Verbolgen Cruijff is Ajax zat 'Ik wil niet weg en ik moet niet weg' chakers Oegstgeest '80 stoten LSG uit bekertoernooi Sport Zaalclubs willen aparte 'molestatie-competitie' ov SCOREbord ACHTERIijn Central Park SD/ DAG 4 APRIL 2000 anklager buigt zich over PSV - AZ De aanklager betaald voetbal buigt zich over de gebeur- ssen tijdens PSV - AZ, afgelopen zaterdag. Hij heeft tv-beel- van het duel opgevraagd. In de 60ste minuut ontaardde het in een massale vechtpartij nadat AZ-verdediger Wijker op middenveld PSV'er Bouma ten val bracht. Uiteindelijk kreeg AZ-verdediger Lee de rode kaart van scheidsrechter aap. Alle andere spelers, waaronder PSV-spits Bruggink, die sloeg, en zijn ploeggenoot Van der Weerden, gingen vrij uit. aandacht van de aanklager zou vooral uitgaan naar het ge- 7 van Bruggink. Onlangs werd Vitesse-spits Van Hooijdink vier duels geschorst op basis van tv-beelden. X) Den Haag in geldnood haag ADO Den Haag heeft een tekort van ruim één mil- gulden. Algemeen directeur Govard Slooters wijt de pro- nen aan de tegenvallende inkomsten uit sponsoring en re es. ,,Die hebben natuurlijk een oorzaak: de tegenvallende rtieve prestaties in de eerste plaats. Maar ook de negatieve liciteit als randdebielen zich rond onze wedstrijden weer misdragen." Er zijn schulden bij het CFK-fonds (pensioe- bij de gemeente Den Haag en enkele andere crediteuren, gemeentebestuur beraadt zich vanavond over de wijze irop het de noodlijdende club kan helpen. idol wint eerste rit Baskenland rEMassimo Codol heeft de eerste etappe in de Ronde van :enland gewonnen. De Italiaan, rijdend voor Lampre, ver- g in de sprint zijn landgenoot Stefano Garzelli en de Zwitser Zberg van Rabobank. De rit over 130 kilometer begon en igde in Onate. Bij het doek van de laatste kilometer zette ol aan. Hij bleef uit de greep van het peloton, dat op vier se- den volgde. Beste Nederlander was Karsten Kroon als alfde. Michael Boogerd kwam als 42ste binnen. masson mist minimaal één duel •erdam Jon-Dahl Tomasson doet komend weekeinde niet in de thuiswedstrijd van zijn club Feyenoord tegen FC rcht. De Deen blijkt enkele gewrichtsbanden in de rechter- luder te hebben verrekt. Zondag, in de uitwedstrijd bij RKC, zijn schouder uit de kom. Afhankelijk van het herstel moet lasson mogelijk nog meer wedstrijden missen. Ploeggenoot Cruz, die gistermorgen wel meetrainde, onderging in het enhuis een algehele medische controle. Bij de Argentijnse aller werd bloed afgenomen, dat drie dagen op kweek moet n voor het resultaat bekend is. Paul Bosvelt heeft aan de strijd tegen RKC een blessure aan de binnenband van een 1 overgehouden en is een twijfelgeval voor het duel met jcht. Trainer Leo Beenhakker kan in die wedstrijd in ieder tl niet beschikken over Gyan (interlandverplichtingen met ma) en de geschorsten Rzasa en Van Wonderen. jbrselassie maakt rentree in Hengelo c De Adriaan Paulen Memorial kan ook in de achttiende Fe, die zondag 28 mei in Hengelo wordt gehouden, pronken [Haile Gebrselassie. De 26-jarige Ethiopiër is volledig her- I van een blessure aan de achillespees van zijn linkervoet en p de stad waarvan hij ereburger is zijn rentree maken. „Ik [in januari de training hervat. Er zijn geen-problemen t", zei hij gisteren bij een presentatie van zijn sponsor in de (se plaats Ulm. Gebrselassie is in het Fanny Blankers