'Baan in bollen is hightech geworder Profvoetballers spelen 'Blauwen Bock' plat 't Onderdak verenigt oude en nieuwe tijden Duin Bollenstreek Hoger lot Voorhout bestuurd* IJdo pleit voor meer parkeerruimte in wï Hillegom overlegt i Lisse over spijbela Neem een proefabonnement WEKEN VOOR 41 00 BEL 071^5128030 DONDERDAG 23 MAART 2000 976 Achtervolging na aanrijding hillegomEen aanrijding in Hillegom heeft gisteren een achter volging tot gevolg gehad. Een 24-jarige Voorschotenaar botste op de kruising Hoofdstraat/Mariastraat in Hillegom op de auto van een Hillegommer. Volgens de politie gebeurde dat doordat de Voorschotenaar geen voorrang verleende. De man trapte vervolgens het gaspedaal vol in en ging er vandoor. De Hille gommer en enkele getuigen van de botsing lieten dat niet op zich zitten en zetten de achtervolging in. In Bennebroek wisten zij de Voorschotenaar tot stilstand te brengen. De gealarmeerde politie nam hem een ademtest af, waaruit bleek dat de man te veel had gedronken. Hij krijgt een proces-verbaal en zijn rijbe wijs is ingenomen. Auto gestolen en weer terecht katwuk Waarom steelt iemand een auto om hem nauwelijks een kilometer verderop weer netjes te parkeren en achter te la ten? Die vraag dringt zich op naar aanleiding van een inbraak in een woning aan het Emmaplein in Katwijk. Terwijl de bewoners gewoon thuis waren, werden daar in de nacht van dinsdag op woensdag sieraden en autosleutels weggenomen. Met de sleu tels stalen de daders vervolgens een op de Boulevard geparkeer de auto. Op woensdagochtend werd de wagen teruggevonden in de Colijnstraat. Van de sieraden en de daders elk spoor ont breekt. Nekklachten na kop-staartaanrijding katwuk Een 29-jarige Katwijkse is gisteren met nekklachten overgebracht naar het LUMC, nadat ze in haar woonplaats be trokken was bij een aanrijding. Op de kruising Biltlaan/Hoorne- slaan reed een fietser door rood licht, waardoor de vrouw on verwacht op de rem moest trappen. Een automobiliste die ach ter haar reed, lukte het daarop niet meer om op tijd te stoppen en botste achterop de auto van de Katwijkse. Celstraffen voor fraude en drugshandel den haag/katwuk Voor handel in verdovende middelen en he ling is een 31-jarige Katwijker door de Haagse rechtbank ver oordeeld tot een celstraf van 24 maanden, waarvan zes voor waardelijk. Een 41-jarige huisgenoot van de man kreeg achttien maanden cel opgelegd voor fraude met vervalste creditcards. De man kocht in november vorig jaar met vervalste creditcards binnen korte tijd voor een bedrag van 115.000 gulden compu ters, televisietoestellen, videorecorders, sloffen sigaretten, auto banden en een trouwjurk. De spullen werden door de man voor de helft van de winkelwaarde verkocht. Tegen de 31-jarige Kat wijker was dertig maanden cel geëist. Tegen de 41-jarige man een jaar.1 Cel voor Hillegomse inbreekster den haag/hillegomEen 25-jarige Hillegomse is gisteren door de rechter veroordeeld tot tachtig dagen gevangenisstraf. Rechter Van Daal 'verzwaarde' daarmee de straf, die de officier twee we ken geleden voor ogen had. Die eiste 160 dagen voorwaardelijk. De vrouw heeft zich heeft zich in Katwijk schuldig gemaakt aan inbraak in woningen aan de Buitensluisstraat, EA Borgerstraat en in hotel Savoy, waar zij de fooienpot van het personeel in haar zak stak. Met haar verslaafde Katwijkse vriend stal zij ver der een fiets en deed een poging een auto te stelen. De vrouw wordt onder