forescate zit ;n problemen nederlaag Ter Leede krijgt geen vat op wind en tegenstander Sport ASC 'oefent' lekker tegen SJZ enianen laten Belg voorgaan a ruzies op WK veldlopen eleurstellende vrouwen LOHC missen bezieling Nieuw parcours zorgt voor snelle tijden in Voorschotenloop ANDAG 20 MAART 2000 27 Over twee weken weet ASC of het zich rechtstreeks plaatst voor de zo veel geliefdere vier de klasse. Dan spelen de Oegstgeestenaren de wedstrijd tegen én in Stompwijk om het kampioenschap van de vijfde klasse. Om die beslissende slotdag van de competitie met het volste vertrouwen tege moet te kunnen treden, diende ASC eerst in Zoeterwoude af te rekenen met SJZ. De thuis ploeg waar straks 'slechts' de nacompetitie voor rest, kon to taal niet overtuigen. Het nade lige verschil van drie goals maakte dat eigenlijk nog on voldoende duidelijk, 0-3. SJZ had de kansen op het kampioenschap in de afgelo pen weken al uit het hoofd ge zet. Alleen bij winst gisteren en een zeldzame uitglijder van Stompwijk zou de club uit Zoeterwoude plotseling nog een klein kansje krijgen. En aangezien zo ongeveer het hal ve basiselftal ontbrak, leek reeds vooraf de kans op winst zeer klein. ASC, zo verklaarde trainer Leendert de Goeij na afloop, had de wedstrijd weliswaar met vertrouwen tegemoet ge zien, maar zijn ploeg onder vond de nodige hinder van de twee achtereenvolgende vrije zondagen. Het ritme bij een aantal spelers werd onderbro ken en met name de uit vorm geraakte Koen Bouter kreeg daardoor niet de kans om be ter te gaan draaien. Positief was de terugkeer in de basiself van Renco Teitler (ziekte van Pfeiffer) en Pieter de Roode (stevige enkelblessure) na een lange periode van afwezigheid. Juist deze drie spelers maak ten een meer dan uitstekende indruk. Bouter groeide vooral in de tweede helft weer naar zijn gebruikelijke goede spel toe. Teitler vierde zijn rentree met een prachtig doelpunt. ASC had na een wat voor zichtig eerste kwartier het initi atief ruimschoots en snel naar zich toegetrokken. De stevige en enorm balvaste Martin van Zaanen zorgde voorin voor voortdurende dreiging. Door keer op keer de bal af te scher men, zoals ooit Willem Kieft dat zo goed kon, stelde hij zijn medespelers in staat de aan sluiting naar voren te maken. De andere spits, de razend snelle Sander de Wolf, profi teerde halverwege de eerste helft dankbaar van diens goe de werk. Na een goede één twee tussen Bas van Heek en Martin van Zaanen ter hoogte van de middenlijn, kwam de bal precies in de loop van De Wolf terecht. De ietwat kleine SJZ-keeper Dennis Berg was vervolgens volstrekt kansloos op de stiftbal van de topscorer in de vijfde klasse. Een enorme mogelijkheid voor Van Zaanen op 0-2 ging verloren, nadat hij de bal tussen twee verdedigers in naast de goal schoof. SJZ kon de van het vroege voorjaarszonnetje genietende toeschouwers welgeteld een keer vermaken. Een uitstekend schot van de verder teleurstel lende Carlo van Nierop spatte op de lat boven Ragnar Oos terhof uiteen. Daarentegen lie ten twee missers van achter eenvolgens Van Zaanen (ge heel vrijgelaten, maar ruim overgekopt) en een schot van Bouter (tegen een verdediger op) de mogelijkheid op een ge ruststellende 0-2 ruststand on benut. Het spel van SJZ kenmerkte zich door de enorme hoeveel heid balverlies en de aarzeling zodra de bal een van de drie spitsen bereikte. Voor aanvang van de tweede helft gaf SJZ- trainer Ruud van der Linden zijn ploeg de opdracht mee om in elk geval een snel tegen doelpunt te voorkomen. Om daarna te trachten ASC meer onder druk te zetten. Maar juist datgene gebeurde, waar de ploeg voor gewaarschuwd was. Uit praktisch de eerste de beste ASC-aanval dolde Koen Bouter twee man kinderlijk eenvoudig. Zijn voorzet werd uitstekend binnengelopen door Renco Teitler, 0-2. Daarmee was de beslissing in feite al gevallen, en het .duurde nog lang voordat ASC verder afstand nam. Een kwar tier voor tijd beoordeelde de defensie van de thuisclub een knappe voorzet van Van Heek niet goed. De Wolf torende bo ven twee verdedigers uit en kopte hard in, 0-3. SJZ-ASC 0-3 (0-1). 