Barcelona hard onderuit bij Chelsea Valencia sloopt Lazio Roma ainer Wim van Zwam trekt naar TOP Oss KRV is al bijna zeker van de titel RCL treedt hard op tegen racisme Marathon Clinic jruKi amp wil contract uitdienen Dennis Bergkamp wil zijn contract bij Arsenal uitdie- anvaller reageerde in de krant Evening Standard op >s over zijn vertrek bij Arsenal en een terugkeer naar i. ,,Ik heb nog een jaar te gaan bij Arsenal en wil dat arm aken", aldus Bergkamp die voor het EK niet wilpraten Oo plenging van zijn contract, de j ïout in handbalselectie foorhoutse Maaike Turnhout van het Haagse Hellas is te to Iscoach Bert Brouwer opgenomen in de selectie voor rmocwalificatieduels tegen Joegoslavië. De Nederlandse rouwen spelen op 8 en 15 april. De winnaar van de Les ;n plaatst zich voor het EK in Roemenië. ,.10j;eest bokst om Benelux-titel In zijn woonplaats Wassenaar doet profbokser tgeest volgende maand een aanval op de Benelux-titel. gewicht bokst op 13 mei tegen de Belg Dirk Wallijn. lioenschap is vacant. De erelijst van Westgeest (27) telt overwinningen en twee nederlagen. Wallijn (35) won pbaan 42 partijen. Zes keer verloor hij, waaronder een Zf Eddy Smulders. Het boksgala van de Rotterdamse pro- ju d Veerman omvat in Wassenaar zes partijen. Ook Nor- komt in de ring. De tegenstander van de midden- it Purmerend is nog niet bekend. 1 reserveert plaats in Intertoto KNVB heeft één plaats gereserveerd in de Intertoto Ajax, SC) Heerenveen en RKC hebben zich drie clubs d voor het toernooi waarin plaatsing voor de UEFA- worden afgedwongen. De voetbalbond verwacht ech- ix en SC Heerenveen zich via de reguliere competitie pees voetbal kwalificeren. De KNVB heeft besloten aats af te staan omdat de UEFA bij het niet-nakomen ;ervering een boete van zo'n 400.000 gulden oplegt, pame is een plaats bij de eerste twaalf op de nationale loodzakelijk. Als Ajax of SC Heerenveen toch een be- op de Intertoto, krijgt de hoogst genoteerde club toe- gesprek Van Praag en Cruijff Ajax-voorzitter Michael van Praag heeft dinsdag- 'goed' telefoongesprek gehad met Johan Cruijff. De EWg- )aller en t rainer van Ajax liet in een column in Voetbal H mal weten dat hij zich terugtrekt als adviseur. De club e situatie die met Cruijff is ontstaan. Hoewel Ajax in- niet in wil gaan op het gesprek of de column en hoe- Bek f „een stapje terug doet" blijft de club Cruijff in de op de hoogte houden van de ontwikkelingen. De be lt beide partijen niet meer met elkaar zouden spreken, ix onjuist. Cruijff legt zijn functie als adviseur neer vindt dat Ajax zijn adviezen heeft genegeerd inzake ing van de ontslagen trainer Jan Wouters. eV ;t tegen deelname computer Grootmeester Paul van der Sterren speelt op het ds schaakkampioenschap in mei uit protest niet tegen uterprogramma Fritz. De toelating van Fritz leidde tot ,e issies in de schaakwereld. Om de schakers tegemoet te het prijzengeld op het NK met 70.000 gulden ver ruim 166.000 gulden. Van de deelnemers uit de Leid- vijfelt alleen Erik van den Doel nog of hij een Jaele par- ;ritz zal schaken. „Een idee is om een aantal zetten te txebai ian de partij op te geven. Op die manier deel je mee in 'ven,, ogde prijzengeld. Maar ik verwacht een negatieve pu- aldus de Le idenaar. Treffer van Figo houdt hoop levend Na een imponerende reeks van dertig punten uit twaalf wedstrijden in de Champions League heeft het er alle schijn van dat Barcelona zich over twee