Je moet de mensen laten genieten' ïtel Stompwijk '92 luidt afscheid Oliehoek in Sport uit de DEKKING Klassement topscorers '99-'00 6) WOUT BERGERS Belangstelling groeit voor 'Held van het Waasland' Unicum zonder 'Leidenaars' JAC 7 APRIL 2000 k< riek Scheurwater is weer thuis ■mmm irugkeer op het oude nest bevalt Patrick Scheurwa est. Natuurlijk weet hij dat zijn vertrek bij Noord zo'n tweeënhalf jaar geleden nogal wat stof deed taien, maar nooit heeft hij het idee gehad niet meer om te zijn op Duinwetering. „Ja, dat was me een rJSu heette geen Patrick Scheurwater meer, maar 'de S.'. Ik ben ergens anders gaan voetballen, maar ei jk heb ik nooit het gevoel gehad dat ik ben wegge- De jongens in de groep hebben me direct geac Ult0tlfeerd. Óf dat me ontroerd heeft? Nee, zo zit ik niet in groo in uil 3e Le >wuk gerard baas 17 ui|)er 1997. Patrick Scheur- krijgt een conflict met r Ruud Bröring en ver lui niet meer voor Noord- 1 te willen spelen. Scheur- doet nog een poging om •izoen af te maken bij Fo- :e, maar omdat de KNVB toestemming geeft voor ussentijdse overgang, kan Heen in het zesde van Iwijk terecht. Scheurwa- e in die tijd ook in de ere- nzinizaalvoetbalt, gaat het van laarna spelen bij FC Hil- t bra m, waar oud-Noordwijk- John Eelman trainer is. an sc its draait een goed jaar bij zondag-hoofdklasser, dwijk wordt kampioen en ia wordt de vrede tussen j-Noordwijker en zijn club te b ;nd. 9ot "jat is in het kort wat er is ïrd en op zich ging het ook zo simpel. Ik wilde vanwege het zaalvoet bal op zondag voetbal len en ik kende Eel man, maar ik wist ook zeker dat ik ooit naar Noordwijk terug zou gaan. Op een dag vroeg de voorzitter van Noordwijk (Leen Kor- bee, red.) aan mijn moeder, die heel vaak bij de club is, wat mijn plannen waren. Zij wist dat natuurlijk wel, ver telde dat aan Korbee en al vrij snel kreeg ik een telefoontje. Ik heb )eho toen een gesprek gehad met Bröring en Arnie (Reinders, aanvoerder van Noordwijk, red.). Daarna was ik weer een Noordwijkspeler. Ik was thuis." Spijt heeft de 28-jari- ge Scheurwater, die vo rig jaar bijna alle duels van de kampioen bij woonde, niet gehad I ktI van de gang van- zaken. Hij is geen type om terug te kijken naar wat geweest is, want het gaat in het leven om het heden. Een ander moeilijk punt waar hij het liever niet over heeft, is zijn tijd bij de Haagse zaalvoet balclub Trimeur, die onlangs in het nieuws kwam omdat enkele bestuursleden worden verdacht van handel in verdovende mid delen. „Man, wat was ik blij dat ik al een half jaar weg was bij Trimeur. Ik zag het al voor me, naar de politie voor verhoor, aandacht van de pers. Ik zweer je, ik heb nooit gemerkt dat er mensen bij de club waren die in cocaïne deden. De meeste mannen die zijn opgepakt, ken de ik niet eens. Ik weet alleen dat ik er met heel goede zaal voetballers speelde en dat we vaak wonnen. Met die spelers had ik trouwens ook weinig contact. Je speelde je wedstrijd, je dronk een colaatje en je ging naar huis." Liever praat hij over de dag van morgen. „Morgen tegen Katwijk moeten we winnen om nog kans te maken op het kam pioenschap. Die titel wordt ge woon geëist van ons, omdat we anders in de ogen van de fans zullen hebben gefaald. Of we er zelf ook zo over denken? Ja en nee. Aan de ene kant hoor je van bijna iedereen dat we de beste ploeg zijn, met de beste spelers, en eigenlijk vinden we dat zelf ook wel. Maar aan de andere kant weten we echt wel wat ons ontbreekt. We spelen dit seizoen te onberekenbaar. We kunnen bijvoorbeeld de ene week met 6-3 op ons broek krij gen van SHO en de week erna rustig en zonder enig probleem Zwart Wit met 6-0 wegspelen. Eigenlijk is dat altijd zo ge weest. Het kampioenschap van vorig