa terreus, die zijn avontuur in Oegstgeest laat voor wat het is, vertrok uit de Voscuyl met twee winst- potten, en Dennis Visser zwoegde naar één tri omf. Avanti nam de gelegenheid te baat om tegen degradatiekandiaat Rijnsoever 2 zijn koppositie te verstevigen. Martin Groenewold, Jaap Schil- peroort en Ronald Peeters tekenden voor een 10- 0 overwinning. Pecos 2 gaat, na de 7-3 winst op Victoria, met een voorsprong van elf punten (op 't Zand 2) aan de leiding. Ron Schipaanboord was tegen de Hil versummers de grote man met drie partijen, Fri- so Reitsma won er twee en Remco van der Does één. Rijnsoever deelde de punten met Delta Im puls: 5-5. De Katwijkers (42 punten) strijden met Huizen (43) en Odion (41) om de tweede plaats. Hidde de Smet verzorgde samen met Armin Ra mie de punten. De Treffers speelde zich in de derde divisie in de kijker door met 9-1 te winnen bij Quick '32 in Hilversum, terwijl thuis het formulier met 8-2 werd ondertekend. Maar de Veners schieten daai weinig mee op, want koploper Victoria sloeg Pecos 3 met 10-0 aan flarden. Kish Prashad en Rico van Veen morsten geen punten in Hilver sum, Ron van Veen slechts een. In de vierde divisie kwam Play Fair tegen TSO van een koude kermis thuis: 7-3 verlies. Dick Hoogendam kreeg in Purmerend geen poot aan de grond. Fred Mollers deed het beter met twee zeges op Vis en Halie en Björn van der Voort won een potje. De vrouwen van Pecos bivakkeren na de 9-1 zeperd tegen Korenbeurs 2 ook in de onderste re gionen van de tweede divisie. Slechts Marieke Ververs kon wat terugdoen tegen Waterreus, Maas en ex-Pecos-speelster Janine Timmer. De zorgen voor Docos namen af doordat de Leidse ploeg met 8-2 won van Tanaka. ._je tjen JGBY PIETER VAN DER VLIET e Sassenheimse rugbyclub ie Bassets is gedegradeerd wo t de ereklasse. In Rotter- s im verloor de ploeg van J )ach Marco van der Heiden Wee iet 19-10 van RRC. Toch as Van der Heiden tevre- en over het spel van de Sas- mheimers. „Na al die we- in van gerommel over spel- ïgels en bondsmaatregelen s het voor ons een heerlij- UB wedstrijd om te spelen, 'e hebben geknokt voor wat e waard waren, maar Rot- irdam had aan twee mo- ïenten genoeg om ons met neus op de feiten drukken zijr|n uit te lopen van f?-3 naar n-3." LOMAN LEEFMANS Vermoeid, gewond en gebroken zat een groepje DIO- K'ers in een hoek van het veld uit te puffen. De één ge baarde druk wat er fout was gegaan, de ander verwerk te het 27-6 verlies stilletjes en in zichzelf gekeerd. Voor de tweede keer op rij greep DIOK naast de titel en dat komt hard aan bij de club die daarvoor tien kampioen schappen aan elkaar reeg. Op nog geen vijftig meter afstand van dit tafereeltje stonden de rugby'ers van Castricum te dansen en te drinken. Zij vierden het eerste landskampioenschap in twaalf jaar, dat in een rechtstreekse confrontatie met de oude rivaal werd behaald. Met vijf Nieuw-Zeelanders in de ploeg maakten de Noord-Hollanders ook duidelijk dat de voordelen die DIOK vroeger had met het aantrekken van Zuid- Afri kanen en andere buitenlanders definitief voorbij is. DIOK kon gisteren niet op z'n sterkst aantreden. Tom Suring was geblesseerd, Johan Gerben bleef on langs achter in Zuid-Afrika en speler-coach Iain Krysz- tofiak viel al vroeg in het treffen hinkend' uit met een kwetsuur aan de achillespees. Dan blijkt dat DIOK in de breedte tekortkomt. „Want", zo zei Krysztofïak na afloop, „dit soort wedstrijden win je niet als je derde rij