Koen- jon kind aan huis. Hij verbeterde op de sfeerrijke baan de lopen jaren vier wereldrecords, op de twee mijl, de 5000 fcr en de tien kilometer (twee keer). [M doet intrede in schaatssport geveen Verzekeringsbedrijf TVM doet zijn intrede in de [atssport. Mogelijk volgend seizoen al met een langebaan- Ig, maar in elk geval in het seizoen 2001/2002 met een mara- Iploeg. Het bedrijf dat tot vorig seizoen een wielerploeg fisorde, is met diverse partijen in gesprek. TVM onderhan- onder meer met Sanex over een overname van die ploeg, ar er zijn meer contacten", aldus commercieel directeur h Bos van TVM. ,,Als we iets in het langebaanschaatsen wil- loen, moeten we daar nu inspringen, want nu tekent ieder- contracten voor twee jaar, tot en met de Olympische Spelen Salt Lake City in 2002." Bos verwacht binnen twee weken F duidelijkheid te kunnen verschaffen over de plannen. §V - Early Bird: nog 2 minuut 41 tLï De basketballers van MSV spelen morgenavond een wel kort duel. De promotiedivisionist uit Noordwijk moet nog minuten en 41 seconden spelen tegen Early Bird. De wed- 8 werd een paar weken geleden gestaakt bij een stand van B3 in het voordeel van MSV. De scheidsrechters van dienst Dten toen het duel af te blazen wegens 'wanordelijkheden piverse spelers'. Beide ploegen begrepen toen al niet waar- te niet verder mochten. Tegenstander Early Bird moet voor rappe drie minuten uit Purmerend komen en mag dan pro- n de achterstand van acht punten goed te maken. rotterdam gpd Rond het trainingsveld rijden auto's af en aan. Mensen stap pen uit en maken een praatje. De discussies laaien soms op. Her en der valt zelfs een onver togen woord. Het is het gebrui kelijke tafereel naast de Kuip. Het is weer drukker dan nor maal bij de training van Feyen oord. Dat kan twee dingen be tekenen: of het gaat heel goed of het gaat minder met de club. Na het 2-2 gelijkspel bij RKC gaat de laatste variant op. Een aantal bezoekers heeft de Rotterdamse selectie eerder de ze morgen de meest vreselijke ziekten toegewenst. De Feye- noorders hebben de dreigende taal voor kennisgeving aange nomen, terwijl de politie onop vallend een oogje in het zeil houdt. Nog geen 24 uur eerder, bij terugkomst uit Waalwijk was het niet anders. En het was niet Konterman begrijpt emotionele reacties Feyenoord-aanhang de eerste keer. „De dag na Olympique Marseille kwamen er een paar gasten tijdens de training langs," herinnert Bert Konterman zich. „Die mensen begonnen ook te schelden. Dat schijnt er tegenwoordig bij te horen. Het zal wel." De barometer in de Maasstad is de laatste weken hard van stand veranderd. Waar eind fe bruari de wijzer nog 'mooi' aangaf, daar nadert de kwalifi catie 'storm' deze weken met harde schreden. De overwin ning bij Lazio lijkt al weer ver geten. Konterman: „Als het minder gaat zoeken de mensen zondebokken. De eerste men sen die in aanmerking komen zijn de personen die verant woording durven te nemen. Bij Feyenoord is dat vaak de voor zitter. Maar de club heeft ook binnen het elftal spelers die een standpunt innemen. Dat is het goed recht van die jongens. Supporters reageren daar - als het slecht gaat - emotioneel op." De 29-jarige verdediger doelt op de spreekkoren die zondag avond in Waalwijk werden ge bezigd. Daar zong de aanhang 'Ga maar naar het buitenland', 'Laat zien dat je het