PORT Don Leo vertrekt een jaar te laat Idith Straathof kan nieuw laatsseizoen wel vergeten appy end9 Katwijk mt steeds dichterbij ,E Argentinië vertrekt voortijdig Groen colbert voor Vijay Singh Dudek: Het is een ramp' ROTTERDAM Verrast en verbaasd hebben de spelers van Feyenoord ge reageerd op de mededeling van Leo Beenhakker om op te stappen. Direct na afloop van de verloren wedstrijd te gen FC Utrecht stelde de coach, na eerst het bestuur te hebben ingelicht, de voet ballers van de nog regerend landskampioen op de hoog te. Jurek Dudek vindt het voortijdige vertrek van Leo Beenhakker bij Feyenoord een ramp. „Dit was niet no dig. Wij hebben het als spe lers ook zelf verpest. Per soonlijk raakt het vertrek van Beenhakker mij heel diep. Ik heb altijd een goede relatie met hem gehad. Ik denk dat Beenhakker het er zelf heel moeilijk mee heeft, daarom zal ik hem morgen (vandaag) direct gaan bellen." „Ik kan niet zeggen of een aantal spelers op hem was uitgekeken. Als iemand pro blemen met hem had, had hij die intern moeten be spreken. Maar zo gaat dat al tijd in het voetbal. Een jaar geleden was iedereen popu lair, voelde iedereen zich happy en stonden we samen met Beenhakker op de Cool- singel. Nu is alles veranderd. We moeten daar lering uit trekken. Als spelers moeten we zelf ook maar eens goed over de hele situatie naden ken." „Het was heel onveiwacht, het overdonderde mij," ver telt Paul Bosvelt. „Het bete kende na zo'n wedstrijd nog een domper er bij. Ik heb dit in elk geval niet zien aanko- men. Het loopt heel stroef en de eerste vereiste is dan dat je presteert als team. Dat was ook deze keer de bedoeling, maar we verloren weer op zo'n lullige manier. Dit nieuws maakt het allemaal niet vrolijker." De mindere resultaten van de afgelopen weken zijn vol gens Bosvelt geen reden om alleen kritiek in de richting van Beenhakker te spuien. „We zitten in een mindere fase en dan loop je geen po lonaise. Onze prestaties wa ren ook niet van dien aard dat je kan zeggen dat we goed bezig waren. Dan had den ook wij ontslag kunnen nemen," constateerde Bos velt, die geen waardeoordeel aan de beslissing van zijn ex- trainer wilde hangen. „Het is zijn mening, die respecteer ik. Ik had gehoopt het met z'n allen goed af te maken. We moeten afwachten hoe deze beslissing uitpakt. Maar ik vind dit zeker geen leuke zaak. Het liefst zou ik me in een kelder opsluiten om het zelf te kunnen verwerken." Verdediger Ferry de Haan had zich één ding afge vraagd. „Waarom? Waarom nu? Ik verwijt de trainer niets, het is zijn keuze. Maar ik vind het niet noodzakelijk dat hij opstapt. Het is vijf wedstrijden voor het einde, ik denk dat je er weinig mee opschiet. Maar ja, we respec teren het. Het is nooit leuk als je dit meemaakt. Ook voor de trainer niet, die na zo'n lange tijd op deze ma nier afscheid moet nemen. Het zij zo." DAG 10 APRIL 2000 pfens in beeld bij ADO Den Haag ADO Den Haag heeft belangstelling voor Alan Cam- De 22-jarige spits van Ter Leede, die eerder uitkwam iFevenoord, Ajax en Rijnsburgse Boys, is uitgenodigd om een proefwedstrijd te komen spelen. ADO-speler Pim die voor het nieuwe seizoen geen contract aangebo- van de eerstedivisieclub, zal waarschijnlijk de gelede- de Sassenheimse hoofdklasser gaan versterken. Ter trainer Arie Lagendijk: „Als iemand het betaalde voetbal moet er het een en ander geregeld worden. Daar is Pim bezig. Als zich wat dat betreft geen problemen voor- peelt hij volgend jaar bij Ter Leede." Leede tegen Rijnsburgse Boys Ter Leede speelt morgen tegen Rijnsburgse Boys in de finale om de Amstelbeker. FC Lisse ontvangt WSB, Al- Boys moet naar Scheveningen en VUC strijdt met Tone- een plek bij de laatste vier. Alle wedstrijden beginnen uur. Als de stand na negentig minuten gelijk is, wor- enalty's genomen. ocaat grijpt naast Van Nistelrooij Dick Advocaat denkt zeker te weten waar PSV-spits Nistelrooij volgend seizoen