'Ik ben op de leeftijd om door te breken' 'b LFC heeft verwachtingen niet waargemaal Sport DUIVENtil De spanning stijgt, het niveau daalt WOENSDAG 22 MAART 2000 98? Neo-handbalinternationcil Maaike Turnhout lonkt al naar het buitenland Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) loe gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-532193 E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl Toen ze laatst een beetje zat te rekenen hoe veel tijd ze kwijt was met haar sport, kwam Maaike Turnhout aan 34 uur in de week. En dan telde de handbalster uit Voor hout de wedstrijden in de competitie nog niet eens mee. Het leven van de kersverse international lijkt verdacht veel op een bestaan als prof. Maar geld verdient ze er (nog) niet mee en daarom doet ze naast het zware hand balleven 'gewoon' een HEAO-studie erbij. toen ik begon. Daar krijg je een heel goede begeleiding en wordt er echt rekening gehou den met topsporters. Die oplei ding was perfect geweest, maar ik zit nu in mijn derde jaar en dan ga je niet meer overstap pen." Met het Oranjeplan, dat erop gebaseerd is om de beste speel sters uit de nationale competi tie te halen en samen te laten trainen, lijkt bondscoach Bert Bouwer op de goede weg. Op het laatste WK in Noorwegen baarde Nederland opzien door als enige de thuisspelende we reldkampioen te kloppen alvo rens in de kwartfinale te strui kelen over Roemenië. Het en thousiasme over de prestaties was zelfs zo hoog, dat die wed strijd live op de Nederlandse te levisie te volgen was. Een tame lijk unieke gebeurtenis. Turn hout zag het duel thuis voor de buis. „Maar mijn koffers ston den klaar. In het geval van bles sures zou ik naar Noorwegen hebben moeten vliegen." Turnhout maakte als lid van Jong Oranje een forse ontwik keling door, waardoor de over stap naar het echte werk geoor loofd is. „Ik ben op de leeftijd om door te breken. De bonds coach had ook al aangegeven dat ik door zou stromen. Ik juich nog niet te vroeg, maar ik hoop er begin april bij de zijn als we twee EK-kwalificatiewed strijden moeten spelen. Wie weet ben ik er wel bij op het EK. Er gaan 16 speelsters mee, waarvan er twaalf op het wed strijdformulier mogen. De an dere vier zitten op de tribune. Maar het maakt niet uit als dat gebeurt. Als ik het gevoel maar heb dat ik erbij hoor. En dat is op het moment zo", stelt de middenopbouwster. Hoewel Oranje niet in zijn sterkste opstelling speelde en toernooien in Madrid en Cheb CERTJAN VAN GEEN Ze is net een week terug van haar eerste echte oefenstage met het Nederlands handbal team. Nadat Turnhout vorig jaar in een oefenduel tegen Noorwegen debuteerde maar niet speelde, kreeg ze op de elf- daagse trip in twee buitenland se toernooien veel speelminu ten van bondscoach Bert Bou wer. Ze schroefde in respectie velijk Spanje en Tsjechië haar aantal interlands op naar tien. „Ik mag me nu echt A-interna tional noemen ja", zegt Turn hout in haar ouderlijk huis in Voorhout. „Het ging heel goed. Tegen Spanje mocht ik al na tien minuten invallen en ik scoorde meteen. Er viel gelijk een last van mijn schouders", zegt de 21-jarige Turnhout. De speelster van het Haagse Hellas, die twee jaar geleden haar club Foreholte verliet, maakt al tweeënhalf jaar deel uit van het ambitieuze Oranje plan. Dat moet de vaderlandse handbalsters naar de wereldtop brengen. Voor Turnhout bete kent het forse aantal trainingen dat ze veel onderweg is. Naast de clubtrainingen in Den Haag, moet ze twee keer per week naar Zeist. En dan is er ook nog de HEAO-studie in Tilburg, waar ze op kamers zit. „Op maandag en woensdag trainen we twee