Vialli heeft groot respect voor Feyenoord Nieuwe rol ligt Jeffrey Talan wel Leo Beenhakker garandeert spektakel Sport lg inflls en Boere zijn t zwaar geblesseerd Hockeyclubs overtreden massaal bondsreglement ACHTERIijn Hands is hands als het opzettelijk is HG 14 MAART 2000 lka krijgt recordboete Real Madrid heeft Nicolas Anelka de hoogste geldboe- historie van de club opgelegd. De Franse rebel, die vrij- sloot de training te boycotten, kreeg een straf van liefst 0 gulden. Anelka hield z'n boycot drie dagen vol. Hij >ij Real nu voorlopig in z'n eentje achter gesloten deuren, iel wijderd van z'n ploeggenoten. De spits kon dit seizoen he am én transfersom van 70 miljoen gulden nog geen mo- \v< waarmaken. Anelka zal ook ontbreken in de Champions ■wedstrijd tegen Kiev. Real-voorzitter Sanz meent dat de al {in een diepe psychologische crisis zit. Petegem komt net tekort Ij [an r.iusTQLuttele centimeters kwam Peter van Petegem aïn Monte San Giusto tekort voor de winst in de zesde van de Tirreno-Adriatico. Oscar Freire Gomez bewees tweede ritzege in zes dagen opnieuw dat de regen- j niet om de schouders zit van een kleine renner. Mi- werd met een zesde plaats de beste Nederlander, lerstrui van Abraham Olano kwam niet in gevaar. hijssi in eerste ronde uitgeschakeld vELLSSensatie in Indian Wells. Andre Agassi is al in de ronde van het tennistoernooi van Indian Wells uitgescha- e aanvoerder van de wereldranglijst verloor in drie sets Marokkaan Hicham Arazi: 3-6 6-3 3-*6. Vorige week leed ■ijn eerste verrassende nederlaag. In Scottsdale ging hij jer tegen de Spanjaard Francisco Clavet. Sjeng Schalken wel door naar de tweede ronde. De Limburger versloeg erste ronde de Slowaak Jan Kroslak in twee sets: 6-4 6-3. I speelt om Supercup II e!M2 TOP speelt woensdagavond tegen Fortuna om de up van Rijndelfland. Deze cup is de inzet van de wed- jssen de winnaars van de Leidse en de Haagse korfbalbe- kig liner Hugo van den Haak van TOP kwalificeert de ont- '^met de Delftse hoofdklasser als 'het toetje van de com- nadat zijn ploeg net naast promotie naar de hoofdklas- eri p. Het duel wordt gespeeld in de Wasbeek in Sassen- hij )e aanvang is 20.00 uur. rtCity mist promotie iMSterdam Leiden blijft het komend seizoen verstoken uash op het hoogste niveau. Het vrouwenkwartet van k, ïty kwam in de promotiewedstrijden voor een plek in de le sie tegen Squash Zwolle en tegen Ordina/Kampong met vin Drt. De nederlagen waren vooral te wijten aan de on- end chtige opbouw in het team van de Leidse squashvereni- raar de tegenstanders uit Zwolle en Utrecht duidelijk ho- ere opstellingen tegenover zetten. ;en nationaal dartskampioen ni lrendsveen Het team van bar 't Veen is kampioen ge- hte i van de darts-superleague. Door een 7-3 overwinning op ■an dort is de ploeg uit Roelofarendsveen niet meer in te ha- superleague is de eerste nationale dartscompetitie. Tot bestonden alleen regionale klassen waarvan de winnaars lom de nationale titel. Die bestaan nog steeds, maar dc een landelijke titelstrijd bovenop gekomen, 't Veen mag w naar het EK in het najaar als sparringspartner optre- va Drhet Nederlands viertal (met onder meer Raymond van Bi eld en Co Stompé). bet le Z&Z-circuitloop in Voorschoten hoten Zondag 19 maart is in