UVS'er Roest weet het even niet meer De onbevangen vaste waarde van Kat wijl Sport Klassement topscorers '99-'00 WOUT BERGERS Polman in beeld bij Liss; Van de Bilt zegt af voor NI Alphi Glasgow Rangers wil naar de beurs SCOREbord IV VRIJDAG 31 MAART 2000 982 Leidse hoofdklasser staat voor cruciale periode UVS heeft gisteravond een alternatieve training afge werkt. Of eigenlijk, geen training afgewerkt. De mannen van Paul van der Zwaan moesten zich melden in een sporthal in Aalsmeer om in een onderling beachvolley- baltoernooitje de spanning van de voorbije en de ko mende weken van zich af te spelen. „Dat is tenminste de bedoeling", zegt aanvoerder Carl Roest een paar dagen daarvoor. „Belangrijker is nog dat we het zondag gezellig gaan maken. Dan komt het plezier vanzelf weer." gen moet doen dan wanneer het 1-1 staat. De echt goede teams hebben een mannetje of zes, zeven die aanvoelen wat er nodig is op de belangrijke mo menten. Wij maar twee of drie. Ik dacht altijd dat dat soort voetbalslimheid met de jaren zou toenejnen, maar daar heb ik nu mijn twijfels over." De 25-jarige Voorschotenaar, die al zeven jaar in het eerste van UVS voetbalt, beseft op eens dat hij erg negatief klinkt over de kansen op lijfsbehoud eri probeert dat beeld recht te zetten. „Toch voel ik aan alles dat we het gaan redden. Tegen over de wedstrijden waarin we zijn weggespeeld, staan er ge noeg waarin we mee konden komen met de beste teams. En in alle duels waren er periodes dat we tot het spel kwamen dat we in de voorbereiding lieten zien. In zulke fases zie je dat we wel degelijk een volwaardige hoofdklasser zijn. Helaas blijft het te vaak bij fases." „Zondag tegen Sporting Fle voland is een cruciale wed strijd. In de uitwedstrijd verlo ren we zonder dat we een reëel uitzicht hadden op iets beters. Enerzijds omdat er zes vaste basisspelers ontbraken en an derzijds omdat we niet attent waren bij de momenten dat we er moesten staan. Je weet dat je moet voorkomen dat ze die lan ge spits (Robin Kant, red.) aan spelen, je weet dat je scherp moet zijn in de persoonlijke duels en toch gaat het fout. Pas toen het 2-0 stond gingen we voetballen, maar dat was te laat", aldus de middenvelder, die dat duel vanwege een schorsing vanaf de zijlijn mee maakte. Zondag is de dag dat UVS in de inhaalwedstrijd tegen Sporting Flevoland een begin kan maken met een leuke serie van vijf duels, de laatste wedstrijden van dit seizoen. Toch zal zo'n reeks niet meer dan een klein gedeelte van het nog steeds knagende rotgevoel van de eer ste vijf wedstrijden wegnemen. Daarvoor is er in die vijf ver- liespartijen meer misgegaan dan enkel en alleen het verlies van vijftien punten. Roest kijkt met een beetje tegenzin terug: „De eerste vijf wedstrijden en vooral de allereerste tegen Nieuwenhoom, toen we kans loos met 5-2 verloren, hebben de toon gezet voor het seizoen. Daar hebben we een hele hoop frustratie opgelopen. Dat heeft ook op mij invloed gehad. Ik draai een matig jaar, terwijl ik vantevoren een heel sterk gevoel had dat ik een stap vooruit zou zetten. Eigen lijk geldt dat voor de hele j" groep. Het enige waar we nu voor spelen is het 2 voorkomen