24. De Wolf 0-1, 49. Teitler 0-2, 77. De Wolf 0-3. Scheidsrechten Holtkamp. Toe schouwers: 250. Gele kaart: Rietker ken (SJZ). SJZ: Berg. Van den Bergen (54. Van den Akker). E. vah Nierop. Van der Poel. Onderwater. Van der Hoeven. Rietkerken. Van Dijk, Verheij, Verzaal, C. van Nierop (72. Kroel). ASC: Oosternof, Ausems, Van Win- gen, Teitler (63. Tilman), Boers, Dutrieux (72. Folmer), Van Heek. De Roode (63. Van Klaveren), De Wolf, Bouter. Van Zaanen. Tweede plaats lijkt ver weg na nederlaag tegen WSC: 0-1 sassenheim hein ten berge De striemend koude wind was zaterdagmiddag op sportpark Roodemolen de hoofdrolspeler bij de wedstrijd tussen Ter Leede en WFC. Goed voetbal was vrijwel onmogelijk waar door het er lange tijd naar uit zag dat het duel in 0-0 zou ein digen. Dat er na negentig minu ten toch een 0-1 stand op het bord stond, was behalve verras send ook nog eens onterecht. Consequentie van deze neder laag is dat Ter Leede de tweede plaats op de ranglijst voorlopig moet afstaan aan Stedoco. Ondanks het slechte resultaat zag trainer Michel Boer zijn ploeg toch al een stuk beter spelen dan in de voorgaande wedstrijden tegen Muiden en Reiger Boys. Dat Ter Leede weer niet tot scoren kwam moet de Sassenheimse oefen- meester overigens wel de nodi ge zorgen baren. Boer heeft voorin de beschikking over het snelle en beweeglijke duo Patri cia Keeldar en Sabine van Eijk, maar als zij geen of weinig aan voer krijgen, vallen er geen doelpunten. Regisseuse Sarina Wiegman staat vaak aan de ba sis van een doeltreffende aan val, maar ook zij had te veel moeite om in haar spel te ko men. Hierdoor werd de lange bal via Saskia Drommel en de goed spelende Cindy Burger te vaak gehanteerd, wat de WFC- defensie geen moment kon ver ontrusten. Voor rust waren en kele afstandsschoten van Van Eijk en Keeldar de enige wa penfeiten aan Ter-Leedekant. De bezoekers uit Wormerveer stelden daar een levensgrote kans tegenover, maar spelver- deelster Natasha van Ingen schoot te gehaast en raakte slechts de ballenvanger. Na rust leek Ter Leede beter uit de startblokken te komen. Sarina Wiegman was dicht bij een doelpunt maar haar kopbal miste kracht en precisie. WFC schrok wakker en drong aan op het doel vanBianca Koppers, wat uiteindelijk het enige doel punt van de wedstrijd zou ople veren. Bij een misverstand in het strafschopgebied viel de bal plotseling voor de voeten van Linda van Leeuwen, die geen moment hoefde na te denken en keurig afrondde. De forma tie uit Sassenheim besloot ver volgens één op één te spelen en verruilde rechtsback Marielle Huizer voor de meer aanval lend ingestelde Jantine Sloot weg. Tot echte kansen leidde dit niet en toen met nog tien minuten te spelen ook nog eens Patricia Keeldar na een grove charge geblesseerd het veld moest verlaten, was de neder laag onafwendbaar. Het op de counter loerende WFC leek zelfs dichter bij een tweede doelpunt dan Ter Leede bij een eerste. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg wordt het nog een hele klus voor Ter Leede om aan het eind van de rit op de beoogde tweede plaats te eindigen. Dat de titel naar het ongenaakbare Saestum zou gaan was bij aan vang van het seizoen al duide lijk. De Zeister ploeg kon zater dag de champagne al open trekken en deed dat ook nog eens in stijl door maar liefst met 12-0 bij Puck Deventer te winnen. Twaalf doelpunten waarop Ter Leede-trainer Mi chel Boer wel heel jaloers zal zijn. Ter Leede-WFC 0-1 (0-0). 