Het botert niet meer bij Feyenoord wente in krankzinnig kwartier voorbij Utrecht m'; Vereld op z'n kop bij Vitesse-Heerenveen Voetbal HAC met de schrik vrij Namen IAANDAG 27 MAART 2000 Droomdebuut Reuser inden Martijn Reuser kan terugzien op een uitstekend de- luut bij Ipswich Town. De van Ajax gehuurde Amsterdammer it naakte tijdens het duel tegen Fulham een minuut voor tijd het inige doelpunt van de wedstrijd. Door de overwinning blijft pswich Town tweede in de Engelse eerste divisie. Davids en Van der Sar tegen 'Ajax' ohannesburg Edgar Davids en Edwin van der Sar spelen i: Beenhakker: "We moeten nu niet in de war gaan raken nei met juventus tegen Ajax, het filiaal in Kaapstad wel te ver- taan. De Turijnse titelkandidaat in de serie A doet mee aan een 1 oernooitje in Zuid-Afrika. Rivaal AC Milan is ook van de partij, lamelodi Sundowns is naast Ajax Cape Town, dat wordt ge- raind door Leo van Veen, de andere Zuid-Afrikaanse deelne- ner. Er wordt gespeeld in Kaapstad, Pretoria en Rustenburg. Coreaan gaat stage lopen bij AZ lkmaar Met ingang van het nieuwe seizoen wordt er een Ko- eaan toegevoegd aan de technische staf van AZ. Okura Shima- o, oud-international van Zuid-Korea, krijgt van trainer Gerard an der Lem een jaar lang de gelegenheid om als stagiaire van jd' ichtbij een kijkje in de Alkmaarse keuken te nemen. Met één itzondering: Shimado mag voor en tijdens de wedstrijden niet de kleedkamer komen. De Koreaan betaalt zijn stageperiode rotendeels zqlf. AZ helpt hem aan woonruimte. bepalen. Gregor en Dominique van Dijk staken hun vader en trainer Jan van Dijk de helpen de hand toe tijdens de uitwed strijd bij Telstar. De twee scoor den allebei: 0-2. ADO Den Haag versloeg Hel mond Sport met 1-0 door een doelpunt van Van Berkum. De Hagenaren speelden tachtig minuten met tien man omdat Lambooy een rode kaart kreeg toen hij een doorgebroken spe ler tegen de grond werkte. Bij ADO Den Haag stond Marciano Vink in de basis. De oud-speler van onder meer Ajax en PSV komt dit seizoen op amateurbasis voor de Hage naren uit, maar was wegens een blessure eerder niet inzetbaar. De laatste officiële wedstrijd van Vink dateert uit november 1998 toen hij voor PSV uit kwam. Tijdens de negen duels in de eerste divisie vielen zes rode kaarten. De helft van deze prenten wérd door scheids rechter Westerink uitgereikt. Hij hield tijdens het duel VW - Haarlem (2-2) de Venlose speler Sonkaya en de Haarlemmers Kos en Strobbe de rode kaart voor. week voor de belangrijke wedstrijd bij FC Groningen ,b! ;ft NAC moeizaam Go Ahead Mc;les met 3-2 verslagen. Het rde doelpunt van de Bredase )loper kwam in blessuretijd de voet van Gudelj. De ver- liger hield het hoofd koel en ïutte de toegekende straf- irgiop. Door de zege heeft NAC steeds vier punten meer naaste belager Zwolle dat i-rJC met 3-1 terugwees. FC Klingen versloeg Telstar met en volgt op acht punten, rveladze zette NAC al na minuten op voorsprong, ineveld en Peelen schoten bezoekers uit Deventer ver- ;end op voorsprong: 1-2. Ar- idze tekende met zijn veer- ide treffer van het seizoen r de gelijkmaker en Gudelj onk de koploper vanaf de Pi fschopstip alsnog de zege. PoC Zwolle kende weinig ,AJeite met RBC. De Roosenda- keken