jaar was de uitzondering op de regel, maar wel een die er voor zorgde dat de omgeving opeens van je gaat eisen dat er elke week gewonnen wordt. Vroeger hadden de toeschou wers het over het mooie voet bal, nu hebben ze het over het resultaat. De aanhangers zijn veranderd, de spelers zijn het zelfde gebleven." De wisselvalligheid past vol gens Scheurwater bij de Noord- wijkse mentaliteit, die hij om schrijft als het gevoel van lekker relaxed en van dag tot dag le ven. Hij vindt zichzelf ook een typische Noordwijker. „Natuur lijk wil Noordwijk altijd winnen, maar dat is nooit ten koste van alles. Bij ons moet het op een mooie manier. Dat is een op vatting die in de hele groep leeft. Voetbal is bedoeld om leuk te zijn, voor spelers en pu bliek. Je moet de mensen laten genieten van voetbal. Dan kan het gebeuren dat je in een be kerwedstrijd tegen WSB tien minuten voor tijd met 3-1 voor staat en toch met 4-3 verliest." „Door dat soort wedstrijden hebben we onze speelwijze aangepast, want het ging echt de verkeerde kant op. Soms leek het alsof we met zes spit sen speelden. In een gesprek met Bröring heeft de spelers groep aangegeven dat er iets moest veranderen, want zo werkte het mooie voetbal alleen maar tegen ons. Sinds dat ge sprek speelt Arnie Reinders in een iets meer verdedigende rol. We spelen nu met meer balans in het elftal." Scheurwater, die bij de Noordwijkse worstenfabrikant Kraska werkt, heeft in zijn spel ook de balans weer terug. De reden daarvan is simpel, vol gens de spits: doelpunten. „Ik zat voor de winterstop tegen mijn eerste doelpunt aan te hikken. Ik bleef maar op nul staan. Pas na de winter scoorde ik voor het eerst en nu sta ik op vijf. Zolang je niet gescoord hebt blijft er iets aan je knagen. Zoiets zal iedere spits kunnen zeggen, want hoe je het wendt of keert, als spits word je afge rekend op het aantal" goals. Nu dat weer goed zit, speel ik op een constant niveau." Ook in zijn persoonlijke leven is Scheurwater na een moeilijke periode evenwichtiger gewor den. Hij is dan wel gescheiden van zijn vrouw, met wie hij een driejarig zoontje heeft, maar de contacten zijn goed gebleven. „Aaron zie ik gelukkig net zo vaak als ik wil. Het is fantastisch om met hem pm te gaan, want het is een geweldig kereltje. En hij is helemaal gek van voetbal. 'Pappa, we gaan toch wel voet ballen'. Ik kan hem niets weige ren en dat zeker niet. Dus dan staan we even later op het Noordwijk-veld een balletje over te schieten. Hij is linksbe nig en ik geloof dat hij aardig wat balgevoel heeft." Naam: René de Bruin. Sport en club: waterpolo bij Sassenheim. Geboren: 2 juli 1971 te: Sas senheim. Woonplaats; Sassenheim. Lengte: 2.00 meter Gewicht: 90 kilo. Clubs: ik speel al 16 jaar wa terpolo bij deze club. Ik zat eerst op wedstrijdzwemmen, maar ik ben toen overgestapt. Waterpolofamilie: mijn broer tje, Erwin, en mijn zusje spe len het ook. Erwin zit bij mij in het team. Mijn vader komt al tijd kijken. Hij is het type 'bes te stuurlui staan aan wal'. Hij heeft altijd wel wat te melden. Waterpolo was vroeger bij ons thuis dan ook een veelvuldig terugkerend gespreksonder werp. Opleiding: ik heb economie gestudeerd en daarna de lera- Beroep: leraar economie aan het Northgo Scholengemeen schap. Bijnaam: in de klas noemen ze me wel eens 'Brownie'. Lerarentekort: als ik daar een antwoord op had... Het ver dient niet zo veel, misschien heeft het gebrek aan aanzien daar ook wel mee te maken. Ach, als je niet zo veel klaagt, dan gaan anderen er mis schien ook anders over den ken. Sterke punt: mijn snel heid. Ik heb nog lang het wedstrijd- zwemmen ernaast ge daan. Bovendien vind ik trai nen erg leuk, en dat helpt ook wel. Zwakke punt: ik wil wel eens