Doden overschaduwen halve finales Fred Westgeest titel ontnomen kiden vervangt tadsbankcross Jacht naar een monument in de wielersport Sport DAG 7 APRIL 2000 zing te horen dat ik helemaal geen kampioen meer wés. Wat bleek: de IBO had mijn managementbureau Sauerland drie keer gevraagd mij aan te melden voor een titelgevecht. Jean- M ar cel Nartz van Sauerland heeft echter even zo vele keren de boot af gehouden. Dat kun je twee keer doen, maar dan verklaart die bond je kam pioenschap vervallen." Fred Westgeest toonde zich verbijs terd over de gang van zaken. Voor hem was het, opnieuw, een bewijs dat men in Keulen niet al te zorgvuldig omspringt met zijn belangen. „Ze hebben daar een andere, jonge zwaargewicht, Thimo Hofmann. Die willen ze graag goed brengen. Omdat hij Duitser is en ze gek zijn op titels, hoe klein ook en van welke bond dan ook, willen ze kennelijk liever die Hof fmann voor de IBO-titel lajen boksen. Ik ben pas weer belangrijk als die Hoffmann uit beeld verdwijnt." Bijna op de dag af een jaar na zijn eerste mislukte poging in Parijs tegen Mamadou Thiam, krijgt Orhan Deli- bas een nieuwe kans de Europese titel in het zwaarweltergewicht te bemach tigen. Vermoedelijk op 3 juni strijdt de 29-jarige Arnhemmer ergens in Duitsland met de twee jaar jongere. Rus Roman Karmazin om de door Thiam vacant gegeven titel. Thiams officiële uitdager Karmazin is in 26 profpartijen nog ongeslagen. Een keer bokste hij onbeslist. Orhan 'Turkish Delight' Delibas verloor in 24 profpar tijen alleen van Thiam. De International Boxing Organization (IBO) heeft Fred Westgeest zijn inter continental fighttitel bij de zwaarge wichten ontnomen. De Wassenaarse prof, die op 13 mei in zijn woonplaats zijn volgende gevecht levert, vernam dit nieuws zelf enigszins bij toeval. „Ik ging kort geleden eens informe ren bij de IBO hoe het stond met mijn titelverdediging", aldus Fred West geest. „Toen kreeg ik tot mijn verba- Arsenal wint nipt van Lens 1-0) Gaiatasaray klopt Leeds (2-0) aarselect trekt Tuitert aan ien r larathon die door zes lo- wordt afgelegd. Leiden op 10 september kennis le Japanse versie van het atletieknummer. De n, zoals de marathonvari- eet, komt in de plaats van adsbankcross annex 3 Ok- Stadsbankcross vormde met een aantal andere venementen het zoge de Z&Z-circuit. De orga- van het circuit wilde het n inkorten en verzocht de 'ankcross naar een ande- tum om te zien. Dat was 'aaibaar. De cross maakte lijk onderdeel uit van de 3 'erfestiviteiten. Nadat de ■k 'sponsor van de cross af- besloot de organisatie 'ieuvve weg in te slaan en te breken met het Z&Z-circuit. „Het is jammer, maar we treu ren er niet om. Vooral ook om dat bij ons de behoefte leefde om weer eens wat anders te gaan doen", aldus organisator Tjeerd Scheffer. In het kader van het Japan- jaar werd gekozen voor een eki- den. Zes lopers leggen dan ge zamenlijk 42 kilometer en 195 meter af. Drie atleten moeten vijf kilometer lopen, twee atle ten tien kilometer en de laatste moet de resterende 7,2 kilome ter overbruggen. „Ik verwacht tussen de 100 en 200 teams. De lopers krijgen een Japanse sjerp om, die bij elke wisselbeurt aan de volgende moet worden over gedragen. Het exacte parcours is nog niet bekend, maar we denken aan een compact tra ject in het centrum van Lei den", aldus Scheffer. Voormalig wereldkampioen junioren Mark Tuitert komende twee seizoenen voor de commerciële De 19-jarige uit Holten kwam tot nu toe uit cernploeg van de KNSB. Spaarselect-coach Pe- gaf eerder dit seizoen al aan dat hij graag een jonge cülrounder bij het team wilde. Tuitert