shirt waard bent' en 'Werken voor je geld'. „Ik heb later begrepen dat niet iedereen achter die liederen staat. Het is een gedeelte dat de boventoon voert en dat horen anderen," weet Konterman een dag later. „Kijk, ik begrijp be paalde dingen best. Het is alle maal emotie. Vier weken gele den, na Lazio, werden we met applaus ontvangen, waren we geweldig. Ook dat is voetbal. Het kan allemaal snel omslaan. Dat hoort ook bij Feyenoord. Er is altijd veel commotie. Voor ons spelers is dat, in deze da gen, minder leuk." Na afloop van de wedstrijd bij RKC bedankte slechts een gedeelte van de Feyenoord-spe- lers de meegereisde aanhang. Ook Konterman liet het vaste ritueel voor wat het was. Als je tijdens een wedstrijd dergelijke liederen over je heen krijgt, dan ben je het als voetballer even zat. Dan ben je zeker direct na noordwukerhoutJan Hoogewerf was de man van de avond. Hij zorgde voor een daverende verrassing door tijdens een demonstratie van wereldkampioen Phil Taylor en de Haagse prof Roland Scholten een potje 501 te winnen van Scholten. De twee topdarters bonden op voorspraak van een van hun sponsors gisteren de strijd aan met twintig plaatselijke darters in café 't Buytenbeentje in de Noordwij- kerhoutse Zeestraat. Daarna speelde het duo een onderling duel dat door Taylor (die onlangs in Wembley amateurwereldkampioen Ray mond van Barneveld kansloos liet) glansrijk werd gewonnen. Niet verwonderlijk want dartsmiljonair Taylor speelde het afgelopen jaar 52 internationale toernooien waarvan hij er vijftig won. FOTO HENK BOUWMAN den haag/leiden gpd In het zaalvoetbal moet een aparte 'moles tatie-competitie' komen. Daarin moeten teams gezet worden die schuldig zijn be vonden aan molestaties. Ook gedurende een lopend seizoen moeten teams die over de schreef gaan in deze competitie gezet kunnen worden. Dit opvallende pleidooi is afkomstig van een 25-tal zaalvoetbalverenigingen uit het KNVB-district West 3 (regio Leiden-Den Haag). De clubs waren het er ook over eens dat verenigingen waarvan een zaalteam niet opkomt voor een duel, veel harder ge straft moeten worden. De huidige boete voor dat vergrijp, 75 gulden, moet omhoog. Bovendien moet het betrokken elftal winst punten inleveren. Nu is het voor clubs veel te eenvoudig wedstrijden af te zeggen. De voetbalbond moet het beleid wijzigen dat het niet insturen van een verklaring inzake geest '80 heeft de kwartfinale van tndelijke bekertoernooi bereikt, am won met 3-1 van het Leidsch nootschap (LSG). In de inale ontmoet Oegstgeest '80, Is in de laatste twee bekertoer- Magnus/BSG. De vorige twee erloor Oegstgeest. De KNSB-be- ms van Oegstgeest '80 en het aren tot de laatste zestien door- tgen door in de tweede ronde tievelijk DD en de Delftse Club met 3-1 te verslaan. ■coach Raoul van Ketel wilde de opstelling van LSG tegen leest '80 niet prijsgeven en nep jbgenoten op (onder andere via om toch vooral bij de strijd fZig te zijn en zijn team aan te OCn gen Tientallen LSG'ers gaven •hoor aan, maar het heeft niet ïSen<fc baten. Konings geeft grootmeesters behoorlijk partij. In de meesterklasse competitie versloeg hij onlangs nog GM Ian Rogers en ook de partij tegen Predrag Nikolic van Oegstgeest '80 verliep weer redelijk voor hem. Ko nings begon voorzichtig aan een aan val op de koningsvleugel, maar zag een kleine combinatie