iets tegen de scheidsrechter zeggen. Ik ben ook niet zo sterk. Trainers: Ruud Worm goor, Frans van der Brink, Paul Geurds, Michel de Zeeuw en Arjen Odems. Beste trainer: geen flauw idee. Zet maar een streepje neer. - Hoogtepunt: het eerste kam pioenschap met de aspiran ten, zo'n 15 jaar geleden. We werden toen ongeslagen kam pioen. Van dat team zitten er nog drie in het eerste. Dieptepunt: na een ruzietje met de coach, heb ik vier jaar in het tweede gespeeld. Pas dit jaar ben ik er weer bij. Het doet er verder niet toe waar over dat ruzietje was. Blessures: ik heb al twee jaar last van mijn schouder. Ik speel wel, maar op de trainin gen schiet ik niet op goal. Leukste tegenstander: Kat wijk. Dat is een snelle, sportie ve ploeg. Het zijn meestal spannende wedstrijden. Bo- vendien spe len we al lang tegen die lui, dus je kent ze een beetje. Vervelendste tegenstan der: SVH uit Rotterdam. Ze vallen maar met zijn tweeën aan en wachten op foutjes van de tegenstander. Je zou het anti-waterpolo kunnen noe men. Het is in ieder geval niet leuk. Hobby's: lezen. Laatste boek: De Quincunx van Charles Palliser. Een span nend boek. Op de omslag staat dat het een literaire thriller is. Maar ik lees alles wat los en vast zit. Eten: Mexicaans. Drinken: bier. Respect voor: mensen die doen wat ze willen, ook al vin den andere mensen het raar. Hekel aan: oneerlijkheid. Vakantieland: Costa Rica. Daar ben ik drie maanden voor mijn scriptie-onderzoek geweest. Het is me heel goed bevallen en ik ga zeker nog te rug. Mooiste plekje in de regio Noordwijk aan Zee. Maar ik moet zeggen dat ik daar nog nooit zo over nagedacht heb. Nederlands team: ik denk niet dat ze zich kwalificeren voor de Olympische Spelen. Ze trai nen te weinig. Even een paar maanden extra voorbereiding is niet genoeg. Kampioen in eigen klasse: de bovenste ploegen zijn zo ver van ons verwijderd, daar houd ik me helemaal niet mee bezig. Degradant in eigen klasse: wij in ieder geval niet. Diepslag staat een punt boven ons, maai' is al uitgespeeld. Als we zaterdag winnen of gelijkspe len, dan blijven we erin. Sassenheim - Kempvis as. za terdag: we maken ze in met 10-5. Ik maak er zelf vijf en mijn broertje ook. Toekomst club: het gaat goed. Voor het wedstrijdzwemmen hebben we een wachtlijst. De doorstroming naar het water polo is wel wat rpinder, vooral naar het eerste. We hebben wel een paar goede jeugdspe lers, maar die zijn nog wat te jong. Waterpolo is een erg fy sieke sport, waardoor het voor 15-jarigen moeilijk spelen is tegen jongens die tien jaar ou der zijn. Toekomst persoonlijk: ik wil voorlopig nog wel een tijdje door in het eerste. Ook als ik het eerste niet meer red, dan zal ik blijven spelen. Desnoods richt ik mijn eigen veteranen- team op. TEKST JEROEN BAL FOTO DICK HOGEWONING Leidsch Dagblad Doelpuntenmaker van de week: Doelp. Pntn. Andres van der Hoeven (SJZ) 05 1) Alex Barendse (RCL) 00 28 28.00 2) Sander de Wolf (ASC) 02 28 21.00 3) Mohamed Ben Said (SJC) 00 20 20.00 4) Marlijn van de Bos (Altior) 00 20 20.00 5) Loean Kameri (Alphia) 01 18 18.00 Peter Wubben (Alphense Boys) 00 15 15.00 7) Michel Turk (Meerburg) 00 20 15.00 8) Marcel de Bruin (Leiden) 00 15 15.00 9) Erwin Oudshoorn (Stompwijk'92) 00 19 14.50 10) Kees van Tongeren (Lugdunum) 00 14 14.00 Wout Bergers stelt voor de topscorer van de week een waardebon van vijftig gulden beschikbaar. De bon wordt naar de club gestuurd. De Topscorer van de maand ont vangt een bon van honderd vijftig gulden. Voor de drie voetballers die aan het einde van het seizoen het totaalklas sement aanvoeren, zijn aan trekkelijke prijzenpakketten beschikbaar gesteld. Wim van Duivenbode is dagelijks tussen -10.00 en 16.00 uur bereikbaar LEIDEN