PORT 'Ook met Wouters zou Ajax winnen' iüjnsburgse Boys heeft gemakkelijke middag Van Basten wint met Noordwijk 'Geen reden voor hosanna' Verstappen na GP opgelucht en gesloopt <\NDAG 27 MAART 2000 Palan en Bruggink in Oranje Bondscoach Frank Rijkaard heeft Arnold Bruggink (PSV) i Jeffrey Talan (Heerenveen) toegevoegd aan de selectie van et Nederlands elftal. Zij vervangen Jerrel Hasselbaink (Atletico ladrid) en Ronald de Boer (Barcelona), die zich door een lies- lessure moesten afmelden. Bruggink is debutant bij het Neder- nds elftal. Talan maakte de eerste drie interlands van Rijkaard s bondscoach mee bij Oranje. Daarna raakte hij uit beeld. Ne erland speelt woensdag een oefenwedstrijd tegen België in het j oning Boudewijn-stadion in Brussel. IFA presenteert universele kalender irich De wereldvoetbalbond FIFA heeft een ontwerp gepre- inteerd voor een universele voetbalkalender die in 2004 moet orden ingevoerd. Met het plan worden competities op de di- ro ;rse continenten op elkaar afgestemd. De kalender bevat 46 lV >eeldagen waarop wedstrijden voor nationale competities of - 'kertoernooien lomnen worden afgewerkt. Daarnaast zijn er dagen gereserveerd voor continentale toernooien en 12 da- 5n voor interlands. elangstelling voor Cornelia en Guyt p den Profclubs staan in de rij voor Florencio Cornelia van VS en Danny Guyt van Katwijk. Cornelia speelde donderdag- 'ond een proefwedstrijd bij Go Ahead en scoorde twee keer. Dk FC Utrecht heeft belangstelling voor de 18-jarige spits, jjanny Guyt, de linkermiddenvelder van Katwijk, mag zich ver- p ;ugen over een grote belangstelling. Zaterdag zaten voor hem S outs van onder meer RKC, Go Ahead, NAC, NEC en Vitesse op tribune. an Zwam kandidaat bij TOP Oss den Wim van Zwam is kandidaat voor een trainersfunctie bij p Oss. De trainer van Katwijk beschikt over het diploma ach Betaald Voetbal. Van Zwam heeft overigens nog een con- ict van een jaar bij Katwijk. Bij TOP Oss vertrekt trainer Jan irsleijen aan het einde van het seizoen. Hij ziet geen perspec- :f bij de Brabantse eerste-divisieclub. Van Zwam wil geen mmentaar geven. ince Carter in Dream Team UI n vork Vince Carter is opgenomen in Dream team III, de erikaanse basketbalploeg voor de Olympische Spelen in Iney. De tweedejaarsprof van de Toronto Raptors vervangt lm Gugliotta van de Phoenix Suns. Gugliotta onderging een gijpende knie-operatie. Zijn herstel zal minimaal acht maan- i vergen. Carter werd voor de eerste selectie g 'eure van Ray Allen van de Milwaukee Bucks. aul gevraagd Karlstad op te volgen De Noorse schaatsbond (NSF) heeft Ingrid Paul ge- Geir Karlstad op te volgen als coach. De 35-jarige Neder- idse is ook in beeld bij de KNSB. Karlstad stapte nameen mstverband van twee jaar plotseling op, omdat hij van de isportcommissie van het Noors Olympisch Comité ('Olympi- ippen') geen enkele medewerking krijgt bij de vorming van i professional schaatsploeg. Schaatser Adne Söndral over- egt nu Noorwegen de rug toe te keren. Sanex heeft belang- lling voor de Noor, maar ook nieuwkomer Frisia. „Ik beslis 3r vrijdag wat ik doe", zei de 1000- en 1500-meterspecialist. [rid Paul praat vandaag met de Noorse topsportcoördinator la Andresen en neemt dan een beslissing over haar toekomst de Spelen van 2002. emco Tuinenburg weg bij Telstar sen-zuid Remco Tuinenburg (28) verlaat aan het einde van seizoen eerstedivisieclub Telstar uit Velsen-Zuid. De keeper Alphen aan den Rijn, die in het begin van het seizoen een lisplaats had veroverd maar uit het doel werd verdreven door vin van Holten, krijgt geen nieuw contract aangeboden. Tui- ïburg speelde de laatste twee seizoenen bij Telstar. Daarvoor am hij uit voor Haarlem, ARC, AZ en Feyenoord (jeugd). 