Starrenburg krijgt eerste brede school 'Ik heb hier enorm veel mensenkennis opgedaan Regio Trouwen kan straks ook in Duivenvoorde oeterwoude rvangt fitte Brug Graafwerk in Starrenburg 'iiim 1200 bezwaren tegen luwplannen Vlietland Lsbestverwijdering leidt tot onrust flrrERWouDEHet verwijderen van asbest op de Bernardus- É^hool aan het Kooikerspad in Zoeterwoude heeft gisteren ge- d tot opschudding onder een aantal ouders. De school had n niet per brief op de hoogte gesteld van de werkzaamheden, t ti )at is misschien een fout van ons geweest. Sommige ouders t w n geschrokken toen ze ineens mannetjes in van die witte pak- edi n op het dak zagen lopen", zegt een leraar. Volgens hem is er CK en reden tot ongerustheid. „Er is een officieel asbestverwijde- evr igsbedrijf in opdracht van ons bezig geweest. Er was geen en- op 1 gevaar, want de boel was afgezet. Er is geen kind bij geweest. m< es is op veiligheid getoetst. Asbest geeft problemen als het rbrokkelt, maar daar was geen sprake van. Dakpanelen zijn er itzc zijn geheel afgehaald en afgevoerd." Op aandringen van het antpA heeft milieuwethouder Van der Kooi vanmorgen onder- hetiek laten verrichten. „Daaruit is nog niets onreglementairs ge ld jpken, maar ik wil in elk geval nog zelf met getuigen spreken", coitius de wethouder. pparatuur weg bij inbraak ïstgeest Op klaarlichte dag is gisteren ingebroken in een he is aan de Laan van Arenstein in Oegstgeest. De dief brak in or een raam aan de achterkant van het huis. De bewoner ist onder meer cd's, een laptop, een videorecorder en een fo- amera. Rn i'3 ieuwe rotonde in mei klaar iSTGEESïDe nieuwe rotonde op de hoek van de Rhijngeester- atweg en de Rijnzichtweg in Oegstgeest die vanaf eind de- iber berijdbaar is, is pas in mei definitief klaar. Dat zegt wet- .1 uder Van Eisen (Progressief Oegstgeest) van ruimtelijke orde- ïg. Volgens hem is het om 'klimatologische redenen' beter als s in mei de toplaag van het asfalt op de huidige ondergrond irdt aangebracht. VOORSCHOTEN JUDY NIHOF Stelletjes die een bijzondere plek zoeken om te trouwen kunnen vanaf het einde van de ze zomer terecht in Kasteel Duivenvoorde in Voorschoten. Het kasteel stelt daarvoor met ingang van september elke tweede zaterdag van de maand de Marotzaal beschikbaar. Deze feest- en pronkzaal is in Lod- wijk XTV-stijl ingericht. Voor schoten beschikt daarmee over drie trouwzalen. Trouwen kan verder uiteraard op het ge meentehuis, in de raadzaal, en sinds de jaren tachtig ook in de Ambachtzaal in het uit 1636 da terende Ambachts- en Baljuw huis. Het is nog niet bekend wat een huwelijksvoltrekking op Kasteel Duivenvoorde straks gaat kosten. Wel is duidelijk dat het niet goedkoop wordt, aldus een woordvoerder van de ge meente. De verwachting is dat een hoge prijs voor veel trouw lustigen geen beletsel zal zijn. „Over hoge tarieven wordt an ders gedacht dan enkele jaren geleden. Men zoekt tegenwoor dig naar een bijzondere plek om te trouwen en men heeft er ook geld voor over." Zowel de gemeente als kas teeldirecteur F.Haver Droeze krijgen al jaren zeer regelmatig verzoeken van aanstaande bruidsparen over de mogelijk heid om in Duivenvoorde te trouwen. Het kasteel is nu over stag gegaan, maar wel onder bepaalde voorwaarden. „We willen het aantal huwelijksvol trekkingen beperken om het personeel en het kasteel niet te veel te belasten. Daarom