AZC soepel naar finalestrijd De Zijl haakt af in titelrace na nederlaag tegen concurrent Rijnsoever moet nu gaan oppassen Sport aturnus gt op koers )or brons Volleyballers RVV werpen de handdoek BS Leiden is bijna gehandhaafd BANDAG 27 MAART 2000 999 fERPOLO WIM SIERA ol van De Zijl/LGB in de ti- ice van de eerste klasse is espeeld. De Leidse water- >vereniging verloor zaterdag 10-8 van medetitelkandi- VZC. De Leidenaars heb- door het verlies ook geen icht meer op de tweede ts. Toch speelde De LGB een goede wedstrijd in nendaal. Beter zelfs dan op ent VZC, dat wel won, maar minst kon overtuigen. De lendalers bedienen zich fysiek spel en hebben in -international Marco Kunz speler die in de ogen van arbitrale duo wel potten breken. De Zijl/LGB liep r zijn toedoen maar liefst en maal tegen een uitslui- BAL ROEL DE ZEEUW UE 4-0, ting op. Trainer Jacob Spijker erkende het sterke spel van Kunz maar vond het grote aantal persoon lijke fouten van zijn ploeg bui ten alle proporties. Temeer daar De Zijl/LGB een zonever dediging hanteerde en zodoen de elk lichamelijk contact pro beerde te vermijden. Ondanks de foutenlast lagen de Leide naars lange tijd goed op koers. In de laatste periode kwam De Zijl/LGB zelfs op een 6-7 voor sprong. Die hield niet lang stand. Rob Dubbeldeman was voor De Zijl/LGB goed op dreef; hij scoorde vijf maal. Andere doel punten kwamen van Twan Martijn (2) en Bas Meegdes. Vivax is een van de meest scorende ploegen van de eerste klasse. De waterpoloformatie uit Oegstgeest scoort gemid deld elf doelpunten per duel en moet in dat opzicht alleen VZC en BZPC boven zich dulden. Zaterdag had Vivax weer eens een productieve bui. Tegen het laaggeklasseerde Flevo legde de nummer vijf van de eerste klas se er maar liefst vijftien in. Ver dedigend was het minder. Flevo scoorde twaalf doelpunten. Vi vax legde de basis voor de over winning in de eerste periode (6- 2). Voor Vivax scoorden Ivo Dietz (3), Hans Trijsburg (3), Bram Tendeloo (2), Niels Plas- meyer (2), Serge Dietz (2), Sjors Verburg (2) en Alex Bolomey. Katwijk won eenvoudig met 10-6 van het zwakke De Wiek slag. Voor de tweedeklasser stond er niets meer op het spel. Trainer Ruud Plouvier wisselde dan ook dat het een lieve lust was. Zelfs doelman Leo Schaap mocht even in de laatste perio de als veldspeler fungeren. In het duel nam scheidsrechter Evelien van der Spek afscheid. Katwijker Alex Sieval scoorde driemaal. Sassenheim had geen schijn van kans tegen titelkandidaat WVZ. In zwembad De Wasbeek in Sassenheim wonnen de Zoe- termeerders met 10-4. De Sas- senheimers bleven lang in de race. Pas aan het einde van de derde periode kreeg de neder laag gestalte. WVZ liep weg van 3-2 naar 8-2. Voor Sassenheim scoorden Erwin de Bruin, René de Bruin, Peter Bijman en Jerry Lepel. Aikemade stelde teleur door met 7-5 te verliezen van Aqua- rijn. In aanvallend opzicht liet de derdeklasser het afweten. De Veners schoten voortdurend op paal en lat. De doelpunten kwa men van Ruud Koster, Frank de Hey, Jeroen Duvekot, Michel Bakker en Rob de Jeu. Koude kerk revancheerde zich voor een eerder dit seizoen geleden nederlaag tegen De Watervlo. In Leusden wonnen de Koude- kerkers eenvoudig met 8-4. Jor- rit Wulffers scoorde driemaal voor de nummer twee van de derde klasse. De vrouwen van LZ 1886 konden de pretenties op pro motie naar de hoofdklasse niet waarmaken. De eersteklasser verloor met 3-2 van