speelt. „Hij kiest voor de competitie. Dat heeft zijn zaakwaarnemer Rodger Linse lf verteld", liet de coach van Glasgow Rangers weten. iea en Arsenal zijn in de markt voor Van Nistelrooy, die lenteel revalideert van een zware knieblessure. PSV wil de :orer graag behouden. Daartoe heeft de Eindhovense club 58! ternational eind vorige week een sterk verbeterde aanbie- iter» gedaan. vin Hofland kiest voor PSV bj Kevin Hofland heeft gewikt en gewogen: zijn voorkeur MiüFnaar PSV. De verdediger van Fortuna Sittard verkiest de j^Kovense ploeg boven Feyenoord, Glasgow Rangers en nog buitenlandse clubs omdat hij dan de band met Limburg icuut hoeft te verbreken. Zijn vriendin Jenny wil in de 011 een schoonheidssalon beginnen en dat kan prima als fnd in Eindhoven voetbalt. Fortuna vraagt tien miljoen gul- im het tot 2003 lopende contract af te kopen. i|V0UDE PETER VAN DER HULST Straathof is voor lange [geschakeld. De schaats- t de kernploeg Opleiding ondergaat in mei een ie aan haar rechterknie, j wordt een nieuwe ind aangebracht. Straat- m in Nagano op de 1500 nog deel aan de WK Af- ji. „Het duurt acht ien voordat ik weer op lude niveau terug ben. tomend schaatsseizoen uit mijn hoofd zetten", Zoeterwoudse. Straathof scheurde jaar geleden tijdens het ;haar kruisband. Dat altijd een zwakke plek 'en. Afgelopen december ven|e bij een krachtoefening e met door haar knie en scheurde daarbij haar meniscus. Ze nam enige tijd rust en kon vervol gens gewoon het seizoen afma ken. Vorige maand werd een kijkoperatie aan haar meniscus uitgevoerd. Ze kreeg daarbij het advies om zich ook aan haar kruisband te laten opereren. „Als ik een goede kruisband had gehad, was het ongeluk in december waarschijnlijk niet gebeurd. Ga ik nu door, dan loop ik het risico dat de blessu re erger wordt. Ik kan er wel ge woon mee sporten, maar bij al les wat ik doe denk ik toch tel kens aan die knie. Ik wil daar vanaf want het belemmert me in mijn doen en laten. Als alles na die operatie weer goed is, kan ik weer volle bak rijden", aldus Straathof. loper schudt ook Noordwijk af: 1-2 t moment dat Marco de I de bevrijdende 1-2 tegen ordwijkse touwen schoot, de film noir van Dirk fisser die dertien lange 1 en had geduurd. De Kat- invaller-keeper was door grijselijke blunder in de minuut verantwoordelijk jt voor de gelijkmaker voet van Patrick Scheur- Een pikzwart scenario Pi| b zaterdag voor Varkevis- ij zou wel eens eigenhan- kampioenschap kunnen i vergooid - maar wat was een happy end. uit liggend op de grond k j zijn ploeggenoot innig k lar. Aanvoerder Marco A er Plas, die hem even B lor al als eerste had ge- Wp gaf hem een aai over zijn vele oranje knuffels volg- M3lt oordat Katwijk in Noord en van de laatste concur- definitief afschudde en irgse Boys verloor in Ba- cht, kan de titel de Kat- nu niet meer ontgaan. ier nog, volgende week - ledstrijden voor het einde Katwijk het kampioen- al vieren als het Zwart 8 klopt en Rijnsburgse erliest van Ter Leede. In 'petitie die spanning tot rlaatste minuut beloofde, eslissing ineens heel snel n en lijkt de naar eerste- nist TOP Oss vertrekken ner Wim van Zwam met mpioenschap afscheid te van het amateurvoetbal, wam wordt daarmee de oefenmeester die met zo- Quick Boys (seizoen als Katwijk een afde- p op het hoogste ama- 'eau pakt. Was een raar beeld na af- P De Duinwetering. Alsof •sser met een een aantal uze reddingen zijn ploeg .red werd hij uitgebreid ifd, terwijl hij juist zo on- 'g was geweest. Katwijk een gelijkopgaande eer- «t de wedstrijd in han den. Björn Raven had voor 0-1 gezorgd en het te slap spelende Noordwijk leek niet in staat om iets aan de achterstand te doen. Katwijk domineerde, het com bineerde beter en het won de meeste persoonlijke duels. Maar bij een onschuldig terug rollende bal maaide de toch al niet zeker lijkende Varkevisser langs de bal. Patrick Scheurwa ter schatte de situatie goed in en schoof