na een uur al tegen 3-0 achterstand aan. Trai- ie Maaskant van RBC, oud- i Ier en voormalig assistent- ntf|ner van FC Zwolle, zag Van nhout de eindstand op 3-1 Feyenoord heeft gister avond op een onvoorstel bare manier de tweede plaats uit handen gegeven. In de derby tegen Sparta hadden de Rotterdammers met mime cijfers moeten zegevieren, maar het elftal van Beenhakker ging vlak voor de gong van de laatste ronde knock-out. Het jeug dige Sparta-talent Nourdin Boukhari deelde de laatste klap (1-2) uit. rotterdam marcel van der kraan Het was de vijfde nederlaag van dit seizoen, maar mentaal ge zien de zwaarst denkbare dreun na de hectische week in Zuid- Frankrijk. Al voor de laatste Champions League-wedstrijd in Marseille werden scheuren in het pleisterwerk van de Kuip zichtbaar. Na de Europese uit schakeling kwam de bevesti ging dat het tussen alle partijen niet meer zo botert. Leo Beenhakker maakte op de persconferentie na afloop van Feyenoord-Sparta een aan geslagen indruk. „Elke neder laag en elke teleurstelling komt hard aan, maar nu zeker. Waar het nu om gaat is dat we bij Feyenoord niet in de war ra ken." Beenhakker vond dat hij zijn spelers tegen Sparta weinig kon verwijten, al gaf Ulrich van Gobbel onomwonden aan dat hij met zijn collega-verdedigers langzamerhand wel wat meer doelpunten en scherpte van de Feyenoord-spitsen verwacht. „We krijgen elke wedstrijd kansen genoeg, maar als het werk voorin niet wordt afge maakt kom je vroeg of laat als ploeg toch in de problemen", zei Van Gobbel. Een beetje ge lijk had hij wel. In de eerste helft gaf Feyenoord 43 minuten geen kans weg en boorden Cruz, Tomasson en Kalou zich om de haverklap een weg door het volle strafschopgebied van Sparta. Maar afgezien van de nog twee keer tot een vlam- Van Gobbel gaf onomwon- fraaie goal van Tomasson leid- mend schot, maai- door een den toe dat er van de aanvallers de het niet tot grote doelcijfers. zeldzame misser van Kees van meer verwacht mag worden. Cruz raakte de paal, Bosvelt Wonderen kwam Sparta zowaar Ook in die linie moét de inzet kwam vanuit de tweede lijn ook voor rust nog op gelijke hoogte. honderd procent zijn. Of hij zich ook er aan stoort? „Ja, ei genlijk wel." De uitspraken van Van Gob bel waren uitgezonden door Canal+. Leo Beenhakker wenste er eigenlijk niet mee te worden geconfronteerd. Toen het hem toch werd voorgelegd, zei de coach een beetje pissig: „Dat moet Van Gobbel solliciteren als trainer van Feyenoord." De reactie van de coach was begrij pelijk. „Niemand hoeft mij uit te leggen wat de situatie van dit moment is. Ik weet zelf heel goed waarom het moeilijk is. Maar ik heb zelf niet de indruk dat ik m'n spelers een gebrek aan betrokkenheid of arbeid kan verwijten." Tomasson en Cruz kregen daarom zeker geen veeg uit de pan. „Moet ik Cruz en Tomas son verwijten dat ze een paar kansen missen? Als ik m'n spe lers wat te verwijten heb, doe ik dat wel binnenskamers. En ik kan je vertellen dat ik dat zeer recent nog heb gedaan." Beenhakker doelde daarmee op de praatsessie die hij zater dagmorgen, een dag voor de derby tegen Sparta, achter ge sloten deuren hield. De coach gebruikte die bijeenkomst om zijn spelers op hun verantwoor delijkheden