Roy Makaay op weg naar titel Leeds treurt om dode supporters en verliest op nacompetit Den Bosch zet Sport MAANDAG 10 APRIL 2000 DAC Anderlecht moet wachten op titel brussel Westerlo heeft het kampioensfeest van Anderlecht nog even uitgesteld. De middenmoter versloeg de Belgische koplo per zaterdagavond in een incidentrijk duel met forse cijfers: 5-0. Bij een overwinning had Anderlecht met nog vier wedstrijden te spelen de voorsprong op Club Brugge op dertien punten kun nen brengen en was de titel een feit geweest. Al na vier minuten kreeg Dheedene van Anderlecht rood. Hij trok aanvaller Brogno tegen de grond. Brogno zelf miste niet van de stip: 1-0. Tien mi nuten later was het 2-0 door Zelenka. De supporters van Ander lecht konden zich in de tweede helft niet meer inhouden bij de malaise. Zij zetten de aanval op de omheining in. De arbiter leg de het duel enige tijd stil. Westerlo ging in de tweede periode gewoon door met scoren. Door Brogno, Machiels en Pelic werd het 5-0. In de strijd tegen degradatie boekte Beveren gisteren een kostbare overwinning op hekkensluiter Lommei. Remco Torken maakte in de slotfase het doelpunt. Het was de tiende competitietreffer van de Leidse aanvaller. AA Gent klom naar de derde plaats dankzij een ruime zege op Eendracht Aalst: 4-0. KV Mechelen won met dezelfde cijfers van Harelbeke. Celtic brengt Rangers dichter bij titel Glasgow Glasgow Rangers is zonder zelf voor de competitie te spelen weer dichter bij de Schotse landstitel gekomen. Concur rent Celtic, dat al op een bijna onoverbrugbare achterstand van dertien punten stond, verloor zaterdag met 1-0 van nummer drie Heart of Midlothian. In de 36ste minuut viel de enige treffer van de wedstrijd. Regi Blinker, in de basis bij Celtic, werkte de bal uit een corner weg maar die belandde bij McSwegan, die Hearts op voorsprong bracht. Blinker werd in de tweede helft aan de kant gehouden. Glasgow Rangers kwam uit in de halve finale van het toernooi om de FA Cup en beleefde een gemakke lijke middag tegen Ayr United. De ploeg van trainer Dick Advo caat, met Giovanni van Bronckhorst en Arthur Numan, walste met 7-0 over de tweededivisionist. In de eindstrijd treft Rangers Aberdeen. Dat won gisteravond op Hampden Park met 2-1 van Hibernian. Lyon stelt kampioensfeest Monaco uit le havre Olympique Lyon heeft zaterdag het kampioensfeest van AS Monaco naar een latere datum verschoven. De Brazili aan Sonny Anderson maakte het enige doelpunt voor zijn ploeg in de uitwedstrijd tegen degradatiekandidaat Le Havre en hield Lyon daarmee nog theoretisch in de race om de Franse titel. Het als derde geplaatste Paris St. Germain verspeelde definitief alle kansen op de titel door met 1-1 gelijk te spelen bij St-Etien- ne. Monaco staat tien punten los met nog vier wedstrijden te spelen. Vrijdag verloor de koploper met 4-2 van Olympique Marseille in een hectische wedstrijd. Daarbij werden drie spe lers van het veld gestuurd en kwam het tot ongeregeldheden in de catacomben. Volgens Monaco zou daarbij Marseille-trainer Galtier de agressie hebben aangewakkerd en tot een handge meen zijn gekomen met Monaco-speler Gallardo. Chelsea in finale FA Cup londen De finale van de FA Cup krijgt aan beide kanten een Nederlands tintje. Chelsea, de ploeg van doelman