'Zelfs een afscheidsbrief kon niet WEER Het Gesprek van de Dag Avondklok werkt niet II Elvis redt kind, krijgt baan en vernoemde schoolgang DONDERDAG 6 APRIL 2000 COMMENTAAR Burgemeester J. Boone van Gouda denkt met de instelling van een avondklok een einde te maken aan de overlast van de jeugd. In Gouda zou de Marokkaanse jeugd in de wijk Korte Akkeren de buurt vooral 's nachts terroriseren. De allerkleinste jeugd zou door oudere broertjes gebruikt worden om via dakraampjes huizen leeg te halen. Het is de bedoeling van Boone kinderen onder de twaalf jaar. overigens pas na twee uur 's nachts, van straat te weren. Het lijkt er op dat de burgemeester een uiterst ondoordacht voor stel heeft gedaan, enigszins inspelend op populistische geluiden in de probleemwijk. Er kunnen vraagtekens worden gezet bij zijn be leving van de werkelijkheid. Zo erkent zijn eigen politie dat er pro blemen in de wijk bestaan, maar zij hoort er van op dat er 's nachts zeer jonge kinderen door de wijk zwerven. Navraag bij buurtbewo ners wijst uit dat er zeer verschillend wordt gedacht over de ernst van de overlast. Het is bovendien uiterst twijfelachtig of een maatregel als een avondklok voor kinderen onder de twaalf jaar enige zoden aan de dijk zet. Het zijn natuurlijk op zo'n laat tijdstip niet alleen kleuters en jonge kinderen die verantwoordelijk zijn voor overlast en her rie. Als een avondklok de oplossing zou zijn dan zou die voor de gehele jeugd moeten gelden tot tenminste zestien jaar. Maar een avondklok biedt geen oplossing. Het doel heiligt de mid delen niet. Het is schieten met een kanon op een mug. Omdat een aantal raddraaiers in een bepaalde leeftijdscategorie overlast ver oorzaakt, kun je onmogelijk de hele leeftijdsgroep met een preven tieve maatregel straffen. De oplossing is om de raddraaiers zelf aan te pakken. De politie moet ze dan 's nachts van straat halen en thuis afleveren. Werkt dat niet dan moeten ze 's nachts worden opgesloten. Als de ouders vervolgens hun verantwoordelijkheid weigeren te nemen, moet er met ze gepraat worden. Helaas bestaat er geen wettelijke mogelijkheid om ouders te dwingen beter op hun kinde ren te passen. Totdat de wet wordt aangepast, moet de politie 's nachts meer surveilleren. Bij risico-wedstrijden wordt er extra po litie ingezet. Waarom niet op risico-tijdstippen? De guts van Bill Gates Kijk nou eens, daar heb je Bill Gates! De topman van Microsoft die, sinds eergisteren is dat officieel, zo'n beetje de halve wereld heeft bedonderd, uitgewrongen en bejat. Die sindsdien de koers van Mi crosoft flink heeft zien kelderen en binnenkort de ene miljoenen claim na de andere op z'n deurmat kan verwachten. Wat doet die nou hier, fullscreen in mijn huiskamer? De man waarbij onze eigen Nina Brink (zullen we haar nou maar weer ge woon Vleeschdrager gaan noemen?) ineenschrompelt tot een gele genheidsdiefje! Zij durft zich sinds het World Online-débdcle niet meer op de televisie te vertonen. Overigens met een voor ons kijkers heel vervelende consequentie: elke keer weer diezelfde beelden van dat grijze mantelpakje, die gele sjaal, en vooral: die twee duimen triomfantelijk omhoog, daar word je ook een beetje ziek van. Een ongedwongen orerende Bill! Een ontspannen grapjes makende Gates!Zou die man dan geen schaamte kennen? Even luisteren waar hij het over heeft. Dat het allemaal niet waar is natuurlijk. Dat Microsoft altijd eerlijkof in ieder geval te goeder trouw heeft gehandeld. Of in ieder geval dat hij zelf er nooit iets van enige kwalijke praktijken heeft geweten. Niks hoor. Sinds ik een paar jaar geleden aan filantropie ben gaan doen... ,,lk heb ervoor gezorgd dat in zoveel procent van de Amerikaanse bibliotheken een internetcomputer staat..." „Ik vind het belangrijk om de biotechnologie te stimuleren... Een vaccinatieprogramma tegen polio bijvoorbeeld in India..." En toen kwam dat kleine versprekinkje. Juist bij die ene