op de damevleugel over het hoofd, waarbij Nikolic een pi on buit maakte. Nikolic wikkelde daar na af naar een toreneindspel dat ge ruisloos door hem werd gewonnen (Nikolic is berucht om z'n slopende eindspelzittingen) Aan het tweede bord speelde de jon ge LSG'er Frank Erwich (op de lijst ge klommen naar een rating van 2299). Zijn tegenstander, IM Nebosja Nikolic, .probeerde zo snel mogelijk de theore tische paden te verlaten. Erwich rea geerde vindingrijk met een kansrijk pi onoffer. Nebosja Nikolic nam de handschoen op en 'keepte' zijn stel ling. Heel langzaam wist Nikolic zich uit z'n omsingeling te bevrijden en hij verwierf net als zijn broer een pluspi on in een toreneindspel, hetgeen hij op techniek won. Edwin van Haastert bracht de spanning terug en maakte er 2-1 van door in een Siciliaanse partij een pion en even later een loper van Anne Reedijk te winnen. De meest spectaculaire partij kwam op naam van Martin Roobol en Thomas Wil- lemze. Roobol (met de witte stukken) bleek goed op de hoogte van het Wolgagambiet. Willemze kreeg nauwe lijks compensatie voor de gambiet pion. Toch kon Roobol z'n materiële voordeel niet in winst omzetten. Hij moest winnen om er een snelschaak barrage uit te slepen. Willemze had Roobol inmiddels via een repeterend aantal schaakjes in tijdnood gebracht. Nadat beide spelers een torenoffer op het bord hadden getoverd, wist Roobol niet te kiezen tussen schaakgeven door een paardpromotie of een tweede da me halen. Met nog luttele seconden op beide klokken, miste Roobol een mat in drie en toen ging hij door de vlag. LSG'er Van Ketel: „Wij speelden niet op het niveau dat we de laatste tijd haalden. We maakten fouten en had den veel onnodig tijdverbruik. Het snelschaken bij een 2-2 stand was leuk geweest, maar dat was voor ons het maximaal haalbare." Leidse bond In het bekertoernooi van de LSB wer den de kwartfinales gespeeld. Een Kat- wijks jeugdteam won met 4,5-3,5 van Leithen door een rekenfout van team leider Jerry Bey senior. Hij liet Bey ju nior doorspelen in een remisestelling met zetherhaling. Bey junior verloor. Bij remise was Leithen doorgegaan op bordresultaat. Het LSB-bekerteam van Oegstgeest '80 bereikte de halve finale door een7,5-0,5 zege op het twee klassen la ger spelende Sassenheim. In deze wedstrijd maakte Ed Wagemans bij de afloop, ook door het resultaat, teleurgesteld. En dan lijden de goede supporters even onder de slechte. Dat is jammer, want velen zijn positief en steunen ons. Dat hebben we ook hard nodig." De laatste zes wedstrijden van de competitie worden zwaar voor de nummer vier van de ranglijst. De tweede plaats en dus directe kwalificatie voor de Champions League is nog altijd niet uit zicht. Het humeur binnen de Feyenoord-selectie was op de training zelfs heel opgewekt. „De laatste weken zit even al les tegen," beseft Bert Konter man. „Het is nu zaak om er met z'n allen de schouders onder te By, trekking I HO 15-16-2 LUU. 39 -45 PRIJSVRAGEN i maandag 3 april: - 20 - 29 - 30 - 32 - 34 - [39-45-51-55-58-70-73- Jonder voorbehoud) j: le prijs: geen winnaar, 2e prijs: [ars. elk bruto f 50 000,00, 3e (winnaars, elk f 1000,00. 4e prijs: [naars, elk f 250,00, 5e prijs: jinnaars. elk f 25,00, 6e prijs: Imnaars. elk f 10,00, 7e prijs: winnaars, elk f 5,00. |l. 6 cijfers goed: geen winnaar. 