De Sleutels begint de druk te voelen DIOK stort n; rust volledig ii Roodenburg klo ROAC in resthe Hockeysters LOHC blijven meedoen om de tweede plaats Forescate 'los' van degradatieplaatsen I Sport Docos ineens van degradatiezorgen naar promotiehoo MAANDAG 27 MAART 2000 996 A KARIM IDRISSI Docos speelt ook het komen de seizoen in de tweede klas se. Na alle perikelen die de club dit seizoen parten heb ben gespeeld (puntenaftrek na een vechtpartij bij Blauw Zwar) verzekerde Docos zich gisteren van lijfsbehoud dank zij een 2-0 zege op het stugge Verburch. Dit seizoen is daar mee voor Docos echter nog niet voorbij. In de stand om de derde en laatste periode doet de ploeg van trainer Wim Visser aardig mee. Deelname aan de nacompetitie lonkt. Docos wist vooraf dat een gelijkspel het lijfsbehoud niet officieel zou hebben gemaakt, dus de Leidenaars speelden vol op de overwinning. Ondanks een duidelijk veld- overwicht slaagde het team er echter niet in een gaatje te vinden in de hechte Verb ei defensie. Hierbij moest E ro rekening houden met de dijkse counter, met als de gevaarlijke spits Pau e' Leeuwen. Opstootje De ban werd gebroken Niek de Vries. De middel' der maakte na tien minut de tweede helft 1-0. De kon niet lang genieten va openingstreffer, want tiei nuten later werd hij, s met Verburch-spits Van wen, uit het veld gest Van Leeuwen maakte eei de overtreding op Koldenhof en De Vries ve m zaakte een opstootje meee Leeuwen. Vlak voor het signaal kwam de defin»ij| beslissing. Edwin Verl scoorde 2-0 op aangeveian Arjan Ciere. d, Rippers krijgen drie goals in een helft tt ROAC '79 kreeg gisteren in drie kwartier drie treffers om de oren en is door de 1-4 eind stand nog niet helemaal zeker van een plaats in de vierde klas se. Op sportpark Hertogspark moesten gisteren de resterende 45 minuten gespeeld van het treffen tussen ROAC'79 en Roo denburg. Die wedstrijd werd twee weken* geleden gestaakt nadat Roodenburger José Mon- fïls (meniscus) en Ripper Jeroen Broere (kneuzing wreef) ernstig werden geblesseerd. ROAC was vooraf nog niet helemaal veilig van i en de groonwitten was alles aan gelegen om mi - de gelijke stand bij rust behouden. Dat kwam van. De Leidenaars mak op voor de nacompetitie gen Wils van Oosten al !edl de hervatting Roodenbu nen op 1-2 brengen. D< club kwam na die vooi veelvuldig onder druk te zonder te capituleren. R burger Arno Lancel stel kwartier voor tijd de zeg en diep in blessuretijd hij de eindstand uit een op 1-4. Spanning terug in rugby playoffs DIOK liet tegen HRC dure punten liggen. Door de 13-21 thuisnederlaag zakten de Lei denaars van de eerste naar de tweede plaats. De achterstand bedraagt drie punten. Over twee weken treffen de ploegen elkaar in Noord-Holland. In de tussentijd slijpen de reken meesters hun potloden. Om dat Castricum met 38-19 won van Amsterdam is de span ning weer helemaal terug. In de resterende twee speelron den kan zelfs HRC nog voor een stunt zorgen. De Haagse ploeg stond na twee wedstrij den nog puntloos onderaan. „Absoluut bagger", vond Marcel van Loon de verloren ontmoeting met HRC. „Be grijp me goed, het heeft niet aan de inzet gelegen, maar het was een opeenstapeling van incidenten met dit resultaat tot gevolg." De voormalige aanvoerder kreeg bijval van ploeggenoot Frank Beers, die aan zijn laatste rugbyseizoen bezig is. „In de eerste helft deelden wij