Omwonenden tegen uitbreiding sporth; 'Van Waay is altijd bouwlustig geweest' Rijnwoude werkt mee aan zorgboerderij in Koudeke Coronel koopt Alphense teleskibaan Wet 'n Wild Jonge futen liggen voor op schema Onderzoek naar extra parkeergarage Hoogvlfc Molen sta-in-de-weg vf nieuw wijkje Hoogmai Celstraf en werkstraffen voor drie vechtersbazen Opnieuw overval op pizzakoerier Diamantflat Veel bezoekers voor Veense watertor DINSDAG 21 MAART 2000 Man krijgt klappen na kattenkwaad Bezorgde Woubruggenaren richten comité op koudekerk aan den run Het 'belletje trekken' is een 18-jarige man uit Hazerswoude-Rijndijk het afgelopen weekeinde niet goed afgegaan. Hij rende nadat hij had aangebeld bij een huis aan de Kerkstraat in Koudekerk aan den Rijn te laat weg. De wakker geworden bewoner deelde hem een paar rake klappen en trappen uit. De Hazerswoudenaar deed daarvan aangifte. Jongen beschoten met luchtdrukpistool alphen aan den run Een 13-jarige jongen uit Alphen aan den Rijn is het afgelopen weekeinde beschoten met een luchtdruk pistool. Toen de jongen op de Klepperman fietste hoorde hij een knal en voelde hij een stekende pijn aan zijn hoofd. Hij ver moedt dat één van de jongeren uit het groepje waar hij langs reed, hem beschoot met een kogeltje van een luchtdrukpistool. Weer inbraak in Woubrugse winkel wouBRUGGEBij een inbraak in de Spar in Woubrugge zijn even na drieën vannacht sigaretten en wisselgeld buitgemaakt. De glazen toegangsdeur van de winkel werd volledig vernield. Ook de deur van de vitrinekast waar de rookwaar lag uitgestald, bleek volledig ontzet. Toen de eigenaar van de winkel nadat het alarm was afgegaan poolshoogte ging nemen, trof hij niemand meer aan. De Spar was vorig jaar september ook al twee keer het slachtoffer van een inbraak. Bij de tweede keer is een dader aangehouden. Hij bleek deel uit te maken van een groep die va ker inbraken pleegden. De politie heeft de zaak nu opnieuw in onderzoek. Russisch Staatscircus in Alphen alphen aan den run Het Groot Russisch Staatscircus komt naar Alphen aan den Rijn. Van 22 tot en met 26 maart geeft het cir cus acht voorstellingen op de parkeerplaats van Archeon. Het Groot Russisch Staatscircus biedt een gevarieerd programma van tweeënhalf uur. Er zijn verschillende clowns, een live cir cusorkest, jongleurs, acrobaten op trapezen en acts met beren en tijgers. De voorstellingen zijn om 15.00 en 20.00 uur. Jacobswoude tegen komst tankstation woubrugge De gemeenteraadsfracties van Jacobswoude is te gen de komst van een benzinepomp naar de Kruisweg bij Wou brugge. Volgens hen zijn er genoeg pompen in de omgeving, zoals in Alphen aan den Rijn en Leimuiden. Bovendien zien ze de 'diverse faciliteiten' die bij het benzinestation komen, niet zitten. B. Huisman, die de pomp wil exploiteren, noemde giste ren tijdens een commissievergadering een ambulancepost als voorbeeld. Maar volgens Buskermolen (D66) kon het net zo goed om een McDonald'svestiging gaan. Huisman koos voor de locatie op advies van de provincie. Bezorgde Woubruggenaren hebben een bewonerscomi té opgericht om de bouwplannen rond Sporthal Ouden dijk tegen te gaan. Dat maakten bewoners van onder meer de Cornelis Kempenaarlaan en de Bateweg giste ren bekend tijdens de vergadering van de raadscommis sie ruimtelijke ordening. Zij vragen de gemeente Ja cobswoude af te zien van de nieuwbouwplannen en de situatie te laten zoals die nu is. woubrugge janneke de jonge van het bestemmingsplan. Dat impliceert handhaving van de L. Ongenae uit de Julianalaan sportbestemming en géén ho- lichtte de bezwaren van de recabestemming. Ook willen we groep omwonenden uitvoerig geen overschrijding van het toe. „Wij ijveren voor behoud bouwpercentage van 8 pro cent", aldus Ongenae. Het bouwpercentage houdt in dat van het hele terrein, inclusief de voetbalvelden, hooguit 8 pro cent bebouwd mag zijn. Volgens de bewoners gaat het groene en landelijke karakter van de buurt verloren als de sporthal wordt