te wijzen. Alle pu blicaties, waarin de ontevre denheid en frustraties bij een deel van de spelersgroep en een verstoorde relatie tussen de spelers en de coach naar buiten waren gekomen, hadden Been hakker naar zijn zeggen niet van zijn stuk gebracht. „Ik stoor me er niet aan", zei de Feyenoord-coach. „Nu is het mijn naam die op deze manier valt. In het najaar van 1997 was het Arie Haan en twee jaar daarvoor was het Willem van Hanegem. Ik heb deze film al vaak gezien..." Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Van Wonderen, Konterman en Rzasa; Van Gastel (74. Cairo), Tomasson en Bos velt: Kalou (79. Somalia), Cruz en Samardzic. Sparta: Kooiman; Bezzai, Marilia, Goossen en Van der Meer; Nielsen, El- zinga, Langerak en Inia (79. Zijm); Marbus en Boukhari (90. Noorlander). oen i pr t. 3-0, .en krankzinnig kwartiertje heeft FC jgQZ':nte zich gistermiddag naar de twee- aiiad plaats in de eredivisie geknokt. De gehavende thuisclub stond tegen Utrecht twaalf minuten voor tijd nog 2-0 achter, maar Berthil ter Avest ie met een vrije trap de ommekeer -2. Het gewonnen duel bij Ajax ze- dagen eerder leek Twente tegen :cht de kop te kosten. Ten Hag en th liepen in Amsterdam tegen een op. Peiremans viel met een rblessure uit. Opgeteld bij de bfessu- Van der Laan, Van de Paar en imann was de toch al niet brede Se van trainer Rutten vooraf flink uit- ïnd. im, De Vries en Heubach waren loor tegen Utrecht gepromoveerd tot basisspeler. Tieners als Hoekstra, Cziommer, Houwing en Brugge zaten op de reservebank. Desondanks begon Twente goed aan de wedstrijd. De Witte en Vennegoor of Hesselink kregen de eerste kansen, maar vonden doelman Wapenaar op hun weg. Utrecht kwam daarna beter in de wedstrijd terwijl FC Twente onrustiger begon te spelen. De bezoekers profiteerden daar een minuut voor rust voor het eerst van via Martel: 0-1. Na de pauze werden blunders in de verdediging FC Twente bijna fataal. Gru- jic en doelman Boschker, die zijn 250ste wedstrijd voor Twente speelde, hielden de ploeg echter lange tijd overeind. Bij de 0-2 van Martel, na 69 minuten, waren ook zij machteloos. Met de jonkies Hoekstra, Houwing en Cziommer in het veld kwam FC Twente alsnog terug. Vijf minuten voor tijd schoot Houwing de gelijkmaker achter Wapenaar. Daarna waren het Venneg oor of Hesselink en Van der Meyde die in blessuretijd voor de winst zorgden. In de 78ste minuut had Ter Avest de 1-2 gescoord. Graafschap - RKC 2-0 De Graafschap heeft na een 2-0 over winning op RKC aansluiting gevonden met de middenmoot van de eredivisie. De Doetinchemmers speelden een mati ge wedstrijd, maar waren in het eerste half uur slagvaardig in de afronding. Ax promoveerde in de veertiende minuut de eerste mogelijkheid van De Graaf schap tot een doelpunt. Hij nam een vrije trap van ploeggenoot Bot met de borst aan en liet doelman Van Dijk van RKC met een diagonaal schot kansloos. Elf minuten later tekende Meerdink op aangeven van Fuchs voor de eindstand. Na de hervatting was RKC de betere ploeg. De Waalwijkers koesterden veel vuldig balbezit maar werden nauwelijks gevaarlijk. Cambuur - Roda JC 2-2 Cambuur en Roda JC zijn zaterdag met hun gelijkspel van 2-2 niets opgescho ten. De Friezen