het laagge- Aqua/Novio en lijkt geen kans meer te maken op een plaats in de hoogste afde ling.,. LZ was in Nijmegen aan vallend onmachtig. Zelfs de an ders zo trefzekere Noeki Klein kwam niet uit de verf. Zij scoor de alleen uit een strafworp. Bi- uarakn Hakverdian scoorde ook voor LZ. De vrouwen van Alkemade stomen op naar de tweede plaats van de tweede klasse. De ploeg van de afzwaaiende trai ner Wilco van der Zeeuw won met 9-7 van de reserves van De Ham en passeerde daarmee de ploeg uit Wormerveer. De Ham was geen makkeljke tegenstan der. In de derde periode keek Alkemade nog tegen een 5-6 achterstand aan. In de slotfase gaf de betere conditie van de thuisploeg de doorslag. Doel punten van Brenda en Rianne Hogenboom (2), Daniëlle Wes- selius (2), Helen Schoo, Yvonne Sterrenburg en Heidi Elstgeest bezorgden Alkemade de zege. De vrouwen van De Zijl/LGB weten weer wat winnen is. Na de winst op KZC vorige week versloegen de Leidse vrouwen zaterdag Wilskracht. In Utrecht was De Zijl met 9-7 net even beter. Julia Kortekaas was in goeden doen, zij scoorde drie maal. Andere doelpunten kwa men van Ingrid Ouwerkerk (3), Aukje van Belkum, Wendy van Berkel en Esther Stouten. LEIDEN CHRIS HARTMAN e eerste divisie boekten de nen van Saturnus in Rot- £l/tm een overwinning op (liium '61 (21-25), de vrou- van Foreholte deelden de en met Swift (22-22). mannen van het Leidse jjrnus hebben een nieuw ^°n: in de eerste divisie de derde plaats gehaald len. Met dat besef traden iscipelen van trainer Peter :veld in Rotterdam aan te- middenmoter Atomium een energiek team dat dzakelijk is opgebouwd uit 'oede lichting jeugdspelers )pt tegen krachtige en erva- iloegen niet zelden de bot- jl gebruikt. Zo ook tegen dat ondanks alle na- id dit seizoen (te veel bles- in een te smalle selectie) Ie laatste wedstrijden het maal haalbare wil halen. Leidenaars begonnen varend en sneden vrij een- g door de open -dekking van de gastheer, tij gebrek aan beter, voort- ïd aan de noodrem trok. )als resultaat een groot aan- dstraffen, hetgeen een nóg ïzere defensie tot gevolg En van die uitsluitingen eerden de Leidenaars op- tl. Onder aanvoering van el Nieuwenhuys, die door veld als midopbouwer :ef(geposteerd, en Nico Moo- verden de Rotterdammers le break-out kapot ge- watervlugge Paul van ddeiven, die na vijf maanden a2 igheid zijn rentree vierde, 4.1de in de uitbraak een be- 7. i jke rol door zijn heroptre- s(Nnet drie treffers te bekro- VeeMet de veilige 7-14 voor- s g was het tweede bedrijf Sirmaliteit. om lans, zo leek het. Want um '61 was ook na de i_u. veinig sportiefs van plan. de Bakker moest dat aan ieo-c ïve ondervinden. Een on- döinen actie van de gasten He'hem pijnlijk op de rug be ten*!, waardoor de aanvaller uris iel voortijdig moest verla- Critiek van Barreveld op n Hueifelende optreden van de Riddsrechters werd door hen iwimpeld. Door het warri- besluiteloze arbitrale duo het duel nog bijna een n (6ottige wending. De Rot- waainmers kwamen tot twee ïe^ Linten verschil terug, (Sc moesten in de laatste vier en toezien hoe Saturnus )Ha;uel naar zijn hand zette: (ohii Mooren en Nieuwen- ;este coorden ieder zeven keer. rnhem moesten de vrou- Bei), 'an Foreholte aantreden ki Swift. De Voorhoutsen er 2i allesbehalve in goeden en zij zagen het uitduel rrooi. ok met vrees tegemoet, oete 'S niet alleen een sterke nmoter, het bezit een krachtige schutters en lat bekend om zijn 