hou den we voorlopig vast aan die ene mogelijkheid in de maand. We willen niet te veel evene menten. Dat zou afbreuk doen aan de kwaliteit van het kas teel." Wie trouwt op Duivenvoorde kan na de plechtigheid ook op het kasteel terecht voor de re ceptie. „De combinatie is mo gelijk", zegt Haver Droeze, maar de bijeenkomst moet vol gens hem wel passen bij de am biance van het kasteel. „Fees ten met grote boxen en psyche delische lampen proberen we verre van ons te houden". De gemeente en de Stichting Duivenvoorde zijn het al met elkaar eens geworden over de ingebruikname van de derde trouwzaal in het dorp. Alleen de gemeenteraad moet er nog mee instemmen. Het onderwerp komt 20 april ter sprake in een V~';C\T - r- Kasteel Duivenvoorde is een geliefd decor voor bruidsfoto's. Straks kunnen stelletjes er elkaar ook het ja-woord geven. ioo liet erwoude vervangt de Witte iuIc aan het einde van de Gel- ber woudseweg op de grens Benthuizen. De gemeente voor deze oplossing, om- die op termijn goedkoper eiliger is. De huidige brug is 940 aangelegd en zou met jpende en kostbare aan- iiildjingen nog ongeveer 25 jaar kunnen. De levensduur een nieuwe brug, die vier vijcost, is veertig jaar. lud ;t verkeer op de weg en dus op de brug zal alleen nog toenemen. De huidige is daar niet op berekend, slechte delen van beton en moeten worden verwij- De wapening dient te den len vervangen en weer op- op oten met spuitbeton. Op iverige delen van de brug urut een slijtlaag worden ver- jen. Maar al gebeurt dat, kunnen fte onderhouds- wain vooral de laatste jaren i mis meer oplopen", aldus ijing emeester en wethouders. drie politieke partijen ïen zich daarin vinden. Wel het CDA gisteravond in commissievergadering aan ie aanleg van een apart aorl )ad. Progressief Zoeter- een de en de WD steunden dat eef iek. Maar volgens wethou- fan der Kooi is een geschei- fietspad naast het gedeelte de auto's 'waarschijnlijk haalbaar en in elk geval erg „Wellicht is een aparte Norug goedkoper." voorschoten In de Voorschotense wiik Starrenburg zijn de voorbe- bouw van rijtjeshuizen met tuinen aan het water. De verhuizing heeft reidingen voor de komst van een woonboot met fotostudio in volle veel voeten in de aarde gehad, onder meer omdat een aantal omwo- gang. Het gaat om een nieuwe plek voor jonkheer Dominicus Van der nenden de komst van de boot niet zag zitten. De ark zou het uitzicht Bussche, wiens boot in de Rouwkoopvaart moest wijken voor de bederven. foto loek zuyderduin Politiek enthousiast over plan De nieuwe wijk Starrenburg in Voorschoten krijgt een basisschool met twaalf lokalen, schoolwoningen, een ge meenschappelijke ruimte voor wijkbijeenkomsten en fa ciliteiten voor peuterspeelzaalwerk en naschoolse op vang. Naast deze zogeheten 'brede' school met in elk ge val twee en mogelijk drie verdiepingen komt wellicht ook een buurtcentrum met kinderopvang voor 0 tot 4-ja- rigen. Katholiek en openbaar onderwijs werken samen in het initiatief. eerst als klaslokalen worden ge bruikt en dat er daarna in kan worden gewoond of andersom. Het kan ook nog zijn dat loka len worden veranderd in ate lierruimte of praktijkwonin gen." In elk geval biedt de flexibele aanpak extra mogelijkheden. Aparte noodlokalen zijn niet nodig en de aanwezigheid van bewoners zorgt voor sociale controle. Het begrip is overi gens niet nieuw. Den Helder heeft