de lakens uit. We speelden kort op de tegen stander, die geen ruimte kreeg om ook maar iets te beginnen. Maar in de tweede helft stortte alles als een kaartenhuis in el kaar. Alles wat fout kon gaan, ging ook fout. Kicks kwamen niet buiten de lijnen, we verlo ren line-outs, tackels werden niet goed uitgevoerd, en daar mee speelden wij HRC in de kaart. Zij gooiden het spel open en dwongen ons om achter hen aan te hollen." Zonder de Zuid-Afrikanen Johan Gerber Mortel en Hen- dre van der Merwe, die in hun thuisland deelnemen aan stu dentenselectiewedstrijden, dreef DIOK de tegenstander tot wanhoop. Met messcherp spel en veel druk legden de Leidenaars HRC hun wil op. Scores van Ewoud Chaudron, Rogier van der Walle en ge weldenaar Alex Keizer zorg den voor vrolijke gezichten aan de zijlijn. Niets wees er op dat DIOK op eigen veld zou struikelen, de 13-5 ruststand was geruststellend. Maar in de tweede heil bleekte het Leidse spi nam HRC steeds meer hi tiatief. De druk werd voerd en de punten kvi van Sander van der Li Martijn Nagtegaal. Nagtegaal was loepzui' zijn afwerking en bracl nog tien minuten spi zijn club op een 13-14 sprong. „Als je gewend bent procent van de tijd ball hebben en je haalt dan procent nog niet, dan om problemen", anal1 Beers. „We hebben het zoen al eerder gezien ligt niet aan de inzet, beurt ons dit seizoei woon." Met een slimme en spelhervatting gaf Ricl HRC uiteindelijk de overwinning. De stand op de r; geeft aan dat DIOK mi tweede plaats nog in de om het kampioenschap de Leidenaars hebben zi met dit te ruime verlies dienst bewezen, want ai eind van de rit kan het aan bonuspunten de fo van coach Iain Krysztof lijk opbreken. The Bassets In Sassenheim waren eens vrolijke gezichten The Bassets won overt met 41-17 van Ascrui zonder de Zuid-Afri studenten speelden. „I nu een eerlijke strijd, met veel inzet hebben nen", zei coach Marco Heiden na afloop. Kooy debuteerde en Eri was na blessureleed \m rug in de centers, wa< de Amsterdamse stu het leven zuur maakte, rappe 0-14 acht herpakten de Sassenh zich vroeg in de tweed toen de man van de wi Derk van Haaster 12 aantekenen. Van Haas in totaal goed voor 15; en legde de basis voor diende 41-17 overwinni Alecto verliestmaar heeft weinig meer te vrezen De hockeysters van Alecto gingen op eigen veld met 2-3 onderuit in de wedstrijd-om-niets tegen EHV. Forescate won met 2-1 van Gouda. In de eerste klasse b blijft LOHC na de 0-2 overwin ning op nummer drie Amstelveen zicht houden op de tweede plaats. In dezelfde afdeling verloor Roomburg op eigen veld in de slotfase met 2-3 van Bennebroek. In de overgangsklasse kan Alecto weinig meer gebeuren. Degradatie is vrijwel uitgesloten en om de prijzen doen de Leiderdorpsen niet mee. De matige vertoning tegen EHV (2-3 verlies) had daar volgens Alecto-coach niets mee te maken. „We willen graag nog wat punten pakken, maar vandaag zat het er niet in. EHV was gewoon beter en wij speelden te slordig, niet scherp genoeg en zonder voldoende inzet." De club uit Enschede had weinig problemen met de doorzichtige aan vallende patronen van Alecto. Kathelijne Corpo- raal schoot voor Alecto nog wel 1-1 binnen. Daarna liep EHV weg tot 1-3. Diep in de tweede helft doelpuntte Corporaal nogmaals. Forescate sloeg succesvol een aanval op de derde plaats af. Gouda, nummer vier van de ranglijst, werd met 2-1 verslagen. De