weken weer op de nationale competitie moet concentreren. De toren hoge favoriet voor de eindzege in het lucratieve toernooi ging gisteravond genadeloos hard onderuit bij Chelsea (3-1), maar mag door een treffer van Figo nog een beetje hopen op een plaats bij de beste vier van Europa. LONDEN ANP Ondanks het doelpunt van de Portugees heeft het er na twee seizoenen van Europese ramp spoed opnieuw alle schijn van dat Barcelona de grote ambities opnieuw niet in de Champions League kan waarmaken. De zestienvoudige kampioen van Spanje sneuvelde tijdens de vo rige twee edities van het lucra tieve miljoenenbal roemloos in de eerste ronde. Het optreden van de Catala nen dit seizoen in de Cham pions League was voor de bookmakers echter reden om de ploeg van trainer Louis van Gaal als torenhoge favoriet voor de eindzege uit te roepen. Bar celona haalde afgelopen voet baljaar uit twaalf Europese ont moetingen maar liefst dertig punten en maakte 36 doelpun ten. Chelsea maakte in de aan loop van de eerste onderlinge ontmoeting in de kwartfinale handig gebruik van deze impo nerende cijfers. Trainer Vialli, die in zijn basis plaats had voor twee Engesle spelers, sprak voor aanvang van het duel vol eerbied over de capaciteiten VALENCIA ANP Valencia mag uitgebreid dro men van een plaatsje bij de beste vier in de Champions League. De Spaanse ploeg sloopte gisteren verrassend La- zio Roma. De nummer twee uit de Serie A moet over twee we ken een flinke krachtsinspan ning leveren om de marge van drie treffers na het verlies van 5-2 weg te werken. De eerste tien minuten wa ren puur voetbalgenot. Valen cia sneed als een fileermes door de Italiaanse linies, cre- eerde kans op kans en had na van zijn collega Van Gaal en riep het aanvalstrio van Barce lona uit als beste van de wereld. Tijdens de ontmoeting in een uitverkocht en uiterst sfeervol Stamford Bridge werden Klui- vert, Rivaldo en Figo overscha duwd door de twee aanvallers van de thuisploeg. Het aanvals- koppel Zola/Flo eiste in de eer ste helft alle aandacht op. De kleine Italiaanse balvirtuoos krulde in de dertigste minuut vanuit een vrije trap de ope ningstreffer achter de kansloze Hesp. Met twee treffers in de volgende acht minuten beves tigden Flo waarom hij zijn neus voor de belangstelling van PSV in zijn persoontje kan ophalen. Barcelona had de 0-3 achter stand bij rust aan zichzelf te danken. De ploeg van Louis van Gaal, die naast Hesp ook de Ne derlanders Kluivert, Frank de Boer, Bogarde, Cocu in zijn ba sisteam opnam, kreeg in de eer ste 45 minuten slechts één kansje. De Goey tikte een leep balletje van Gabri echter naast zijn doel. Barcelona maakte voortdurend de fout in het hoge Engelse tempo mee te gaan en leed daardoor ongekend veel bdverlies. Hesp voorkwam met een fantastische reflex op een kcpbal van Babayaro dat de Spanjaarden met een 4-0 ach- te stand gingen rusten. Na de hervatting wist Barce lona met invaller Litmanen de bal in één beweging door nig moed uit de treffer en werd meer rust in het eigen spel te naar Rivaldo die het speeltuig in de slotfase voor bespaard leggen. Na een prachtige aanval vervolgens direct verlengde voor een grotere afstraffing, kwamen de bezoekers in de naar Figo. De Portugees maakte Hesp sloeg een inzet van 64ste minuut ook enigszins te- oog in oog met De Goey geen Desaille met een uiterste mg in de wedstrijd. Cocu tikte fout: 3-1. Barcelona putte wei- krachtinspanning