verbouwd, voet balvereniging WW uitbreidt en de biljarters een eigen honk neerzetten. „Veel mensen zijn hier komen wonen vanwege het vrije uitzicht. Dat raken we kwijt. We moeten zuinig om gaan met groen in dit landelijke gebied. Woubrugge is nu al praktisch vastgegroeid aan Al phen aan den Rijn", zei Onge nae. De ongeruste bewoner voor ziet disco-avonden en house party's in de aanbouw van de sporthal. Die krijgt namelijk een commerciële functie. „Bij ver enigingsgebouw De Wijk ko men dronken mensen naar bui ten, zijn afranselingen voorge komen en is overlast van rand groepjongeren. Daar zitten wij niet op te wachten", tierde hij. Wethouder Haasbroek weer sprak de meeste bezwaren van het bewonerscomité. „De sug gestie dat straks de hele zaak volgebouwd is, is onjuist Nu is het bebouwingspercentage minder dan 6 procent, straks nog geen 8 procent. Bovendien zit De Wijk op sommige plek ken slechts 6 meter af van wo ningen. Straks is dat minstens 80 meter. We praten over heel andere verhoudingen." Ook be streed hij dat in de vernieuwde sporthal iedere week grote fees ten worden gehouden. „Dat de kantine commercieel wordt ge noemd, is omdat je er bruilof ten en partijen moet kunnen organiseren. Dat kan nu ner gens in Woubrugge", zei hij na de vergadering. De uitbreiding van sporthal Oudendijk is nodig omd verpauperde verenig bouw De Wijk tegen de gaat. De verenigingen dieiee' van gebruik maken, veij straks naar de sporthal. 1 een informatieavond voo H wonenden op 29 februari veel mensen al hun angi toenemende drukte, over de vermeende uitbi van het aantal parkeerp 01 maakten zij zich zorgea broek zei gisteren echten zorgen gebaseerd zijn i keerde informatie. Volt plannen blijft het aant keerplekken negentig. alphen aan den run/huizen natasja augustinus Coronel Kartracing uit Huizen krijgt zeggenschap over de Al phense teleskibaan Wet 'n Wild. De drie broers, Tom (succesvol autocoureur), Tim (Alphenaar en tevens autocoureur) en Ray mond (bedrijfsleider Coronel) Coronel willen voor het water ski-seizoen op 1 april begint het waterskicentrum en de bijbe horende horeca overnemen. De naam en activiteiten van Wet 'n Wild, dat aan de Zegerplas gele gen is, blijven hetzelfde. Bij de overname van Wet 'n Wild blijven de werknemers van het waterskicentrum en restaurant in dienst. Ook zet Coronel 's zomers eigen werk nemers in Alphen in. „Het overdekte karten is vooral een wintersport en waterskiën een zomersport", zegt Raymond Coronel. „Op deze manier pro beren wij het hele jaar goed te draaien." Volgens Raymond Coronel zijn ze in Alphen enthousiast over het feit dat zij zo'n strate gische partner krijgen. „Zij heb ben nog niet zoveel bedrijfser varing als wij", zegt Raymond Coronel. Wet 'n Wild neemt de menu's en kortingen over van Coronel. „Wij hopen in Alphen net zo'n goede omzet te draai en als in Huizen." Eigenaar Martijn Scherpen- zeel wilde vanmorgen niet na der ingaan op de samenwer king met de Coronel-groep. Volgens hem is er geen sprake van verkoop van Wet 'n Wild, maar gaat hij een fusie aan met de Coronels. alphen aan den run» Twee kleine fuutjes zwemmen sinds anderhalve week naast va der en moeder fuut. In de Kromme Aar in het Alphense Zegerslootgebied hebben zij ander halve maand te vroeg hun plekje gevonden. „Het is vrij uitzonderlijk, want normaal be gint de fuut pas eind maart met broeden", zegt Stef Strik, vogelkenner en bewoner aan de Kromme Aarweg. „We hebben ze met verbazing gevolgd, toen we zagen dat het vrouwtje al eind februari begon met broe den." De reden voor de vroege geboorte is volgens Strik de zachte winter. „Er heeft geen ijs op de Kromme Aar gelegen en er zwem men al genoeg kleine visjes om de fuutjes mee te voeden", zegt Strik. De overlevings kansen van de te vroeg geboren fuutjes zijn groot. „De zon schijnt en de temperatuur is al I W wm, i hoog genoeg voor de kleintjes." Bij de Voge- londerzoek Nederland Sovon is nog geen an dere melding van vroege futen binnengeko