Van Kalken leeft tussen hoop en vree Sport Verplicht handenschudden moet geweld beperken Arjan Bos houdt niet van titel kroonprins SCOREbord DINSDAG 28 MAART 2000 Boogerd niet in Ronde van Vlaanderen utrecht Michael Boogerd start zondag niet in de Ron de van Vlaanderen, de twee de wedstrijd voor de wereld beker. Dit besluit is gisterg- avond genomen, nadat de renner urenlang was behan deld door een chiropraktiker. Boogerd krijgt enige dagen rust en zal volgende week in de Ronde van het Basken land op de Ardense klassie kers en de Amstel Goldrace voorbereiden. Tijdens een valpartij in de Catalaanse Week raakte hij vorige week geblesseerd. Zijn toestand bleek niet te best na een ste vige test, afgelopen zondag in de Brabantse Pijl waarin hij op de achtste plaats ein digde. FOTO REUTERS Carew naar FC Valencia Oslo» John Carew van het Noorse Rosenborg speelt in het nieuwe voetbalseizoen in Spanje voor FC Valencia. PSV bracht onlangs ook een bod uit op Carew maar de spits had geen be langstelling voor Nederland. FC Valencia betaalde een groot be drag, de hoogte is niet bekendgemaakt. Lomans mist Champions Trophy Amsterdam Bram Lomans neemt van 26 mei tot en met 4 juni in Amstelveen niet deel aan de Champions Trophy. De interna tional van HGC heeft in overleg met de clubarts en bondsarts besloten in de derde week van april een operatie aan de pols te ondergaan. Het herstel vergt tien weken. ,,Dit was het beste se- nario", aldus bondscoach Maurits Hendriks. „Lomans kan nu nog een aantal topwedstrijden in de competitie spelen en zal weer op tijd fit zijn voor de Olympische Spelen."Als vervanger voor Lomans heeft Hendriks in Remco van Wijk (Bloemendaal) en Taeke Taekema (HCKZ) twee alternatieven. Bokser Bouda in finale leiden De Leidse bokser Redoun Bouda heeft de finale bereikt van het Zuid-Hollands kampioenschap. De pupil van Chris Lantrok won van de Alphenaar Jilles van der Heuvel en komt in de eindstrijd uit tegen de Amsterdammer Basil. Chris en Mare Lantrok haalden de finale niet. Beide Leidse boksers verloren in de halve eindstrijd. Chris Lantrok verloor van Nederlands kam pioen Van der Zwan uit Eindhoven, Mare leed een nederlaag te gen Rotterdammer Gokun. Zilveren Molenloop terug bij af leiden De Zilveren Molenloop is terug bij de bron. Nadat ja renlang start en finish lagen bij het Hertogspark in Rijpwetering, vertrelti de wedstrijd komende zaterdag, na 37 jaar, weer vanuit Leiden, bij de atletiekbaan in het Leidse Hout. „Het was ge woon niet meer mogelijk om een goed parcours uit te zetten", geeft mede-organisator Ruud Bovelander als reden voor de ver plaatsing. De wegwedstrijd (20, 10, 5 en 3 kilometer) loopt nu via fietspaden in de richting van Kagerzoom en via enkele lus sen weer terug. De 38ste editie, vroeger de start van het wegsei- zoen, begint om 14.00 uur. UVS-vrouwen tegen militairen leiden Het vrouwenteam van UVS speelt vanavond in de Kik kerpolder een oefenwedstrijd tegen het nationale militairen- vrouwenelftal. Het duel begint om 19.00 uur en geldt voor Oranje als voorbereiding op een toernooi in Canada, dat eind mei gehouden wordt. Bruins derde van Nederland den haag Monique Bruins is het afgelopen weekeinde tijdens de CPC-loop in Den Haag, dat tevens de status had van NK hal ve marathon, als derde veterane van Nederland geëindigd. De Oegstgeestse loopster liep een tijd van 