kwinkslag die de kijkers even moest doen vergeten dat deze Goede Man slechts met de ene hand geeft wat 'ie met de andere hand heeft gejat. Hij legde uit hoe nuttig die filantropische polioprikken zijn, hoewel, zo vervolgde hij, hij had gezien hoe zo'n Indiase peuter met een schreeuw te kennen gaf dat die het nut van die prik nog helemaal niet inzag. Hahaha! Alleen zei Bill screen (scherm) in plaats van scream (schreeuw). Even Freud erop loslaten hoor. Twee mogelijkheden. Of Bill zit er toch een beetje mee dat hij op al onzer tv-schermen is, terivijl hij het liefst in bed lag met zijn favo riete Starwars-dekbed over zijn hoofd. Of hij is zo door en door ver- computerd, dat hij denkt dat mensen geen gezicht hebben, maar een beeldschermpje met een knipperende cursor als mond. Wat denkt u? Geregeld zon De samenleving in Scandinavië wordt de laatste tijd ernstig ont wricht door uitzonderlijk zware sneeuwval. De afgelopen dagen viel er in Oslo en omgeving zo'n drie decimeter en ook in Lap land lijkt er maar geen einde te komen aan de sn^euwwinter van 2000. In Sodankyla, het be langrijkste Finse weerstation in Lapland, ligt momenteel 1,20 meter sneeuw. Dat is een voor april historisch dikke laag. Het record bedroeg 1,16 meter in 1993. In maart viel er vooral in noordelijk Noorwegen intens veel sneeuw. In Tromso en om geving bedroeg de aanwas twee meter. In combinatie met flink wat wind ontstonden huizen hoge sneeuwduinen en wallen. Inwoners van de Noorse stad konden alleen maar hun huizen bereiken of verlaten via het dakraam. Bij ons geen sneeuw - wat in april overigens nog mak kelijk kan- maar rustig en droog weer. Het weerbeeld wordt dan ook bepaald door een hoge- drukgebied waarvan het cen trum zich morgen ten noord westen vart Den Helder be vindt. Ten opzichte van dinsdag hadden de barometers vanoch tend al een winst geboekt van circa 30 hPa. In het weekeinde komt het hogedrukzwaartepunt boven Scandinavië te liggen waardoor de wind uit het oos ten gaat waaien. Morgen zijn er, net als vandaag, perioden met zon. Na een koude nacht stijgt de temperatuur morgenmiddag tot 13 graden en er waait niet meer dan een zwakke wind uit noordelijke richtingen. Op za terdag is er opnieuw geregeld zon, weinig wind en dan wordt het 14 graden. Ook op zondag en maandag is het fraai weer. Daarna komt het hogedrukge- bied op het midden van de Oceaan te liggen. De kans op bewolking en regen neemt dan weer toe en de tempera tuur gaat enkele graden zak ken. Gisteren was een over wegend bewolkte en koude dag. Op Schiphol werd het slechts 7,5, bij Bloemendaal 8,4 graad. Uit het wolken dek viel een enkel licht (hagel)buitje. De afgelo pen nacht werd het koud met 5 graden vorst op de Veluwe. Schip hol meldde om 7 uur een stand van -1,2 graad. Vertrouwen in Foster Parents Plan maakt plaats voor verbittering Kijk nou naar die foto's. Lees de brieven van hun pleegkind uit Haïti. Alles ademt betrokkenheid. Niemand die en thousiaster was over Foster Parents Plan dan Marjanne en Rob van der Laan uit Oost-Graftdijk. Ze zijn zelfs bij 'hun' jochie op bezoek geweest. Maar hun vertrouwen in Foster Parents sloeg om in verbittering. „Toen ze ons schreven, dat ze stopten in de wijk waar ons pleegkind woonde, wilden ze meteen een ander kind voor ons uitzoe ken. Maar we konden ons jongetje toch niet laten barsten? Hij was nog maar dertien." t'lli.' A al Toch kon het niet anders, meent Foster Parents Plan. Fe bruari 1997: Rob en Marjanne van der Laan zijn in Haïti, het armste land van het Westelijk halfrond. Samen met de drie Haïtiaanse adoptiekinderen die bij hun in huis woonden en een camerateam van het KRO-pro- gramma Spoorloos zoeken ze naar de echte ouders van hun jongens. Na de opnamen van de emotio nele hereniging bezoeken ze in de sloppenwijk Cité Soleil ook hun Foster Parentskind Israel Garconvil die dan twaalf jaar oud is. „Voor mijn gevoel ken den we hem al jaren", vertelt