bijvoorbeeld al eerder er varing met onderwijs en wonin gen in één gebouw. Het Informatie Centrum Scholenbouw (ICS) zal alle plannen verder uitwerken. Dit externe bureau moet er voor alsnog van uitgaan dat er ook ruimte moet komen voor kin deropvang. Het college van burgemeester en wethouders ging er aanvankelijk van uit dat voorschoten jan preenen Gemeenteraadsleden zijn en thousiast over de combinatie van onderwijs- en welzijnsvoor zieningen en juichen de sa menwerking van katholiek en openbaar onderwijs en de Nutsschool toe. De schoolbe sturen plegen momenteel over leg over het oprichten van een speciale stichting. Alleen de Protestants Christelijke School vereniging Voorschoten distan tieert zich van de plannen, om dat de nieuwe Gevers Deynoot- school vlak bij Starrenburg komt. Vooral de 'plusfuncties' en de drie zes schoolwoningen in het multifunctionele gebouw spreken de politici erg aan. Wat die woningen precies inhou den, is nog niet bekend. Wet houder Draijer: „We moeten nog nagaan of deze ruimten een aantal kinderen van 0 tot 4 jaar, die nu in Huize Adegeest worden opgevangen, zouden kunnen verhuizen naar het In- novamgebouw bij station Voor schoten. De Centrale Stichting Kinderopvang (CSKV) heeft de gemeente echter in een brand brief laten weten, dat die ver huizing nog helemaal niet vast staat. De stichting dringt er op aan om in elk geval ook in Star renburg voor kinderopvang te zorgen. „Of de CSKV nu wèl of niet in het Innovamgebouw te recht kan, doet er niet eens zo veel toe. In beide gevallen moet er ook kinderopvang in Starren burg komen", zo merkte frac tieleider Y. Molenkamp van D66 gisteravond tijdens een commissievergadering op. Voorschoten streeft ernaar om de brede basisschool, die op de grens van Starrenburg II en III komt, in augustus 2002 in gebruik te nemen. De kosten zijn nog niet bekend. Globale berekeningen komen uit op ruim zes miljoen gulden. Wet houder Draijer hoopt dat het bedrag veel lager zal uitvallen: „Eerlijk gezegd baart de finan ciële kant van de zaak me grote zorgen. Daar zullen we de ko mende tijd bij het uitwerken van de plannen dan ook goed naar kijken." APS engekomen tegen het plan de bouw van een hotel, va- ehuisjes, een golfbaan en re attracties in recreatiege- Vlietland. mbi-uit de meeste bezwaren 1 ien reactie op een oproep 5"e' le SP. In een folder riep de 'j de inwoners van Leiden, 'iet schoten, Zoeterwoude en va8' chendam op om te protes tegen de plannen voor and. De SP vreest dat het recreatiegebied straks een oord wordt voor de happy few. De bouwplannen vormen volgens de socialisten een enorme aan slag op het openbare karakter van het gebied. De SP bood de Leidschen- damse wethouder Dwarshuis gisteren een doos met bezwaar schriften aan. De doos had de vorm van een vitaminepil; een toespeling op een opmerking van de wethouder. Dwarshuis zei onlangs dat ze 'doodmoe' wordt van de SP omdat de par tij 'doet alsof heel Vlietland vol gebouwd gaat worden'. VARA M A V 0 N D OUWE JONGENS ZIE 3 20.55 Snack AJ. sluit na ruim dertig jaar EEST*'j 1 - f *i .HI Mil 1^ jfltf 1969 mijn zaak opende. In de LOK 1 1 - lp 'iff PS; tussentijd zijn drie generaties aan mijn netvlies voorbij ge trokken. 