Klapschaats van het tennis Marathon Clinic SPORT &SPEL Sport Rugbybond vraagt oud-leden om geld voor topsportfonds Reserves Alphense Schaak Club degraderen na remi; Co Adriaanse spreekt regelmatig Ajax-mens< SPORTagenda :rl DONDERDAG 23 MAART 2000 SCHAKEN JAN BEY De Nederlandse Rugbybond heeft 130 financieel daad krachtige oud-leden in een brief verzocht om geldelijke steun. Voorzitter Lub Nieu- wenhuis ontkent dat de bond in grote financiële problemen verkeert. Volgens hem is de ac tie bedoeld voor de oprichting van een topsportfonds om de 'ambitieuze plannen' te reali seren. Het fonds is volgens voorzit ter Nieuwenhuis vooral be doeld voor spelers van selec tieteams. Die kunnen nu soms vanwege hun werk niet méér tijd vrij maken om te trainen. Met een financiële tegemoet koming van de bond zouden zij minder kunnen gaan wer ken. Nieuwenhuis zegt dat de bond met een ton per jaar al een stap in de goede richting zou kunnen zetten. Daarnaast is de rugbybond ook op zoek naar sponsors. Volgens Nieuwenhuis heeft de bond in 1999 weer een po sitief resultaat geboekt, na een saneringsoperatie vanwege be grotingsoverschrijdingen en li quiditeitsproblemen in 1997 en 1998. Nieuwenhuis ontkent ook geruchten dat het Natio naal Rugbycentrum in Amster dam bijna failliet is. „Daar zijn geen financiële problemen", aldus de voorzitter. Volgende week zondag speelt het Nederlands rugby- team in Amsterdam de belang rijke interland tegen Portugal. De Nederlanders moeten win nen om mee te blijven doen aan de Europa Cup voor lan den, een competitie voor de Europese subtop. De reserves van de Alphense Schaak Club (ASC) kwamen tegen mede-degra datiekandidaat Oegstgeest '80 III niet verder dan een 4-4 gelijkspel. Door dit resultaat dalen de Alphenaren af naar de eerste klasse. Oegstgeest III moet af wachten of er een 'Leids' team uit de landelijke competitie terugkeert. Twee sterke spelers van ASC (Fraikin en Van Zuylen) waren niet beschikbaar voor de belangrijke wedstrijd tegen Oegstgeest, die door de Alphenaren ge wonnen moest worden. Oegstgeest wil de niets aan het toeval overlaten en stel de drie sterke wisselspelers op. De 4-4 puntendeling was daardoor nog een knappe prestatie van ASC. Met de drie 'huurlingen' rekende Oegstgeest vooraf op een gemakkelijke overwinning, maar de resultaten vielen tegen. Invaller Wim Jongeneel offerde een pion voor aanvalskansen, maar zijn aanval sloeg niet door, waardoor achter stand in materiaal het verlies veroor zaakte. Nadat ook teamleider Cyp van de Bult had verloren, zag het er voor Oegstgeest somber uit. Er kwam een moeizaam Oegstgeester-halfje op het scorebord door Marcel Hermans. Altijd goed voor een positieve bijdrage is in valler Daan Binnendijk (hij deed dit eer der in het seizoen ook al voor het twee de team). Toen ook Jan Willem van Drunick won, was de stand weer in evenwicht, maar slechts van korte duur. Na een remise van Annemiek Willemze en een nul van Bert van Brussel (3-4) lag er