OZB Oegstgeest omhoog I luurt vreest overlast verkeer bij winkelcentrum Wassenaar krijgt twee keer zoveel wijkagenten Regio >a Hypersnelle internet pc met gigavoordeel. f 1.749,- Kolman mag door met 'vage' ouderennota business center Ook voor computers gaat u voortaan naar het Business Center Tien maanden cel - geëist tegen verkeerscrimineel Politiek akkoord met verhuizing volkstuinen - 'SDAG 5 APRIL 2000 'vers Deijnootschool mag verhuizen schoten De procedure voor verplaatsing van de Gevers nootschool naar de Koninklijke Marinelaan kan beginnen. foorschotense raadscommissie voor middelen ging gister- id akkoord met de vérhuizing. Het oude gebouw van de Ge- }eijnoot aan de Schoolstraat voldoet niet meer aan de ei- an de tijd. Een haalbaarheidsonderzoek naar vervangende [vbouw aan de Koninklijke Marinelaan leverde geen bezwa- p. Naar verwachting kan na de zomer een bouwvergun- worden afgegeven. ^handelaar spant kort geding aan jiDORPDe aanvraag voor het kort geding van vishandel Ou- jand tegen de nieuwe viskraam op de Statendaalder is de Tuit. Begin volgende week is.de datum van de zitting be- 1 verwacht jurist M. Terdu. In dat kort geding eist Ouwe- dat concurrent Ruizendaal zijn handel onmiddellijk kt. Er is sprake van 'overbewinkeling' en geen plaats voor i aanbod van vis, stelt de jurist. Eerder heeft Ouwehand ook jn bezwaarschrift bij de gemeente ingediend. De behande- Haarvan is op 14 april. Toch wil Terdu daar niet op wach- LDan zijn we zo twee maanden verder." De onroerendzaakbelasting (OZB) in de gemeente Oegstgeest stijgt de komende jaren met elf procent. Vo rig jaar werd nog uitgegaan van een verhoging van drie procent. Een bezitter van een woning van drie ton is vol gend jaar 94 gulden meer kwijt. Ook huurders krijgen te maken met een lastenverzwaring, variërend van 21 tot 42 gulden. Burgemeester en wethouders stelt de OZB- verhoging voor in de voorjaarsnota. oegstgeest pen met de reeds ingezette be- suzanne barbier zuinigingen op welzijnsgebied. De stijging heeft volgens Smits- Aan verhoging valt volgens loo met name te maken met de WD-wethouder Smitsloo (fi nanciën) niet te ontkomen, on danks het feit dat Oegstgees meer geld heeft gekregen ui het gemeentefonds. Dankzij di extraatje kan de gemeente stop vijf ton, die Oegstgeest nodig heeft voor de uitvoering van de Wet Voorzieningen Gehandi-i capten (WVG). „Wij zien geen andere mogelijkheid. Maar de raad moet beslissen. Het zou kunnen dat de raad zegt: dan moeten we, om maar wat te noemen, een rotonde schrap pen. Dan gaat de OZB niet om hoog. Maar wij als college vin den het niet te verantwoorden om het geld ergens anders van daan te halen." Smitsloo vindt dat het college de OZB-verhoging nog binnen de perken heeft weten te hou den. ,,Ik denk dat het relatief wel meevalt, wat inwoners van Oegstgeest betalen. Zeker als je het vergelijkt met wat men lan delijk betaalt." Steeds meer Oegstgeestena- ren doen een beroep op de WVG voor aanpassingen aan de woning en speciaal vervoer. De rijksbijdrage die de gemeente krijgt was de eerste jaren wel, maar nu lang niet meer toerei kend. De gemeente verklaart de snel toegenomen vraag onder meer door de voorlichting die gehandicaptenplatforms, maar ook de gemeente zelf maken voor de mogelijkheden die de WVG biedt. In de voorjaarsnota stelt het college dat de WVG 'een mo lensteen' is waarop de gemeen te zich moet bezinnen. Gedacht wordt om de kosten voor ge handicaptenvoorzieningen te delen met omliggende gemeen ten. Zo zou er samen een vorm ieest ane pieter wisse iewoners lieten gemeen- irchitect Hag gisteravond dat zij no_g hun twijfels n bij onderdelen van de bouwplannen voor het j jeestse winkelcentrum Voort. Ze vrezen een ver- >rd uitzicht vanuit wonin- het Haakcomplex en een ne van verkeer, jemeester Timmers, wet- ir Smitsloo (ruimtelijke ing), architect Hag, Win- eggingen