1.23,09. Haar clubgenote van Leiden Atletiek, Gemma van Nijnanten werd vierde in 1.25,32. Bij de senioren was Tim Brouwer de Koning de snelste regioloper. Hij finiste als 43ste en werd daarmee de 22ste Ne derlander in het internationale gezelschap. Met zijn tijd (1.11,08) was hij net iets sneller dan teamgenoot Jan Hendrik van Steensel. De atleet van Leiden Atletiek eindigde als 23ste Nederlander in 1.11.24. Spartaan-loper Willem Boon finishte als 27ste landgenoot in 1.12.17. Edgar Creemers (1.14.22) werd der de bij de recreanten. assen jaap van brummelen Van fietsfreak tot motormuis. Arjan Bos maakte naam als commercieel directeur bij TVM, de professionele wielerploeg die onder leiding stond van Cees Priem. TVM is echter niet meer. Farm Frites nam het roer over. Tijd voor Bos om een anj dere 'hobby' te zoeken. Hij bleef bij de tweewielers, maar verving spierkracht door een motor. Bos is sinds kort be stuurslid bij de TT Assen. Van de Champs Elysees in de Tour de France naar de Geert Timmerbocht in de TT. Een we reld van verschil, maar voor Ar jan Bos (31) is de stap snel ge maakt al zit hij nog in het ge wenningsproces. „Ik betrap mezelf er nog vaak op dat ik het over renners heb in plaats van coureurs. Ik heb motorsport bladen gekocht om me op de hoogte te stellen. Want het zal me toch niet gebeuren dat op een gegeven moment ene me neer Doohan komt binnen val len en ik niet weet wie hij is. Maar het is wel wennen. Van de wielerklassiekers ken ik het hele riedeltje uit mijn hoofd. Ik weet precies wat er na Parijs-Rou- baix op de kalender staat. Maar ik zou je zo niet kunnen zeggen waar de volgende .Grand Prix wordt gehouden." TVM in de motorsport. Dat zal voor iedereen wennen zijn. De naam is na 25 jaar een begrip in de wielersport. Is de affaire Priem van invloed geweest op het afhaken van TVM? „We hebben veertien jaar spon sorgeld in de wielrennerij ge- leiden karel goselinc Spelers in het amateurvoetbal moeten elkaar voor en na de wedstrijd de hand schudden onder het motto 'Zie je tegen stander als medestander'. Doel is het geweld op en langs de voetbalvelden in te dammen. Het verplicht handen schud den is het afgelopen weekeinde gestart in het Westland. De re gio's Leiden, Den Haag, Rotter dam-noord en Barendrecht volgen nog dit seizoen. Ko- mend seizoen wordt de actie uitgebreid naar Noord-Hol land, Utrecht en Gelderland. „Je moet wat doen tegen het geweld op de velden. Daar- is iedereen het over eens", meent de bedenker van de actie, Ton Hendriks, verbonden aan de Nederlandse katholieke sport stichting (NKS). De NKS werkt samen met de KNVB. „Het is een landelijke actie waarin wij proberen normen en waarden terug te krijgen in het voetbal. Minder overtredingen, minder kaarten, dat moet het resultaat zijn. Naast het handen geven benadrukken wij dat een speler zijn mond moet houden tegen de scheidsrechter. Het zijn twee algemene acties. Binnen de clubs die meedoen worden bovendien de gedragsregels aangescherpt. Daarbij gaat het om taalgebruik, gedrag, het na komen van afspraken, dat soort dingen". Regionaal probeert de NKS tien tot vijftien clubs bij elkaar te krijgen die gezamenlijk aan de actie deelnemen. Thema avonden, publiciteit in streek- en clubbladen en het versprei den van posters moeten aan dacht trekken. Nog deze week zal een tweede groep clubs in het Westland mee gaan