Marjanne. „Vanaf 1991 hadden we hem financieel gesteund. We schreven hem regelmatig en via Foster Parents kregen we ook weer brieven van hem te rug. Het contact is altijd heel goed geweest. Ik weet nog dat hij meteen mijn naam riep toen we elkaar voor het eerst echt ontmoetten. Heel ontroerend." Voor haar liggen de foto's van de ontmoeting. Een plaatje van Israel met zijn Hollandse visite en een paar foto's van het jon getje met zijn moeder die een handeltje bestierde in plastic emmers en teiltjes. Van haar heeft Marjanne nog een paar emmers gekocht. Op een ande re foto staat ook de medewerk ster van Foster Parents die de Noord-Hollanders destijds be- Uitzicht op de Haïtiaanse wijk Cité Soleil. „Omdat het zo gevaarlijk was in die wijk, konden we daar niet heen zonder plaatselijke hulp verleners. Dat was niet overdre ven, hoor. Overvallen en bero vingen komen daar veel voor." Ze herinnert zich ook het kan toor van Foster Parents waar ze een gesprek hadden met de di recteur van Haïtiaanse afdeling. Die legde uit wat er werd ge daan met bijdragen van 135 gulden per kwartaal van Hol landse ouders. Augustus 1997: De post bezorgt een brief in Oost-Graftdijk waarin Foster Parents Plan aan kondigt dat het werk in de slop penwijk Cité Soleil wordt afge rond. „Bij de uitvoering van hun werkzaamheden hier wer den onze medewerkers gehin derd door criminele bendes", staat er. Een waarborg, dat het geld verantwoord besteed zou worden, was er niet meer, schreef FFP. „Daarmee werd onze band met ons pleegzoontje Israel abrupt doorgesneden", vertelt Marjan ne van der Laan. „Het voelde net of je je eigen kind verliest. En het ergste vind ik dat we niet eens een afscheidsbrief aan hem konden sturen. Want Fos ter Parents schreef dat zo'n brief niet zou aankomen." „Het werd ronduit grof toen ze meteen op de proppen kwa men met het plan om direct een ander Foster Parents kind voor ons te zoeken. Alsof je je band met zo'n kind net zo ge makkelijk weer opbouwt. In hun brieven schreven ze dat ze in Cité Soleil veel hadden be reikt. Als bewijs kregen we fo to's van gebouwen." „Maar wij zaten met onze ge dachten bij ons jongetje. Die was nog maar dertien. Die zou het echt niet redden zonder hulp. En hij was niet de enige. Kijk maar. Hier heb ik een sche ma waarin Foster Parents schrijft dat ze in 1997 in deze wijk 150 gezinnen hielp, dat ze 300 kinderen naar school kon sturen en 150 kinderen medi sche zorg verleenden. Wat is er met die kinderen gebeurd?" „Na heel veel vijven en zessen, kon ik toch voor elkaar krijgen dat ze een afscheidsbrief bij de school van Israel zouden afle veren. Ze hebben ons nog ge beld om ons ervan te overtui gen dat we verder moesten gaan met een ander kind, maar ons vertrouwen is weg. Natuur lijk kan ik me voorsteflen dat het werk te gevaarlijk wordt. Dat hebben we zelf gezien. Maar ze hadden ons wel eerder kunnen vertellen dat ze er een punt achter zouden zetten. Dan hadden we de gelegenheid ge had om het goed af te bouwen. Nu hebben we gebroken met Foster Parents." April 2000: Weekblad Nieuw Re- vu meldt dat bewoners van de wijk Cité Soleil de Nederlandse organisatie van Foster Parents Plan voor de rechter dagen om dat ze inzicht eisen in de beste ding van ontwikkelingsgelden. De stichting 'Habitat pour Haï ti' zou bewijzen hebben dat het mis is met de hulpverlening door Foster Parents op Haïti. De feiten achter deze beschul digingen zijn haar onbekend, maar de kritiek verbaast Mar janne van der Laan niet. „Uit onze ervaringen met Foster Pa rents kun je opmaken dat het contact tussen het Nederlandse hoofdkantoor en de vestiging daar op zijn minst slordig ver loopt. Briefcontact gaat moei zaam en andere berichten ko men maar mondjesmaat over." in het Amstelveense kantoor van Foster Parents Plan weer spreekt woordvoerster M. van 't Hek alle kritiek. „Pas in de zo mer van 1997 is de beslissing genomen om uit Cité Soleil weg te gaan, dus de