DIOK houdt het spannend ylla blijft winnen de eerste divisie 1 ilpartijen werpen smet op Ronde van Zuid-Holland 1 Gemini/Kangeroes laat zich inpakken Sport MSV mag niet verder Grasshoppers speelt met zwak Hoofddorp 5 1INISRON HOOGENPAM 5 11 1 peria twe'I - VII door de NTTB ingelaste van drie weken konden oclubs weer aan de bak vierde speelronde van 6 i lelijke tafeltenniscompe- 3 ljn met succes, want alle smaakten het afgelo- ekeinde het zoet van een ining. Scylla boekte op een klinkende 9-1 winst, werd SKF aan de zege- onden. De collega's van jlijven goed in het spoor eurige 7-3 triomf bij Ber- eer ok aan het Oegstgeestse on er gejuicht worden, ,0 De bij het vlaggenschip als -1 (re >de keus. B-Hl jot machtsvertoon speelt zijn potjes in de eerste De Leidenaars overwel- DH e ene ploeg na de ande stevenen ogenschijnlijk oos af op het kampioen- Grote animator binnen lse gelederen is zonder erard Bakker, want ook rio net 9-1 gewonnen duel Niji iKF liet de Leidse kop- ws|ch drie keer feliciteren, in de partij tegen Eric ill moest de Leidse vi- jkhouder een game inle- eerste dit seizoen). IVeijland en Van Geffen Luj ij superieur. Ook Martin Do(jn was weer goed op RVl lhoewel hij tegen Weij- de bodem (23-21 in de DK ame) moest gaan om de aar zich toe te trekken, ige slippertje werd ge- door Edgar Malchasian. ;ntvolle Armeniër, die iningsuren maakt, ver- vvi n Weijland, maar com- Luj de dat in Veenendaal ;e winstpartijen, heeft na zijn vierde ze- Recessie een voorsprong punten op 'concurrent' dat tegen Bergeyk sterk slof schoot met een 7-3 ning. De Leidenaars Be fit afgereisd naar Bra- Hfi i keken in het kleine j?s iltje terug op een leuke Vo( >rtieve wedstrijd. „Er Kic ïlfs voor ons geklapt", Hijne, die op tijd her- adeeri 1S van een liesblessure, ran drie partijen. Over op ex-eredivisiespeler Aiï lottram („zijn eerste bal Ko ;oed") was hij zeer con- van den Berg, ook weer van een achillespees won net als Fred van ijk twee duels (Man- rs en Sengers). De score >er uit kunnen valllen, !t niet dat Van Oosten- i UCfen Bottram drie match- - w erprutste. I innen van Pecos (eerste groep 1) hadden vrij 3 nk e duchten van debutant hoek, dat de verre reis aar Almelo moest ma- een 7-3 nederlaag op zak. Wist het drietal Marco van der Meijden, Rob Thijssen en René Waterreus vrij eenvoudig Olofsen en Geurt te verschal ken, tegen de sterke ex-interna tional Gert Kobes bleven zij het antwoord schuldig. Met 20 punten uit vier duels heeft het Oegstgeestse vlaggenschip zich op een goede derde plaats ge nesteld. Op dezelfde Oegstgeestse ta fel kwam ook Pecos 2 behoor lijk voor de dag. Tegen 't Zand 2 uit Middelburg, de concurrent voor de titel in de tweede divi sie groep 4, tekenden de reser ves voor een 7-3 winst, waar door zij zich koploper mogen noemen met twee punten voor sprong op de Zeeuwen. Opval lend in de Voscuyl was de ren tree van Herman van den Broek, die net als Van der Does twee overwinningen boekte. Friso Reitsma zette een drie achter zijn naam. In groep 1 pakte Rijnsoever een fraaie zege (7-3) bij Odion, dat geen schim meer is van de ploeg die enige jaren terug nog op het hoogste niveau acteerde. Toch kwam Marco Cecchi tot slechts een zege, maar de Kat- wijkse kopman zag tot zijn vreugde dat Hidde de Smet (2x) en vooral Marcel Warmerdam in Gaanderen in goede vorm staken. Volgende week neemt Rijnsoever het in eigen zaal op tegen koploper DTV, dat vier punten voor staat. Avanti won ook weer, al was de 6-4 tegen Belcrum, een grij ze middenmoter, aan de