de bal in het lege doel. Omdat elk puntverlies in deze fase van de competitie do delijk kan zijn, was de voor de nog steeds geblesseerde Hugo van Duyn ingevallen keeper een tijd lang de ongelukkigste man op aarde. „Je zakt zes meter door de grond en denkt het erg ste", zei Varkevisser breed la chend. „Het was een grove fout, maar dat kan iedereen overkomen. Ik was niet zenuw achtig of zo. Gelukkig werd ik gelijk door mijn teamgenoten opgebeurd. Dat gevoel is onbe schrijfelijk. Je hoort er gewoon bij; ook als reservekeeper. Die 1-2 is dan prachtig, een bevrij- ding." De 1-2 was ook zonder meer terecht. Katwijk had al vanaf het beginsignaal duidelijk ge maakt, dat het als enige recht had op de volle winst. Van Zwam stuurde een uiterst of fensief team het veld in door Danny Guyt bijna naast spits Barry Dubbeldeman te zetten. Hij moest al vroeg de opbouw door Jelle Korbee storen en daarmee speelde Katwijk feite lijk met vier spitsen. De eerste tien minuten was Noordwijk dan ook volledig de weg kwijt. Gewend aan rustig opbouwen en veel balbezit, moest het nu al snel de lange bal zoeken. Die kwam vervol gens vlot weer in Katwijkse voe ten. Dat het in eerste instantie niej tot heel veel gevaar leidde, kwam door onzorgvuldigheid, maar Katwijk had zijn gastheer wel in de greep. Van Zwam: „Ik denk dat weinig ploegen Noordwijk op deze manier be streden hebben." De titelverdediger speelde Leo Beenhakker is exact een jaar te laat vertrokken uit de Kuip. In april 1999 stond de man die Arie Haan in 1997 opvolgde, feestend en dansend op de Coolsingel. Het le gioen lag 200.000 man sterk aan zijn voeten en had diep respect voor het huzarenstukje dat hij in Rotterdam- Zuid had geleverd. ROTTERDAM MARCEL VAN DER KRAAN Als Beenhakker, die zijn carri ère ten koste van alles bij Feyenoord wilde afsluiten, toen was opgestapt, was de terugweg naar zijn woonplaats Tienho ven voor hem met goud gepla veid en zou hij voor eeuwig in de harten van de Feyenoord- fans zijn gesloten. Wat nu resteert is een ver ward en bitter afscheid en een herinnering die met net zoveel grijze rook is omgeven als zijn eigen, vaak markante trainers- hoofd. In de meest cruciale fase van het seizoen, in de periode dat een plaats in de Champions League moet worden veiligge steld, haakt Beenhakker af. Voor die beslissing leek het Rot terdamse publiek gistermiddag begrip te hebben. Maar 's avonds, als gast in het pro gramma Studio Sport, trapte Beenhakker al zijn rood-witte fans op de ziel. Onbedoeld waarschijnlijk, want hij wilde eerlijk zijn, beweerde hij. Maar de mededeling dat hij al twee maanden geleden oriënterende gesprekken heeft gevoerd met Ajax om daar na de zomer aan de slag te gaan, kwam als een donderslag bij heldere hemel. Nergens staat geschreven dat een mens zijn grootste liefde trouw moet blijven, maar het moment waarop Beenhakker zijn onthulling deed was heel erg ongelukkig. Eigenlijk was het een kolossale misser. Want juist het uitspreken van 'andere ambities' werd belang rijke spelers van Feyenoord de afgelopen maanden kwalijk ge nomen. Spelers die als Oranje international te boek staan, die niet stonden te springen om te vertrekken maar die vonden dat ze in het derde seizoen onder Beenhakker stil stonden in hun ontwikkeling. De verwijten kwamen zelden hard op tafel en waren ook niet alleen voor de coach bedoeld. Binnen de Kuip was een alge hele drang tot verbetering die er uitgerekend in het fraaie Champions League-seizoen niet kwam. Voor Beenhakker bestaat in de spelersgroep diep respect voor het feit dat hij kans heeft gezien de Feyenoord-trein na een chaotische periode weer op de rails te zetten. Het opbou wen, het organiseren en het motiveren van een ploeg die in de vernieling zit, zijn eigen schappen die Beenhakker als geen ander bezit. Niemand kon het succes ook beter verkopen dan Beenhakker. Hij ging als het ware met het nieuwe Feyenoord de boer