'stevi- ïl. Om die reden werd het irken m van de defensie door Rinus Rondberg dicht- 3n nuurd met Kim Geer- ZAA Patty Warmerdam en de Anja van de Lans. Met Den daarachter Esther Hoek ^0Rgra (technische) controle. Leek oodoplossing pakte tot wege de eerste helft goed /ersu'aar bij een 8-12 voor- s b. kwam de klad erin. De risen werd geen stro- v./P.i in de weg gelegd en zij ft b. wel raad met het geklun- .hen Voorhoutse kant. •Ier 3-12 werd er gerust, in de ai 29 drie minuten na de pau- i de thuisploeg weg naar udek. Wat volgde was een gelij- ^nUg rijd met twee teams wier artaenet de minuut tomelozer isschi Dat vertaalde zich in drie dette caarten, waaronder één lutse uitsluiting (voor 'an de Lans). Foreholte vb"jich terug in de wedstrijd s-zvam na 20-20 nog twee- ™Lber>p voorsprong. De teller ,arte v an beide kanten, tot ie- ppoidevredenheid, steken op her van de Nieuwendijk ia zes strafballen raak en et Elly Spreeuw topsco- AZC heeft zich geplaatst bij de drie sterkste ploegen van Nederland. Na de gemakkelijke overwinning vrijdag (4- 11) op LZ 1886, gaven de Leidenaars zaterdag veel beter partij. De Alphenaren wonnen opnieuw: 12-9. Tjerk Kramer had vanaf de mid- voorplaats de Leidenaars terug gebracht tot 5-3. Kort daarop kreeg de jonge aanvalsleider vanaf vier meter een kans op de aansluitingstreffer. Zijn schot werd gekeerd door AZC-doel- man Wim Vermeulen. Kort daarop werd Alphenaar Bob Brebde wegens aanmerkingen op de leiding met vervanging WATERPOLO DIRK KLOOS LZ 1886 revancheerde zich voor de slechte prestatie van vrijdag. De ploeg van Rob Heemskerk toonde aan dat het wel degelijk tegen een topploeg een redelijk resultaat kan behalen. Halverwege de tweede perio de verzuimde LZ 1886 er een echte wedstrijd van te maken. uit het water gestuurd. Rob Heemskerk nam een time-out en benadrukte dat scoren vlak voor het einde van de tweede periode belangrijk was. De man-meer werd slordig ge speeld. Kimmo Thomas pakte de bal af en scoorde 6-3. Deze marge kwam LZ 1886 niet meer te boven. Aan het eind van de derde periode leek de Leidse equipe nog in de race (10-8), maai- snelle goals van Joeri Stoffels en Niels Zuidweg, die beiden een man-meer be nutten, brachten AZC in veilige haven. De eindstand werd be paald op 12-9. Voor LZ 1886 rest nu de strijd om de vierde tot en met zesde plaats. Teammanager René Cramer was niet ontevreden. „We hebben niet slecht ge speeld. Zij gingen iets geraffi neerder met de kansen om. Toch zijn we wel gegroeid." AZC gaat nu op voor de landstitel. Samen met ZPB en Polar Bears moeten de Alphe naren uitmaken wie de sterkste van Nederland is. André de Jeu kijkt met vertrouwen vooruit. „Het is nu of nooit. We hebben vooral vededigend progressie gemaakt. Ook is onze selectie wat breder dan die van de con currenten. Als je de andere ploegen bekijkt, vind ik eigen lijk dat we kampioen moeten worden. Maar dan zullen we in ieder geval beter moeten spelen dan zaterdag. De meeste spe lers namen het toch wat te ge makkelijk op en je ziet, dat kun nen we ons niet veroorloven." AZC-LZ 1886 12-9. (3-1, 6-3, 10-8 en 12-9). Goals AZC: Kimmo Thomas (4), Björn Boom (3), Niels Zuidweg (2). Bob Brebde, Kjell Boom en Joeri Stof fels. LZ 1886: Tjerk Kramer (3), Marko Kerkvliet (2), Martijn Laurense (2), Frans Langerhorst en Mathieu Spros. In de volleybalcompetitie moesten de mannenploegen van RW en NOVO genoegen nemen met een nederlaag. Na