'Gemeente luistert niet naar bewoners' erging brandt uit Twee nieuwe gevallen van geelzucht op Springplank Bonnenregen op sportpark Bloemerd Omstreden ambtenaar ertrekt uit Oegstgeest Regio 't Verzamelpandje is rijksmonument Waarde opponent! Eigen Mentiteit bestaat niet meer!' top Vuiloverslag hekelt provincie jeterwoudeDe slechte financiële situatie van de Proav is vol- v; ens de Stichting Stop Vuiloverslag nóg een reden om geen af- aloverslagstation in Zoeterwoude te bouwen. De Stichting eeft de provincie een brief gestuurd met dit nieuwe bezwaar, orige week werd bekend dat Zuid-Holland de Proav een lening tei an vijftien miljoen gulden verleent om een failissement af te C0I enden. De stichting sluit zich aan bij kritiek van de WD, die ke indt dat de provincie niet tegelijk aandeelhouder, vergunning- jce ïrlener en bankier kan zijn. ^chuimfeest in De Balken d( assenaar De stichting jeugd- en jongerenwerk in Wassenaar v< oudt zaterdag 22 april een schuimfeest in café De Balken. Het est voor jongeren vanaf 16 jaar begint om 21.00 uur en eindigt m 2.00 uur. Live-dance act D-ZIRE treedt op om 22.30 uur. h(:holierencafé De Balken is onderdeel van Boerderij Ter Weer i j in de Deijlerweg 153 in Wassenaar, et niratis compost voor Warmonders armond Inwoners van Warmond kunnen van 6 tot en met 8 tril gratis compost afhalen op de gemeentewerkplaats aan de tn de Woudestraat. De compost is niet verpakt, dus liefheb- s :rs moeten zelf een zak of een emmer meenemen. Zolang de °)orraad strekt is per persoon een kubieke meter beschikbaar. halen kan donderdag 6 april van 8.00 tot 16.00 uur, vrijdag s"vtn 8.00 tot 12.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur. het 'et is gewoon een mooie nieuwe baan omstreden hoofd van de af- ng openbare werken van de ïeente Oegstgeest, Ron den len vertrekt op 1 april naar P' ;emeente Beverwijk. Hij gaat mr nieuwbouwprojecten be iden. Dat heeft wethouder Eisen van ruimtelijke orde- l gisteren bevestigd, en Ouden kwam in Oegst- ;t in opspraak doordat hij 11996 samen met zijn colle- de inmiddels oud-gemeen- cretaris Keman, met enige rkennis een gemeentepand it en dat vervolgens om- wde tot twee herenhuizen, tijds betaalde Den Ouden eveer 375.000 gulden voor ïiss ïelminapark 25, dat toen in v rallen staat verkeerde. De ^tymbtenaar moest ruim een miljoen gulden investeren de het huis bewoonbaar en leer zijn smaak te maken. Nu coigt hij al enkele maanden twee miljoen gulden voor pand. Den Ouden zou daar- ruim één miljoen gulden it kunnen maken, gemeenteraad heeft ach- ekif toegegeven dat het 'om de irujn te vermijden' misschien g< r was geweest als de amb- lvajren in 1996 niet hadden jeboden. Bovendien had t véle huizen een antispecula- ding kunnen en volgens fractievoorzitter van Leef- Oegstgeest Jan de Soeten berging bij een huis aan de musstraat in Voorschoten gelopen nacht uitgebrand. 50-jarige bewoner en zijn oude echtgenote zijn naar ziekenhuis gebracht. De liep brandwonden in het :ht op bij een poging de d te blussen. Ook kregen ;1 hij als zijn vrouw rook en. n buurtbewoner ontdekte v cl rand als eerste. Hij hoorde r mal en zag vlammen uit de oplf ook moeten zitten. Daarmee zou bij verkoop binnen een be paalde periode niet alle winst naar Den Ouden toestromen, maar gedeeld worden met de gemeente. De raad besloot dat niet te doen. Ze wilde niet tus sentijds de spelregels voor de verkoop van de gemeentepan den in het Wilhelminapark wij zigen. De raadsleden kwamen er eveneens te laat achter dat ook weieens ambtenaren op de huizen konden inschrijven. „Dat