hadden drie punten hard nodig om afstand te nemen van de laatste plaats. Roda JC had drie punten nodig voor wat meer aansluiting bij de UEFA-bekerplaatsen. De Limburgse ploeg lijkt Europa nu alleen nog via de beker te kunnen bereiken. Voor Can- buur maakte Noordwijker Leonard van Utrecht de eerste treffer. enveen was zaterdagavond et uitverkochte Gelredome eietere ploeg, maar verloor met 3-1 van Vitesse. Het de wereld op z'n kop. „Als e en echte spits zouden heb- denkt trainer Foppe „waren we al wegge- Dan hadden we in de gestaan van PSV. Abso- rd dc" :ijn g n was de Champions Lea den nu al een zekerheidje ge- y Hai t in het Abé Lenstra-stadi- !t VcVlaar dan heb je wel een nodig die de kansen be- irk. BHeerenveen had zo'n spits, m d( Dennis de Nooijer. Maar iSpartaan is door een zwa- lessure al sinds december p uit de roulatie en heeft een ;dien nog maar een halve hij iitrijd gespeeld, tegen For- zijn Sittard. Nu is Heerenveen is nul afhankelijk van linksbui- .urling, met vijftien treffers opscorer. h is het wachten in Hee- jer, maar op Romano Den- om, een soort tweede Jan wiers egoor of Hesselink. De eede i bracht hem in het Gelre- Tand<e meteen na rust in het sen m maar de lange en slungel naast ge spits kon geen potten 'gelre >n, op één mooie actie na. s in liag tot zijn verdriet dat Vi- pelen -trainer Ronald Koeman de door de kop- ma Stefanovic van stal te ha- moet anders zou de avond ennis Heerenveen zijn verlopen med ilery Popovitsj in de eerste jsitie 0 minuten de schoonheid juden ie actie ondergeschikt had van akt aan het primaire doel tot 63 en spits: scoren dus. De genote Gérard de Nooyer komt met zijn sliding te laat om Stefan Nanu van de bal te brengen. Rus kreeg de kansen op een presenteerblaadje maar faalde twee keer opzichtig voor de kol derieke doelman Jevric. Het maken van doelpunten is een vak apart. Je hebt het of niet, dat is niet aan te leren. Maar wel bij te schaven, denkt De Haan. „Een mooi voorbeeld is Van Nistelrooij. Toen hij bij ons speelde, was het een lobje, een hakje, het moest altijd een mooie goal zijn. Dan liep hij met de armen gespreid van het doel weg. Op een gegeven moment kreeg hij in de gaten dat hij elke bal erin moest schieten. Dat doet hij dus nu." En Popovitsj niet. „Nee, dat is hem niet meer af te leren", zegt De Haan, „daar is hij een beetje te oud voor. Ta- lan niet. Hem heb ik nog wel een hoop afgeleerd. Hij speelt nu veel doelgerichter dan een jaar geleden." Vergeleken met toen, meent De Haan, heeft de hele ploeg een paar flinke stappen vooruit gemaakt. Of het genoeg is om bij de eerste drie te eindigen? De Haan: „Ach, dat weet ik niet, dat zien we wel. Ik ben tevre den als vierde of vijfde worden en Europees voetbal halen. Dat lukt wel. Voor de rest zien we wel waar we uitkomen. We moeten niks. Dat heb ik zoéven ook tegen de spelers gezegd: niet zeuren over deze neder laag. Koppen overeind, we doen het gewoon fantastisch en zijn een van de weinige ploegen die willen voetballen." Vitesse: Jevric; Nanu. Kreek. De Mar- chi (55. Wisgerhof) en Van I lintum; Jo- chemsen (85. Diarra). Van den Brom (67. Stefanovic) en Laros: Zongo, Siko- ra en Trustfull. Heerenveen: Vonk; Venema, Klompe. Hansma en