zes overwinningen op rij lieten ook de vrouwen van RW de punten aan hun tegenstander. Het vrouwenteam van Gemini- /Kangeroes bleef wel op de been. Het klopte Shot met 3-1. Gemini/Kangeroes kreeg vo rig jaar in Culemborg een enorm pak slaag van Shot. Toen Shot, lager op de ranglijst dan de equipe uit Voorschoten, za terdag flitsend uit de startblok ken schoot, zag het daar in eer ste instantie opnieuw naar uit. Bij een 10-0 achterstand kreeg Gemini evenwel vat op het spel van zijn tegenstander. De set ging nog wel verloren (15-7), maar de opgaande lijn werd in de volgende speldelen doorge trokken. Via scores van 10-15, 10-15 en 8-15 sleepte Gemini een 3-1 overwinning uit het vuur. Gemini-coach Nico Halse- ma: „Vorige week was het bar en boos. Toen heb ik ook ge zegd dat het weinig zin heeft het seizoen op een dergelijke manier af te maken. Maar tegen Shot is er weer prima gespeeld. De ploeg liet zich niet van de wijs brengen en bleef geloven in eigen kunnen." Bij de RW-vrouwen kreeg de jeugd een kans van coach Lieu- we van der Meulen. Corine Of fereins, Simone Verhey, Jeanet- te Verhey en Caren den Hollan der startten in de uitwedstrijd tegen VCV in alle sets. RW, nog steeds zonder Sandra Koele- wijn, trof in VCV een lastig ser verende opponent. De passing was niet best aan Rijnsburgse kant, waardoor de eerste (15-5) en tweede set (15-9) verloren gingen. In het derde bedrijf her stelde RW zich knap (13-15), maar toen was de koek op: 15-4. Van der Meulen: „We hebben een aantal weken in de sterkste opstelling gespeeld om punten te verzamelen. De be doeling was dertig punten te halen en daarna de bartkspeel- sters in te zetten. Ik heb daar geen moeite mee. Die meiden hebben zich in wedstrijden dat ze weinig speelden steeds per fect opgesteld." NOVO verloor in Den Haag kansloos met 3-0 van Zenzero- /Sovicos 2. Omdat Kees Ouwe hand enTim Oortwijn niet aan wezig waren, had NOVO-coach Frans van den Berg een spelver delersprobleem. Marco Krijger, de spelverdeler van het tweede, arriveerde door omstandighe den te laat in de sporthal, reden waarom Van den Berg noodge dwongen aanvaller Erik de Muinck tot vormgever bombar deerde. Een succes was dat niet: 15-3. Ook toen Krijger de regie in handen had, bakte NO VO er weinig van: 15-8 en 15-5. Van den Berg: „Het was een verloren zaterdag. We speelden heel slecht, maakten tal van on nodige fouten en waren geen moment in de wedstrijd. Dit was onze slechtste partij van dit seizoen. We zijn precies 47 mi nuten bezig geweest." De mannen van RW lijken zich reeds met degradatie ver zoend te hebben. In de uitwed strijd tegen Shot werden zij bin nen vijftig minuten van het veld geblazen. Aanvaller Vincent Bakker: „Het zag er niet uit. On ze pass was niet nauwkeurig genoeg. Bovendien ontbrak de noodzakelijke strijdlust." Shot had in de eerste en tweede set geen kind aan RVV (15-6 en 15-4). In de derde episode liep het wat beter bij de Rijnsbur gers. Dat kwam mede doordat Marco van Wensveen scherp serveerde. Voldoende voor setwinst was de opleving echter niet: 15-9. Het ziet er naar uit dat het RW-team aan het eind van dit seizoen uiteen valt. Bak ker: „Ik vertrek in ieder geval vanwege een verhuizing naar Amersfoort. En van Ronald Ver hey weet ik dat hij weinig zin heeft om in de promotieklasse te volleyballen." BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN en DRIES DE ZWAAN Blitz verloor in Voorschoten in