toezicht van de reclassering gesteld. Met de bus naar Keukenhof lisse Keukenhof en vervoersbedrijf Connexxion hebben een speciaal arrangement samengesteld. Daarin zit busvervoer van en naar het station Leiden of Haarlem, een toegangskaartje voor de bloementuin en een versnapering in het park. Vanaf Leiden kunnen de reizigers met lijn 54 rechtstreeks naar de Keukenhof reizen, waar ze voor de ingang worden afgezet. Met hun kaartje kunnen ze direct doorlopen bij de kassa. Vanaf Haarlem kan de Keukenhofbezoeker met lijn 50/51 naar Lisse, waar overgestapt moet worden op lijn 54. De prijs van het arrangement bedraagt voor volwassenen 28,50 gulden. Kinderen betalen 15,50 gulden, terwijl houders van een pas-65 kaart 27 gulden kwijt zijn. De Keukenhof is geopend vanaf vandaag tot en met 21 mei. Kiedinginzameling voor Roemenië valkenburg Stichting Valkenburg-Oost-Europa zamelt zaterdag tussen 10.00 uur en 12.00 uur kleding in voor mensen in Roe menië. De stichting vraagt ook een kleine bijdrage in de ver voerskosten van de kleding. Inleverpunt is de schuur van de stichting, achter soos De Peuk in Valkenburg. Waren de mannen massaal thuisge bleven om Feyenoord in de Cham pions League te volgen of waren de vrouwen massaal toegestroomd om vier knappe profvoetballers op het po dium tekeer te zien gaan? Hoe dan ook, de vrouwen waren gisteravond flink in de meerderheid tijdens een muzikaal optreden van prof- en ama teurvoetballers in café In den Blauwen Bock. Vier heren uit het betaald voetbal speelden gisteravond in een geheel an dere tak van sport. Bijeengebracht door sportfotograaf Kees van Hoogda- lem mochten ze voor één keer mee spelen met de MVKV-4 band, die weer uit amateurvoetballers bestaat. Ronald Waterreus, keeper bij PSV, jongleerde met zijn drumstokjes, PSV-middenvel- der Björn van der Doelen speelde niet onverdienstelijk gitaar, Peter van der Berg (AZ '67) bleek naast zijn keepers talenten te beschikken over een prima stemgeluid terwijl clubgenoot en eer ste keeper Oscar Moens nonchalant de toetsenist uithing. ,,Het is eigenlijk een grap", vertelt Chris van der Linden, eigenaar van het café aan de Badstraat. Maar dan wel een grap waarmee hij op de doorgaans rustige woensdagavond een volle bak trekt. ,,Er is inderdaad aardig wat pu bliek binnen", zegt hij. „Deze jongens voetballen, maar doen ook aan mu ziek. Het leek ons leuk om die twee dingen te combineren." Wilden deze profvoetballers dan niet liever naar de o, zo belangrijke wedstrijd tussen Olympique Marseille en Feyenoord kijken? Volgens Van der Linden niet. „Ze trainen vijf keer per week. Dan kij ken ze zelden naar voetbal op televi sie." Björn van der Doelen loopt zich alvast warm voor het optreden. „Zenuwach tig ben ik niet, misschien straks, als ik op moet. We hebben wel even gerepe teerd. Niet zo vaak als ik wilde. Ik moet uit Eindhoven komen en dat is toch Bollenacademie is hard nodig Vervolg van voorpagina In totaal hebben voor de Bollenacademie tot nu toe twaalf scholen zich gemeld, waaronder het AOC in Aals meer, in Hoorn en in Leeuwarden. Het is nog onzeker of het Groen College in Rijnsburg gaat deelnemen. Op deze middelbaar agragrische school wordt geen 'bollenonder- wijs' gegeven. Directeur H. Dijkhuizen van de Rijnsburgse school staat wel bijzonder positief tegenover het de vraag krijgen om mee te idee, maar hij kent de term Bol lenacademie nog niet. „Maar wij weten uit de praktijk hoe het