Sassenheim dreigt met onteigenen 7 'Alvast stukje Bronsgeest bebouwen is kortzichtig Ex-bakker drijft nu een dierenpension Duin Bollenstreek 'Tjalmaweg (N206) moet vierbaans' Emmaüs voor even onder één dak Mauritsschool en Rutgersschool in Katwijk fuserei Raden buigen zich over Valkenburi Neem een proefabonnement BEL 071-5128030 WEKEN VOOR 41,00 DINSDAG 4 APRIL 2000 Dialezing over drugs in bibliotheek katwijk GGD-medewerker Pel van Hattem houdt op donder dag 13 april in de Katwijkse bibliotheek Hoornes/Rijnsoever een dialezing over paddo's, pillen en partydrugs. De lezing begint om zeven uur 's avonds. Bloemenbridgedrive Noordwijkerhout noordwukerhoutDe Noordwijkerhoutse bridgeclub 'Het juiste bod' houdt zondag 16 april vanaf 13.00 uur de 53ste Bloe- mendrive. Dat gebeurt in congrescentrum Leeuwenhorst. De zaal gaat open om 12.30 uur. De organisatie verwacht zo'n drie honderd deelnemers. Het inschrijfgeld bedraagt 27,50 gulden per paar. Vooraf inschrijven (en betalen) is verplicht en kan via telefoonnummer 0252-376611. aaarcrit tibboel Volgens de gemeentelijke plan nen moet de eerste paal voor 21 woningen op het perceel van de kringloopwinkel en van A. Bre da aan de Bijweglaan nog dit jaar de grond in. De opknap beurt van het resterende deel van het centrum - waar onder meer een nieuw onderkomen voor Albert Heijn komt plus een ondergrondse parkeergarage en winkelpanden met apparte menten erboven - moet medio 2005 gereed zijn. Om die ter mijnen te kunnen halen, is haast geboden met het aanko pen van de nog resterende ter reinen. Potentiële verkopers reageren verrast op het dreigement van de wethouder. Zij wijten de tra ge verkoop vooral aan de ma nier van onderhandelen van projectontwikkelaar Matser. De gebroeders Van der Lans uit Nieuwe Wetering, eigenaren van het pand aan de Vaartkade nummer 13 waar Friedhoff mo delmakerij is ondergebracht, weigeren geïrriteerd commen taar te leveren op het overleg met Matser. Ze zeggen wel geen goed woord over te hebben voor de onderhandelingsresul taten. Ook Rijnsburger Steke- tee, eigenaar van Van Velsen Het gaat goed met Henk Oud water, voormalig bakker te Rijnsburg. U moet de groeten van hem hebben. Hij drijft sinds vorige maand met zijn vrouw het dierenpension Teijlingen aan de Van Berch van Heemstedeweg in Sassen- heim. Hoe komt Rijnsburger pur sang Oudwater in vredesnaam te recht in dat dorp, vraagt u zich ongetwijfeld af. „Om de simpe le reden dat we in Rijnsburg geen medewerking kregen om er een dierenpension te begin nen", meldt hij. Het dierenpension is de verwe zenlijking van een droom van vrouw Corine. Van kinds af aan was ze al helemaal aan dieren verknocht. Het huwelijk met Henk kwam feitelijk tot stand met welwillende medewerking van dieren. „We reden allebei paard. En van het een kwam het ander." Omdat haar man een druk le ven had als bakker in Rijnsburg, kwam het er nooit van een die renpension op te zetten. De za ken kwamen anders te liggen, toen Henk Oudwater zes jaar geleden besloot de bakkerij te stoppen. „Het hele dorp lag overhoop, waardoor de loop er uit ging", verklaart hij de reden van de beëindiging. Zoals dat een rechtgeaard Rijnsburger betaamt, kwam Henk Oudwater daarna terecht in de bloemen. Eerst als chauf feur 'op München'. later als bloemeninkoper bij de Gebroe- De Combinatie kraakt plan van CDA 'ers Salman en Boellaard Vrees voor vertraging centrumplannen De bezitters van de panden tussen de Vaartkade en Kerklaan in Sassenheim wacht onteigening, als ze niet snel tot overeenstemming komen met projectontwikke laar Matser. Daarmee dreigt wethouder Wagemakers. Matser is verantwoordelijk voor het opknappen van het bewuste deel van het Sassenheimse centrum. De Hilver- sumse projectontwikkelaar moet nog veertig procent van het terrein tussen de Vaartkade en Kerklaan aankopen. Als dat niet snel lukt, vreest Sassenheim dat de vernieu wingsplannen voor het centrum vertraging oplopen. sassenheim Aardewerk in de Kerklaan, vindt job de kruiff 'Een kortzichtige aanpak'. 