f Vernietigende nota ontwikkelingshulp EU] m Rel rond ophitsende rabbijn loopt hoog op r" Buitenland Adembenemend Geest Mitterrand keert terug in Parijs EU-leden gaan bewijsmateriaal strafzaken uitwisselen Brussel wil uitleg over 'schnabbel' ex-commissarissen Steeds meer bewijs tegen Britse soldaten JINSDAG 28 MAART 2000 Zeker 46 doden bij geweld Indonesië jakarta Bij gewelddadigheden op de Molukken, in Atjeh en in West-Papoea zijn afgelopen week zeker 46 mensen omgeko men. Dat heeft de Indonesische politie gisteren gemeld. De meeste doden vielen in Noord-Molukken. Daar kwamen in een week zeker 41 mensen om bij onlusten in Galela, een stadje op het eiland Halmahera. Plaatselijke journalisten zeiden dat het dodental nog kon oplopen, omdat het onlangs weer in alle he vigheid opgelaaide geweld tussen christenen en moslims giste ren nog voortduurde. In totaal zijn op de Molukken 3.000 men sen omgekomen sinds het uitbreken van het religieuze geweld in januari vorig jaar. In de provincies Atjeh en West-Papoea, het vroegere Irian Jaya, kwamen afgelopen weekeinde bij elkaar vijf mensen om bij separatistisch geweld. Sellafield mogelijk in juni al dicht nden De opwerkingsfabriek voor kernafval in het Britse Sel- afield moet mogelijk in juni al dicht. Terwijl de Britse regering werkt aan een andere bestemming voor de beruchte centrale, condigden de Ierse en Deense regering aan de sluiting te willen afdwingen. Ze willen bij de eerstvolgende bijeenkomst van de anden die het verdrag voor het begrenzen van radioactieve emissies hebben ondertekend voor sluiting van Sellafield plei- en. Als de vijftien lidstaten instemmen, moet de opwerkingsfa- >riek in juni sluiten. Buurland Ierland pleit al tijden voor slui ting van Sellafield. Volgens de krant The Guardian heeft de Brit- ;e regering zelf al besloten Sellafield een andere bestemming te »even. Door de aanhoudende reeks schandalen in de fabriek liet Londen het niet zitten door te gaan met het opwerken van cern afval. Veel doden bij gevechten op Sri Lanka iOLOMBOGevechten tussen het Sri Lankaanse regeringsleger in leden van de Bevrijdingstijgers van Tamil Eelam (LTTE) heb- >en gisteren en vandaag tientallen levens geëist. Een leger- voordvoerder verklaarde vanmorgen dat hernieuwde pogingen van de Tamil Tijgers het schiereiland Jaffna af te snijden van de rest van het land tenminste 59 levens hebben gekost. Zeker vijf- ien opstandelingen en 44 regeringssoldaten hebben bij het reffen, dat gisteren begon, het leven verloren. Nadat het in het noorden van het eiland vier maanden lang relatief rustig is ge weest, is de LITE weer zeer actief geworden. De organisatie pleegde de afgelopen dagen verscheidene aanslagen, waarbij tientallen doden vielen. De LTTE vecht al zeventien jaar lang voor een eigen staat voor de Tamilminderheid in het noorden van Sri Lanka. Bij die strijd zijn bijna 60.000 mensen om het le ven gekomen. President torpedeert pornoverbod varschau De Poolse president Kwasniewski heeft gisteren zijn veto uitgesproken over een wet die pornografie verbiedt. Vol-' i ;ens de president is de enkele weken geleden door het parie nent aanvaarde wet niet uitvoerbaar, en daarom schadelijk ■oor het prestige van wet en staat. Volgens de wet zou zelfs het onen van geslachtsdelen al als porno worden beschouwd. Op iroductie of distributie van pornografisch materiaal had in het ;atholieke land twee tot vijf jaar cel moeten komen te staan. Critici hadden er op gewezen dat de wet volkomen onuitvoer- >aar was omdat buitenlandse kabel- en satellietzenders pomo- jrafie in hun programmering hebben. In het parlement is nu en meerderheid van drievierde nodig om de wet aTsnog in wer ing te laten treden. franse militair aangeklaagd wegens lek »rusEen Franse militair zal worden vervolgd voor het lekken an geheime documenten over Kosovo naar