bedrijfsleven schreeuwt om opgeleide mensen. Als wij doen aan de Bollenacademie, verschillende ontwikkelingen. Enerzijds is dat het teruglopend aantal leerlingen in het agra risch onderwijs. Hierdoor dreigt het ook op de scholen moeilijk te worden deskundige docen ten te behouden. Anderzijds zit de sector te springen om ge schoolde mensen. Vooral de ondernemingsorganisaties zo als de Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur (KAVB) en de Koninklij ke Bond voor de Groothandel in Bloembollen en Boomkwe kerijproducten (KBGBB) heb ben aangedrongen op de op richting van de academie. Namens de KAVB zegt A. Vol- lebregt over het initiatief: „Er is op het moment een enorme versnippering in het bollenon- derwijs. We willen het gespecia liseerde onderwijs op peil hou den door het niet meer op elke school, maar op slechts enkele instituten te geven. Op deze manier sta je borg voor kwalita tief goed onderwijs." Schooldirecteur Van Tilburg vertelt dat voor de naam 'Bol lenacademie' mede is gekozen om de wervende uitstraling die ervan uitgaat. „Alle AOC's heb ben dit onderwijs al, maar het krijgt nu een wat flitsender sta tus. We hopen dat mede daar door er een belletje gaat rinke len bij de sector en bij aspirant studenten. Want de sector kampt nog steeds met een groot imagoprobleem. Ener zijds staat de gehele land- en tuinbouw onder zware druk. Anderzijds hangt er nog steeds een te grote mestgeur oi Dat klopt absoluut niet1 met de praktijk, want he| een high-tech beroep den." Van Tilburg vindt de aanwas van nieuwe oi mers onbegrijpelijk, war gaat deze bedrijfstak - misch gezien - bijzondi0 de wind. „Toch is h(11 moeilijk om mensen dier de sector zijn opgegroeiv nen te halen. Daar kom deze zomer hopelijk viw ring in." Sassenheims sociaal-cultureel centrum waarschijnlijk begin juni opgeleverd Björn van der Dóelen (links) en Peter van der Berg spelen gitaar. Op de achtergrond drumt Ronald Waterreus. De band met prof voetballers trok gisteren een volle zaal in Katwijk. foto mark lamers een eindje weg. Ik speel nu drie jaar gi taar. Eerst zelf gepingeld, toen les ge nomen. Nu kan ik aardig begeleiden." AZ'er Oscar Moens heeft een wat lan gere muzikale loopbaan achter de rug. „Vanaf m'n achtste pianoles, later ben ik zelf synthesizer gaan spelen", vertelt hij na de eerste succesvolle sessie. „Voor een keqr is dit ontzettend leuk om te doen, maar dit soort grappen kun je niet te vaak uithalen. Vooral niet tegen het weekeinde, waarin je echt topfit moet zijn. Twee dagen voor een wedstrijd neem ik absoluut rust." Peter van der Berg knikt instemmend. „Maar wie weet, is er na het voetbal nog een muzikale carrière voor ons weggelegd." Inmiddels blijkt dat de meeste vrou wen geen enkele notie hebben dat er voor een miljoenen guldens aan prof voetballers op het podium staat. Nan cy en Janneke, vaste klanten, houden het voor gezien. „We gaan een deurtje verderop. Het is erg druk, we wisten niet dat er een band speelde. Wel leuk trouwens. Goede muziek. Waren er voetballers bij? Daar wisten we niks van." Martine is wel op de hoogte van de musicerende profvoetballers. „Ik kom voor de gezelligheid en ook een beetje voor de voetballers. Ik vind ze wel heel leuk, als ik eerlijk ben. Maar verder zegt het me niet zoveel." Sabine was van tevoren niet op de hoogte, maar geniet van het optreden. „Lekkere bekkies hebben ze. Helaas kan ik niet goed zien of ze ook een lek ker kontje hebben." Alice