een loodzware taak voor invaller Wil- fried Binnendijk aan het eerste bord. Binnendijk moest een volkomen gelijke stelling zien te winnen. Hij slaagde daar in uiteindelijk door met enige getructe manoeuvres tegenstander Hans Staken burg op het verkeerde been te zetten. Voorschoten II was tegen Leithen weliswaar aan drie topborden verzwakt, maar de ingevallen jeugdspelers deden het naar behoren. Jeugdspeler Gert Jan Jonk versloeg zelfs de sterke Leithenaar Wil Turk en die was daar zichtbaar van onder de indruk. Het zou bij die ene winstpartij voor Voorschoten blijven (2- 6), maar aan het begin van de strijd zag het er voor die club beter uit. Leithens kopman, Hans van Duijn, blunderde reeds na vijf zetten in de ope ning een loper weg en toen hij even later wilde opgeven, blunderde tegenstander Wout Oosthout een toren weg. Hierdoor ging Van Duijn toch nog maar even door en haalde de vis op het droge. De mede oprichter van de schaakclub Voorscho ten, de 80-jarige Geert Sluiter (op dit ni veau de oudste actieve schaker i Leidse Schaakbond) liet een gewo stelling glippen tegen Marcel Terluii AAS II liet, door ook de slotwed van Katwijk te winnen, nog ever zien dat ze de terechte kampioen v; Leidse Schaakbond is. Hoewel def1 langrijkste bordpunten voor die niet aan de topborden werden geso Hier bleken de Katwijkers beter; Koelewijn met winst op Ben de Guidi van de Bent won van Jan Ho brink en Harrie van Duyvenbode sloeg Ben de Jong. Er kwam een 3, score op het formulier. Voor de slotwedstrijd van het Le Schaakgenootschap VI tegen 0s* geest '80 II stond er, behalve het p le ge, niet veel meer op het spel. Dot wezigheid van een tweetal steunpi '8 aan Oegstgeester-zijde viel de uss fors uit naar de Leidenaars: 6-2. .'1' Taco Veldstra verbetert tennisracket Hij wordt uitgelachen door racketfabrikanten. Topspe- lers weigeren om met zijn uitvinding te spelen. Toch is Taco Veldstra ervan overtuigd dat hij een enorme verbe tering aan het tennisracket heeft bedacht, dat hij de 'klapschaats' van het tennis heeft uitgevonden. De Kat- wijker hoopt dat morgen de eerste stap naar een door braak wordt gezet. Dan test de Nederlandse top-tien speler Martijn Bok de vinding van Veldstra. LEIDEN WILLEM SPIERPUK Al honderd jaar zijn er mensen bezig met het zoeken naar ver beteringen aan het tennisrac ket. Nog nooit kwam iemand op de gedachte om iets aan de grip van het slaghout te veran deren. Veldstra zocht en vond een constructie, waardoor het racket aan het uiterste van de steel kan worden vastgehou den. De Katwijkse gymnas tiekleraar plaatste een verdik king op het einde van de greep. Gevolg: een grotere reikwijdte, de mogelijkheid om beter de polsen te gebruiken en een ho gere balsnelheid. Vooral met de opslag is dat een enorm voordeel. Veldstra: „Hoe groter de polsactie, des te groter het effect. Ik weet zeker dat je met dit racket beter ser veert. Maar ook de slagen vanaf de baseline kan je meer effect geven. Tennissers kunnen