De grote dag van een kleine renner f Sport ny velt Zabel gem Woe^t was Erik Zabel. De Duitse sprinter, dit sei- al winnaar van de wereldbekerwedstrijd Milaan-San Re- werd gisteren op wel heel merkwaardige wijze uitgescha- voor de zege in de Belgische klassieker Gent-Wevelgem. osgebroken pony liep Zabel ruim 25 kilometer voor de fi- pardoes omver. Zabel weigerde na de finish elk commen- Zijn ploegleider, Walter Godefroot, verklaarde overbodig ijn renner 'stinksauer' was: razend. „Gelukkig loopt hij hier ernstige blessure op. Hij heeft wat schaafwonden aan de aldus Godefroot. Zabel maakte deel uit van een groep 32 renners, die op 40 seconden van de kopgroep reed. Uit- elijk bereikte hij als 41ste de streep, ruim 13 minuten achter iaar Geert van Bondt. ïst wint opnieuw op Franse bodem aiineuf-sur-sarthe Marcel Wust heeft zijn tweede opeen- inde dagzege in het Ciruit de la Sarthe behaald. De Duitse enner was aan het einde van de rit over 191 kilometer weer :ste sprinter. De Festina-coureur versloeg de Italiaan Gio- i Lombardi en de Fransman Laurent Brochard. Wust be door zijn sprintzege de leiderstrui. In het algemeen klasse- heeft hij negen seconden voorsprong op Brochard. nini spurt naar zege in Baskenland |Aj Stefano Zanini heeft als enige een prettig gevoel over- uden aan de derde etappe van de Ronde van Baskenland, aliaanse coureur spurtte aan het einde van de rit over 190 kilometers naar de dagzege. De Italiaan Danilo di Luca ild de leiderstrui. De etappe begon met veel wind en regen, naarmate de coureurs dichter bij finishplaats Vitoria ge ien werd het weer nog slechter. IJzel en sneeuw teisterden ieloton, waar vier renners al vroeg uit waren ontsnapt. In rtfase hield Maarten den Bakker het tempo in het peloton De Nederlander uit de Rabo-ploeg kon sprinter Beat l echter niet in de juiste positie krijgen. Geert van Bondt wint Gent-Wevelgem in Delft overleeft eerste schifting van Delft heeft de 'eerste e bij het A-toemooi van nm overleefd. De net irige Rijnsburger had in eslissende derde set net sterkere zenuwen dan te- tander Jasper Smit en ze- ;rde met 7-5 3-6 en 7-5. n Delft ging met name in :rde set beter om met de derlijke wind. De neder- kwam hard aan bij zijn istander, die na afloop racket ruim tien meter meet en prompt door re- Pim van Doorn op een ële waarschuwing werd kteerd. huidige nummer 130 de Nederlandse en num- 160 van de wereldjeugd- ranglijst stuit in de tweede ronde op Patrick Couprie, die met tweemaal 6-3 Sebastiaan Sikkink voorbleef. Couprie was als lucky loser in het hoofdschema toegelaten op de plaats van de als eerste ge plaatste Wouter Standaart. De speler van de Scheveningse hoofdklasser De Mets, vorig verliezend finalist, trok zich wegens ziekte terug, In de onthoofde bovenste speelhelft wordt Standaarts teamgenoot Tim Schouten nu de grote favoriet voor een plek in de eindronde. De Hagenaar was met tweemaal 6-2 de meerdere van Alex Grendel. De als tweede geplaatste Bart Beks, vorig jaar winnaar, werkte zich met dezelfde cij fers langs Harry Lubbe. Cees Priem had zijn kopman Pe ter van Petegem drie jaar gele den nog een keer goed in de ogen gekeken. Wie moest hij aantrekken? Geert van Bondt? 'Daarvan rijden er 99 anderen in het peloton, zei Cees.' Geert van Bondt diepte de anekdote giste ren met pretoogjes op. Want die nummer honderd was gisteren wel mooi voor een keer de num mer 1, in Gent-Wevelgem nog wel. wevelgem rene banierink Van Bondt haastte zich overigens te zeggen 'dat Cees een half jaar later moest toegeven dat ik zijn beste aan koop was geweest.' Waarvan nu diens opvolgers profiteren. Tweede in Kuur- ne-Brussel-Kuurne, tweede in de E3- prijs Harelbeke en nu dus eerste in Gent-Wevelgem. Ploegleider Teun van Vliet was reuze in zijn schik met de overwinning van de 29-jarige Belg, maar vooral met het feit dat een fraai staaltje dominantie dit keer door de zilveren trein wel in goud omgezet was. Want dat ontbrak er zondag in de Ronde van Vlaanderen aan. Het kwam de renners direct na de koers op een reprimande van de ploegleiding, ma nager Hanegraaf en ploegleider Re- dant, te staan. En die viel slecht bij Van Bondt. „Direct na de koers ben ik vreselijk prikkelbaar, dan kook ik bijna over. We kregen op onze kop dat we teveel krachten hadden verspeeld. Maar ik vind dat we een prachtige wedstrijd hebben gereden." Het is een vorm van relativeringsver mogen die niet iedereen