werd in 1999 in wereldkampioen. In datzelfde jaar verbeterde hij in ary het wereldrecord junioren op de 3 kilometer. Bij Spaar- Moli :t staan verder Gianni Romme, Bob de Jong, Tonny de Jong, in Wennemars en Jan Bos onder contract. De jonge sprinter Brusche werd vorig jaar als 'talent' toegevoegd aan het i. Het is overigens nog onzeker of Bob de Jong ook volgend iog voor de ploeg schaatst. De stayer kan zich elders finan- en sportief verbeteren. Een vertrek bij Spaarselect is be- ekbaar, zo liet ploegmanager Orlando van den Bosch we- Sanex heeft interesse in de schaatser uit Leimuiden. Beide is zijn in onderhandeling. „Maar het is nog niet rond", zei ler Geert Kuiper van Sanex. foto qpd/vincentjannink urstelaar Torchinava naar Sydney ds v apest De worstelaar Gia Torchinava heeft gisteren in Boe- >st een grote stap gezet naar de Olympische Spelen in Syd- Torchinava, oorspronkelijk Georgiër maar inmiddels Ne- iown ander, won een speciaal ingelast kwalificatietoernooi. De 0.3c itelaar triomfeerde in de klasse tot 97 kilogram (vrije stijl) partijen. Het team de mission kan de kwalificatie fiatteren reging van de kwalificatie-eisen. Hij moet namelijk ook een 10;3i lalde ranking overleggen na een reeks wedstrijden, Voor de we Nederlander kan het zijn eerste olympische optreden its, Z []en 30jappezege Laurent Jalabert Hebe Laurent Jalabert heeft gisteren de vierde etappe van 3 Qe onde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner, in inse dienst bij ONCE, versloeg na een rit over 199 kilometer 1st. enkele zware beklimmingen onder anderen de Italiaan Da- Rebellin en de Zwitserse Raborenner Beat Zberg. De Itali- Danilo di Luca bleef leider in het algemeen klassement, cel Wüst is nog ongeslagen in de meerdaagse wielerkoers uit de la Sarthe. De Duitse sprinter was gisteren ook de ,r' c ste in de derde etappe, een rit over 196 kilometer van Cha- neuf-sur-Sarthe naarSaint-Cosme-en-Vairais. Wüst leidt in ügemeen klassement voor de Fransman Laurent Brochard jde e Italiaan Giovanni Lombardi. er paarden dood bij Grand National Bij verschillende voorwedstrijden op de eerste dag van intree Grand National zijn gisteren vier paarden omgeko- Twee van de vier dodelijke ongevallen deden zich voor bij elangrijkste wedstrijd van donderdag om de Martell Cup. paard Strong Promise kwam ten val, brak zijn rug en moest Jen afgemaakt. Het tweede dier Lake Kariba zakte dodelijk kaar nadat het de finish was gepasseerd. De overige twee den kwamen om het leven bij een race voor amateurjoc- en een hordenrace voor beginnelingen. Twee jaar geleden men vijf paarden om bij het beroemde en gewraakte evene- t, dat vaak het mikpunt is van.demonstranten wegens die- nishandeling. Zaterdag vindt her voor de Engelse paarden- jaarlijkse hoogtepunt plaats met de Grand National. )k Schüttler zegt af aide De ontmoeting in de kwartfinales van de Daviscup en de tennissers van Australië en Duitsland wordt geplaagd r afzeggingen. Na Nicolas Kiefer (geen zin), Tommy Haas ipblessure) en Mark Philippoussis (beenblessure) heeft nu - Rainer Schüttler zich afgemeld voor de confrontatie van ko- id weekeinde. Schüttler ondervindt hinder van een spier in cuitbeen. Als vervanger heeft de Duitse bondscoach CarL Steeb debutant Michael Kohlmann opgeroepen. Hij komt st enkelspel in actie, met David Prinosil als teamgenoot. Bij .ustraliërs zijn die rollen toebedeeld aan Wayne Arthurs en ton Hewitt.