Vrolijkheid na pover potje Rijnsbuf' Forescate doet laatste plaats over aan Oss Leiden krijgt lucht Inzet Alecto tegen MEP onvoldoen Kagia brengt koploper RCL eerste nederlaag Sport Titel Van Nispen na remise MAANDAG 13 MAART 2000 I Inhaalrace VCL gaat door vuFDE klasse zaterdag VCL is bezig aan een inhaalrace. De Vlietbewoners hebben nog wat duels tegoed en zaterdag werd in een daarvan SJC met 1-4 verslagen. VCL-aanvaller Dennis van Ipenburg was met drie doelpunten op schot. Casper den Hollander maakte de vierde goal. Voor de Noordwijkers scoorde Jan-Willem Koemans. GWS kreeg tegen DWO twee grote kansen via Dennis van der Lans, maar moest uiteindelijk met 0-2 capi tuleren. GOL Sport en Roodenburg speelden met 2-2 gelijk. Voor GOL Sport waren Chalid Elbeoulayadi en Atilla Cengiz trefzeker, voor Roodenburg Bas Abspoel en Anwar Sanhaji. MVKV nadert De Sleutels vierde klasse zaterdag MVKV is twee punten ingelopen op kop loper De Sleutels. De Katwijkers wonnen door Willem Klinken berg en Peter Jan Haasbroek (2x) wat gelukkig met 1-3 van SVOW, waar Alexander Pecht de tegentreffer voor zijn rekening nam. De Sleutels bleven tegen Woubrugge steken op 1-1. Na de 1 -0 van Pieter van Schie vielen de Vlietbewoners ver terug en bracht Ron Molenkamp de Woubruggenaren op gelijke hoogte. De doelpunten bij Koudekerk-BSC'68 (1-1) werden beide ge scoord door een Benthuizenaar. Koudekerk-doelman Cock Dorrepaal speelde zijn 500ste wedstrijd in het eerste. LSW70 kwam tegen Abbenes door Joep Zwartelee op achterstand. Een betere tweede helft leverde de Leidenaars de gelijkmaker van Bas van der Kroon op: 1-1. Daar bleef het bij. tweede klasse zaterdag ruud pattiapon Degradatiekandidaat Lugdu- num verloor met 2-1 van lijst- aanvoeder KRV, terwijl Leiden, dat met 0-1 won van BMT, af stand nam van de onderste plaatsen. Voorschoten won met 1-2 bij Monster, waardoor de tweede plek in zicht blijft. KRV - Lugdunum 2-1 Al na drie minuten zorgde Mar tin Oudshoorn met een kop stoot voor de 1-0 in het voor deel van KRV. Willem van As, die de afwezige Lugdunum- trainer Jeroen Brussee verving, moest vanwege blessures en schorsingen een beroep doen op het jeugdige duo Martin de Geus en Joost Ballering. Na een nerveuze start raakte het cen trale verdedigingsblok van de Leidenaars steeds beter op el kaar ingespeeld. Het gevolg was dat het defensief wel goed zat en dat de counters er gevaarlijk uitzagen. Lugdunum kreeg be hoorlijke kansen, maar steeds hield KRV-doelman Fabian Schouten zijn ploeg overeind. Hij zwichtte slechts voor een prachtig doelpunt van Harm de Vos. KRV kreeg diep in tweede helft een strafschop na een overtreding op Cor Varkevisser. De verder zwak spelende Huig Hoek schoot van elf meter de zege binnen. Monster - Voorschoten 1-2 In de eerste helft was Monster beter dan Voorschoten. De ploeg van Gerard Désar werd in de eerste helft op een 1-0 ach terstand gezet. Na de doelwis- seling waren de rollen omge draaid en deelde Voorschoten de lakens uit. De gelijkmaker kwam in de 48ste minuut op naam van Frank de Zwart, die goed reageerde op een actie van Niels Karremans. Even later trof Jan Zoetemelk de paal. Voorschoten zette de verdedi ging van Monster stevig onder druk en dat leverde de winnen de treffer op. Karremans ver overde de bal en scoorde. Vlak voor tijd kopte invaller Wouter van Dorp na een voorzet van Eelke van Dijken nog op de Monsterse doelman. BMT - Leiden 0-1 Een belangrijke