5 (goed: 4 winnaars, bruto f titers goed: 26 cufers I. 3 cijft 100,00. 2 cijfe 0.00. 277 win- goed: elk f Cf beker, halve finale. Gueugnon - f 2-2 na verlenging, Gueugnon jtraf schoppen. Finale: Gueugnon - ht Germain. I Tottenham - Middlesbrough: 2- Straffen betaald voetbal: Eén wedstrijd ge schorst: Van Leerdam, Dassen (Helmond Sport), Allach, Polak (Excelsior), Stefano- vic (Vitesse), Jalink (Dordrecht '90), Jans sen. Schoenmakers (FC Groningen), Rose. Persijn, Molenaar (FC Volendam), Van Wonderen, Rzasa (Feyenoord), Kolmschot (Heracles). Pothuizen (NEC). Van Bommel (PSV). Hellemons (RBC). Kalezic (RKC Waalwijk), Van der Luer (Roda JC). Ra- domski (Heerenveen), Van der Meer (Spar ta), Aerts (Telstar). Van Roosmalen (TOP Oss). WK kwalificatie. Centraal-Amerika. eerste ronde, Groep A Guatemala - El Salvador 0- 1 Groep B: Panama - Honduras 1-0 Cairi- bisch-district. tweede ronde, eerste wed strijd: Trinidad - Dominicaanse Republiek 3-0, Cuba - Suriname 1-0. PAARDENSPORT 1.23,3, 2. Meevaller 3 Normen Vryenes- se Tweede koers, 1720 m 1 Kairos Ha nover (A. Suykerbuyk) 1.19,4, 2. Mighty Lucky 3. Luckystar Tessel. Niet gestart: Lovely Kes. Derde koers. 2060 m: 1 Marty (I. Klappe) 1.18,7, 2. Maldim Boko 3 Jos- si Tornado Vierde koers, 2060 m: 1 Nicky B (R. Pools) 1.22,0. 2 Mart Buitenzorg 3. Nestor Sydwende. Vijfde koers. 2060 m 1. Nibber F Boko (H Langeweg) 1.20,4. 2 Lesley Kroon 3 Merel. Niet gestart Mandy Dakota Zesde koers 2060 m i Space Runner (T. de Ruiter) 1.20.0, 2. Herdo 3. Ideal Fortuna. Zevende koers. 2060 m: 1Mr Svarvis (M. Groot) 1.20,9, 2. Makes Perfect 3. Lundi Dijkhoeve Achtste koers. 2060 m: 1 K.d o» Flora (J. van Strien) 1.19,8. 2. Kingly Nobo 3. In vestment 4 Te'Lega Negende koers. 2060 m 1. Jose van 't Hof (M Mol) (VSt) 6100 punten. 2 Hmgis (Zwi) 6046, 3 Venus Williams (VSt) 3280. 4 Pierce (Fra) 2643. 5. Tauziat (Fra) 2549. 6 Se rena Williams (VSt) 2488. 7. Seles (VSt) 2177. 8 Martinez (Spa) 2076. 9. Halard- Decugis (Fra) 1986, 10 Testud (Fra) 1867. 67 Boogert 499, 96 Noorlander 326. 97 Hopmans 323, 101. Oremans 294, 255 Basting 78 Mannen, Champions Race: 1 Agassi (VSt) 249 punten. 2. Kafelnikov ((Rus) 223, 3 Sampras (VSt) 218, 4. Hewitt (Aus) 187, 5. Norman (Zwe) 185, 6. Kiefer (Dui) 137, 7. Enqvist (Zwe) 136, 8. Kuerten (Bra) 134, 9 Corretia (Spa) 131, 10. Philip- poussis (Aus). Henman (GBr) 130. 31 Schalken 58. 99 Van Lottum 12. 105. Siemennk 11,111. Sluiter 10. 132. Kraji- cek, Wessels 7 Plaatsingslijst: 1 Agassi 5208, 2 Samp ras 3334, 3 Kafelnikov 2831, 4. Kuerten 2472, 5 Norman 2274. 6 Kiefer 2235. 7 Lapentti (Ecu) 1945. 8 Rios (Chi) 1887. 9 Enqvist 1770. 10. Henman 1702. 37 Krajicek 888. 47 Schalken 783. 92 Van Lottum 443. 109 Wessels 379. 112 Siemer.nk 364, 140. Sluiter 282. WIELRENNEN Mazatlan. Wereldbeker cross country. Mannen: 1 Fruet (Ita) 46,8 km in 2 24 23. 2 Hoydahl (Noo) op 0 26. 3 Fu- m.c (Dui) 1.04, 4 Dubau (Fra) 2.05. 