'rZ A. L A. ZANDvooRTMarco van Basten en ploeggenoot Tjeerd Staal bestuderen aandachtig de green. De oud-voetbalinternational heeft zaterdag op de Kennemer te Zandvoort zijn eerste overwinning behaald als lid van het golfteam van Noordwijk. Van Basten droeg met 29 punten (stableford) bij tot het totaal van 224 van zijn zestal in de zoge noemde Barometerwedstrijd van de NGF, de aan loop tot de competitie in de hoofdklasse. De Pan (Bosch en Duin) eindigde met 220 punten als tweede, De Kennemer met 208 als derde. Zondag 2 april speelt Van Basten op De Dom-: mei in Sint-Michielsgestel de eerste wedstrijd in de hoogste klasse van het Nederlandse amateurgolf. De competitie duurt twee maanden. Van Basten is een fanatiek golfliefhebber ge worden sinds hij in 1993 door veel blessures ge dwongen was met topvoetbal te stoppen. Hij speelde bijna dagelijks en haalde een handicap van 3.4. Binnen de Noordwijkse golfclub werkte hij zich op tot vierde man in het zestal voor de competitie. Het team bestaat, naast Tjeerd Staal, verder uit Michael Vogel, Jan Teekens, Gordon Machielsen en Maarten van den Berg. foto wfa Het ongemakkelijke gevoel van interimcoach Westerhof In dit wonderlijke, soms bijna surrealistische seizoen heeft Ajax nu een trainer die er niet op zit te wachten trainer van Ajax te zijn. Dat zegt hij ook zo expliciet. Als Ajax dan eindelijk weer eens wint met cijfers die - hoe veel ze ook verbloemden - bij Ajax passen, zoals gisteren met 5-2 van NEC, dan houdt die trainer daaraan een on gemakkelijk gevoel over. amsterdam henk houtink heid heeft hij zijn spelers ver schaft. Dat lijkt wenselijk na Hans Westerhof, want over een heilloze periode waarin hem gaat het, kon zichzelf maar Wouters vooral zichzelf ver moeilijk een houding geven, strikte in variaties met spelers, Gisteren bracht Ajax Westerhof formaties en strijdwijzen. Maar bij diens debuut als tijdelijke zo zal Westerhof het niet zeg- opvolger van Wouters in ver- gen. F(ij zei: „Met Jan op de twijfeling met een zege, opge- bank had Ajax vandaag ook van luisterd met enkele fraaie doel- NEC gewonnen. Daarvan ben ik punten bovendien. Hoe moest overtuigd." de Achterhoeker, toch al geen Misschien wel, ja. Misschien type om zichzelf op de borst te ook niet. Ajax zat met Wouters slaan, daarop in deze precaire op een dood spoor. Was met situatie reageren? hem in de dug-out de vreugde Nadat hij donderdag voor het nog teruggekeerd in het spel eerst de training had geleid, van Ajax, zoals dat gisteren na had Westerhof aangekondigd een opnieuw onheilspellende dat hij Ajax weer als Ajax wilde 1-2 ruststand gebeurde? laten spelen. Misschien had hij Machlas (volkomen vrij na een zich in zijn oprechte onschuld voorzet van Winter, 2-2), even niet gerealiseerd dat zoiets Grönkjaer, Machlas (clubtop- als een verwijt aan Wouters zou scorer nu met veertien treffers) worden opgevat. En dan, drie en Knopper (laag schot, 5-2) dagen later al, scoort Ajax na konden worden bejubeld, twee ontluisterende nederlagen Toch had Ajax weer op bla- op rij (Fortuna en Twente) plots merende wijze zijn tegendoel- vijfmaal, jaagt Jesper Grönkjaer de bal ouderwets hoog in de touwen (3-2) en perst Nikos Machlas zowaar een artistiek punten geïncasseerd. Twee nog wel tegen het belegen gezel schap van NEC, de nummer vijftien van Nederland. De der- AMSTERDAM GPD boogje uit het zo lang verlamde tiger Jack de Gier profiteerde rechterbeen (4-2). Voer voor opportunisten, dat voelde Westerhof natuurlijk ook aan. Bovenal wilde hij de in druk wegnemen