55. Van Leeuwen 0-1. Scheidsrechten Heems kerk. Gele kaart: Van Eijk. Toeschou wers: 40. Ter Leede: Koppers; Huizer (70. Slooi weg), Drommel, Van Ginhoven, Bur ger; Van der Ploeg. Van der Laan. Ti- misela, Wiegman; Keeldar (80. Van Beelen) en Van" Eijk. Wiei JL iet eerst in acht jaar heeft het goud in het belang- onderdeel bij de WK Jen, de lange cross bij de 'n, aan een buitenstaan- srste 10eten jaten pauj Tergat 4' isteren in het Portugese *aj® oura geen zesde titel aan egereeks toevoegen. De the import-Marokkaan 'l0 mtned Mourhit ging ver- htoid met het kampioen- aan de haal. (enianen vormden aller- een homogeen gezel- „We hebben tot vier uur Jiacht vergaderd over de isteliing van het team. Pas J n uur in de ochtend be- we toch maar van start te omdat de Keniaanse be- l dat van ons verwacht", Rnih TerSat> die genoegen nemen met de derde uipe irhit profiteerde van de iheid in het Keniaanse 3es De 29-jarige atleet was ant iele wedstrijd in de kop- p 'e vinden en versloeg zijn n tenten in de eindsprint. i jonge Ethiopiër Assefa bu kon Tergat nog voor driemaal versloeg, maar bij de nationale kampioenschappen slechts dertiende was. Hij kreeg van de bond de voorkeur boven Tergats trainingsmaatje Joshua Chelanga. Die beslissing leidde tot langdurige discussies bin nen het team. ,,Dat heeft mij de zesde titel gekost. Ik heb de he le nacht niet geslapen", aldus Tergat. De twee Nederlanders in de lange cross bij de mannen be haalden een bescheiden klasse ring: Simon Vroemen finishte nog 'net bij de top-honderd (97ste), Stan rijken werd 124ste. Derarte Tulu zorgde zaterdag al voor een grote verrassing in de Algarve. De 27-jarige Ethio pische was bijna drie jaar van het toneel, maar kwam terug met haar derde mondiale titel in het veldlopen. Ze versloeg in de eindsprint haar landgenote Gete Wami, die vorig jaar in Belfast won. Tulu raakte gebles seerd aan een knie na haar ma rathondebuut in Boston in het voorjaar van 1997. Een jaar later kreeg ze een kind en daarna heeft ze de training langzaam hèrvat. Volgende maand loopt ze in de marathon van Londen. Bij de korte cross van de mannen ging de titel zaterdag ook al naar een atleet die terug keerde na een blessure: de Ke- niaan John Kibowen. Hij miste het afgelopen zomerseizoen door een stressfractuur. Gert- Jan Liefers werd 41ste. De 21- jarige Apeldoorner wees er fijn tjes op dat Marko Koers vorig jaar 99ste was. ,,Ik heb nog steeds bij elke training last van mijn enkel, maar de blessure is onder controle", aldus Liefers. „Ik heb geen indoorwedstrijden gedaan, maar kies toch al liever voor de cross, omdat ik denk dat je daar harder van wordt. Dat heb ik nodig in de voorbe reiding op de Olympische Spe len en die zijn toch het hoofd doel." De korte cross bij de vrouwen kende gisteren een uiterst span nende eindsprint. Tulu's land genote Kutre Dulecha leek op 200 meter voor de finish kans loos, maar wist een leidend trio met de Marokkaanse Ouaziz, de Keniaanse Ngotho en de Britse Radcliffe in de laatste meters te kloppen. Grete Koens moest constate ren dat ze nog ver verwijderd is van de vorm die haar een kwali ficatie voor de Olympische spe len op kan leveren. Ze eindigde als 87ste. „Maar ik kan na een operatie aan de achillespezen pas sinds januari weer looptrai ningen doen. Ik heb dit eerder meegemaakt, ik weet het recept om weer op niveau te komen, maar mis de ingrediënten nog." rto speelt maar één helft sterk Dtiei J won in de overgangsklasse met 3- iTilburg. Bij de rust stonden de Lei- e valrpsen nog met 0-4 voor. Forescate dra e over mede-subtopper Were Di De Voorschotense formatie liep rust uit van 1-2 naar 3-8. LOHC de in eigen huis teleurstellend met elijk tegen Rood-Wit. Roomburg met 4-1 klop van lijstaanvoerder iaM »-coach Han Kolleman was zeer te- a n over de eerste helft waarin zijn door doelpunten van Antoinette ars (2x), Cathelijne Korporaal en .da Pleyter met 0-4 de leiding nam. peelden heel sterk en combineer- Iburg kapot. Eigenlijk hadden we voor moeten staan. Na de rust 't wel of iedereen de vijfde .wilde