de pers. Kolonel déchain is volgens juridische bronnen gisteren in staat van be- chuldiging gesteld en in voorlopige hechtenis genomen. Mé- hain wordt ervan verdacht geheime documenten van de VN- redesmacht in Kosovo (KFOR) te hebben gelekt naar de pers. lij ontkent. Uit de papieren blijkt dat de Franse commandan- en in Kosovo zich buitengewoon ergeren aan de Fransman ouchner, het hoofd van de VN-missie in Kosovo. De militairen erwijten hem dat hij de Albanezen te veel voortrekt en de Ser- iërs veracht. De kolonel kwam vijf weken geleden terug uit osovo, waar hij in Pristina werkzaam was voor het Franse con- ingent van KFOR. diljoenen dollars voor ex-rookster an francisco Twee Amerikaanse tabaksgiganten moeten een id m^pf: ^Hdoi i «mi an longkanker lijdende ex-rookster en haar echtgenoot een chadevergoeding van 20 miljoen dollar (44 miljoen gulden) be llen. Een gerechtshof in San Francisco heeft dat gisteren in ho er beroep bepaald. De jury achtte bewezen dat Philip Morris n R.J. Reynolds onjuiste en misleidende informatie over siga- etten hebben verstrekt, en het gevaar van roken hebben ver- oezeld. Het is voor het eerst dat een roker die na 1969 ver- aafd is geraakt een schadevergoeding krijgt toegewezen. In dat lar verschenen er voor het eerst waarschuwingen op pakjes si- aretten. De 40-jarige Leslie Whiteley begon in 1972 met het ro- en van Marlboro (van Philip Morris) en Camel (Reynolds). Ze- as toen 13 jaar. Ze stopte in 1998, toen bij haar longkanker erd geconstateerd. Volgens haar artsen zal ze het eind van dit ar niet meer halen. Stasi wist in 1976 al van CDU-gelden' rlunDe Oost-Duitse geheime politie (Stasi) wist al in 1976 in het bestaan van geheime CDU-rekeningen in Zwitserland, at meldt Der Tagesspiegel vandaag. Het Duitse dagblad ont- ekte in de Stasi-archieven een honderden pagina's dik dossier it zou aantonen dat de DDR de telefoongesprekken van een in de accountants van de West-Duitse christen-democraten luisterde. In een 'strikt geheim' document uit 1980, dat werd pgesteld naar aanleiding van een afgeluisterd telefoongesprek, kende de Stasi op dat de CDU toegang had tot een rekening in vitserland waarop geldschieters anoniem geld konden stor- n. In de door de Stasi uitgewerkte versie van een afgeluisterd sprek tussen de partijaccountants Walther Leisier Kiep en ie Luethje uit 1976 haalt Kiep de toenmalige partijvoorzitter latere bondskanselier Helmut Kohl aan, die verwees naar pzij gezet geld'. jnnesty hekelt Saudi-Arabië swuk* Saudi-Arabië lapt de mensenrechten op 'schrikbaren- i' wijze aan zijn laars. Het aantal executies is nergens zo hoog s daar en ook maakt het land zich schuldig aan marteling en illekeurige arrestaties. Het wordt tijd dat de wereld zich dit intrekt. Dat schrijft Amnesty International in een vandaag ge- esenteerd rapport. Amnesty hekelt vooral ook het feit dat over t beleid van de Saudische overheid niet valt te twisten. Wie er n andere mening op nahoudt, kan wreed worden bestraft, arteling en mishandeling op politiebureau's en in gevangenis- n zouden op grote schaal voorkomen. De autoriteiten probe- n op die manier mensen tot bekentenissen te dwingen. De ensenrechtenorganisatie is tevens bezorgd over de toename n lijfstraffen dit jaar. Ze noemt daarbij met name de zogehe- n kmisamputaties, waarbij iemand de linkervoet en rechter- ind kwijtraakt. lieuw licht op genocide in Rwanda v york De Verenigde Naties hebben een rapport uitgegeven t nieuw licht zou werpen op de moord op president Habyari- ma van Rwanda, zes jaar geleden. De moord leidde tot de Ikerenmoord in Rwanda die zeker een half miljoen mensen t leven kostte, vooral Tutsi's. In het rapport komen drie men- n aan het woord die zeggen destijds het vliegtuig van de pre- lent te hebben neergeschoten. Ze verklaren te hebben gehan- ld in opdracht van de