dat hij zich wil afzetten tegen zijn gestrande voorganger door het 3-4-3 sys teem (ook wel het Ajax-systeem genoemd; met de vrije man, Jan van Halst, vóór zijn defensie) in ere te herstellen. „Wouters is het seizoen ook zo begonnen", blikte Westerhof terug. „De ploeg bleek achterin kwetsbaar. Volkomen terecht heeft Wouters er een extra ver dediger bij gezet. Daarna bleek de steun voor Machlas te ge ring. Terecht is Wouters daar om even op 4-4-2 overgegaan. Maar niets heeft gewerkt. Daar om ga ik terug naar de basis." Daaraan zal Westerhof niet tor nen in de negen competitie wedstrijden die Ajax onder zijn leiding afwerkt. Die duidelijk- sterke Cristian Chivu (0-1), later met dank aan de passieve John O'Brien (1-2). Brian Laudrup liep kort na de openingstreffer de gelijkmaker binnen (1-1), na een ragfijne combinatie met Machlas. Op dat tikje en zijn tweede doel punt na was Machlas op weinig goeds te betrappen. En zo wa ren er meer zaken hetzelfde als onder Wouters: misverstanden, foutieve passes, onzekere backs. Maar de offensieve op rispingen compenseerden de defensieve kwetsbaarheid. Vrijdag gaat Ajax op bezoek bij het aanzienlijk betere Roda JC. Dan kan alles al weer anders zijn voor het onverminderd on evenwichtige Ajax, dat gisteren nochtans bij vlaagjes aan betere tijden deed denken. Bijvoor beeld toen (evenals vroeger bij een riante voorsprong) een ex- jeugdspeler, de 20-jarige Pascal Heije, kon worden ingezet. Even had Westerhof, in Amster dam ook directeur opleidingen, overwogen dat niet te doen. „Ook hiervan zullen ze wel weer zeggen dat ik het doe om Ajax weer Ajax te laten zijn." Zoals Ajax balanceert op het slappe koord, zo balanceert zijn trainer in woord en gebaar. Ajax; Grim; O'Brien, Chivu en De Cler; Winter (83. Heije), Van Malst, Knopper en Witschge (66. Arveladze); Laudrup, Machlas (72. Verlaat) en Grönkjaer. NEC: Roorda; Collen, Hesp, Pothuizen en De Romijn; Koning (73. Schulz), Arts en Janssen; Latuheru, De Gier en Rcnfurm (62. Van Rijswijk) De spelers van Ajax reageer den opgelucht doch ingeto gen op de 5-2 zege tegen NEC. „Dit is één wedstrijd", reageerde de herstelde Ri chard Witschge, die voor het eerst sinds 25 november vorig jaar speelde. „Er is nog geen reden voor hosanna", besefte Jan van Halst. „Het is zaak dat het spelple- zier terugkomt. Dit kan een goed begin zijn", zei Witsch ge, die ruim een uur klachten- vrij speelde. „Deze trainer zit er 2,5 maand en daarna is hij ook weer weg. Je kunt dus weinig opbouwen. We moe ten het seizoen gewoon lekker zien af te maken. Voor Ajax' productieve re actie na een roerige week had Van Halst geen verklaring. „Dat is niet uit te leggen. In de eerste helft hadden we al genoeg kansen zonder tot sprankelend voetbal te ko men. Westerhof was rustig in de kleedkamer. Dit moet wel goed aflopen, zei hij. Eindelijk konden we weer eens een wedstrijd rustig uitspelen, ter wijl Witschge en Winter kon den worden gewisseld. Voor het eerst bij Ajax kan ik op m'n gemak naar huis." miital spelers Quick Boys mist 'heilig vuur' /iare!- IURG WILLEM SPIERDUK L burgse Boys moet zich een L lijke middag hebben voor- Bid tegen Quick Boys. De ^Qdatiekandidaat uit Katwijk een redelijke serie achter ig; de Rijnsburgse koploper 1 -51 le een week geleden de ling tegen Zwart Wit '28 ieelde gelijk. Het werd za- g een 'makkie' voor Rijns- ;e Boys, vooral omdat de zeer eenvoudig aan drie lunten kwam: 3-1. e ploegen maken zich op [de finale van de competi- aan een andere kant van iglijst. Quick Boys kan ree weken een belangrij- :ap richting handhaving als Zwart Wit '28 op be komt. „De belangrijkste ijd voor