'Het stapelt denkfout op denkfout'. Dat schrijft de Noordwijkse oppositiepar tij De Combinatie (PvdA/GL/D66) in een open brief aan de gemeen teraad over het voorstel van het CDA om voor een stukje gemeentelijke grond in Bronsgeest-Zuid alvast bouwplannen te maken. De raadscommissie voor ruimtelijke ordening be spreekt dat idee vanavond. Volgens de initiatiefne mers, de CDA-raadsleden Salman en Boellaard, kan Noordwijk een los plan opstellen voor 125 wonin gen. Wachten op een defi nitieve keuze tussen Bronsgeest en het alterna tieve plan (Bronsgeest- Zuid en Offem-Zuid) zou volgens de christendemo craten niet per se nodig zijn. De Combinatie noemt dat kortetermijnpolitiek en heeft dezelfde bedenkin gen als bij de 64 huizen aan de Schiestraat, waar de gemeenteraad vorige week zijn zegen aan gaf. Ook daarvan kan de raad niet beoordelen of de juis te categorie huizen wordt gebouwd en of Noordwijk in tijd en geld op de goede weg is. Volgens De Combinatie leidt de aanpak van 'post zegelplannetjes' ertoe dat de grote ontwikkelingen vastlopen, zoals ook de 'kaalslag' rond de Kerk straat en de badplaatsont wikkeling laten zien. De partij roept 'de indieners van dit soort voorstellen' op om hun 'ondeskundige inbreng te staken en dit werk aan echte deskundi gen over te laten'. Tot slot merkt De Combinatie op dat het CDA bij wethouder Tummers terechtkan om voorstellen met hulp van ambtenaren of deskundi gen te laten uitwerken. De 'unieke werkwijze van het voor de voeten lopen van de eigen wethouder met amateuristische voorstel len, leidt slechts tot chaos', meent De Combinatie. Ook de WD-fractie heeft haar twijfels over het CDA-plan al op papier ge zet, in de vorm van vragen aan die partij. De liberalen hebben hun bedenkingen bij een bouwplan los van de keuze tussen i varianten voor de[J wijk. Ze vrezen veil het bouwplannetjeB snel kan worden seerd als het CDAl dat het dure noodL ningen vraagt en FÉ ken op dat het logwU om aansluitend Schiestraat verderf wen. Die grond is ij van de gemeente. de onderhandelingen met de projectontwikkelaar 'uiterst traag' verlopen. Het huis van de familie Lan- geveld in de Kerklaan, dat nog niet is dichtgetimmerd zoals het merendeel van de buurhui zen, staat ook op de nominatie door de projectontwikkelaar te worden gekocht. De bewoners reageren verbaasd op de mede deling dat hun woning eventu eel wordt onteigend. „Er is he lemaal geen sprake van onder handelingen met Matser", ver tellen ze. Het echtpaar is de on zekerheid over de toekomst 'meer dan beu'. „Het enige dat ons werd beloofd, is dat we eer ste keus zullen krijgen bij de nieuwbouw op het terrein van de kringloopwinkel. Maar de buurvrouw is hetzelfde toege zegd." Over geld is volgens de fami lie Langeveld met geen woord gerept en tekeningen van een archtitect hebben ze niet ge zien. „Het enige dat we echt zwart op wit hebben is dat we in januari bezwaar aangetekend hebben bij de Raad van State tegen de centrumplannen van de gemeente en Matser. En dat wachten we nu maar af." Projectontwikkelaar Matser was vanmorgen niet bereikbaar voor commentaar. katwijk peter blok De Ir. G. Tjalmaweg (N206) tussen Leiden en Katwijk moet zo snel mogelijk vier baans worden gemaakt om het verkeer van en naar de zuidelijke Bollenstreek ook in de toekomst in goede banen te kunnen leiden. Dat vinden Katwijk, Val kenburg en Wassenaar. Zij