van terrein- 8 verlies en dat is een enor me tegenvaller. Ik kan niet verklaren waarom we nu weer in dat bootje zijn be- i land." Roest, die werkt als ac- PQ countant, en in september {Ti start met een universitaire pv vervolgopleiding, probeert toch een verklaring te ge- ven. ,Aan voetbal en tech- niek heeft UVS genoeg in huis. Mentaal en tactisch O komen we blijkbaar te- ~2L kort. Er zijn te weinig jon- Q gens die beseffen dat je bij een 2-1 stand andere din- „Iedereen in de groep weet nu wat de taken zijn en ik kan me niet voorstellen dat we die niet vanaf het begin zullen uit voeren. Het kan toch niet zo zijn dat je tegen dezelfde tegen stander twee keer op dezelfde manier in de fout gaat. Winst is noodzakelijk. Dan zijn we mis schien nog in staat om dit sei zoen zo te voetballen als we van plan waren. Dat zou een enor me opsteker voor de groep kun nen zijn. Bij winst kun je als het ware de voorbereiding op het nieuwe seizoen wat eerder la ten beginnen." Hij kan er niet omheen: dit is Roests vervelendste periode bij' UVS, waar hij met jongens als Dave de Heiden, Dick van der Heiden, Marco Akerboom en Walter de Kievit heerlijke tijden heeft beleefd. „Ik vind het vre selijk dat we nu weer in de de- gradatiezorgen terecht zijn ge komen en zelf ga ik er ook niet beter door voetballen. Voor het eerst in de zeven jaar dat ik in UVS 1 speel had ik het idee dat we een lekker seizoen in de hoofdklasse zouden draaien. Als voetballer wil je strijden om de titel en ik doe dat het liefst bij de club waar ik de meeste binding mee voel." En dat is nog steeds UVS, al moet hij toegeven dat hij twij felt over het komende seizoen. „Ik denk dat het wel algemeen bekend is dat er jaarlijks be langstelling voor mij is, maar ieder jaar had ik genoeg rede nen om bij UVS te blijven. Twee jaar geleden zou ik eindelijk centraal op het middenveld kunnen spelen en vorig jaar heeft het bestuur ontzettend hard gewerkt om het de spelers naar de zin te maken. Ik had in gesprekken aangegeven dat er wat moest gebeuren om de se lectie bij elkaar te houden en toen het bestuur daaraan vol deed, kon ik het natuurlijk niet maken om te vertrekken. Ik vond het eigenlijk nogal eervol dat er naar mij geluisterd werd. Bovendien zag ik groeimoge lijkheden, voor mezelf en voor de club." En nu, nu weet Carl Roest het even niet meer. Naam: Rob Thijssen. Sport en club: tafeltennis bij Pecos. Bijnaam: ik geloof dat ik wel eens Thijs of Mister T word ge noemd. Geboren: 1 oktober 1965 te: Oegstgeest. Woonplaats: Oegstgeest. Vorige clubs: ik ben bij Pecos begonnen. Rond mijn twintig ste wilde ik wel eens wat an ders, dus ben ik naar De Tref fers gegaan. Daar heb ik acht jaar gespeeld, een jaartje niet gespeeld en weer terug naar Pecos gegaan. Het eerste: dit is pas mijn tweede seizoen in het eerste. Ik had een tijdje redelijk goed in het derde gespeeld en er kwamen wat plek ken vrij. Ach, ik ken mijn beperkingen, maar ik pak altijd wel -j mijn potje mee. Zo UI blijft het nog net leuk. Q Beroep: belastingadvi- seur. Opleiding: ik heb eerst LIJ een HBO-opleiding ge- LJ daan en daarna in de avonduren een fiscale opleiding. Partner: ik woon sa men met