De Groot is de enige KRV'er in vo De Sleutels gered door een belletje: Leiden dieper in de problemen Amateurvoetbal Droomscenario Rijnvogels MAANDAG 10 APRIL 2000 996 MVKV geeft riante voorsprong weg vierde klasse zaterdag MVKV heeft De Sleutels het kampioen schap geschonken door tegen Abbenes een 3-1 voorsprong uit handen te geven. Eric Kuyper (2x) en Armand Kattenberg waren de Abbenesser doelpuntenmakers. Bovendien werd Abbenes na een overtreding op Kuyper een zuivere strafschop onthouden. Willem Klinkenberg (tweemaal) en Johan Fielmich scoorden voor MVKV. Koudekerk won door een treffer van Jurgen van der Bijl met 1-0 van LSW70, dat veel kansen miste. Woubrug- ge speelde bij Moerkapelle met 0-0 gelijk. SVOW ging tegen Se mper Altius met 3-5 onderuit. Voor SVOW scoorden Antonio Serafino (2x) en Alexander Pecht. GOL Sport wint van de buurman vijfde klasse zondag GOL Sport sloot het seizoen af tegen 'buur' Leidsche Boys. Het won op het veld van de Boys met 3-1 in een wedstrijd waarbij niets meer op het spel stond. Cengiz Cerci, Mustapha Kanat en Khalid Rajini zorgden voor de doel punten. Patrick de Hoed scoorde voor de Leidenaars en nam het laatste kwartier plaats onder de Leidse lat. SJZ en Alphen komen elkaar in ieder geval nog tegen in de nacompetitie, die volgende week van start gaat. Daarin kan promotie naar de vier de klasse afgedwongen worden. Geen van beide ploegen wens ten met het oog op blessures en schorsingen risico's te nemen. Het gezapige duel resulteerde in 2-0, een stand die al bij rust was bereikt. Ron Belt en Andres van der Hoeven tekenden voor de doelpunten. Foreholte klopt de kampioen vufde klasse zaterdag WSB blijft een goede kans maken op de derde periodetitel na de 1 -0 zege op Zwammerdam. Edwin Warmerdam zorgde voor de winnende treffer. Blauw Zwart won met dezelfde cijfers van VCL. Hier was Stefan Op de Heide de matchwinner. GWS was ontevreden na de 2-2 bij GOL Sport. Door treffers van Peter Berkhout en Dennis van der Lans had den de Sassenheimers lang de leiding, maar Yavuz Er (2x) won toch een punt voor de Leidse ploeg. Foreholte won door René Hooymans, Corné Koster, Walter Wassenaar en John Muilwijk met 4-2 van kampioen DWO. De wedstrijd Wassenaar-SJC werd afgelast, omdat de Noordwijkers wegens ziekte en blessu res niet voldoende spelers in het veld konden brengen. Tweede Ter Leede dicht bij stuntpunt vrouwenvoetbal Na de verrassende zege van vorige week bij RWH konden de reserves van Ter Leede tegen een andere titel kandidaat in de eerste klasse, Wartburgia, niet voor een stunt zorgen. De Sassenheimse formatie rook lange tijd een puntje, maar ging uiteindelijk met 2-1 tenonder. jolijn Veerman maakte in de eerste helft het enige doelpunt voor Ter Leede, dat in de slotfase een glaszuiver doelpunt niet erkend zag worden, omdat de bal de doellijn niet zou hebben gepasseerd. In de tweede klasse klom SJC een plaatsje na een 4-0 zege tegen DEH. Silvia Wijnands schoot voor rust driemaal raak en Mirjam van der Niet maakte na de thee het kwartet vol. RCL kreeg tegen rode- lantaarndrager RWH 2 veel kansen, maar won slechts met 2-1. Voor de Leiderdorpsen schoten Marjolijn de Lange en Annema- rie Wassenaar raak Quick Boys haalt zege in Kerkrade a-junioren eerste divisie FC Lisse verloor op Ter Specke met 2-4 van FC Den Bosch. De Lissenaren startten goed en kwamen op een 2-0 voorsprong. Voor rust stond het al gelijk. Vervolgens na men de Brabanders de leiding, die ze niet meer afstonden. Voor Lisse maakten Bas van Leeuwen en Erwin Boekenstein de doel punten. René van Wieringen miste een strafschop. Quick