hun speelstijl veranderen. Ze heb ben de mogelijkheid om veel dichter bij de baseline spelen omdat ze de bal door dat effect beter kunnen controleren." Veldstra kwam in eerste in stantie op de gedachte deze verbetering aan het racket te ontwikkelen om zelf beter te spelen. „Ik ben 55 jaar, heb wat lichamelijke kwaaltjes en ik wil toch zo goed mogelijk spelen, bijvoorbeeld goed serveren", vertelt Veldstra. In eerste in stantie wikkelde hij wat extra tape om de steel, maar daar door werd de greep te dik. Met behulp van een technicus ver vaardigde hij een handvat dat aan het einde veel dikker en het midden dunner is dan een nor male grip. Eind 1998 vroeg en kreeg hij octrooi op zijn vinding. Hij be zocht grote racketfabrikanten zoals Prince en Head, maar die waren sceptisch. Veldstra heeft daar begrip voor. „Aan de grip is nooit iets veranderd, ja, er is een ander leertje omheen geko men. En nou komt er een be scheiden tennisleraar aan de Leidse universiteit vertellen dat het beter kan. Die fabrikanten zijn bovendien bang voor een flop, het is slecht voor hun ima go als het een mislukking wordt." Aanvankelijk werkte Veldstra met 'geheimhoudingsverklarin gen' is hij op bezoek ging bij een fabrikant. Daarmee wilde hij voorkomen dat anderen met zijn vinding aan de haal gaan. „Dat werkt voor geen meter. Bij Prince stuurde ze mij zo'n ver klaring toe, terwijl het om mijn uitvinding gaat. Er zat helemaal geen schot in de productie van mijn vinding. Daarom heb ik besloten open kaart te spelen. Dan zie ik verder wel wat er ge beurt." Een advertentie in het blad 'Tennis Magazine' bracht hem in contact met de Nederlandse topspeler Martijn Bok. „Ik vind het leuk dat hij hiervoor open staat. Het is natuurlijk geweldig als je nummer 10 van Neder land bent, maar aan de andere kant: wat stelt het voor. Die jon gens verdienen het zout in de soep niet. Voor een jongen als Martijn Bok kan dit interessant zijn", stelt Veldstra. De Katwijker hoopt dat Bok besluit om serieus met de nieu we vinding aan de slag te gaan. „Als een topspeler hiermee gaat spelen, dan is het een door braak", weet Veldstra. Taco Veldstra met het nieuwe handvat voor het tennisracket FOTO HENK BOUWMAN TILBURG ANP Hij wil nogmaals benadrukken dat er nog geen officieel contact is geweest met Ajax. Maar Co Adriaanse weet wel dat hij de belangrijkste kandidaat is de op non-actief gestelde Jan Wouters op te volgen. Algemeen direc teur Frank Kales bevestigde dinsdagavond dat Adriaanse 'een belangrijke kandidaat is'. Hij beweerde wel dat er nog niet is gesproken met de coach die van 1992 tot en met 1997 hoofd opleidingen was in Am sterdam. „Het is leuk om te horen dat ik kandidaat ben", reageert de 52-jarige Amsterdammer quasi- nonchalant. „Ik weet dat ik word genoemd bij Ajax, dat hoor ik van journalisten en van mensen binnen de club." Maar is er nou wel of niet contact ge weest met Ajax? Bedachtzaam: „Ik spreek regelmatig mensen van Ajax, maar de mensen van