arlo van Zeist ziet voorsprong slinken Types als deze kunt u mooi voor half geld aankleden. Sport DUIVEN til knieblessure houdt üchuil aan de kant Colombia en Brazilië •eginnen met gelijkspel <s> I/OENSDAG 29 MAART 2000 25 het klassement 'Speler van het jaar' viel afgelopen weekeinde :el wat keer het cijfer 8. Katwijk, dat met 3-1 van SHO won, zag jf spelers zo'n hoge beoordeling krijgen. Rijnsburgse Boys kreeg )k vijf keer dit cijfer. Van de koplopers in het klassement ontving leen Maurice Balkhoven een 8. Daardoor steeg de vrije verdedi- ir weer naar de tweede plaats achter koploper Carlo van Zeist, e beoordelaars waren zuinig met het toekennen van lage cijfers, leen bij UVS vielen drie onvoldoendes. Eén daarvan was voor het ote talent van de club, Florencio Cornelia. SPELER van het JAAR 7 82. Kwestro 7 Bon 7 Van der Plas 6 Slootweg 6 61. Hajji 8 Dubbeldeman 8 De Ridder Patrick Heemskerk (midden). Klassement (spelers) 1. Carlo van Zeist (Ter Leede) 2. Maurice Balkhoven (ARC) 3. Marco Korft (Noordwijk) 4 Murat Boke (FC Lisse) 5. Raymond Flaton (Quick Boys) 6. Martin den Haan (Rijnsburg) Michael de Roode (Rijnsburg) 8. Lennart Hegie (Rijnsburg) 9. Frank Bloemheuvel (Ter Leede) Tom van der Niet (Quick Boys) 11. Vincent Bon (Katwijk) 12. Martin de Louw (Ter Leede) 13. Jerrel Linger (FC Lisse) Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl Nederlaag voor BV Leiderdorp LEIDERDORP BV Leiderdorp heeft de streek- derby tegen Grasshoppers met minimale cijfers verloren. De basketbalontmoeting in de ere divisie elite B eindigde met 63- 65. Het duel verdiende niet de schoonheidsprijs, maar de spanning vergoedde veel. Het grote verschil tussen beide ploegen was het gebrek aan buitenschutters bij Leiderdorp. Waar Talia Versteeg geregeld vanaf de zijkant .scoorde, leun de de thuisploeg te veel op cen ter Lonneke Bransz. Grasshop pers beschikt daarnaast ook nog over Heieen van Duyn die de ploeg in moeilijke tijden op sleeptouw kan nemen. Leider dorp speelde alleen goed op die momenten dat de ploeg snel heid kon maken. Leiderdorp kwam pas in de tweede helft (ruststand 30-38) op voorsprong. Toch slaagde de thuisclub er niet in de kleine marge van enkele punten te verdedigen. Veel balverlies in de slotfase nekte het team v^n coach Joris Zandbergen. Scores BV'Leiderdorp: Uransz 15 (14 rebounds), Van Zegveld 14. Scores Grasshoppers: Talia Versteeg. Van Duyn 13. Alphense Boys in kwartfinale ALPHEN AAN DEN RUN Alphense Boys heeft gisteren in de strijd om de Amstel Cup met 5-1 gewonnen van Nootdorp. De ploeg stond bij rust al met 4-1 voor. Werner lóietsch, Juri- aan de Vries (tweemaal), Marco Vergelden en Jan Albert de Weerd maakten de Alphense doelpunten. In dezelfde ronde werd Wilhelmus op eigen veld verslagen door Scheveningen. Het werd 1-2. olleyballer hoopt nog op Spelen Khard Schuil durft weer voor- htig over de Olympische den van Sydney na te den- n. De volleyballer van de Ita- anse topclub Macerata on- rging maandag in Rotterdam n kijkoperatie in de linker- ie. „Er zat een wakje in het lakbeen, de boel is wat ïoongemaakt. De schade valt titeraf te overzien." De zes weken rust en revali- tie staan een optreden bij acerata de rest van het sei- en in de weg. „Jammer, want t is een sterkë ploeg met kan- n om de titel te pakken. Ik zal niet bij zijn en ook niet gaan Dat frustreert alleen lar. Bovendien zal Macerata de duur van mijn afwezig- id duidelijk is, ook wel snel n andere buitejilander aan- kken met het oog op de play- s. Ik ga revalideren in Italië, tar niet meer dan dat." laiverwege de World League opt Schuil zijn rentree in het derlands team te kunnen iken en daarmee het staartje de voorbereiding op het itste olympische kwalificatie- rnooi. „Ik mis natuurlijk dstrijdritme, maar de laatste heb ik genoeg krachttrai- ïg kunnen doen. Ik moet jn been nu ontlasten, ik mag it hardlopen en mijn knie :t verder dan vijfenveertig tden buigen. Toch denk ik dat straks fit genoeg