Ed de Goey, won gisteren in de halve finales van Newcastle United (2-1). In de eindstrijd op 20 mei op Wembley speelt de Londense ploeg tegen Aston Villa, de club van George Boateng, evenals De Goey een ex-Feyenoorder. Chelsea dankte de benauwde zege aan Poyet. Hij maakte beide treffers. Lee scoorde voor het Newcast le United van trainer Bobby Robson (ex-PSV). Op Wembley wa ren ruim 70.000 toeschouwers. Leeds weert Turkse supporters londen Leeds United zal geen supporters van Galasataray toe laten bij de return van de UEFA-bekerwedstrijd, donderdag op Eiland Road. ,,We hebben", aldus voorzitter Ridsdale van Leeds, ,,de UEFA een fax gestuurd met de mededeling dat we geen fans van Galatasaray in ons stadion willen." Officials van Galatasaray zijn welkom in Leeds, supporters niet. Ridsdale: „We hebben een pakket kaarten naar Galatasaray gestuurd, maar we verzoe ken de club die niet te distribueren. We rekenen op medewer king. Indien de kaarten toch worden verdeeld, zullen wij ze on geldig verklaren." Aanleiding vormen de dramatische gebeurte nissen van woensdagavond in Istanbul. Twee Leeds-fans, Chris topher Loftus en Kevin Speight, werden daar doodgestoken tij dens ongeregeldheden met aanhangers van Galatasaray. Onverwachte uitglijder Barcelona Westerlo-Anderlecht 5-0 St.Truiden 1-1, GB Antwerj Beveren-Lommel 1-0, Gent chelen-Harelbeke 4-0, Stand aai Anderlecht 30-68 Moes Brugge 30-58 Lierse Gent 30-54 GBA Standard 30-53 West la coruna gpd/anp Met drie doelpunten tegen het als voorlaatste geklas seerde Atletico Madrid, bracht Roy Makaay (25) de eer ste landstitel van La Coruria zaterdagavond weer een stukje dichterbij. Tegelijkertijd drukte de eclatante 4-1 overwinning van de Spaanse koploper de ploeg van Jer- rel Hasselbaink nog dieper in de degradatiezorgen. gedachten moeten we uitban nen. De laatste weken moeten we gewoon nuchter het hoofd koel houden, dan is er niets aan de hand. We hebben de meeste kans op de titel. Barcelona be schikt over een fantastische se lectie, maar tegen ons vond ik ze drie weken geleden ook niet super. Puur omdat ze de kan sen beter benutten wonnen ze met 2-1." Voor Makaay is een bijko mend voordeel van zijn goede prestaties in Spanje, dat de man uit Wijchen daardoor een be langrijke kandidaat voor de de finitieve EK-selectie van Oranje blijft: „Rijkaard heeft veel mo gelijkheden voor die paar posi ties voorin, dus zal het van klei ne dingen afhangen." Dat hij tegen België een kwartier voor tijd een aanzienlijke kans miste, deed zijn kandidatuur niet be paald goed. Makaay: „Daar heb ik best wel even van lopen ba len. De hoek was moeilijk, maar het was wel een 100 procent kans; die moet je maken. Maar zo beslissend mogen dergelijke momenten ook weer niet zijn. Via prestaties bij je club moet je een selectie afdwingen. Wat dat betreft ziet het er niet slecht voor me uit." Barcelona worstelt met zich zelf. Vier dagen na de nederlaag in de Champions League bij Chelsea (3-1) ging de ploeg van trainer Louis van Gaal opnieuw onderuit. De kampioen verloor op eigen veld met liefst 0-3 van Real Mallorca. De achterstand op koploper Deportivo liep daardoor op tot vijf punten. Mallorca leek vooraf geen al te moeilijke opponent voor Bar celona. De eilandbewoners haalden slechts twee punten