tesse klaar voor Amstel Cup Voetbal tampions League Zelfs tegen negen Spartanen voelen Amsterdammers zich niet zeker eds verder weg Ook zege Ajax is teken van armoe or Feyenoord Vlucht (2) NAC en Zwolle herstellen zich IAO 10 APRIL 2000 West; MSlOERP BOOT5MA nk°f J impions League lijkt _6o rerder uit het zicht van Wolis ,rd te geraken. De Rot- ners zijn nog niet voor het bereiken weede of derde plaats, icht biedt op het mil- pel van de UEFA, rtaar dan dienen het Midd uiteraard de resultaten Wat dat betreft verloren confrontatie Utrecht (1-2) in navol- de duels met Sparta weinig reden tot opti- oord zocht in negen- uten wanhopig naar Trainer Leo -e K jeer had voorafgaand i, naar later zou blij- itste optreden in de "to? iderom gesleuteld aan matie. De opvulling Auxe vacatures voor de ge in Rzasa en Van Won- niet meer dan lo- Julio Cruz, die na edische kwakkelweek bank begon, en Igor /waren in vergelijking basiself bij RKC ver- Ulrich van Gobbel en Visser completeerden ic| erdamse verdediging, ïan-Paul van Gastel en Paauwe hun rentree Venei nddenveld vierden, inpassingen hielden in 1 Bosvelt weer eens op [térflank begon. „Dat le trainer niet kwalijk n. Als het in belang enoord is, dan speel ik plaats," legde de aan- later uit. Feit was wel aan de zijkant ver- Bosvelt voor minder het middenveld Ook de keuze voor Bo re Kalou als centrum- 1, leek geen gelukkige (Met twee (Tomasson andere) schaduwspit- Du no iet hart van de aanval iyenoord zelden lange rezit. Het gevolg was agressieve Utrecht ios regeerde. De ope- Jrid iffer van Alfons Groe- Ma| Peru; nendijk was geen onverwach te bekroning, want de mid denvelder mocht ongehinderd van zestien meter aanleggen. „Dat doelpunt was typerend," zou Beenhakker nog zeggen. „Vier spelers, die er anders in gevlogen zouden zijn, liepen achteruit." Met lulio Cruz voor Van Gastel, met Kalou als rechts buiten en Bosvelt weer als motor op het middenveld pakte Feyenoord pas na rust de draad op. FC Utrecht kwam steeds sterker onder druk. Toch was een onnodige handsbal van Patrick Zwaans- wijk nodig om Cruz vanaf elf meter de gelegenheid te geven om langszij te komen: 1-1. Vanaf dat moment was het wachten op de winnende tref fer van de thuisclub. Feyen oord stormde richting doel man Harold Wapenaar, terwijl de bezoekers slechts probeer den de schade te beperken. Twee minuten voor hét einde sprong het merendeel van de 37.000 toeschouwers op toen Kalou de bal over de lijn werk te. Aangezien de Afrikaanse aanvaller met Utrecht-aan voerder Mitchel van der Gaag hetzelfde deed, was de beslis sing van scheidsrechter Luin- ge om het doelpunt te annule ren niet meer dan terecht. Het Rotterdamse legioen schreeuwde moord en brand en zou twee minuten later pas zwijgen. Doelman Jurek Du- dek kreeg in blessuretijd een schot van Theo Lucius niet onder controle, waarna inval ler Dirk Kuijt de bal alsnog ge nadeloos tegen het net schoot: 1-2. Misschien onverdiend, maar de derde op het oog schlemielige thuisnederlaag van het seizoen (na RKC en Sparta) was zeker'niet alleen toe te schrijven aan pech. Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, De Haan (82. Kornejev), Konterman en De Visser: Bosvelt, Van Gastel (46. Cruz), Tomasson en Paauwe; Kalou en Samardzic. FC Utrecht: Wapenaar: Vreven, Van der Gaag, Zwaanswiik en Bosschaart; Lucius, Robbemond, John de long, Touzani en Groenendijk (62. Kuyt); Dijkhuizen (83. Zuidam). Middenmoters winnen van subtoppers, topspanning in de strijd om 'Europa'; leuk voor publiek en clubs. Zou je moeten zeggen. He laas, de wedren naar inter nationaal voetbal is een martelgang. Het zijn niet de overwinningen van de sympathieke kleintjes die de aandacht vangen, het zijn de wanprestaties van de toppers. Zelfs een zege van Ajax, gisteravond te gen Sparta (3-2), was een teken van armoe. En de manier waarop niet min der dan een aanklacht te gen het leuke, sympathieke en spannende voetbal van de kleintjes tegen de gro ten. AMSTERDAM YPE MINKEMA Nog meer pure armoede. Aron Winter, nog steeds internatio nal, met een rijk, internationaal verleden, speelde gisteravond rechtsback. Hij stond er gepar keerd. En het toppunt van armoe. Een groepje Ajacieden dat in het eigen strafschopgebied be wegingloos keek hoe Sparta ijverig, maar gebrekkig een aan val probeerde op te zetten. Dat was nog bijna succesvol ook. Of nee. Armoediger nog was een 3-2 overwinning van Ajax door drie aanvechtbare beslis singen. De Amsterdammers hielpen twee Spartanen een handje om hun tweede en dus rode kaart op te halen, en ver dienden een strafschop met een bijsmaak. En zelfs met elf tegen negen, en een voor sprong, zelfs op dat moment renden de Ajacieden bijna ver twijfeld rond. Ook toen vielen er in de defensie nog gaten als strafschopgebieden. De win naars werden weggefloten door het publiek. Trainer Westerhof: „Denk niet dat er één speler zat te juichen in de kleedkamer." Afgelopen week troffen Hans Westerhof, trainer, en Jan van Brian Laudrup van Ajax benut de penalty die Ajax de benauwde winst brengt. Halst, werker, elkaar. De coach moest aan het einde van de wedstrijd denken aan de woor den van zijn speler. Van Halst had gezegd: het is in deze tijd bij ons opluchting of teleurstel ling. We stappen nooit eens van het veld met het gevoel: hé, lek ker gewonnen. Zo voelde Westerhof zich gis teravond ook. Sterker, de te leurstelling sijpelde tussen de regels van het uitgebreide be toog door. „De afgelopen week had de basis gelegd moeten worden voor de laatste, beslis sende fase. Dat is niet ge beurd", treurde de trainer. En nu komen AZ, Feyenoord en Vi tesse in de laatste meters. En Westerhof maakt zich, erkende hij, zorgen. Ajax kwam op voorsprong in dit duel. Dat was iets bijzon ders. De laatste keer dat dat ge beurde, was op 6 februari (Cambuur thuis, 3-1), tien wed strijden geleden. Maar de tref fer van Arveladze gaf geen rust. In de eerste de beste Spartaan se aanval bood de verdediging van Ajax een vertrouwde aan blik. Doelman Grim gaf de aan zet door zijn doel uit te rennen om verdediger te