dringen er bij de provincie op aan om mede met het oog op de toekomstige wo ningbouwlocatie Valken burcht op het huidige Ma rinevliegkamp Valkenburg haast te maken met de ver dubbeling van de weg. Dat zei burgemeester Van Wou- we van Katwijk gisteravond tijdens een bijeenkomst van de Katwijkse Vereni ging voor Industrie en Han del (KVIH). „We moeten op een mo gelijke woningbouwlocatie met evenveel inwoners als het dorp Rijnsburg (ruim 14.000) natuurlijk nu al an ticiperen", zei Van Wouwe. „Maar ook momenteel loopt het verkeer op de N206 al regelmatig vast." De Katwijkse burgemees ter pleitte daarnaast voor een eigen station van de Rijn Gouwe Lijn bij Valken burcht. Verder liet Van Wouwe weten dat Katwijk blijft ijveren voor een ver bindingsweg tussen de A44 en de A4. „Het is belangrijk dat de Duin- en Bollen streek ook in de toekomst goed bereikbaar wordt en blijft" Overigens werd onlangs tijdens een bijeenkomst in Sassenheim door de plaat selijke WD het idee geop perd om het noordelijk deel van de N206 vierbaans te maken. De provinciale weg is nu alleen van de kruising met de Wassenaarseweg over een paar kilometer vierbaans. Ter hoogte van Noordwijk wordt de weg tweebaans. katwijk peter blokde stichting Hervormde Scho len Katwijk aan Zee. Volgens De Prins Mauritsschool en de Kalshoven is de fusie noodza- Ds. R.PA Rutgersschool in Kat- kelijk omdat de Rutgersschool wijk gaan met ingang van het anders door een tekort aan nieuwe schooljaar fuseren. Dat leerlingen moet sluiten. Nu zegt voorzitter B. Kalshoven van kunnen beide scholen door de 'vooral boekhoudkundige truc' van een fusie openblijven. „En dat is ons voornaamste doel", aldus de voorzitter van het schoolbestuur. De Ds. R.PA Rutgersschool met 175 leerlingen heeft te wei nig leerlingen om zelfstandig te kunnen voortbestaan. De mini mumnorm voor een zelfstandi ge school ligt in Katwijk op mi nimaal 193 leerlingen. „Daar om was het voor ons als school bestuur kiezen of delen. Of de twee scholen laten fuseren of één van onze hervormde scho len voorgoed sluiten. De keuze was daarom niet moeilijk", zegt Kalshoven. De Rutgersschool wordt niet zonder reden aan de Maurits school gekoppeld. „Op die school neemt het leerlingental door de toenemende vergrij zing in de wijk Hoomes ook af', verklaart Kalshoven. De nieuwe fusieschool gaat ongeveer 425 leerlingen tellen. Over het aantal leerkrachten is volgens Kalshoven op dit mo ment nog geen zinnig woord te zeggen. „Deze maand gaan we de formatieplaatsen voor het nieuwe schooljaar vaststellen, waarbij we ook nog eei ning moeten houden H door het Rijk gewenste 1 verkleining." 1 De Mauritsschool aai lensstraat wordt de ho* ging van de 'nieuwe' sell Rutgersschool aan de Jag opstraat krijgt volgens F ven de status van een z vestiging. Beide scholr den 'voor de herkenbk hun oorspronkelijke nan< huidige directeur van <j 0j ritsschool, J. van B krijgt de leiding op school. ACHTERGROND KATWUK PETER BLOK pel Henk Oudwater en Corine Oudwater waken over jonge bordercollies in hun nieuwe dierenpension Teijlin gen in Sassenheim. foto dick hogewoning ders Zandbergen. Dat werk doet Oudwater nog steeds. On dertussen onderzocht de fami lie naarstig de mogelijkheden om alsnog een dierenpension te starten. Aanvankelijk hadden de Oud waters hun oog laten vallen op een manege tegenover de vis- verwerkingsfabriek van Ouwe hand, op de grens van Rijns burg en Katwijk. Rijnsburg wei gerde evenwel het bestem mingsplan aan te passen om de vestiging van een dierenpen sion mogelijk te maken. „Diep in mijn hart was ik liever op het dorp gebleven, maar dat ging nu eenmaal niet." Het werd uiteindelijk Sassen heim. Het echtpaar Van Steijn, de vorige