een 'thriller' van Amsterdam 2. MSV won simpel van Sharks. In Rosmalen was BS Leiden te sterk voor Black Eagles. Blitz moest na twee verlengingen zijn meer dere erkennen in Amsterdam 2: 82-91. De teams gingen voortdurend gelijk op. Blitz moest het doen zonder de aan zijn oog geblesseerde center Cees Aanhanen. Coach Sid Bruinsma kwam derhalve zelf weer in actie en heerste on der de borden, waar hij 18 rebounds wegplukte. Na rust (30-32) leek de thuisclub met nog an derhalve minuut te spelen de wedstrijd bqslist te hebben. Een voorsprong van acht punten was echter niet genoeg om de winst binnen te halen. Balverlies van Edgar Verwoerd en Henk- Jan Piket stelde de Amsterdammers in staat om op 70-70 de reguliere speeltijd af te sluiten. In de verlenging leek Blitz opnieuw te gaan win nen, maar nu was het Bruinsma die bij 80-78 de bal weggaf en Amsterdam weer gelijk zag ma ken. In de tweede verlenging was bij Blitz de energie op, en waren de goedgetrainde bezoe kers alsnog veel te sterk. Scores Blitz: Piket 2|5, Vegter 22, Moinat 13. MSV was in Breda Sharks de baas met 77-62. De Noordwijkers openden sterk en beslisten eigen lijk al direct de wedstrijd. Na tien minuten was het 7-24. De thuisclub knabbelde wel wat van de achterstand af, maar halverwege had MSV nog steeds een voordelige marge: 31-40. De be zoekers controleerden de tweede helft en speel den'als een eenheid. Opvallend waren de pun ten van guard Richard Augustinus, die regelma tig van de perimeter scoorde. MSV-coach Bur- han Alibegovic sprak van 'een belangrijke zege voor het zelfvertrouwen, na de slechte wedstrijd van vorige week'. „De teamspirit en de inzet waren weer terug." Scores MSV: Bart Koek 24, Augustinus 12, Jan Koek 12, Van Leeuwen 12, Van der Spruijt II. BS Leiden zette in Rosmalen makkelijk Black Eagles opzij: 78-63. De zege betekent dat de ploeg al veilig is voor directe degradatie. Vooral in de eerste helft was het gretige Leidse collec tief nauwelijks te stoppen. Michel Brückner en Timo Versteegen waren in de bucket hun tegen standers de baas. Ghislain Agbangla schakelde de beste speler van de thuisploeg uit, en profi teerde aanvallend van het hoge tempo dat Lei den aan de dag legde. Na rust (27-46) liepen de bezoekers makkelijk weg. Leiden-coach Ivo Boom kon vlot doorwisselen. De voorsprong slonk wel, maar Leiden kwam niet meer in ge vaar. Vooral het koelbloedige optreden van Er- ik-Paul van Weeren, die in de slotfase tien van de elf vrije worpen benutte, zorgde ervoor dat de Leidenaars weer uitliepen. Scores BS Leiden: Van Weeren 24, Agbangla 16, Ver steegen 14 (10 rebounds). De junioren van Blitz verloren na een spannen de strijd in en van Weert met 80-76. Halverwege had Bütz nog een 41-35 voorsprong. Weert nam echter het initiatief over in de tweede helft. In de slotfase kwam Blitz terug via twee driepun ters, maar de derde poging, die de ploegen ge lijk kon brengen, viel er net naast. Scores Blitz: Aanhanen 15, Moinat 15, Jordan 13. De vrouwen van BV Lisse hebben zich in eigen huis gerevancheerd tegen Niels Stensen. De thuisploeg won met 63-48. Coach Hans van Ve- gten was vooral tevreden over de inzet van zijn speelsters. BV Lisse heeft besloten af te zien van promo tie naar de eredivisie. „Waren we kampioen ge worden, dan ben je aan je stand verplicht te promoveren", stelde Van Vegten. „Nu dat ech ter niet het geval is zie ik er geen heil in. Het krachtsverschil is