Omstreden skatepark in juni opei Het is hier net zo leuk als in Paradiso Pokémonkaarten zijn ook geliefd bij dieven SP verzamelt 1200 handtekeningen tegen verkoop CAI College Rijnwoud# komt voetbalclubs! voor deel tegemoe Rijn Veenstreek Met de bakfiets rond MAANDAG 27 MAART 2000 Nestor Vox Laeta overleden roelofarendsveenCor Hogenboom, de nestor van zangkoor Vox Laeta in Roelofarendsveen, is in de nacht van vrijdag op za terdag overleden. Hij is 81 jaar geworden. Hogenboom werd bij de oprichting van het koor in 1945 voorzitter en bleef dat tot 1952. Tot het laatst toe bezocht hij iedere donderdagavond de repetitie. Alphense hennepkwekerij ontmanteld alphen aan den run In een woonhuis aan de Bremstraat in Al phen is zaterdag een hennepkwekerij ontmanteld waar 420 hennepplanten groeiden. De politie kwam de kwekerij op het spoor door de tip dat er zich twee verdachte personen bij het huis ophielden. Deze twee mensen ontsnapten echter. Aan de achterkant van het huis vonden de agenten vervolgens een opengebroken raam en inbrekerswerktuigen. Geld en computer gestolen regio Inbrekers zijn dit weekeinde actief geweest in Benthui zen, Leimuiden en Roelofarendsveen. In Leimuiden werd zater dagmiddag geld gestolen uit het woonhuis boven restaurant De Chinese Muur aan het Noordeinde. De inbreker in Benthuizen brak in de nacht van zaterdag op zondag het raam van een huis aan de Geerweg open en nam een computer mee. Zondag avond drong een dief via het balkon een huis aan de Noorder- hemweg in Roelofarendsveen binnen en vertrok met geld. Scooter botst tegen auto aarlanderveen Twee meisjes op een scooter zijn vrijdagavond in Aarlanderveen tegen een auto gereden en in de berm geval len. De meisjes, een 16-jarige bestuurster uit Zevenhoven en een 15-jarige passagiere uit Noorden, reden over de Treinweg in de richting van de Achtermiddenweg. Bij het passeren van een auto uit de tegenovergestelde richting ging er iets mis. De meis jes zijn met schaafwonden naar het Hofpoort Ziekenhuis in Woerden gebracht. alphen aan den run/gouda De pokémonrage heeft ook minder plezierige kanten. Een achtjarige jongen uit Alphen is vorige week beroofd van bijna al zijn kaarten. Een groepje oudere jongens pakte er zestig van hem af. Zijn moeder vond het te ver gaan om aangifte te doen, maar ze zijn wel naar het politiebureau gegaan zo dat de jongen zijn verhaal kwijt kon. „Hij was erg teleur gesteld", zegt een woordvoer der van de politie. „Hij heeft er nu nog maar twaalf." Ook in Gouda was het raak. Een bedrijfsleider van een speelgoedzaak deed aangifte van een diefstal van dertig set jes pokémonkaarten met een totale waarde van 250 gulden. Ze zouden zijn gestolen door twee volwassen wouwen. Het tweetal verleende de bedrijfs leider geen toestemming om in hun tas te kijken. Toen de speelgoedzaak de politie waarschuwde, gingen ze er gauw vandoor. De bedrijfslei der vond de beveiligingseti ketten van de setjes in het schap. Deze zijn waarschijn lijk losgepeuterd zodat de de- tectiepoorten van het winkel bedrijf de diefstal niet zou op merken. Het ruilkaartspel dat is ge baseerd op computerspelle tjes is een rage onder de jeugd. Hoeveel meldingen er de afgelopen maanden in het gebied van Hollands Midden zijn binnengekomen, weet de politiewoordvoerder niet. „Wij krijgen niet elke diefstalletjes onder ogen. Bij toeval kwam ik achter deze twee." Hij advi seert kinderen om nooit hun hele verzameling mee naar buiten te nemen. Op parkeerterrein van