doen. Op den duur wil de NKS ook een 'Fair play-cup' uitreiken aan deelnemende verenigin gen. Het handen schudden, mond dicht tegen de scheids rechters en het aanscherpen van gedragsregels binnen ver enigingen vormen zogenoem de 'jaarthema's'. Voor komend seizoen wil de NKS het onder werp veiligheid aanpakken der de slogan 'Je moet je th voelen bij je club'. Hendi „Daarbij moet je denken het terugdringen van gewi discriminatie, diefstal en v dalisme". De actie van het P* - die als titel 'de waarde(n)v( club' heeft - moet uiteind* heel Nederland omvatten ziet Hendriks zelf de nad vooral op de Randstad 1 „Vooral in het westen is er i explosie van onsportief drag", meent hij. Patrick van Kalken klimt uit een dal. De 24-jarige judoka, de nummer drie van het WK in de klasse tot 66 kilo, pro beert uit alle macht nog wat van het olympische jaar te maken. Hoewel hij zich voor de Olympische Spelen heeft geplaatst, weet hij nog steeds niet of hij in septem ber wel naar Sydney mag. NOC*NSF eist dat de judoka uit Haarlem in het voorjaar vormbehoud toont. Een polsblessure zit hem echter in de weg. „Ik ben niet seri eus genomen", klaagt Van Kalken. het leven van Van Kalken zoek. De vaste grond werd onder zijn voeten weggeslagen en de haast vanzelfsprekende branie maak te plaats voor een geestelijk de pressie. Op het A-toernooi van Sofia, begin februari, raakte hij in zijn eerste partij tegen de Is- raliër Fogel geblesseerd aan zijn pols. Nadien stond Van Kalken niet meer op de wedstrijdmat. De lichamelijke kwetsuur kwam bovenop mentale pro blemen die zich juist in die pe riode bij Van Kalken openbaar den. De heao-er is in het laatste jaar heen en weer geslingerd tussen uitersten: een verbroken relatie, succes op het WK en spanningen met huisgenoten die weer het gevolg waren van de verbroken relatie. Het werd tijd voor begeleiding door een sportpsycholoog. Via NOC*NSF kwam Van Kal ken terecht bij Jan Looman. „De sessies gingen niet alleen over sport maar ook over je mens-zijn", legt Van Kalken uit. „Het was een proces. Er komen dan een heleboel dingen naar buiten, ook negatieve dingen. Er is een analyse van mij ge maakt. Ik kan me in die analyse vinden. Ik luisterde en zei: dat ben ik." Cor van der Geest, zijn coach, zegt dat de psychologische be geleiding van Van Kalken 'hard nodig" was. Hij vindt dat er niet dramatisch over gedaan moet worden. Het is een facet van topsport. „In de gewone maat schappij lopen veel mensen rond met blokkades, maar als je niet tot het uiterste gaat dan ko men die niet tot uiting. Top sporters gaan wel tot het uiter ste en soms moeten die blokka des er dan uitkomen. In men taal opzicht gaat het nu erg goed met Patrick, daar ben ik blij om. Maar hij judoot nog steeds niet." De mentale problemen ver troebelden het zicht op de pols blessure die Van Kalken in Bul haarlem gus van oosten Op zaterdag 9 oktober 1999 had Patrick van Kalken het gevoel dat hij de hele wereld aankon. In Birmingham won hij als eer ste lichtgewicht uit Nederland een medaille op een wereld kampioenschap. Uit pure vreugde trok hij zijn jasje uit en zakte hij door zijn knieën. De officials spraken er schande van, omdat hij geen respect toonde voor de scheidsrechter die hem formeel nog moest aanwijzen als de winnaar. Van Kalken kon er niet mee zitten, vroeg zich verontwaar digd af of een sporter zijn blijd schap