ontbreekt." Krysztofiak vindt desondanks het mislopen van het kampioenschap geen schande. „We worden normaal gesproken tweede, we spelen de bekerfinale en we hebben aan het begin van het seizoen de finale ge speeld om de Euro Cup. Bij elkaar toch geen slechte prestatie. We zijn nog steeds een echte topper." In de eerste helft was van een krachtsverschil ook nog geen sprake. Storend in de DIOK-opbouw was al leen dat alle line-outs een prooi werden voor de thuis ploeg. „En daar hebben we de hele week nog op ge traind", verzuchtte Krysztofiak alvorens een reeks En gelse vloeken uit te brengen. Castricum profiteerde twee keer van weifelend optreden in de Leidse defen sie. Het leverde twee try's en een rake conversie op. Daar herstelde DIOK zich goed van. De voorwaart- sen zetten druk en via twee penalty-kicks van Alex Kei zer kwamen de Leidenaars terug tot 12-6. Het bleek de laatste stuiptrekking. Na rust werd DI OK overweldigd, wat resulteerde in nog drie try's. Cas tricum bleek, fitter, feller en gretiger. Met het verlies in zicht, lieten enkele licht geblesseerde DIOK'ers zich te leurgesteld en in rap tempo vervangen. De chaos aan Leidse kant werd daardoor alleen maar groter. De tweede keus bleef niets over dan de aanvalsgol ven van de tegenstander vertragen. Scrumhalf Hendre van der Merwe en fullback Mark Schoon bleven als enigen overeind, maar aanvallend kwam DIOK er niet meer aan te pas. Het eindsignaal kwam als een opluch ting voor de geslagen geelblauwen. Castricum had aan een overwinning niet voldoende. Er moesten ook nog vier try's worden gedrukt voor een bonuspunt om de concurrenten definitief af te slaan. Dat lukte glansrijk. Bij DIOK was alleen nog oog voor de verwondingen. De merktekens die duidelijk maak ten dat de Leidse trots zich niet zomaar gewonnen had gegeven en de gastheren niet altijd fair speelden. De jonge Engelsman Robert Dunster toonde de nopaf- drukken in zijn gezicht, Andy Perkins had een wond aan zijn oor die dwars door zijn hoofdbeschermer was toegediend en André de Haas had zoveel rode strepen op zijn rug dat het leek alsof hij een Sparta-shirt droeg. In de bekerfinale tegen wederom Castricum komt nog een bescheiden kans op eerherstel, maar aan de Smaragdlaan telt alleen de titel. Een pleister op de wonde kent DIOK alleen in letterlijke zin. idenaars in een halfjaar terug naar eredivisie '11a had zaterdagavond in ei- huis weer eens reden om er ouderwets gezellige, boel te maken. De Leidse ploeg heel:rt nameli)k terug op het ser ogste platform van het va- [ee]( rlandse tafeltennis; de eredi- Qt ie. En dat is maar goed ook, nt de Brahmslaanbewoners bben in de eerste divisie he niets te zoeken. Iedere ponent werd in de lentecom- titie op voorhand met de rug *'e en de muur gezet. Uitzonde- veili B vormde het Leidse Docos, lioei ewe' Brahmsmlaanequipe ^jjl erdag in de return geen ant- ord had op het gedreven i bI van Scylla. Door de 8-2 tri- Jille werd Scylla twee ronden Dr het einde met een voor- ong van 22 punten op dat- fde Docos kampioen. Tafeltennisgoeroe Qerard kker had speciaal voor dit el een aantal oude bekenden :genodigd en hij deed dat on- 1 "f wijfeld ook met de bedoeling te laten zien dat de club :er leeft. „Het is toch prachtig we dit allemaal met eigen 'nsen hebben gepresteerd", inderde Bakker van oor tot Over de toekomst van Scyl- maakt Bakker zich absoluut ïn zorgen. „Nee, als je ziet 'n t hier aan talenten rond- °P' >pt, dan kan ik alleen