NOORDWIJK VOORSCHOTEN voor vragen en opmerkingen over het topscorersklasse ment, tel. 071-5356461. Patrick Scheurwater: „Die titel wordt gewoon geëist van ons, omdat we anders in de ogen van de fans zullen hebben gefaald." FOTO KEES VAN HOOGDALEM LEIDEN/BEVEREN LOMAN LEEFMANS Een paar maanden geleden zou hij met het oog op komend sei zoen al genoegen hebben geno men met een bescheiden con tract bij Top Oss. Inmiddels staat Leidenaar Remco Torken in de belangstelling van een groeiend aantal clubs uit België en Nederland, waaronder Vites se. De 28-jarige spits is de laat ste maanden uitgegroeid tot de held van het Waasland. Na avonturen in Spanje en China streek hij begin november neer bij Beveren. Die club stond hal verwege de competitie stijf on deraan in de Belgische eredivi sie met vijf schamele punten. Door Torkens scoringsdrift - acht goals in bijna evenzoveel duels - sprokkelde zijn club punten. Afgelopen zondag werd met 3-1 van subtopper Lierse gewonnen waardoor de zeker lijkende degradatie met nog vijf wedstrijden te gaan zo goed als afgewend is. „Beveren wil me een nieuw contract voorleggen, maar ik ga er toch van uit dat 'ik niet blijf. Ik was zeker van plan naar Nederland terug te keren en in Katwijk te gaan wonen. Zoals het nu gaal, weet ik dat niet meer zo zeker. Er is al een tijdje belangstelling voor me in België en sindskori ook vanuit Nederland. Ik heb begrepen dat er iemand van Vi tesse voor mij op de tribune zat. Prachtige club natuurlijk. Ik denk dat binnen enkele weken duidelijk wordt waar ik komend seizoen ga spelen." LEIDEN PETER KLEIN Het A-toernooi van Unicum heeft geen Leidse vertegen woordigers meer in de strijd. Rijnsburger Bart van Delft ging na twee gelijkopgaande sets (7- 5 en 4-6) met 1-6 in de derde set ten onder tegen Patrick Coubrie. Bij de vrouwen kreeg Femke de Boer geen kans van de als eerste geplaatste Lottie Seelen, 0-6 2-6. Manon van der Beek bleek met 6-1 6-4 de voor spelde te lastige tegenstander van Karolien Hoogeveen. De twee Unicum-speelsters waren met een wildcard in het hoofd- schema opgenomen. Drie geplaatste spelers ruim den bij de laatste zestien het veld. Woerdenaar Sander van Heijst was bij de mannen met 7-5 in de derde set te sterk voor de als derde getipte Tim Schou ten van het Scheveningse De Mets. Diederik de Groot uit Haarlem verraste in twee sets de als zevende geplaatste Je roen Heinhuis van Topspin- ners-Enschede, Bij de vrouwen was de als derde geplaatste An- ne-Marie Mikkers na drie lange sets niet opgewassen tegen Leonne Muller van Moppes. De als achtste geplaatste Remco Pondman ontsnapte aan uil schakeling na twee match points tegen in het duel met Joffe van der Heijden, 4-6 6-3 7- 5. A''-toernooi Unicum, Leiden: HEA, twee de ronde: P, Couprie B. van Delft 5-7 6-4 6-1; R. Pondman (8) - J v,d. Hei|den 4-6 6-3 7-5; Sr van Heijst - T. Schouten (3) 7-6 3-6 7-5; E. Brummer (5) - R. Durkenstein 6-2 6-2; M. van Haastereri - N. Zi|lstra 7-5 7-6; S. Aarts (4) - J. Dijkstra 3-6 6-4 6 1, D. de Groot - J. Heinhuis 6-4 7-5; B. Bek'. J. Veerman 7-5 7-5, DEA, eerste ronde: I Seelen (1) I de Boer 6-0 6-2; M, v.d. Beek - K. Hoogeveen 6-1 6-4; B, Jaspers (4) - T Jonkman 6-0 6-3; I. de Geest - V. Elmendorp 6-3 6 2, S. Drenth - M. Jager 5-7 6-4 6-0; L. Muller van Moppes - A.M, Mikkers 6-4 5-7 6-1; W. Clifford - A. Vuyk 6-3 6-1, L. Sentis (2) - A, Scholer 6-2 6-0, Alkmania klopt SJC voor beker In de strijd om de Nuon-beker heeft Alkmania gister avond SJC versla gen. Daar hadden de Oude Weterin- gers vier rake straf schoppen voor no dig. De Noordwij- kers wisten er slechts twee te be nutten. Na een 1-2 voorsprong van Alk mania bij rust ein digde het duel in 3- 3. Voor de thuis ploeg scoorden