-In het dubbelspel staan Mark Woodforde en Pa- Rafter tegenover de Duitsers Prinosil en Marc-Kevin nner. Bra ïits op dreef bij Pacers srstri na_? Rik Smits heeft gisteren een grote bijdrage geleverd de oveiwinning van zijn ploeg Indiana Pacers op de New 'yNets (105-101) in de Amerikaanse basketbalcompetitie De Brabander was goed voor 25 punten. Topscorer van duel werd hij niet; die eer ging naar Keith van Hom (26) van Iets. De La Lakers blijven winnen. Tegen de Golden State riors werd het 111-104. Het was de elfde zege op rij. Dit sei- :foon i boekten de Lakers verreweg de meeste oveiwinningen. de 76 wedstrijden won de ploeg er 64. SCOREbord PRIJSVRAGEN Lucky day, donderdag 6 april: 2-4 - 19» 21-31-33- 36 - 3/ - 40 45 48 - 50 I 54 - 57 - 58 - 64 - 65 - 68 - 71 - 75 (onde voorbehoud). VOETBAL UEFA-BEKER Halve finales, eerste wedstrijd: Gaiatasaray (Tur) - Leeds United (Eng) 2-0 (2-0). 12. Sukur 1-0, 44 Capone 2-0, Scheidsrechter. Krug(Dui). Toeschouwersi 30.000. Gele kaart: KewellJones (Leeds United). Arsenal (Eng) - Racing Lens (Fra) 1-0(1 2. Bergkamp 1-0. Scheidsrechter: Benkd (Oos) Toeschouwers: 38,000. Gele kaart Coly (Racing Lens) Uitspraken tuchtcommissie betaald voet' bal: Graef (VVV) 4 wedstri|den geschorst waarvan 1 voorwaardeli|k. Groot en Lagen» dijk (Haarlem): 2 wedstrijden geschorst waarvan 1 voorwaardeli|k, BADMINTON Tokio. Japan Open, 400.000 gulden! Tweede ronde: Audina (Ned/8) Komuró (Jap) 11 -4 11-1. Kwartfinales: Audina Dai Yun (Chn/1). BASKETBAl, Mannen eredivisie, play offs: Zwolle As tronauts 62-74, Den Helder Virtus 72- 74. New York. NBA: Miami Heat Charlotte Hornets 76-70, New York Knicks Was hmgton Wizards 101 -92, Chicago Bulls Milwaukee Bucks 90-88, Denver Nuggets Dallas Mavericks 115-1 16 n.v., Utah Jazz - Phoenix Suns 105-85, Vancouver Grizz lies - Portland Trailblazers 89-87, Los An geles Clippers - Minnesota Timberwolves 90-112. CRICKET Harare. Zeslandentoernooi: Nederland Denemarken 2-0. Nederland 119/3 in 36 overs, Denemarken 174 all out. Nederland wint op gemiddelde. Ierland - Schotland 2- 0, Ierland 144/3 in 30 overs, Schotland 248/7. Ierland wint op overgemiddelde Stand: 1. Nederland 1-2, 2. Ierland 1-2, 3. Denemarken 2-2, 4 Kenia 1-1, 5. Zim babwe 2-1, 6, Schotland 1-0. HOCKEY Mannen, hoofdklasse: Hurley - Amsterdam 1-3. TENNIS Adelaide. Daviscup, kwartfinales: Australe - Duitsland l-0. Hewitt - Kohlmann 6-1 6- 1 6-2. VOLLEYBAL Vrouwen, eredivisie, play-offs: AMVJ - Pol lux 1 -3, Volco - vc Weert 3-0. WIELRENNEN Ronde van Baskenland. Derde etappe Vilo- ria - Doneztebe: I I aurent Jalabert (Fra) 199 km in 5.00.24 (39,747 km/uur), 2. Rebellin (Ita), 3 Beat Zberg (Zwi), 4 Di Luca (Ita), 5. Bölts (Dui), 6. Colombo (Ita), 7. Baranowski (Pol), 8 Garzelli (Ita), 9. Unai Osa (Spa), 10, Altor Osa (Spa); Ne derlanders: 12. Boogerd, 27. Armstrong (Vst), 43. Kroon 2.21, 66. Olano (Spa) 8 38, 74. Jonker 8,41, 75, Lotz, 76. Den Bakker. Opgegeven: o.a. Boven Algemeen klassement: 1 Di I uca 19 01 I 12 Re beltin 0.05, 3, Codol, 4. Aitor Osa, 5. Jalat bert 0.10, 9. Boogerd. Circuit de la Sarthe. Derde etappe Cha- teauneuf-sur-Sarthe - Saint-Cosmes-en- Vairais: I Wust (Dui) 196,9 km n; 5.09.57 (38,116 km/uur), 2. Hunt (GBr), 3. Lombardi (Ita), 4. Ordowski (Dui), 5. Pi ziks (Let), 6. Tuncchia (Ita), 7 McGee (Aus), 8. Turpm (Fra), 9. Julich (VSl), 10 Galvez (Spa). Algemeen klassement: I Wüst 14.05,30, 2 Lombardi 0.16, 3, Hunt 0.18, 4. Brochard (Fra), 5. David Millar (GBr) De Engelse vertegenwoordigers in de halve finale van het toernooi om de UEFA Cup hadden donderdagavond vooral reden tot rouw. De dood van twee supporters in Istanbul overschaduwde uiteraard de prestaties Van Leeds en Arsenal. Die verrichtingen waren bovendien niet best. Arsenal won in Londen maar