niet meer mag tonen. Met de bronzen plak om zijn nek gingen die dag toch al alle remmen los. De zucht naar er kenning van de lichtgewicht werd beloond met media-aan dacht. Van Kalken liet zijn ge voelens de vrije loop. Na de Olympische Spelen richt Van Kalken zich op zijn maatschappelijke loopbaan. Want dat Sydney zijn eindsta tion als sporter is, heeft Van Kalken al een paar jaar geleden besloten. Daarmee komt ook een einde aan de haat-liefd everhouding die hij met zijn sport heeft. Want Van Kalken, in technisch opzicht een groot talent, heeft er altijd al moeite mee gehad 365 dagen per jaar als topsporter te leven. Judo vraagt offers: veel trai nen, veel reizen en een eeuwig gevecht met het lichaamsge wicht. Hij is zich altijd bewust geweest van dat spanningsveld, zocht daarom continu naar het evenwicht tussen een normaal leven en een topsportleven. Met een bronzen medaille op het EK van 1998, een toernooi zege in Praag en het WK-brons in 1999, bewees Van Kalken voor zichzelf dat zijn manier ook tot resultaten leidt. Maar plotseling was in het begin van dit jaar de balans in Na het behalen van de bronzen WK-medaille trok Patrick van Kalken uit pure vreugde zijn jasje uit. garije opliep. Drie fysiothera peuten bekeken het gewricht en kwamen tot de eensluidende diagnose dat de kwetsuur niet ernstig was. Wedstrijdjudo mocht geen problemen opleve ren, mits de pols met tape werd ingepakt. „Maar op een trai ningskamp in München bleek dat ik niets kon vastpakken. Ik werd niet serieus genomen. Er werd gezegd: ach, het is Patrick. Mijn blessure werd gebagatelli seerd." Van der Geest erkent dat de blessure in eerste instantie is onderschat en dat het pro bleem ten onrechte op het mentale vlak werd gezocht. De coach van Kenamju verweert zich door te stellen dat hij zich had laten leiden door het oor FOTO ANP deel van de fysiotherapeuten. „Ik heb Patrick steeds serieus genomen, maar ik ben geen medicus. En we moeten nog al tijd afwachten wat er precies mis is met zijn pols." Van Kalken stoort zich mate loos aan het feit dat pas na an derhalve maand duidelijk wordt wat de aard van zijn blessure is. Vorige week vrijdag liet hij in Arnhem een MRI-scan mi) De uitslag is hoopgevencio pezen en spieren in en on gewricht zijn onbeschadigi pijn wordt waarschijnlijk oorzaakt door een scheurt de polsmeniscus. Volg week ondergaat Van Kalkei kijkoperatie. Van der Geest kan zich aan de indruk onttrekker de medische wereld soms \rc niek' met blessures van sporters omgaat. De coacl vorig jaar in oktober slech varingen met de medisch geleiding van Maarten ij, „In het geval van Patrick h nooit een signaal ontvangt de medische hoek." Van der Geest zegt dt zich 'in de luren heeft late gen'. „En dat had ook te n^j met de mentale problem*^ Patrick op dat moment ha Patrick zegt dat hij niet s is genomen, dan heb ik natuurlijk begrip voor. Mi waarheid ligt in het mi Want het ligt ook een aan hem. Als Patrick iet? dan komt dat minder o\ gend over dan als Jessie iets zegt. De vraag is: hoe ben je eigenlijk als topspo Een andere vraag is: haij^ trick van Kalken de Olymf Spelen nog wel? Met zijn plaats op het WK van vor heeft hij voldaan aan de k catie-eis. Maar hij moet ni vormbehoud tonen. En dip! gelijkheden worden schaarser. Van Kalken he van de zes kansen op de A nooien door de blessui mist. En volgende week in Rotterdam