mage re kant. Martin Groenewold bleef opnieuw ongeslagen. Op merkelijk was de goede inval beurt van Patrick van Mever- den, die twee keer scoorde voor de Hazerswoudse ploeg. Ron Peeters viel daarentegen met een nul uit de toon. Avanti staat nog 'slechts' vijf punten voor op Hotak 2, dat op zijn beurt Rijnsoever 2 met 9-1 klopte. De Treffers blijft in de derde divisie een goede tweede achter koploper Victoria 2, dat TCS met 8-2 terugwees. Zelf won de Veense ploeg, die zich mag op maken voor de kraker in Hilver sum tegen Victoria, met 7-3 uit bij Wibats. Ron en Rico van Veen, alsook Kish Prashad, wa ren tweemaal goed bij de les. Dick Hoogendam was bij Play Fair de gevierde man. Me de dankzij drie winstpotten van de Leiderdorpse veteraan (54) wonnen de Leimuidenaren met 8-2 van HTC 2. De ploeg klimt daardoor naar de tweede plaats achter De Treffers, de komende opponent in Bovenkarspel. De vrouwen van Docos slo ten de verre uitwedstrijd tegen Maasbree af met 5-5. Bij de Leidsen waren Simone van Duyn (3x) en Jing Wu (2x) ver antwoordelijk voor de remise in Limburg. DIOK's scrumhalf Hendre van der Merwe was tegen Castricum een van de uitblinkers. Hier gaat de kleine Zuid-Afrikaan op weg naar de trylijn. FOTO TACO VAN DER EB Topper in ereklasse wordt ontsierd door rode kaarten De topper in de rugbycompetitie tussen DIOK en Castri cum is door de Leidenaars met 13-9 gewonnen. Op een overvol sportpark de Morschen gaven beide ploegen el kaar geen duimbreed toe en hielden het spannend tot het einde. De wedstrijd werd slechts ontsierd door rode kaarten voor Peter Neuteboom (DIOK) en de Nieuw- Zeelander Lister Kire van de bezoekers. LEIDEN PIETER VAN DER VLIET „Wat kan ik meer van mijn spe lers vragen dan dit?", glimlach te DIOK-coach Iain Krysztofiak na afloop. „Ze hebben alles ge geven wat er in zat. Het enige waar ik van baal is dat we niet meer winst hebben kunnen ha len uit de line-outs." Krysz tofïak was zichtbaar opgelucht, want het resultaat van de wed strijd was toch bepalend voor de strijd om de titel. Bij verlies had DIOK op zes punten ach terstand gekomen, maar nu is er een voordelig verschil van twee punten. „Er is tenminste met plezier gespeeld, dat merkte je in het veld. Iedereen heeft geknokt voor een goed resultaat. Vooral verdedigend waren we top. Niet alleen de derde rij krijgt van mij een compliment, maar zeker ook de driekwarten, die waren het slot op de deur." Wedstrijden tegen Castricum zijn bij voorbaat al geladen met de nodige spanning. Jarenlang was de ploeg runner-up in de strijd om de titel achter de Lei denaars. Dit jaar lijkt Castricum de te kloppen ploeg, die met de komst van de twee extra Nieuw-Zeelanders Joe Hutana en Caine Elisara een sterke ba sis heeft. Nog steeds is spelver deler Mats Marcker de grote re gisseur. Maar zijn Leidse colle ga, Hendre van der Merwe, troefde hem in Leiden vaak af zodat Marcker geen stempel op de wedstrijd kon drukken. Na een nerveuze start lieten de Noord-Hollanders zich niet zonder meer de les lezen. Maar het voorwaartsenspel was in het voordeel van DIOK. Een perfect sluitende derde rij met Thomas Suring en Johan Ger- ber Mortel in de hoofdrol gaf Castricum geen ruimte. Een op stootje in de voorwaartsen liep volledig uit de hand, toen bijna alle spelers zich ermee bemoei den. De gevolgen waren dat Frank Beers en Elisara naar de strafbank moesten en referee Henrie de Ruiter een rode kaart toonde aan de verbaasde Neu teboom, die de aanstichter, Ki re, vrijuit zag gaan. Sietse Oreel opende