simpelweg te groot. En op een reeks forse nederlagen tegen de toppers zitten we niet te wachten." Van Vegten, die naarstig op zoek is naar ver sterking voor zijn selectie, zal het mogelijk vol gend seizoen moeten stellen zonder Saskia Koolhof (verhuisd naar Den Bosch) en Ypke Hemminga (studie). Niels Stensen was een niet te onderschatten tegenstander. De Utrechtse formatie domineer de onder de borden. Grip op de wedstrijd kreeg Lisse pas halverwege de eerste helft door vanuit een zoneverdediging te gaan spelen. Na de rust (30-25) profiteerde Niels Stensen dankbaar van het aarzelende optreden van de thuisclub en leek het bij 41-43 opnieuw voor een verrassing te gaan zorgen. Dat het zover niet kwam dankte de thuisclub aan het alles-of-niets spelletje in de slotfase met Maijon de Bruin en Monique IJssels in een hoofdrol. Scores BV Lisse: De Bruin 17, Van de Heuvel 12, M. Droogh 10. Bij de junioren won Grasshoppers overtuigend met 45-82 bij Vlissingen. De Katwijkse lijstaan voerder in de eredivisie dicteerde het spel van begin tot einde. In Wychen had BV Leiderdorp het moeilijk tegen Wyba. De ploeg van coach Akos van der Plaat had voldoende veerkracht om de wedstrijd met 59-65 te winnen. Scores BV Leiderdorp: Goudberg 17, Buijs 15, Van Kam pen 12 TAFELTENNIS» RON HOOGENDAM De zesde ronde van de landelij ke tafeltenniscompetitie stem de de meeste teams uit de regio tevreden. Scylla was opnieuw te sterk voor Hotak '68 (8-2). Do- cos toonde zich de meerdere van SKF: 6-4. De mannen van Pecos liepen in de eerste divisie groep 1 averij op bij TTCV: 7-3 verlies. Scylla gaat vrolijk verder met het noteren van dikke uitslagen. Zo had de Leidse ploeg ook in de return tegen Hotak '68 wei nig te duchten van de Hooger- heidse ploeg die zich na de 8-2 nederlaag mag gaan opmaken voor degradatie naar de tweede divisie. Scylla zelf heeft na de vijfde monsteroverwinning - al leen Docos wist tegen de Brahmslaanbewoners de scha de te beperken tot 6-4 - een voorsprong opgebouwd van 16 punten op datzelfde Docos. Vier duels voor het einde van de voorjaarscompetitie moet het heel bizar gaan wil het Leid se vlaggenschip de titel nog mislopen. In de Leidse speelzaal was het zaterdag een drukte van be lang vanwege competitiever plichtingen van het tweede en derde team van Scylla. Gerard Bakker demonstreerde voor het oog van de aanstormende ta lenten zijn nog immer ongesla gen status. Hij zette de gebroe ders Ton en Rein Vogelaar in no-time aan de kant. Toch duurde het duel tegen de Bra banders, die met invaller Vos aantraden, een goede vier uur. Bij Hotak maakte Ton Vogelaar goede sier door van Martin van Rijn en Edgar Malchasian te winnen. Tot meer tegenpunten liet Scylla het niet komen. Docos, dat als goede num mer twee van de eerste divisie door het leven gaat, baarde op zien door het lastige SKF met 6- 4 te bedwingen, terwijl de Lei denaars in Veenendaal niet ver- Scylla-speler Martin van Rijn. der kwamen dan 5-5. De Leidse ploeg maakt zich voor dit sei zoen wat de bovenste plaats be treft geen illusies meer, maar blijft vechten voor wat het waard is. Fred van Oostenrijk trakteerde het trouwe publiek op drie overwinningen. Eelco Weijland, Hans van Geffen en Michiel van Well werden gede cideerd opzij gezet door de 'ge-- tergde' Leiderdorper. René Hij- ne had een iets mindere dag, maar won toch tweemaal. Ed van den Berg kon geen potten breken omdat hij te doorzichtig en