net van Lens, 1-0, dank zij een vroeg doelpunt van Dennis Bergkamp. Leeds moest zijn meerdere erkennen in Gaiatasaray. In een even grimmige als maca bere sfeer nam Gaiatasaray een optie op een plaats in de eind strijd, als eerste Turkse club ooit. De landskampioen won in Instanbul met 2-0 van het aan geslagen Leeds United. De doelpunten kwamen op naam van Hakan Sükür en Capone. Sterspeler Hakan had al in de twaalfde minuut succes. Hij profiteerde van de onoplet tendheid van de Engelse defen sie en kopte ongehinderd een voorzet van Arif Erdem in de benedenhoek. Gaiatasaray bleef, gestuurd door de Roe meense routinier Gheorghe Ha- gi, domineren en jagen. Die inzet betaalde zich vlak voor rust uit in een tweede tref fer. De Braziliaan Capone bracht in het overvolle straf schopgebied de bal na een ho ge crosspass knap onder con trole en schoot even knap raak. Na rust blies de Turkse kampi1- oen stoom af en kreeg Leeds United het beste van het spel. De Engelse ploeg, die met rouwbanden speelde, kwam echter niet tot scoren. „2-0 is een fantastisch resul taat, maar nog geen garantie op een plaats in de finale", was de reactie van Galatasaray-coach Fatih Terim. „Ons wacht in Leeds nog een zware beproe- Tristan Hoffman treedt na acht jaar uit de schaduw ving met 40 tot 50.000 toe schouwers op de tribunes." Na afloop van de wedstrijd gingen duizenden Turkse sup porters in auto's de nagenoeg verlaten straten van Istanbul op f en vierden luid toeterend de ze ge. De pleinen van de stad vul den zich met dansende fans. Enkele honderden Engelsen wachtten in het stadion tezelf dertijd gelaten en in stilte het moment af waarop de politie hen naar het vliegveld zou be geleiden. De Oostenrijkse scheidsrech ter Günther Benko beging in Londen een onbegrijpelijke blunder. De arbiter moest voor het duel tussen Arsenal en Ra cing Lens een minuut stilte in het stadion houden, ter nage dachtenis van de vermoorde Leeds-fans maar doorbrak na na amper vijf seconden al de serene stilte en liet aftrappen. Het publiek op Highbury was verbijsterd dooir het veel te kor te eerbetoon. De Oostenrijker werd keihard uitgefloten en uit gejouwd, door zowel de fans van Arsenal als Lens. Ook de spelers van beide teams, die zich rond de middencirkel had den opgesteld, begrepen niets van de oneerbiedige houding van Benko. Met zichtbare tegenzin be gonnen ze aan de wedstrijd. Ar senal was echter heel snel weer Nog steeds zijn er, momenten dat hij in zijn bovenkamer heen en weer wordt geslingerd tus sen oude en nieuwe status. Tussen bescheidenheid en bra voure. Tussen uit de wind en in de wind. Tussen (luxe-)kneeht en kopman. Maar als Neerlands beste klassieke coureur van dit moment kan ook Tristan Hoff man (30) niet meer om de fei ten heen: hij hoort bij de grote meneren in het peloton, inclu sief bijbehorende rechten en plichten. Zoals de jacht op de zege in één van de monumen ten van de wielersport. Parijs- Roubaix bijvoorbeeld. „Ik was er aan toe." Het is nog wennen voor Tris tan Hoffman. Het ene moment krijgt hij het woord 'kopman' nauwelijks over zijn lippen, om even later vol bravoure te mel den 'dat ik natuurlijk de grote man ben in deze ploeg.' Die ploeg is zijn nieuwe werkgever Memorycard,/Jack&Jones, de Deense nieuwkomer in de ere divisie van het mondiale fiet sen. Mede dankzij de punten van een geboren Achterhoeker die eindelijk uit zijn schulp is gekropen. Het heeft acht jaar geduurd. Hoffman vindt dat niet te lang. „Zoiets komt niet aanwaaien. Je kunt niet zomaar van de een op de andere dag zeggen: nu ben ik kopman. Je moet er klaar voor zijn