Boys stuntte tegen Roda JC. In Kerkrade zegevierden de Katwijkers met 4-2. Een sterk begin wierp direct zijn vruchten af. Derk van der Plas zette zijn ploeg op voorsprong. Met aan beide zijden een penalty (voor QB benut door Daniël Kulk) werd het voor rust 1-2. Peter Bleijenberg en Derk van der Plas zorgden met hun doelpunten voor een aangename verrassing. Katwijk verliest met tien man a-junioren tweede divisie In een wedstrijd die nergens meer om ging speelde UVS met 1-1 gelijk tegen SW/SMC. Voor rust te kende Roberto Boom voor de openingstreffer. De Schiedam mers trokken pal na rust door een penalty de stand gelijk. Kat wijk verloor met 0-2 van VCS. Arbiter Van de Dop stuurde - vol gens de Katwijkse oefenmeester Kees van Duivenbode volko men onnodig - Dirk Groen met twee gele kaarten van het veld. Na dat incident probeerden de Katwijkers het nog wel maar doelpunten bleven uit. Voorschoten verliest in beginfase a-junioren derde divisie Voorschoten '97 verloor met 4-2 van het sterke RVC/Rijswijk. Vooral de eerste 20 minuten werden de Voorschotenaren onder de voet gelopen. Kevin Hendriks en een Rijswijker (eigen doelpunt) scoorden voor de fusieclub. Woens dag won Voorschoten nog met 4-1 van DOSR. Noordwijk leed een 4-2 nederlaag tegen 's-Gravenzandse S.V. Ondanks het slappe begin van de Noordwijkers was er bij de rust nog alles mogelijk: 1-1. Het heenzenden van Jeroen van Nierop bleek be slissend. Voor Noordwijk maakten Antoin van Asten en Johan Heringa de treffers. Alphense Boys pakte een 4-3 overwinning tegen Lelystad '67. De Alphenaren beslisten via een penalty (Ro bin Albregt) vlak voor tijd het duel. De overige treffers kwamen van Amin Lelieveld, Nick Guttering en Sadik Teil. Eerder deze week speelde Alphense Boys met 2-2 gelijk tegen Sportlust. Een lusteloos ARC kreeg met 4-2 klop van een gretig GVW. Bij de Racing waren Eli Wattimury en Fouzi Mesaoudi trefzeker. leiden anton diedrich Voorzitter Dick Bamhoom staat midden op het veld met een mobiele telefoon aan zijn oor, in zijn andere hand een flesje bier. De wedstrijd tegen LFC is al bijna een half uur ge leden afgelopen. De spelers van De Sleutels zitten nog een beetje uitgeblust en teleurge steld in de kleedkamer. Tot een kwartier voor tijd waren zij kampioen, maar de degrada tiekandidaat scoorde tegen (1- 1). Dan gaat het flesje van Barnhoorn twintig meter de lucht in, vergezeld van een brul van blijdschap. MVKV tegen Abbenes, een kwartier voor tijd nog 3-1, is geëindigd in 3-3. Die wedstrijd die een half uur later begon, maakt een einde aan de Leidse treurnis. De Sleutels is door het gelijkspel van de Katwijkers toch kampioen. Maar de ploeg die van de eerste tot de laatste dag de vierde klasse aanvoert, redde het niet op eigen kracht. Daarvoor speelde het te slecht tegen LFC, dat de punten hard nodig had en daar ook hard voor werkte. Vooral in de tweede helft klopte er bij De Sleutels, dat genoegen leek te nemen met de 0-1 voorsprong, weinig meer van. Spelmaker Alex van Luyk raakte zelden een bal goed, de spitsen - toen nog drie - kregen nauwelijks aan voer of probeerden net een ac tie te veel. Dat in de 75ste mi nuut Ronald Boot de gelijkma ker binnenlobde voor de thuis ploeg, was op dat moment niet meer dan terecht. In de eerste helft had De Sleutels gedomineerd, diverse kansen verworven, maar slechts een keer gescoord. Na een krap half uur tikte Feo Lus tig binnen, nadat LFC-keeper Vincent de Reede een schot van Paul Kerkhof had afge weerd. Tot dat moment had De Reede al diverse malen hin derlijk in de weg gelegen. Maar vervolgens sukkelde de ge