maar -haf rreden zijn. En bovendien eft Scylla een eigen bridge- ib, heel gezellig allemaal. diesel maakt Balcker zich zor- over de accommodatie, die zijn ogen te klein is. Scylla eft negentig léden en als het Bakker ligt, die trouwens .als sponsor Hein Chrispijn rc*' en staat voor een fusie met o0' 'cos, moet dat aantal snel op- ael voerd kunnen worden, f™ Onder de gasten bevonden •h Chiel Kuiper, die in 1965 Het Scylla-drietal Edgar Malchasian, Martin van Rijn en Gerard Bakker (vlnr) neemt de felicitaties en bloemen in ontvangst van de kersverse voor zitter Wim Soede. De Leidse ploeg werd met overmacht kampioen van de eerste divisie. foto eric taal hoi ;t Bert van der Helm en Bak- Tije uitkomen. Maar Docos heeft wel dege lijk zijn sporen verdiend. Al kwamen de mannen zaterdag, met de zwakke Jelle van Rhee in plaats van de geblesseerde Fred van Oostenrijk, weinig overtui gend voor de dag. Alleen Ed van den Berg, die jarenlang voor Scylla speelde en deel uitmaak te van het team dat in 1967 landskampioen werd, speelde voor het oog van ex-maatje Bakker een zeer puike partij. Hij nam op de juiste momenten een time-out van een minuut en speelde met zijn 1 milimeter rubber aan beide kanten als in zijn jonge jaren. „Voor zo'n duel ben ik toch wel gespannen en ik merk ik dat ik me nog meer moet opladen. Dat is psy chologisch, maar ik heb lekker gespeeld." Tegen Gerard Bakker junior had Van den Berg geen schijn van kans, maar dat was in de achtste partij toen het al 5-2 voor de thuisclub was. Eerder won hij spectaculair van Martin van Rijn (19-21, 24-22, 17-21). Ook tegen Scylla's grootste en meest leergierige talent Edgar Malchasian toonde Van den Berg zich met 13-21 en 18-21 de meerdere. Behalve de schitte rende winst in de openingspar tij van Malchasian op Hijne (21- 16, 21-7!) had de wedstrijd niet meer om het lijf. Hijne maakte een matte in druk. De drie verliespartijen kwamen hard aan bij de Docos- speler. Zwaar teleurgesteld ver trok hij meteen na afloop naar zijn woonplaats Leusden. 'Piet' Bakker, Van Rijn en Malchasian konden er niet mee zitten. Tot in de late uurtjes ge noten zij met volle teugen van de titel. Maar Scylla zal wel de boer op moeten voor verster king wil het zich niet weer laten wegcijferen in de ereklasse. „Misschien", gaf Chrispijn een vage reactie. „En bij mij moetje ook niet zijn", zei Piet Bakker. „Ik vind het natuurljk wel leuk als er een goede man bij komt. Dat zou ook goed zijn voor Ed- je, want die jongen is qua bele ving en trainingsintensiteit ver schrikkelijk goed bezig met de ze sport." ■ouwen LZ kunnen nog promoveren I" ?a TERPOLO dat :n i P'° de laatste competitieronde 3 er voor de meeste regio- 1 'e8 ms niet veel meer op het 3ven 1. Slechts de mannen van )r0?f senheim en de vrouwen van 1886 hadden nog belangen, de ploegen slaagden in hun isie. Sassenheim handhaafde in de tweede klasse door 14-10 zege op De Kempvis. >r LZ 1886 krijgt de competi- jvf^inog een verlengstuk. In twee dstrijden tegen de voorlaat- j uit de hoofdklasse krijgt de l eg van Mare Olde Olthof de is zich in de hoogste afdeling Spelen. LZ 1886 won in 01- ïzaal met 5-6 van OZPC. assenheim had eigenlijk n kind aan De Kempvis. Met li Posthuma voor de gebles- rde Donald van Leeuwen in doel waren de Sassenhei- rs vanaf de start heer en ester. In de eerste periode i De Kempvis nog enigszins iet spoor blijven (4-3), maar het verdere verloop van de Istrijd drukte Sassenheim krachtsverschil