uit de laatste zes wedstrijden. Van Gaal eiste na de wasbeurt in Londen een agressieve en am bitieuze instelling bij zijn spe lers. Nou Camp, met 55.000 toeschouwers lang niet vol, kreeg echter een fel en gedre ven Mallorca te zien. De 19-jarige Samuel Etoo Fils uit Kameroen was de grote man bij de bezoekers. Hij maakte de eerste twee doelpunten. Carre- ras zorgde voor 0-3. Kluivert en Rivaldo werden door een onte vreden Van Gaal gewisseld. „We hebben wel gedomi neerd, maar niet gescoord", mokte de voormalige coach van Ajax. „We speelden in een te laag tempo. Kluivert en Rivaldo Deportivo-Atletico was een bij vlagen sprankelend duel, waar in vijf gele kaarten vielen. In de 20ste minuut opende Turu Flo- res de score en dat zou de enige niet-Nederlandse goal van de avond zijn. Want naast de drie doelpunten van Makaay, kwam de Madrileense tegengoal voor 30.000 toeschouwers in stadion El Riazor op naam van de Spaanse topscorer Jerrel Has selbaink, die zijn seizoentotaal op 23 bracht. Makaays mooiste van de avond (de 3-0), viel in de 44ste minuut toen hij een lange pass vanuit de defensie oppikte, doelman Molina omspeelde en de bal van buiten het straf schopgebied binnenschoof. Makaay, die door zijn hattrick op een totaal van 19 treffers kwam, speelde zaterdagavond vaak onweerstaanbaar goed. Naast zijn goals en prima indi viduele acties, wist hij ook re gelmatig zijn medespelers vrij te spelen. Vooral dat laatste vindt Makaay, die eerder uit kwam voor Vitesse en Tenerife, erg belangrijk: „Doelpunten zijn in Spanje het enige waarop een spits word beoordeeld. Daardoor is eigenlijk iedereen altijd op eigen succes uit. Maar ik zal altijd mijn eigen spel blij ven spelen. Als iemand er beter voor staat dan ik, geef ik die bal echt wel af." Mocht de beslissing op de laatste speeldagen vallen, dan zullen de gedachten onwille keurig weer teruggaan naar de dramatische gebeurtenissen van zes jaar geleden toen Barga en 'Depor' elkaar eveneens de titel betwistten. Die titel gaf de club van Makaay toen op dra matische wijze uit handen. De laatste competitiewed strijd, thuis tegen Valencia, ging La Coruna met een punt voor sprong in. Bij een 0-0 stand kreeg de ploeg in de laatste mi nuut een penalty, die door Mi- roslav Djukic werd genomen. Hij miste. Waardoor het Barce lona van Johan Cruijff - dat die avond wel won - de titel vanwe ge een beter onderling resultaat toch nog binnenhaalde. Makaay, grinnikend: „Hoe meer het einde van de competi tie nadert, hoe meer dit verhaal een rol gaat spelen en de angst dat we het alsnog uit handen geven toeneemt. Maar dat soort Stuttgart-Wolfsburg 2-5, Frankfurt 1-0, Bayern Mür 4-0, Schalke'04-Kaisersla verkusen-Dortmund 3-1, burg 1-2, Bremen-Bielefeld Stand aan kop Leverkusen 28-60 Kaïse Bayern M. 28-58 Hertl 1111 hsv 28-54 i860 erd Bremen 28-43 Wolfe we' Watford-Derby County 0-0, hampton 1-2, Sunderland 1, Leicester-Everton 1-1, ham 2-0, Aston Villa-Leeds Stand: Man.United 31-70 Midd iiitE Liverpool 32-62 Totts Leeds 32-60 Leics Arsenal 31-57 Cova 31-55 Soul! Aston Vil. 33-52 Derb, A Sunderland 32-51 Win: 1 West Ham 31-45 Brad! Everton 33-45 Shefi Newcastle 31-43 Watfe utc Auxerre-Nantes 1-1, Le N Me Montpellier-Troyes 2-2, N? 2-3, Bastia-Rennes 4-2, SG 1-1, Lens - Metz 1-0. Stand aan kop a(je Monaco 30-61 Lyon 30-51 Seda Paris SG 30-48 Auxe Bordeaux 30-47 Stras! rmt Udinese-lnter 3-0, Torino-I ïdü logna-Juventus 0-2, Lazis Lecce-Roma 0-0, Piacene Milan-Fiorentina 1-1, Caglj Reggina-Venezia 1-0. Juventus Lazio AC Milan Ui Vis 29-50 Boles erd 29-50 Leccf. 