zege voor de Leidenaars, die afscheid geno men lijken te hebben van de degradatiezone. Trainer Arjen van de Werff miste niet alleen een aantal belangrijke spelers, maar zag ook nog eens Jan Pe ter Stahlie en Marco de la Rie halverwege geblesseerd afha ken. De blessure van Stahlie werd veroorzaakt door een gro ve overtreding in het eerste kwartier, waarbij Leiden een strafschop werd onthouden. Mede daardoor verloor Van de Werff zijn complete aanvalsli- nie. Desondanks bleef Leiden overeind dankzij keeper Peter Selier. De winnende treffer kwam op naam van de 36-jarige Johan Teske, nadat een voorzet van Leeflang door de BMT-de- fensie onvoldoende was wegge werkt'. hockey (mannen)* ronno broekhof In de overgangsklasse is Fores cate na de 2-0 zege op EMHC geen hekkensluiter meer. De derby tussen LOHC en Alecto in de eerste klasse eindigde in een 2-1 zege voor de Oegst- geestenaren. Leidse Studenten versloeg koploper Leusden met 4-2 en doet nog steeds mee in de dans om promotie in de tweede klasse. In diezelf de klasse was Noordwijk met 2-0 te sterk voor Roomburg. Forescate heeft de kans op lijfsbehoud in de overgangs klasse vergroot. Het versloeg middenmoter EMHC met 2-0 en zadelde daarmee concur rent Oss op met de rode lan taarn. Veilig is de Voorscho- tense ploeg nog lang niet. Doorn staat in punten nu ge lijk en EHV, waartegen Fores cate volgende week speelt, heeft één punt meer. Maar het vertoonde spel en de verras sende zege gaf de Voorscho- tense burger weer moed. Coach Eric Kruysmulder heeft het geloof in zijn groep sowie so niet verloren. „Dan kan je er net zo goed mee ophouden. Langzaam komt eruit wat er in zit. Als team hebben we sterk geopereerd. Slechts twee klei ne kansen gaven we weg. Ver der hebben we het grootste deel van de wedstrijd gecon troleerd. We verdienden deze zege." Bij de rust was er nog niet gescoord. Het overwicht van Forescate werd door topscorer Gertjan Egbrink en Rutger van Schaik in doelpunten uitge drukt. LOHC en Alecto speelden gisteren een open en sportieve derby (2-1). LOHC-coach Pe ter van der Meer vond dat zijn ploeg gezien de veldverhou- ding terecht aan het langste eind trok. ,,We hebben over wegend gedomineerd en we verschaften ons meer kansen." Alecto-speler Richard Soetens was het daarmee niet helemaal eens. „Een veldoverwicht bete kent niet alles. Uitgespeelde kansen hebben ze niet gehad." Alecto creëerde wel een uitge speelde kans. Guido van Laar benutte deze en zette de Lei derdorpers op voorsprong. Maar het liep toch niet lekker bij Alecto dat in de verdediging werd gedrukt. Het leverde LO HC twee goals op. Jan-Willem Sepmeijer en Paul Arps brach ten de Leidenaren aan de goe de kant van de score. Alphen verloor in de tweede klasse nipt met 1-2 van Nieu- wegein. Dat hadden de Alphe- naren aan zichzelf te wijten. Kans na kans verprutste Al phen. „En dan verdien je ei genlijk ook niet te winnen", meldde coach Hans Kan na af loop. Lodewijk van Klaveren scoorde voor Alphen. Leidse Studenten klopte koploper Leusden met 4-2. „Kampioen worden, gaat mis schien wat ver, maar voor een promotieplaats moeten we kunnen gaan", vertelde coach Barend Mees. Een snelle uitval rondde Roelof de Swart doel treffend af. Uit een corner maakte Wouter Plantenga ver volgens 2-0. De 3-0 kwam van David Duparc. Nadat Leusden op 3-1 was gekomen verruim de Wouter Plantenga de marge weer op drie. Noordwijk won in een vol gens Noordwijk-coach Arthur van