Voorschoten de vijfde het Z&Z-circuit. De start is om 12.00 uur op de Richard rlaan/Weddeloop, waar ook de finishlijn ligt. Lopers kiezen uit drie afstanden: 5, 10 en 15 kilometer. De kos- tan ragen respectievelijk zes, acht en tien gulden. Tot een voor de start kan worden ingeschreven in de kantine jrschoten '97 Atletiek aan de Weddeloop 6. ernstig als werd gevreesd. Mon- fils moet vrijdag terug naar het erp[ en werd het duel tus- ziekenhuis waar wordt bekeken nc]i IC '79 en Roodenburg of de kruisbanden of een me- r rust bij een 1-1 stand niscus in zijn rechterknie zijn pj e lek van beide trainers aangetast. „Dat is nog steeds ,e omdat binnen vier mi- niet prettig, maar het is niet zo ,e ree spelers, Jeroen Boe- erg als ik in eerste instantie of sé Monfils, met zware dacht. Ik denk er nu zelfs al aan naar het ziekenhuis om bij de start van de nacom- vervoerd. De overige petitie er weer bij te zijn." 'tj, rrs waren te zeer aan- Boere hoopt over twee weken door het lot van hun al weer te voetballen: „Ik heb □ge ploeggenoten om een zware kneuzing opgelopen spelen. in mijn rechterwreef. Dat is veel ig later blijken de bles- beter dan gebroken midden- n Roodenburger Mon- voetsbeentjes, waar het eerst iDere van ROAC niet zo wel op leek." EBORD (Fra) - Koernikova (Rus/8) 7-5 5-7 7-6, Rubin (VSt) - Testud (Fra/11) 6-4 2-6 6-2, Habsudova (Slw) - Tauziat (Fra/4) 6-4 6-4, Halard-Decugis (Fra/9) - Dragomir (Roe) 6- 4 6-4, Likhovtseva (Rus/16) - Lucic (Kro) 2-6 6-4 7-5, Dementieva (Rus) - Serna (Spa) 4-6 6-4 6-4, Van Roost (Bel) - Gagli- ardi (Zwi) 4-6 6-3 6-0. Vierde ronde- Seles - Appelmans (Bel) 3-6 6-2 6-3, Davenport - Halard 6-2 6-1, Rubin - Habsudova 6-0 6-1. Mannen, eerste ronde: Schalken (Ned) - Kroslak (Slw) 6-4 6-3, Arazi (Mar) - Agassi (VSt/1) 6-3 3-6 6-3, Kafelnikov (Rus/3) - Spadea (VSt) 6-1 6-1, Lapentti (Ecu/8) - Björkman (Zwe) 6-3 6-3, Rusedski (GBr/15) - Blake (VSt) 6-2 6-0, Johansson (Zwe) - Clement (Fra) 6-1 6-3, Clavet (Spa) - Mie (Aus) 6-7 6-3 6-1, Mirnyi (WRu) - Dent (VSt) 6-1 6-2. iwielrennen Tirreno-Adriatico. Zesde etappe, Montegranaro - Monte San Giusto: 1. Freire Gomez (Spa) 146 km in 3.41.53 (39,480 km/u), 2. Van Petegem (Bel), 3. Vainsteins (Let), 6. Boogerd (Ned), 50. Den Bakker 0.15, 58 Knaven 0.31, 72. Boven 1.36, 73. Moerenhout, 124. De Jongh 13.18, 125. Kroon, 138. Voskamp 13.37,142. Blijlevens. Algemeen klassement: 1. Olano (Spa) 23.08.21, 2. Hruska (Tsj) 0.09, 3 Domm- guez (Spa) 0 16, 17. Boogerd 2.09, 41. Den Bakker 3.33, 57. Boven 6.07, 63. Knaven 10.48, 116. Kroon 29.33, 120. Moerenhout 30.11, 122. Voskamp 30.40, 145. De Jongh 43.23, 150. Blijlevens 44 45. prijsvragen Lucky Day, maandag 13 maart 2000: 1-4- 6-7-14-18-30-32-33-40-44-48-56-57- 60-62-64-65-66-76. (Onder voorbehoud) Lotto 10. Eerste prijs (jackpot): geen win naar; tweede prijs: 1 winnaar, bruto f 100.000,00; derde prijs; 65 winnaars, ie der f. 1000,00; vierde prijs: 120 win naars, ieder f. 250,00; vijfde prijs; 2961 winnaars, ieder f. 25,00, zesde prijs: 3546 winnaars, ieder f. 10,00; zevende prijs: 51.289 winnaars, ieder f. 5,00. Cijferspel 10. Zes cijfers goed geen win naar; vijf cijfers goed: 4 winnaars, ieder bruto f 10.000,00; vier cijfers goed 19 winnaars, ieder f. 1000,00; drie cijfers goed 289 winnaars, ieder f. 100,00; twee cijfers goed: 3022 winnaars, ieder f. 10,00. Toto 13. Eerste prijs (13 goed). 