Voorscho- tensen vatten het duel op als een zespuntenwed- strijd. Die instelling was op het veld te zien. Fo rescate toonde veel beleving en hockeyde ook sterk!. Gouda deed dat ook waardoor een aan trekkelijke wedstrijd ontstond. Voor Forescate, dat zeker in de tweede helft de betere ploeg was, scoorde Myriam Lingeman tweemaal. LOHC deelt na de 0-2 zege op Amstelveen de derde plaats met die ploeg. In een rommelige wedstrijd kwamen de drie punten nooit in ge vaar. „Het is tactisch geen slimme ploeg en daar hebben we goed ons voordeel mee gedaan", meldde LOHC-coach Martijn Roman na afloop. Sabine Jiskoot en Cathelijne de Haan zetten de eindstand al bij de rust op het scorebord. In het tweede bedrijf drong Amstelveen wel aan, maar hield LOHC de as goed dicht. Amstelveen wist er geen raad mee en had mazzel dat de diverse Leidse break-outs geen doel troffen. Roomburg leidde twee minuten voor tijd nog met 2-1 tegen Bennebroek. Toch verloor de Leid se ploeg met 2-3. Roomburg-coach Bep Botman: „Zo kort voor tijd geldt maar één motto, weg met die bal. Dat lukt dan niet en zo geef je in twee mi nuten drie punten weg. Dat mag niet gebeuren." Botman gaf Bennebroek een compliment voor de wijze waarop zij de ruime dekking van haar ploeg afstrafte. Monique Venema en Lisette Koole scoorden voor de Roomburgers. Leidse Studenten won met 3-1 van staartploeg Derby. Eerder in het seizoen verloren de studs nog met 2-1 van de bijna gedegradeerde ploeg uit Zwijndrecht. Quirinne den Hollander drukte met drie goals een stempel op de wedstrijd. Derdeklasser Alphen boekte een 1-4 zege op De IJssel. Coach Jan Smid kon zijn ploeg slechts verwijten dat het maar een fractie van de kansen benutte. Anouk van de Bosch, Fleur van Geest, Elise Kuyt en Aimee de Rooij waren voor Alphen succesvol. Noordwijk versloeg Weesp met 2-1. Noordwijk neutraliseerde de spelmaakster van Weesp en haalde daarmee de angel uit het vijan delijke spel. Marlot Duindam en Angela Pasma waren de Noordwijkse doelpuntenmaaksters. Catwyck won met minimaal verschil (1-0) van Abcoude. Catwyck-coach Sam Hingst beklaagde zich over de arbitrage. De Katwijksen bleven aan de goede kant van de score door een benutte strafbal van Margot Tasmans. Hisalis won simpel met 2-0 van Purmerend. Dat was slechts een flauwe afspiegeling van de krachtsverhouding. Beide treffers scoorde Monique Vastenhout uit vrije slagen. MVKV mist kans om gedoodverfde kampioen bij te halen Eerst het goede nieuws: het veld hield het goed, de vier de klasse blijft (een beetje) spannend en er waren geen ernstige blessures. Verder kunnen De Sleutels en MVKV weinig positiefs overhouden aan de 0-0 van zaterdag. Terwijl er toch zoveel had künnen gebeuren. De Sleutels had kunnen win nen. Dan was het vijf punten los geweest aan kop, met een wedstrijd minder gespeeld dan MVKV. En dan had De Sleutels volgende week een titel kunnen vieren. De beste kans daarop was er een van Pieter van Schie, die vijf minuten voor tijd door brak, maar vlak buiten de zes tien neer werd getrokken door Paul Ouwehand. Van Schie kreeg tot ieders verbazing een vrije trap tegen, Ouwehand speelde de wedstrijd breed grijnzend uit. MVKV had kunnen winnen. Dan waren de Katwijkers op een punt voorsprong gekomen, weliswaar met een wedstrijd meer achter de rug, maar met een makkelijker programma. De Sleutels had een klap gekre gen, MVKV was in de 