Nederland (ei- van het winkelcentrum Voort) en het overleg vorm van buurtbewoners en 0I"dliers maakten tijdens een TTe^atie-avond een tevreden Een van de winkeliers, er Zalm, sprak zelfs van mcaakte harmonie'. Dat is maèns anders geweest. Eer bouwplannen leidden tot ruzies tussen de be ien. architect heeft in samen- c met het overlegplatform blo nieuwbouwplan bedacht orziet in de bouw van een ekte winkelpassage op de de huidige promena- 'nofear bovenop komt ruimte ste ;en bibliotheek en een on- eV$men voor volksuniversi- O. Op de hoek van het ^bex komt een woontoren °1 :even etages, die plaats aan 69 appartementen, inkelaanbod wordt uitge- met 3000 vierkante meter, rtbewoners hebben nog stortvloed aan kritische jfii, bleek gisteravond. Zo (jj. Holleman zijn beklag de woontoren op de ver fde passage, die het uit- zicht vanuit zijn huis deel be lemmert. „Als die toren daar komt, wat ik zo goed als zeker acht, span ik een planschade procedure aan. Mijn huis daalt een stuk in waarde." Voor alle bewoners met uitzicht op de nieuwe, grotere ppssage krijgt het dak een groen uiterlijk. Het dakterras wordt voor bewoners toegankelijk. Gemeente-ambtenaar Den Ouden, sectordirecteur bou wen, zegde toe dat er een nader onderzoek komt naar alle wind en zoneffecten die nieuwbouw met zich meebrengt. Verder kijkt hij op verzoek van de be woners naar een oplossing voor gevaarlijke situaties rond fiets stroken bij parkeerplaatsen en oversteekplaatsen. „Er is ruimte om te komen tot een voor ie dereen acceptabel verkeers plan", aldus Den Ouden. Bewoners van niet direct aan het gebied grenzende straten vrezen verkeersoverlast. „De huizen in onze straat zijn niet gefundeerd en staan praktisch bovenop de eenrïchtingsweg die het Lange Voortcomplex voor een deel ontsluit. Onze huizen zullen verzakken als er meer verkeer komt", zei be woonster J. Nieuwenhuis. De heer Jongman sprak, als een van de vertegenwoordigers in het overlegplatform, van een zeer geslaagde avond. „Het ge voel dat dit project in goed overleg tot stand is gekomen overheerst. Het is nu duidelijk dat geen collectieve belangen worden geschaad en dat voor redelijke individuele bezwaren wordt gezocht naar individuele oplossingen", aldus een tevre den Jongman. Wethouder Smitsloo (midden) en buurtbewoners bespreken de gevolgen van de nieuwbouw bij winkelcentrum Lange Voort, een maquette van architect Hag. Toshiba Equium 3100 Desktop pc Intel Celeron 500 MHz processo 64 MB intern geheugen, S GB harde schijf. 40 speed cd-rom geluidskaart. Mini tower model. Windows 95 of 98 naar keuze. Inclusief: 17-inch monitor, intern 56k. modem, Corel Wordperfect suite 8 Planet Internet proefabonnement. Internet pc excl. BTW) (f 2 055.- incl. BTW) op op DE ZAAK VOOR ONDERNEMERS Direct bestellen? Bel 0800-0403 leiderdorp jaap van sandijk Wethouder Kolman heeft welis waar met haar seniorennota een 'rammelend, onduidelijk en vaag' stuk afgeleverd, toch mag zij van de Leiderdorpse politiek door op de ingeslagen weg. Tijdens een commissiever gadering had gisteravond uit eindelijk alleen D66 onoverko melijke bezwaren. Kolman kreeg tijdens het be gin van de discussie een groot deel van de commissie en de publieke tribune over zich heen, maar wist tenslotte de politiek te overtuigen dat de nota, die 'richtinggevend' is voor het ouderenbeleid in de komende jaren, slechts een eer ste aanzet is. „Dit is een kader nota, geen uitgewerkt verhaal. Daar is meer onderzoek en tijd voor nodig", reageerde zij op de kritiek van vooral de oppositie partijen. Eerder vroeg AOV/Unie 55 +-raadslid A. Roeberding zich af wat hij 'aan moest met het stuk', noemde GroenLinkser C. Honneff het een 'los zand-no- ta' en vroeg CDA'er G. Hoger- vorst zich af, waarom de knel punten van het ouderenbeleid nergens in het stuk te vinden waren. Van de collegepartijen was de PvdA het meest positief