5 win naars, ieder bruto f. 2494,90; tweede prijs (12 goed): 114 winnaars, ieder f. 72,90; derde prijs (11 goed) 1294 winnaars, ie- ROTTERDAM MARCEL VAN DER KRAAN Feyenoord met zijn bescheiden middelen, levert deze maanden wekelijks strijd met de interna tionale top. Eén nederlaag in tien Champions League-duels, een verbluffende score. Vindt ook Leo Beenhakker. „Maar, als je enig inzicht hebt in het internationale voetbal en de top van Europa afzet tegen wat we in Nederland hebben, dan zie je dat we steeds meer inle veren. Incidenteel kunnen we met hard werken, als collectief iets compenseren. Er is een verschil in kwaliteit, dat zich in elke wedstrijd uit." Maar Feyenoord zit zelfs op de rand van de kwartfinale? „Maar dat is een incidenteel 'Ons succes is een incident' succes. Als we de komende tien jaar vooruitkijken zullen we misschien twee keer Europees een succesje kunnen boeken. Feyenoord kan zich echt niet meer meten met clubs van het kaliber Manchester United. Als er vakmensen zeggen dat het wel meevalt met het niveau van Nederland ten opzichte van de Europese top, dan zijn ze niet realistisch." Waarom heeft Feyenoord vanavond dan toch een kans tegen Chelsea? „Als een NBA-ploeg tien keer tegen een Nederlandse basket balclub speelt, winnen de Amerikanen tien keer. Omdat er in die sport geen contact, geen lijf-aan-lijf gevechten mo gelijk zijn. Maar voetbal is een ander spelletje, daar kun je strijd leveren. Het gevecht aan gaan, dingen compenseren met een ongelooflijke hoeveel heid arbeid. Als iedere speler zijn man goed dekt, is er een heleboel mogelijk. Feyenoord eindigt altijd sterk. In de slotfa se kunnen we in elke grote wedstrijd veel. Tegen Chelsea is spektakel daarom gegaran deerd. We krijgen een open wedstrijd. Vialli komt hier om te winnen, want dan is-ie van het gedonder af. Dan hoeft hij het niet te laten aankomen op de laatste wedstrijd tegen La- zio. Wij willen het ook niet op Marseille aan laten komen." U laat Feyenoord dit sei zoen meer op resultaat spe len. „Ja, en daarmee ben ik een eenling. Ik vind 'resultaat' geen vies woord. Ik vind verdedigen ook geen vies woord. Maar als ik het over die zaken heb, hoor ik er niet bij. Dan zeg ik dingen die in de Nederlandse voetbal cultuur niet thuishoren. In het topvoetbal gaat het om presta ties, om geld en om de com mercie. Zo simpel is dat." Dat is dus meer uw cultuur? „De Engelse en Italiaanse cul tuur is veel realistischer. In die landen zijn verdedigers vedet ten. Jaap Stam heeft in Neder land nooit de erkenning gehad, die hij nu in Engeland heeft. Feyenoord is toevallig nog als enige vertegenwoordigd in de Champions League en daar ben ik hartstikke trots op. Maar het gevolg is wel dat we straks nog maar twee plekkies in de Champions League over heb ben voor Nederlandse clubs." Speelt Kalou vanavond? „Kalou heeft overuren gemaakt met de medische staf. Hij is er nu dichter bij dan een week ge leden, toen hij maar even kon spelen. Kalou heeft een traject achter de rug van blessures, wel spelen, niet spelen. Aan de andere kant is hij de man van de actie, de man die de hele zaak kan openbreken en de tent kan