uit zijn doel. vijf minuten de hoger aange schreven tegenstander volledig tegen de touwen. De eerste kans na twee minuten beteken de 1-0 via Angulo. Die hoefde maar in te tikken toen doelman Ballotta een schot van steraan valler Lopez niet onder contro le kreeg. Iets meer dan zestig seconden later was het na de tweede aanval 2-0, toen het jonge talent Gerard dwars door de Romeinse defensie liep en de doelman met een schuiver passeerde. De droomstart had nog mooier kunnen uitvallen. Doel- min Ballotta zag in het eerste kwartier allerlei spelers voor zich opduiken, behalve zijn ei gen verdedigers. Kili Gonzalez mocht vrij doorlopen. Lopez schoot onzuiver, Gerard was dichtbij de derde treffer. Lazio zocht naar oplossingen en leek na 25 minuten de eer ste klappen te boven. De Italia nen, in de tweede ronde mede verantwoordelijk voor de uit schakeling van Feyenoord, kre gen onverwacht zelfs uitzicht op eerherstel. Inzaghi tikte een scherpe voorzet van Nedved in en de 2-1 bood weer uitzicht op meer. Maar Valencia, dat vedettes als Mendieta en Ilie miste, her vond zich daarna weer. Met de 21-jarige Gerard als onbetwiste smaakmaker. Kort voor rust kopte de bij Barcelona opge groeide middenvelder de 3-1 in. Die marge van twee was vooraf door trainer Cuper aan gegeven als noodzakelijk om de kwartfinales te overleven. De Argentijn zag zijn team na rust de wedstrijd blijven beheersen. Toen Gerard tien minuten voor het einde zelfs voor 4-1 zorgde, stonden de tribunes in brand. De witte zakdoeken van be wondering hingen nog in de lucht toen invaller Salas, die na de 4-1 van Lazio-coach Eriks son alsnog mocht opdraven, met een beauty de achterstand verkleinde tot twee treffers. De Chileen maakte er een echt hoogstandje van, ving de diepe bal van invaller Boksic prachtig op en glijdend passeerde hij de doelman van thuisclub. Eriks son ging gerustgesteld zitten, maar Valencia toonde in de slotminuut nog eens hoe ge vaarlijk de ploeg is. Lopez koos bij een schuiver de verre hoek en maakte zich bijna onsterfe lijk bij het publiek. wil zo snel mogelijk vervanger aanstellen zo snel mogelijk een a's(2ivinden voor trainer 3°) £wam, die naar TOP j kt. Van 2;wam gaat aan de slag bij de eerstedi visieclub een contract tekent aai-. intenis met Katwijk volgend seizoen af, itwijkse club verleent verking aan de over- trainer. „Het is heel burg-i ior Katwijk, maar het voor hem dat hij zijn verwezenliijken", al- :itter Jaap van der de Katwijkse hoofd- fe hopen zo snel mo- vervanger te vinden, is heel lastig, omdat trainers al een con- volgend jaar heb- (atwijkse club is zich iënteren'. Zwam haalde drie in het diploma Coach letbal. TOP Oss was betaald-vootbalorga- wie hij gesprekken ben niet zo dat ik lobbyen", aldus de RC AA lergschenhoeker. „En dan komt er zo'n club en dan besef je: misschien is dit mijn enige kans." Eerder informeerde ADO Den Haag of hij interesse had voor d£ functie hoofd opleidingen. Dat had Van Zwam niet. „Dat is voor een deel een bureaufunc tie, en juist het bureauwerk staat mij ook in mijn huidige werk tegen", aldus Van Zwam, die zijn baan als docent aan de Haagse Academie voor Licha melijke Opvoeding opzegt. TOP Oss, dat op de voorlaat ste plaats staat in de eerste divi sie, is volgens hem een financi eel gezonde club, die allerlei ac tiviteiten ontwikkelt om gezond te blijven. Een bestuurlijke re organisatie zal leiden tot de komst van een nieuwe alge