keer per dag in Zeist, 's Ochtends om acht uur hebben we krachttraining. Daarna ga ik naar Tilburg om nog een paar lessen te volgen en dan ga ik weer naar Zeist", aldus Turn hout, die de richting sporteco nomie en communicatie volgt. „Vooral in het begin was het zwaar, nu ben ik eraan gewend. Ik heb in mijn tweede jaar heel veel moeten inhalen. Het is jammer dat de Johan Cruijff University nog niet bestond Remco Torken scoorde zon dag voor Beveren zijn zeven de competitietreffer. De ex-Lei- denaar weet niet of zijn toe komst in België ligt. Beveren reageert traag op een voorstel. Deze week praat de transfer vrije Torken met een Neder landse eerstedivisieclub Glenn Helder houdt rekening met een spoedig rentree op de voetbal velden. Zijn conditie houdt de Leidenaar op peil bij het Am sterdamse Zeeburgia, waar ook zijn broer Mare speelt Het be stuur van DSO Maaike Turnhout heeft het gevoel dat zij echt bij Oranje hoort. gekeken als de aanvalspatronen niet lopen. In het Nederlands team is het nog veel moeilijker dan bij Hellas. Ik moet me nog flink verbeteren en vooral een grotere mond krijgen. Ik ben iets te rustig, hoewel ik best brutaal ben van nature. Geluk kig kende ik de speelsters al goed, doordat ik vaak op trai ningskampen ben meegeweest. Dat maakte het iets makkelij ker." als laatste afsloot, is de ne ervaring meegenomen voor Turnhout. „Ik moet wedstrij dervaring op dat niveau. Het ligt zo veel hoger dan in Neder land." In Spanje en Tsjechië speelde ze op de belangrijke positie van middenopbouwster, de rol die ze ook bij Hellas ver tolkt. Voorheen kwam ze vooral in aanmerking voor de linker hoekplaats. „Ik ben nu veel meer in het spel betrokken. Het is een rol met veel verantwoor delijkheid. Je wordt er op aan- Het eerste deel van het Oran jeplan is achter de rug. De top- speelsters handballen sinds een half jaar in Denemarken, een enkeling in de Duitse competi tie. Turnhout is vast van plan dat voorbeeld te volgen. De Ne derlandse competitie is te zwak om nog echt door te kunnen groeien. Zeker niet nu Hellas, met name door interne strub belingen, in de degradatiepoule is beland. „Het buitenland biedt nieuwe uitdagingen. Bo vendien blijft iedereen bij de bond onder contract staan. Het Nederlands team gaat voor alles foto henk bouwman en de meisjes die in Duitsland spelen trainen nog wekelijks mee. Voor mij wordt het ook tijd om naar het buitenland te gaan, hoewel er plannen zijn in Nederland waar ik nog niets over mag zeggen. Denemarken is wat handbal betreft het mooiste land om heen te gaan, Duitsland trekt me niet. Ik ga liever naar Spanje. Vooral om de taal te leren. Als ik mijn stu die heb afgemaakt kan ik me helemaal op handbal richten. Ik hou wel van een avontuur." heeft Albert Kalkman (ex- Lugdunum) met onmiddel lijke ingang op non-actief ge zet. Peter de Haan is per di rect vertrokken bij RWH Bij FC Lisse heeft jeugdtrainer Ton Nieuwen- burg aangege ven een andere club te zoeken De KNVB gaat op zondag 2 april toch een volledig program ma vaststellen. De inhaalwed strijden van die dag worden eerder gespeeld. Op 16 april wordt gestart met de nacompe- titie Diederik Houbolt (UDO), Dirk Jan van Rooijen (Voor- schoten'97) en Mathijs Kee- mink (Voorschoten'97) werden in hun categorie winnaar van de Frans Hoek Keepersdag Eind mei wordt besloten of Sporting Flevoland (FC Omni- world) toegelaten wordt tot het betaalde voetbal De scheid- rechtersloopbaan van ex-Rijns- burgse Boys-doelman Patrick Puister gaat snel. De Hagenaar is aangewezen voor Rijnsburgse Boys 2-FC Lisse 2 in de reserve hoofdklasse Sporthuis De Zwarte Wolf