men. „Maar dat zegt niet alles, want zo nauwgezet volgen we futen niet", zegt woordvoerder Vogel. „Wel weten we dat er in stedelijke gebieden steeds eerder in het jaar fuutjes worden geboren. FOTO MARK LAMERS ïerst L p iss alphen aan den run Alphen betaalt 10.000 gulden om te onderzoeken of er een extra garage kan komen voor Hoogvliet in Kerk en Zanen. Hoogvliet legt de andere helft van de benodigde 20.000 gul den bij. De supermarktketen heeft voor de klanten meer parkeer gelegenheid nodig. De 150 par keerplaatsen onder winkelcen trum Atlas staan zelfs op rustige dagen allemaal vol. Het liefst wil Hoogvliet een tweede garage bouwen onder het naastgelegen Europapark, zo liet de directie vorig voorjaar weten. Dat gaat de gemeente iets te snel. Die wil eersi zoeken of er behoefte isa extra parkeerkelder en ol kwaliteit van de woonon i- niet aantast. Het Advies voor Mobiliteit uit i gaat het onderzoek uitvoe De gemeente heeft,sy' lopend op een positie komst, alvast enkele voa den gesteld. Zo moet de De richting van het park vee b0€ worden in de kosten parkeergarage, mag dekt van het park niet verlore en moeten ook andere o IV i dan bezoekers van de markt de garage kunn aro] bruiken. Hoogvliet is iij jekje akkoord gegaan. mei ditk hoogmade alphen aan den run Voor de tweede keer in korte tijd is er in de Alphense Dia mantflat een pizzakoerier overvallen. Een 17-jarige be zorger uit Bodegraven belde zondagavond rond 20.15 in de Diamantflat aan. Daar stond een ongeveer 20-jarige man. Die maakte de bezorger onder bedreiging van een mes zijn geld afhandig. De politie is nog bezig met een buurton derzoek. Vorige week dinsdagavond moest een pizzabezorger on der bedreiging van een mes ook al geld afstaan aan een man met een bivakmuts. De politie houdt er rekening mee dat het om dezelfde dader gaat „Het is wel opvallend, twee keer een overval in korte tijd", zegt een woordvoerster. Zij voegt daaraan toe dat de overvallen wel in twee ver schillende portieken van de flat zijn gepleegd. De politie ontraadt pizzabezorgers niet om nog naar de Diamantflat te gaan. „Wij blijven vinden dat iedereen overal moet kun nen komen." den haag/roelofarendsveen persbureau cerberus De massale vechtpartij in een shoarmazaak tijdens de septemberkermis in Roelof- arendsveen heeft gisteren een flinke staart gekregen. Een 25-jarige man uit Oude We tering moet zes maanden de gevangenis in voor zijn aandeel in de knokpartij plus en kele andere geweldsovertredingen. De Haagse politierechter veroordeelde twee 20-jarige Veners tot 80 en 140 uur werkstraf voor openlijke geweldpleging. Een vierde verdachte, een 46-jarige Vener, werd vrijge sproken. De rechter volgde daarmee in drie geval len de eisen van de officier van justitie, M. Horstman. De officier achtte de 46-jarige, vader van een van 20-jarigen, wel schuldig aan openlijke geweldpleging. Eerder kreeg een 18-jarige inwoner van Roelofarends- veen, die als aanstichter van de vechtpartij wordt gezien, twaalf maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk. Op 17 september vorig jaar kregen de 18- jarige en 20-jarige Vener het na sluitingstijd in de broodjeszaak aan de stok met twee mannen. De 20-jarige kreeg daarbij klap pen in zijn gezicht. Een inderhaast opge trommelde 25-jarige handlanger slingerde vervolgens volgens ooggetuigen in de broodjeszaak een lamp in het gezicht van een van de twee, waardoor een tand afbrak. Toen er over en weer klappen vielen, zette de eigenaar de drie uit zijn eettent. Enige tijd later kwam het drietal opnieuw naar binnen met de 20-jarige en diens 46-jarige vader als extra assistenten. De groep sloeg het duo in elkaar. Een van beiden kreeg ook schoppen toen hij op de grond lag. De inwoner uit Oude Wetering hield als enige vol dat hij niets met de vechtpartij te maken had. Hij beweerde juist dat hij een lamp naar zijn hoofd had gekregen, omdat hij opkwam voor zijn vrienden. Hij was al leen de broodjeszaak weer ingegegaan, omdat hij vermoedde