meen directeur en commerciële directeur en in het stadion wordt een nieuwe tribune ge bouwd. TOP Oss is de jongste club in het betaalde voetbal en zit volgens Van Zwam nog mid denin het proces van leren, van vallen en opstaan. „Het is een beetje: welkom in de wereld van het betaalde voetbal en dat geldt voor mij ook. De mensen zijn er ook nog niet zo verwend, dus ik heb het idee dat je er als' trainer wel de tijd krijgt om te werken. Ik denk dat de druk en het verwachtingspatroon er wat lager zijn dan bij andere clubs." De huidige selectie van 26 spelers moet inkrimpen en Van Zwam verwacht dat de lege plekken opgevuld worden door amateurspelers en voetballers die bij eredivisieclubs niet meer aan spelen toekomen. Er zal vooral naar amateurspelers uit de omgeving van Oss gekeken worden. Van Zwam zegt dat hij nog niet weet of er spelers uit deze regio met hem mee zullen gaan naar TOP Oss. Wim van Zwam voerde de af gelopen weken verschillende gesprekken met de Brabantse club en lichtte het bestuur van Katwijk dinsdagavond in over zijn vertrek. De spelersgroep werd gisteravond ingelicht. TOP Oss maakte toen het nieuws bekend op een perscon ferentie. Van Zwam is blij dat Katwijk alle medewerking verleent aan zijn overgang. „Ik ken genoeg verenigingen die dat niet zou den doen. Uiteindelijk kun je dan als trainer toch wel weg, omdat het gaat om een positie verbetering. Maar dan is er een DEN HAAG GERARD BAAS „Het moet wel heel gek gaan lo pen, willen we geen kampioen worden", zei KRV-trainer Mart de Groot na de belangrijke 2-0 overwinning van zijn ploeg te gen PEC Den Haag. KRV heeft met twee duels te gaan vier punten voorsprong op Vitesse Delft, dat afgelopen zaterdag tegen hetzelfde PEC twee pun ten verspeelde. „En ze hadden de week daarvoor gewonnen van Voorschoten, dus ik had er een hard hoofd in", aldus De Groot die tot zijn opluchting zag dat zijn mannen vanaf de eerste minuut het heft in han den hadden. „Het moest op die manier, want PEC mag je niet in de wedstrijd laten komen. Mijn jongens hebben de tactiek perfect uitgevoerd." Voor KRV scoorde Carlo van de Zalm na een solo-actie in de eerste heflt de openingstreffer. Hans Rovers deed vlak na rust het duel op slot toen hij na goed werk van André de Best voor 2-0 zorgde. Dat was de ge nadeklap voor de Hagenaars, die direct daarop enkele be langrijke spelers wisselden. PEC heeft uitzicht op een periodeti- tel, maar komt ook nog in aan merking voor degradatie. „Het duel was daarna gespeeld. We hadden veel kansen op meer doelpunten, maar die bewaren we maar voor zaterdag tegen Honselersdijk." Wim van Zwam gaat zijn ideaal verwezenlijken bij TOP Oss. arbitragezaak voor nodig, en ik weet niet of ik het dan gedaan zou hebben, ook omdat wij nog kampioen kunnen worden. Maar gelukkig is het niet zo ver gekomen. De club heeft me wel gevraagd om mee te helpen zoeken naar een nieuwe trai ner. Dat zal ik ook doen. We proberen het zo snel mogelijk te regelen, dat is ook het beste vooi de spelersgroep. Er zijn wel mensen gebeld, er zijn er ook genoeg die interesse heb ben. Maar het probleem is dat de meeste afspraken al vast lig gen." Voor dit seizoen werkte Wim van Zwam vier jaar bij de Leid- se hoofdklasser UVS. Hij werd FOTO KEES VAN HOOCDALEM acht jaar geleden als trainer kampioen met Quick Boys, maar moest daar toch weg. Van Zwam ging naar de Veenen- daalse hoofdklasser GWV en daarna naar ARC, waar hij in zijn tweede jaar werd ontsla gen. Bij.TOP Oss volgt hij Jan Versleijen op, die geen perspec tief meer zag bij de club. 