en dan moet alles kloppen. /Ms ik vijf jaar geleden had gezegd: zo, ik ben nu de man voor de Ronde van Vlaanderen, dat kan niet, zo werkt dat niet. Althans bij mij niet. Je groeit er langzaam naar toe. Ik ben bij deze ploeg gehaald als de man voor deze wedstrijden in het voorjaar om dat ik de afgelopen jaren heb laten zien dat ik hier goed in ben. Vervolgens moet je sterk genoeg zijn, ervaring genoeg hebben, lekker in je vel zitten. En dan gaat het eigenlijk van zelf. Maar," geeft hij toe, „mis schien heeft het bij wat langer geduurd dan bij anderen." Het had ook wel wat eerder gekund. In 1996 bijvoorbeeld, toen hij echt doorbrak met on der andere de zege in Dwars door België. „Toen was ik net zo goed als Peter van Petegem. Maar hij is doorgegroeid en ik ben stil blijven staan." Een af- geknelde ader en de daaropvol- aan, ook al gaf ik mezelf op dat moment geen kans meer. Maar op de top zat ik al in het wiel van Van Petegem." Het geeft hem de moraal zo als hij die vorig jaar had nadat zijn eerste kind, dochter Iris, was geboren. „Ik wilde het toen wel van de daken schreeuwen, zo trots was ik." Daarop, en op de revanchegevoelens na de pech in Parijs-Roubaix, won hij Veenendaal-Veenendaal, „on danks het feit dat ik drie dagen niet geslapen had. Daarna ben ik ook volledig ingeklapt, trou wens." Dat hij nu drie monden moet voeden in plaats van twee („Ik hoop dat er nog een paar bijkomen"), heeft geen rol ge speeld bij zijn financieel lucra tieve overstap naar de Deense ploeg. „Iedereen wil veel geld verdienen. Maar die contract- besprekingen vond ik altijd een rottijd, Alleen maar een hoop stress." In Denemarken werd hij af gelopen winter gepresenteerd en behandeld als een topren- ner. ,;Ze gaven mij echt de in druk dat ze een groot coureur hadden aangetrokken. Gezien mijn prestaties vorig jaar in de klassiekers is dat ook terecht denk ik. Achtste in Vlaanderen, derde in Gent-Wevelgem, derde in Schoten, ik win Veenendaal- Veenendaal. Dat is een rijtje klassiekers en daar sta ik toch overal tussen. Alleen werd er in Nederland heel gewoontjes over gedaan." Het is de erkenning, die hij niet bewust heeft gezocht'maar die hem wel streelt. Die echter ook verwachtingen schept. „Te recht. Maar het is wel realis tisch, ik ben zover dat ik dat li chamelijk en geestelijk ook aan kan. Als je ziet in Dwars door Vlaanderen dat ik in de laatste paar honderd meter wegga, dat ze achter mij voluit sprinten maar geen meter dichterbij ko men, ja, dat geeft een enorme kick." Het is tijd om definitief af te rekenen. „Ik werd in mijn eer ste jaar als prof meteen natio naal kampioen. Dat heeft me achteraf bezien niet veel goed gedaan. Ik word moe van de mensen die zeggen: die Hoff man, tja, leuke renner maar na die nationale titel hebben we niet veel meer van hem ge hoord. Want daarvoor heb ik inmiddels teveel gepresteerd." Doelpuntenmaker Dennis Bergkamp heeft een pijnlijke ontmoeting met Frank Quedreu van Lens. bij de les. Al na 93 seconden opende Dennis Bergkamp de score. Met Overmars en Kanu vormde hij een 'echte' Ajax- voorhoede. Bergkamp werd de diepte ingestuurd door Emma nuel Petit, was de Franse defen sie te snel af en schoot prachtig raak. Arsenal kon de vroege voor sprong echter niet uitbouwen. Dat viel de dure ploeg van de Franse trainer Arsene Wenger aan te wrijven. Het Londense vreemdelingenlegioen miste di verse kansen. Kanu (2), Ray Parlour en Overmars zullen daar slecht van slapen. Daar door is Racing Lens, dat in de tweede ronde Vitesse uitscha kelde, onverwacht kansrijk voor een plaats in de finale. De Fran-; sen