dat de mannen zijn mobiele telefoon bij zich hadden gestoken. Wel bekende hij dat hij onder invloed van alcohol en drugs verkeerde. De 20-jarige die 140 uur werkstraf heeft gekregen, gaf toe dat hij was teruggegaan om de twee terug te pakken. „Ik vond dat hij een klap had verdiend", zei hij. Volgens zijn advocaat herinnerde de man zich din gen die hij zich helemaal niet kon herinne ren omdat hij 'apelazarus' was. De advocaat van de vader en zoon voer de aan dat beiden uit noodweer hadden gevochten. „Toen zij de shoarmazaak in gingen, wisten ze niet dat het een brand haard was. Dit zijn rustige mensen die niet bij de groep raddraaiers horen." De rechter vond dit in het geval van de zoon onzin. Volgens verklaringen wist hij dat er gevochten zou worden in de brood jeszaak en ging hij uit nieuwsgierigheid naar binnen. De vader had een van de mannen vastgepakt terwijl hij klappen kreeg van de groep, maar dat werd hem niet ten laste gelegd. Hij werd daarom vrij gesproken. janneke de jonge Het is nog onzeker of er een woonwijkje kan komen in de Bospolder in Hoogmade. Wet houder Haasbroek van Ja cobswoude gaf gisteravond tij dens een commissievergade ring toe dat de provincie nog geen toestemming heeft gege ven voor de bouw van zes hui zen voor HSL-gedupeerden die aan de Boskade wonen. De provincie houdt vast aan de eis dat in verband met de wind rondom een molen 400 meter onbebouwd moet blij ven. In dat geval gooit de molen aan de Doespolderkade roet in het eten. Op vragen van com missielid Buskermolen (D66) antwoordde Haasbroek dat Ja cobswoude bezig is om de pro vincie te overtuigen. akde Jacobswoude wil een van 200 meter aanhoui dat geval is er in de poli |m( sen de Does en de Zuid vaart genoeg ruimte t nog te bouwen huizen men ze niet te dicht bijd pon Met Hoogmadenaar ^va Dinten heeft de geme jejjj middels afgesproken di aute grond (17.000 vierkante Injet voor ruim een miljoen koopt. De koopoverei er wordt pas gesloten als cie en Rijk akkoord zijl neer die een beslissing j.nj weet Haasbroek nog c mau bewoners van de Boskai ten uiterlijk in septeml joeje huizen hebben verlaten, iC|luj dan de HSL-werkzaai beginnen. Mochten de huizen dan nog niet kit dan moet er een oveitf komen. Alphen begint boomfeesti De Alphense wethouder Groen in 't Wout heeft een voorschot genomen op de nationale boomfeestdag. Hij plantte gisteren enkele bo men in het Europapark. Mor gen, op de nationale boom feestdag, gaat hij met scholie ren naar het Rietveldsepad om bomen te planten. Zijn collega Dales gaat naar de Wereldwijzer in Kerk en Za nen. Daar geven leerlingen 's ochtends een presentatie van gedichten die zij met Moni que Hagen van het Klokhuis hebben gemaakt. In de cobswoude planten kir bomen aan de Bate Woubrugge. De leer van basisschool woude zetten met vvetho Vink de jonge boompjes grond. In Rijnwoude gaat der Geenjaar naar school De Springplank zerswoude-Dorp, waa drie bomen plant te verricht zij dezelfde ham gen bij de Steijartschoi de Rhynenburg in Hé woude-Rijndijk. Alkemade doet niet aan de boomfeestdag. Honderdjarig meubelbedrijf betrekt nieuw pand in Benthuizen roelofarendsveen suzanne barbier Slaapkamers, klassiek en mo dern wonen en woontextiel. Drie grote lichtzuilen moeten de voorbijganger in een oogop slag duidelijk maken wat Van Waay Woondesign te bieden heeft. Op de hoek van het Ver- breepark klimmen vakmensen een paar dagen voor de ope ning langs de gevel om de re clame te plaatsen, terwijl sty- lingspecialisten werken aan de perfecte inrichting van de nieu we meubelzaak. De familiezaak Van Waay, die dit jaar een eeuw in Benthuizen is gevestigd, heeft na tientallen jaren de Dorpsstraat ingeruild voor 3000 meter showroom op het bedrij venterrein. Bedrijfsleider Maarten Mole naar vindt de verhuizing een lo gische stap. „De Van Waays zijn altijd bouwlustig geweest. Ach teraf gezien hadden ze beter meteen een nieuw pand kun nen neerzetten." Molenaar maakte achttien jaar geleden de overstap