'Kwalletjes' van toen zijn nu nette heren in pak ge worden. Goed om te zien én leuk om mee te maken." Jordaans maakt in zijn zaak naar eigen zeggen 'heel wat mee'. „Een paar weken geleden kwam er een man die hier ook als jongen regelmatig kwam. Hij bleek inmiddels al zeventien jaar in Australië te wonen en nu voor een familiebezoek over te zijn. Hij wist maar niet wat hij bestellen moest. Zei ik op een gegeven moment: Paul, wil je hetzelfde als vroeger? Keek hij heel verbaasd dat ik zijn naam nog wist en mij wist te herinne ren dat hij hier altijd een patatje flip at." Het zal morgenochtend wen nen zijn. Zowel voor A.J. als voor ziin vrouw. Zij kunnen eindelijk eens samen ontbijten. En dat is dertig jaar lang wel anders geweest. Het was name lijk normaal dat Jordaans 's ochtends om half tien naar de snackbar ging om de slaatjes en de satésaus te maken, om ver volgens 'in een gespreid bedje' van twaalf uur s middags tot acht uur 's avonds de tent te runnen. En na het schoonma ken om ongeveer half negen volgde traditiegetrouw een oer- hollandse maaltijd. „Die wordt nu misschien wel voorgoed ver vroegd naar zes uur", glimlacht Jordaans. „Krijgen we eindelijk een normaal leven." Om acht uur valt de deur van Snack A.J. definitief in het slot. Oegstgeest heeft daarmee nog twee snackbars over. Voor A(driaan) J(ohannes) Jor daans (66) is het aftellen begon nen. Nog maar een paar uurtjes en dan sluit zijn snackbar 'Snack AJ.' aan de De Kempe- naerstraat in Oegstgeest voor eens en voor altijd zijn deuren. Na ruim dertig jaar. Er is een tijd van komen en een tijd van gaan. En zijn tijd om te gaan is nu gekomen, vindt hij. Het vet wordt straks niet meer ververst, maar wegge gooid. De inventaris wordt vol gende week opgekocht. En de snackbar maakt plaats voor een appartementencomplex. Met Jordaans wordt vanavond in Oegstgeest definitief afscheid genomen van een begrip. „Ik denk dat ik straks toch wel even een traantje wegpink", zegt Jor daans, die destijds zijn voorlet ters A.J. als roep- en bedrijfs naam koos. „Ik ging lange tijd als Adje door het leven. Dat vond ik zo kinderachtig. Daar om heb ik mezelf omgedoopt tot A.J." Jordaans vermoedt dat hij zijn dagelijkse werk gaat mis sen. „Deze snackbar is nu een maal mijn lust en mijn leven. Je bent hier heerlijk de hele dag onder de mensen. Ik heb de af gelopen dertig jaar ook enorm veel mensenkennis opgedaan. Ik sta hier de hele dag gezellig te kletsen. Over Maxima bij voorbeeld, de vriendin van Wil- lem-Alexander, maar bijvoor beeld ook over de aandelen koersen. Pas had iemand het heel de tijd over World Online. Zei ik dat hij beter aandelen Baan kon kopen. Voor de gein natuurlijk. Pas kwam die man hier weer. Toen zei hij: je had gelijk. Zoiets is natuurlijk la chen geblazen. Ja, dat praatje ga ik missen. Ik ben zelfs bang dat ik in een zwart gat val. Ik ben niet het type dat graag stil zit, ik ben een bezige bij. Als ik hier niet sta te bakken, maak ik bijvoorbeeld weer salades voor grote gezelschappen." Volgens Jordaans, die bekend is om zijn gezinszak patat, leert hij nu bij zijn afscheid pas echt zijn klanten kennen. „Nu ko men spontaan de emoties over de toonbank. Ik ben door een aantal vaste klanten al in de bloemetjes gezet. En ik heb ook allerlei ontroerende tekeningen van kinderen uit de buurt ge kregen. Dat doet me enorm goed." Jordaans kijkt met een goed gevoel achterom. „De tijd is werkelijk omgevlogen. Het lijkt als de dag van gisteren dat ik in

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17