Mitrita; Radomski, Talan (85. Jepsen) en Jensen (75. Gerard de Nooijer); Nurmela, Popovitsj (46. Den- neboom) en Lurling. Wojciechowski. Wessels. Nils-Eric Johansson. Di Salvo. David Jarolim. Zeggen deze namen u iets Naar ik aanneem niet. Als ik zeg dat achter deze na men bisschoppen schuil gaan die in de race zijn voor opvol ging van de paus, zult u mij niet weerspreken. Vijf beroem de Mozart-vertolkers, waarom niet? Wielrenners met een he- matocriet van 60+, zou kun nen. Voetballers van een Bun- desligaclub? Ddt in geen geval. Waren het voet ballers geweest, u had ze gekend. Misschien niet al lemaal, maar één tje zeker. Goed dan, ik help u op weg. Nóg meer namen, uit het zelfde rijtje. Wiesinger. Sinkala. Ben til. Al enig idee? Zwit serse Alpenreu zen? Schrijvers van marsmuziek? Hoestdrank? Het spijt me, maar nu bent u af. Toch had u het kunnen weten. Er is veel over geschreven, over de competitievervalsing in de Champions League. Leo Been hakker was in alle staten. In de Volkskrant: „De trainer van Feyenoord riep de UEFA op na te denken over de negatieve ge volgen van de geldmachine die de Champions League is. Een van de door Leo bedoelde uitwassen werd belichaamd door Mehmet Scholl. Deze trok na het scoren (bewust) zijn shirtje uit en kreeg van de nietsvermoedende arbiter een gele kaart, zodat de UEFA hem moest schorsen voor het voor Bayern München nietszeggen de Champions League-duel in Kiev. Slim van Scholl, die nu met een schone lei aan de kwartfi nales kan beginnen. Abelardo en Figo van Barcelona en de Engelsman Beckham deden hetzelfde. Alleen, zij zwegen over hun daad, terwijl Scholl er uit behoefte om een schou derklopje hoog over opgaf. Scholl is voor zijn openhartig heid door de UEFA 'beloond' meteen boete van 6500gul den. (Neemt u van mij aan dat Scholl lacht om dit bedrag. Anelka van Real werd beboet met 7,5- ton. vertrok geen spier en betaalde cash.) Meer nog dan over de Pietje Bell-streek van Scholl (die Leo als kenner van het klappen van de zweep waarschijnlijk juist apprecieerde) wond Been hakker zich op over Scholi's club. Aangezien voor Bayern nul komma niks meer op het spel stond en de spelers al teke nen van voetbalmoeheid be gonnen te vertonen, stuurde president Franz Beckenbauer een gelegenheidselftal naar Oekraïne en belegde voor zijn uitgeputte sterren op woens dag een kegelavondje. Gezellig, met de vrouwtjes erbij. Com petitievervalsing! Je vraagt je af hoe dit in elkaar gestoken is. De laatste trai ning voor de reis naar Kiev zit erop, de profs van FC Bayern douchen en föhnen zich en in de kantine zit trainer Hitz feld met pot lood en gum over een vel multomappa pier gebogen. Aan het tafeltje ook Beckenbau er en manager Uli Hoeness, schuivend met bierviltjes en suikerzakjes, waaraan ze na men geven die zelfs voor de kantinejuffrouw (toonbeeld van loyaliteit, 30 jaar zonder één dag ziekteverzuim in dienst) klinken als abacada- bra. Vedette Effenberg strompelt op zijn wenkbrauwen binnen. „Du, kegelnl", zegt Der Franz. Kegeln? Je kunt Der Effe geen groter plezier doen en hij kreunt van genot. Kahn, Liza- razu en Jancker wankelen de kantine in. „Auch kegeln." De niet-begrijpende blik van de Fransman Lizarazu wordt door 'Effe' liefdevol