Quick Boys van itste tien jaar", noemt in- trainer Arie van Duijn dit 1. v is te hopen voor hem dat spelers dit ook beseffen /l tegen Rijnsburgse Boys het heilig vuur' opnieuw ^n aantal van hen ver te Na een kwartier in de le helft sprong Van Duijn :eer wanhopig van zijn „Een beetje beleving", kte hij zijn elftal hardop, nen, feller", voegde hij er )e. Een minuut later lag de Rijnsburgse treffer achter ran der Niet. leid, inzet en beleving wa- iterdag de enige middelen nee Quick Boys nog iets unnen bereiken. Kwalita- tond er bij Rijnsburgse gewoon een beter elftal in eld. Neem de rechterkant uick Boys. Daar waren Bekx (18), Mathijs van l as (19) en Glen van Dam 1 pgesteld. Dat is een leuke tie voor de jeugdopleiding club, maar het is een illu- verwachten dat het drietal lagen n cruciale fase van de 0 AB etitie overeind blijft. - g daaraan toe dat Bram Quick Boys-keeper Tom van der Niet krijgt de bal onder zich door. Martin de Haan van Rijnsburgse Boys heeft gelijkgemaakt. Dijkdrent als voorstopper wei nig ervaring op het hoogste ni veau heeft, Jurgen Faerber meer mandekker dan vrije ver dediger is en het is verklaard waarom Rijnsburgse Boys drie keer gemakkelijk kon scoren. Aanvallend heeft Quick Boys voldoende klasse in huis. Ieder een bij Quick Boys geeft hoog op over de kwaliteiten van Jef frey Rutten. Het zou leuk zijn voor de Katwijkers als -ie ook eens een doelpunt maakte. Rut ten kreeg drie fraaie kansen: één keer schoot hij vrij voor doelman Lennart Hegie voor langs, hij kopte een keer van dichtbij naast en schoot een keer hard op de voeten van de Rijnsburgse doelman. Het doelpunt moest daarom weer van Mamix van der Gun komen, die attent een verkeer de terugspeelbal van Raymon Buis oppikte en koel afmaakte: 0-1. Het was een cadeautje dat Quick Boys goed kon gebrui ken, maar een minuut later was het al weer gelijk. Het was teke nend dat in alle linies bij Quick Boys wel iets fout ging bij die tegentreffer. Rutten verzuimde foto kees van hoogdalem Stefan Roodakkers te storen toen die een lange pass gaf, Dijkdrent verloor het luchtduel van Simons en Aandewiel dan wel Faerber verzuimde Martin de Haan te dekken: 1-1. Een kwartier later was Quick Boys weer te slap in de eigen verdediging. Simons kon onge hinderd Patrick Heemskerk aanspelen in de zestienmeter, via een kluts kwam de bal bij Steven Faber die volledig onge dekt de 2-1 kon inschieten. Heemskerk bewees nog eens hoe het voetbal soms van toe valligheden aan elkaar kan han gen. De voormalige speler van Quick Boys was een rol als wis selspeler toebedacht. Maar Mo hammed Boulayoune ver scheen te laat op de wedstrijd- bespreking en Heemskerk mocht in de basis aantreden. De Katwijker speelde gedreven en maakte bovendien de derde treffer. Weer greep de verdedi ging van Quick Boys slap in toen Simons de bal met een omhaal in de diepte speelde. Niet Glen van Dam of Bram Dijkdrent ging er met de bal vandoor, maar Heemskerk. Toen Tom van der Niet ging lig gen liet de Rijnsburgse spits de bal doorrollen en tikte 3-1 bin- Toch kreeg Quick Boys nog' een keer de kans terug te ko men in de wedstrijd. De Katwij kers kregen een strafschop om dat Raymond Flaton op de rand van het penaltygebied (of er net buiten) werd neergehaald. Rut ten wilde de bal nemen, maar aanvoerder Hans van der Plas vond dat hij de aangewezen man was om het vonnis te vol trekken. Van der Plas miste vo rige week tegen Strijen en deed dat nu ook. Rijnsburgse Boys speelde de wedstrijd rustig uit. De ploeg moet nog vier wedstrijden spe len, heeft een verliespunt meer dan Katwijk, maar heeft het ge makkelijkste programma. Dat laatste