spelen. Hij bleef te lang hangen, rende te laat teiug, kreeg daardoor niet meer dan een handje tegen de voorzet en was vervolgens kansloos op de knal van Niel sen, die zonder tegenstander in de buurt in het strafschopge bied verbleef. Ook de 1-2 paste wonderwel in het scenario. Marbus en Boukhari konden op de rand van het strafschopge bied een één-tweetje uitwerken. Alleen Verlaat was ergens in de nabije omgeving. Natuurlijk, Sparta heeft een aardige, gevaarlijke ploeg. Met hier en daar een handige (Niel sen), soms begaafde (Boukhari) speler. De manier van spelen brengt tegenstanders vaak in moeilijkheden. Maar zeker clubs die hun voetbalziel onder de arm dragen. Feyenoord en Ajax, inderdaad. Ajax kwam langszij, en zelfs verder. Mede door twee rode kaarten voor Sparta. De tweede gele kaarten voor de vleugelver dedigers Bezzai en Zijm waren op zich terecht. Maar tuimelen de Ajacieden hielpen arbiter Van Huiten een handje in de beoordeling. De Spartanen wa ren met name woedend op Da- I ï,l! Sevi1i klaar voor het beker- Roda JC. De ploeg van onald Koeman boekte ivond in Tilburg e op het uitgerangeer- Ti II: 0-4. Bij de rust jog 0-0. door de succesvolle ii| an de langdurige ge il en geblesseerde top- II n Hooijdonk, die in de ïuut inviel, kunnen de lers optimistisch toe- om ir de halve finale in de strij Tip (woensdag ïvelfie). pauze deed Vitesse vas wat de ploeg in de eer- ach aaliet: scoren. Uit rommelige aanval zet- tjen in de vijftigste min tut o te zijn voet tegen de Met Van Hooijdonk pnieuw tegenvallende ders rachtte Koeman een >eid eslissing te forceren ok i wonderwel. Eerst leg- ïitil! ge centrumspits de bal I vai voor Van den Brom: 0- le b|aarna bediende de in- al ook Laros op maat: tussf a miste in de slotfase, Hooijdonk opnieuw wer, nog een droom- h k os (ex-Willem II) was el trefzeker: 0-4. Moi j Tieerenveen itinj limale krachtsinspan- nietft Heerenveen de twee- op de ranglijst a 1 m vergenomen. De Frie- lslaj n gisteren in Waalwijk an het voetballen te igen RKC. Een doel- Harris Huizingh hield ploe n van Champions Lea- vi! bal echter levend. (J Üwijkers hadden na de tod de beste kansen op rd| «inning. Eerst was het die namens Hee lwel met een lobje gevaar - daarna speelde het en vechtvoetbal zich 'mamelijk op Friese s 01 'was Govedarica dicht sü peningsgoal. Die viel e ki 'olslagen onverwacht nde andere kant waar de afsc mela ingevallen Popo- klein kwartier voor tijd ?t s! rzet gaf op Huizingh. le. eerde keeper Van Dijk en zorgde ervoor dat 'kampioen' werd za| Geruime tijd nog wachtte de spelersbus van Dynamo Berlin bij Rasthof Giessen op Lutz Eigendorf, maar 'cle Beck- enbauer van de DDR' bleef weg. Norbert Thines, manager van FC Kaiserslautern, herinnert zich in de ARD-documentaire Tod dem Verrater (zie vorige week, over leven en dood van de naar het Westen gevluchte Lutz Eigendorf) dat er op de deur van zijn kantoortje werd geklopt. Een jongeman (jonger gelijkend dan de 22 jaren die hij dan telt), bleek gelaat, sjofel gekleed, stapt binnen. „Hallo, Herr