de Raad van Commissarissen ken ik niet eens. Okay, behalve Michael van Praag en Arie van Os dan. Laat ik het zo zeggen: ik heb niet gesproken met be leidsbepalers." Als Ajax hem een aanbi,^ doet, komt eindelijk een h r z lijke wens van Adriaanse ij ct vulling. Niettemin doet h j alleen als hij geen conc je moet doen aan zijn werk „Bij Willem II kon ik mijn pel drukken, dat wil ik doen bij Ajax. Voor mij noodzakelijk om goed tt nen werken." Na drie jaar Willem II toe aan een topclub. In T |t' is zijn missie volbracht leidde de club in z'n eerst e~j zoen naar de vijfde plaat wijl vorig seizoen dank tweede plaats de Chant Q League werd behaald. Net als Van Gaal heeft aanse als oud-leraar licha ke opvoeding een didac en pedagogische achter] C aspecten die Wouters mis andere overeenkomst mi™L Gaal is dat ook Adriaanse erj. groots voetballer was. 3] Hij speelde betaald vtaa bij De Volewijckers (lf en FC Utrecht (1970- hoofdcoach was hij werl bij Zwolle en Den Haag beide clubs promoveerde aanse naar de eredivisie. Zaterdag 25 maart 2000 NJHC-herberg De Duinark Langervelderlaan 45 Noordwijkerhout 5e gezamenlijke training voor de deelnemers van het Leidsch Dagblad Marathonteam Programma 9.30 uur Verzamelen 9.45 uur Begin duintraining: warming up, loopscholing 11.00 uur Uitdelen trainingsschema 11.30 uur Einde clinic Verzoek aan onze deelnemers: kom a.u.b. zoveel mogelijk met de fiets of gezamenlijk per auto (carpoolen is gezellig en voordelig) IV1 LET OP!!! De verzamelplaats voor deze I training is NJHC-herberg De Duinark, 1 Langervelderlaan 45 in Noordwijkerhout. NJHC Leidsch S Dagblad DE WERELD OM JE HEEN Onder redactie van Michel van Gent. Tessa van der Valk heeft op het Ladies Open in Edam-Volendam goed gepres teerd. De bowl- ster uit Rijnsburg behaalde in het sterke deelne mersveld een vijfde plaats met 2838 punten. Zij moest twee landgenotes en twee buitenlan ders voor zich laten gaan. Win nares werd Ross Greiner uit Ju- lianadorp. Eindstand: 1 Greiner 2950 pnt, 2 De Win 2912 pnt, 3. Lund (Den) 2883 pnt. 4. Ver boon (Bel) 2870 pnt. 5. Van der Valk 2838 pnt. Programma: 26 maart zesde speeldag van de nationale vijfmans league in Utrecht met Verboon Versservice/GW Distelvelt (Leiden). BILJART* In de kadercom petitie behaalde Sportrust/Van Diemen een moeizame 4-2 overwinning op 't Centrum 2. Ben Duivenvoorde, kopman van de Sassenheimers, zege vierde in twintig beurten (200- 142). Mark Bakker ging echter in negen beurten onderuit (125-108). Ronald Filippo kwam na een 60-110 achterstand sterk terug door een serie van 74 punten. Uiteindelijk stelde hij de winst veilig in de zestiende beurt (175-158). MSG deelde de punten met Ball Tuning: 4-4. De driebanders uit Oegstgeest hadden hun punten te danken aan Jan van Loon en Joke Martijn. Zij behaalden af getekende 30-13 en 25-19 over winningen. Mark Bakker is de nieuwe dis trictskampioen Bollenstreek bandstoten tweede klasse ge worden. Hij zegevierde in de laatste ronde