n. We gingen te veel lopen met de °rJfi dat moet je tegen een counter als Tilburg juist niet doen." Het AU .0l et scoreverloop bewees Kollemans gelijk. Vooral over de as werd er niet meer ge combineerd waardoor de slag op het middenveld verloren ging. Alecto kreeg nog wel kansen, maar vond plank of net niet meer. Tilburg counterde er lustig op los en produceerde drie tegentreffers. Verder zou het niet komen. Forescate sloeg een aanval op de der de plaats van Were Di in de eerste klasse gedecideerd af. Het team van coach Bas Seelen won met 3-8. De eerste helft moest de Voorschotense formatie zoe ken naar het juiste ritme. Marjorie Egbe- rink tekende evenwel voor 0-1. Tien mi nuten voor tijd scoorde Dominique Lin- gemann 0-2. Op slag van rust deed Were Di iets terug, 1-2. Na de pauze vond Fo rescate al combinerend probleemloos diepe spits Mascha Kimman. Nadat An- nemieke Taberima voor 1-3 had gezorgd stond het een kwartier later 2-5 door twee goals van Kimman. Marlies Krau- wel, nogmaals Mascha Kimman en Stephanie Swart maakten de acht vol. LOHC-coach Martijn Grosmann baal de als een stier na het 1 -1 gelijke spel te gen het modale Rood-Wit. „We misten de juiste bezieling. Tegen fysiek sterke ploegen als Rood-Wit hebben we het al tijd moeilijk. Dan moet je je surplus aan techniek uitbuiten en dat hebben we na gelaten." Met lange klappen bereikte de Aerdenhoutse ploeg de spitsen van wie er één succesvol was. In de tweede helft kwam LOHC nog wel langszij uit een veldgoal van Irene Duwaer. De over macht van LOHC was echter niet vol doende om drie punten te pakken. Roomburg verloor met 4-1 van lijst aanvoerder Alliance. Dat was niet nodig geweest als de Roomburgers in de ope ningsfase drie grote kansen hadden be nut. Dat gebeurde evenwel niet waar door de ploeg uit Heemstede in de wed strijd bleef. De kansen die Alliance kreeg gingen er wel in. Martine Fluitsma scoorde de enige Leidse treffer. De tegenstand van Leidse Studenten was niet fel genoeg om nummer drie Ring Pass te verontrusten. Op de uitein delijke 3-1 nederlaag viel dan ook weinig af te dingen. De studs kwamen door een doelpunt van Jessica Jonker nog wel aan de leiding, maar bleken na de rust con ditioneel de mindere. Noordwijk verloor met 3-0 van Zandvoort in een duel om een plaats in de middenmoot. Vooral op de strafcomer van Zandvoort had Noordwijk geen verweer. Twee van de drie doelpunten kwamen daar uit voort. Maar ook conditioneel zat het niet snor bij de Noordwijksen. Catwyck ging met 1 -0 ten onder tegen Terriërs in een wedstrijd waarin beide ploegen weinig kansen kregen. De Kat- wijksen konden op het slechte veld niet uit de voeten. Door een benutte straf comer won de club uit Heiloo. Hisalis kon door koploper Castricum te verslaan mede-lijstaanvoerder wor den in de vierde klasse. Dat lukte de Lis- sese ploeg niet. Na een slappe start keek Hisalis binnen een kwartier tegen een 3- 0 achterstand aan. Uiteindelijk werd het 5-3. Monique Vastenhout (2x) en Drens de Wijntjes scoorden voor de Lissese vrouwen. Ho e strijd om lijfsbehoud in de overgangsklasse bewees jscate zichzelf een slechte dienst. Tegen mededegra- ikandidaat EHV gingen de Voorschotenaren met 3-2 n si eruit. In de eerste klasse deden Alecto en LOHC goe- aken. Alecto zegevierde met 0-1 over Rosmalen, ter- LOHC verrassend nummer drie Derby met 1-3 ver- Leidse Studenten is, met hulp van stadsgenoot ïenjmburg, medekoploper geworden in de tweede klas- jrcetelf wonnen de studs met 7-2 van Vianen terwijl Nmburg met 0-2 te sterk was voor koploper Leusden. het|j wald Matheussens en één van Niels van den Wall Bake. Alecto speelde een pover pot je tegen het laaggeklasseerde Rosmalen. „Beide ploegen speelden puur op resultaat", vertelde Alectospeler Dirk van der Pelt. Zonder dat de geel- hemden verder in gevaar kwa men besliste een rake strafcor- ner van Jasper Staal