LPSV Leidsch Dagblad Singelloop viert zilveren jubileum I Club 58 Loop mee voor Club 58 en Gading! w. If Gading Leidsch Dagblad INFO:(071) 5 356 356 Deelnemersinformatie 51 Oproep voor oude foto's en verhalen s Noteer alvast vrydag 21 april in de agenda. Want dat is de datum van de unieke Singelloop de 25ste. Al een kwart eeuw lopen vele duizenden lopers vele duizenden guldens bjj elkaar voor één of meer goede doelen. In 1976 nam politieman Joop Westbroek het initiatief om de Singelloop nieuw leven in te blazen Niet als wedstrijdloop. maar gericht op het goede doel Dit bleek een groot succes. Meteen al waren er 800 deelnemers, die bij elkaar via hun inschrijvingsgeld meer dan duizend gulden inzamelden. Dat geld ging naar sporters die via de Nederlandse Invaliden Sportbond deelnamen aan .de Paralympics, het wereldtoer- nooi voor gehandicapte atleten. Vanaf het allereerste begin in 1976 was de Singelloop één groot stadsfeest. Moderne bestuurders kunnen een voor beeld nemen aan de wethouders Tesselaar;, Van Dam en Oosterman. die met diverse andere raadsleden de zeven kilometer lange tocht langs de Leidse singels glorieus vol brachten. Aan bekende deelnemers heeft de Singelloop nooit gebrek gehad. In 1996 liep Joop Zoetemelk zelf mee in de loop die hij eerst vanuit een hoogwerker had wegge schoten. Bekende starters is een andere traditie van de Singelloop van zwemster/politica Erica Terpstra in 1978 en voetbalkeep er Piet Schrijvers in, 1984 tot atlete Fanny Blankers-Koen in 1995. In 1998 liet scheidend burgemeester Cees Goekoop de lopers vertrekken en vorig jaar kreeg de Leidse sportorga- nisator Aad van der Luit de eer In 2000 zoekt de organisatie het weer dicht bij huis. de nieu we burgemeester Jan Postma verricht op 21 april de ope ningshandeling van de Singelloop. De Singelloop is en blijft een trimloop. voor het hele gezin, zonder bekers of dure prijzen. Toch vinden de regionale atle- tiektoppers het al sinds jaar en dag een eer om als eerste terug te komen aan de finish, vroeger bij het Leidsch Dagblad aan de Witte Singel, tegenwoordig op het NUON- terrein aan de Maresingel Bekende lopers als Bram Wassenaar, Han Kulker en Kamiel Maase liepen - en lopen nog steeds - mee. Snelle mannen als Wybo Lelieveld (in 1976), Theo van der Veer en Joost la Lau (diverse keren in de jaren 90) 'wonnen' de loop. Teun de Reede begeleidt al jaren start en finish met het karakteristieke stemgeluid dat ook de 3M Leiden Marathon domineert. Daarmee is hij de verre opvolger van Theo Koomen. die de presentatie van 1976 tot en met 1983 zeven keer verzorgde. De radioverslaggever was in die tijd razend populair, maar het is de vraag of'De Reede tegen woordig nog weg zou komen met Koomens lyrisch gebrul de beschrijving uit 1977: 'Schitterend die jongens en meis jes, mannen en vrouwen. Prachtig die wiegende heupen en hier en daar opkloppende borsten'. Het fegïö'éh vér i're^arTRer^l^^É^n Al sinds de eerste edities heeft de Singelloop een speciale band met gehandicaptenorganisaties als goed doel. Tot en met 1979 ging het geld naar de Nederlandse Invaliden Sportbond (NIS), sindsdien onder meer naar de stichting Sterbus en de gehandicaptensportvereniging De Sleutels. Dit jaar zijn twee organisaties uitgekozen om de opbrenst van alle inschrijfgelden te delen: Club 58 in Leiden en AC Gading in Leiderdorp. Beide werken regio naal. Club 58 voor verstandelijk gehandicapten en Gading voor mensen met een lichamelijke handicap. ..We organiseren vrijetijdsactiviteiten", zegt Astrid van den Berg ..Recreatief; sportief, creatief en vormingsactiviteiten." Club 58 heeft ongeveer 250 ingeschreven leden, maar zijn diverse 'sozen' zijn ook open voor niet-leden De activiteiten zyn even gevarieerd als de deelnemers en de vrijwilligers van muziek, eetcafés en hobbyclubs tot sport (in samenwer king met clubs als UVS. Trigon en de UVL) De zeven mede werkers worden geassisteerd door een leger van 120 vrijwil ligers ..Die zijn net als de deelnemers jong en oud, van stu denten tot dames die al veertig jaar vrijwilliger zijn Club 58 betrok in 1998 een nieuw gebouw aan de Gabriél Metzustraat. Het is een volledig gerenoveerd schoolgebouw met aparte ruimtes voor muziek, handarbeid, een eetcafé en grotere activiteiten ..Een uitkomst", aldus Van den Berg. ..We kunnen hier uitstekend uit de voeten Voor de aankleding van zo'n pand kan een club die bestaat van contributies, giften en een bescheiden subsidie extra steun natuurlijk goed gebruiken Dat vond ook Hilda Kraan, één van de deelneemsters en lid van de Club 58-muziek- groep De Sleutels. Ze schreef het Leidsch Dagblad ..Ik weet een goed doel. namelijk Stichting Centrum Club 58. Dit is een club voor gehandicapten waar een heleboel dingen worden gedaan zoals wandelen, muziek, schaatsen, hobby club en eetcafé. Met