'winning mood' gekomen en de race naar de titel had er heel anders uitgezien. Nee dus. In de allerlaatste minuut hakte MVKV'er Willem Klinkenberg de bal wel in het doel, maar het fluitje van de scheidsrechter had al geklon ken: Mike Smidt, de Leidse kee per, was weggeduwd. Wat de wedstrijd wel bood, was het weinig verheffende spektakel van twee ploegen die op kansjes loerden, maar toch vooral niet wilden verliezen. Terwijl Sleutelstrainer Eelco Fielemon zijn mannen toch het veld in had gestuurd met de op dracht vol voor de overwinning te knokken. „We speelden met drie spitsen in plaats van twee", vertelde de oefenmeester. „De aanvallende intenties waren er wel, maar sinds de winterstop halen we het niveau van daar vóór gewoon niet." Hoe dat komt? „De druk waar we al we ken onder spelen. Iedereen ver wacht dat wij kampioen wor den, de één gaat daar beter van voetballen, de ander krijgt lood in zijn benen. Bij ons hebben te veel spelers last van dat laat ste." Dat is geen excuus voor de slechte ballen die de drie spit sen - Van Schie, Ben Eradus en Feo Lustig - aangespeeld kre gen, en ook niet voor het feit dat de drie geen bal voorin vasthielden éls een pass hen al eens bereikte. MVKV domineerde de eerste helft. De Katwijkers speelden elkaar beter aan, gingen scher per van start en drukten De Sleutels terug. Pas in het laatste kwartier van de wedstrijd kwa men de Leidenaars tot een of fensief, dat langer dan twee mi nuten aanhield. Toen kreeg de thuisploeg een uitgelezen mogelijkheid op een doelpunt. MVKV-keeper Peter Plug pakte de bal op, die hem door een verdediger was toege speeld. De Sleutels kreeg een indirecte vrije trap op achttien meter. Van Schie schoot de bal hard in de muur. Aan Katwijkse zijde kwam er in die periode weinig van aan vallen. De lange verdediger Kees Balemans was als breek ijzer het veld en de spits inge stuurd, maar de bal kwam zel den in zijn buurt. De Sleutels is nog het geluk kigst met de remise. Twee pun ten voorsprong, een wedstrijd minder gespeeld en nog drie duels te gaan; dat kan bijna niet mis gaan. Voorzitter Dick Barn- hoorn tegen zijn Katwijkse col lega: „Ik zal je zometeen de da tum van de receptie vast door geven." Zo ver zal het wel komen ook. Maar waag niet hoe. De Sleutels - MVKV 0-0. Scheidsrech ten Knüppe. Toeschouwers: 150. Gele kaart: Haasbroek (MVKV). De Sleutels: Smidt; Schellingerhout, Van Luyck. Ten Brinke. Van Eek; Ar- bouw (80. Noppe), Kerkhof, De Roo; Eradus, Van Scnie. Lustig. MVKV: Plug; Hoek, Binnendijk, Ouwe hand. Kloos; Fielmieg, Houwaart, Mol (90. Kuipers), Verburg (72. Van Duijn); Klinkenberg. Haasbroek (60. Bale mans). Laren op 2-2 gehouden MANNENHOCKEY RONNO BROEKHOF In de overgangsklasse remiseer de Forescate met 2-2 tegen het sterke Laren. Door het behaal de punt staan de Voorschote naren voorlopig op een veilige tiende plaats. Alecto won in de eerste klasse met 3-2 van Der by, LOHC verloor met 1-2 van koploper Cartouche. In de tweede klasse ligt Leidse Stu denten nog steeds op kampi- oenskoers na de 2-4 overwin ning op Gouda, maar het ver loor sterspeler Wouter Planten- ga- Forescate hield aan de con frontatie tegen nummer vier Laren e.en punt over. Door de nederlagen van Oss en Doorn is Forescate daardoor gestegen naar een veilige tiende plaats. Maar wat heet veilig. De voor sprong op de laatste positie be draagt twee punten; die op de één