5. zetten. Wc moeten als spelen» weer aan elkaar hangen en de klus gezamenlijk klaren. Het gr loof dat het gaat lukken is pi nog steeds. En het is ons om de eer te doen, niet om het geld Laat dat duidelijk zijn. We wa ren graag kampioen geworden en nu dat niet lukt, gaat het om de tweede plaats. De druk js misschien groter. Juist dan is het alleen maar mooier om de verwachtingen in daden om Ie zetten." Feyenoord is het enige on derwerp dat Bert Konterman op dit moment bezig houdt. Een eventueel buitenlands avontuiu is voor de verdediger niet aan de orde. „Ik wil niet weg en ik moet niet weg. Ik hoop dat dat tot de mensen doordringt. Ik heb nog een contract voor twee jaar en die periode zal ik er vol ingaan. Zo is het nu en voor al die andere verhalen koop ik niets." Adviezen over opvolging Wouters genegeerd Johan Cruijff trekt zich terug als adviseur van Ajax. Cruijff, sinds vorig jaar erelid van de jubilerende Amster damse club, maakt dat morgen bekend in zijn column in het weekblad Voetbal International (VI). De voormalige topvoetballer en -trainer is verbolgen, omdat recentelijk een aantal van zijn adviezen niet is opgevolgd. amsterdam gpd Vorige week stelde Ajax Co Adriaanse aan als de nieuwe trainer. Hij tekende in de Arena als opvolger van de ontslagen Jan Wouters een contract voor drie jaar. Het is bekend dat Cruijff niet gecharmeerd is van de werkwijze van de 52-jarige Adriaanse, die een geestver want is van Barcelona-coach Louis van Gaal. Adriaanse en Van Gaal werkten van 1992 tot '97 samen bij Ajax als respectie velijk directeur opleidingen en (zeer succesvolle) hoofdtrainer. Ze zweren bij discipline en ze gaan volgens strakke lijnen te werk. Cruijff ging als trainer van Ajax en Barcelona vooral af op zijn intuïtie. Een achtergrond als topvoetbalier (die Adriaanse en Van Gaal niet hebben) is vol gens hem voor een trainer van groot belang. Cruijff wilde de technische leiding van Ajax' A- selectie toevertrouwen aan Frank Rijkaard en Ruud Krol. Tevens had hij oud-ploegmaat Piet Keizer voorgedragen als bestuurslid technische zaken, Die post is vacant, omdat Hen nie Henrichs zich na het om slag van Wouters verantwooi delijke voelde voor het debacle rond de Utrechtse oefenmees ter en opstapte. Cruijfi liet vorige maand vei stek gaan bij het openingsweek einde van het eeuwfeest van hel 100-jarige Ajax. VI bericht op zijn internetsite dat Cruijff 'alle banden met Ajax verbreekt'. Het is onduidelijk of hij daar mee ook afstand doet van zijn erelidmaatschap. Dat viel Cruijff 6 april vorig jaar ten deel tijdens een door hemzelf opge zette gala-avond in de Arena. het niet spelen van een duel, zwaarder wordt bestraft dan het niet opkomen. Bij molestaties of het staken van wed strijden moet de KNVB zwaarder en sneller straffen. Clubs moeten ook zelf ingrijpen door de betrokkenen aan te pakken en dat ook aan de bond te melden. De KNVB had zelf tot de discussie opgeroepen gezien het nog steeds grote aantal excessen in het zaalvoetbal - met name in de Haagse regio - en de negatieve publiciteit daaromtrent. 7-0 stand een sportief gebaar. Zijn te genstander had nog slechts enkele se conden op de klok in een remisestel ling, waarna Wagemans de Sassenhei- mer een ere-halfje gunde. Utile Dulci uit Roelofarendsveen (onlangs weer gepromoveerd naar de promotieklasse) gaf titelhouder AAS behoorlijk partij. Met bloed, zweet en tranen kwamen de Aalsmeerders (na dat Utile Dulci de eerste set met 3-1 had gewonnen) door de tweede set met 1-3 te winnen op gelijke hoogte. Op een beter bordresultaat ging AAS door naar de halve eindstrijd. Voor schoten greep dit bekertoernooi.aan om de talentvolle jeugd aan het werk te zien en aan dit wedstrijdniveau te laten wennen. De vier Voorschotense jeugdspelers konden het tegen de rou tine van Daniël Noteboom uit Noord- wijk niet bolwerken. In de eerste zit ting boekten de jongeren twee halfjes en in de tweede serie een eervol 2-2, maar de Noordwijkers gaan door (3-5). Woods (Aus) 2.29. 