Thines, ik ben Lutz Eigen dorf. „Ik herkende hem niet met een", zegt Thines. „Tóen zag ik het. Dé speler van Dynamo. De Eigendorfs uit Branden burg, vader Jörg, moeder Inge en zoon Lutz, geven nimmer blijk van enige politieke be langstelling. Hun leven draait om sport. Lutz is getrouwd met schoolliefde Gabriele. Het paar heeft een dochtertje, Sandy en woont in een flat aan deZech- linerstrafle in (Ost-)Berlin. Lutz wordt liefdevol opgevan gen in het Westen. Krijgt poli tiek asiel en wordt op grond van FIFA-bepalingen een jaar geschorst. Dat jaar traint hij mee met de selectie van zijn nieuwe club en hij traint en coacht, niet veel ouder dan de spelers, de A-junioren van l.FCK naar de titel. Hij geeft één interview, begin 1980. Daarin zet hij het motief voor zijn vlucht uiteen. Dat is a-po- litiek. „De sportieve uitdaging is mijn motief, de Bundesliga mijn droom. Ik hoop dat mijn vrouw en kind gauw bij mij zijn. Zonder hen is mijn droom onvoltooid. De bus van Dynamo keert te rug. Achter het IJzeren Gordijn stappen alle spelers uit. Behal ve Lutz. Dan heeft Gabi Eigen dorf aan de Zechlinerstrafie al bezoek gehad. De deur zwaait open, ze verwacht Lutz maar kijkt drie onbekenden in de ogen. Dit trio (Stasi-agenten, maar dat weet Gabi niet) gaat er snel weer vandoor, maar met medeneming van cle uit haar wiegje weggegraaide San dy. Drie dagen later worden moeder en dochter herenigd. Gabi bedankt cle agenten (col lega's van de ontvoerders, maar dat weet Gabi niet) die de ont voering zo snel en zonder bloedvergieten hebben opge lost. Vanuit Kaiserslautern slaagt Lutz er nooit meer in contact te leggen met zijn vrouw, op last van de Staatssicherheitspolizei is het telefoonnummer gewij zigd. 'Gelukkig' bekommert Lutz' jeugdvriend Peter zich om Gabi, praat met haar, huilt met haar, wint haar vertrouwen, neemt langzaam maarzeker Lutz' plaats in, trouwt met Ga bi en wordt 'vader' van Sandy. Dit duivels complot is opgezet door de voorzitter van Dynamo Berlin, tevens Minister van Staatssicherheit (Stasi). Iedereen in de DDR weet van het bestaan van de Stasi af, maar niemand weet wie ertoe behoort. Een collega van Lutz' moeder, een neef, de genoemde Peter, de huisarts van deEigen- dorfs, allen zijn zogeheten IM's ('Inoffizielle Mitarbeiter'J van de Oostduitse Stasi. De Stasi zet drie jaar lang 40 man op Lutz. Vijftien in Oost-, 25(!) in West-Duitsland. Want ook in het Westen wroeten de IM's. Lutz weet het, vreest ze el ke dag maar herkent ze niet. Hij (her) trouwt, met Josi. Krijgt een zoon, Julian. Sluit vriend schap met Heinz uit Duisburg en Karl-Heinz, een jeugdvriend en ex-bokskampioen die ook kans gezien heeft de DDR te ontvluchten, zegt hij. Stasi's (Heinz en Karl-Heinz) naar blijkt. Lutz verkast naar Eintracht Braunschweig en komt op za terdags maart 1983 na een thuiswedstrijd tegen VJL Bo- chum op weg naar huis tra gisch om het leven. Oorzaak? Officieel, drank. De ARD recon strueerde echter dat de beide Heinzen een vrachtauto be stuurden die Lutz verblindde en hem met