Valstrik met een subtiel luchtje TV WEER Zakenvrouw Nina Brink Franoislangoer bij moeder Introductie van zebrapaden Orkney-eilanden verloopt gladjes DONDERDAG 30 MAART 2000 COMMENTAAR Ik ben de enige echte zakenvrouw in Nederland, zei Nina Brink vlak voor de beursgang van World Online in een interview. En een uitstekend zakelijk instinct kan haar beslist niet worden ontzegd. De beursgang van haar internetbedrijf was in elk opzicht perfect geregisseerd met tv-spotjes, paginagrote advertenties en billboards op straat. De beursgang is echter op een teleurstelling uitgelopen voor de grote groep mensen die dacht snel geld te kunnen verdienen door aandelen te kopen en die meteen weer met grote winst door te verkopen. Dat is in sommige gevallen een persoonlijk drama, maar in de meeste gevallen vooral een goede les voor de volgende keer. Nina Brink is, samen met een aantal andere grootaandeelhouders, een van de weinigen die veel geld heeft verdiend aan de beurs gang. Uiterst inventief gebruik makend van de eind vorig jaar van kracht geworden soepeler beursregels voor internetbedrijven, heeft zij aan de beursnotering van haar bedrijf nu al 1,4 miljard gulden overgehouden. Maar de manier waarop dat is gegaan, roept op zijn minst vraagtekens op. De prospectus die de beursgang begeleidde, maakte melding van een 'transfer' van bijna 15 miljoen aandelen van Brink op 27 de cember naar drie investeringsmaatschappijen. Dat hier geen spra ke was van een 'overbrengen' of 'overdragen', zoals de letterlijke vertaling luidt, maar van een verkoop, werd pas afgelopen vrijdag echt duidelijk. Direct daarop kelderde de koers nog verder, omdat de grote beleggers het vertrouwen in het aandeel opzegden. Dat was extra zuur voor de kleine belegger. Oprichters en bestuurders van bedrijven in de 'nieuwe economie' mogen het eerste jaar naar de beursgang geen aandelen verkopen. Via een omweg heeft Brink zich aan die regel weten te onttrekken. Strikt juridisch gesproken valt Brink vrijwel zeker niets te maken, maar moreel zit zij fout. In feite zegt ze tegen de aandeelhouders dat de introductiekoers van het aandeel te hoog was, omdat zij ze tegen die prijs verkocht. Met haar actie heeft Brink zichzelf wellicht een goede dienst bewe zen, dat geldt in elk geval niet voor de 1250 werknemers van World Online. Zij werken voor een bedrijf waarin bijna niemand echt ver trouwen heeft. En dat kan, al beweren ze het tegendeel, toch geen prettig gevoel zijn. Ze zijn onder ons De buitenaardse wezens zijn onder ons. Ze zien eruit als gewone eerstejaars studenten. En al zijn ze superintelligent en kunnen ze zelfs toveren, ze zijn glad vergeten hoe ze op aarde zijn geland en waar ze vandaan komen. Daarom zijn ze naar Roswell in de staat New Mexico getrokken, want daar zijn in 1959 ook buitenaardse wezens geland. In Roswell hopen ze aanwijzingen te vinden voor hun herkomst. Uziet, het is helemaal niet moeilijk om een televisieserie te beden ken. De makers van de serie hebben simpelweg het zogenaamde mysterie van Roswell als uitgangspunt genomen. Daar zouden in 1959 in vliegende schotels buitenaardse wezens zijn geland. De mythe levert het stadje nog steeds wat inkomsten op uit toerisme. Roswell begint beloftevol met overdonderende beelden van gitzwar te wolken die laag over een roodverschroeide, kale aarde jagen. Koppen van kranten uit 1959. Vliegende schotels, Onheilspellende muziek. Maar het zakt meteen weer in. Studenten zitten braaf in de klas en krijgen van hun geschiedenisleraar de opdracht met een vragenlijst in de hand zoveel mogelijk over elkaar te weten te komen, en daar dan weer een verhaaltje over te schrijven. Oei, dat wordt wat! Want die buitenaardse wezens hebben natuurlijk helemaal geen verhaal te vertellen. Dan beginnen de onwaarschijnlijkheden elkaar in razend tempo op te volgen. Een van de buitenaardse wezens vindt een sleutel. Als hij die tussen zijn handen houdt, krijgt hij visioenen van een soort enorme koepeltent. En