op, waar door de club zich in Nederland weer kon profileren. Maar op het moment dat de spelers op een hoger niveau te recht kwamen en wilden door groeien, er technisch en tac tisch veel dieper werd gegraven, ontstonden er langzaam maar zeker verschillen van inzicht tussen de coach en een deel van zijn spelersgroep. Omdat andere spelers veel aan de coach te danken hadden - hun transfer (Van Vossen, Rzasa), of de manier waarop hij die spelers (Dudek) in de schijnwerpers zette - wéér an deren gefrustreerd waren door hum plaats op de reservebank (De Haan, Kornejev, Cairo, Paauwe) was van een eenheid in de selectie geen sprake meer. Beenhakker heeft dat zelf perfect aangevoeld. Op het laatst, zo zei hij gisteravond, had hij louter met eenlingen te maken. Het plezier is bij ieder een verdwenen. De vraag is dan ook of Beenhakker met zijn ver trek het bestuur voor is ge weest. Als hij na afloop van Feyenoord - FC Utrecht de mi crofoon niet had gepakt, had Jorien van den Herik hem mis schien vandaag moeten grijpen. Het moet niet worden uitge sloten dat de leiding van Feyen oord en Leo Beenhakker afgelo pen week zelfs in onderling overleg al hadden besloten om bij een eventuele nieuwe ze perd uit elkaar te gaan. Met Bert van Marwijk heeft Feyenoord al een opvolger aan getrokken. Door Henk van Stee nu voor de ploeg te zetten heeft Feyenoord een verrassende op lossing gevonden voor de reste rende wedstrijden. Van Stee was destijds als hoofd opleidin gen al de keuze van Rob Baan. Dat zal hij nu ook zijn. Mario Been en John Metgod zijn als duo gepasseerd. Of de twee moeten zich solidair verklaard hebben. Tennissers Chili aangewezen als winnaar Chili is zaterdag aangewezen als winnaar van de Daviscup- wedstrijd tegen Argentinië na dat de Argentijnse tennissers hadden aangekondigd te ver trekken zonder de resterende duels af te werken. De bezoe kers namen dat besluit naar aanleiding van ongeregeldhe den een dag eerder. In de nacht van vrijdag op za terdag werd het duel in de Amerikaanse zone gestaakt bij de stand 1-1, nadat woedende Chileense fans de tennisbaan met munten, stoeltjes, fruit en flessen hadden bekogeld. Drie politiemensen en de va der van de Argentijnse tennis ser Mariano Zabaleta raakten licht gewond. Het duel zou za terdag en zondag worden voortgezet voor lege tribunes, maar Enrique Morea, de voor zitter van de Argentijnse tennis- bond, kondigde het vertrek van de spelers aan. Zij zouden men taal niet in staat zijn weer op de baan te verschijnen. Daarbij dient de Argentijnse bond een klacht in bij zowel de Interna tionale tennisfederatie (ITF) als de Chileense politie. Het ging mis nadat de scheidsrechter vier punten van de Chileen Nicolas Massu had afgenomen in diens partij tegen Zabaleta. De arbiter vond dat het publiek teveel kabaal maak te. Óp dat moment stond Chili met 1-0 voor, na een overwin ning van Marcelo Rios op Her- nan Gumy (6-4 6-3 4-6 6-1). Uiteindelijk staakte de scheidsrechter de partij bij 7-5 2-6 7-6 3-1 voor Zabaleta. Leo Beenhakker hult zich tijdens Feyenoord - Utrecht in een rookwolk. Na de wedstrijd barstte de bom. foto anp Fiji-eilander wint US Masters AUGUSTA ANP Niet favoriet Tiger Woods maar Vijay Singh, de 37-jarige golf- kampioen van de Fiji Eilanden, heeft de 64ste Masters gewon nen. Singh sloeg in de slotron- de op Augusta National alle aanvallen op zijn leidende posi tie af. Hij ontving het groene colbert van de winnaar, over handigd door titelverdediger Jose Maria Olazébal uit Spanje. Voor Singh, selfmade golfer met nimmer aflatende trai- ningslust, was het de eerste overwinning dit jaar. In 1998 pakte hij voor de eerste keer een 'major' uit het grand slam, het US PGA Championship. In 1997 won hij het World Match- play Championship. Hij zege vierde totaal in 28 toernooien tijdens dertien seizoenen als professioneel wedstrijdgolfer. The Masters is veruit zijn be langrijkste triomf. Singh