leegspelen." De Goey speelt koude oorlog aan vooravond van confrontatie Voetbal is al lang geen spelletje meer. Het draait om geld en nog eens geld. Leo Beenhakker herhaalde het gistermiddag in de Kuip, aan de vooravond van de confrontatie met Chelsea. Een paar uur later werden de woorden van Feyenoords trainer ander maal bewaarheid. De pers conferentie van de Lon- dense opponent in het Parkhotel is veel minder openhartig en spontaan dan die in Rotterdam- Zuid. Doelman Ed de Goey opent de sessie, beant woordt in een klein kwar tier vragen van de Engelse pers en duikt dan in de bar van het hotel, waar beken den wachten. ROTTERDAM SJOERD BOOTSMA GPD Nee, tijd voor de Nederlandse media heeft de keeper niet meer. De Goey vreest straf van de club als hij buiten de pers conferentie praat, zo verschuilt de overigens vlot Engels spre kende Nederlander zich achter anderen. Alle daarop volgende moeite blijkt tevergeefs, want hij die jaren het doel van Feyenoord verdedigde komt niet meer tevoorschijn. De koude oorlog lijkt op nieuw begonnen. Een week eerder was een brutale en arro gante houding van Lazio nau welijks verwonderlijk. Maar het woord gentleman staat blijk baar op het punt uit het Engel se vocabulaire te verdwijnen. En waarom? Ed de Goey vreest De hockeyclubs in de hoofd klasse en overgangsklassen blijken op grote schaal het bondsreglement te hebben overtreden. De hockeybond is vooral ongerechtigde spelers tegengekomen. Uiterlijk don derdag krijgen de clubs bericht welke maatregelen de hockey bond gaat treffen. Slechts één club, SCHC uit Bilthoven, is tot nu toe naar buiten getreden. SCHC zette in de thuiswedstrijd tegen Den Bosch «en speler uit het twee de team op het wedstrijdfor mulier. Hij bleek niet op de of ficiële spelersopgave te staan. Een fout met mogelijk grote gevolgen, want volgens het bondsreglement loopt de Bilt- hovense ploeg kans drie pun ten in mindering te krijgen. Formeel mag de wedstrijd ook overgespeeld worden, indien Den Bosch daarom zou ver zoeken. De Brabanders won nen het duel echter. Het bondsreglement is vorig seizoen gewijzigd. Met name om te voorkomen dat vereni gingen midden in het seizoen met buitenlanders op de prop pen komen. Clubs in de hoofd klassen en overgangsklassen moeten voor de derde compe titiewedstrijd een lijst met 22 namen indienen, waaruit het eerste elftal wordt samenge steld. Deze opgave mag voor de twaalfde competitiewed strijd gewijzigd worden. Veel verenigingen blijken de regels aan hun laars te lappen. is iets spraakzamer, al maakt de fluistertoon het verhaal dat de Italiaan afsteekt nauwelijks hoorbaar. De manager heeft groot respect voor Feyenoord. „Het is een veel beter elftal ge worden sinds die eerste wed strijd in Londen. Vooral de overwinning in Rome bij Lazio heeft mij verrast. Daaruit blijkt wel dat Feyenoord elke tegen stander kan verslaan." Chelsea-coach Gianluca Vialli wil vanavond winnen, maar vindt niet verliezen nog belangrijker. foto anp de strijd met Feyenoord geens zins, zo heeft hij laten weten. Een paar minuten voor zijn ver trek had nog beschreven wat Chelsea staat te wachten: een volle Kuip met 44.000 toe schouwers, die volledig achter Feyenoord staan. „Maar we hebben de uitwedstrijd bij Ga- latasaray ook al