te gehaast overschakelde van aanval naar verdediging en dat was koren op de molen van de potentiële degradant SKF, dat zodoende toch nog vier be langrijke puntjes kon vergaren. Pecos lijkt in een 'dip' te zit ten. De Oegstgeestenaren, acte rend in de eerste divisie groep 1, konden in De Voscuyl tegen TTCV nog bogen op een 5-5 ge lijkspel, maar zij moesten het in de return in Veghel stellen met een 7-3 nederlaag. Waardoor het verschil met de voorlaatste (degradatie)plaats nog maar vijf punten bedraagt. Voor het drie tal Marco van der Meijden, Ro bert Thijsssen en René Water- FOTO ARCHIEF reus, die allen eenmaal won nen, is er echter nog geen man overboord, wel is het te hopen dat de vorm spoedig terugkeert. Ongeveer hetzelfde verhaal gaat op voor de in de tweede divisie acterende mannen van Rijnsoever die opnieuw met een dikke nederlaag naar huis gingen. In en tegen Huizen ver loren de Katwijkers met 8-2 waardoor Marco Cecchi (lx), Armin Ramic (lx) en Marcel Warmerdam (Ox) moeten wa ken voor het degradatiespook dat steeds dichterbij komt. Te gen de aanstaande opponent Ready kan dat spook verjaagd worden. Avanti mag zich na de 7-3 tri omf bij SVE nog altijd koploper noemen, maar moet die plaats delen met het Goudse Ilac, dat de reserves van Rijnsoever met liefst 10-0 klopte. De Rijnwoud- se ploeg dankt het succes voor alsnog aan het nog immer on geslagen optreden van Martin Groenewold, die naamgenoot Groenewold en de broers Ger ritsen versloeg. Jaap Schilper- oort (2x) en Ronald Peeters (lx) staken beiden een potje minder in de tas dan destijds in Hazers- woude tegen SVE. De terugkeer van Pecos 2 naar de eerste divisie lijkt slechts een kwestie van tijd. De Oegstgeester reserves zegëvier- den met 7-3 over LUTO en gaan met 8 punten voorsprong op 't Zand 2 (dat met 6-4 verloor van Cosmos 2) stevig aan kop. Reitsma, Schipaanboord en Van der Does kwamen in Til burg tweemaal tot winst en pakten de dubbel. De Treffers uit Roelofarends- veen was in de derde divisie snel klaar met Pecos 3. Met een 9-1 zege spraken de Veners dui delijke taal tegen Oegstgeeste naren, die niets te zoeken heb ben in deze klasse. Voor de ge broeders Ron en Rico van Veen en in iets mindere mate voor Kish Prashad (slippertje tegen Van Aarssen) was het duel een abc-tje. Interessanter was het in 5-5 geëindigde vierde-divisieduel tussen Smash uit Monster en Play Fair. Inzet voor beide ploegen was lijfsbehoud. Grote held bij de Leimuidenaren, die nog altijd drie punten voor staan op de Westlandse ploeg, was Fred Mollers die zich in de slotpartij in kansloze positie te rugvocht en derhalve voor 5-5 zorgde. Mollers won net als Björn van der Voort twee pot ten, Dick Hoogendam won een partij. De vrouwen van Pecos speel den een goede partij tegen titel kandidaat Westa 2, die echter net aan verloren ging: 4-6. Ghislaine Buurink en Miranda Karsdorp hadden een goede dag tegen de Limburgse tafel- tennissters. Iris Sjaardema bleef op nul steken. Docos verloor thuis teleur stellend met 8-2 van SAR, dat in Kloosterzande nog op 5-5 werd gehouden. De Leidsen deden dat zonder Simone van Duyn. De voor haar ingevallen Corine de Jong speelde zich net als Ling Wu naar een zege. Kjell Boom van AZC probeert Tjerk Kramer van LZ 1886 de bal te ontfutselen. De Alphenaren wonnen met 12-9 en plaatsten zich voor de kampioens-playoffs. FOTO ERIC TAAL

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23