zijn Alfa met voor bedachten rade tegen een boom de dood injoeg, waarna ze het nog ademend lichaam van Lutz injecteerden met de alco hol, die hij volgens het politie rapport die avond gedronken zou hebben. De Heinzen kregen van de minister een premie van 1000 DM voor hun Inoffizielle Mitarbeit', de Peter die Lutz' plaats in de Zechlinerstrafie had ingenomen behield Gabi en Sandy, als bonus. Frank Snoeks Jan Vennegoor of Hesselink van FC Twente treurt na een gemiste kans. cha laag opgelopen. Nota bene in de eigen- 'onneembare' vesting, nog wel tegen een kandidaat voor degradatie. MW won in Enschede, 2-1. „Een rare ge waarwording", zei Fred Rutten, Twentes coach. In de eerste fase van het duel al ontbrak de 'spirit', die de En- schedëse club de laatste maan den in een hoog tempo om hoog stuwde. Al waren er kan sen. Onmiddellijk na de hervat ting werd Twente fors wakker geschud. Gudjonsson schoot een vrije trap van een meter of dertig hard en geplaatst achter doelman Boschker. Tweïite reageerde alert en kwam zeven minuten later op gelijke hoogte. Verantwoorde lijk voor de 1-1 was Ter Avest, die na een voorzet van Van der Laan de bal achter de voormali ge Twente-doelman Snelders kopte. MW, zonder Falix, Joordens, Vonk, Kortchagin en Tomasic, bleef wat meer dan voor de rust de aanval zoeken en werd daar voor beloond. Na ruim een uur zette Van der Weert de Maas trichtenaren opnieuw -en nu definitief- op voorsprong. Ook hij deed dat met het hoofd, op aangeven van Mutsaers. NAC heeft zich voorbeeldig hersteld van de nederlaag vori ge week tegen FC Groningen. De Bredanaars speelden in ei gen huis Volendam met 5-2 weg. Ook nummer twee FC Zwolle hervond zich met een forse zege (4-0) op Dordrecht '90. NAC heeft na 29 speelda gen vier punten voorsprong op Zwolle. Nummer drie FC Gro ningen komt pas vanavond in actie tegen Heracles. Bij NAC - FC Volendam had de tweede helft schriftelijk kun nen worden afgedaan. De Bred anaars stonden bij rust al met 3-0 voor door doelpunten van Simons, Arveladze en Stewart. Die laatste bracht zijn ploeg twee minuten in de tweede helft op 4-0. Invaller Salmon verzorgde een kwartier voor tijd de vijfde Bredase treffer. FC Zwolle beleefde eveneens een eenvoudige avond. Dordrecht '90 liet zich afslachten: 4-0. Tu- huteru scoorde tweemaal voor Zwolle. Haarlem staat er in de strijd om de vierde periodetitel heel goed voor. De ploeg dankt dat ni, goed voor twee valpartijen: één rode kaart, één strafschop. Met negen tegen elf won Ajax. Door een ingegleden bal van Verlaat, door een straf schop. Dani ging inderdaad over de knie bij Elzinga. „Dom me overtredingen", riep trainer Roks. „Terwijl Ajax juist slimme overtredingen maakte." Het was een te groot compliment voor Ajax. Dat het inschrijvings formulier voor de Intertoto nog maar even bovenop het compe titieprogramma van de laatste speeldag moet laten liggen. Ajax: Grim; Winter, Van Halst, Verlaat en Chivu; Nieuvvenburg (71. Ikedia), Dani en Witschge; Laudrup (90. Heije), Arveladze en Gronkjaer. Sparta: Kooiman; Bezzai, Marilia, El zinga en Zijm; Nielsen, Langerak, Kayis en lnia (65. Van der Linden); Marbus en Boukhari (74. Noorlander). EREDIVISIE Ajax - Sparta 3-2 (1-1). 