meegemaakt. We weten echt wel wat dat in houdt." In de ongetwijfeld meesle pende ontmoeting zal De Goey proberen om de nul te houden. In de eerste wedstrijd op Stam ford Bridge beroofde Julio Cruz hem in de laatste minuut met de 3-1 van een 'clean sheet'. Desondanks heeft de goalie dit seizoen het record van de le gendarische Peter Bonetti, die in de jaren zeventig 21 keer zijn doel schoon hield, gebroken. Maar de nul telt niet zo voor De Goey. Hij vindt het veel belang rijker dat zijn club wint. Zijn manager, Gianluca Vialli, Vialli kan zijn elftal op oor logssterkte de Kuip insturen. Voor hem is er ook weinig re den om aan zijn beproefde Champions League-formatie, met Ferrer, Desailly, Leboeuf, Babayoko, Petrescu, De- schamps, Wise, Poyet, Zola en Flo te sleutelen. Maar, beseft de trainer, het is voor zijn spelers niet gemakkelijk om elke wed strijd voluit te gaan. „Dat kan ook niet als je 65 wedstrijden per jaar moet spelen. In de toe komst heb je twee elftallen no dig om op alle fronten mee te kunnen doen. Wij zitten nog in de race voor de Champions League, het landskampioen schap en de FA Cup. Ik hoop dat we alles tot een goed einde kunnen brengen." Toch beseft Vialli als geen an der dat overleven in het presti gieuze toernooi of het zich kwa lificeren via een top drie-positie in de Engelse competitie voor zijn club een must is. De infra structuur krijgt van voorzitter Ken Bates voorrang als het gaat om het besteden van het geld. En dus zal de Italiaanse mana ger via het lucratieve Europese evenement extra ponden moe ten verdienen. Vanavond win nen is mooi, maar niet verlie zen tegen Feyenoord belangrij ker. „We zullen zeker risico's nemen, in de laatste vijf minu ten." Jeffrey Talan verkeert in grote vorm. De Katwijkse voetballer vervult bij Heerenveen een steeds belangrijkere rol rechts op het middenveld. Zaterdag viel hij tegen Willem II vijf minuten voor het einde geblesseerd uit, maar niet voordat hij na een lange rush op fraaie wijze voor 2-0 had gezorgd. Hoe wel Talan het einde niet haalde en Willem II op gelijke hoogte was gekomen, was zijn blessure de aanleiding voor Heerenveen om vol gas te geven en de winnende treffer te forceren. De jacht op herovering van de bal - waardoor Anthony Lurling uiteindelijk 3-2 kon maken - ontstond toen Willem II de bal weigerde terug te geven, nadat Hee renveen deze over de zijlijn had geschoten om de blessurebehandeling voor Talan mogelijk te maken. Heb je er nog iets van meegekregen? „Nee, ik lag op de brancard toen er gescoord werd. Het enige wat ik heb gehoord, was dat Willem II de bal niet terug gaf. Hoe zit het met de blessure? „Het valt wel mee. We hebben twee dagen vrij gehad. Ik ga vandaag gewoon weer trai nen. Jouw rol op het middenveld bevalt je wel? „Ik speel er nu een tijdje en het gaat goed. Toen Mi ka Nurmela kwam, was hij eigen lijk mijn concurrent voor de rechtsbuiten positie. Tegen West Ham United voor de In- tertoto speelde ik voor het eerst op het mid denveld en ik ben er blijven staan. Ik kom nu meer in balbezit en bemoei me meer met de opbouw en de spelverplaatsing. Ik kom ook regelmatig in scoringspositie. Het ziet ernaar uit dat jullie de Intertoto niet meer nodig hebben om Europees voetbal te halen. Jullie halen misschien