gepareerd: „Jeu-de-boules, aber mit eih Ball." Dat verandert de zaak! En de wedstrijd in Kiev dan, vraagt Hitzfeld? Geen pro bleem. Beckenbauer somt wat namen van het vierde op en Hoeness kent nog drie ballen- jongens met enig talent. Staat Lerby nog op de ledenlijst, vraagt Der Franz? Hitzfeld schudt mismoedig het hoofd: „Gaat niet. Onze grootste maat shirt is XXL. De trainer telt de namen op zijn vingers - al acht - en kijkt nu zijn president indringend aan. Deze wijst op een onmo gelijk te verzetten ski-vakantie. Uli op zijn beurt voelt de bui al hangen en voert een tennis- afspraak met zijn vriend Beek- er aan. Maar de volgende keer graag. Frank Snoeks EREDIVISIE Vitesse - Heerenveen 3-1 (2-1). 16. Kreek 1-0, 34. Jensen 1-1, 35 Trust full 2-1. 90. Laros 3-1 (strafschop). Scheidsrechter: Temmink. Toeschou wers 26.500. Gele kaart: Kreek (Vites se), Vonk, Nurmela (Heerenveen). Cambuur L - Roda JC 2-2 (1-1). 18 Van Utrecht 1-0, 36. Doomernik 1-1, 53. Tammer 2-1, 60. Luijpers 2-2. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 7500. Gele kaart: Vrede (Roda JC). De Graafschap - RKC 2-0 (2-0). 14. Ax 1-0, 25. Meerdink 2-0. Scheidsrechter Schaap. Toeschouwers: 9100. Gele kaart: Tim Cornelisse, Van der Leegte (RKC). Ajax-NEC 5-2(1-2). 33 De Gier 0-1. 35. Laudrup 1-1, 39. De Gier 1-2, 52. Machlas 2-2, 63. Gronkjaer 3-2, 65. Machlas 4-2, 86. Knopper 5-2. Scheidsrechter Luinge Toeschouwers 37500. Gele kaart Van Halst (Ajax), Koning, Hesp (NEC). FC Twente - FC Utrecht 4-2 (0-1). 44. Martel 0-1, 69. Martel 0-2, 78. Ter Avest 1-2, 85. Houwing 2-2, 90. Ven negoor of Hesselink 3-2, 90. Van der Meijde 4-2. Scheidsrechter. Van Hui ten. Toeschouwers: 13.200. Gele kaart: Hulshoff, Heubach (FC Twente), Rob- bemond, Touzam (FC Utrecht) Feyenoord - Sparta 1-2 (1-1). 5 Tomas son 1-0, 42. Nielsen 1-1, 86. Boukhari 1-2. Scheidsrechter: Bossen. Toe schouwers: 32.000. Gele kaart: Niel sen, Boukhari en Elzinga (Sparta). Topscorers: 1. Van Nistelrooy (PSV) 29, 2. Van Hooijdonk (Vitesse) 21,3. Lur ling (SC Heerenveen). Vennegoor of Hesselink (FC Twente) 15. 5 Bruggink (PSV), Bosman (AZ). Machlas (Ajax) 14, 8 Nilis (PSV), Knopper (Ajax) 13, 10. Peeters (Roda JC) 12. Programma vrijdag Heerenveen - NEC, Roda JC - Ajax, FC Den Bosch - Willem II, zaterdag: De Graafschap - Fortuna Sittard, PSV - AZ. MVV - Vitesse, zon dag: RKC - Feyenoord, FC Utrecht Cambuur, Sparta - FC Twente. PSV FC Twente Feyenoord Heerenveen AZ Vitesse Roda JC Willem II FC Utrecht RKC Sparta Fortuna S. Giaafschap NEC MW 27 20 3 27 15 10 27 15 7 27 16 3 26 15 5 27 15 4 27 13 8 27 12 6 27 11 6 27 11 3 27 10 4 27 10 3 27 8 7 27 7 8 4 63 81-21 2 55 46-23 5 52 53-33 8 51 51-33 6 50 61-37 8 49 58-41 6 47 51-39 9 42 47-39 10 39 42-48 13 36 45-50 13 34 36-54 14 33 40-55 12 31 39-42 12 29 34-44 17 22 33-54 17 18 33-60 18 13 24-57 18 12 22-66 EERSTE DIVISIE Heracles - Emmen 2-0 (0-0). 65. Demi- rel 1-0, 78. Looms 2-0. Scheidsrechter: Karremans. Toeschouwers: 5450. Gele kaart Cimen, Demirel (Heracles), Wol- ters, Zuurman, Hofstede (Emmen). Eindhoven - Dordrecht'90 3-2 (1-1). 7. Yahiaoui 1-0, 43. Onyeike 1-1, 64. Ya- hiaoui, 76. Yahiaoui 3-1, 83. Onyeike 3- 2. Scheidsrechter Gerritsen. Toeschou wers 1824 Gele kaart: Konings. Van de Rijt (Eindhoven), Sandvliet, Wouden (Dordrecht'90). FC Zwolle - RBC 3-1 (2-0). 