Afrika centraal op anti-discriminatiedag in Leiderdorp Afrika is het continent dat za terdag 8 april centraal staat tij dens de anti-discriminaliedag in gebouw de Sjelter in Leider dorp. Deelnemers kunnen djembé spelen, of luisteren naar sprookjes van verhalen verteller Winston Anansi. Ook is er een workshop Afrikaanse dans van Tam Tam d'Afrique aux Ailleurs, met de Senegalese Mamadou 'Pape' Seye als do cent. De bijeenkomst in het ge bouw aan de Heemraadlaan begint om 13.00 uur. over het werk van de WD-wet houder. ,,Ik neem afstand van al dat getob", sprong O. McDa- niel voor Kolman in de bres. „Dit is geen beleidsnota, maar het begin van een proces", al dus de sociaal-democraat. „Als de aanbevelingen daarin straks worden verwerkt, is dit docu ment een goede start." Namens de Stichting Plus punt - die het ouderenwerk in Leiderdorp uitvoert - en de Ad viescommissie Ouderen liet woordvoerder De Bruin vanaf de publieke tribune weten dat de nota weliswaar vol goede voornemens staat, maar dat een concreet werkplan met ac tiviteiten ontbreekt. Commissielid Honneff vond dat de' nota te veel aandacht schenkt aan vitale senioren, ter wijl de grote groep hulpbehoe venden er bekaaid afkomt. Ook de precieze rol en status van de Stichting Pluspunt was voor een aantal partijen onduidelijk. Kolman beloofde rond de zo mervakantie met nadere aan vullingen op de nota te komen, waarna de commissie de wet houder alsnog groen licht gaf. Alleen D66 zag daar geen reden toe. „Dit is geen startnotitie. De gemeente kan pas een rol spe len als ze zelf een visie heeft", aldus T. Veugen. den haag/voorschoten Het heeft er alle schijn van dat de 43-jarige Rijnsburger die gisteren bij de Haagse rechtbank terechtstond we gens schuld aan een ernstig ongeluk op rijksweg A44 in Oegstgeest, liegt alsof het ge drukt staat. Hij zegt dat hij niet in zijn eigen auto zat op het moment van het ongeluk. Maar zijn maat die de schuld op zich nam, heeft zijn han den inmiddels overtuigend in onschuld gewassen. Die is vorig jaar zelfs al veroordeeld door de Haagse politierech ter, omdat hij valselijk be weerde dat hij de bestuurder was en zodoende de 43-jarige Rijnsburger buiten schot hield. Op zaterdagnacht 5 okto ber 1997 ramde de dronken mannen na een bezoek je aan het café met 160 kilometer per uur een auto die met pech op de vluchtstrook van de A44 stond. Een vrouw in die auto raakte levensge vaarlijk ge wond (rug letsel), moest maanden revalideren en kan haar oude werk nooit meer doen. De eigenaar van de auto maakte zich schielijk uit de voeten evenals een andere zwaar beschonken inzittende, een man die later in verwarde staat 500 meter van het onge luk langs de snelweg werd aangetroffen. Het beeld dat uit de getuigenverklaringen en vaststaande feiten ont staat, is dat de 43-jarige Rijns burger, de eigenaar van de auto, naar het café vluchtte en zijn vriend (de 30-jarige Rijnsburgcr) over het ongeluk vertelde zonder te reppen over de zwaar gewonde. Omdat de eigenaar van de auto al een rij-ontzegging had, bood de vriend aan de schuld op zich te nemen. De volgende dag ging hij inder daad naar het politiebureau om zichzelf aan te geven. Maar een week later trok hij die aangifte weer in, omdat hij van zijn vader 'op zijn donder had gekregen'. Die had hem voor gek verklaard, dat hij de schuld van zo'n drama op zich had genomen. Zijn zoon zou later trouwens ook kunnen aantonen, dat hij niet de bestuurder was ge weest: hij zat op het moment van het ongeluk in een taxi, zo kon een taxi-chauffeur be vestigen. De 43-jarige Rijnsburger hield gisteren vol dat zijn maat die nacht de auto had bestuurd. Het hele verhaal over de schuld op zich ne men was verzonnen volgens de verdachte. De rechtbank hield de verdachte gisteren nadrukkelijk voor, dat zijn verhaal 'volstrekt ongeloof waardig' was. Wat theoretisch nog wel had gekund