ook niet partij zijn. Voor hem rest dan schijnlijk alleen het Eu kampioenschap in mei, deelname aan dat evener ook twijfelachtig. Van moet dan bij de eerste v|/| digen om vormbehoud nen. Het is geen makkeli gave. „Ik doe er alles aan) heb nu te maken metfli macht. Ik vind het vreei er geen rekening wordt den met mijn situatie, onderbewustzijn houd ning met allerlei doen rio's, maar ik blijf me op het einddoel. Een op de Spelen. Want la wel zijn: ik ben en blijf e daillekandidaat voor Syd tr 'Voor je het weet struikel je er over' stoken. Na elf, twaalf jaar heb ben we al eens aangegeven: 'We willen er uit'. We hebben ge weldige revenuen gehad, maar de inspiratie om het maximale er uit te halen werd steeds min der. We draaiden op ervaring en dat is nooit goed. Ons afha ken heeft niets met welke do- pingaffaire dan ook te maken." In het 'circuit' valt te horen dat TVM een veel prominente re rol wil in de motorsport „Voorlopig blijft het bij evene- ment-sponsoring. De Grand Prix-wereld is té internationaal geworden. Onze belangen zijn voor 90 procent, gericht op de Nederlandse markt. De TT is het grootste eendaagse evene ment. We willen onze betrok kenheid met de motorsport graag nog meer tonen door tij dens de TT via Van den Goor- bergh onze naam uit te dragen. Alles staat en valt tegenwoordig met de belangstelling van de tv. Behoudens de TT wordt er in Nederland via de tv weinig aan dacht geschonken aan motor sport. Dat zal ook wel te maken hebben met het feit dat we geen kopman hebben die een podiumplaats haalt. De Grand Prix is vooral een aangelegen heid van coureurs uit landen als Italië en Japan. Als Neder lander kom je daar niet gemak kelijk tussen. Van den Goor- bergh is een geweldig talent, heeft vorig seizoen twee pole- positions gehaald, maar rijdt nog niet op de motor waar hij graag op zou willen zitten." PRIJSVRAGEN Lucky Day van maandag 27 maart. 7-9-12-17-19-21-24-26-30-32-43-44- 47-56-59-60-61 -63-68-80. (onder voorbehoud). Lotto 12. Eerste prijs: 1 winnaar, bruto f. 3.000.000,00; tweede prijs: 4 winnaars, elk bruto f. 25.000,00; derde prijs: 54 winnaars, elk f. 1000,00; vierde prijs: 201 winnaars, elk f. 250,00; vijfde prijs: 3267 winnaars, elk f. 25,00; zesde prijs: 5188 winnaars, elk f. 10,00; zevende prijs: 59.620 winnaars, elkf. 5,00. Cijferspel. Zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers goed: 5 winaars, bruto f. 10.000,00; vier cijfers goed: 28 win naars, elk f. 1000,00; drie cijfers goed: 312 winnaars, elk f. 100,00; twee cijfers goed: 3137 winnaars, elk f. 10,00. Toto 13. Eerste prijs: geen winnaar; twee de prijs: 16 winnaars, elk f. 466,10; der de prijs: 330 winnaars, elk f. 56,50. Milton Keynes. Olympische kwalificatie toernooi vrouwen. Groep A: Duitsland - India 4-0 (0-0). Stand: 1. Duitsland 3-7, 2. Spanje 2-4 (4-2); 3. Ierland 2-4 (2-1), 4. Verenigde Staten 2-1, 5. India 3-0. Groep B: Nieuw-Zeeland - Rusland 8-0 (4-0). Stand: 1. Groot-Brittannië 2-6, 2. Nieuw-Zeeland 3-4, 3. China 2-4, 4. Ja pan 2-3, 5. Rusland 3-0. PAARDENSPORT HOCKEY Groep B: 1. Stojko (Can) 0,4 pu Ploesjenko (Rus) 0,8, 3. Abt (R 4. Guo (Chn) 1,6, 5. Jeanette (Fr< Paarrijden, stand na kort prograi Shen/Zhao (Chn) 0,5 punten, 2. /Tichonov (Rus) 1,0, 3. Sale/ (Can) 1,5, 4. Abitbol/Bernadis (fj[ 5. Schwarz/Müller (Dui) 2,5. Arjan Bos, na de wielrennerij nu in de motorsport. bestuur