wel de Champions League? „Ons eerste doel is Europees voetbal. We staan er goed voor en hebben de beste ploe- De Katwijkse Heferenvener Jeffrey Talan verkeert in grootse vorm. foto gpd/archief we met blessures kampen, trekken we elkaar omhoog. Ook toen we laatst van FC Twente verloren, speelden we goed. Als we op deze voet doorgaan, komt er wat moois uit. Je bent na je debuut tegen Peru uit beeld verdwenen voor het Nederlands elftal. Be gin je er weer aan te denken? „Niet echt. Ik concentreer me op Heeren veen. Frank Rijkaard heb ik niet meer ge- cnrnl-ot, ,»nnr il- noem nn,i rlnt hli mo uu>! af en toe ziet spelen." Ligt jouw toekomst bij Heerenveen of zit er nog een grote transfer in? „Ik heb onlangs bijgetekend tot 2004. Ande re clubs houden me niet bezig. We hebben veel jeugd en als we de boel bij elkaar kun nen houden, ziet heter goed uit. Heerenveen komt stapje voor stapje dichter bij de top. Het was een bewuste keuze om bij te teke ns, rlnc il- hliifhii hooronuoon Thuis in de boekenkast staat nog mijn eerste boekje over de voetbalspel regels. Gekregen voor mijn achtste verjaardag. Op de voorkant staat een tekening van de twee voetballers van Nederland en België. Bin nenin wordt uitgelegd hoe de veter op juiste wijze door het leer moet worden gere gen. Het boekje stamt uit de tijd dat 'aan geschoten hands' nog bestond. De scheidsrech ter floot al leen voor een overtre ding als de bal 'opzette lijk' met de hand was gespeeld. Met colle ga's discus sieer ik wel eens over deze regel: als we op televisie zien hoe er weer een speler wordt bestraft, die op een ongeluk kige manier een bal tegen zijn arm krijgt. „Hij heeft er toch voordeel bij", hoor ik vaak roepen. Ik denk dan altijd aan m'n spelregelboekje, waarin ik nooit wat heb gelezen over 'voordeel' bij een handsbal. En ik werp tegen dat over tredingen volgens de spelre gels 'opzettelijk' moeten zijn begaan. Laatst heb ik het boekje (Ken uw sport, Voetbal) weer eens uit de kast getrok ken. Op tv was te zien ge weest hoe een speler die bij een sliding de bal tegen de arm kreeg het veld moest me. Mooi, kunnen we dan op houden met het gewapper met kaarten bij handsballen (tenzij daarmee een doel punt wordt voorkomen of het John de Wolf betreft) en de regel over aangeschoten hands gewoon toepassen. WILLEM SPIERDIJK verlaten. Zijn ploeg werd met een penalty bestraft, moest met tien man verder. De speler kreeg nog een wedstrijd schorsing, mocht de week daarop niet mee doen en liep dus ook nog eens een wedstrijdpremie mis. Nogal een straf voor ie mand die volkomen toeval lig de bal tegen zijn hand krijgt. In mijn het volgende soms niet worden voorkomen, b.v. als een j speler geen tijd heeft om zijn hand of arm weg te trekken. Hoewel de speler ook daar van dan voordeel kan heb ben, omdat de bal van rich ting kan zijn veranderd, mag de scheidsrechter hem niet straffen, daar het aanraken niet opzettelijk is geschied." Voor de zekerheid heb ik nog even met Fieter Vink ge beld, de scheidsrechter be taald voetbal uit Noordwij- kerhout. „De regel is niet veranderd", verzekerde Vink - Nieuw-Zeeland 2-0, Bel- Stand- 1. Zuid-Korea 3-9, 3. Groot-Brittannië 3-4, 4 3-4, 5. Polen 3-3, 6. Bel-

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21