25 Bos schaart 1-0, 42. Derksen 2-0, 62. Tuhu- teru 3-0, 72. Van Loenhout 3-1 Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers 5250. Gele kaart: Boekweg (FC Zwolle), Kooistra. Cales (RBC). ADO Den Haag - Helmond Sport 1-0 (0- 0). 74. Van Berkum 1-0. Scheidsrechter: Haverkort. Toeschouwers: 2513. Rode kaart: 11 Lambooy (Den Haag). TOP Oss - FC Volendam 1 -2 1 -2). 20. Beerens0-1, 27. Snip 1-1, 37 Rose 1- 2 Scheidsrechter: Slot. Toeschouwers: 2163. Rode kaart: 90. Van der Meer (TOP Oss) Gele kaart: Heesen, Snip, Cruijff (Top Oss), Geerlings, Persijn en Van Ommeren (Volendam). Telstar - FC Groningen 0-2 (0-1). 8. Gre- goor van Dijk (strafschop), 88. Domini que van Dijk 0-2. Scheidsrechter Os- karp. Toeschouwers: 1920. Rode kaart Tevreden (63. 2x geel Telstar). Gele kaart. Janssen, Van den Herik, Smit, Aerts (Telstar). Hugo (FC Groningen). Veendam - Excelsior 1-2 (0-1). 17. Den Ouden 0-1, 45. Henar 1-1, 65. Conolly 1-2. Scheidsrechter: Koopman. Toe schouwers 4103. Gele kaart: Allach, Feskens (Excelsior). NAC - Go Ahead Eagles 3-2 (2-2). 4. Ar veladze 1-0, 6. Zonneveld l'-l, 26. Peelen 1-2, 32. Arveladze 2-2, 90 Gu- del) (strafschop) 3-2 Scheidsrechter: Van Dongen. Toeschouwers: 9801Gele kaart Mensah, Schreuder, Steyn (NAC), Kromkamp, Zonneveld, Ruitenbeek (Go Ahead Eagles). VW - Haarlem 2-2 (0-1). 23. Oosterhuis 0-150. Hofman 1 -178. Linssen 2-1 84. Naciri 2-2 (strafschop). Scheids rechter: Westerink. Toeschouwers: 2186 Rode kaart: 84. Sonkaya (VVV), 76 Kos en Strobbe (69. 2x geel Haar lem). Gele kaart: Sonkaya (VVV), Naciri (Haarlem). Topscorers: 1Derksen (FC Zwolle) 25. 2. Connolly (Excelsior) 24, 3. Drent (FC Groningen) 22, 4 Boogers (Dor drecht'90) 18. 5 Arveladze (NAC) 14. 6. Visser (FC Groningen) 13. 7. Van Loen hout (RBC) 12. 8. Ommel (Telstar), Den Ouden (Excelsior), Tuhuteru, Slot (Zwol le), Hofstede (Emmen), Salmon (NAC), Graef (VVV) 11Onyeike (Dordrecht) 11 Programma zaterdag: Eindhoven - FC Zwolle, Volendam - Telstar, Haarlem - TOP Oss, Helmond Sport - WV, RBC - Veendam, Excelsior - AD0 Den Haag. Dordrecht'90 - Emmen, GA Eagles - He racles, zondag: FC Groningen - NAC NAC 27 21 1 5 64 64-25 FC Zwolle 27 18 6 3 60 71-32 Groningen 27 17 5 5 56 63-25 Emmen 27 14 4 9 46 36-33 Excelsior 27 14 3 10 45 55-41 RBC 27 13 5 9 44 50-38 Heracles 27 11 6 10 39 33-32 Dordr '90 27 10 7 10 37 46-44 ADODenHaag 26 10 4 12 34 26-38 Eindhoven 27 10 3 14 33 30-52 WV 27 8 8 11 32 34-49 Veendam 27 8 7 12 31 38-51 GA Eagles 27 8 6 13 30 45-45 Telstar 27 9 2 16 29 32-47 Helmond Sp 27 9 1 17 28 33-50 TOP 27 8 3 16 27 30-48 Volendam 27 7 6 14 27 33 54 Haarlem 26 7 3 16 24 42-57 Vierde periode FC Zwolle 3 3 0 0 9 9- 4 NAC 3 3 0 0 9 7- 2 WV 3 2 1 0 7 5- 3 Groningen 3 2 0 1 6 7- 2 Excelsior 3 2 0 1 6 6- 5 Volendam 3 2 0 1 6 5- 4 Haarlem 2 1 1 0 4 5- 4 RBC 3 1 1 1 4 4- 4 Heracles 3 1 1 1 4 2- 2 ADODenHaag 2 1 0 1 3 2- 2 GA Eagles 3 1 0 2 3 6- 6 Veendam 3 1 0 2 3 4- 5 TOP 3 1 0 2 3 5- 8 Eindhoven 3 1 0 2 3 4- 7 Emmen 3 1 0 2 3 1- 4 Dordr. '90 3 0 2 1 2 3 4 Helmond Sp 3 0 0 3 0 2- 5 Telstar 3 0 0 3 0 0- 6

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19