doodverfde kampioen in slaap. Het tweede elftal van De Sleu tels arriveerde, juichend en zingend omdat het zojuist zelf de titel had binnengehaald, maar die extra sfeer werkte zelfs averechts. De spelers op het veld gaven hoe langer hoe meer de indruk dat ze de buit al binnen dachten te hebben, dat ze met hun hoofd meer bij het feestje dan bij de wedstrijd waren. En tegen een strijdend LFC bleek dat een grote misre kening. Daarom bleef het gezicht van trainer Eelco Fielemon een half uur lang staan op een mengeling van onweer en de pressie. Teleurstelling is het enige dat ik voel", treurde Fielemon. „Zelfs als we nog kampioen worden, doet dat me niks, niet op deze manier. De helft van de ploeg liep ach teruit, de andere helft vooruit, duels werden verloren... Ik kan nu effe niet vrolijk worden." Toen kwam het verlossende telefoontje - en drong zich toch een kleine glimlach op Fielemons gezicht. „Nu moe ten we volgende week maar la ten zien wat we écht kunnen. De druk is eraf. We hebben de titel ook verdiend, vóór de win terstop vooral. Maar dit was triest. En op deze manier is het spontane er ook een beetje vanaf." In het laatste kwartier, na de gelijkmaker, deed De Sleutels a, n er nog alles aan om da tane feestje alsnog te nen. Totaalvoetbal, 'stormrammen' die vai 'jvt bank de spits in gestuun den, en maar pompen hield stand. Het verdieni punt tegen de - sinds za le( - derdeklasser, maar hee /fc weinig aan. Door de n 'nh van Woubrugge en Abbf aan de staart van de rif ta' niets veranderd. De Sleutels heeft di (wl meer kwaliteit in huis dm Een helft lang liet het zei Nee, klasseverschil zien. Maar r\' thuisploeg degradeert, dat twee klassen verschil dit De Sleutels is dat t Mia eer, voor dit LFC te weini u pr eUrti LFC - De Sleutels 1-1 (0-1). 21 0-1, 75 Boot 1-1. Scheidsrech dam. Toeschouwers: 250. Gefoe/j QlpilfpK i: Van Luyck (De Sleutels! Stijner (LFC). LFC: Vincent de Reede; Vac Groen, Graafi, Klinkenberg; F 'el Reede, Boot, Stijner, Van Gil Le Febre); Van der Pluijm toug), Salah. De Sleutels: Smidt; Schellij Van Luyck, Ten Brinke, Vanj )ke< erk vi. Teleurstelling overheerst nu nog, maar weldra komt het voor De Sleutels verlossende telefoontje: de titel is binnen, foto taco van der eb tweede klasse zaterdag ruud pattiapon Voorschoten heeft zich niet van zijn beste kant laten zien door van degra datiekandidaat Floreant met 1-3 te verliezen. Daardoor komt de positie van Leiden, dat met 1-0 van Vitesse Delft verloor, nog iets meer in gevaar. PEC Den Haag had niet al te veel moeite met het reeds gedegradeerde Lugdunum. De Hagenaars wonnen met 4-2. Voorschoten - Floreant 1-3 Voorschoten heeft de derde plaats veiliggesteld en is daarom al met het hoofd bij de nacompetitie, waarin het op 22 en 29 april moet aantreden te gen NSW uit Numansdorp. Voor Flo reant was het duel een uitgelezen kans om nog een poging te doen di recte degradatie te ontlopen. Alleen in de eerste helft maakte Voorschoten het de ploeg uit Boskoop moeilijk. Niels Karremans bracht de thuisclub aan de leiding. Voorschoten had toen het betere van het spel en kreeg kan sen, via met name Eelke van Dijken. In de tweede helft draaide het beeld van de wedstrijd volledig om. Floreant zette de toon en drong Voorschoten in de verdediging. Marnix van Suchte- len herstelde het evenwicht waarna Theo van der Lip voor de Boskoopse voorsprong zorgde. De Voorschotena ren namen in het laatste kwartier het heft weer in handen, maar in de counter maakte Van Suchtelen het derde doelpunt voor Floreant. Vitesse Delft - Leiden 1-0 De nederlaag van Voorschoten en het eigen