voetbalvereniging DOSR Het skatepark dat op het parkeerterrein van voetbalver eniging DOSR in Roelofarendsveen moet komen, gaat in juni open. Na drie gesprekken met de gemeente Alkema de zijn alle buren van het toekomstige parkje ermee ak koord. Wethouder Nagtegaal verwacht dat de gemeenteraad woensdag met het voorstel instemt, om dat hij aan hun eerdere bezwa ren tegemoet is gekomen. Plaatsing van de toestellen gaat 115.000 gulden kosten. Voor de afschrijving ervan staat tien jaar. Het vorige plan was om dit in zeven jaar te doen, maar daar was de PvdA tegen. Volgens die partij gaan de toe stellen langer mee. Nagtegaal heeft nu aan de leverancier ge waagd wat de normale af- schrijftermijn is, en die is tien tot vijftien jaar. „Eerst hadden we voor zeven jaar gekozen, omdat skaten dan misschien uit de mode is", verklaart Nagte- gaal. Met het eerdere plan ging het CDA zonder meer akkoord. De WD wil hooguit 90.000 gulden aan een skatepark uitgeven en blijft daarom tegen. Om die re den is ook WD-wethouder Beelen tegen de aanschaf van de toestellen. Hoewel het skatepark eigen dom blijft van de gemeente, zijn de skaters straks verant woordelijk voor beheer en on derhoud. Nagtegaal heeft daar over gesprekken gevoerd met zes skaters. „Het zijn geen kei harde afspraken, maar de ska ters hebben plechtig beloofd dat het geen rotzooi wordt. Ze zijn daar vast van overtuigd, want als er bladeren op de toe stellen liggen kunnen ze er niet skaten." De toestellen komen op de plek waar eerder de hangcontainer stond, voorbij iongerensociëteit Splotsz. In die hoek worden enkele struiken verwijderd, zodat de baan niet te veel parkeerruimte kost. Om verdere chaos op het parkeer terrein te voorkomen, brengt de gemeente belijning aan. De ge meente wil bij de firma Meta- plus onder andere een 'quart- ramp' en een 'quartbank' be stellen. De levering daarvan kost een kwartaal. Bij de toe stellen zit geen halfpipe, omdat die te gevaarlijk zou zijn. De skateplek wordt verlicht met vier lantaarnpalen en afge- bi schermd door hekken. De plannen voor een sl park in Alkemade bestaa een paar jaar. Eerst zou ei parkje aan de Meerkreuk in de Wetering komen, maai) bleek te veel geluidsoverla veroorzaken. De tweede o tsci het parkeerterrein van D stuitte op bezwaar van bi ners, DOSR en Splotsz. Zijjje ren bang dat de skaters de^g de overlast zouden veroorz e als de hangjongeren, vooit; vorig jaar een hangconti: werd geplaatst. Al ruim 1200 Alphenaren heb ben hun handtekening gezet te gen de verkoop van het Alphen se kabelbedrijf (CAI) aan Case- ma. De Socialistische Partij be gon de handtekeningenactie in december, toen het gemeente bestuur in onderhandeling was met twee exploitanten over ver koop van de CAI. De SP is altijd al tegen verkoop geweest. De partij dient in de raadsvergade ring van 30 maart een voorstel in om de Alphense burgers door middel van een referen dum te wagen wat er met de kabel moet gebeuren. Volgens de partij is het een kwalijke zaak dat de gemeente zeggenschap over de tarieven en de programmering verliest. De SP vindt het beter om te kie zen voor jaarlijks terugkerende opbrengsten uit het kabelbe drijf dan voor een eenmalige verkoopsom van 48,2 miljoen gulden. Verder laat de service van de kabelexploitanten veel te wensen over en heeft het col lege onvoldoende onderzoek verricht naar alternatieven. Het collegevoorstel om de CAI te verkopen is eerder deze maand al besproken in de raadscommissie. Toen bleek dat alleen de