in 25 beurten met 75-67 over Peter Walgreen, waarna hij afhankelijk was van het resultaat van Gijs Huge en Frank Witterland. De laatstge noemde won met 75-74 in een zinderende partij, die 34 beur ten telde. Dat betekende dat hun beider moyenne te laag werd om de titel te pakken. Bakker speelt in april in de ge westelijke finales, die bij De Kleine Engel in Lisse wordt ge houden. Nol Uitendaal won de eerste prijs op het derde Van der Lans driebanden-toernooi in Noord- wijk De speler van Luto (Lisse) dankte zijn eerste plaats aan een knappe slotpartij tegen Herman Lijsen. Hij stond na vijf beurten 0-12 achter, maar zege vierde veertien beurten later met 30-12. Dat leverde met 1.578 ook een nieuw toemooi- moyenne op. De regionale inbreng op het Grand Prix driebanden groot C ranking toernooi van BV Sport is danig geslonken. Van de ne gen lokale deelnemers zijn al leen Arie Willem van Es (Lei den), Ron van Leeuwen (War mond) en Nico de Haas (Lei den) nog in de strijd. Het toer nooi wordt zondag afgesloten met de kwart-, halve en grote fi nales. Plaats van handeling is het biljartcentrum De Voscuyl in Oegstgeest. Districtsfinale Bollenstreek bandstoten klein 2e klasse: 1. Mark Bakker (Spor- trust) 7-10 (2.95), 2. Gijs van Hage (Sport) 7-10 (2.68), 3. Frank Witterland (De Krim) 7-10 (2.59), 4. Peter Walg reen (Soldaatje) 7-8, 5. Henk Gerven (Vuurschip) 7-8, 6. Hans Hoefnagels (Norhtgo) 7-4, 7. Ben van der Berg (Sportrust) 7-4, 8. André Vermeer (Spor- trust) 7-2. Eindstand Van der Lans driebanden- toernooi): 1. Nol Uitendaal (Luto) 7-10, 2. Gerard Keijzer (Royal Sport) 7-9, 3. Gijs van Hage (Sport) 7-8, 4. Jan Hese (Vuurschip) 7-8, 5. Nico de Ridder (Norhtgo) 7-8, 6. Henny Flippo (Sport) 7-7, 7. Herman Lijsen (Soldaatje) 7-4, 8. Marcel van Mal (Norhtgo) 7-2. Programma: 23-26 maart Breedeveld Sport driebanden groot C-ranking toer nooi bij Sport (Oegstgeest), 19.00 uur en in het weekeinde 11.00 uur. De Stalgasten kan het kampi oenschap van Bollenstreek/ Rijnland nauwe lijks meer ont gaan. De Leidse topploeg zegevierde met liefst 8-2 over haar naaste belager, Bullshit. De titelverdediger Brandewijn United maakt nog kans op de tweede plaats door met dezelfde cijfers te winnen van Vierkant Dames. Ook in de onderste regionen lijken de kaarten geschud met nog zes speeldagen te gaan. Raspoetin en Botte Speer staan op de no minatie rechtstreeks te degra deren, terwijl Black Adders en Vierkant Dames zich kunnen opmaken voor promotie/degra datieduels. Jan van Veen (Bulls hit) en Michiel Sjouke (J.J. en de K.) onderscheidden zich door vier en drie keer 180 te werpen. De hoogste finishers waren Sam Denis (Brandewijn United) en Marco Rosenboom (J.J. en de K.) met respectievelijk 144 en 114. Zeker twee clubs uit de eredivi sie zullen de zesde bekerronde niet halen. De loting koppelde namelijk favoriet De Stalgasten aan Vierkant Dames en Black Adders aan Tarsal Koos Minck. De Gouwe en Bullshit nemen het op tegen Shitt Happens en