Joyce. Zij speelt in het derde van Docos. Zij speel de eerst ook bij De Treffers, vandaar. Lengte: 1.75 meter. Gewicht: 85 kilo. Sterke punt: mijn mentaliteit. Ik ben een bijtertje. Zwakke punt: te veel werken, te weinig talent. Trainers: met name Jolly Soji- nu, Ed van den Berg en Her man van der Broek. Beste trainen Jolly Sojinu. Hij weet je goed te motiveren. Bo vendien is hij, net als ik, een verdedigende speler, dus ik kon veel van hem leren. Hoogtepunt: twee jaar geleden speelde ik met het vierde een klasse lager dan dat ik nu speel. Dat hele jaar heb ik con stant goed gespeeld. We wer den uiteindelijk derde, wat een zeer goede prestatie was. Dieptepunt: vorig jaar had ik een aantal wedstrijden dat het helemaal niet ging. Dat is vrij frustrerend. Blessures: ik heb ooit met ski- en een knie geblesseerd, waar door ik een half jaar niet voluit kon spelen. Dat was ook de re den dat ik een jaar gestopt ben. Je merkt nu wel dat je op een hoger niveau speelt. Je gaat he lemaal voluit en ik heb me al een paar keer bij de fysio moe ten melden. Misschien gaat de leeftijd een beetje meetellen. Leukste tegenstanden ik vind het altijd erg leuk om tegen verdedigers te spelen. Tegen woordig zie je ze niet vaak meer. Vervelendste tegenstanden ie mand die de ballen hard en zonder effect kan slaan. Dat spelletje ligt mij niet. Hobby's: eten, vooral vlees. Golfen vind ik ook erg leuk. Na het pingpongen zal ik me daar wat meer op richten. Ik fitness ook regelmatig. Huisdien twee katten: Guusje en Suzanne. Laatste boek: De advocaat van de hanen door A.F.Th. van der Heijden. Respect voon 'mensen die goed kunnen klussen. Dat kan ik zelf niet zo goed. Hekel aan: een computer waar bijstaat dat het 'plug and play' is, en als je hem dan inplugt dat hij vervolgens helemaal niet playt. Ik ben ook al geen whizzkid, ik ben meer een ge bruiker. Vakantieland: Canada, daar zijn we vorig jaar geweest. Het is een mooi, divers land en je kunt er goed eten. Mooiste plekje in de regio: de kust. Lekker uitwaaien in Kat wijk. Kampioen in eigen klasse: De Salamanders. Wij zullen waar schijnlijk als vierde eindigen. Pecos - Salamanders aan staande zaterdag: ik denk dat we een klein verliesje lijden, 4- 6 zou mooi zijn. Ik doe zelf niet mee omdat zij vooral sterke, aanvallende spelers hebben. Dat spel ligt me niet zo. Toekomst club: de club zit nu in een mindere fase. We heb ben een hele goede generatie gehad, die op het hoogst ni veau speelde. Opvolgers stro men nog niet echt door. Daar zal hard aan gewerkt moeten worden. Toekomst persoonlijk: pin- pongtechnisch gezien is mijn carrière bijna voorbij. Je zult mij niet over een paar jaar op afdelingsniveau mijn potje zien spelen. Op het maatschappelij ke vlak moet ik nog wel een ni- veautje hoger kunnen. Bijgeloof: ik fitness altijd voor de wedstrijd. Daar wordt nogal eens raar tegenaan gekeken. Leidsch Dagblad Doelpuntenmaker van de week: Doelp. Pntn Barry Dubbeldeman (Katwijk) 02 0 Alex Barendse (RCL) 00 28 28.00 Martijn van de Bos (Altior) 00 20 20.00 3) Mohammed Ben Said (SJC) 4 00 20 20.00 4) Sander de Wolf (ASC) 00 26 19.50 5) Loean Kameri (Alphia) 00 15 15.00 O Peter Wubben (Alphense