SP en GroenLinks het kabelbedrijf liever in eigen beheer houden. De overige par tijen zijn vóór verkoop, maar woegen zich af of Alphen wel genoeg geld had gesleept uit de onderhandelingen met Case- ma. Zij wilden het voorstel nog in hun fractie bespreken, voor dat ze donderdag definitief ak koord gaan. De SP denkt de partijen tot een ander oordeel te kunnen brengen met de uitvoerige be schrijving van de nadelen en de risico's van verkoop. Het SP- voorstel is vorige week aan alle fracties verstuurd. Een belang rijk argument is dat onlangs ook het ministerie van onder wijs, cultuur en wetenschappen en de Tweede Kamer conclu deerden dat er een ongewenste monopoliepositie ontstaat van de particuliere kabelmaat schappijen, nu steeds meer ge meenten hun kabelbedrijf ver kopen. Leidsch DagbladAltCHIEVEN ANNO 1900 Dinsdag 27 Maart LEIDEN - Een zeldzaam blijk van kunstliefde en op gewekt leven tevens gaf de R.-K. Studentenvereni ging 'St. Augustinus' te Leiden. Zij deed haar regle ment calligrapheeren en dit op onbekrompen wijze. Al die groote kartonnen bladen vormen een dik boek; bij eventuëele reglementswijziging of verandering in het bestuur en leden kan het desbetreffend blad er gemakkelijk uitgelicht en verbeterd of aangevuld worden. Op het plat staat het sierlijk monogram der Ver- eeniging; het titelblad geeft de zinspreuk van 'St. Augustinus': 'Non vincit nisi Veritas', omgeven door de wapens van Nederland en Leiden en de embk mata van vier faculteiten (de theologie is natuurl weggelaten), alles in kleuren uitgevoerd. De volgende bladzijde geeft de naam der Veref ging, die in 1893 werd opgericht, terwijl de resti het boek wordt ingenomen door het reglement en naamlijst. De calligraphie is in middeleeuwschen stijl en rakters uitgevoerd; verschillende motieven geven vendigheid aan het geheel, waarvan wij alleen zo den aanmerken, dat de begin-hoofdletters wel ee wat te groot zijn. ANNO 1975 Voorzitter Bemardus nog niet tevreden marieta kroft Burgemeester en wethouders van Rijnwoude zijn bereid een deel van de bezuiniging op de vier voetbalclubs in Rijnwou de ongedaan te maken. Ze ko men echter niet volledig tege moet aan de wensen van de clubs, zoals die enkele weken geleden door de voorzitters werden omschreven. B. de Roo, voorzitter van Bernardus Hazerswoude-Rijndijk, zegt dat hij niet tevreden, maar ook niet ontevreden is. De gemeente Rijnwoude be zuinigde de afgelopen vijf jaar jaarlijks 24.000 gulden op de onderhoudskosten van de vier voetbalclubs. Vanaf dit jaar zouden de subsidies op het zelfde niveau blijven. De Roo in de commissievergade ring van 15 maart aan dat de clubs het dankzij de vrijwilli gers hebben kunnen redden met het gemiddelde bedrag van de afgelopen vijf jaar. Om ook de toekomst veilig te stel len vroeg hij de politiek daar om om twee jaar bezuinigin gen ongedaan te maken. Een raadsmeerderheid van CDA, 1 PvdA en D66 vroegen het c< 01 lege vervolgens te kijken of nog ergens een potje met g< te vinden is. De WD nam n geen standpunt SGP/RPF toonde zich teg het gedeeltelijk ongedaan i ken van een raadsbesluit 1994. B en W hebben nu een ti senweg gevonden. Ze zijn reid om één jaar bezuinig gen ongedaan te maken. I betekent wel dat de clt geen prijscompensatie krijg' over de afgelopen jaren. I' prijscompensatie, dat wil z(n gen een verhoging van de j'ur meentelijke bijdrage ter coien pensatie van de inflatie, kP^ gen ze wel met ingang van jaar. Het gaat dan om een v hoging van twee procent. 