krek, diezelfde tent ziet hij even later op een foto in de krant. Blijkt in het plaatsje Marathon te staan. Hij krijgt een lift van een medestudente, kruipt bij een benzinesta tion zelf achter het stuur en ontvoert haar. Op naar Marathon. Zijn lotgenoten komen erachter wat hij van plan is en zetten de achter volging in. Duistere figuren, waarvan de kijker niet weet wie het zijn, zetten ook de achtervolging in. De sheriff van Roswell, de vader van een van de studenten, ruikt onraad en gaat er ook achteraan. En de zoon van de sheriff, wiens vriendinnetje verliefd is geworden op een van de buitenaardse wezens, sluit ten slotte de stoet op weg naar Marathon. De buitenaardse wezens vinden ten slotte de koepel, en in die koepel vinden zij een verborgen kamer. De muziek zwijgt als de sheriff bin nenkomt. Die valt als bij toverslag dood neer. De aliens werpen een blik in de geheime kamer en roepen 'Oh God'. Blijkbaar is er iets schokkends te zien in die kamer. Maar als ik wil weten wat dat is moet ik vogende week weer kijken. En daar moet ik, eerlijk gezegd, even niet aan denken. wil buys Maart was natte maand Voor het derde jaar in successie is maart een natte maand ge weest. Gemiddeld over het land viel er ongeveer 75 mm tegen normaal 61 mm. De normale hoeveelheid neerslag is geba seerd op het tijdvak 1961-1990. Volgend jaar treedt een nieuwe vergelijkingsperiode, 1971 - 2000, in werking. Dan gaat de maartnorm omhoog naar onge veer 64 mm. Maart 2000 bracht op Valkenburg de redelijk be scheiden hoeveelheid van 55 mm maar in de regio Haarlem mermeer viel meer regen. Schiphol kwam met 79 mm uit de bus en in Hoofddorp viel cir ca 85 mm. In Zeeland en de Kop van Noord Holland viel weinig neerslag. In Vlissingen werd slechts 38 mm opgevan gen tegen rond 125 mm plaat selijk in het oosten en noord oosten van het land. Het in een vroege fase verstrekken van de maandcijfers betekent dat er op de laatste dagen van de maand nauwelijks regen valt. Net als gisteren en vandaag blijft het in onze regio ook op vrijdag droog. Een enkele bui acht ik evenwel niet uitgesloten. De- temperatuur komt uit op 9 gra den. In de kustgebieden is een iets hogere temperatuur moge lijk doordat daar tijdens de middag de zon tevoorschijn kan komen. De sterke wind zijn we kwijt. Bovendien krimpt de wind naar west tot noordwest. Tijdens het weekeinde is het rustig weer met af en toe zon maar ook een enkele bui. On dertussen vormt zich een lang gerekte zone van lage barome terstanden op het traject Scan- dinavië-Britse eilanden- Portu gal. Aan de oostflank van deze lagedrukgordel warmt de at mosfeer op; aan de west en rloordflank koelt het fors af. Het overgangsgebied tussen koude en warme luchtmas- sa's komt in de buurt of over ons land te liggen. Dat bete kent dat vooral na het week einde de kans op neerslag weer stijgt. Wie de s" het kwik gaat winnen is even wel nog niet dui delijk. Begin vol gende week zou het echter wel aan merkelijk zachter kunnen worden. Goede 1 aprilgrap is op het randje De 1-aprilgrap is het kinderlijke niveau van de samengebonden veters en de kikker in de bil allang ontste gen. Wie anno 2000 een geslaagde val wil zetten, moet heel wat origineler, en professioneler, te werk gaan. Kosten noch moeite worden gespaard tijdens weken, zo niet maanden van voorbereiding. Voor paljassen met minder geduld, creativiteit en precisie liggen tegenwoordig zelfs kant-en-klare instinkers klaar op internet. Het doel blijft: een valstrik met een subtiel luchtje, waarbij de nieuwsgierigheid van de prooi het wint van zijn achterdocht. Bij Space Expo in Noordwijk zijn ze daar nu al in geslaagd. Het ruimtevaartcentrum maak te begin maart bekend dat een internationaal consortium is begonnen met de werving van kandidaat-astronauten (tussen 14 en 20 jaar) voor de eerste reis naar de sterren. Een commissie van ruimtevaarthotemetoten, onder wie polderastronaut Wubbo Ockels, bepaalt wie de Nederlandse kandidaat wordt. Via