Boys) 4 00 15 15.00 7) Michel Turk (Meerburg) 00 20 15.00 0 Marcel de Bruin (Leiden) 00 15 15.00 9) Erwin Oudshoorn (Stompwijk'92 00 19 14.50 1$ Kees van Tongeren (Lugdunum) 4 00 14 14.00 LEIDEN NOORDWIJK VOORSCHOTEN Wout Bergers stelt voor de topscorer van de week een waardebon van vijftig gulden beschikbaar. De bon wordt naar de club gestuurd, pj Topscorer van de maand oi vangt een bon van hondei vijftig gulden. Voor de d voetballers die aan het ein van het seizoen het totaalkl sement aanvoeren, zijn a; trekkelijke prijzenpakkett beschikbaar gesteld. Wim v Duiven bode is dagelijks tuss 10.00 en 16.00 uur bereikb; voor vragen en opmerking over het topscorersklasjMi ment, tel. 071-5356461. ka'; lisse peter van der hulst Ralph Polman keert zeer waar schijnlijk terug bij FC Lisse. De verdediger heeft inmiddels een eerste gesprek gehad met de technische staf van de hoofd klasser. „Als alles goed gaat dan pakken we de boel weer op", aldus de verdediger. Het zou de derde keer zijn dat Polman het geelblauwe shirt om de schouders trekt. Eerder kon hij het voetbal niet meer combineren met zijn stu die en stopte hij in cle zomer van 1998. Aan het einde van het vorig seizoen keerde hij voor enkele maanden terug om de op dat moment matig draaien de club de helpende hand toe te steken. Een drukke baan en zijn verhuizing naar het oosten verdediger weer in de Bolk c streek teruggekeerd en heeft fen weer meer tijd. „En ik ben njj- jong genoeg om te voetballejilJ aldus de 29-jairge Polman. De voetballer moet zich onderhand de Heintje Da\£ van FC Lisse voelen. „En ah dat niet voel, dan zeggen ze bij Lisse wel tegen me." AlsL euw bij de hoofdklasr^ spelen is dat voor maal twee jaar. De club wa mee hij in 1997 kampioen wu. is de enige voetbalverenig BI waar hij mee heeft gepr; „Lisse is altijd al mijn club weest, een mooie, goed geor fn niseerde vereniging." Poln'! speelde het afgelopen seize j'1 niet. Hij hield zijn conditie peil met fietsen, zwemmen sinds kort weer hardlopen. van het land leken een definitief ben wel vaker een langere einde aan zijn loopbaan bij Lis- riode weggeweest, maar herj;1"^ se te maken. Inmiddels is de daarvan altijd heel snel." leiden re waarmee ze twee weken L leden uitviel tijdens de were: kampioenschappen cross. V ma van Onna is favoriete. Rotterdamse won vorig jaail 32.44,49 en zette daarmee, r Van de Bilt na, alle tegenstf ders op meer dan een rori Bij de mannen moet Ram Bekkenk, clubgenoot van Bo stra bij Leiden Atletiek, ri kunnen doen voor de erepl^ sen. Miranda Boonstra is vanavond de voornaamste kandidaat om haar clubgenoot Erika van de Bilt op te volgen als zilveren medaillewinnares op het Ne derlands kampioenschap 10.000 meter. De Leidse heeft zich afgemeld voor de wedstrijd die vanavond in Gorinchem wordt gelopen. Ze is nog onvol doende hersteld van de blessu- Duatloncircuit van start in De volledige Nederlandse du- atlontop staat ingeschreven voor de Duathlon Alphen aan den Rijn die morgen om 13.30 van start gaat in winkelcentrum de Herenhof. Het Alphense eve nement vormt de openii wedstrijd van het zeven w strijden tellende nationale atlon circuit. Favorieten Huub Maas en