ben om na twee, drie weken training weer bij het team aan te sluiten." Het is de vervelende nasleep van een blessure die zich begin januari in Polen tijdens het olympische kwalificatietoer nooi openbaarde. Schuil speel de drie wedstrijden volledig en vervolgens mondjesmaat. „Vol gepropt met pijnstillers. Ik heb me daar geforceerd en vervol gens is, ondanks uitgebreide onderzoeken, nooit goed on derkend wat de aard van de blessure was." Aan Polen heeft Schuil in meerdere opzichten een katerig gevoel overgehouden. De bles sure, de magere klassering en tot overmaat van ramp de on verbloemde kritiek van bonds coach Toon Gerbrands en ploeggenoten op de lage pijngrens van Schuil. Geen bij ter, geen doorzetter, met Schuil is er altijd wat. „Dat heeft pijn gedaan", geeft Schuil toe. „Wie toen geroepen heeft, komt zichzelf nu tegen. Ik was echt geblesseerd, zat vol met medicijnen en heb eigen lijk onverantwoordelijk gehan deld ten opzichte van mezelf door toch te spelen. De kritiek heeft bij mij heel diep gezeten." Sydney is voor Schuil voorlo pig een eindstation. In 2001 hoeft de bondscoach geen be roep meer te doen op Schuil. Zijn prioriteit ligt dan volledig bij zijn Italiaanse werkgever. lombia en Brazilië hebben ijkgespeeld in de eerste kwa- catiewedstrijd in een lange ks op weg naar WK 2002. In Ijota eindigde het duel voor ia 45.000 toeschouwers in 0- leide partijen hadden na af1 p vrede met één punt. De ee landen kenden problemen de voorbereiding op de wed- ^ijd. Begin dit jaar moest de lombiaanse bondscoach Ja- r Alvarez vertrekken en aan- ler Faustino Asprilla kondig zijn afscheid als internatio- aan. )e Brazilianen kampten >ral met blessures. Vijf basis- 'lers, onder wie Ronaldo en aldo, waren niet beschik- ir. Daarnaast vreesde Brazi- het hoogteverschil in Bogo- De hoofdstad, voor het eerst ds vijftien jaar gastheer voor WK-kwalificatieduel, ligt 800 meter boven de zeespiegel. De Colombianen kregen on der leiding van de nieuwe coach Luis Augusto Garcia in het begin van de wedstrijd met een een enorme kans. Een schot van aanvaller Angel ging na een fout van de Braziliaanse verdediger Aldair net naast. Daarna nam Brazilië het initia tief in handen. Roberto Carlos, Jardel, Eva- nilson kregen mogelijkheden, maar benutten deze niet. Inval ler Ronaldo Assis mocht het twee keer met een vrije trap proberen, maar zijn inzet be landde in de Colombiaanse muur. De thuisploeg kreeg in de tweede helft nog een kans via Richard, maar ook zijn po ging mislukte. In een groep van tien landen wacht Colombia en Brazilië nog zeventien kwalificatiewedstrij den. De beste vier mogen in 2002 naar de wereldtitelstrijd in Japan en Zuid-Korea. BEL VOOR MEER INFORMATIE OF DEALERADRESSEN HYUNDAI KLANTENSERVICE 0252 - 240 300 OF KIJK IN DE GOUDEN GIDS. Nu 50% korting op diverse fabrieksopties. Op de Hyundai H 200 bedrijfswagens. Vanaf ff 25.745,-'(lease: f 779,-'). Wie wel eens in een H 200 - welk type dan ook - heeft gezeten, weet dat ie standaard al over een uitrusting beschikt van een luxe perso nenauto. Met stuurbekrachtiging. Comfortabele stoelen. In hoogte verstelbaar stuur. Getint glas. Twee speakers. Wilt u uw H 200 gesloten bedrijfswagen en/of dubbele cabine nog completer maken, dan hebben we nu een interessant aanbod voor u. Want tot en met 30 juni 2000 geeft Hyundai 50% korting op de prijs van de vol gende fabrieksopties: dubbele airbag, elektrische buitenspiegels, 2.5 turbodiesel intercooler motor, automaat, airconditioning, dubbele achter deuren en ABS. Zo kan uw voordeel oplopen tot wel f 6.075,-*. Hij mag dan rijden als een HYUnDRI Official Automotive Sponsor luxe personenauto met plaats voor maximaal 6 volwassenen, zodra u z'n achterklep opent, is het een echte bedrijfswagen. Met een grote laadruimte, vlakke laad vloer en lage tildrempel en trekkracht dankzij de 2.5 turbodiesel motor. En tot slot de uiterst concurrerende aan- vf schafprijs en de EURO n°9 ÏCherpere 2000 leaseprijzen. De