vervol gens de score met een strafkick nadat hij, net als Wiet van Duijn, eerder al de paal raakte. Bij het scheiden van de markt sneed Van der Merwe alsnog door de vijandige linies en be paalde de ruststand op 8-3. Binnen enkele minuten bracht Van Duijn met een kick de marge weer terug naar 8-6. Bij beide ploegen zaten de de fensies op slot en het wachten was op de eerste fouten. Een trapbeweging van Kire naar een speler op de grond leverde de 'Kiwi' een rode kaart op. Vanaf dat moment kwam DI OK beter in de wedstrijd en be gon de Castricumse verdedi ging haarscheurtjes te verto nen. Een mooi uitgevoerde voorwaartsenaanval over veel schijven bezorgde het ovaal in handen van Gerber Mortel, die de achterlijn overdook voor 13- 6. Castricum had toen nog een kwartier om orde op zaken te stellen. De druk nam toe, maar goede verdedigende acties van de driekwarten voorkwamen dat Castricum terug in de wed strijd kwam. Slechts Van Duijn maakte nog een driepunter. Voor Bassets zit het seizoen er op. Door het 50-0 verlies in ei gen huis tegen Rotterdam en de winst van Roosendaal op As- crum is de achterstand inmid dels al zes punten en heeft Bas sets de strijd tegen degradatie verloren. „Willen we in het vervolg weer in de ereklasse spelen, dan zullen we niet alleen moe ten investeren in de jeugd, maar zeker ook in buitenlandse spelers, want anders red je het niet", zei coach Marco van der Heiden. „Onze selectie is te smal gebleken om echt een vuist te kunnen maken. Nu we blessures hebben, moeten we te veel onervaren spelers op stellen en dat is ons opgebro ken." ze om de Ronde van W Rand tot eerste wed- R|: n de nieuwe nationale v( ïpetitie te bombarde- H; ien goede geweest. De 8 Ufitie, met start en finish Koningin Wilhelmina- rd in Noordwijk aan >k afgelopen zaterdag zë of deelnemersveld van jonger dan 23 jaar. ers over 164 kilometer bovendien bepalende harde wind, valpar- het verkeerd rijden van »cmj eP achtervolgers. Zon- :t aanspraak te kunnen )p de podiumplaatsen, et name de Leiderdorp- Ui :s Vincent en Ewoud |6 (ooij zien in een uitste- irm te verkeren, bestond de verwach- de strijd gedomineerd den door drie ploegen: npioei egeltoko, Van en Rabobank. Tij- wielerwedstrijd werden 1 r Zc 1 en het potentieel van Di garde binnen deze for- alleen maar onder- In de openingsfase Lugd h al een aantal opmer- - oorvallen voor. Binnen lometers na de neutra le pen W t, Turk ren ïaar zame oendi :gde( gen, b mal eren( en m VoorsciN het mis in Katwijk, ^>r het eerst deelnemers gingen. „We gingen echte stuk dik 60 kilo- het uur", aldus Rabo- incent van der Kooij na eerste doorkomst in Boys vas het veld al in zes- iepen uiteengeslagen, ours voerde de deelne- de Hoge Rijndijk, over liderdorpse Persant g en het viaduct over open polder bij Hoog- De kopgroep in de Ronde van Zuid-Holland heeft Leimuiden verlaten en is op weg naar Lisse. iel opnieuw een harde te noteren. Eén van de ?rs was Gerben van de jongste van de drie 'se broers die uitko- - men voor de Van Vliet-ploeg. „Vlak voor Woubrugge zetten we de eerste waaier op", aldus de slagerszoon. „Ik zat daar als negende man, maar moest een gaatje laten vallen. Voorin de tweede waaier gingen ze ineens naar één kant en kreeg ik als het ware een zwieper." Van de Reep hield aan zijn buiteling een open knie, bloeduitstortin gen op het bovenbeen en zijn rug, maar ook een pijnlijke schouder over. Verhalen in de fïnishstraat, enkele uren later, dat Van de Reep per ambulance zou zijn afgevoerd, werden door de be trokkene naar