1 voorstel van B en W kost gemeente structureel re 24.000 gulden. De raad neemt dondert:er een besluit. De Roo nee zich voor donderdag opniei gebruik te maken van spreekrecht in de hoop dat raad dieper in de buidel t; Bijna tien procent van de Ri JJr woudse bevolking is lid één van de voetbalclubs. Volle zalen en volle bussen bij derde Rijnwoude Live Tour runwoude» natasja augustinus De bus is afgeladen vol. Jong en oud uit Rijnwoude en omstre ken zitten of staan. Ze kiezen hun volgende bestemming. Wordt het café De Dikke Mug in Hazerswoude-Dorp of toch maar café The Piperbag in Ha zerswoude-Rijndijk? Zaterdag nacht had voor de derde keer de Rijnwoude Live Tour plaats. Het succes? Gezellige bands en gratis vervoer met de bus. De muziekliefhebbers zijn blij dat ze vanavond niet vastge bakken zitten aan hun stam kroeg. Zes cafés en jeugdcentra in de kernen Hazerswoude Rijndijk, Hazerswoude Dorp en Koudekerk hebben dit jaar hun deuren geopend voor de Live Tour. Jongerencentrum JJB ont breekt wegens een bestuurswis seling en een tekort aan vrijwil ligers. Benthuizen is dit jaar he lemaal niet vertegenwoordigd, omdat het Benthuizer Ontmoe- tings Centrum Boe het financi eel niet kon opbrengen. Door middel van drie bussen, die één keer in het half uur spe ciaal voor de Live Tour door de dorpen rijden, kom je gratis op de gewenste bestemming. „De formule van deze tour slaat aan", zegt Idske Velders, één van de organisatoren. „De nacht waarin de klok vooruit gaat, staat nu bekend als de Rijnwoude Live Tour." Vooral de rock-muziek is in trek dit jaar. De jongens van Vet Lekker spelen nummers van de bekende roek-bands Nirvana, Live en Golden Earring in café De Hoek. „We hebben al een keer voor zo'n 3000 man opge- LEIDEN/KATWIJK- Een van de knelpunten in de route Leiden-Katwijk; het kruispunt Rijnsburgerweg- Wassenaarseweg. foto archief leidsch dac Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing een ingevulde cheque (get overschrijvingskaart) ter waarde van vijf gulden (voor een exemplaar van 13 bij 18 in zwart wit) op te sturen naar het If Dagblad, t.a.v. Leidsch Dagblad Archieven, postbus 54,2300 AB Leiden of door contante betaling aan de balie van het le Dagblad aan de Roosevellstraat 82. u ontvangt de foto binnen drie weken. alphen aan den run 25 Kilo aardappels, een trui, diverse boeketten en veel koek en snoep. De kooplieden van de Alphense weekmarkt waren gul afgelopen zaterdag. Samen leverden zij zoveel spullen in, dat de speciale bakfiets binnen een paar uur overvol was. De actie was een initiatief van de marktvereniging en werd uitgevoerd door Berry Wolffers. Zij haalde bijna elke koopman over om iets uit zijn kraam voor niets af te staan. Om 14.00 uur overhandigde zij de waar aan mensen van verpleeghuis Oudshoom. Doelstelling van de actie was de weekmarkt te promoten, aldus marktmeester J. Kesting. „Dat is nodig, want hoe meer promotie, hoe meer mensen je op de markt krijgt. Het aantal bezoekers loopt wel terug de laatste jaren." Tot de cember keert de bakfiets iedere laatste zaterdag van de maand terug. De inhoud wordt telkens geschonken aan een instelling of vereni ging. Kesting: „Wij hebben van diverse verenigingen al de vraag ge kregen of zij niet zo'n kar kunnen krijgen. Ze willen hem gebruiken voor de bingo." foto eric taal treden in Paradiso in Amster dam, maar hier is het net zo leuk", zegt Tako, de zanger van de band. „Ik kom uit Koude kerk dus ik ken een hoop men sen en heb contact met het pu