Vlietwijk Darts 2 uit de tweede en derde divisie. Uitslagen Superleague: Witte Olifant - Vrij buiter 5-5, Computer Kings - DT Venlo 6-4, Entertainer - Specials 5-5, DWV Game Mas ters - DCK Eindhoven 9-1, Bar 't Veen - Koppelpoort 7-3. Stand: 1. Bar 't Veen (Roelofarendsveen) 18-44, 2. DVW Game Masters 17-33, 3. Witte Olifant 17-31, 4. Entertainer 17-27, 5. DT Venlo 17-26, IQ. Brandewijn United (Leiden) 17-15. Eredivisie Rijnland/Bollenstreek: Bullshit - Stalgasten 2-8, Raspoetin - Black Adders 4-6, Brandewijn United - Vierkant Dames 8-2, Tarsal Koos Minck - Gouwe 8-2, Botte Speer - Cleaners 3-7, Eersteling - J.J. en de K. 7-3. Stand: 1. Stalgasten 16-134, 2. Bullshit 16-115, 3. Brandewijn United 16- 114, 4, Tarsal Koos Minck 16-103, 5. Gou we 16-93, 6. Eersteling 16-69, 7. Cleaners 16-64, 8. J.J. en de K. 16-63, 9. Black Ad ders 16-58, 10. Vierkant Dames 16-57, 11. Raspoetin 16-47, 12. Botte Speer 16- 43. Eerste divisie A: Klipper - Nomads 3-7, Winning Darts - MC Noordwijk 8-2, Brande- wijntje 2 - Vierkant 2 3-7, Jostibende - Ave ry Bulls 7-3, Lowlanders - Sakkiemoto's 4- 6, Puntje d'r In - Downstairs 4 6-4. Stand aan kop: 1. Winning Darts 16-113, 2. Vier kant 2 16-96, 3. Sakkiemoto's 16-92, 4. Puntje d'r In 16-86, 5. Brandewijntje 2 16- 85. Eerste divisie B: Lederhosen - Bullterriërs 3-7, Downstairs 2 - Jerommeke 7-3, Tijster man - Countdown 6-4, Alphrame Ravens - Red Arrows 6-4, Jumbo Darts - Beer 'n Bar rels 7-3, Buijtenbeentje - Harbour Power 8- 2. Stand aan kop: 1. Bullterriërs 16-125, 2. Downstairs 2 16-111, 3. Jumbo Darts 16-91, 4. Countdown 16-89, 5. Beer 'n Barrels 16-87. Loting vijfde ronde bekertoernooi Rijnland- /Bollenstreek: Respons - Downstairs 2, Bullshit - Vlietwijk Darts 2, Black Adders - Tarsal Koos Minck, De Gouwe - Shitt Hap pens, De Wels 3 - Flughels, Stalgasten - Vierkant Dames, Schuimpies - Dart Hart, Coundown - Lieverdjes. Programma Superleague 25 maart: DT Ven lo - Brandewijn United. SNOOKER Snookerij 1 heeft in de strijd om de titel dure punten verspeeld in de streekderby tegen Jumbo 5. De Leidenaars namen een 2-4 voorsprong, maar verloren uit eindelijk met 5-4. Huib Kuil- boer (2) Martin Zevenhoven en Marcel van Bommel scoorden voor de Warmonders. Coen Drejer (2), Edwin van Orssagen en Tuan Nguyen zorgden voor de Leidse punten. Snookerij 0 maakte geen fouten tegen Eag les: 8-1 winst. Rogier van de Kamp en Björn Matheijssen bleven ongeslagen in hun drie partijen en Henk van de Wete ring pakte twee frames. Jumbo 5 was in een andere inhaalwed strijd tegen Pijnacker minder succesvol. Alex den Hartog (2), Huib Kuilboer en Martin Zven- hoven konden een 4-5 neder laag niet voorkomen. Het eerste team van de Warmonders won met dezelfde cijfers bij Capelle door Daan Hoekstra (3), Michel van Hecke en Paul Swanen- burg. Co Vrins was de beste op het veteranentoernooi van Jumbo. 