verlies bij Vitesse Delft kan de Leidenaars een langer seizoen opleve ren dan waar vooraf op werd gere kend. Leiden dient komende zaterdag tegen Voorschoten tenminste een punt te halen om een beslissingswed strijd tegen Floreant, dat dan tegen Forum Sport speelt, te onüopen. Te*- gen Vitesse Delft had Leiden weinig geluk. Het team van Aijen van de Werff was het leeuwendeel van de wedstrijd de betere ploeg, maar slaag de er niet in een bres in de Vitesse-de- fensie te slaan. Zo kreeg Jan Peter Stahlie op een voorzet van Ramon Ba- rendse een vrij schootsveld maar zijn vizier weigerde dienst. Dat overkwam ook rommelaar Marcel de Bruin. De spits verwierf zichzelf een schietkans maar ook hij mikte naast het doel. Delftenaar Stefan Verhoeff zorgde voor de enige treffer van het duel. PEC D. H. - Lugdunum 4-2 In dit gezapige duel speelde PEC Den Haag zich definitief in veiligheid. 'Ja-haapü! Buitenspe-hel. Nou ja deze keer had-ie gelijk. 26 Dennis Olman en Frank Rot de Hagenaars binnen een van twintig minuten op een sprong. Toen veerde Lugdun op; Gijs Collé en Otto de Jonj kansen. Maar de oudste Lugdunum, de 36-jarige H maakte de anderde een schot van neveld dusdanig van Haagse doelman werd Leidse opleving was van Olman en Johan Oliehoek stand na rust naar 4-1. Jeroen Brussee bij eens was ingevallen, I to even terug. De benjamin val/'"' kers, Jason Oudshoorn (19 zien even trefzeker te De Vos. Van kampioenswedstrij den wordt gedacht dat ze superspannend en super- mooi zijn. Alsof de aan staande titelhouder nog even gaat laten zien dat het kampioenschap op de juiste plaats terechtkomt. De wedstrijd heeft volgens de boekjes een spannend scoreverloop, veel strijd, een beetje emotie, en een kampioensploeg die door middel van prachtige staaltjes voetbal wint uit eindelijk - in de laatste mi nuut - de kampioen. Zeker als dan ook nog het zonne tje schijnt, rijzen de ver wachtingen de pan uit. Zulke verwachtingen wor den helaas zelden waarge maakt. Zo ook niet bij Honselersdijk - KRV, een duel dat de Katwijkers met overmacht, maar zónder prachtvoetbal met 2-0 wonnen. honselersduk gerard baas De enige die in kampioenswed- strijdvorm was, was Mart de Groot. De KRV-trainer was ac tiever dan ooit en praatte aan een stuk door. Tegen wie het maar horen wilde. Of tegen wie ook maar in zijn buurt stond. De Groot was zijn zenuwen zel den de baas. Bestuurslid Piet van Kampen wist waarom: „Let maar niet op Mart de Groot, hoor. Die is zenuwachtig omdat hij vanavond de burgemeester een handje moet geven." Een impressie van een trainer in zijn eigen woorden: „Jaap, Jaap!!! gooi die vlag nou in de lucht. Verdomme, Jaap, als je twijfelt is het toch buiten spel. Ja, ze scoren niet maar het zal je gebeuren in je kampi oenswedstrijd. Verdorie, Jaap, dat is al de tweede keer." „Van Duyn, durf nou eens een keer man. Fluit dan. Dat is toch een penalty." „Rustig Carlo, rustig naar de cornervlag lopen, pak die se conden. We hebben geen haast, we hebben alle tijd. We staan voor, gewoon lekker uitspelen." „Laat ze maar lekker schieten. Mooi gezicht hoor, zo'n bal die hoog over gaat. Ha, dat wil ik nog wel een keer zien." „Martin, maak die actie, kom dan, oh wat doet-ie nou. Hij schiet. Goal, geweldig, onge looflijk 2-0, kijk ze kijken. Kijk dan naar die keeper joh. Die zit te balen. Man man 2-0, we zijn er. Wat een goal hè, van die Oudshoorn, ik zei toch dat-ie KRV is kampioen van de tweede klasse en laat dat vanuit het gemeentehuis aan heel Katwijk weten. dat in zich had." „Ja ja dat is Rog, een rooie en een Katwijker. Die kun je wel om een boodschap sturen. Werkt