totaliseerde over vier ronden 278 slagen, tien onder par. De Zuid-Afrikaan Ernie Els eindigde met drie slagen ach terstand als tweede voor het Amerikaanse duo David Duval en Loren Roberts, die de derde plaats deelden. Tiger Woods eindigde als vijfde op zes sla gen. De kampioen en zijn uitda gers hadden een lange laatste dag. Zij moesten in alle vroegte en bij lage temperaturen eerst de derde ronde uitspelen. Za terdag had een onweersbui de derde ronde twee uur onder broken. Singh maakte bij de koude hervatting geen enkele fout. Hij behield zijn drie slagen voorsprong. Bij klimmende temperaturen en te verwaarlozen windinvloe- den verdedigde hij de voordeli ge marge koel en bekwaam. Duval zette wel de aanval in, kwam met een kwaret birdies tijdens de eerste negen holes wel tot één slag van de topposi tie, maar stapelde in het zicht van een mogelijke overwinning fout op fout. De dertiende hole zou letterlijk het Waterloo van de Amerikaanse fitnessfreak be tekenen. Hij nam risico met een aanvallende slag waarbij hij lang over de stokkeuze twijfel de. De bal landde in het water en dat kostte hem twee slagen ten opzichte van Singh, die zich al vroeg veilig kon wanen. De Zuid-Afrikaan Ernie Els, die voor hem uit speelde, was wel heel constant maar brand de te laat los met zijn birdies. Tiger Woods, begonnen met vijf slagen achterstand, viel ook wel aan maar had bij het nemen van aanvallende risico's het ge luk niet mee. „Ik ben teleurge steld", zei de favoriet, „maar je kunt nu eenmaal niet altijd winnen." Singh op zijn beurt vertelde, onhandig in het groene colbert geholpen door de Spaanse titel verdediger, dat hij meende nooit op Augusta National te kunnen winnen. „Ik veronder stelde dat mijn puttslag daar voor niet goed genoeg was. Mijn vrouw en mijn zoon, die mij overal vergezellen, zeiden mij dat ik eens op mijn golfver- mogen moest vertrouwen. Ik deed het en won, nota bene met een birdie op de laatste. Pas toen de bal in het gat viel, wist ik mij zeker van deze fan tastische triomf." Katwijker Danny Guyt (links) en Noordwijker Arnold Reinders duel leren. Reinders zou la ter geblesseerd de 'set' moeten verlaten. foto hielco kuipers niet op een manier die deed vermoeden dat de laatste kans op prolongatie zich voordeed. De ploeg van Ruud Bröring was bij een zege tot op een punt van Katwijk gekomen, maar kon de overtuiging die nodig was niet vinden. Hoewel het zich in de eerste helft nog redelijk herstel de, kwam het - zonder de uit gevallen Arnold Reinders (achillespeesblessure) - niet meer tot een aanvaardbaar ni veau. De aanvallende onmacht werd het best geïllustreerd door Patrick van Dam, die aan de ketting lag bij Edwin Robbers. De verdediger had overigens pas op het laatste moment zelf aangegeven fit te zijn. Van Zwam: „We zijn de hele week met hem bezig geweest. Hij had last van zijn rug. Henk Lange- maat is met hem mee gaan lo pen en met hem gaan graten. Ik heb hem vervolgens uitgedaagd zelf te zeggen dat hij fit genoeg was om te spelen. Als ik het had moeten zeggen, was hij mis schien alsnog uitgestapt. Nu mompelde hij: 'starten'." Dat alles uiteindelijk goed uitpakte voor Katwijk, leidde ui teraard tot tevreden gezichten. Op eentje na dan. Dat van Pa trick Heijmans stond op on weer. Hij kreeg zijn zevende ge le kaart en omdat hij ook nog wedstrijden moet missen van wege zijn zesde (opgelopen te gen Scheveningen), zit hij de komende zes duels aan de kant. „Ik ga de mooiste wedstrijden missen", sprak hij zuur. Slechts voor hem kreeg de film een minder leuk einde. Noordwijk: Korff; Van Kins, Smit, Kor bee, Patrick de jong; Azier, Reinders (46. Wim de Jong), Van der Laan, Scheurwater, Van Dam, Pitti. Katwijk: Varkevisser: Heijmans, Van der Meer, Robbers, Van der Plas: Pronk, Guyt (80. Van Duyn), Bon; Ra ven (60. Hajji), Dubbeldeman, De Rid der (86. Bouwmeester).

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19