29-49 Ban 29-47 Torin 29-44 Venei nidi 29-41 n- 29-36 iter Campomaiorense-Benfica Setubal 0-1, Gil Vicente-Ar lenenses-Maritimo 1-1, P ^nc 2-0, Braga-St. Clara 3-1. Stand aan kot 29-65 G. 1 29-63 Mant 29-60 Boa«i 29-47 Ama; Sporting Porto Beofica Guimaraes lat Dundee-Motherwell 4-1, Hi ilee 0, Kilmarnock-Dundee Utdl vip- Stand aan kr Rangers 28-69 Hibi Celtic 29-56 Dundfiet Hearts 29-44 Johns Motherwell 29-39 Dund yei Deportivo-Atletico Madrid Mallorca 0-3, Numancia-1 Valencia-Oviedo 6-2, Main Bilbao-Vallecano 1-2, Be' 2, Alaves-Espanyol 0-0, Vi za 1-1, Real Madrid-Celta Roy Makaay, hier in duel met Ronald de Boer, was goed voor drie treffers in het duel met Atletico Madrid. archieffoto reuters kwamen nauwelijks in het spel Deportivo nog te achterhalen." voor. Daarom zijn ze gewisseld. Trainer Guus Hiddink pakte Het wordt nu heel moeilijk om met Real Betis een puntje tegen Racing Santander (2-2). Alfonso maakte beide treffers voor de Spaanse staartploeg. R. Madrid Valencia Celta Espanyol 32-61 32-56 Mal 32-55 Bilba 32-53 Soci; 32-51 Num 32-48 Sanü 32-44 Betis 32-43 Ovie 32-43 Atl.l 32-43 Sevil. Juventus komt met de schrik vrij nf birmingham reuter/anp Leeds United is van slag. Drie dagen na de turbulente gebeur tenissen in Turkije, waar twee supporters bij rellen om het le ven kwamen, verloor de be faamde club met 1-0 bij Aston Villa. Donderdag ging de ploeg op Europees niveau ook al on deruit bij Galatasaray (2-0). Het duel begon gistermiddag met een lange minuut stilte ter nagedachtenis aan de twee om gekomen fans. De spelers van Leeds United vormden daarbij een eigen cirkel, met de armen om elkaar heen geslagen en het hoofd gebogen. Dat beeld maakte diepe indruk op de emotionele aanhang. Aston Villa, met Boateng als basisspeler, kwam in de 41ste minuut op voorsprong door een doelpunt van Joachim. Leeds kon na de rust de vijfde opeenvolgende nederlaag niet afwenden. Villa is bezig met een sterke opmars. De bekerfinalist verloor in de laatste 25 duels slechts twee keer. Liverpool profiteerde van het verlies van Leeds. De ploeg van doelman Westerveld won met 2-0 van Tottenham. Berger en Owen maakten de doelpunten. De Reds hebben als nieuwe runner-up acht punten achter stand op Manchester United, dat vandaag inhaalt tegen Mid dlesbrough. Het accent in de premier lea gue lag zaterdag op de degrada tiezone. Southampton behaal de een uitermate belangrijke overwinning op mededegrada tiekandidaat Bradford City, 1-2. Hiermee heeft Southampton zich gered en kwam Bradford dicht bij degradatie, samen met Watford. De nummer laatst bleef thuis tegen Derby County op 0-0 steken. Marsden en Pahars scoorden de belangrijke doelpunten voor Southampton. Pahars deed het met zijn eerste balcontact als wissel voor Le Tissier. Blake scoorde nog wel tegen maar de achterstand bleef tot het slot signaal. Watford hield één punt over aan het duel met Derby en dat was eigenlijk nog te veel. Sch- noor miste een strafschop. Doelman Chamberlain keerde zijn schot