in het wieier- metier bezit en begrijpt. Van Bondt wel. Maar als bij zo velen was daar eerst een keerzijde van de medaille voor nodig. Twee jaar geleden reed een toerist hem van de sokken. De dia gnose: drie gebroken nekwervels. „En het had weinig gescheeld of mijn hals slagader was doorboord geweest. En dan had ik hier niet meer gezeten." Of begin dit jaar. „Ik kwam terug uit Ne derland, had net een inspannings test gedaan en ik was beter dan ooit tevo ren, trapte ineens 60 Watt meer. Op vijf kilometer van mijn huis was de weg iets opgevroren en ik vlieg met de wagen uit de bocht, over de kop. Ik schrok me wild, want na die eerste val partij had de dokter gezegd dat ik na een zware valpartij nog steeds in een rolstoel kon belanden." Het liep af met een sisser en blik schade. Maar vriendschap en respect, dat zijn woorden die Van Bondt sinds dien met extra grote letters schrijft. Hij heeft het gevonden bij zijn maatje Pe ter van Petegem. De twee kennen el kaar al vanaf de middelbare school en kwamen elkaar ook op de fiets weer te gen. Toen Van Bondt in 1993 debu teerde bij het nietige Trident, was Van Petegem "daar net beland na een mis lukt avontuur bij PDM en Lotto. Een seizoen later kon Van Petegem al naar TVM, Van Bondt volgde vier jaar later pas. Op voorspraak van Van Petegem. De kopman geeft Van Bondt zekerheid en vertrouwen. En andersom. „Hij zei tegen mij, wij moeten een duo worden als Johan Museeuw en Wilffied Pee- ters. Als ze aan mij denken moeten ze ook aan Van Bondt denken, zei Peter." Hun ultieme moment kwam giste ren. Met Andreas Klier waren Van Pe tegem en Van Bondt in de meerder heid namens hun ploeg Farm Frites in een kopgroep van acht, met oud ploegmaat Tristan Hoffman weer als enige Nederlander. Vijf kilometer voor de finish, in het plaatsje Menen, ging Van Bondt. „Daar was geen wind en ik had zo vijftig meter. Maar eenmaal buiten het dorp kreeg in de wind pal op kop. En dat was toch een ander paar mouwen", sprak hij plastisch. „Andrei Tsjmil zei dat hij afgelopen zondag vijf keer was gestorven. Nou, dan ik vandaag toch zeker drie keer." Hij redde het. En tweede werd.... Van Petegem. „Ik weet zeker: hij was net zo gelukkig als ik", aldus de kale meester knecht. De twee hebben het moeilijk gehad met de wisseling van de wacht bij de ploeg. „Er zijn nieuwe regels gekomen. Wij houden ons aan die nieuwe regels. Maar een vriendschap maakt men niet kapot." Hij koestert die, net als de zege van gisteren. „Het begin van iets moois misschien." Erkenning ook van zijn kwaliteiten die hij altijd heeft ge mist. „Ik was maar een kleine coureur uit een klein dorp, Lebeke. Ze hebben me nooit zien staan, ook niet toen ik als amateur een topper was." Daarom was het gisteren zo mooi. Maar het moet ook niet te mooi worden. Want ook al heeft Geert van Bondt dit jaar al meer UCI-punten bij elkaar getrapt dan kopman Peter van Pete gem, draai de rollen alsjeblieft niet om. „Er zijn mensen die beweren dat het mogelijk is. Maar ik weet wat ik kan. En kopman zijn, dat kan ik niet. Veel te veel stress." Enkele bijzondere punten van de 306. 2. Twee airbags 3. Stuurbekrachtiging 4. In hoogte verstelbaar stuurwiel 5. In hoogte verstelbare bestuurdersstoel 6. Centrale vergrendeling met radiografische afstandsbediening 7. Elektrisch bedienbare ramen vóór 8. Mistlampen vóór 9. RDI Radio-CD-speler 10. Zij airbags 11. Regensensor 12. Lichtmetalen velgen 306 Break voor de prijs van een 306 5-deurs I jaar uitgestelde betaling airco voor nlg 990,-/EUR 449,24 Peugeot 306 vanaf nlg 30.990,-/eur 14.062,65 De Peugeot 306, daar valt niets op af te dingen. JE VOELT JE LEKKERDER IN EEN PEUGE (VIJDERINGSBIJDRAGE El HAARLEM, Nefkens Noord-Holland B.V., Munterslaan 2, (023) 524 92 01 HEEMSKERK, Autom.bedrijf Poelenburg Heemskerk B.V., Rijksstraatweg 32, (0251) 23 43 50 HEEMSTEDE, Van Schagen van 1890 B.V., Achterweg 38, (023) 529 34 50 HILLEGOM, Schoonderbeek Automobielen B.V., Olivier van Noortstraat 8, (0252) 52 43 00 HOOFDDORP, Autobedrijf Nijs den Ouden B.V., Opaallaan 2, (023) 561 50 28 KATWIJK AAN ZEE, Autobedrijf Den Hollander B.V., Kon. Julianalaan 1, (071) 402 85 54 LEIDERDORP, Auto Marestad B.V.,Van der Valk Boumanweg 2, (071) 581 23 60 SASSENHEIM, Autom.bedrijf J. Faas B.V., Oude Haven 7, (0252) 21 29 22 IJMUIDEN, Tensen IJmond B.V., Betelgeuzestraat 16, (0255) 51 72 50.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25