was pas op het moment dat Den Ouden en Keman als hoogste bieders uit de bus kwa men", lieten WD-leider Haaf- kens en PrO-ffactievoorzitter Noort eerder weten. Wethouder Van «Eisen heeft 'gemengde gevoelens' bij het vertrek van Den Ouden. „Met hem gaat voor Oegstgeest een stevige kracht verloren die veel voor ons betekend heeft. Hij was een kei in projecten zoals bijvoorbeeld Morsebel en Poel geest. Daar gaat hij nu nog meer zijn brood van maken. Voor Den Ouden is het per soonlijk natuurlijk een flinke stap voorwaarts, een mooie promotie. En daarom valt zijn vertrek te begrijpen." Volgens Van Eisen heeft het vertrek van Den Ouden niets met diens rol bij de verkoop van de huizen in het Wilhelmi napark te maken. „Nee, het is gewoon een mooie nieuwe baan, die toevallig op zijn pad is gekomen." voorschoten 't Verzamelpandje (links op de fo to) in de Voorschotense Voorstraat is door de Rijksdienst voor de Monumentenzorg aangewezen als beschermd monument, 't Verzamelpandje heet te ooit De Blauwe Ster en heeft een winkelpui uit omstreeks 1895 in neo-renaissancestijl met nage noeg in oorspronkelijke staat verkerend winkelin terieur. Eerst was het een sigarenwinkel, later een curiosawinkeltje. Het woongedeelte aan de achter kant is rond 1980 gemoderniseerd, en voor de mo numentenstatus van ondergeschikt belang. Ook de voormalige schuur bij de rietdekkerswo ning van Lex Willem Klimbie aan de Voorstraat heeft een beschermde status gekregen. De woning was al eerder aangewezen als rijksmonument. De schuur is na een brand in 1867 herbouwd door rietdekker P. Chrispijn. Het voorste deel was tim mermanswinkel en werkplaats voor het rietmatten, het middendeel klompenmakerij. Het achterste ge deelte diende voor het drogen van het riet. De schuur is in 1977 en 1988 gerestaureerd. Verder heeft Monumentenzorg Het Wapen van Voorschoten in de Voorstraat en de Laurentiuskerk aan de Leidseweg uitgeroepen tot rijksmonument. Beide gebouwen stonden al op de gemeentelijke monumentenlijst. „Het Wapen van Voorschoten neemt door zijn omvang en door de uit de gevel- wand uitspringende veranda een bijzondere positie in binnen het beschermde dorpsgezicht van de Voorstraat", schrijft de rijksdienst over het restau rant, waarvan in februari de oude slijterij en de op slagruimten afbrandden. De neo-gotische St. Laurentiuskerk met pastorie is in 1866 gebouwd naar ontwerp van de architect Th. Asseler. Op het terrein achter de huidige kerk stond van de al in 866 genoemde Laurentiusparo- chie een schuilkerk, die in 1871 is gesloopt. foto hielco kuipers Felle kritiek op verkeersnota Voorschoten Veilig Verkeer Nederland, bewoners van de Leidseweg- noord en de bewonersvereniging Boschgeest hebben fel le kritiek op de verkeersnota in hoofdlijnen van de ge meente Voorschoten. Zij vinden dat burgemeester en wethouders niet naar hen hebben geluisterd en dringen alsnog aan 'op goed overleg en een inhoudelijke discus sie'. De nota komt vanavond aan de orde in de commis sie openbare werken. voorschoten jan preenen De WN afdeling Voorschoten wijst erop dat de gemeente in één jaar 'niet verder is gekomen dan het schrappen van alle be grotingsposten verkeer voor 2000'. Bovendien verbaast de vereniging zich erover, dat bur gemeester en wethouders een proef willen nemen met 30-ki- lometergebied in de Vlietwijk- oost of in de Nassauwijk. „Het nemen van een proef doet het voorkomen of er nog twijfel zou zijn over het inrichten van een 30-kilometergebied, terwijl in grote delen van het land al der gelijke verblijfsgebieden tot stand