het rijk der fabe len verwezen. „Ik ben wel hard gevallen. Er is naar me gekeken, want ik was even duizelig en kon niet direct opstaan. Mijn fiets was in een andere geraakt en de reparaties duurden een tijd. Maar ik ben zelfs nog een stukkie doorgereden. De ach terstand was echter te groot. Toen heb ik maar een groepje opgezocht en zijn we teruggere den naar Noordwijk." Het bleek wel het beslissende moment in de wedstrijd, want de negen man die nog voor Al phen aan den Rijn ontsnapten, werden niet meer achterhaald. Dat had wel'gekund, maar de tweede doorkomst in Leiden bleek scherprechter. Een groep van 21 achtervol gers, waaronder Vincent van der Kooij en het duo Ewoud van der Kooij en Arie van Oyen (Hillegom), was de vluchters tot op 55 seconden genaderd. Waar de negen keurig vanaf de Lammenschansweg, direct na het spoorwegviaduct de De Sit- FOTO ERIC TAAL terlaan insloegen, reden de be lagers rechtdoor. Vincent van der Kooij: „Het was daar niet afgesloten, er stond op de vluchtheuvel alleen een man met een gele vlag te zwaaien. Het is al een scherpe bocht. Protest aantekenen heeft geen zin, want volgens het boek moet elke renner de route ken nen." Bij de verzorgingsplaats, na 92 kilometer koers, was de voorsprong gegroeid tot bijna vier minuten en daarvan was nog ruim de helft over bij de eerste doorkomst op de Konin gin Wilhelminaboulevard. Tijdens de afsluitende ronde van 20 kilometer sprong een tweetal uit de kopgroep - waar in twee renners van de Rabo- ploeg en Van Vliet, maar drie van Löwik/Tegeltoko - weg: Da vid Orvalho (Löwik/Tegeltoko) en Jens Mouris (Van Vliet). Or valho was een week eerder al winnaar van een klassieker in België en toonde zich opnieuw de rapste. Tot grote teleurstel ling van Mouris, die vorig sei zoen in het shirt van Giant/Lö- wik de Ronde van de Haarlem mermeer op zijn naam schreef en als regerend Nederlands kampioen op de baan (over 50 kilometer) kanshebber is voor een ticket naar Sydney. De 47ste editie werd geklaard met een gemiddelde snelheid van bijna 40 kilometer per uur. Vincent van der Kooij finishte op 3.09 als 16de. „Ik had alleen in een training 170 kilometer gedraaid, in wedstrijdverband is het heel anders. Die knallen de wind zorgde vandaag voor pijn in de benen, maar ik ver baasde me over hoe makkelijk ik af en toe voor een gaatje kon zorgen." De 20-jarige Van der Kooij, lang geplaagd door fysieke pro blemen, wil zich dit seizoen in de Rabo-kleuren weer eens be wijzen. „Op dit moment klopt alles. Ik ben heel reëel met mijn seizoensopbouw beziggeweest. Vanaf april moet ik echt gaan presteren. Gezien de fase waar in ik nu zit, moet ik nog twintig procent kunnen groeien." Dat Van der Kooij kort voor zijn twee jaar jongere broer Ewoud (op 4.07 20ste in Noord wijk aan Zee) binnenkwam, verbaast hem niets. De eerste jaars neo-amateur zou een nog groter talent zijn. Ewoud van der Kooij: „Ik heb tot het einde alles gegeven. Zolang ik niet van mijn fiets val, ga ik door. Dat zit in mijn aard. Binnen vijf jaar wil ik prof worden." VOLLEYBAL CHRIS HARTMAN De volleybalsters van Gemini- Kangeroes lieten zich in de ei gen sporthal inpakken door de routiniers van Tonegido Voor burg 2 (1-3). De mannenploeg van NOVO reisde naar Biltho- ven om de enige weken geleden gestaakte partij tegen KZA/Ire- ne af te maken. Met veel pijn en nog meer moeite zegevierden de Noordwijkers met 3-2. Gemini/Kangeroes wilde zich tegen Tonegido graag revan cheren voor het verlies in Voor burg (3-0). Daar kwam echter weinig van