waarnemend president van Rwanda, J Kagame. Die was destijds leider van de door Uganda ge ïnde Tutsi-rebellenbeweging Rwandees Patriottisch Front 'F). De Verenigde Naties zijn er altijd vanuit gegaan dat de lord op Habyarimani het werk was van ontevreden Hutu-ex- ïisten. De VN benadrukken dat het rapport niet officieel is, tar hebben het vorige week wel naar het Rwanda-tribunaal stuurd. Een nog vertrouwelijk intem rapport laat geen spaan heel van de manier waarop de Europese Commissie jaarlijks voor miljarden gul dens aan ontwikkelingsgeld besteedt. Het beleid is 'vaag', de hulp wordt versnipperd verstrekt, de controle is gebrekkig en er worden nauwelijks prioriteiten gesteld. opgesteld door een werkgroep van de Commissie zelf, is bedoeld om de geesten in Brussel rijp te maken voor een vergaande hervorming van het ontwikkelingsbeleid. De afgelopen jaren vestigden het Nederlandse kabinet en de Europese BRUSSEL PAUL KOOPMAN correspondent Ook zou de EU er als grootste donor ter wereld amper in slagen invloed uit te oefenen op het beleid van andere internationale instellingen. De nota, Rekenkamer al de aandacht op het ge ringe resultaat van de Europese ont- wildcelingsinspanningen. Blijkens het stuk 'De Europese ontwikkelingspoli tiek' was die kritiek volkomen terecht. Vastgesteld wordt dat de Commissie de hulp te dun uitsmeert, niet bepaalt waar de prioriteiten moeten liggen en het interne beleid nauwelijks coördi neert. Europese defensie-, handels- en landbouwpolitiek kunnen het succes van hulp weer teniet doen. Dodelijk is de kritiek op de wijze waarop het be leid wordt vastgesteld. „De doelen zijn te talrijk, te vaag en op geen enkele manier gerangschikt'/', aldus het rap port. De Europese Commissie reserveerde vorig jaar ruim 19 miljard gulden voor externe hulp, waarvan het grootste deel werd gebruikt voor directe ont wikkelingssamenwerking. „Nu steeds meer nadruk wordt gelegd op het re sultaat, is het moeilijk het huidige sys teem van langs elkaar heen werken te rechtvaardigen", aldus de nota. Vorige week ventileerden de Europese top ambtenaren Solana en Patten soortge lijke kritiek op de Balkanhulp. De Europese Commissie wil nog dij voorjaar met voorstellen komen voof een betere organisatie. De nota doet een aantal concrete voorstellen. Bij fit nanciële controle moet de nadruk ge-> legd worden op het meten van resuLj taat achteraf, in plaats van het produ-j ceren van bureaucratische rompslomp vooraf. Dubbel werk dient voorkomep worden en de coördinatie met anderg donoren en controle-instanties moeit beter, suggereert de werkgroep. honc kong Het lijkt een mooi plaatje van Hong Kong op een nevelachtige morgen, maar de smog die de Zuid-Chinese stad dezer dagen treft is alleen letterlijk adembenemend. Mensen met hartkwalen en aandoeningen aan de luchtwegen hebben al het advies gekregen zich niet in te span nen, en gebieden met veel verkeer te mijden. De smog wordt vooral veroorzaakt door de uitlaatgassen van dieselauto's. Normaal gesproken waaien die weg, maar Hong Kong kampt nu al dagen met windstilte. foto afp peter parks BRUSSEL ANP De EU-lidstaten gaan bewijsmateriaal uit wisselen in strafzaken. De nationale rechter zal het bewijsmateriaal dat verkregen is in een ander Europees land, wel toetsen op rechtmatigheid. Nederland hecht daar sterk aan omdat in andere Europese lan den soms meer opsporingsmethoden zijn toegestaan dan in Nederland. Dit bleek gis teren tijdens overleg van de Europese mi nisters van justitie en binnenlandse zaken in Brussel. Alleen Luxemburg voelt voorals nog weinig voor zulke afspraken. Luxem burg wil niet dat eenmaal afgegeven be wijsmateriaal ook voor andere zaken mag worden gebruikt. Het land zinspeelt daarbij onder meer op het bankgeheim. Een andere uitkomst van het overleg is dat toeristen die in het buitenland het slachtoffer