14. Arveladze 1-0, 29. Nielsen 1-1, 50. Marbus 1-2. 58. Verlaat 2-2, 73. Laudrup 3-2 (straf schop). Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 35.000. Rode kaart: 62. Zijm (Sparta/2xgeel), 69. Bezzai (Spar- ta/2xgeel). Gele kaart: Van Halst (Ajax), Elzinga, Kayis, lnia (Sparta). RKC Waalwijk - Heerenveen 0-1 (0-0). 77. Huizingh 0-1Scheidsrechter: Van Beek. Toeschouwers: 5500. Gele kaart Nascimento (RKC Waalwijk), Holm, Mi- trita (Heerenveen). Feyenoord - FC Utrecht 1-2 (0-1). 22. Groenendijk 0-1, 58. Cruz 1-1 (straf schop), 90. Kuyt 1-2 Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers 31.500. Gele kaart: Groenendijk, Zwaansdijk, Wape naar, John de Jong en Zuidam (FC Utrecht). FC Twente - MW 1-2 (0-0). 46. Gudj onsson 0-1, 52. Ter Avest 1-1, 66. Van der Weert 1-2. Scheidsrechter: Schaap. Toeschouwers: 13.200. Gele kaart: Van der Weert, Vaessen, Gudjonsson, Mut saers. Janssen (MW). Cambuur - FC Den Bosch 1-2 (1-2). 12. Vos 0-1, 27. Vos 0-2, 33. Ferrier 1-2. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 9250. Gele kaart: Scharrenburg, Dur- musoglu, Van der Heide, Rook (Cam buur), Mourad, Bociek (FC Den Bosch). Willem II - Vitesse 0-4 (0-0). 50 Kreek 0-1,61. Van den Brom 0-2, 63. Laros 0-3, 70. Laros 0-4. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 14.600. Gele kaart: Valk (Willem II), Van Hintum, Trustfull (Vitesse). Topscorers: 1. Van Nistelrooy (PSV) 29, 2. Van Hooijdonk (Vitesse) 21,3. Lur- ling (SC Heerenveen), Nilis (PSV), Bruggink (PSV) 16, 6. Vennegoor of Hesselink (FC Twente), Bosman (AZ) 15, 8. Machlas (Ajax) 14, 9. Knopper (Ajax), Peeters (Roda JC) 13, 11. Laud rup (Ajax), Cruz (Feyenoord) 12. Programma, vrijdag: FC Utrecht - Spar ta, zaterdag: Heerenveen - Fortuna S, MW - RKC, PSV - Cambuur, Roda JC - Willem II, Vitesse - FC Twente, zondag: Ajax - AZ, De Graafschap - Feyenoord, FC Den Bosch - NEC. Amstel Cup. Dinsdag, halve finale: AZ NEC. Woensdag, halve finale: Vitesse Roda JC. PSV RodaJC Willem II FC Utrecht RKC Sparta Graafschap Fortuna S. 29 22 29 18 29 15 28 16 29 15 29 15 29 16 29 13 29 11 29 12 29 10 29 10 29 8 29 8 29 6 29 5 28 3 29 3 3 4 69 90-22 3 8 57 53-33 11 3 56 48-26 5 7 53 64-42 8 6 53 56-37 8 6 53 57-39 4 9 52 61-46 7 9 46 50-39 7 11 40 43-53 3 14 39 48-53 5 14 35 38-57 4 15 34 43-59 8 13 32 35-46 7 14 31 39-47 5 18 23 33-55 6 18 21 35-63 7 18 16 25-68 7 19 16 27-60 EERSTE DIVISIE ADO Den Haag - RBC 1-2 (0-1). 6. Van Loenhout0-1 (strafschop), 70. Van Helmond 0-2, 78. Van der Heijden 1-2. Scheidsrechter: Gerritsen. Toeschou wers: 2501. Rode kaart 4.VanBer kum. Gele kaart Saeys, Maseland (ADO Den Haag), Hertog, Stassin (RBC). Emmen - Go Ahead Eagles 3-1 (2-0). 12. Wolters 1-0, 27. Hoogeveen 2-0, 53. Schreuder 2-1, 89. Zuurman 3-1. Scheidsrechter: Oskam. Toeschouwers 4875. Gele kaart: Hofstede (Emmen), Schuurman, Schreuder (Go Ahead Eag les). NAC - Volendam 5-2 (3-0). 