internet meldden zich prompt massaal jongeren aan, terwijl ze toch gealarmeerd hadden moeten zijn. De goede lezer zag immers meteen dat de bekendmaking op 1 april ge beurt, 'een week na sluiting van de sollicitatieprocedure op 25 maart 2000'. Tijdens het officië le programma in Noordwijk krijgen de sollicitanten zaterdag te horen dat ze bij de neus ge nomen zijn. „Maar niet ver klappen, hoor", zegt woord voerder Hans van der Lande. Hij is niet de enige die uit de school klapt over een groots opgezette 1-aprilgrap. Ook Edo Jansen van Baldey.com bekent kleur. Het Haarlemse internet bedrijf kondigde een paar da gen geleden aan dit weekend elke flitscamera van de politie in Nederland uit te schakelen. Computers gaan het politiesys teem kraken, waarna internet gebruikers de lijnen naar de snelheidscamera's kunnen la ten dichtslibben door massaal pakketjes met informatie te stu ren. Dit was ook in deze krant te lezen. „Complete onzin natuurlijk, want technisch kan zoiets hele maal niet," zegt Jansen, die het aantal bezoekers van Baldey- .com na een dag al met dik dui zend zag toenemen. Zijn bedrijf heeft voor de stunt, bedoeld om meer naamsbekendheid te krij gen, zelfs een pr-bedrijf inge schakeld. „Ja, eigenlijk moet ik van dat bedrijf glashard ont kennen dat het om een grap gaat. Maar nu u het me zo op de man afvraagt, kan ik moei lijk gaan liegen." Het is tekenend voor de profes sionalisering van de 1-april grap, meent ook Ineke Strouken van het Nederlands Centrum voor Volkscultuur (NCV). „Het fenomeen stamt uit de Middel eeuwen. Tijdens werk op het land kreeg iemand de opdracht een emmer muggentongen te halen, om er na lange omzwer vingen achter te komen dat hij bij de neus genomen was. Nu kan het niet groots genoeg." De laatste decennia is het voor grappenmakers een sport ge worden om de media voor hun karretje te spanqen, opdat hun streken een zo groot mogelijke impact hebben. In de aanloop naar 1 april zijn journalisten dan ook extra voorzichtig met opmerkelijke nieuwtjes. Niet zelden halen kranten, tijdschrif ten en elektronische media zelf een grap uit. Berucht is de klapschoen van dagblad Tubantia in 1998. Heel wat amateur marathonlopers konden met lege handen naar huis toen ze zich meldden voor een gratis proefpaar van de 'energiebesparende sport schoenen', een variant op de klapschaats. Een actie van Pa norama kwam het tijdschrift in 1997 op verontwaardigde en woedende reacties te staan. Verdeeld over vijf pagina's pu bliceerde het weekblad foto's van halfnaakte vrouwen in pas hokjes, stiekem gemaakt met een verborgen camera. De storm luwde pas toen bekend werd dat het doorgestoken kaart was. „Precies daarom hebben wij dit jaar voor wat mildere grappen gekozen," zegt directer Jasper de Konink van Focus-In. Op in ternet (www.focus-in.nl) biedt dit bedrijf kant-en-klare april-e- mails aan. Heel wat mensen za ten daardoor vorig jaar aan hun scherm te voelen toen ze via e- MENSELIJK De artsen van een nood hospita 'ei in Irkoetsk zijn op zoek naar d< n< ouders van de vondeling VLADia< MIR P0ETIN. De baby was zoi l»< dag door zijn moeder in een VUILNISEMMER achtergelat! De artsen wisten hem op het n pertje te redden. Omdat de ba op de dag van de presidentsveoc kiezingen was gevonden, was naam Wybor-Presidentov (pre ie 1 dentsverkiezingen) voor hem I dacht. Maar na kort overleg den de artsen dit een minder j schikte naam en besloten zij IE! vondeling de naam van de voo1 malige KGB-spion en de nieuy|ir Russische president te geven,I£ De kleine Poetin heeft volgen!'e* de artsen de ontberingen vanier eerste dagen van zijn leven gor0 doorstaan. De camera die onder deze straaljager hangt, wil de politie vanaf 1 april gebruiken om hardrijders te 'flitsen'. foto cpd Een man kijkt verbaasd naar het beeld dat op 1 april 1962 op het strand in Zandvoort aanspoelde. Het beeld zou van Paaseiland af komstig zijn. foto archief mail vernamen dat ze de com puter eenvoudig konden bedie nen door de