van de scheepvaart, waar hij de 'binnenhuis'-archi- tectuur deed, naar het meubel vak. Die carrièrewending vindt Molenaar niet zo vreemd, om dat hij iets heeft met woningin richting. Als hij 'zijn' zaak moet be schrijven, kiest hij voor de type- krijgen de mogelijkheden van a ring 'specialistisch'. „Klanten tot z uitgelegd. Daarvoor heb- die niet weten wat ze willen, ben we gespecialiseerd perso neel op elke afdeling. Aan de hand van kleurcollages en com puterprogramma's zoek je dan samen naar wat bevalt en bij de rest van de inrichting past. De adviseur komt zelfs thuis kijken als de klant dat wil. Een stof feerders-, een glasbedrijf en een meubelmakerij waarmee we al jaren werken verzorgen speci fieke wensen. Zo'n persoonlijke aanpak krijg je niet in het grote re warenhuis." Van Waay is geen bedrijf voor de 'weggooi'-consument, bena drukt de bedrijfsleider. „De Ikea-shopper schrikt waar schijnlijk terug als hij hier bin nenstapt. We zijn op zoek naar klanten uit het middensegment en het hoge segment, naar mensen die van plan zijn langer dan twee jaar met een fauteuil te doen. Dat hebben we alle maal in huis: design voor wie van modern houdt en ambach telijk klassiek voor de liefheb ber. De klanten die hier komen zijn behoorlijk kritisch, maar dat dat mag ook wel voor het geld dat ze ervoor betalen." Van Waay gaat morgen fees telijk open met burgemeester Boelen als eerste bezoeker. Donderdag en vrijdag houdt de meubelzaak open dagen. Het was zondag dringen bij de watertoren in Roelofarends- veen. Zo'n 350 mensen grepen hun kans om de toren met de tulpen van binnen te bekijken, schat eigenares D. Hoogen- boom. „Het was hartstikke druk. Iedereen die langsliep en zag dat de toren open was, stapte even binnen. We zijn blij dat we deze mogelijkheid heb ben geboden, want de meeste mensen uit het dorp zijn nog nooit binnen geweest." Hoogenboom en haar part ner J. Willemsen kochten de Veense watertoren vorig jaar om er een woning, een bloe- menshop en een expositieruim te in te maken. Binnenkort gaat uur' de toren in de steigers kers konden gisteren togrs sen bekijken van hoei er eind november uio stel kreeg veel positieve i op de plannen, vertelt boom. „De mensen zijl311 er eindelijk iets gebeui °or het nog een dooie hot e- centrum, straks wordt vendig.' runwoude marieta kroft De gemeente Rijnwoude wil meewerken aan de realisering van een zorgboerderij langs de Lage- waard in Koudekerk aan den Rijn. Burgemeester en wethouders besloten vorige week dat ze het bestemmingsplan willen wijzigen als de plannen doorgaan. Het is de bedoeling dat op de boerde rij maximaal twintig mensen met een verstande lijke handicap of een psychiatrische achtergrond dagelijks komen werken. Initiatiefnemer F. de Vos van de Stichting Dig- nitate Hominis hoopt dat het project nog voor het eind van het jaar kan beginnen. Voor het zo ver is, moet er nog veel gebeuren, maakt hij dui delijk. Zo staat nog niet helemaal vast of de stich ting de beschikking krijgt over de boerderij. Evenmin kan hij al zeggen wie en hoeveel men sen voor een werkplek in aanmerking komen. de bij :dmu" trouw het O 'pvoc fezaa waar; ik m De Stichting Dignitate Hominis (wal aan di van de mens) bestaat nu zo'n twee jaar. is om de mensen aan het werk te helpen een zinvolle dagbesteding hebben. To Witte hebben de vijf mensen van de stichtini sakeli leen op de boerderij in Koudekerk ge £n de hebben nog geen andere projecten opto rhet e De boerderij waar het om gaat is va e tone De Regt. Met ingang van 1 mei stopt i «en. 1 bedrijfsvoering in Koudekerk. De veest t klein huist naar een nieuw bedrijf in Groniq twijk v is hier dan geen boerenbedrijf meer", t senior, die niet meeverhuist. Hij bevestigt dat hij onderhandeld# gatei over de verkoop van het bedrijf aan de lam k< „Of het doorgaat weet ik niet. Er kwafl roep ti neer met een ambitieus plan. Hij wilde derij aankopen. Je praat dan wel ove nen."

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 18