8. Simons 1-0, 13. Arveladze 2-0, 27. Stewart 3- 0, 47. Stewart 4-0, 69. Ravensbergen 4-1, 76. Salmon 5-1, 78. Kokmeijer 5- 2. Scheidsrechter: Van Meerkerk. Toe schouwers: 10.118. Gele kaart: Binken (Volendam). TOP Oss - Helmond Sport 0-2 (0-2). 33. Weijers0-1, 38. Buikema0-2. Scheidsrechter: Temmink, Toeschou wers: 1723. Gele kaart. Van der Borght, De Wijs (Top Oss), Stock (Helmond Sport). Veendam - Eindhoven 0-2 (0-1). 38. Yahiaoui 0-1, 86. Klaver 0-2. Scheids rechter: Karremans Toeschouwers 3981 Gele kaart: MacDonald, Lapon der, Patrick Smulders (Eindhoven). WV - Excelsior 1-1 (0-0). 46. Smits 1 0, 64. Feskens 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers 2061 Gele kaart: Smits, Hofman en Rayer (VW), Kahraman (Excelsior) FC Zwolle - Dordrecht '90 4-0(1-0). 21. Tuhuteru 1-0, 52. Slot 2-0, 74. Tu- huteru 3-0, 80. Roelofsen 4-0. Scheidsrechter: Slot. Toeschouwers: 4900. Telstar - Haarlem 1-2 (1-1). 9. Naciri 0- 1, 19. Dibi 1-1, 90. Naciri 1-2. Scheidsrechter: Van Egmond. Toe schouwers: 2023. Gele kaart: Biezen (Telstar), Baas, Naciri (Haarlem). Topscorers: Derksen (FC Zwolle) 25, 2. Connolly (Excelsior) 24, 3. Drent (FC Groningen) 22, 4. Boogers (Dor- drecht'90) 18, 5. Arveladze (NAC) 15, 6. Visser (FC Groningen) 14, 7. Ommel (Telstar), Tuhuteru (FC Zwolle), Van Loenhout (RBC) 13, 10. Hofstede (Em men), Salmon (NAC), Slot (FC Zwolle). Onyeike (Dordrecht '90) 12. Programma, vandaag: Heracles - FC Groningen, zaterdag: FC Zwolle - Veen dam, FC Groningen - Emmen, Volen dam - Heracles, Haarlem - NAC, Hel mond Sport - Telstar, Excelsior - TOP Oss, RBC - VW, Dordrecht'90 - GA Eag les, maandag 17 april: Eindhoven - AD0 Den Haag. NAC FC Zwolle Groningen Emmen Excelsior aan de late overwinning op Tel star. In de slotminuut maakte Naciri zijn tweede en tevens be slissende doelpunt. Haarlem kwam daardoor op tien punten, evenveel als Excelsior dat een dag eerder de belangrijke wed strijd tegen VW op 1-1 afsloot. Haarlem heeft echter een wed strijd minder gespeeld. ADO Den Haag liep net als twee weken geleden opnieuw snel tegen een rode kaart aan. Nu kreeg Van Berkum tegen RBC al na vier minuten rood gepresenteerd. RBC won het duel in het Zuiderpark met 2-1. RBC Heracles Eindhoven Dordr. '90 ADODenHaag Veendam WV GA Eagles Telstar Helmond Sp Haarlem Haarlem Excelsior Groningen 29 22 1 29 19 6 28 18 5 29 16 4 29 15 4 29 14 5 28 11 6 29 12 3 29 10 7 28 10 4 29 9 7 29 8 10 RBC GA Eagles Veendam Volendam Heracles Helmond Sp ADODenHaag TOP Dordr. '90 6 67 71-30 4 63 76-34 5 59 66-27 9 52 42-35 10 49 58-42 10 47 52-41 11 39 34-35 14 39 34-53 12 37 47-51 14 34 27-42 13 34 40-53 11 34 35-50 14 33 49-49 17 32 36-49 17 32 35-50 16 30 48-59 18 27 31-54 16 27 35-62 5 4 0 1 12 14- 6 5 4 0 1 12 14- 7 4 3 1 0 10 11- 6 5 3 1 1 10 9- 6 4 3 0 1 9 10- 4 5 2 3 0 9 6-4 5 3 0 2 9 7-6 5 3 0 2 9 8-8 5 2 1 2 7 6-7 5 2 0 3 6 10-10 5 2 0 3 6 6-7 5 2 0 3 6 4 1 1 2 4 3-5 5 1 1 3 4 4-5 4 1 0 3 3 3-6

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21