monitor aan te ra ken. „Maar een woedende ma nager van Compaq dreigde een advocaat op ons af te sturen. Bleek daar zowat iedereen het bedrijfssysteem te gebruiken om onze april-e-mails te ver sturen." Daarnaast kwamen er paniekreacties binnen van mensen die vernamen dat zij zonder hun toestemming wa ren aangemeld bij allerlei vreemde computerbestanden. Dit jaar krijgen slachtoffers via Focus-in op 1-april onder meer te horen dat zij in de race zijn voor de titels 'baas of collega van het jaar'. Wie daar wel wat voor voelt, ziet na een klik met de muis dat hij is beetgenomen. De Konink: „Er is niks mis mee om een ijdeltuit af te straffen." Strouken van het NCV voor spelt dat 1-aprilgrappen de ko mende jaren moeilijker en in- tellectueler worden. „Een goe de grap is net op het randje. Met wat nadenken moet wel licht een belletje gaan rinkelen, maar meer ook niet. Dan wordt het bijna kunst, waar veel tijd en denkwerk in gaat zitten." Om daarvan een idee te geven, verwijst Strouken naar 1962. Toen liet beeldhouwer Edo van Tettero op de eerste dag van de vierde maand een enorm beeld 'afkomstig van Paaseiland' aan spoelen op het Zandvoortse strand. Die daad staat nog steeds te boek als de beste aprilgrap ooit in Nederland. Kandidaat-troonopvolgers heeft Van Tettero in o vervloed. Zo hebben lolbroeken van de luchtmachtbasis in Volkel en de Drentse politie dit jaar de han den ineen geslagen voor een heuse 'F16-flitsstraaljager'. Spe ciaal voor de grap is een echte F16 bestickerd met rood-blau- we politiestrepen plus bijbeho rend logo, zo meldt een gelikt artikel met foto's in het perso neelsblad van de luchtmacht. Het nieuwste wapen in de strijd tegen snelheidsmaniakken blijkt tijdens een proefvlucht al de nodige hardrijders geflitst te hebben met de speciale camera onder de buik van de straalja ger. Het afgedrukte rapport van de proefvlucht vermeldt onder andere het bekeurde kenteken AA-01. Laat dat nou toevallig toebehoren aan koningin Bea trix. Wie nu nog geen belletje heeft horen rinkelen, maakt grote kans zaterdag uitgelachen te worden op de kijkdag bij het politiebureau in Assen. ferdi schrooten Veilig zit dit oranje gekleurde aapje te gen de borst van zijn moeder. Het gaat hier om een Franois- langoer-jong, het tweede dat ooit in de Rotterdamse Dier gaarde Blijdorp is geboren. De Franois langoer is een zeld zame Chinese apen soort, behorend tot de pruiklangoeren. Wereldwijd houden maar een paar die rentuinen deze aap jes. De geboorte van een Franoislangoer in 1998 was een Eu ropese primeur. foto gpd jaap ro- zema Na de tumultueus verlopen in voering van rotondes nam de politie van de Orkney-eilanden dinsdag geen enkel risico toen de bewoners van de Schotse ei landengroep voor het eerst in levende lijve kennis konden maken met het fenomeen ze brapad. Agenten rukten en masse uit om de enigszins be duusde eilanders het gebruik van dit moderne wonder der techniek haarfijn uit te leggen. „Het debacle van de introductie van de rotondes lag ons nog vers in het geheugen", aldus een woordvoerder van de ge meenteraad. „Mensen stopten allemaal tegelijk of reden juist allemaal tegelijk. Ze wisten niet aan wie ze voorrang moesten verlenen." Maandagavond laat gingen reeds 7000 inwoners van Kir kwall vol spanning de straat op om de eerste voorzichtige schreden te kunnen doen over de futuristisch aandoende stre pen. Deze waren eerder op de dag op het wegdek aange bracht. De echte vuurdoop zou echter een dag later bij daglicht moeten plaatsvinden. Om een verkeerschaos te voor komen, rukte het hele Orkney- politiekorps uit om de gebrui kers in spe met raad en daad bij te staan en vooral te laten zien hoe de oversteekplaatsen in het echt gebruikt moeten worden. De introductie van de zebrapa den was weliswaar voorafge gaan door de grote campagne 'hoe zebrapaden te gebruiken' met posters en advertenties, de autoriteiten wilden geen enkel risico nemen. Volgens de politiecommissaris van de Orkney-eilanden, een