is een belegen clubje. Heeft u zich wel gerealiseerd in wat voor slangenkuil u te recht kwam? „Een aantal mensen heeft me daar op gewezen, maar ik ge loof dat de rust is teruggekeerd. Het wordt tijd om het verleden te laten rusten en te kijken naar de toekomst." Maar wat bezielt u om het te doen? „Ik vind het een aansprekende bestuursfunctie. In principe stel je je als sponsor kwetsbaar op als je zo'n functie aanvaardt. Daar komt bij dat ik het druk. zat heb, maar ik heb gewoon wat diversiteit nodig in mijn le ven. Het moet bij je passen en dit past me. Ik woon in Zwolle en veel bestuursvergaderingen worden daar gehouden. De TT is leuk en ik ben er van gaan houden. Vroeger ging de TT al tijd aan mijn neus voorbij, om dat in datzelfde weekeinde al tijd het NK wielrennen was. Nu kom ik er pas achter wat ik al die jaren heb gemist. Tijdens een vakantie kwam ik Raymond van der Gouw, doelman bij Manchester United, tegen. Die bleek helemaal gek van motor sport. Ik heb 'm uitgenodigd voor de TT. Hij had de dag van zijn leven. Hij heeft me een hoop dingen geleerd." Wat wordt uw takenpakket? „Op 12 april is de eerste be stuursvergadering. Het is de be doeling dat ik mijn contacten met het noordelijke bedrijfsle ven ga benutten. Als jonge be stuurder wordt van mij ver wacht dat ik creatief mee zal denken in de toekomst." Uw roem lijkt u vooruitge sneld, u bent nu al tot kroon prins bestempeld. „Dat is natuurlijk wel heel erg prematuur. Voorzitter Vaessen wil de eerste jaren nog zeker voorzitter blijven. Mocht hij af haken dan is er met mij altijd te praten. De TT is een dynami sche en professionele organisa tie, maar ik houd niet van de ti tel kroonprins. Voor je het weet struikel je er over." BASKETBAL Mannen eredivisie, play-offs, kwartfina les: Astronauts - Rotterdam 66 - 47 New York. NBA: Seattle Supersonics - San Antonio Spurs 82-90, Utah Jazz - Dallas Mavericks 105-113. BOKSEN Mestre (Italië). Kwalificaties Olympische Spelen en EK. EK -67 kg: Amine (Voltreffer) wint op punten met 6-3 van Dobinski (WRu). OS -57 kg: Kocabas (Olympia Den Bosch) wint op punten met 503 van Hamdoud (Fra). OS -63,5 kg: Ozturk (Nijmegen) wint op punten met 5-3 van Sabeh (Isr). OS - 71 kg: El Farouni (Den Haag) wint op punten met 9-3 van Usagin (Bul). OS -81 kg: Van den Heuvel (Eindhoven) t op punten met 2-1 van Dimitrijevic (Tsj). GOLF Ponte Vedra (Florida). Players Champion ship, 13 miljoen gulden: Eindstand: 1. Sutton (VSt) 278 slagen (69 69 69 71), 2. Woods (VSt) 279 (71 71 66 71), 3. Price (Zim), Maggert (VSt), Dunlap (VSt), Montgomerie (Sch), Damron (VSt) 284, 8. Lehman (VSt) 285, 9. 0'Meara (VSt), Chalmers (Aus), Mattiace (VSt), Janzen (VSt) 286. Rancho Mirage (Californië). Major vrou wen, 2,8 miljoen gulden. Eindstand: 1 Webb (Aus) 274 slagen (-14), 2. Pepper (VSt) 284, 3. Mallon (VSt) 285, 4. Red man (VSt), Johnston-Forbes (VSt) 286. Alkmaar. Eerste koers, 2060 m: 1. Kibo Wix (A.H. Suykerbuyk) 1.19,7, 2. Lucky of Wiba 3. Janco van Douma. Toto: win nend 3,40; plaats 2,10 1,60 1,50; kop pel 8,40; trio 58,30. Tweede koers, 2060 m: 1. Nicky B (R.L. Pools) 1.20,9, 2. Muffin Vos 3. My white Way. Toto: win nend 4,10; plaats 1,70 5,30 2,70; kop pel 36,60; trio 368,10; dubbel winnend 22,20. Derde koers, 2060 m: 1. Kaptein Crown (R.T. de Vlieger) 1.21,4, 2. Krek Vliethoeve 3. Katuscha. Toto: winnend 1,90; plaats 1,20 