adoptie-ouders eerder informeren kon niet. Dat besluit viel overigens nadat bij na alle andere internationale hulporganisaties zich daar ook hadden teruggetrokken. Het was voor iedereen te gevaarlijk geworden. Maar het was een heel moeilijke beslissing." Dat de kinderen in de sloppen wijk destijds plotseling aan hun lot zijn overgelaten, is niet waar, meent Foster Parents. „Toen ons vertrek onvermijde- Fe 1 Maltezen boos op McDonald's McDonald's heeft een klacht ontvangen van de Maltese voet balbond. De bobo's vinden dat in de tv-reclame van McDo nald's de draak wordt gestoken met de nationale voetbalploeg. In de gewraakte spot wordt ge zegd dat het elftal van Malta de hoop op de finale van het Euro pees Kampioenschap nog niet op heeft gegeven. Een rij voet ballers in het shirt van Malta staat voor de kassa bij McDo nald's, in de hoop om met de Euro 2000-actie van de fast foodketen een kaartje voor de finale te winnen. Een Maltees stoorde zich bij een bezoek aan Nederland aan de reclame en lichtte de pers op het eiland in. Nadat een grote krant aandacht aan de reclame had besteed, kreeg McDonald's Malta een klacht van de natio nale voetbalbond. Volgens een woordvoerster van McDonald's Nederland kregen de klagers een fax met excuses. Van boze opzet is volgens haar dan ook geen sprake: „Het is puur toeval dat we voor Malta hebben gekozen. In de reclame wordt ook IJsland genoemd, maar daar hebben we niets van gehoord." McDonald's beweert dat de ac tie zou zijn gestopt als men de klacht eerder had ontvangen. Zondag werd de reclame vol gens plan beëindigd- Net op tijd voor McDonald's, dat zo niet in een moeilijke positie raakte. Het is een gedenkwaardige week voor de 16-jarige Elvis Lo pes Tavares. Zaterdagavond redde hij het leven van de twee jarige Amerson Hasselmeyer, door de peuter op te vangen toen die van vier hoog van het balkon van zijn huis aan de Rotterdamse Jozeflaan tuimel de. Sindsdien is het leven van Elvis totaal veranderd. Eerst was er alle publiciteit rond zijn heldhaftige optreden. Interviews, een gesprek op de radio, zelfs een tv-item. Keer op keer moest hij uitleggen hoe de redding in zijn werk was ge gaan. Hoe hij zoveel tegen woordigheid van geest had kunnen opbrengen om de peu ter in zijn armen op te vangen. Hij werd bedolven onder de fe licitaties. De dankbare moeder van Amerson deed hem een horloge cadeau, dat hij voorlo pig maar niet draagt. „Omdat ik er zuinig op wil zijn." Op school eerden ze Elvis door een gang naar hem te noemen. En toen kreeg hij ook nog een baan aangeboden. Het gekke is dat Elvis nauwe lijks weet hoe het allemaal in zijn werk ging. Hij stond op straat, hij ving het vallende kind op, en dat was het. „Ik zag 'm vallen", vertelt hij eerder verle gen dan trots. Het was vooral een kwestie van goed reageren. Net als een doelman die de bal op zich af ziet komen, bereken de hij de afstand, de snelheid, deed een pas naar links, een pas naar rechts. En toen hield hij de peuter in zijn armen. „Hij was behoorlijk zwaar. Ik heb nog steeds last van mijn rech terarm. Die kan ik niet spannen en niet strekken." Pas later hoorde hij van Amer- sons moeder de toedracht. Het kind was vanuit de woonkamer naar het balkon gescharreld, op een stoel geklommen en vervol gens over de reling gevallen. Zonder Elvis' tussenkomst zou Amerson zijn val waarschijnlijk niet hebben overleefd. De vergelijking met een keeper maakt hij niet toevallig. Elvis is gek van voetballen. Hij speelt al jaren bij Leonidas, de laatste tijd in het eerste. „Hij zou graag prof worden. Dat is zijn droom," zegt Arjan Veerman, locatieleider van praktijkschool De Vijverpoort waar Elvis tot deze week in opleiding was. Was, want sinds gisteren heeft hij een baan bij Daka Sport. Die kwam uitgerekend deze week uit de lucht vallen. Hij is er blij mee. Kan hij geld verdienen. Maar vergeten zullen ze Elvis niet gauw op de Vijverpoort. Voortaan zullen ze elke dag zijn