en Janneke winden er geen doekjes om. „Wij ko men voor de voetballers. Zeggen bijna al die meiden dat ze niet wisten dat deze jongens in de band zouden spe len? Dat is onzin. Iedereen weet het, ze durven het alleen niet te zeggen." marian krijgsman De gemeentes Hillegom en Lis se gaan samenwerken op het gebied van de leerplichtadmini stratie. Deze samenwerking le vert geen tijdwinst op maar wel de mogelijkheid om gezamen lijk spijbelaars beter in de gaten te kunnen houden, zo werd de ze week door de Hillegomse commissie onderwijs geconclu deerd. In Hillegom zijn 43 zoge noemde 'zorgleerlingen' be kend die regelmatig van school spijbelen. Ruim 20 daarvan spijbelen met grote regelmaat en hebben ook andere proble men. Zij worden ucgci». een zorg- en adviestean se zijn tot nu toe vier laars bekend. De oon dit lage aantal ligt in he tot nu toe in Lisse aan weinig aandacht werd en dat de spijbelaars opgemerkt worden, lei)F houder Wijnker gisterai Samenwerken met vert geen tijdwinst op legom, liet wethouder weten. „Maar toch he 1 leg met Lisse zeker m tz de. Het werkt positief v lingen als we in Hillegi kee Lisse een identiek bel me ren. Nu kunnen we bi men met elkaar overleg Er moeten in Voorhout meer parkeerplaatsen per woning ko men. Dit zei CDA'er IJdo gister avond tijdens een commissie vergadering. De huidige par- keernorm van 1,3 parkeerplaats per woning is volgens hem vol ledig uit de tijd. „In deze tijd van welvaart zijn er meer auto's dan ooit. Boven dien heeft Voorhout een hoog gemiddeld besteedbaar inko men. Dat hebben we nooit kun nen voorzien", zo weersprak hij de kritiek dat hij zelf in de afge lopen jaren als wethouder steeds is uitgegaan van de ge hanteerde norm. rdt Hij bestreed verder h T( punt van wethouder V r (Voorhouts Belang) dal in de nieuwbouwwijk, gebruik moeten make ei eigen parkeermogelijkl et hun woningen. Dat ga jj Q bruikt worden als b let2 volgens de CDA be Ka „Er is geen andere rui cr( berging. En als er vier staan, kan er geen aii IJdo kreeg steun va Heemskerk. Com Meijles (Voorhouts daarentegen zei dat he gen van meer parkee j^c ten koste gaat van groen. rdt sassenheim peter van egmond Sociaal-cultureel centrum 't Onderdak in Sassenheim heeft iets weg van het Tweede-Ka mergebouw in Den Haag - een oud en een nieuw gebouw te gen elkaar aan gebouwd. Een oud pand, zo eentje met tegel tjes en mooie oude boogramen. En daar tegenaan een spik splinternieuw modern gebouw. Daartussenin een met glazen panelen bedekte foyer. Daar kijk je zo tegen de oude buiten muur van de school aan. Daar tegenover zijn de ingangen van de geluiddichte zalen. De bouw van het duo-pand is al enige tijd bezig, maar nadert nu zijn voltooiing. Onlangs na men de toekomstige gebruikers een kijkje in hun nieuwe onder komen. De meest in het oog springende gedeelte is de podi umzaal, met een metersdiep podium en ruimte voor 180 be zoekers. Het plafond bevindt zich acht meter boven de hoof den van de toeschouwers. Dat is nodig voor de klimaatbeheer sing, maar ook de akoestiek. De theaterzaal staat bouw technisch gesproken Tos' van de andere ruimten. Dat geldt ook voor de beide muziekzalen waar Adest Musica, accordeon gezelschap DSVP (Door Stude ren Veel Presteren), de Straat klinkers, de Bierleppen en de popgroepen hun muziek ten gehore brengen. Hierdoor is de podiumzaal verzekerd van rust - al blaast Adest nog zo hard, de meeste decibellen stranden in de dubbele