uit in doel- .ibten. Coach Arjen Odems s dan ook tevreden. Al klaag- Uil rlt mat aan l/lain Kaatia hij dat met een klein beetje er precisie een nog beter re- ™SS( taat was te behalen. Odems it volgend jaar zelf weer spe- Sassenheim bereikte via 7-5 11-7 de eindstand van 14-10. bscorer werd René de Bruin k vo t zeven treffers. t< )e vrouwen van LZ 1886 lesten winnen van het al ge moveerde OZPC. Bij winst ren zij nog afhankelijk van het resultaat van Swol. De ploeg uit Zwolle moest verliezen van Brandenburg. Dat gebeurde. LZ bleef in een spannende wed strijd steeds aan de goede kant van de score en wees OZPC met 5-6 terug. Tot 4-4 bij de start van de laatste periode hielden de ploegen elkaar in evenwicht. In het vierde speldeel kwam LZ 1886 op 4-6. Met nog 25 secon den op de klok kwam OZPC op 5-6. LZ 1886 speelde het restant professioneel uit. Uitblinkster was de nog zeer jeugdige Bi- urakh Hakverdianh. Begin mei wacht de strijd tegen de voor laatste uit de hoofdklasse (waarschijnlijk ZPB) om een plaats in het waterpolo-walhal- la. Scores LZ 1886: Noeki Klein (2), Marjo Boonstoppel (2), Bi- urakn Hakverdianh en Natasja Sierag. De mannen van LZ 1886 spe len in de hoofdklasse om de vierde tot en met zesde plaats. De Leidenaars verloren dik van HZC/de Robben met 16-7. Top scorer was Marco Kerkvliet (2). De Zijl/LGB sloot de competitie af met een 11-5 zege op DAW. De ploeg van Jacob Spijker komt hiermee op een vierde plek in de eerste klasse. Vorig jaar werd De Zijl nog tweede. Jacob Spijker: „Toch ben ik niet ontevreden. Je merkt dat de top in de eerste klasse sterker en breder wordt. Verdedigend zit het prima in elkaar. Aanvallend komen we vooral fysiek nog wel eens wat tekort. Daar moeten we aan werken." Topscorers De Zijl/LGB: Joachim de Ruyscher (3) en Rob Dubbeldeman (3). Vivax eindigde een plaats la- De wisselspelers van Sassenheim (Jorrit Miedema, Peter Bijman en Thomas van den Nouland) kijken gespannen toe. Na afloop was er reden tot lachen. Sassenheim won met 14-10 van De Kempvis. foto eric taal ger. De 10-12 zege op UZSC bracht de Oegstgeestenaren een aardig slot van de competi tie. Topscorer Vivax: Sjors Ver burg (4). Katwijk verloor in de tweede klasse van Dolfijn. De Amster dammers werden door deze ze ge kampioen. Ruud Plouvier, die ook volgend jaar bij Katwijk op de kant staat, zag zijn ploeg van de 10 man-meersituaties er slechts één benutten. „Daar mee is de nederlaag wel ver klaard. We hebben het hele sei zoen te wisselvallig gespeeld. Vooral tegen laaggeplaatste ploegen konden we niet win nen." De overigens niet sterk spelende Alex Sieval werd met drie treffers topscorer. Alkemade won met 5-8 van Woerden. Door deze winst en het verlies van Koudekerk werd Alkemade tweede in de derde klasse. Jim van Es: „We zijn nog nooit zo hoog geëindingd. Het was overigens geen leuk com- petitieslot. Woerden speelde heel provocerend." Topscorers Alkemade: Frank de Hei (2), Sandro Gordijn (2) en Michel Bakker (2). Koudekerk verloor van De Amer met 4-6. Door deze ne derlaag wisselde de ploeg stui vertje met Alkemade. De vrou wen van Alkemade stelde met een 3-5 zege op Rapido de tweede plaats in de tweede klasse veilig. Topscorer Alkema de: Bernadette Roelofs (2). De vrouwen van De Zijl/LGB wonnen met 6-5 van DAW. Me de door deze zege behaalde de ploeg van Elly Kleywegt een middenmootpositie. Topscorer: Julia Kortekaas (2).

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 27