1S< Ier de De speler van Snookerij vierde in de finale over :er Boxce: 2-0. Nico Seisve de beste thuisspeler: di{@ monder verloor in de nales van Vrins. Gerben en Huib Kuilboer worm koppeltoernooi ten koser Florian Moederscheim ry Vogelenzang. der Programma: 26 maart achtste to e de Rijnlandbokaal bij Hogewoe n. uur; 27 maart 19e ronde van het schap van Warmond bij Jumbo, lr^ 2C Dijkjes HWS- /Car-tex blijft in de middenmoot van de eerste di visie Noord. De poolploeg uit Leiden verloor met 8-1 bij CA ParadisilFB herstelde zich met 7-2 Ben Purple Pride. Deze oven erst was met het oog op ham aall van groot belang. The P iu t nog steeds in de race play-offs in de tweede De Katwijkers staan na overwinning op Hague op de vierde plaats. D &M Cue Power was 1 tegen Dijkjes Outsiders Stand eerste divisie Noord: 1 9-57, 2. S&PC Hengelo 10- Emmen 10-55, 4. CA Paradi: CA Arnhem 9-43, 6. Dijkjes (Leiden) 10-39, 7. Purple Pride High Five 10-3. Tweede divisie West 2: 1Rumcr 1 2. Dijkjes Outsiders 18-112, I I Sterk 15-87, 4. The Pocket (K II 81, 5. Hague Five Jeugd 15-77, *1 F&M Cue Power (Leiden) 16-4! Church Snorkels (Leiden) 15-40. - Programma: 27 maart zesde to BETAALD VOETBAL Vrijdag EREDIVISIE: AZ-FC Den Bosch. Fortuna S-MW. Willem ll-PSV Zaterdag De Graafschap-RKC, Cambuur-Roda JC, Vitesse- Heerenveen Zondag FC Twente-FC Utrecht, Ajax-NEC, Feyenoord- Sparta Zaterdag EERSTE DIVISIE: Heracles-Emmen. Emdhoven- Dordrecht'90, FC Zwolle-RBC, AD0 Den Haag- Helmond Sport, T0P-FC Volendam, Telstar-FC Groningen, Veendam-Excelsior, NAC-Go Ahead E., VW-Haarlem AMATEURVOETBAL HOOFDKLASSE (14.30): Rijnburgse Boys-Quick Boys, Stmen-Barendrecht, Scheveningen-Ter Leede (15.00), Capeele-Excelsior M., FC Lisse- ARC, Katwijk-SHO (15.00), Zwart Wit'28-Noord- wijk TWEEDE KLASSE C (14.00): PEC Haag-Voor- schoten'97, Floreant-BMT, Lugdunum-Vitesse D. DERDE KLASSE A (14.00): Aalsmeer-UVS, Ha- zerswoudse Boys-DSO, Kagia-TAW VIERDE KLASSE A (14.00): LSW-Moerkapelle, Koudekerk-RVC/Rijswijk, BSC-SV0W VIJFDE KLASSE A: VCL-Wassenaar. G0L Sport- Zwammerdam, DWO-Roodenburg RESERVE HOOFDKLASSE A (11.00): Rijnsburg- se Boys 2-FC Lisse 2. ARC 2-RWH 2 (12.00), Ter Leede 2-Excélsior M 2 Zondag HOOFDKLASSE A (14.00): Quick H.-UVS, Soest- AD0'20, Feyenoord-Hollandia, Sporting Flevo- land-Nieuwenhoorn, Tonegido-Hilversum, AFC'34-Argon, EERSTE KLASSE B (14.00): WV0-HMSH (res- TWEEDE KLASSE C (14.00): Docos-Verburch DERDE KLASSE A (14.00): Nieuwkoop-Bernar- dus, DSO-AlkmaniaVIERDE KLASSE A: R0- AC'79-Roodenburg (restant) VIERDE KLASSE B (14.00): UDWS-Haagse Hout RESERVE HOOFDKLASSE A: DHC 2-UVS 2 JEUGDVOETBAL EERSTE DIVISIE: Excelsior -FC Lisse (14.30) DERDE DIVISIE B: Schevenmgen-Noordwijk (14.30), Excelsior M - D0SR (15.00), Voorscho ten' 67 - Excelsior' 20 (11.00). F: ARC-IJssel- meervogels (15.00), Alphense Boys - Sporting Flevoland (15.15) B-junioren: TWEEDE DIVISIE A: Volendam- FC Lisse (12.00) B: UVS-Spijkenisse( 12.00) VROUWENVOETBAL HOOFDKLASSE: Ter Leede - KFC'71 (14.30) EERSTE KLASSE: Ter Leede 2 GDA (12.00) TWEEDE KLASSE: Kloetmge - RCL (15.00) DERDE KLASSE: Gravenz.w - KRV (12.30), Ber ken - Quick Boys 12.45) Zondag DERDE KLASSE: Iduna - UVS 2 (14.00) ZAALVOETBAL EREDIVISIE: Bax-Langhout reizen (vr. 20.45, De Gaasbak Voorhout) EERSTE DIVISIE A: Maasstad-Koudekerk (vr. 20.00 Topsportcentrum R'dam) Den Haag: CPC Lopp 3-5-10-21 km (za. 11.30 Malieveld) Hazerswoude: Polderloop 2-5-10-15-21 km (zo. 11.15 Sportparklaan) BASKETBAL PROMOTIEDIVISIE: Sharks - MSV (za. 20.30), Blitz - Amsterdam 2 (za. 20.30) EERSTE DIVISIE B: Black Eagles - BS Leiden (za. 20.45) JUNIOREN, Elite A: BS Weert - Blitz (zo. 13.30) Vrouwen EREDIVISIE, Elite B: BV Leiderdorp - Grasshop pers (di. 20 00) EERSTE DIVISIE, Kampioenspoule: BV Lisse - Niels Stensen (za. 20.30) JUNIOREN. Elite A: Vlissmgen - Grasshoppers (za. 18 45), B: Wyba - BV Leiderdorp (za. 13.30) Den Hoorn: Kampioenschap van Zuid-Holland BRIDGE GYMNASTIEK EERSTE DIVISIE: Atomium'61-Saturnus (za. 19: che TWEEDE KLASSE B: Alphen-Baarn, Gouda-Leid- sche Studenten, Roomburg-Spanderbosch, Noordwijk-Nieuwegein DERDE KLASSE B: FIT-Catwijck VIERDE KLASSE B: Hisalis-Magnus Vrouwen OVERGANGSKLASSE B: Alecto-EHV EERSTE KLASSE A: Forescate-Gouda. B: Amstel veen-LOHC, Roomburg-Bennebroek TWEEDE KLASSE A: Leidsche Studenten-Derby DERDE KLASSE A: De IJssel-Alphen. B: Noord- wijk-Weesp, Catwijck-Abcoude VIERDE KLASSE B: Hisalis-Purmerend KORFBAL LSG 5-ZSC (12.00), Lange Rokade 2-Voorscho- ten (13.00), Zwarte Pion-Bloemendaal (13.00). E: DSC 2-Philidor (12.00), LSG 3-DD 2 (12.00), Leiderdorp-Hillegersberg (13.00). F: LSG 4-Dub- belschaak (12.00) SKEELEREN EERSTE KLASSE: UFO - Leython 3 (vr HOOFDKLASSE: LZ 1886 - AZC (vr 2! - LZ 1886(19.15) raci EERSTE KLASSE VZC - De Zijl/LGB. 3B' Igei vwial e PAARDENSPORT Utrecht: All Inn Isostar Circuit (za-zo. 9.40) TAFELTENNIS TWEEDE KLASSE: Sassenheim Katwijk - Wiekslag (20.00). DERDE KLASSE: Watervlo - Koudekei de - Aquarijn (18.00) Vrouwen EERSTE KLASSE: Aqua-Novia - LZ 181 TWEEDE KLASSE: Alkemade - De Hair Wilskracht - De Zijl/LGB der Amsterdam: Head of the River (zo) RUGBY EREKLASSE (play-offs) Kampioenspoule: DI0K - HRC, AAC - Castricum Degradatiepoule: Roosendaal - RRC, The Bassets - Ascrum Vrouwen Play offs: DI0K-URC SCHAKEN EERSTE KLASSE A: 0egstgeest'80-Hardenberg (12.00) TWEEDE KLASSE B: LSG 2-ASC (12.00) DERDE KLASSE C: Messemaker-ASC (12.30). D: Wil oed 'fltrig VOLLEYBAL DERDE DIVISIE: Shot - RVV (13.00), Nesselan- de 2 - Leython (16.00) PROMOTIEKLASSE: Germni/K - Zovoc (15.30) EERSTE KLASSE: Donar 2 - RW 2 (17.00) Vrouwen TWEEDE DIVISIE: Shot - Gemini/K (15.30) DERDE DIVISIE: VCV - RW (16 00) PROMOTIEKLASSE: DSN/Nivoc - NOVO (17.00) Oosterhout: Ronde van de Baronie (za. Veendam: Omloop Veenkoloniën (2 Clubcompetitie) i Dongen: Ronde van Midden Brabant (E IjKe Lierop: Dr Footsrace (zo. 13.00 Neo-c» Lisse: de Bollenstreek-Swift-De Sps 9.30 Ter Specke) Leiden: Voorjaarstoertocht 25 of 5! fers 8.30-12.00) n al "•arb De Kaag: Laser Wintercircuit

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22