worden van misdrijven dezelfde justitiële behandeling moeten krijgen als de inwoners van dat land. In Nederland is dit al praktijk, benadrukt minister Korthals van justitie. Nederlanders in het buitenland wacht echter niet altijd dezelfde behande ling. Dat moet nu gaan veranderen. parus cees van zweeden correspondent De Franse premier Jospin heeft gisteren vier mislukkelingen uit zijn regering verwijderd. Twee van hen worden vervangen door kopstukken uit een tijd perk dat velen als afgesloten beschouwden: dat van Frangois Mitterrand. Laurent Fabius, die premier was onder wijlen president Mit terrand, wordt de nieuwe mi nister van financiën. Maar ter wijl zijn benoeming verwacht werd, kwam die van Jack Lang als een volslagen verrassing. Lang, die Mitterrand tien jaar lang als minister diende, krijgt onderwijs. Met Laurent Fabius loopt pre mier Jospin volgens velen het risico een adder aan de borst te koesteren. Fabius was premier van 1984 tot 1986, en gold ooit als kroonprins van Mitterrand. Hij gaat door voor een criticus van Jospin en wordt be schouwd - vooral door hem zelf - als een politieke zwaarge wicht. Hoewel ook niet van ij- delheid ontbloot, heeft Jack Lang geen ambities meer voor het hoogste ambt in de politiek. Lang wordt meer nog dan Fabi us gezien als een exponent van het corrupte ancien régime. Maar hij is tevens een trouwe dienaar, van wie Jospin weinig te vrezen heeft. Met Lang krijgt Jospin een man in zijn kabinet die nog steeds grote populariteit geniet onder het volk. Maar belangrijker nog is voor de socialistische pre mier, dat Lang nu afziet van zijn kandidatuur voor het bur gemeesterschap van Parijs. Lang was tot afgrijzen van BRUSSEL PAUL KOOPMAN correspondent Stel: je bent een Europees bedrijf dat het slachtoffer dreigt te worden van een strenge Europese milieurichtlijn. Om je belangen bij de Europese Commissie te behartigen, kun je natuurlijk een peper duur lobbybureau inschakelen. Maar het kan ook eenvoudiger, en wellicht een stuk goedkoper. Bel een oud-Euro commissaris en vraag of hij zijn uitge breide relatienetwerk wil inschakelen. Voor tussen de 3000 en 24.000 gulden per maand krijg je zo een eersteklas voet tussen de deur. Volgens de Britse krant Sunday Times, die twee journalisten 'undercover' op pad stuurde, zijn in elk geval drie oud commissarissen 'te koop'. Zowel oud president Jacques Santer als de voorma lige Eurocraten Bangemann (tot medio 1999 verantwoordelijk voor het indu striebeleid) en Flynn (voorheen sociale zaken) bleken bereid hun invloed ten dienste van de fictieve organisatie 'Indu stries for the Community' te stellen. Santer vroeg hiervoor een niet gespe cificeerde 'onkostenvergoeding', Flynn zou een maandtarief van 3000 gulden hebben voorgesteld, Bangemann was volgens de Sunday Times het duurst: 24.360 gulden per maand. De Europese Commissie is niet geluk kig met de aan het licht getreden kneed baarheid van ex-commissarissen. Vol gens een woordvoerder zal Santer, Flynn en Bangemann op hoog niveau om 'op heldering' worden gevraagd. Probleem daarbij is, dat de gedragscode die de huidige commissarissen zichzelf hebben opgelegd, niet van toepassing is op de oude ploeg. Ook zijn de wèl in verdrags teksten vastgelegde verplichtingen nogal ruim omschreven. Zo moeten oud-com missarissen zich 'integer en discreet' blijven gedragen. LONDONDERRY AFP-Rtr-ANP VERVOLG VAN VOORPAGINA De Bogside was begin jaren ze ventig een 'no go area' voor de autoriteiten. Opstandige repu blikeinse jongeren hadden de controle over het stadsdeel overgenomen, en verdedigden hun autonomie met hand en tand. Carvers notitie is niet de eerste aanwijzing dat de Britten in de aanloop naar Bloody Sun day plannen hadden om korte metten te maken met de op stand in de Bogside. Velen brengen deze houding in verband met het geweld op Bloody