wordt de nieuwe hoofdsponsor van FC Rijnland Quick Boys krijgt een tweede wetra-veld. In september kan de club hiervan gebruik maken. Kees van Duijn, nu nog Valken, wordt jeugdtrainer bij zaterdag hoofdklasser Alle voetbaluit slagen, standen en programj^ ma's zijn te vinden op internnic (www.knvb.nl) Op zaterdajie f maart vindt bij Blauw Zwart (Wassenaar) (15.00) de onth ,3 ling plaats van de spelersbus van het Nederlands elftal tij- dens Euro 2000 Jaco van 't Schip (in Dordrecht), Piet Kr1 t' (in Sloten) en Cees Vernooy 5n' Leiden) wonnen het afgelop111 weekiende regionale wieler wedstrijden. Peter Reitsma werd achtste in de strandraia' Kijkduin-Den Helder Ludviat Vanderputte111 - :h »fl "(FF het Lokeren is nieuwe tr; van wielerpi Miquel vanl sel. Vanderp te was in de?iri ren tachtig t ;a8 ner bij de Pj sonic-ploeg Peter Post Vanaf 1 juni in het Leida edl Museum Bo11 have de ten toonstelling Sneller, Hog Sterker te zii Sportattribum Miquel van Kessel zoals een ossJ*s foto archief opstuur, de schaats en de punthelmen worden tentoold' gesteld. Tevens zijn de m< recente uitvindingen op gel van sport te zien De D-jeti van Pemix is bij het NK korf in Dordrecht knap vierde ge worden. In de strijd om de| de plaats werd met met 5- Deetos verloren. Fortuna ui Delft was zowel bij de D- als jeugd de beste club. De Leir Didi Scheffer scoorde voorl tuna C viermaal De Alphei motorcrosser Remy van het Grand Prix-seizoen sled T begonnen. In het Spaanse! vera de la Reina wist hij zid door een polsblessure niet I i nar kwalificeren Op 25 maarti ganiseert de Hillegomse gyi nastiekclub Jahn het Neder lands kampioenschap ritmi gymnastiek C-lijn. De weds den in sporthal De Vosse bf nen om 10.00 uur Lightnii Leiden heeft de eerste (com Jen issb ,ei l :on j >'W De spanning wordt groter op het hoogste amateurniveau. Het niveau van het voetbal gaat omlaag. Afgelopen weekeinde scoorden maar zeven spelers een 8. De meeste vielen bij Katwijk, dat op het nipperje van ARC won. Van de spelers die in de top-5 van het klassement staan, scoorde alleen Noordwijk-doel- man Marco Korff een 6. De Am sterdammer kreeg tegen SHO dan ook zes doelpunten om zijn oren. De overige koplopers werden beoordeeld met een 7. Korff was niet de enige speler van Noordwijk die slecht scoor de. Geen van de basisspelers kreeg hoger dan een 6. Een 7 was alleen weggelegd voor de invallers Marco Kleijn en Mi chael van der Laan. In het clubklassement is de lage notering van UVS opval lend. De Leidse hoofdklasser, die zich de laatste weken een beetje uit de degradatiezorgen lijkt te werken, staat in het cij- ferklassement vastgenageld aan de positie van hekkensluiter. De achterstand op ARC, dat in de zaterdag hoofdklasse juist steeds grotere degradatiezorgen kent, is echter niet onoverko- menlijk. Quick Boys, dat gemid deld een half punt beter scoort, is voor UVS waarschijnlijk niet meer te achterhalen. John Fakkel ondanks rode kaart optimistisch Danny Guyt, die afgelopen weekeinde een 8 scoorde, is uitgegroeid tot een basisspeler bij Katwijk. Hier duelleert hij met Maurice Balkhoven, die derde staat in het klassement. foto hielco kuipers Quick Boys-Strijen 2-0. Van der Niet 7 Flaton 6 Faerber 6 85. Van Dam Dijkdrent 7 Viereck 5 Van Schijndel 7 48. Ruwaard 8 Van der Plas 8 Rutten 7 Van Hooy 5 Van der Gun 8 Aandewiel 6 35. Bekx 7 Rijnsburgse Boys-Zwart Wit'28 0-0. Hegie 7 Boer 6 Roest 7 Den Haan 7 82, Heemskerk - Faber 6 Van de Velde. 