hadden zelfs met een gelijk spel uit Londen weg kunnen komen. Pascal Nouma had nd een uitstekende counter vrij voor doelman Seaman voor hei inschieten. Flij trof de lat. Het kopmanschap is nog wennen voor Tristan Hoffman gende operatie verpestten twee seizoenen. Vorig jaar was Hoff man terug aan het front in de voorjaarsldassiekers. „Dat zijn mijn wedstrijden. Ik weeg 80 ki lo, bergen zijn niks voor mij." Hij maakte afgelopen jaar vooral indruk in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Terwijl hij in dienst reed van Van Petegem. Want bij TVM, de ploeg waarvoor hij in 1991 de buteerde en vervolgens tot dit jaar reed, kwam hij vrijwel nooit verder dan een dienende rol. Valse ^bescheidenheid? „Ach, nee, dat wil ik niet zeg gen. Ik heb er ook wel eens voordeel van gehad. En er wa ren ook wedstrijden waarin ik het speerpunt was." Maar niet in de grote klassiekers. „Achter af denk ik wel eens dat ze mij een beetje onderschat hebben, ja." Hij zichzelf ook? „Mis schien ook wel, ja." Want langzaam maar zeker vond het besef dat hij meer kon dan (meester-) knechten bij hem vruchtbare grond. Alleen: hij kwam maar niet los van TVM en Priem. De Zeeuw wist feilloos de twijfelaar in Hoff man te bespelen. Hij had toch een leuk salaris bij TVM, het was toch een echte vrienden- ploeg, gezelligheid en presteren gingen toch harmonieus hand in hand? Hoffman geeft toe: „Als het er op aankwam, koos ik voor zekerheid." Pas vorig jaar durfde hij ein delijk het warme nest te verla ten en uit te vliegen. Het heeft hem moeite gekost. „Zoiets doe je niet zomaar, ik heb er lang over nagedacht. Aan $le ene kant wist ik zeker: ik moet weg. Maar aan de andere kant zocht ik toch weer allerlei redenen om te blijven. Ze zeggen wel eens, als je na zoveel jaar weg gaat, ga je beter rijden. Maar daarvoor hoef je niet per se weg. Ik ben in 1996 en ook vo rig jaar hard vooruit gegaan bij TVM. Daarom was het toch een gok." Maar aan de andere kant ook niet. „Ik moest weg. Ik heb altijd gezegd: als ik stop met fietsen en ik ben nooit van ploeg veranderd, dan weet ik zeker dat ik daar spijt van ga krijgen." Hij ging, koos voor de enige ploeg die hem echt serieus als kopman voor zijn wedstrijden, de Vlaamse klassiekers en Pa rijs-Roubaix, benaderde, het Deense Jack&Jones, vorig jaar nog een team uit de tweede ca tegorie. Flij zag er even tegen op, maar na vijf dagen ijshoc keyen, karten, trainen en een hoop gezelligheid was dat over. Inmiddels heeft hij zichzelf be wezen. Dat moest wel, vond en voelde hij. „In de ploegentijdrit in de Ronde van de Middel landse Zee heb ik iedereen be hoorlijk pijn gedaan, terwijl het niet mijn favoriete hobby is. Daar moest ik wat afdwingen, zorgen dat ze voor mij gingen rijden." Hoewel hij het is, krijgt hij het woord kopman maar moei zaam uit zijn mond. Hij moet wennen aan zijn nieuwe status. „In het begin vond ik het maar niks. In de Driedaagse van De Panne kreeg ik nog onder uit de zak van ploegleider Alex Pedei - sen, toen ik zelf mijn regenjasje naar de wagen kwam brengen. In de Ronde van Vlaanderen kwamen mijn ploegmaats ver volgens achter mekaar vragen of ik nog- iets nodig had. Die hadden blijkbaar ook wat te ho ren gekregen." Toch geniet hij er wel van. „In Vlaanderen ben ik de eerste 150 kilometer con stant uit de wind gehouden. Dat scheelt toch wel in de fina le." Waarin hij schrok van zich zelf. „Bij de beklimming van de Muur van Geraardsbergen viel er na de eerste drie even een gaatje. Het was net het steilste stuk en ik moest er wel achter-

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21