'En als ze niet meteen weggaan, dan heb ik wel een mobieltje om de politie te bellen LEIDERDORP JANET VAN DIJK De Leiderdorpse voetbalclub RCL neemt harde maatregelen tegen mensen die racis tische opmerkingen maken. Zij krijgen een brief waarin staat dat zij niet meer welkom zijn op het complex. Een afschrift van de brief wordt gestuurd naar de politie. Dat kondigt voorzitter Peter Loesberg aan in De Roodwitter, het clubblad van RCL. De actie van de voorzitter is ingegeven door de gebeurtenissen op zaterdag 18 maart, de dag dat RCL kampioen werd van de derde klasse. Een aantal spelers van te genstander Duinoord wilde na de rust in eerste instantie niet meer voetballen, van wege discrimiperende opmerkingen die langs de lijn werden gemaakt. Loesberg schrijft in het clubblad dat hij niet weet wie de opmerkingen maakte. Maar, schrijft hij, ik 'heb begrepen dat an deren dit wel weten'. Hij wil die personen benaderen om te horen wie de schuldigen zijn en die vervolgens de toegang ontzeg gen. „Weet wel dat het niet uit zal maken wie hij of zij is. Ook al betreft het leden die langdurig lid zijn, een functie bekleden of jarenlang trouw supporter zijn geweest." Loesberg doet in het clubblad ook het verzoek aan RCL'ers om het bestuur op de hoogte te brengen wanneer zij racistische uitlatingen horen. Daarnaast verzoekt de voorzitter de mensen die zich schuldig ma ken aan 'dit walgelijke gedrag' voortaan weg te blijven en op te zeggen als lid. „Hij- zij kan van mij de reeds betaalde contri butie terugkrijgen, want dergelijk geld is bij mij niet welkom, voor mij stinkt het", schrijft Loesberg. De voorzitter heeft zijn excuses aangebo den aan Duinoord, 'namens de vereniging en mezelf. „Waarom, omdat ik zeker weet dat dit groepje engerds niet spreekt na mens de vereniging. Wij staan hier niet achter, nee wij zijn daar fel tegen." In een toelichting vertelt de voorzitter dat hij nog niet weet wie de boosdoeners zijn. „Ik ben er wel mee bezig, maar ik denk toch dat er een bepaalde drempel is om na men te vertellen. Ik hoop in elk geval dat hier een preventieve werking vanuit gaat." De voorzitter is ook van plan om direct op mensen af te stappen als hij zelf of via anderen hoort dat zij racistische opmerkin gen maken. „En die mensen zal ik dan on middellijk wegsturen. Daar heb ik geen en kele moeite mee, of het leden zijn of niet- leden. En als ze niet meteen weggaan, dan heb ik wel een mobieltje om de politie te bellen." Inmiddels heeft Loesberg de kwestie ook besproken met burgemeester Zonnevylle. De gemeente Leiderdorp wil kijken of er geld is om anti-discriminatieborden te plaatsen rond de sportvelden, net zoals on langs in Leiden is gebeurd. Zaterdag 8 april 2000 Leiden Road Runners Club Voorschoterweg (bij Bastion Hotel) Leiden 6e gezamenlijke training voor de deelnemers van het Leidsch Dagblad Marathonteam. Programma 9.00 uur Welkom met koffie en thee, omkleden Voorlichting over "hardlopen bij warm weer" door dr. Jaap van der Leden. 10.45 uur Begin training: warming up, loopscholing. 11.00 uur Uitdelen trainingsschema, douchen en verkleden. 11.30 uur Einde clinic Verzoek aan onze deelnemers: kom a.u.b. zoveel mo gelijk met de fiets of gezamenlijk per auto (carpoolen is gezellig en voordelig). Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23