was dat de zwaar beschonken man die langs de snelweg was gevonden, een man van wie vaststaat dat hij in de auto heeft gezeten, de bestuurder was geweest: deze man kon zich door de drank niets meer van het hele onge luk herin neren. Maar die man kreeg niet de schuld van de verdach- Rechtbank vindt verhaal van verdachte volstrekt ongeloofwaardig te. Die inzit tende is overigens al veroordeeld door de po litierechter wegens het in hulpelo ze toestand achterlaten van een slachtoffer. Hij werd daarbij door de politierechter als in zittende aangemerkt en niet als bestuurder. De man kreeg een werkstraf van 100 uur. De 30-jarige Rijnsburger die aan vankelijk de schuld op zich nam werd vorig jaar veroor deeld tot een boete van 1500 gulden en een maand voor waardelijke celstraf wegens het afleggen van een valse verklaring bij de politie. Tegen de Rijnsburger eiste officier van justitie M. Horst man gisteren wegens schuld aan zwaar lichamelijk letsel tien maanden cel en vijf jaar rij-ontzegging. Ze noemde de verdachte een ware 'ver keerscrimineel'. Ze wees de rechtbank op de, diverse rij ontzeggingen die de verdach te de afgelopen jaren kreeg wegens rijden onder invloed. Ten tijde van het ongeluk liep er nog een rij-ontzegging van twee jaar wegens doorrijden na een aanrijding. Verdachtes raadsvrouw Ottens vroeg vrij spraak wegens gebrek aan bewijs. De rechtbank doet op 18 april uitspraak. Verenigingen tevreden over plan jaap van sandijk De Leiderdorpse politiek staat positief tegenover de door bur gemeester en wethouders voor gestelde 'herschikking' van volkstuincomplexen. Om gedu peerde tuinders van het com plex De Buitenkant, dat voor de verbreding van de A4 moet ver dwijnen, op te vangen, krijgen zij een nieuwe stek op het uit te breiden terrein van De Bloem hof in De Bloemerd. De 56 volkstuinen in de Kalkpolder, vlakbij de Doeshaven, krijgen naar alle waarschijnlijkheid een nieuwe plek in de Munniken- polder. De tuinders van de Kalkpol der moeten verhuizen omdat de gemeente op die plek huizen en sportaccommodaties wil bouwen. Dat is nodig om geld te verdienen voor een betere in passing van de A4. De politiek prees tijdens een commissie vergadering wethouder Mol- kenboer (PvdA) voor zijn voor stel aan de drie volkstuinvereni gingen. „Het gaat hier om een sociaal gebeuren. Goed dat dit ter hand wordt genomen", zei R. Vons (GroenLinks). Molkenboer benadrukte dat het 'in de eerste plaats gaat om het verschaffen van duidelijk heid aan de volkstuinders'. Hij gaf aan dat de verdere details van het plan nog moeten wor den ingevuld. „Het gaat er nu om, dat het 'tuinen' behouden kan blijven", aldus Molkenboer. Ook de volkstuinverenigingen zijn tevreden over het plan. Wassenaar krijgt meer blauw op straat. Het aantal wijkagenten wordt dit jaar uitgebreid van drie naar vijf of zes. Dat staat in het jaarverslag 1999 van de Wassenaarse politie. Het aantal inbraken in huizen in Wassenaar is vorig jaar flink gestegen ten opzichte van 1998, zo blijkt uit het jaarverslag. Tegen 145 inbraken in 1998 stonden er vorig jaar bijna 200. Aanvan kelijk hielden dc inbrekers zich nog redelijk koest: tot en met juli kreeg de politie 'slechts' 76 aangiften binnen. Maar vanaf augustus waren 122 woningen het doelwit van inbrekers. De po litie wil proberen het tij tc keren door nog meer voorlichting te geven over inbraakpreventie. Ook wil de politie zich extra inspannen om de daders te pakken. Vorig jaar werden slechts 16 van 198 woninginbraken opgelost. Terwijl het aantal inbraken in huizen sinds 1993 een stijgende lijn vertoont - uitschieter was 1994 met 227 inbraken - daalt lu i aantal diefstallen uit auto's in Wassenaar gestaag. Vo rig jaar werden 117 auto's opengebroken. Begin jaren negentig noteerde de politie jaarlijks nog meer dan 200 inbraken in auto's.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17