bliek." Terwijl de band speelt, stopt bus 3 voor de deur. Hij komt van zijn beginstation bij jonge rencentrum Trouble Tree/ De Ridderhof in Koudekerk. Na tien minuten rijdt de stampvol le bus van Koudekerk via de Rijndijk en de Gemeneweg naar de Dorpsstraat in Hazerswoude Dorp. Daar manoeuvreert de buschauffeur zijn voertuig wat moeizaam een smalle zijstraat in. „Normaal keert de bus bij garage Bos, aan de Dorpsstraat, maar die weg is afgesloten", zegt de chauffeur. Bij café De Egelantier krijgt hij een tosti en een kop thee. „Om half vier rijdt de laatste bus, dus het wordt nog een lange nacht." Bij de ingang van De Egelan tier in de Dorpsstraat laat Velders de feestgangers binnen. „Om het gezellig te houden moeten we alles goed in de ga ten houden. Daarom is er con trole in de bussen en bij de deur staan vrijwilligers of werk nemers van de cafés en jeugd centra om te voorkomen dat niet elke gek binnenkomt." Om overlast voor de buren te voor komen stoppen de bands om 1 uur. Rond half drie puilen de bus sen weer uit. Iedereen wil terug naar zijn stamkroeg. Johan Starreveld, één van de twee Donderdag 27 maart LEIDEN - De Leidse school voor MEAO, gevestigd aan de Hooglandse Kerkgracht, krijgt met ingang van het nieuwe schooljaar niet alleen de beschikking over een nieuw gebouw maar tevens over een nieuwe studierichting. Onlangs heeft de schoolleiding na melijk bericht ontvangen, dat de leerlingen die in 1975 tot de school zullen worden toegelaten, de ge legenheid krijgen een toeristische opleiding te vol gen. Het eerste leerjaar blijft voor alle richtingen in het MEAO nog gelijk. Pas daarna bestaat er aan de Leid se school de mogelijkheid om te kiezen uit zes rich tingen. Een van die richtingen is de toeristische, waarvoor nieuwe vakken zullen worden gegeven als aardrijkskunde, toerisme en recreatie. AMSTERDAM - Mochten Johan Cruijff en Rinus Mi- chels te duur zijn voor een Nederlandse club, dan zou Verolme bereid zijn een bedrag bij te passen. De niet onbemiddelde scheepsbouwer wil zo bijdragen aan de terugkeer van de voetballer en de coach, nu nog in dienst zijn van Barcelona. Michels, wif contract bij de Spaanse club dit seizoen afloopt, komt volgende week samen met Cruijff (hij moet contractueel nog één jaar dienen in Spanje) Nederland. Waarschijnlijk om te een Nederlandse club. Mocht de afkoopsom Cruijff te hoog blijken te zijn, dan zou Verolme len bijpassen. De scheepsbouwer ontkende dat richt gisteravond in ieder geval niet. DEN HAAG - De hart- en vaatziekten zijn niet alleen 'n bedreiging voor-de man. Steeds meer wen worden getroffen door hartziekten. Ook het tal sterfgevallen door 'n hartinfarct neemt vrouwen toe. De Nederlandse Hartstichting wijt aan de emancipatie, waardoor vrouwen net als hen veel meer risico lopen. Een van de het toenemend sigaretten roken onder jonge wen. Remy Wolswijk en Nienke van Gils kijken hoe laat de 'borrel bus' vertrekt vanaf De Ege lantier in Ha zerswoude- Dorp. foto eric taal controleurs op bus 2, zorgt er voor dat de reis goed verloopt. „Daarnet hadden een paar jon gens de luchtpijp losgedraaid. We zijn niet verder gereden voor hij er weer op zat. Het ro ken in de bus zien we nog wel door de vingers, maar er mag absoluut geen drank mee." Starreveld loopt met zijn 'colle ga' naar De Dikke Mug. „Op deze tijd weten sommige jonge lui met een slok op niet meer hoe laat de bus gaat. Daarom halen we ze maar even op."

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 12