dubbele cabine is leverbaar vanaf f 31.745,-* (lease: f 925,-*). U rijdt al een Hyundai H 200 gesloten bestelwagen vanaf f25.745,-* (lease: f779,-*). Redenen genoeg )^AA" voor een proefrit. En ervaar zelf dat de Hyundai H 200 van uw keuze meer is dan zomaar een bedrijfswagen. Bel voor meer informatie Hyundai Klantenservice 0252 - 240 300. Henk Fraser (SC Feyenoord) is voor vier voetbalwedstrijden uitgesloten na een vermeende elleboogstoot tegen UVS'er Walter de Kievit Volgens Fo rum Sport-voorzitter Si- monis heeft hët vertrek van trainer Hennie de Klerk niets te maken met een conflict tussen coach en het bestuur. Persoonlijke omstandig heden vormen de wer kelijke reden van zijn zelfgenomen ontslag Volgens dagblad Tuban- tia zou Quick '20 met 1700 leden de grootste club van Nederland zijn. Foutje, Quick Boys uit Katwijk heeft al bijna 1900 leden Alphenaar Rob Overkleeft (grens rechter betaald voetbal) is sinds het vertrek van Jan van Staa trainer bij tweedeklasser UNIO uit Oudewater. Hillegom- mer Gerard Duwel (ex- betaald voetballer van UVS) heeft bij Alliance voor vijf jaar bijgetekend Door een doelpunt van Leidenaar Erwin Ver- kuijlen (ex-Docos) blijft John het landelijke jeugdelftal van ADO Den Haag in de race voor promotie naar de eredivisie Ilse Witteman (UDO) is geselecteerd voor de nationale meisjes-selectie on der 16 jaar John ter Beek heeft aan de leden van vierdeklasser VCL bekend gemaakt dat hij de voorzittershamer op 1 juni 2000 neerlegt Voetbalvereniging Meerburg heeft met Rien van Veen een technisch jeugdcoör- dinator aangetrokken. De club verwelkomde vorige week te vens het 500ste lid De Luba Classic, een wielerwedstrijd voor vrouwen, heeft een nieu we route. Leiden, Oegstgeest en Voorhout worden op dinsdag 30 mei niet aangedaan. Het pe loton rijdt nu 128 kilometer op Noordwijks en Noordwijker- houts grondgebied Een regio nale wielerwedstrijd in Lisse is gewonnen door Niels Groenen- ter Beek. dijk (Noordwijk). De Noordwij- kerhouters Thijs Zonneveld en Ferry den Elzen volgden als tweede en derde De Hel van Mergelland contracteert in 2001 geen wielerprofs meer. De or ganisatie gaat terug naar de oorsprong (amateurs tot 23 jaar en junioren) Middelburg heeft zich voor 2004 beschikbaar ge steld voor een etappe in de Tour de France. Het evenement moet in het teken staan van de opening van de Westerschelde- tunnel. In de Tour de France van dit jaar worden prijzen voor de snelste klimmers uitgereikt. Onderaan en bovenop de Au- bisque, de Ventoux en de Col de Isoard worclen de klokken ingedrukt Aad van der Luit gaat dit jaar met een aantal korfbaltalenten uit Leiden en Alphen naar Zuid-Afrika, om daar de oer-Nederland- se sport te promoten Het vrouwenvolleybal team van Castellum (Al phen) heeft het vertrou wen in trainer Henk Struiwigh opgezegd. Zonder coach kan het team vrijdagavond kampioen worden van de eerste klasse Bij de provinciale kampioen schappen gymnastiek in Rotterdam behaal den Marcel Didden en Dennis Noordermeer van Excelsior Leiden een eerste plaats. Goud was er ook voor de DOS-turners Mark van Bemmel en Timothy Druiventak. Charly Du- ran nam een zilveren medaille mee naar Al phen aan den Rijn. In het Friese Drachten heeft Wilskracht (ook Alphen aan den Rijn) een gouden medaille behaald in de discipline ritmische gymnastiek. De ploeg bestond uit Sheila van Nierop, Jackie van Gils, Nelly Ghaoui, Vera Wiedijk en Eva Tehupeiori Per 1 april is de Leidse Ijsbaan aan de Vondellaan weer omgetoverd in een kartbaan. Op 10 september gaan de schaatsenrijders weer aan de slag Het flagfootball- team van Lightning Leiden heeft in Hilversum de Hurriaca- nes met 68-0 afgedroogd. De jongste jeugd moest met 38-12 de eer aan Hilversum laten Het jeugdjudoteam van Snel Lenig uit Wassenaar heeft in Leimuiden een toernooi ge wonnen waaraan 22 teams uit Zuid- en Noord-Holland deel namen FOTO LOFK ZUY,

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25