Mo- hamed Ben Saïd (2x) en Maikel Ver ver. De goals van Alkmania kwamen op naam van Char les Hogenboom, Raymond Kroeze en Peter Drost heb dertien jaar veel over gehad voor het voetbal, maar eens houdt het op 5TOMPWUK PETER VAN DER HULST Voor het eerst in de competitie kan Stompwijk komende zondag in de vijfde klasse A aan de leiding ko men. Een betere timing is niet denkbaar. Wint de ploeg thuis van titelconcurrent ASC, dan kan met een de strontkar uit de schuur wor den gehaald voor een rondrit door het dorp. Kampioenschap en pro motie naar de vierde klasse zijn dan een feit. Het is de bekroning van een ijzersterke competitieslot. In de stand om de tweedeperiode- titel, die de club al voor zich heeft opgeëist, staat Stompwijk met 27 punten uit 9 duels ongeslagen bo venaan. Speler Jos Oliehoek kijkt niet voor niets met plezier terug. Het is een beetje een raar seizoen. Jullie beginnen wat minder en zijn vervolgens ongenaakbaar. >,We hebben in het begin een paar ongelukkige wedstrijden gespeeld, maar als je kijkt naar het hele seizoen dan is het wel aardig gelopen. Vier tot vijf ploe gen - Alphen, SJZ, ASC, Stompwijk en in mindere mate Graaf Willem II/VAC - waren aan elkaar gewaagd. De rest was gewoon minder." Wat ging er in die eerste wedstrijden dan mis? „We hebben toen gewoon pech gehad. Tot nu toe verloren we twee wedstrijden en dat is onnodig geweest. Bij Alphen uit maakten we twee foutjes in de verdedi ging en bij SJZ kregen we vijf minuten voor tijd onterecht een penalty tegen. Daar tegenover staat dat we bij Archi- pel/Ornas uit de punten gelukkig pak ten. Tien minuten voor tijd schoten zij een bal tegen de paal en wonnen wij als nog. Geluk en pech moet je tegen elkaar wegstrepen." Wat verwacht je van de wedstrijd van komende zondag? „Voor mij is het een hele bijzondere. Winnen we van ASC dan heb ik mijn laatste wedstrijd gespeeld. Ik geef beide ploegen vijftig procent kans. ASC is iets technischer, wij zijn qua werklust wat beter. Wij spelen thuis, maar de ASC'ers hebben weer het voordeel dat ze aan een gelijkspel genoeg hebben. Ik denk niet dat het een gemene wedstrijd wordt. Daar hebben wij, maar bok ASC de spelers niet voor. Wat het wordt zon dag? Het mooiste scenario is 2-1 of 3-2, maar het blijft natuurlijk koffiedik kij ken. Dit is mijn dertiende jaar in het eer ste van Stompwijk. Het eerste jaar begon ik met een kampioenschap en het zou dan mooi zijn als ik mijn carrière er ook mee kan afsluiten." Was dit ook je mooiste jaar? „In al die jaren heb ik nog nooit zoveel doelpunten'gemaakt, maar de seizoenen onder trainer Willem Luiten vond ik ook heel mooi. Ik had als mid-mid toen een vrije rol. En het eerste jaar dat ik kampi oen werd. Toen was ik nog een broekie, nu ik ouder ben beleef ik het toch weer anders." Geloofden jullie al vanaf het begin in de titel? „Ik hoor trainers wel eens praten over bouwjaren. Ik vind dat je altijd de inten tie moet hebben om kampioen te wor den. In de winterstop beseften we dat het er op uit kon draaien dat we tegen ASC kampioen konden worden. Het is mooi dat het uitkomt. Er zijn maar wei nig competities die zo worden beslist." Stel dat jullie promoveren. Krijg je dan niet alsnog zin om er een jaartje aan vast te plakken? „Ik ben afgelopen najaar vader gewor den. 's Avonds ben ik veel weg vanwege mijn werk, en ik heb dertien jaar veel over gehad voor het voetbal, maar eens houdt het op. Zeker met zo'n kleine erbij moet je die keuze een keer maken. In een lager elftal spelen zie ik niet zitten. Daar ben ik het type speler niet voor en dan ben ik nog de hele zondag weg." Jos Oliehoek 'hoopt' dat het zondag zijn laatste wedstrijd wordt.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23