de wed strijd. Alphen zal in de resterende zes wedstrijden flink aan de bak moeten om het tweedeklasser schap veilig te stellen. Alphen staat op de één na laatste plaats en verloor gisteren met 3-0 van Haarlem. Kansloos waren de Alphenaren niet, maar het ont brak hen aan scorend vermo gen. Roomburg revancheerde zich voor de slechte vertoning tegen Noordwijk van vorige week. Koploper Leusden werd met 0-2 verslagen. „Collectief speelden we een ijzersterke pot", meldde Roomburg-coach Frank van Nunen. Tegen het Leidse collectief had Leusden geen verweer. Michiel de Jong en Elroy van Nunen brachten Roomburg de zege. Na het 3-2 verlies bij Span- derbosch'is Noordwijk voorlo pig afgehaakt in de strijd om de prijzen in de tweede klasse. „Als het er om gaat, zakken we door het ijs. Terwijl het op de training allemaal wel lukt", ver klaarde trainer Arthur van der ENHOCKEY RONNO BROEKHOF sportpark Adegeest, de 'laven van Forescate, blijft jegradatiespook door de 3- lerlaag tegen EHV nadruk- aanwezig. Coach Erik smulder was na afloop teleurgesteld over de helft van zijn ploeg. „Wij ren bijna elk duel omdat er einig beleving was. Na de tonden we het wel. Daar- ben ik teleurgesteld." Fo- oej ite startte de tweede helft to* een 2-0 achterstand, onder olai re door een dubieuze ieke iai. In de tweede helft ant lefde de Voorschotense ichi atie het tempo omhoog, al resulteerde in de 2-1 van an Egberink. Forescate sterker en de 2-2 hing in de De treffer viel echter aan itini erkeerde kant. De 3-2 van p zi rink was een pleister op de hall le. an v gen Derby speelde LOHC Al juike partij. In de weten dat de ploeg uit Zwijn- it een gevaarlijke lange bal besloot de ploeg van Pe- t tajan der Meer die er uit te Dat werkte perfect. Der- ■goi ram niet in zijn spel en via inken zette LOHC de pro- >p S ekandidaat onder druk. al de tweede helft had dat i b. LOHC ging de rust in zijpen 1-0 achterstand, maar die om in een 1-3 zege twee doelpunten van Os- ;osi« Een speler van Catwijck wordt belaagd door de keeper van Xenios. foto dick hogewoning Horst teleurgesteld. Eric Ver doorn scoorde twee keer voor de blauwhemden. Leidse Studenten gaat voor het kampioenschap in de twee de klasse. De studs wonnen zelf moeiteloos met 7-2 van Vianen en delen nu de koppositie door de nederlaag van Leusden. „Het was een walk-over"ver telde coach Barend Mees. Da vid Duparc opende de score door een prachtige combinatie over zeven schijven doeltref fend af te ronden. Wouter Plan- tenga (4x) Roelof de Swart en Maarten Smook waren de an dere doelpuntenmakers. Catwyck won in de derde klasse eindelijk weer eens. Sinds december stonden de Karwijkers droog. Koploper Xe nios moest er met 4-3 aan gelo ven. Wouter de Mol (2x), Mar tijn Houwaart en Robert Jan Groeneveld scoorden voor Cat wyck. voorschoten De vijfde Voor schotenloop mag tot nu toe de succesvolste worden genoemd. Een recordaantal deelnemers ver scheen gisteren aan de start voor afstanden over 5,10 en 15 kilo meter. Op het vernieuwde par cours, dat snelle tijden opleverde finishte Ramses Bekkenk op de langste afstand als eerste. De wedstrijd, tevens meetellend voor het Z&Z-circuit, trok onder andere langs het Kasteel Duiven voorde (foto). „We zijn van plan om de Voorschotenloop verder uit te breiden", zegt organisator Wim Vermeulen. „We denken aan een verhoging van het prij zengeld. Daardoor komen toen de betere lopers." Henk van Velzen en Jan Groot completeerden met respectieve lijk de vierde en de vijfde plaats het feestje van Leiden Atletiek. Erik Bakker en Willem Boon van AV De Spartaan uit Lisse kwa men als tweede en derde over de meet Onder de 1200 deelnemers be vonden zich ruim 600 kinderen voor de kortste afstand over 1,4 kilometer. „We hopen voor het seniorenveld volgend jaar stie kem op 1000 lopers", aldus Ver meulen.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 27