ei landengroep ten noorden van Schotland, zijn de strepen be paald geen overbodige luxe, Drie generaties onder één dak Het leek ons wel wat. Inwonen bij een van onze kin deren. Wij zouden dan mee betalen aan een groot huis, waarin we een appartement konden bewonen. Dat zou ons in staat stellen de dew makkelijk achter ons dicht te gooien als we eenmaal met de vut zouden zijn. Weer thuis van het reizen, zouden wij op onze beurt de typische hand- en spandiensten van vitale grootouders kunnen verrichten die de drukke dagin deling van onze kinderen zouden kunnen verlichten: oppas, boodschappen doen, eens een keer koken. Mocht de ouderdom te zijner tijd met gebreken ko men, dan zouden we ook op ze terug kunnen vallen. Eenrichtingverkeer hoefde dat niet te worden, er valt altijd wel iets terug te doen. iaT^r lnnceerde dit idee zo'n jaar geleden, op een nent waarop ze de voordelen van die si- atie ook daadwerkelijk konden proei'en: •zaten aan mijn tafel zichtbaar tegenie- m van mijn kookkunst. De schoonzoons leden hun uiterste best neutraal re kij ken, toen ik een en ander had toegelicht. De ene dochter nam een grote hap: hoefde ze even niets te zeggen. De an der vroeg verschrikt of ik dit echt meende. We zijn heel open met el kaar, dus de reacties waren tenslotte ook openhartig: nou, nee. Het was leuk om dingen samen te doen. fijn dat ze op ons konden rekenen als dat nodig was, en omgekeerd natuurlijk, maar voortdurend in eikaars aanwe zigheid verkeren, zagen ze niet zo zitten. Ik moest hieraan denken toen het CDA mlangs bepleitte in Nederland zo te HELEEN CRUL gaan bouwen dat opa's en oma's bij hun kinderen zouden kunnen intrekken. Hoe haalbaar is dat? Eni ge tijd geleden sprak ik een directrice van een ver pleeghuis die een werkbezoek had gebracht aan Duitsland. Zij sprak haar verbazing uit over het feit dat daar zo weinig bejaarde mensen gebruik maken van voorzieningen als bejaardenoorden en verpleeg huizenTerwijl Duitsland voorloper is in het proces van bevolkingsveroudering, er relatief meer Duitse ouderen verweduwd zijn en ze ook nog eens gemid deld minder kinderen hebben dan hun Nederlandse leeftijdsgenoten. In Duitsland heeft van de ouderen 49 procent dage lijks contact met de kinderen, van de Nederlandse ou deren is dat maar 19 procent. Duitse weduwen vor men ook veel vaker een huishouden met een of meer eigen kinderen dan in Nederland. De problemen van verouderende ouders worden in Duitsland kortom voor een groot deel binnen de generaties opgelost. Verzorgings- en verpleeghuizen hebben daar ook een veel slechter imago dan in Nederland, ze worden ge zien als een 'Armenasyl' of 'Endstation Vanwaar dat verschil? De Nederlandse overheid heeft in de jaren vijftig de bouw van bejaardenoorden meer dan in welk ander westers land gestimuleerd. 'Ouders konden een positieve daad stellen door naar een bejaardenoord te verhuizen. Zij maakten daar mee woonruimte vrij vooreen jong gezin en de gene raties konden zo, verlost van elkaar, hun gang gaan', concludeert Demos, een uitgave van her Nederlands Interdisciplinair Demografisch Instituut. Het 'kernge zin'werd dus door de Nederlandse overheid doelbe wust gepropageerd omdat een middengeneratie die de handen vrij had. de industiialisatie en de econo mische groei het beste kon dienen. Zo zijn wij aan onze bejaarden- en verpleeghuizencultuur gekomen. Het terugdraaien daarvan is een moeilijke zaak. Dat de drie generaties onder één dak vroeger zo goed functioneerden, had te maken met de harde nood zaak van hun materiële en fysieke overleving die ge diend was met een gezamenlijke inspanning van zo veel mogelijk handen. Dat hoefde ook niet georgani seerd te worden, dat ging van zelf in een land waarin veel mensen, boeren, ambachtslieden of middenstan ders waren, en er geen scheiding bestond tussen wo nen en werken. Het succes van een bij elkaar wonen de 'stamfamilie' was vooral te danken aan het feit dat hun belangen parallel liepen. De huidige scheiding