terecht. De ploeg uit Voorschoten liep zowel in de eerste als de tweede set voort durend achter de feiten aan (12-15, 11-15). Gemirii-coach Nico Halsema: „Er was te wei nig servicedruk en de passing vertoonde labiele trekjes." Pas in het derde bedrijf kwam Ge- mini op toeren. Het won die set gedecideerd met 15-9, maar vergat in de vierde reeks het goede spel te continueren. Hal sema: „In het begin ging het nog wel aardig, maar later slo pen er weer tal van kleine fout jes in het spel. Ik wijt de neder laag aan de vorm van de dag. Die was er bij ons niet. Tegen een ploeg als Tonegido heb je die vorm gewoon nodig. Het is een team dat weinig fouten maakt." NOVO begon het duel met Irene met een 2-1 voorsprong in sets. Die voorsprong waren de Noordwijkers binnen de kortste keren kwijt. Irene bleek beduidend beter voorbereid op het restant dan NOVO. Het won de vierde set met 15-3 en bouwde in het vijfde speldeel een 11-4 voorsprong op. NO- VO-coach Frans van den Berg: „De trainingen voorafgaand aan de wedstrijd waren slecht bezocht. Dat merk je onmiddel lijk aan het spel. Bovendien was Irene op het moment dat wij binnenkwamen al een tijdje be zig in de sporthal. In de laatste set hebben we de achterstand langzaam weggewerkt. Uitein delijk werd het 26-28 voor ons. We hebben een stuk of zes matchpoints overleefd. Achter af mogen we absoluut niet on tevreden zijn met de twee pun ten die we gepakt hebben." BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN De wedstrijd tussen MSV en Early Bird is ruim twee minuten voor tijd gestaakt. Bij een stand van 100-93 besloten de scheids rechters wegens 'wanordelijk heden van diverse spelers' het duel te beëindigen, zowel de Noordwijkers als de gasten uit Purmerend verbaasd achterla tend. Aanleiding voor het staken waren twee incidenten. Eerst reageerde MSV'er Zeger van Leeuwen op een harde fout die een tegenstander op hem maakte in een poging om de klok te stoppen. MSV was even daarvoor uitgelopen naar 93-78 en Early Bird probeerde van al les om de Noordwijkers in te halen. Van Leeuwen duwde zijn belager van zich af en ontving daarvoor een onsportieve fout. Korte tijd later pakte Rick Dries- sen de bal af van een speler van Early Bird. Hij werd vervolgens door twee spelers klemgezet. Beide partijen probeerden uit alle macht om de bal in bezit te krijgen en die agressie was voor de arbiters het sein om te stop pen. Hoewel er nog twee minu ten en 41 seconden op de klok stonden, werd onmiddellijk het wedstrijdformulier onderte kend en was het duel voorbij. „Hier begrijp ik echt niets van", zei MSV-coach Burhan Alibegovic. „Als er nou massale vechtpartijen uitbreken, maar dit waren gewoon een paar mo menten dat spelers niet voor el kaar wensten onder te doen. Blijkbaar konden de scheids rechters zo n soort wedstrijd niet aan. Ik ben benieuwd wat de bond hier aan doet. Mis schien blijft de uitslag gehand haafd, of moeten de laatste mi nuten worden uitgespeeld. Overspelen is natuurlijk geen oplossing, dan kan je als je ach terstaat een vechtpartij uitlok ken en het later nog eens pro beren. Daarbij moeten we al een wedstrijd inhalen, want af gelopen woensdag kwamen de scheidsrechters niet opdagen toen we hier tegen Rotterdam moesten spelen." Blitz zag zijn reeks van vijf winstwedstrijden doorbroken worden door ASVU. Het werd in Voorschoten 64-77. De thuis ploeg was niet in vorm tegen de Amsterdamse studentenclub. ASVU was oppermachtig in de bucket en koppelde fysiek spel aan precisie in het afstands schot. Blitz-center