vanaf de stip. Wimbledon verloor voor de vierde keer op rij, nu bij Sun derland met 2-1. Kilbane was in de 82ste minuut matchwinner voor de nummer zes van de ranglijst. Wimbledon staat 16de en heeft met nog zes wedstrij den te spelen zes punten voor sprong op nummer 17 Brad ford. Italië Juventus kwam gisteren bij Bo logna goed weg. De koploper van de Serie A won de uitwed strijd met 2-0. De treffers yan de Joegoslaaf Kovacevic en Pa- ganin (eigen doel) vielen in de laatste vijf minuten. Bologna speelde op dat moment met tien man door een rode kaart voor verdediger Falcone. Juventus, dat de laatste twee wedstrijden verloor, domineer de vrijwel de gehele wedstrijd. Maai de spitsen Inzaghi en Del Piero lieten het opnieuw afwe ten. Het befaamde duo, gevoed door de dragende middenvel ders Zidane en Davids, miste een reeks van kansen. Ook van de numerieke meer derheid in de slotfase leek Juve niet te profiteren. In de 88ste minuut brak invaller Kovacevic, die niet veel speeltijd krijgt in Turijn, de ban. Daarna had ook Zidane nog succes met een schot dat door Paganin van richting werd veranderd. Lazio Roma bleef op drie punten van Juventus. De Ro meinse ploeg versloeg Perugia met 1:0. Lombardo scoorde kort na de rust. AS Roma kwam bij Lecce niet verder dan 0-0. De thuisploeg moest het duel met negen man uitspelen, maar capituleerde niet. De Romeinse club heeft in de laatste vijf Als eerbetoon aan de twee supporters die de dood vonden in Istan bul uiten de voetballers van Leeds tijdens een minuut stilte hun ver driet door elkaar te omarmen. foto ap duels niet meer gewonnen. Inter leed zaterdag de achtste nederlaag: 0-3 bij Udinese. Ro berto Carlos Sosa bracht alle drie de doelpunten op zijn naam. Wil de club van Clarence Seedorf de Champions League nog halen, dan heeft de ploeg Ronaldo hard nodig. Misschien dat de Braziliaan nog een posi tief verschil kan maken. Na het verlies bij Udinese zakte Inter naar de vijfde plaats. Inter had geluk dat Parma za terdag twee punten liet bij Tori no en daardoor binnen bereik bleef. In Turijn werd het 2-2. Sommese en Silenzi scoorden voor Torino, Crespo en Amoro so voor Parma. Duitsland De strijd om de landstitel in de Duitse Bundesliga is nog open. Zowel Bayer Leverkusen als Bayern München won zaterdag. Een dag eerder behaalde de derde kampioenskandidaat, Hamburger SV, eveneens een overwinning. Voor Bayern München kwam de wedstrijd tegen het zwakke SSV Ulm op het juiste moment. Na vier gelijke spelen kwam de winst met 4-0 door Scholl, Ser gio, Jancker en Wocjiechowski. Door de overwinning blijft Bayern in het spoor van koplo per Bayer Leverkusen. De rege rend landskampioen heeft twee punten minder met nog zes duels te gaan. Leverkusen had het moeilijk tegen Dortmund dat door Reina op voorsprong kwam. Paulo Rink liet vlak voor rust de gelijkmaker aantekenen. Het duurde in de tweede helft vervolgens lang alvorens Lever kusen Dortmund van zich kon afschudden. Pas zes minuten voor tijd was het opnieuw Rink die scoorde. Brdaric maakte nog 3-1. Kaiserslautern versloeg Schalke 04 met 1-2. Voor de ploeg van trainer Huub Stevens verdwijnt door de thuisneder laag, de eerste in bijna acht maanden, Europees voetbal langzaam maar zeker uit zicht. Bij Schalke speelde de Belgi sche