Sunday. Er duikt intus sen steeds meer bewijs tegen, het leger op. Het Britse televi siestation Channel 4 zond giste ren een niet eerder gepubli ceerde geluidsband uit van een rel twee dagen voor de fatale schietpartij op 30 januari 1972. De opname werd gemaakt door een radio-amateur. Te horen is dat een officier een soldaat be veelt om te schieten op een on gewapende man die een spij- kerbom zou hebben gegooid. Een onderzoek uit 1972 ont sloeg de strijdkrachten van ver antwoordelijkheid. De zaak werd twee jaar geleden weer opgerakeld, waarop premier Blair erkende dat familieleden van de slachtoffers recht heb ben op duidelijkheid. Lord Sa- ville, bijgestaan door een Cana dees en een Nieuw-Zeelander, moet nu voor eens en al de waarheid boven tafel halen. In totaal wil de commissie meer dan 2.000 getuigen horen, die met behulp van computer animaties hun verhaal over de 30ste januari 1972 moeten ver tellen. Het onderzoek, dan nu al meer dan 40 miljoen gulden heeft gekost, wordt waarschijn lijk het grootste uit de Britse ge schiedenis. Een anti-Britse demonstrant houdt bij de zittingszaal van de onderzoekscommissie een kopie van een krant uit 1972 op. Daarop is de begrafenis van de doden van Bloody Sunday te zien. foto ap peter morrison Jospin in de ring getreden tegen de 'officiële' kandidaat van de socialisten, de onkreukbare t maar saaie Bertrand Delanoë. r Christian Sautter moest als mi-f nister van financiën het veld ruimen, nadat zijn pogingen om de belastingdienst te her- vormen waren mislukt. Sautted wilde de dienst afslanken om de inning van de belastingen goedkoper te maken. Dat stuitt te op het verzet van een relatief klein aantal belastinginspec- teurs. Die slaagden erin om mat een staking de belastinginning^ te saboteren, waarna de dagen! van Sautter waren geteld. De minister erkende maandag datf hij het 'conservatisme van de J bonden onderschat'. Wie dat ook had gedaan was J minister Claude Allègre van or^ derwijs. Vanaf de dag waarop j hij aantrad, leefde hij op voet van oorlog met de onderwijzers en leraren. Die oorlog ontaard de de afgelopen weken in beto;- gingen die bijna rechtstreeks te gen de man waren gericht. Hoewel Allègre sedert 40 jaar -- een politieke kompaan is van Jospin, had de premier weinig andere keus dan hem naar de kantlijn te sturen. Ook de twee andere ministers waren mislukkelingen. Cathéri- ne Trautmann slaagde er als minister van cultuur niet in de audiovisuele media te hervor men. Minister Zuccarelli van ambtenarenzaken beet zijn tan den stuk op de invoering van dè 35-urige werkweek. De wijzi- ging van de regering werd bij- zonder op prijs gesteld door de'! groenen en de communisten. Beide minderheidspartijen krij gen er een staatssecretaris bij. KFOR stuit op raketwerpers in Mitrovica KOSOVSKA MITROVICA* Troepen van de vredesmacht KFOR in Kosovo hebben giste ren tijdens een huiszoeking ih de gedeelde stad Kosovska Mjr trovica meerdere wapens, waaronder raketwerpers, in be slag genomen. De actie volgdp op een aanslag met een hand granaat de avond tevoren. De Franse soldaten, die van.lf zes uur 's ochtends de etnisch diverse wijk 'Klein-Bosnië' ih het noordelijk deel van de stati uitkamden, vonden drie raket;- werpers, een mitrailleur en eeiti geweer. Het is niet bekend of ofr arrestaties zijn verricht. Wel werden, wegens de granaataan slag waarbij geen gewondeji vielen, twee Albanezen en vyjr Serviërs gearresteerd. De NAVO heeft de grootste moeite om rust en orde in Kqs- ovska Mitrovica te brengen, -il maanden komt het in de stajl geregeld tot bloedige rellep, met name bij de brug die h$t door Serviërs bewoonde noor den met het door Albanezqp bewoonde zuiden van de sritjd verbindt. Ook elders in de regio w^s het gisteren onrustig. In Gnjil)- ne, Oost-Kosovo, werden twee Serviërs verwond door een grij- naatexplosie, meldde