Bob Vegter kwam slechts tot drie rebounds, en ook de topscorer van Blitz, Henk-Jan Piket, had een 'off day'. De guard scoorde slechts eenmaal, uit 18 pogingen. Na rust (39-35) gaf Blitz langzaam zijn voorsprong uit handen. Vier minuten voor tijd ging het helemaal bergafwaarts. Waar Blitz vrijwel alles miste scoor den de Amsterdammers veel vuldig via het midden-afstands schot. Scores Blitz; Vegter 13. Aanhanen 13. Knijnenburg 13, Verwoerd 11. BS Leiden verloor in Den Bosch met 58-55 van de reser ves van EBBC. Voor Leiden be gon Albert Stuijfzand goed, maar de center viel snel uit met een zware enkelblessure. De bezoekers verdedigden vervol gens dramatisch slecht, en kwa men achter met 38-25. Door over te schakelen op een zone defensie liep Leiden weer wat in, al was het halverwege nog 41-25 voor de thuisclub. In de tweede helft was Jerome Hoste de grote man bij Leiden. Hij hield de verdediging goed ge sloten en via de fast-break pro fiteerde Erik-Paul van Weeren. EBBC kwam pas vlak voor tijd weer op gelijke hoogte. De laat ste aanval van Leiden draaide uit op balverlies, en de Bos schenaren, fel strijdend tegen directe degradatie, beslisten van de vrije-worplijn de partij. Scores BS leiden: Van Weeren 24. De junioren van Blitz kwamen net tekort in Rosmalen, waar Black Eagles met 84-77 won. Na een vrijwel gelijkopgaande eer ste helft (40-44) liep Blitz uit naar 52-64. Het team van coach René Mulder kon de voor sprong echter niet vasthouden en vanaf 70-70 liep de thuis ploeg weg, vooral doordat de Brabanders de vrije worpen veel beter benutten dan Blitz. Scores Blitz: Moinat 18, Aanhanen 16, Crijnen 12, Jordan 11 BASKETBAL PIETER VAN DER VLIET Grasshoppers heeft tegen Hoofddorp met een duidelijke 37-74 overwinning laten zien eigenlijk te sterk te zijn voor de elite B. In en tegen Hoofddorp kon coach Martin Hoekstra zijn bank- speelsters volop speeltijd geven. Dat was nodig ook, want nog altijd ontbreken er veel speelsters door blessures. Na een stroef begin kwam Grasshoppers halverwege de eerste helft op gang en sloeg het een gat naar 6-22. Tot aan de rust maakte de KatWijksen de dienst uit en zij sloten af met 14-34. Ook in de tweede rondgang was het Grasshoppers wat de klok sloeg. Hoofddorp kon het tempo niet bijbenen en van een echte wedstrijd was geen sprake meer. Scores Grasshoppers: Nieu- wenhuys 19, T. Versteeg 19. Tegen het Brabantse Quo Vadis sloot BV Lisse in eigen huis een periode met magere resultaten af. De uiteindelijke 74-55 overwinning liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Naarmate het duel vorderde nam Lisse het heft in handen. De thuisclub toonde meer geduld en had geen kind meer aan de opponent. Na de rust (30-21) schakelde Lisse over op een zoneverdedi ging. In de slotfase kreeg het duel een onvriendelijk karakter en moesten er technische fouten aan te pas komen om het harde spel een halt toe te roepen. Score BV Lisse: E. Droogh 14, M. Droogh 13, Koolhof 13. De junioren van Grasshoppers speelden niet de beste wed strijd van het seizoen. Tegen Sharks kon de ploeg van coach Rick Driessen in de slotfase een achterstand ombuigen in een 52-59 zege. Scores Grasshoppers: De Jong 23, Parlevliet 14, Kucharska 11 BV Leiderdorp reisde naar Twente en kwam terug met een grote overwinning. De ploeg van Akos van der Plaat won afgete kend met 24-90. In de B-poule voeren de Leiderdorpsen de ranglijst aan. Scores BV Leiderdorp: Buijs 17, Goudberg 15, Van Bohemen 15.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25