8. Brentjens 3 44, 46 Van Mil 12.41 Klassement: 1. Fruet 299 punten, 2. Fumic 260, 3 Heller (Zwi) 260, 5. Van Dooren 250, 6 Brentjens 215 Vrouwen: 1. Sydor (Can) 33,6 km in 1.55.06. 2. Dunlap (VSt) 1 33, 3 Lebou- cher (Fra) 1 50. 13 Dorland 7 44 Klasse ment: 1 Sydor 420 punten. 2 Dunlap 400, 3 Gngson (Aus) 380, 10. Dorland 148. Ronde van Baskenland: Eerste etappe met start en finish in Onate: 1 Codol Mia) 130 km in 3.29.03. 2. Garzelli (Ita) 0.05. 3 Beat Zberg (Zwi). 4 Aebersold (Zwi), 5 Oi Luca (Ita). 6. Zanim (Ita). 7. Bolts (Dui), 8 Spezialetti (Ita). 9 Laurent Jalabert (Fra). 10 Rebellin (Ita), 12 Kroon, 42. Boogerd. 91. Boven, 99 Jonker, 133. Lotz 3 38. 140 Den Bakker 9 05 uci-ranglijst na de Ronde van Vlaanderen (tussen haakjes de vorige klassering): 1 1 Laurent Jalabert 2629 punten. 2 (3). Olano (Spa) 1676, 3 (7). Zabel (Dui) 1583. 4 (2). Boogerd 1526. 5 (5) Arm strong (VSt) 1507. 20 (23) Bhjlevens 1009, 45(40) Dekker 778. 52(66) Hof fman 726. Het is lente en daarom bekij ken we vandaag alles eens van de zonnige kant. Wij zeg gen niets over wat er mis gaat op en rond de sportvelden, maar we lanceren een leuk idee voor de stad. En de ge meente Leiden gaat het uitvoe ren. Het plan dat we hebben is vrij eenvoudig en we komen het gemeentebestuur er helemaal mee tegemoet. We doen name lijk een voor zijn er t schatting an derhalf miljoen Nederlanders met een paar schaatsen op wielen in huis. Dat is niet zo gek want skaten is leuk, ge zond, niet moeilijk om te leren, niet slecht voor je gewrichten, heel goed voor je conditie en zo mogelijk nog beter voor je ge wicht. Amsterdam was de eerste stad die daar bestuurlijk op in sprong met een skatenota en leiden wordt binnenkort de tweede. Het meest in het oogspringen de plan in de leidse nota is dal op zondagmiddag de route van de Singelloop autovrij wordt gemaakt. Het asfalt is dan helemaal voor de skaters (en voor de hardlopers, die op of net naast de stoep blijven hollen). Een prachtig glad rondje van ruim zes kilometer om de mooie binnenstad. Ge weldig voor de skaters uit lei den en (wijde) omgeving en geweldig voor de promotie van de stad. Minister Pronk wil van het Groene Harfeen soort Central Park maken, burgemeester Postma overtreft hem door te zeggen dat de leidse binnen stad een soort Central Park wordt. Met skaters, lopers, pick nickende mensen in het Van der Werf park en in het Plant soen, mu- ziekgroepjet bij de poor ten en pop penkastspe lers op de hoeken van de straten. Een soort fc Central «WW Park. wam je je nek en schouders laat masseren voor een tientje, een hot dog koopt voor een knaak, en na twee rondjes skaten languit in het gras gaat liggen om bij te ko men. Leiden leeft als nooit te voren. (En laten we afspreken dat we niet gaan zeggen dat dit plan niet kan doorgaan omdat er dan geen auto's de binnenstad in en uit kunnen l)an kan dat maar even niet! Er rijden al veel en veel te veel auto's in het zogenaamd autoluwe cen trum. De stad is de hele week van de auto's, mag -ie dan vier uurtjes in de week van de skaters zijn?) JANFTVAN DIJK

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23