zijn gebracht: is hier nu sprake van onwil of onmacht?" Namens de bewoners van een deel van de Leidseweg- noord stellen A. van der Vlugt en C. Boendermaker vast dat de gemeente niets heeft gedaan met hun opmerkingen tijdens een inspraakavond in april vo rig jaar. „De gemeente heeft ons geschreven dat naar aanlei ding van alle opmerkingen over de verkeerssituatie op de Leidseweg-noord een vracht wagenverbod wordt ingesteld tussen de Piet Heynlaan en de Trompweg. Dat is terecht, maar wij hebben ook voor maatrege len gepleit op het gedeelte tus sen de Trompweg en Huis ter Wadding en daar gebeurt niets." De bewoners overhandigden ruim een jaar geleden een peti tie aan B en W. Aan dat verzoek was een overzicht gekoppeld van total loss geraakte auto's en kapotgereden autospiegels. „Een jaar zonder concrete maatregelen heeft sinsdien op dit kleine stukje weg in elk geval twee lakschades, drie auto's met forse deuken en vijftien ka potte spiegels opgeleverd. Bo vendien veroorzaakt het zware vrachtverkeer nog steeds zware trillingen voor vele niet onder- heide huizen langs de Leidse weg. Wij vrezen dat het wach ten is op de eerste ernstige let selschade alvorens het gemeen tebestuur beseft dat er echt wat moet worden gedaan", aldus de bewoners, die aandringen op een weg 'waarop het verkeer zich aanpast aan de omwonen den'. De vorig jaar opgerichte be wonersvereniging Boschgeest wil dat de gemeente de ver keersoverlast op de doorgaande route Karei Doormanlaan-Ge neraal Spoorlaan beperkt. Ener zijds door de snelheid terug te dringen, anderzijds door door gaand vrachtverkeer te weren. „Helaas hebben wij moeten vaststellen dat de gemeente tot dusverre op geen enkele wijze serieus ingaat op de signalen uit de wijk. Wij willen dat de ge meenteraad en het college als nog hun bestuurlijke verant woordelijkheid nemen en seri eus nadenken over deze pro blematiek", schrijft A. Goemans aan de gemeenteraad. GGD: geen reden tot paniek oegstgeest peter blok Bij nog twee leerlingen van de openbare basisschool De Springplank in Oegstgeest is geelzucht geconstateerd. Daar mee komt het totaal aantal met hepatitis A besmette leerlingen op tien. Het is niet uitgesloten dat dat aantal de komende we ken nog verder stijgt. Maar er is 'absoluut geen' reden voor pa niek, zegt C. Swaan van de GGD Zuid-Holland-Noord. Volgens haar hebben zich na de massale inenting op donder dag 16 maart, waarbij in totaal 150 leerlingen, leerkrachten en ouders een injectie kregen, geen nieuwe besmettingsgeval- len meer voorgedaan. „En dat is een goed teken", vindt Swaan. „De twee kinderen bij wie nu geelzucht is geconsta teerd, hebben het virus hepati tis A eerder opgelopen. Er gaan namelijk doorgaans zes weken overheen voordat geelzucht aan het licht komt. Voor hen kwam de inenting dus te laat." Volgens Swaan hebben de twee nieuwe 'slachtoffers' het virus niet op De Springplank opgelopen. „Het ene kind heeft de besmetting thuis opgelopen. Bij het andere kind bleek de herkomst van hepatitis A niet te achterhalen." Swaan zegt dat op De Spring plank de rust inmiddels is te ruggekeerd. „Alle meldingen van geelzucht zijn door ons uit gezocht. De bron van herkomst van de virussen is ook vastge steld. Verder denken we met de preventieve vaccinaties de geel zucht onder controle te hebben en te houden." Volgens de GGD-woordvoerder hebben ook de huisartsen geen bezorg de telefoontjes meer gekregen. Hepatitis A is een ontsteking aan de lever. De ziekte begint met griepachtige klachten. Daarna slaan huid en oogwit geel uit. Donkere urine en stop verfachtige ontlasting zijn an dere symptomen. De ziekte komt vooral bij kinderen voor. Het duurt gemiddeld een paar weken voordat een met het vi rus besmette kind de geelzucht weer de baas is. Daarna kan het nog een paar maanden duren voordat het kind weer op volle kracht is. schuur komen. Ondertussen had een andere buur de brand weer gewaarschuwd. Die kon voorkomen dat de brand naar het huis oversloeg. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend, maar de brandweer denkt in eerste instantie aan een tech nisch mankement. In de ber ging stond een CV-ketel. De schade bedraagt volgens een schatting van de brandweer ruim 20.000 gulden. Een aan grenzende berging raakte licht beschadigd. Postzegelveiling in Oegstgeest De Warmondse postzegelver eniging (WPV) houdt samen met de Oegstgeestse postzegel vereniging op vrijdag 28 april een grote postzegelveiling. Bij gebrek aan een goede zaal in Warmond vindt de veiling plaats in gebouw 't Groot Prof fijt in Oegstgeest. De veiling commissie hoopt een dezer da gen de catalogus klaar te heb ben. Wie daarvoor belangstel ling heeft, kan een gratis exem plaar bestellen bij Hans Zand bergen (071 - 3010855). gebeurde het gister- ;ewid? In een achterafzaaltje n ii ie Leiderdorpse Muzenhof. I haar zich hilarische Lager- kla scènes afspeelden waar et v Irit zich niet voor zou hoe- schamen. Pakweg twintig ts uit Leiden en omstre- stui itortten zich op het meest is reden Leidse voorstel uit he eschiedenis van de regio- wa samenwerking: Rijnstad. :t h ding vooraf: D66'ers zijn ingeiiet altijd met elkaar eens. m, 1 at staken ze gisteren be- lanj 1 niet onder stoelen of njuen. De D van D66 stond gebied." aldus Leiderdorper Ton Prast (tégen de stelling). En dit plaatste hij - grote hilariteit - in de traditie van burgemeester Van der Werff: „Een benarde stad, en dan dat opofferingsge- baar!" Aan de overkant de Leidse Jo ke Sorgdrager (vóór de stelling). „Ik ben aan deze kant blijven zitten omdat de randgemeen ten in ieder geval het beeld hebben dat Leiden arrogant is. Dat beeld is het struikelblok. Als een bestuurder van een randgemeente met een collega uit Leiden praat, denkt hij: hij zal wel uit zijn op mijn grond- Maar de te verwachten stel lingen werden evengoed be trokken. Neem: Rijnstad is een teken van goede wil: niet zeuren maar kansen pakken. „Het gaat de inwoners van Voorschoten, Leiderdorp, Oegstgeest en Zoeterwoude aan hoe het parkeren in hun bin nenstad is geregeld. En die bin nenstad is Leiden", probeerde de Leidse wethouder Alexander Pechtold sluw. Het kon de Voorschotense oud-wethouder Hans Smits be paald niet bekoren. „Een van de érgste argumenten die Lei den aandraagt voor deze mon steroperatie is het argument dat we in de regio allemaal hetzelf de netnummer hebben!" Het traditionele D66-onder- werp, de democratie, kon niet onbesproken blijven. Rijnstad is een hoopvolle start voor een democratischer georganiseerde samenwerking, luidde de laat ste stelling. Waarop bleek dat de Democraten 66 het onder ling bepaald niet eens zijn over het nut van het creëren van een extra bestuurslaag („Een gou den kans om verantwoordelijk heden en bevoegdheden daar te leggen waar de problemen zich afspelen" versus „Ik ben verbaasd over deze naïeve de mocratietheorie van de over kant, hou op zeg, dat functio neert niet"). Kortom, na aflopp geen pers verklaring met hét standpunt van D66 over Rijnstad. Dat was ook niet de bedoeling: die D stond gisteravond immers voor Debat. Wel was er medelijden met de pers, al kon men het zelfs over de