7 Simons 6 Roodakkers 6 Slingerland 7 Van Lochem 6 65. Boulayoune 7 LEIDEN PIETER VAN SCHIE Aan het begin van het seizoen leek LFC voor de prijzen te kun nen gaan. Maar de verwachtin gen zijn aan de Boshuizerkade op zijn zachts gezegd niet waar gemaakt. Erger nog: LFC heeft vlak voor het einde van de com petitie nog steeds drie punten nodig voor lijfsbehoud in de vierde klasse. Het enige licht puntje was tot nu toe de doel- puntenproduktié van spits John Fakkel. Maar afgelopen zondag tegen Haagse Hout werd de spits wegens natrappen naar de kleedkamer gestuurd. Daarmee lijkt zijn rol deze competitie uit gespeeld. Fakkel is dit seizoen met zijn 16 goals, snelheid en dreigende acties de revelatie in de zondag vierde klasse. Fakkel stelt zich bescheiden op voor iemand met een niet gering aantal doel punten op zijn conto. „Ik heb niet het gevoel dat ik nu wat heb bewezen. Je merkt wel dat de tegenstanders op je gaan let ten. Het intimideren en schop pen is niet van de lucht. Maar ik doe gewoon mijn best en pro beer mijn hoofdje er bij te hou den." Iets wat dus afgelopen zon dag niet lukte. Fakkel denkt zelf dat het allemaal wel met een sisser zal aflopen. „Ik raakte hem amper en ja, die jongen ging graag liggen. Mijn enige geluk is dat er een rapporteur van de KNVB was. Die vond de scheidsrechter ook erg slecht. Ik denk daarom dat ik maar één wedstrijdje krijg." Afgaand op de laatste thuis- lb n John Fakkel: „Ik sta in de spits en draag daar mijn steentje bij." wedstrijden tegen VCL, een smadelijk 1-5 verlies, en het ge lijkspel tegen hekkensluiter Haagse Hout zijn de kansen op behoud niet florissant. De vechtlust is er wel, maar komt bij LFC wel erg laat op gang. Zo sleepte LFC afgelopen zondag pas in de dertiende minuut van de blessuretijd met acht man alsnog een gelijkspel uit het vuur. „Ik denk dat we aan het begin van het seizoen met zijn allen hadden verwacht dat er meer voetbal in zou zitten", aldus de voormalig UVS-er. „Dat valt nu flink tegen. De opstelling wijzigt steeds, we hebben veel blessu res en schorsingen, daarom presteren we wisselvallig. We spelen bij vlagen mooi, maar het valt even zo vaak weer weg. Dat is vaak te wijten aan gebrek aan discipline." Aan het einde van de compe titie begint onvermijdelijk het getouwtrek om spelers. Een topscorer is altijd gewild. „Het is moeilijk te zeggen of ik blijf. foto mark lamers Ik ben er nog niet helemaal uit. LFC is een natuurlijk een club met een rijke traditie en het was voor mij een uitdaging om bij LFC te gaan voetballen. Ik heb het hier bovendien erg naar mijn zin en met Ron de Roode hebben we een goede trainer in huis. Aan de andere kant valt op zondag voetballen me zwaar. Het is een beetje onwen nig. Ik heb namelijk altijd op zaterdag gevoetbald. Bovendien werkt mijn vriendin op zater dag, en de zondag was dan voor ons tweetjes. Ik vind vo üi! heel belangrijk, maar er tuurlijk meer dan dat." John Fakkel moet lache me het onderwerp 'niet-scor iiaa UVS-spitsen' ter sprake Na Erik Grosman (Voosch '97), Pieter van Schie (Li num, De Sleutels) en Mart Et e Bruin (W Leiden) is Fakk vierde spits die zich - in ee »n dere clubkleur - aan de to[ Na de topscorerslijsten nestt bij UVS hebben ze het er over. Daar worden ze e gfa van. Ik ben nu al de vierde in succesie die bij een club veel scoort." Pas na enig nadenken de Leidenaar met een ring. „Er wordt bij UVS zorgd gevoetbald. Hans Kruys speelt centraal voor w moet worden aangespeeli rest sluit bij. Dat maakt als spits veel vuil werk moi knappen met het trekkei gaten. Als je dan een kans ben je meestal niet zo meer. Voor mij ligt het oo len> het feit dat ik daar niet al!we' de spits speelde. Ik moes! als rechtshalf opereren. BQ kom je natuurlijk minder de goal." Fakkel vindt niet dat hi predikaat 