na laatste plaats één punt. Maar de Voorschotense equipe lijkt met de week beter te draai en, terwijl de wedstrijden tegen Oss en Doorn nog op de rol staan. Alles is nog mogelijk, weet coach Eric Kruysmulder. „Van tevoren teken je voor een punt tegen Laren. Naderhand hadden we er misschien meer uit moeten halen." Daarmee doelde Kruysmulder op de laat ste paar minuten, waarin Fores cate met drie man meer in het veld stond. Het zou niets aan de 2-2 veranderen. Joost van Hout voor de rust en Gertjan Egbe- rink (strafbal) in de tweede helft waren de doelpuhtenmakers voor Forescate. Alecto won knap met 3-2 van Derby. In de openingsfase over donderden de Leiderdorpers het hoger geklasseerde Derby. Binnen tien minuten stond Alecto met 2-0 voor door doel punten van Wynand Hacker en Bas Brouwer, die op dat mo ment pas 30 seconden in het veld stond. Merijn Kuiper bracht de stand zelfs op 3-0, waarna Derby tegen scoorde. In de tweede helft scoorden de Zwijndrechters nog uit een strafbal, maar kwam de zege voor Alecto niet in gevaar. LOHC miste in de wedstrijd tegen lijstaanvoerder Cartouche de spitsen Oswald Matheussens en Dirk Jan Oomens. Dat gaf aanvallend wat onvermogen, maar de defensie bleef sterk op de been. LOHC kwam uit een strafbal op achterstand. Sander Vinkestein scoorde uit een strafcorner 1-1. De Leidenaars wilden de bal na de rust te veel brengen. Dat leverde balverlies op, waarvan Cartouche een maal genadeloos profiteerde: 1 - 2. Voor Alphen wordt het ontlo pen van degradatie na de 2-2 tegen hekkensluiter Baarn een moeilijke zaak. „Elke wedstrijd staat nu op zichzelf', meldde technisch manager Tom Gunther, die voor de arbitrage geen goed woord over had. Dat had te maken met een afge keurde Alphense goal, waarover de scheidsrechters tot drie keer toe delibereerden. Baam scoor de uiteindelijk net als Alphen twee keer. Voor Alphen scoorde Thymen Gunther beide treffers. Noordwijk won toch nog sim pel met 4-2 van Nieuwegein. Bij de rust stond Noordwijk nog met 1-2 achter. Robin Dopson voor de rust en Ruud Matser en Eric Verdoorn (2x) na de pauze verzorgden de Noordwijkse productie. Sleutels-spits Pieter van Schie maakt zijn Katwijkse opponent bij een kopduel onzichtbaar, foto taco van der eb Forescate-keeper Koen Husmann stopt een strafcorner van Laren. Roomburg won met 3-2 van Spanderbosch. De ploeg van trainer Frank van Nunen speel de vooral voor de rust erg sterk. Zijn zoon Elroy scoorde 1-0 uit een strakke sleeppush. Span derbosch zette na de rust stevig aan, maar verloor toch, met dank aan de uitblinkende Roomburg-keeper Arno Bos man. Dick van Sprundel en Martin Duprie (twee minuten voor tijd) scoorden voor Room- burg. Leidse Studenten blijft de eerste plaats delen na de 2-4 ze ge op Gouda. Blij waren de studs toch niet. Zij zijn voor foto eric taal se treffer. Een veel beter Catwyck won door drie doelpunten van Wou ter de Mol van FIT- Hisalis kon niet winnen van hekkensluiter Magnus (1-1). Zeventien straf- corners leverden niets op. Slechts Martijn van Minderhout trof doel. langere tijd Wouter Plantenga kwijt. Nadat hij die keer had ge scoord viel hij geblesseerd uit. Dat lot was ook keeper Merijn Takkenberg en Juriaan Ver schuur beschoren. Met coach Barend Mees op doel won de Leidse ploeg alsnog. Philip Es- tourgie scoorde de andere Leid-

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 24