Yvonne Ti[ die vorig jaar niet alleen phen', maar ook het natioi circuit wonnen. Glasgow Rangers overweegt een beursgang in de nabije toekomst. De koploper in de Schotse competitie wil daarmee 190 miljoen gulden uit de markt halen ter versterking van de financiële en internationale concurrentiepositie. De club van trainer Dick Advocaat denkt aan uitgifte van 15,4 miljoen aandelen waarop ook de man in de straat' kan intekenen. Stadgenoot Celtic ging vijf jaar geleden al naar de beurs. De eeuwige rivaal werd geen pu- bliekseigendom naar Engels voorbeeld, maar koos voor het circuit van alternatieve investe ringsbanken in Londen, Danny Guyt: 'Wij geloven in een titel' Lucky Day, donderdag 30 maart: 8-10-12- 17-18-25-27-31 -44-46-59-60-64-66- 70-71 -74-75-76-80. (Onder voorbehoud) Tot<il3, week 13A. Ie pri|s- 13 goed. geen winnaar; 2e prijs: 12 goed, 2 winnaars die elk bruto f. 1660,90 ontvangen; 3e prijs: 11 goed, 42 winnaars, die elk f 197,70 ontvangen. SCHAATSEN Nice. WK kunstrijden. Mannen, eindstand: 1. Jagoedin (Rus) 2, 2. Stojko (Can) 5.4, 3. Weiss (VSt) 5.6, 4. Ploesjenko (Rus) 6. 5 Li Chengjiang (Chn) 12, 6. Abt (Rus) 15,6, 7. Jeannette (Fra) 16. 8. Guo Zhengxm (Chn) 16, 9. Resten- court (Fra) 16,4, 10. Honda (Jap) 17,2. IJsdans, stand na eerste onderdeel: 1Fus- Miami. Masters Series, 12,9 miljoen gul- Vrouwen, halve finale: Hingis (Zwi/1) - Se les (VSt/7) 6-0 6-0, Davenport (VSt/2) - Testud (Fra/12) 6-1 6-7 7-6 Finale: Hin gis (Zwi/1) - Davenport Dubbelspel, kwartfinale Bollegraf/Arendt (NedA/St) Lichovtseva/Morariu (Rus/VSt/2) 2-6 6-3 6-3. Mannen, kwartfinale: Sampras (VSt/2) - Lapentti (Ecu/9) 6-4 7-6, Hewitt (Aus/14) - Gambill (VSt) 6-4 7-6. Indeling halve fi nales: Hewitt - Sampras (VSt/2), Agassi (VSt/1) - Kuerten (Bra/6). Dubbelspel, kwartfinale: Damm/Hrbaty (Tsj/Slw) - Haarhuis/Stolle (Ned/Aus/4) 6- 4 6-2. Halve finale: Woodbridge/Woodfor- de (Aus/3) - Galbraith/Macphie (VSt) 6-3 6-4. WIELRENNEN Driedaagse van De Panne: Derde etappe, De Panne - Koksijde: 1 Koerts (Ned) 114 km 2.42.10 (42,179 km/u), 2. Blijlevens (Ned), 3. Vainsteins (Let). 4. Eeckhout (Bel). 5. Vierhouten (Ned), 6 Gobbi (Ita), 7. Nitsche (Dui). 8. Vinale (Ita). 9 Zanini (Ita), 10. Antonio di Renzo (Ita), overige Nederlanders- 27 Den Bakker, 29. Hoffman, 61 Van der Ven, 68 Voskamp, 69. Knaven, 79 De Jongh, 94. Van Dijk 5.02, 95. Berry Hoedema- kers, 104 Pronk, 123. Lucassen 9.20, 127. Van Bon. Vierde etappe, individuele tijdrit De Pan ne: 1 Ekimov (Rus) 14,3 km 17.17 (49,643 km/u), 2. Vainsteins op 0.17, 3. Knaven (Ned) 0.31. 4 Van Petegem (Bel) 0.32, 5 Mattan (Bel) 0.35, 6. Casey (VSt) 0.36, 7. Ivanov (Rus) 0.38, 8. Roesems (Bel) 0.38, 9 Durand (Fra) 0.42, 10. Tsi- mil (Bel) 0.46, 11. Den Bakker 0.50, 22. Hoffman (Ned) 1.09. 34. Pronk 1.27, 35. Vierhouten 1.29, 38. Van Bon 1.37 Eindklassement: 1. Ekimov 13.54.40, 2. Vainsteins 0.14, 3. Ivanov 0.39, 4. Tsjmil 0 47, 5. Den Bakker (Ned) 0.48, 6. Hvas- tija (Slw) 0.54, 7 Spruch (Pol) 0 59, 8. Hoj (Den) 1 00, 9. Serpellini (Ita) 1.02, 10. Van Bondt (Bel) 1.03, 11. Hoffman 1.08, 20. Knaven 15.42, 28. Vierhouten 16.40, 36. Blijlevens 17.35, 47. Hoede- makers 22.17. 