naam kunnen lezen. Op een naambordje in een gang die naar hem wordt vernoemd. De Elvis Lopes Tavares-gang. Veer man: „Dat eerbetoon komt hem wel toe. Dat heeft hij dik verdiend." In de dertig en nog alleen Paarvorming wordt, wanneer je tegen of in de dertig bent, niet alleen vanzelfsprekender maar ook defini- ken. Meer dan de helft van de Nederlandse paren heeft elkaar gevonden binnen een straal van tien kilo- tiever. Alleenzijn krijgt zelfs iets verontrustend omdat meter van hun eigen leefomgeving. Dertigers maken iedereen om je heen zich min of meer duurzaam als stel gaat vestigen. Tegelijkertijd wordt het veroveren van een nieuwe relatie rond de dertig moeilijker om dat je al een heel verleden aan 'exenhebt opgebouwd, en met jou al je alleengaande leeftijdsgenoten. Ieder een is door schade en schande wijs geworden en zijn argeloosheid kwijtgeraakt. Er is argwaan in je hart, kieskeurigheid in je hoofd, en een allesoverheersende onzekerheid oi>er de vraag: bestaat de ware eigenlijk wel? Pratend met de dochters over vriendinnen die ik vaak al heel lang ken, leuke, sportieve meiden, die er niet in slagen de juiste part ner te vinden, besluit ik doorgaans de ge dachtewisseling met de uitroep: 'Eens komt de dag'. Dat was, met dank aan Leni Saris, vroeger in dit huis een gevleugelde uit roep als de ene of de andere dochter lief desverdriet had, omdat een vriendje het had uitgemaqkt, of de betreffende doch ter zelf er niets meer in zag. Als er dan na het uithuilen tobberig werd getivij- feld of er ooit nog wel iemand aan de horizon zou verschijnen, riep ik: 'Eens komt de dag', want een mens moet, ook op het gebied van de liefde, nooit wan hopen. Geef je ogen in je eigen omgeving de kost, is nog altijd het meest effectieve advies voor mensen die een partner zoe- HELEEN CRUL de meeste kans op een geslaagde ontmoeting in de kroeg bij een Qiu welijksjfeest van vrienden, in het be drijfsrestaurant en op het sportveld. Ook de super markt wordt als springplank naar een relatie steeds belangrijker. Alle alleengaanden, steeds drukker bezette carrière makers van beide geslachten, hebben niet elkaar ge meen dat ze tegen sluitingstijd nog snel even bood schappen moeten doen. De drank- en de groentenaf- deling zijn bij uitstek de plekken om elkaar tegen het lijf te lopen. Potentiële partners lopen rond op een be grafenis, staan bij de parkeerautomaat of stappen in dezelfde trein. Voor dertigers die niet willen wachten op een wonder, zijn er nu speciale 'datingbureaus'. Sommige bureaus leggen het et niet zo dik op, en or ganiseren lunches of zeilweekends. andere brengen wensen en ambities nauwgezet in kaart en zetten ef fectieve koppelingsprocedures in gang. Ontmoeten is één ding, maar dan wordt het pas echt moeilijk. Eenmaal dertig, laat je de ontwikkelingen niet meer zo op zijn beloop als toen je twintig was. Het tijdperk van smachten en wachten is voorbij. Het ontluiken van liefde moet een handje worden gehol pen, derhalve moet de kunst van het verleiden effec tief worden toegepast, zo lees ik in boekjes en bladen over dit onderwerp, je krijgt maar een keer één kans een eerste indruk te maken, en die eerste indruk is van doorslaggevend belang voor het verdere verloop van het contact. Uit onderzoek blijkt dat de beoordeling van die in druk nog steeds wordt beheerst door onuitroeibare clichés: mannen kijken vooral naar benen, billen en borsten. Vrouwelijke dertigers zijn wat het tnannelij- ke uiterlijk betreft ook veeleisend: het overgrote me rendeel wil een fris ogende kerel met een platte buik en brede, gespierde schouders. Een man mag best eco logisch verantwoord leven maar dat ivil zij niet aan zijn schoenen of kleding zien. Een potentiële kandi daat kan de goede indruk vervolgens alsnog verknal len door haantjesgedrag: het te koop lopen met een auto, een gesprek over voetbal, of nog erger: seksuele prestaties. Vrouwen willen een gesprek dat ergens over