als een paard. Ik zou gek worden als ik tegenover hem stond. Wat een geweldenaar. Als hij nou ook eens een beetje rust in de opbouw had, hè. Dan zou het helemaal een wereld voetballer zijn. Maar daar heb ben we Huig Hoek voor. Kijk dan, breed als het moet, diep als het kan. Lekkere bal Huig- gie. Het is gewoon helemaal een fantastische ploeg, een ech te eenheid. Dit is het kampi oenschap van het collectief. Oh wacht even." „Wat zeg je, heeft Vitesse Delft gescoord? Nou ja maakt niet uit. We moeten het toch zelf doen. En we gaón het doen." „Wat een zenuwenpot." „Dit is gewoon hands. Van Duyn, wat doe je nou, je bent de enige die loopt te verzaken vandaag. Dat zul je zelf toch ook niet leuk vinden. Nee sorry scheids. Sorry, gewoon het vuur van de strijd. Sorry." „Het is een van de betere scheidsrechters. Maar dat hoef ik hem nu niet te vertellen." „Waar was ik, oh ja. KRV heeft het geluk gehad om weinig punten weg te geven. Maar dat is een kwaliteit natuurlijk. We hebben een goede verdediging, een goede keeper en snelle aan vallers die weinig kansen nodig hebben. En de teamgeest na tuurlijk, dit jaar stond er een collectief met allemaal jongens die voor elkaar door het vuur gaan. Als je toch ziet hoe ze el kaar oppeppen na die rode kaart voor Kees. Man, wat zat hij stuk in de kleedkamer. Erg hè, voor zo'n jongen in zo'n duel. Maar nu staat hij te stra len hoor, dat ze het zo goed op pakken. Ze zeiden in de rust te gen Kees dat hij zich geen zor gen moest maken. Kun je je voorstellen dat het leuk is om trainer te zijn van zo'n ploeg?" „Ja-haapü! Buitenspe-hel. Nou ja deze keer had-ie gelijk." „Hoe lang is het nog? Wat zou- die bijtellen. Vijf, nee, drie hooguit vier." „Cor, Leo warmlopen." „Marco, blijf leggen, pak die se conden nou. Blijf in het veld tot de verzorger komt. Ja, ze willen te graag hè." „Cor, Leo jullie vallen in bij de volgende spelhervatting. Nee tegelijk, we hoeven nu geen tijd meer te winnen." „Wat een zenuwenpot." „Fluit nou af man, hoe lang moet je nou nog, of wacht je tot het donker wordt? Zo ben we niet hoor, om zeven uur bij meester zijn. Wat. Ja. Ja. Ja. Jaaaaaa!!!. se. Yes." Het kampioensduel van KRV in en tegen Honselersdijk verliep volgens een droom scenario. Niet alleen scoorden de Katwijkers op de juiste momenten, zij verwerkten ook het enige smetje - rode kaart voor Kees van Duyn - man Fabian Schouten hield in de 60ste met een reflex een kopbal van dichtbij A doel. Even later scoorde Martin Oudsl een snelle uitbraak 0-2 en konden de K A hangers al een half uur voor het eii op de juiste manier. Van Duyn, die in de 35stevoorschot nemen op het kampioensfee minuut een doorgebroken tegenstander vast hield, werd niet gemist omdat de in slaap ge suste ploeg van Mart de Groot de mouwen op stroopte en een stapje harder ging lopen. Daarbij werd KRV ook nog een handje gehol pen door de Westlanders, die keurig hun laat ste man achter de verdediging lieten spelen. De snelle voorsprong, doelpunt van André de Best in de vijfde minuut, kwam maar een keer echt in gevaar, maar de sterk spelende doel- hen 's avonds op het balkon van het K gemeentehuis zou brengen. oon Honselersdijk - KRV 0-2 (0-1). 5. De Best. l j.oe hoorn 0-2. Scheidsrechter: Van Duyn. Toesf 400. Gele kaart: Van de Ende, Van der Voort IF dijk), Oudshoorn, Van de Oever (KRV). Rodek dien (Honselersdijk, 2xgeel), Van Duyn (KRV). KRV: Schouten; Van de Oever, Guyt, Van 't Varkevisser), Van der Zalm; Van Duyn, Rog, Ho hoorn (81. Van Delft), De Best (87. Kruger), Rem Yeri Trkl tori i

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 24