bewoners, was de zes tig gepasseerd en wilde het die renpension verkopen. „We hoefden er niet te veel aan op te knappen", zegt Corine Oudwa ter. De klantenkring daarente gen moet ze opnieuw opbou wen. „De vorige eigenaars de den er bijna niks meer aan." Er kunnen veertig honden en veertig katten tijdelijk worden gehuisvest. Tijdens de school vakanties verwacht de familie Oudwater topdrukte. „Dat heeft als consequentie dat we niet op vakantie kunnen. Gelukkig ge ven we er allebei niet om." Ze hebben sinds de opening begin maart klandizie. Rond de carnaval brachten bazen hun dieren onder in het pension om zelf ongestoord het glas te kun nen heffen en niet midden in de nacht al waggelend de hond te moeten uitlaten. Ook winter sporters leverden hun hond of kat af om ongestoord vakantie te kunnen vieren. De komende zomervakantie 'dreigt' het, af gaande op het aantal reserve ringen, druk te worden. In geval van nood staan vier dochters paraat om de dieren te verzor gen. rob onderwater Valkenburg is al jaren de inzet van een strijd tussen Leiden en de Duin- en Bollenstreek. Leiden wil het vliegkamp graag als bouwlocatie. Terwijl de Bollenstreek het vliegkamp eigenlijk graag handhaaft. „Met het vliegkamp blijft er een grotendeels groene bufferzone tussen de Haagse en de Leidse regio en de Duin- en Bollenstreek. Daarmee voorkom je dat de drie afzonderlijke regio's aan elkaar vastgroeien en er een verstedelijkt gebied ontstaat", verklaart burgemeester Van Wouwe van Katwijk de gemeenschappelijke wens om het vliegveld open te houden. „Het vliegkamp vormde daarvoor jarenlang een belangrijke garantie." Bij de presentatie van het regeerakkoord in 1998 bleek dat die garantietermijn is verstreken. Marinevliegkamp Valkenburg wordt daarin genoemd als woningbouwlocatie. De Grote Polder bij Zoeterwoude is heilig en het Groene Hart moet vooral groen blijven. Na het verschijnen van het akkoord presenteerde Leiden het De definitieve beslissing over de sluiting van Marine vliegkamp Valkenburg moet nog worden genomen. Alle betrokken partijen houden echter al wel rekening met toekomstige bebouwing. Katwijk, Wassenaar en Val kenburg lanceerden vorig jaar het plan Valkenburcht. Dat wordt vanavond in za lencentrum Tripodia aan de Hoomeslaan in Katwijk be sproken door de drie ge meenteraden. De bijeen komst begint om half acht. De feiten op een rijtje. bouwplan Valkerhout. Het vliegveld moet in dit plan plaatsmaken voor een nieuwe wijk die plaats moet bieden aan ongeveer 10.000 woningen. „Daarmee zou het vliegveld écht worden volgeplempt met huizen", zegt Van Wouwe. „Wij (Katwijk, Wassenaar en Valkenburg - red.) konden als eigenaars van het vliegkamp daarop twee dingen doen: óf onze ogen sluiten voor de realiteit óf met een eigen bouwplan komen. Dat la»- hebben we in maart 1999 Valkenburcht gedaan. Wi niet achteraf van de provi het verwijt krijgen dat wij tijd hebben zitten slapenbo hebben onze eigen verantwoordelijkheid ge® v en een alternatief en veelse groener plan gemaakt." pa Katwijk, Wassenaar enyei Valkenburg willen, zo blipe dat plan Valkenburcht, ojde totaal 300 hectare maxinfct i 5000 huizen bouwen in ef4-j soort burcht, die wordt jge omgeven door veel groeijKa water. Om de wijk heen ed\ een randweg komen, netl.V station van de Rijn Gou De burcht zelf moet autcjt worden. „De groene kwalkc moet worden behoudenjde waar mogelijk worden versterkt", zegt Van Woutits „Water, natuur en landbj zijn daarom minstens zop. belangrijk als de huizen. W4 gemeente Valkenburg is »te een kleine tweehonderd jeti grootgrondbezitter op h^i vliegveld. Katwijk en Wai bezitten samen ongeveei honderd hectare.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 16