gaat. Mannen zijn op hun beurt niet zo kieskeurig: alles is goed. over make-up en kleding praten uitgezonderd, evenals zeuren en zielig doen. Gezelligheid, lol en vriendschap staan als start voor een avondje samen of een nieuwe relatie zowel bij mannen en vrouwen hoog genoteerd, maar mannen verwachten eerder seks dan vrouwen. Een vrouw moet niet te keurig maar ook niet te hoerig zijn. De tijden mogen dan veranderd zijn, de codes die het culturele baltsgedrag tussen mannen en vrouwen ter roriseren nauwelijks. Bij alle goede raad mis ik het advies dat ik de vriendinnen van mijn dochters zou willen geven, namelijk lak te hebben aan alle verant woorde veroveringstechnieken en zich wat spontaner op te stellen onder het motto: wie niet waagt, wie niet wint. En vooral gewoon door te gaan met blijmoedig te leven. Wie al te graag verkering wil, krijgt het niet, zeiden ze vroeger al op het schoolplein. Eens komt de dag dat er iets moois en min of meer blijvends op bloeit. En die dag komt altijd onverwachts. lijk was geworden, hebl de lopende programmal- gen maanden afgeboui loop van 1998 hebben stukje bij beetje teruggi ken." De organisatie zii het weinig diplomatiek fca de betrokken ouders aan een ander kind vooftie len. „De procedures d: zijn inmiddels verandert d, Het verhaal dat een bi veld, waarvoor geld is meld, nooit is a niet, stelt Van 't Hek. ervan kan iedereen op okC temet-site bekijken. Dal betreuren we het dat weL tiek nu via de media te IJ krijgen, zonder dat de n die ermee naar buiten kl dat eerst aan ons hebbep gelegd. Dat doet ons scljer terwijl er nog heel veel tfit is in ontwikkelingsland^ Die mening deelt ze dai. met Marjanne van der ij „Het is jammer dat de kelingssamenwerking o manier in het nieuws k beaamt die. „Hopenlijkfm buitenwacht door dit sa kwesties de Derde Weret de rug toe. Maar zelf hef nu gekozen voor een klfa particuliere organisatie fdë tief is op Haïti. Want he{ tuurlijk bij de wilde spiij dat er in deze tijd van r' nog steeds mensen honj hebben." MENSELI Voor het eerst sinds 1931 teren in de dierentuin inr de oudste van Duitslandr OLIFANTJE geboren. Del. ling duurde negen uur. llv en kind maken het goedf. jarige moeder Pang Phaj de baby 668 dagen. Panf was in 1987 een geschel Thailand aan de toen 75r oude stad. De vader, dief, dierentuin in Texas kwarf, 1998 overleden. De Berj1 Zoölogische Tuin werd ii gesticht. De laatste olifari werd geboren heette IndQ werd bij de bombardemX* de Tweede Wereldoorlog! Een Ameri kaanse rech ter heeft gis teren het TE LEVISIEHU WELIJK tus- sen de miljo nair Rick Rockwell en Darva Conger ontbonden. Rockwell (42) had Conger uit vijftig kandidates in de show Who Wants to Marti timillionaire gekozen en staande de uitzending vi bruari met haar in het hi .getreden. Maar de Carib huwelijksreis die er onm op volgde was een fiasct dens de reis hadden bru bruidegom elkaar nauwf meer gezien. Ondanks h en waarderingscijfers za siemaatschappij Fox vai herhaling af toen bleekt J t Rockwell in 1991 een sLp bod was opgelegd wegei handeling en bedreiging11 vroegere verloofde. Con{ klaarde dat haar echtgei daar tevoren niets over h teld. Nadat de scheiding gesproken zei Conger da van plan was om ooit no| woord met haar ex te wi! }n i 'DE MEIDEN VAN 5', soap van NET 5 die vrijdf het laatste moment werf! schort, zal op een later tf zeker worden uitgezond® van Westerloo, directeuiP NET 5, heeft dat gister» weten. Wanneer en hoe* echter nog niet zeggen. eer John de Mol heeft laj schemeren dat hij het op dere lokatiewil proberen ik voel er meer voor om o®™ wachten tot de rust is tefon keerd. Dan gaan we eenéi li praten met de buurtbewf het stadsdeel", aldus V» terloo. NET 5 besloot vril start van 'De meiden vaif stellen, nadat onrust v staan onder de bewonerl Linnaeusstraat in Amstel het programma wordt hei van vijf meiden gevolgd! mera's. ferl di

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 2