de VM- missie Unmik. Het Joegoslavi sche staatspersbureau Tanjng berichtte bovendien dat in h^t zuiden van Servië, bij de grens met Kosovo, twee aanslagen door terroristische groepen zijn gepleegd. TEL AVIV AD BLOEMENDAAL correspondent De Israëlische justitie gaat een straf rechtelijk onderzoek instellen naar uit latingen van oud-opperrabbijn Ovadia Josef, gericht tegen minister van on derwijs Yossi Sarid. Rabbijn Josef is geestelijk leider van de religieuze rege ringspartij Shas, die gisteravond furi eus reageerde op het besluit. Shas heeft gisteravond besloten voor lopig in de regering te blijven, maar het is niet uitgesloten dat de partij op stapt als Josef formeel in staat van be schuldiging wordt gesteld. Dat zou premier Ehud Barak in grote moeilijk heden brengen, juist nu het vredes proces met de Palestijnen en de Syri- ers in een beslissend stadium verkeert. Met 17 zetels in het 120 leden tellende parlement is Shas de op een na groot ste coalitiepartij. Josef vergeleek Sarid eerder deze maand met Haman, de schurk in het joodse poerim-verhaal. Voor de goede verstaander stond die vergelijking ge lijk aan een oproep de minister te ver moorden. Haman, de vijand van het joodse volk in het bijbelboek 'Esther', eindigde zijn leven aan de strop. Voor de goede orde, en tot grote geestdrift van zijn toehoorders, voegde rabbijn Josef er aan toe: „Yossi Sarid de Satan! Moge zijn naam en zijn nagedachtenis worden uitgewist van de aarde!" Shas is kwaad op Sarid, leider van de liberale partij Meretz, omdat deze te weinig geld beschikbaar zou stellen voor het Shas-onderwijssysteem. Ook zou hij zijn onderminister, die lid is van Shas, geen verantwoordelijkheid toevertrouwen. Het was trouwens van het begin af aan duidelijk dat er in het kabinet Onoverbrugbare meningsver schillen zouden rijzen tussen Shas en Meretz. Gisteravond heeft Knesset-voorzitter Avraham Burg een bijeenkomst geor ganiseerd tussen de fractieleiders van de twee partijen, maar zonder resul taat. Likud, de grootste oppositiepartij, steunt het besluit een onderzoek in te stellen tegen rabbijn Josef. De fractie verklaarde zich gisteren unaniem te gen 'opruiing die tot bloedvergieten kan leiden'. Procureur-generaal Rubinstein heeft tien dagen gewacht met het bekend maken van zijn besluit tot een straf rechtelijk onderzoek tegen Josef. Hij wilde geen haast maken in verband met het bezoek van de paus, en ook de rabbijn voldoende gelegenheid geven zijn excuses te maken tegenover Sarid. Dat laatste is niet gebeurd, al hebben wereldlijke Shas-leiders de afgelopen week gezegd dat hun geestelijk voor man geen geweld in de zin had. Shas-leiders hebben afgelopen week de procureur-generaal gewaarschuwd dat 'de staat zal branden' als hij besluit tot een gerechtelijk onderzoek tegen Josef. In verband met die bedreiging wordt zijn huis 24 per uur per dag be waakt. Gisteravond zijn vanuit Tel Aviv politieversterkingen naar Jeruzalem gestuurd, waar het al onrustig was in sommige religieuze buurten. Duizen den Shas-aanhangers verzamelden zich voor Josefs huis. De rabbijn vroeg hen geen geweld te gebruiken. De aanhang van Shas bestaat vooral uit Sefardische religieuze joden, af komstig uit de Arabische wereld. Het is een groep die zich nog altijd achterge steld voelt bij de Ashkenazische (Oostr Europese) gevestigde orde in Israël. Dat leidt al snel tot beschuldigingen van racisme. Vorig jaar veroordeelde een rechtbank in Jeruzalem de toen malige wereldlijk leider van Shas, Arie Deri, tot vier jaar gevangenisstraf we gens onder meer fraude. Toen, net als nu, omschreef Shas de Israëlische jus titie als een instrument van de Ash- kenazim en van 'links'. Rubinstein zegt echter dat zijn besluit is gebaseerd op de overtuiging dat de wet geldt voor alle Israeli's.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 7