zegt trainer Henk Wis man helemaal niets. „Want elke ploeg heeft nog belangen." Rijnsburgse Boys: Hegie; Roest, Rood- akxers. Van der Velde. Van Lochem; Buis (38. Aalbersberg) De Haan, Boer (87. Cadel); Heemskerk, Simons, Faber (54. Boulayoune). Quick Boys: Van der Niet; Van Dam, Faerber (57. Ruwaard, Dijkdrent, Hans van der Plas; Mathijs van der Plas (42. Van Schijndel), Aandewiel, Flaton; Bekx, Rutten, Van der Gun. alkmaar/sao paulo ANDRE HOOGEBOOM Hij was kapot. Gesloopt door een onwillige auto en de vochtige Braziliaanse warmte. Toch was Jos Verstappen een tevreden man. Eindelijk had hij weer een wedstrijd uitge reden en (na de diskwalifica tie van David Coulthard die als tweede was geëindigd) af gesloten met een zevende plaats. Dat was toch minder dan gehoopt. Zeker omdat hij halverwege de race - die ge wonnen werd door Michael Schumacher - nog op een derde plaats had gelegen. Maar daarna sloeg de ver moeidheid toe en viel de Ne derlander terug. Teamgenoot Pedro de la Rosa eindigde vlak achter Verstappen. Verstappens finish, gisteren in Sao Paulo, bracht niet al leen fysieke verlossing. Ook geestelijk viel er een last van zijn schouders. Eindelijk weer eens aankomen. „Dat heb ik twee jaar lang niet meege maakt", klonk het opgelucht. Toch klonk er ook teleur stelling door in de woorden van Verstappen. Gisteren vond Verstappen zich op de helft van de race ook terug op de derde plaats. Dat was te danken aan zijn - haast tradi tionele - superstart, waarbij hij zomaar van de 14de plaats opklom naar de negende, en het bij bosjes uitvallen van de favorieten.. De motor van Hakkinens McLaren begaf het, plaatselijk favoriet Ru bens Barrichello viel uit en Eddie Irvine vloog uit de bocht. Maar ondertussen had Verstappen slag geleverd met zware kanonnen. En gewon nen. Hij passeerde oud-we reldkampioen Villeneuve, liet Frentzen, vorig jaar derde in het WK, achter zich. Daarmee toonde de Neder landse coureur aan dat het team waarmee hij dit seizoen werkt, z'n zaakjes bijzonder goed voor elkaar heeft. Dat werd onderschreven door ploeggenoot Pedro de la Rosa, die ook de finish wist te ha len. Waarmee Arrows de eni ge ploeg was met twee auto's in de top tien. De beide Arrows lieten ook in Brazilië zien dat de poten tie volop aanwezig is. De top snelheid is concurrerend met die van de grote stallen als McLaren en Ferrari. Het ver schil zit hem in de details, hetgeen de Limburger giste ren pijnlijk aan den lijve on dervond. „De andere teams beschikken over stuurbe krachtiging, wij niet. Dat ik er helemaal doorheen zat aan het einde van de wedstrijd had niets te maken met mijn fitheid, maar alles met het sturen." De zege in Sao Paulo ging naar Michael Schumachter. Mika Hakkinen stond weer op pole position, maar opnieuw slaagde de Fin er niet in de fi nish te halen. Na twee wed strijden is de achterstand op Schumacher al zo groot als de Grand Canyon. Hakkinen staat op nul, Schumacher al op twintig. Bij een technische controle bleek Coulthards wagen niet aan de reglementen te vol doen. Nu de Brit van de lijst is geschrapt schuiven alle ande re coureurs achter hem een plaats op. De renstal McLa ren-Mercedes van Coulthard gaat tegen het besluit in be roep. Het besluit over de dis kwalificatie kwam meer dan vijf uur nadat de race was af gelopen. Kort na de wedstrijd ontstond nog verwarring over de bolides van een aantal an dere coureurs (onder wie Schumacher) die aanvankelijk niet door de controles heen- kwamen. Maar later kregen zij allen toch het groene licht van de internationale automobiel federatie FIA.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17