'typische spits' dient. „Bij LFC ben ik da Ey. het eindstation en meer lar maker, maar ik zie mezelera; meer als een teamspelt werkvoetballer die veel De positie achter de spitse daarom meer iets voor mi Maar ik sta nu in de sp let draag daar voor de ploeg |jvr steentje bij." SCOREBORD Klassement (spelers) 1Carlo van Zeist (Ter Leede) 2. Marco Korff (Noordwi)k) 3. Maurice Balkhoven (ARC) 4. Murat Böke (FC Lisse) 5. Raymond Flaton (Quick Boys) 6 Michael de Roode (Rijnsburg) 7 Jerrel Linger (FC Lisse) 8. Frank Bloemheuvel (Ter Leede) Raymond Buis (Ri|nsburg) Martin den Haan (Rijnsburg) Lennart Hegie (Rijnsburg) Tom van der Niet (Quick Boys) Vincent Bon (Katwijk) 14. Martin de Louw (Ter Leede) John van der Meer (Katwijk) 7.50 7.33 7.32 7.31 7.25 7.20 7.15 7,14 7.14 7.14 7.14 7,14 7.14 7.11 7,11 Liverpool. BASKETBAL New York. NBA. Toronto Raptors - New Jersey Nets 93-100. Atlanta Hawks - Miami Heat 82-77. Indiana Pacers - New York Knicks 95-91, Minnesota Timberwolves - Cleveland Cavaliers 111-107 nv. Dallas Mavericks - San Antonio Spurs 97-96. Utah Jazz - Denver Nuggets 96-83. Van couver Grizzlies - Golden State Warriors 98-82, Sacra mento Kings - Washington Wizards 98-86, Seattle Su- personics - Detroit Pistons 100-90. BOKSEN Rimini. EK viertallen. Stand na vier ronden; 1. Thuil- lez (Fra) 81 procent, 38. Van Eyck 63, 60. Sisselaar 57. 84. Verhees 47 HOCKEY Wassenaar. Oefenwedstrijd vrouwen. Nederland - Nieuw-Zeeland 5-2 (2-0). 25. Van Geen- huizen 1-0, 31. Boomgaardt 2-0 (sc). 59. Van den Boogaard 3-0 (sc). 60. Bell-Kake 3-1 (sc). 62. Van den Boogaard 4-1 (sc), 60. Van der Wielen 5-1, 68." Pearce 5-2. Scheidsrechters. Muller en Wagner (Dui). Toeschouwers 2000. Strafcorners Nederland 9, Nieuw- Zeeland 6. SCHAKEN Monte Carlo. Ambertoernooi. Vijfde ronde: Piket (Ned) - Ivantsjoek (Oek) 1-1; Van Wely (Ned) - Sjirov (Spa) 1/2-1 1/2; Kramnik (Rus) - Nikolic (Bos) 1 1/2-1/2; Karpov (Rus) - Ljubojevic (Joe) 1 1/2-1/2; Topalov (Bul) - Gelfand (Isr) 2-0; Anand (Ina) - Lautier (Fra) 2-0. Stand: 1. Topalov 8; 2. Sjirov 7 1/2; 3. Karpov 6 1/2; 4. Anand 6; 5. Kramnik 5 1/2; 6. Van Wely. Piket. Gelfand. Ivantsjoek 4 1/2; 10. Nikolic. Ljubojevic 3; 12. Lautier 2 1/2. SKI Fiss. NK snowboard, reuzenslalom. Mannen 1. Germann 1.40,94, 2. Meulmann 1.42.72. 3. Van der Tol 1 51,31. Vrouwen: 1. Sauer- breij 1.51,71, 2. Vale 2 03,84, 3. Bluemink 2.11,83. WIELRENNEN Catalaanse week. Tweede etappe, Lloret de Mar - Empuriabrava: 1. Co lombo (Ita) 170.7 km in 4.11.11, 2. Ruggero Marzoli (Ita), 3. Beat Zberg (Zwi). 4. Di Grande (Ita), 5. Rodri guez (Spa), 6. Rodrigues (Por), 7. Hernandez (Spa). 8. Kloden (Dui), 9. Gmes (Spa), 10. Vicario (Spa), 13. Boogerd, 48. Vries 3.04, 50. Lotz, 82. Duyn 5.36, 84. Engels, 88. Vierhouten. 97. Van Steen, 99. Jon ker, 120. Lowik 11.35, 131. Moerenhout. Algemeen klassement: 1 Rodriguez 7.29.19, 2. Blan- Garmendia (Spa), 10. Cabello (Spa), 62. Vries |elc 83. Lotz, 87. Vierhouten 21.10, 98. Jonke j Duyn, 104. Engels, 108. Van Steen, 129 27.09, 144. Moerenhout. Ronde van Normandië. Eerste etappe, Mery-Corbon - Forges-les-Eaui (Fra) 212 km in 5.11.55. 2. Fouré (Fra) 0 01. tensen (Den) 0.02, 4. Kryger (Den) 0.17, Algemeen klassement: 1. Kristensen 5.18.05rin not (Fra) 0.01, 3. Morin (Fra), 4 Balciunas 5 v Backstedt (Zwe), 80. Ter Schure 0.48, 95. dam 0.55, 100. Dunning 0.59, 103. Bijr»s z' 108. Stam 1 02, 120. De Heer 1.21. Cancun (Mex). WK Laser. Stand na tien races: 1. Scheidt (Bra) 10 pu Blackburn (Aus) 30, 3 Suneson (Zwe) 41, (Ned) 60, 60. De Haas 268, 97. Peeters 383. let

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 24