2,40 3,00; koppel 4,60; trio 52,10. Vierde koers, 2060 m: 1. Aleby Ike (Mw. A.A. de Heer) 1.20,8, 2. Moon Star W 3. Keiler Limburgia Niet gestart: Lemond Boko Henny Meerdijk Toto: winnend 1,80; plaats 1,40 1,90 1,20; koppel 12,20; trio 59,60. Vijfde koers, 2060 m: 1 Nevada Limburgia (J.W.M. Engwerda) 1.20,2, 2. Nicky Nor ton 3. Nestor Sydwende. Niet gestart: Na- tali Swagerman. Toto: winnend 2,50, plaats 1,90 1,50 1,60; koppel 11,60; trio 57,30. Zesde koers, 2060 m: 1. Mic ky Jeanet(P. Solleveld) 1.20,1, 2. Legaat Frejo 3. Kid Galahad. Toto: winnend 2,20; plaats 1,50 2,80 2,80; koppel 9,40; trio 172,70. Zevende koers, 2060 m: 1. Larissa Boko (Mw. R.C.M. Janssen) 1.19,4, 2. Morin 3. Jehda Naomi. Toto: winnend 1,40; plaats 1,70 7,90 2,40; koppel 16,70; trio 174,00. Achtste koers, 2060 m: 1. Kim Rainbow (Mw. D. Post) 1.19,8, 2. King Catfish 3. Julius Petnic 4. Wayside Johnnie. Toto: win nend 1,80; plaats 1,20 1,00 1,80; kop pel 2,00; kwartet 297,30. Negende koers, 1720 m: 1. Mygela W (R.T. de Vlieger) 2dh. Mireille K 2dh. Keystone Sycamor. Toto: winnend 8,60; plaats 2,80 2,00 1,40; koppel 96,10 10,00; trio 262,40 169,00. Tiende koers, 2400 m: 1. Nico P Arctic (A.H Post) 1.24,0, 2. Kim Westerzij 3. Nifty Space. Toto: winnend 2,90; plaats 4,30 2,10 3,10; koppel 8,40; trio 102,40. Totalisa- toromzet: 138197 SCHAATSEN Monte Carlo. Ambertoernooi. Tiei de: Piket (Ned) - Van Wely (Ned 1/2, Sjirov (Spa) - Kramnik (R Ivantsjoek (Oek) - Anand (Ina) 1 Gelfand (Isr) - Karpov (Rus) 2-0, (Bul) - Lautier(Fra) 1 1/2-1/2, Lj (Joe) - Nikolic (Bos) 1-1. Stand: 14 1/2, 2. Topalov 13, 3. Krai 1/2, 4. Ivantsjoek 12, 5. Anand 6. Gelfand 11, 7. Piket 9 1/2, 8 9, 9. Van Wely 8 1/2, 10. Lautier 6 1/2, 12. Ljubojevic 5 1/2. Miami. Masters Series, 12,9 mil) den. Mannen, derde ronde: (VSt/2) - Vinciguerra (Zwe) 5-7 L Hewitt (Aus/14) - Haas (Dui) 6-1 - qvist (Zwe/7) - Bastl (Zwi) 6-0 7 bill (VSt) - Norman (Zwe/5) 6-3 6 b< Kafelnikov (Rus/3) - Meligeni (Biit A 3, Rafter (Aus/15) - Grosjean (Fr 4 6-3, Philippoussis (Aus) (Fra/11) 6-4 7-6, Hrbaty (Slw) - vil (Zwi) 7-6 7-6, Lapentti (Ecu) i la (Spa) 5-7 6-1 6-1, Agassi (VS ;rlaj (Roe) 6-4 6-3, Ferreira (ZAf) -1' (Aus) 6-3 6-4, Rios (Chl/8) - Esc 6-2 3-6 6-1, Henman (GBr/10- (Arg) 6-3 6-3, Kuerten (Bra/6) i vic (Kro) 7-6 6-3. Vrouwen, derde ronde: (Rus/9) - Zvereva (WRu) 6-1 6- nez (Spa/6) - Schnyder (Zwi) l Frazier (VSt) - Huber (Dui/14) 5 kelii "3 Corona Williamc /VSt/fil - 1 g V ijfel 3, Serena Williams (VSt/6) - (Jap) 6-3 6-0, Seles (VSt/7) - (VSt) 6-3 6-2, Capriati (VSt/13j. (VSt) 6-1 6-3, Likhovtseva (f ei Dragomir (Roe) 6-4 2-6 7-6, D€e mi (Rus) - Pitkowski (Fra) 6-2 6-2 (Bel) - Gersi (Tsj) 6-4 7-5. Vier^1 Hingis (Zwi/1) - Clijsters (Bel) 1" Testud (Fra/12) - Dementieva (p 6-4 6-4, Frazier (VSt) - Dechy 7-5; Capriati (VSt) - Serena fc (VSt) 7-6 1-6 6-3, Coetzer (ZAl'OOn nez (Spa) 6-1 6-2, Davenport Likhotseva (Rus/15) 6-4 6-4 [j- j-jjj (Rus) - Appelmans (Bel) 6-3 6-2 c|^g Jorri da/V Nice. wk kunstrijden. Mannen, kwalifi- Groep A: 1. Jagoedin (Rus) 0,4 punten, 2. Weiss (VSt) 0,8, 3. Li (Chn) 1,2, 4. Lindemann (Dui) 1,6, 5. Honda (Jap) 2. Cadiz (Spa). WK matchracen SI se. Eerste ronde, Round robin: plCle /Van Niekerk/De Ridder, 6 raclet n nen-1 verloren, 2. Schumann Wanl adsworth (GBr), Wallen (Zwe),i (Oek) 5-2."

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20