passende meta foor niet eens worden. „Hier kan je zeker geen soep van koken." „Je kan er geen chocola van bakken zeker?" Eén bord blijkt niet genoeg om de bezoekers v JmÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊBM het sportpark erop te wijzen, dat ze niet langs deze weg mogen parkeren, foto henk bouwman afke van der toolen De politie vindt dat de gemeen te Leiderdorp het parkeérver- bod in sportpark De Bloemerd duidelijker moet aangeven. Nu staat er alleen een bord bij de toegang tot het sportpark. Veel sporters van uitspelende clubs zien dat bord niet en parkeren hun auto op plekken waar dat niet is toegestaan. Het heeft het afgelopen weekeinde bonnen geregend op het Leiderdorpse sportpark De Bloemerd. De politie heeft ongeveer twintig boetes uitge deeld aan mensen die hun auto langs de kant van de weg had den neergezet, in plaats van op de daarvoor bestemde parkeer plaatsen. Het nieuwe parkeer beleid is volgens de politie no dig, omdat er in het weekeinde door de foutgeparkeerde auto's geen doorkomen aan is. Een woordvoerder: „Stel dat er een ongeluk gebeurt op zo'n sport veld, dan kan de ambulance er niet meer bij." De politie is een maand gele den begonnen met het uitdelen van 'waarschuwingsbonnen'. Ook zijn toen alle sportvereni gingen ingelicht, met het ver zoek de leden te informeren over de nieuwe aanpak. En er is een bord geplaatst bij de ingang van De Bloemerd. Er zijn klach ten dat dat ene bord, nog voor de brug over de Dwarswatering, te weinig opvalt. Vooral voor automobilisten die afslaan van uit de Grotiuslaan. Ook de poli tie vindt het bord niet opval lend genoeg, en is daarover in overleg met de gemeente. De woordvoerder: „We schamen ons niet voor de hoeveelheid bonnen. De politie heeft er alles aan gedaan om het bekend te maken. Maar het moet natuur lijk wel duidelijk zijn dat parke ren niet mag." Bedrijfsleider C. Post van ma nege Liethorp vindt het onte recht als mensen klagen over de bonnen. „Iedereen is dik en vet gewaarschuwd. Het is ruim vantevoren aangekondigd en wij hebben vorige week al tegen onze leden gezegd: pas op, het kan dat ze gaan schrijven." Rechter berispt Oegstgeest in twee zaken De Bestuursrechter in Den Haag heeft de gemeente Oegstgeest in twee rechtza ken in het ongelijk gesteld. De gemeente heeft een verzekeringsagent aan de Hofbrouckerlaan twee jaar geleden onterecht een ver gunning verleend om zijn garage als kantoor te ge bruiken. Dit is in strijd met het bestemmingsplan voor de buurt dat alleen woon huizen, en geen bedrijfs panden toestaat. Diezelfde bewoner bouwde ook een schutting in zijn tuin die 21 centime ter hoger was dan toege staan. Volgens de rechter hebben burgemeester en wethouders er niet op toe gezien dat de eigenaar zijn schutting volgens de regels aanpaste. De schutting aan de achterkant van de tuin is nog steeds hoger dan de toegestane twee meter. Beide rechtzaken zijn aangespannen door de bu ren van de verzekerings agent. Zij zijn bang dat hun huis in waarde daalt wan neer er een bedrijfspand naast ligt De buren gaven voor de rechter aan 'over last' te verwachten als het woonhuis een verzeke ringskantoor wordt. De schutting aan de achter kant moet volgens de kla gers worden afgebroken, omdat hij hun licht en uit zicht vermindert. De rechtbank bepaalde dat de huiseigenaar wel zijn gevel mag veranderen. De buren hadden daar ook bezwaar tegen aangete kend. De gemeente Oegstgeest heeft nog niet besloten of ze in hoger beroep gaat te gen beide uitspraken.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19