geluidsdichte mu ren. De geluidsproducerende ver enigingen zijn in het nieuwe ge deelte van 't Onderdak onder gebracht. Juist omdat in de nieuwbouw zo veel aandacht is besteed aan akoestiek en ge- luidswerende maatregelen. De oefenzaal van Adest heeft daar bij een aparte ingang gekregen, De aan 't Bolwerk gebouwde kinderopvang. Deze voorkomt dat aan de Menneweg een grote blinde muur is te zien. foto henk bouwman Burgemeester, wetho Él- en raadsleden in Voo gaan meer verdienen u is een gevolg van het ende inwoneraantal A bollengemeente. Ge j teerde staten is inm akkoord met de salai S(j hoging. ,a d De salarissen van b meester, wethoudei Sl raadsleden zijn afhai e van de grootte van d n( meente. Voorhout jq momenteel ong 13.250 inwoners. Zodi Jet gemeente 14.000 invi heeft, krijgen de bes ders een hogere ve ding. a Door de bouw vanc 3.000 woningen in d mende jaren stijgt b wonersaantal van Voo 'J in de komende tot 19 20.000. Op verzoek Voorhout zelf wordt meente nu alvast ingt in de eerstvolgende h salariscategorie. Vi GS is dat gerechtva; omdat de snelle gro w Voorhout extra inspa gen vergt van zo we stuurders als ambteiu zodat niet direct het hele ge bouw voor iedereen toeganke lijk is. Het oude gedeelte is wat de inrichting betreft grotendeels intact gelaten. De boogramen in de hal, de rond lopende gra nieten trap, ze zijn onaangetast gebleven. Hier en daar hangt nog een schoolbord dat herin nert aan vervlogen tijden. 'De meester is gestoord' staat in een gewezen klaslokaal te le zen. Is getekend: 'Liesje'. In dit oude gedeelte huist een bont gezelschap aan 'rustige verenigingen': de damclub, de schaakclub, het Rode Kruis, Vluchtelingenwerk, Stichting Welzijn Ouderen, de zwemver eniging. In totaal herbergt het nieuwe Onderdak aan de Park laan straks 23 clubs, instellin gen en verenigingen. Die ko men voor het overgrote deel uit het oude Onderdak aan de Hoofdstraat en uit de Kastanje hof. De zolder van de voormalige basisschool is bestemd als ge zamenlijke opslagruimte. De grootte daarvan valt wat tegen, nu de luchtverversingsinstalla tie er is geïnstalleerd. En de trap die ernaartoe leidt is smal en steil, niet ideaal voor het op en neer sjouwen van spullen. Maar, laat architect Henry Stol zich tijdens een rondleiding ontvallen, dat heb je nu een maal met een beperkt budget. Aan de zijde van de Menne weg is ruimte gereserveerd voor kinderopvang van De Bolder- berg Groep. Deze instelling hoeft niet te verhuizen; de ruimte is een aanvulling op de bestaande opvang en voorziet in de groeiende vraag. De ruim te is als apart gebouw tegen 't Onderdak aangebouwd, dat an ders een tien metér hoge blinde muur had gehad aan de kant van de Menneweg. De opvang ruimte *lert het sociaal-cultu reel centrum aan de achterzijde als een tweede gevel. Door vertraging bij de bouw is de oplevering van 't Onder dak uitgesteld. Aanvankelijk zouden de eerste verenigingen begin mei hun verhuiswagen voor kunnen rijden, maar dat is begin juni geworden. De oor zaak is modern: de leverancier van de luchtverversingsinstalla tie had personeelsgebrek. Vooralsnog geldt de ling alleen voor 1 meester, wethoude raadsleden. De gem raad moet zelf beslis ook commissielede een hogere vergoedk gen. De situatie vfP ambtenaren wordt bekeken. Wanneer dae beslissing over wordt men, is nog onduidel nieuwe salarisindelin Voorhout ongeveer 1 gulden kosten. 'f

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 16