tussen wonen en werken, en de grote mobiliteit die we tegenwoordig kennen, maakt liet sowieso al moeilijk om drie generaties op één plek duurzaam bij elkaar te krijgen. Maar de belangrijkste handicap is het feit dat de intieme relaties tussen mensen niet langer meer de louter fysieke overlei'ing dienen. De wederkerigheid van de psychische behoef- tenbevrediging is centraal komen te staan, we leven samen om emotioneel te kunnen overleven. Daar naast eist de behoefte tot zelfontplooiing dat we bin nen relaties ook een individu blijven die zijn eigen wensen en verlangens kan verwezenlijken. Het com bineren van dit alles is al lastig en vermoeiend genoeg binnen het kerngezin van vrouw, man en kind(eren). Laat staan als daar nog een generatie bij komt. ouder en vaak met andere, uitgesproken denkbeelden. Wil je het binnen de generaties leuk en leefbaar houden, dan lijkt mij de strategie van 'betrokken afstand' het beste. bezoekt het Land van de Rijzi ltc de Zon van maandag 17 april *r en met dinsdag 25 april, omd '°t de betrekkingen tussen Japan11 h Nederland 400 jaar bestaan, prins gaat onder meer naar KJ>jv shima en Nagasaki. Op het ei er( land Kuroshima gaat hij naar plaats waar het schip De Liefi in 1600 is gestrand, waardoa Japans-Nederlandse betrekki !d5I gen tot stand kwamen. Alexar111 der houdt daar een rede ook al is er sinds mensenheu genis geen enkele voetganger in de hoofdplaats doodgereden. „We hadden ze dringend nodig om de verkeersveiligheid te ver beteren en dan vooral tijdens het spitsuur in Kirkwall", aldus Paul Eddington tegen de Britse krant The Independent. De eerste resultaten van de oversteekplaatsen voor voet gangers lijken bemoedigend. „De mensen zijn zeer terug houdend voordat ze hun voet op de strepen zetten, maar dat geeft alleen aan dat ze zich be wust zijn van het dreigende ge vaar", aldus het hoofd van ci viele werken op de Orkney-ei landen, John Holmes. Een ver volgstudie of er op de eilanden nog vreemdere zaken als stop lichten moeten worden ge plaatst, is inmiddels begonnen. De actie 'Dat Kan ik Ook!' voo het STOPPEN MET ROKEN een doorslaand succes. Van 800.000 mensen die in janui stopten met roken houdt naar "h, schatting veertig procent het steeds vol. Dit blijkt uit een derzoek van de Katholieke Ui versiteit Nijmegen dat morgei verschijnt. Normaal slaagt mi;^ twintig procent van de stoppe M erin de sigaret na drie maand te laten liggen. De Stichting Volksgezondheid en Roken (S r^ voro) is dan ook erg tevreden i f het resultaat. Directeur Trudy Prins heeft er alle vertrouwen dat een groot deel van de stop pers het zal blijven volhoudei 7, ledereen heeft er zijn zegje al overgedaan, maar TONY BLAIR weet nog steeds niet wat hij moet doen en aan de opiniepeilin gen heeft hij geen steun, want die zijn ver deeld. Moet de Britse premiejusst OUDERSCHAPSVERLOF opt n g men als zijn vrouw straks hun n g: vierde kind krijgt, of kan hij 11 ce zich niet veroorloven het roer de regering aan een ander ov n Sj laten? Van Cherie Blair is bel dat zij het zou waarderen als haar man een paar dagen vrij üLc neemt. Ook Blairs eigen min van vrouwenzaken, barones garet Jay, heeft gezegd dat b 'aardig' zou zijn als de premi het voorbeeld van Lipponen volgen. Volgens de oppositio )ds! Conservatieve Partij durft Bli !S echter het regeringswerk nog er d geen dag over te laten aan zi plaatsvervanger John Presco^r c De baby van de Blairs wordti 24 mei verwacht. de Peter Benchley, wiens boek (ai JAWS in 1974 tot een kaskra werd verfilmd, zal nooit meer Etl een boek schrijven waarin eel1 dierwordtgedemoniseerd.il ®s een interview zei Benchley dl rin week dat hij spijt heeft vani' boek, waarin jacht wordt ge maakt op een haai die een ba plaats onveilig maakt. Om zij knagende geweten gerust te len ging Benchley de roem ei het geld die hij met Jaws ver gaarde gebruiken voor weten schappelijk onderzoek naarl gedrag van de dieren

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 2