international Mare Wilmots zijn honderdste Bun- desligawedstrijd. Door winst met 3-1 op Armi- nia Bielefeld stelde Werder Bre men eens te meer zijn kandida tuur voor de Champions Lea gue. Frings scoorde tweemaal tegen de hekkensluiter. Na de thuisnederlaag gisteren tegen Freiburg kwam de degra datie van MSV Duisburg net als van Bielefeld zo goed als vast te staan. Het werd 1-2, anderhalve mi nuut voor tijd maakte invaller Weisshaupt het winnende doel punt. leeuwarden anp Henk Vos heeft FC Den Bosch weer hoop gegeven op het be reiken van de nacompetitie. De voormalige spits van Feyenoord dompelde zaterdag met twee treffers Cambuur Leeuwarden in diepe rouw. De Friezen verloren in eigen stadion het degradatieduel met 1-2. Door de winst verliet FC Den Bosch eindelijk de laatste plaats in de KPN Telecompeti- tie. De Brabanders staan nu in punten gelijk met hekkenslui ter Cambuur, maar FC Den Bosch heeft nog een thuis wedstrijd te goed tegen Ajax. Door de overwinning van MVV bij FC Twente (2-1) en het gelijkspel van NEC tegen Roda JC (0-0) blijven FC Den Bosch en Cambuur echter de belangrijkste kandidaten voor rechtstreekse degradatie. De zege in Leeuwarden maakte trainer Wotte, na de winterstop vertrokken bij FC Utrecht, aan ook niet eens zo vrolijk. „Vorige week won Cambuur bij Utrecht en nu weer stunt MVV bij Twente. Dit betekent dat we alles op eigen kracht moeten doen. Het maakt niet meer uit hoe je wint, als je maar wint. Zeker tegen Cambuur is dat meege nomen, want ik weet hoe moeilijk je hier kunt winnen. Met Utrecht stonden we met 3-1 voor en verloren we als nog. De echte winst is dat Den Bosch weer volop meedoet om de nacompetitie te berei ken", aldus Wotte. Cambuur-coach Kruys kon zijn teleurstelling niet verber gen. „Ik had na de winst bij Utrecht meer verwacht, zeker in zo'n vol stadion. We heb ben verzuimd om afstand van de laatste plaats te nemen. We hadden alleen in de tweede helft een optisch overwicht, maai- enkele spelers lieten het el t afweten." Cambuur begon i ir d vend aan de wedstrij iup mis van middenvel ie) en mandekker Berh den geschorst, was wal merken. Vooral achi nal melde het aan alle l de Friezen. Loontjen in als linksachter fout o le Rook was als central ger veel te onzekei ipn voor de Brabanders te wijten aan beid! esli Loontjens en Rook in de twaalfde minulge de aanwezigheid va' voc ze verzuimden de bfaar werken. De grillige zette er zijn voet tusira r doelman De Ron in hoek kansloos. FC Den Bosch k os kwartier later zelfs Sparta-huurling M( stuurde van rechts tige voorzet richting iim spits nam de bal niet ft H maar haalde zo'n tw ter van het doel iro De Ron was volslag n g loos op het schot ii bovenhoek. Trainer Kruys zag stuntel van zijn ploe n v; gernis aan. Hij vn ba' ergste, maar zag Cai ah de 33ste minuut tod s di men. Ferrier probi win van afstand. Door van spelers verdweime achter de verbaasde Aerts: 1-2. In de tweede helfi orn de Cambuur alles oc n komen, maar de sü 'pet verde geen echte fc 'ols Cambuur verdiende tijd wel een strafste verdediger Graff Goudmijn in het s|tzet gebied neerhaalde. Tot grote woede buur weigerde schei i ai Jol een penalty te gaf de Friezen slecht' trap net buiten de ze Wei Dlul, He ak

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20