49. Van derVen 24.14. Danny Guyt is in korte tijd uitgegroeid tot een vaste waarde in het eerste van Katwijk. De dyna mische linkshalf speelt op de plek van aanvoer der Marco van der Plas, die een linie naar achter is geschoven. Guyt (19) voetbalde een jaar gele den nog in de A-jeugd van ADO Den Haag, maar zag het niet zitten om nog een seizoen als A-ju- nior door te maken. Een dag voor de belangrijke inhaalwedstrijd tegen Scheveningen blikt de ge boren en getogen Katwijker terug en kijkt hij vooruit. Het is snel gegaan met jou? ,,Dat kun je inderdaad wel zeggen. Ik hoopte dit seizoen een paar keer in het eerste te mo gen meespelen om volgend jaar een basisplek te veroveren. Dat schema ligt in de prullen mand sinds ik in de basis debuteerde tegen Quick Boys. Overigens krijg je als Katwijkse Q jongen echt kippenvel als je hoort dat je juist in de derby voor het eerst als basisspeler start. Ik zal nooit vergeten hoe ik me voelde toen ik dat hoorde. Mijn oren klapperden. lal 11 mij is het allemaal nieuw. Ik loop er lekker oi doe vangen tussen, misschien is dat mijn voordeel. Zl Er is nu zelfs belangstelling voor je van bet de clubs? „Ja, dat klopt, hoewel ik er bij moet zeggen di nog geen club rechtstreeks bij mij is gekomen, die interesse heb ik gehoord via Cees Goudi Hij heeft mij gezegd dat onder meer Vitesse, Go Ahead en NEC naar mij hebben gevraagd, is erg leuk, maar ik ga niet voor een B-contri weg bij Katwijk. Zeker niet als ik daar ook mijn baan bij de veiling in Rijnsburg voor opgeven. Dat werk bevalt me ontzettend goed. leventje wat ik nu heb ook, en dat zet ik dus opzij voor de eerste de beste club. Merk je dat tegenstanders meer op je let- i 11 ten? Q „Het is gek, maar af en toe hoor ik dat ze te- gen mijn directe tegenstander zeggen 'Houd Ook jullie trainer is momenteel in beeld bij betaalde club? „Ja, hij heeft de groep maandag gezegd dat Oss naar hem heeft geïnformeerd. Er is nog concreet heeft hij verteld. En hij heeft van on [J eist dat wij hem waarschuwen als wij merker zijn aandacht voor Katwijk verslapt. Ik heb week in ieder geval helemaal niets gezien van minderde interesse voor Katwijk, maar ik he genlijk ook geen idee waar je dat aan zou kui merken. Als je als club in deze situatie zit, maar een ding dat telt en dat is de titel. die Guyt nou in de gaten, je weet toch wat-ie kan?'. Dan sta ik even met mijn hoofd te schudden. Hoe kunnen ze me nou kennen? L-J Tijdens de voorbespreking hoor je bijvoor- Pfi beeld dat een bepaalde speler erg goed is, Imaar ik moet altijd in het veld aan mijn teamgenoten vragen wie dat ook al weer was. foto kees van hoogdalem f\j Maar ja, zij komen ze al jaren tegen, Voor f m t Geloven jullie in een kampioenschap? „Ja, voor honderd procent. Ik zeg niet dat worden, maar je moet wel in jezelf geloven vijf wedstrijden voor het einde de minste vei punten hebt. Pas als we morgen van Scheve gen en daarna van Noordwijk winnen, dan z een gevoel zijn dat we kampioen moéten wol Nu kunnen we het worden. Dat is het verschil ril ii e n ee n ken sch, tal ii derl ig 1' Vlies urt, ijice ds c stra! knie enbc kn m. F 2 eds erna

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22