een heleboel vrijwilligers en een hele boel leden hebben we het naar ons zin maar we hebben geld nodig en kunnen dit goed gébruiken. By voorbaat dank. Hilda Kraan." De Singelloop hoopt genoeg geld bij een te kunnen brengen voor een nieuw podium in het toneel/muzieklokaal. Gading houdt zich bezig met arbeidsmatig werk, dienstverle nmg en werkopdrachten buiten en met computergroepen, ontspanning en sport Muziekgroep De Sleutels, met in de rode trui initiatiefneem ster Hilda Kraan Volgens haar kan Club 58 het geld goed gebruiken Net als Club 58 verricht Gading byzonder dankbaar werk: dagbesteding van mensen met een lichamelyke handicap ..Het betreft voor een deel mensen met met-aangeboren her senletsel", meldt Olga Werkhoven-Engberts. hoofd van het activiteitencentrum. Ook het palet van Gading is breed arbeidsmatig werk. dienstverlening en werkopdrachten van buiten, maar ook computergroepen. ontspanning en sport (waaronder zwemmen in zwembad De Does) Met ruim twintig medewerkers en een tiental vrijwilligers (uit breiding altyd welkoml) wordt een 35-tal activiteiten draaien de gehouden, inclusief veel gespreksgroepen en twee men sen die cliënten buiten het centrum helpen met het vinden van vrijwilligerswerk en andere aspecten van het dagelijks leven met een handicap. Enige tijd geleden vond Activiteitencentrum Gading na lang zoeken een lokatie ter. vervanging van het huidige centrum aan de Hoogmadeseweg. Dat voldoet na ruim twintig jaar trouwe dienst niet meer aan moderne eisen Werkhoven. ..De maatvoering en ruimte voor rolstoelen is het voornaam ste probleem Inmiddels verrijst by Winkelhof in hoog tempo het nieuwe centrum, dat twee weken geleden een heus adres kreeg toe gewezen: Griffioen 25. Met overheidsgeld alleen kunnen niet alle wensen worden vervuld, dus ook voor Gading is uw bij drage via de Singelloop van belang ..We willen erg graag een mooie tuin aanleggen voor onze bezoekers"; aldus Werkhoven ..Met een blokhut en geschikt tuinmeubilair." Club 58. Gabriél Metzustraat 4. 2316 AJ Leiden, tel (071) 523 08 00 Gading, thans Hoogmadeseweg 70 (wordt straks dus Griffioen 25). 2351 CV Leiderdorp, tel (071) 541 04 44 Start/finish Burgemeester Postma lost het startschot van de 25ste Singelloop op 21 april om 19.30 uur vanaf het NUON- terrein Langegracht 70 te Leiden (tegenover ingang politie bureau). Startnummers Startnummers zijn verkrijgbaar op vijftien voorverkoopadres sen. De startnummers kosten in de voorverkoop 5,-. De voorverkoop eindigt vrijdag 21 april 14.00 uur. Daarna zijn de startnummers uitsluitend nog te koop bij de receptie van NUON. En vanaf 18.00 uur op het NUON-startterrein Een startnummer kost dan 6,- Met het startnummer van de voorverkoop doet u ook mee aan de gratis loterij (Prijzen af te halen vóór de start by de kraam van Wout Bergers) Medaille Na aflóop van de Singelloop ontvangt iedere deelnemer op vertoon van het startnummer de unieke herinneringsmedail- le. De schilder Rembrandt van Ryn. pry kt dit jaar op de medaille van de 25e Singelloop De graveur van de medaille is Joop de Koning Parcours De lopers gaan via de achteruitgang van NUON, rechtsaf de Maresingel op Er moet opgelet worden bij de Witte Singel! Daar gaat het parcours rechtsaf het Nooreindeplein op, byna meteen linksaf de Weddesteeg in, over de Rembrandtbrug. langs Huis de Bylen. via de Morspoort en dan over de Morssingel en Rijnsburgersingel richting finish Organisatie De Singelloop wordt georganiseerd door Leidsch Dagblad, Energiebedrijf NUON en de Leidse Politie Sport Vereniging (LPSV), en met de inzet en medewerking van instellingen als Politie Hollands Midden en de Gemeentelijke Dienst Milieu en Beheer. Informatie Jacquelien Massaar, Leidsch Dagblad, telefoon (071535 62 12. fax (071532 14 29 Voorverkoop De adressen waar u uw startnummer voor 5, - kunt verkrij gen Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82 NUON. Langegracht 70 Sporthuis Wout Bergers Haarlemmerstraat 40 Haarlemmerstraat 232 Rynsburgerweg 121 Schoolstraat 35. Voorschoten Fitshoe Sportschoen Adviescentrum. St Jorissteeg 8 Sporthuis De Zwarte Wolf: Lange Mare 104 Kopermolen 19 Stevenbloem 31 Sporthuis Wijnand Sloos, 5 Meiplein I 7 Rijwielhandel Ruud v/d Berg, Zijlsingel 91 Henny's Rits Jan Vossensteeg 54-60 Winkelhof 22, Leiderdorp Voorstraat 32, Katwijk Wolky Shop. Botermarkt 14 Runnersworld, Burgsteeg 7 W Miranda Böonstra en Erik a van de Bilt waren de snelste loopsters in 1999. De organisatie van de Singelloop wil voor deze jubileumeditie graag extra aandacht besteden aan eerdere edities van de loop. We houden ons aan bevolen voor uw oude foto's en verhalen. Leidsch Dagblad: (071535 62 06 of stuur ze ons toe. Leidsch Dagblad, afdeling promotie. Antwoordnummer 10050, 2300 VB. Leiden.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 24