der Horst 'matige', en vol- Twee LOHC'ers maken het een Leiderdorper lastig. De Oegstgeestenaren wonnen de derby met Alecto: 2-1. foto hielco kuipers gens Roomburg-speler Michel de Jong 'slechte' wedstrijd, met 2-0. Thomas Schoonho ven, al jaren een vaste kracht bij Noordwijk, scoorde het eer ste doelpunt uit zijn carrière met een backhand. Uit een strafbal maakte Robin Dopson 2-0. Het futloze Roomburg kon in de tweede helft geen vuist maken. Doordat Noord wijk het verder wel goed vond, veranderde er niets meer in de score. Catwyck verloor met 4-1 van lijstaanvoerder Terriers. De Katwijkers, zelf een tijdje koploper in de derde klasse ge weest, hockeyden niet slecht, maar missen al weken de juiste drive. Wouter de Mol scoorde voor Catwyck de enige goal uit een strafbal. Hisalis verprutste tegen Pur- merend een 2-0 voorsprong. Door doelpunten van Bas Ver- weij en Paul van Velde leek al les koek en ei. In de tweede helft liet Hisalis zich intimide ren door het harde spel van Purmerend en verloor alsnog met 2-3. ronno broekhof Alecto verloor in de overgangs klasse met 3-1 van MEP. Alle re gioclubs in de eerste klasse won nen hun duels. Forescate overtui gend met 5-0 van hekkensluiter Dordrecht, LOHC zuinig met 0-1 van Spanderbosch en Roomburg soeverein met 4-1 van Kieviten. In de wedstrijd tegen MEP toon de Alecto een gebrek aan inzet en inventiviteit. „Je wordt er bijna moedeloos van. De voorbereiding was juist erg goed. Dan verwacht je meer dan wat we hier lieten zien. Desondanks creëren we nog zeven goede kansen. Daar ligt ons gebrek. In de cirkel missen we kwaliteit. Maar inzet kan je altijd leveren en ook dat was niet aan wezig", aldus een teleurgestelde coach Han Kolleman. Na de rust, bij een 2-0 achterstand, bracht Antoinette Kuijlaars de spanning even terug. Maar na de 3-1 was het over met Alecto. Forescate had geen kind aan staartploeg Dordrecht. „We had den eigenlijk met dubbele cijfers moeten winnen", zei topscorer Dominique Lingeman na de 5-0 zege. Bij rust leidde de Voorscho- tense formatie van coach Bas See- len door doelpunten van Domini que Lingeman, haar zusje Myriam en Mascha Kimman al met 3-0. Stephanie Swart en nogmaals Do minique Lingeman maakten na de pauze de vijf vol. LOHC won met 0-1 van Span- dersbosch en had vooral moeite met het lage tempo van de ploeg uit Hilversum. Toch was de Leidse ploeg de betere. „Maar", zoals coach Martijn Grosmann meldde, „zoals het een goede dameswed strijd betaamt, misten we veel te veel kansen." Zelfs een strafbal was niet aan LOHC besteed. Noortje Hermes werd matchwin naar door de enige treffer voor haar rekening te nemen. Roomburg revancheerde zich voor de nederlaag tegen hekken sluiter AMVJ van vorig anv< viten dolf met 4-1 h( edst op sportpark Roombi ;g h gelijkopgaand begin ver 2 Leidsen sterker. Het o ste 1 sulteerde in 1-0 doo Dijl Heeren. Uit een strafe k SP' zoer be' 1ft i an Kieviten langszij, maa kertje van Brit Geurt: Roomburgers anderni leiding. Op slag van n de Chariot Koole de naar 3-1. Diezelfde de tweede helft ook haar stick. Leidse Studenten tweede klasse eigenli Noor meer gebeuren na de Evergreen. Coach Tjall wil de wedstrijd tegen 'cnvi Derby over twee wek *en< wachten. „Als we die we inderdaad ee Utrecht geworden." Hollander, Kiki de Vla ca Jonker scoorden vo< en d Alphen verloor in d(:rs V£ se met 3-0 van kopl ^9( den. Coach Jan Smid' den een goede pot, msst net wat geroutineerd! '8ebi kei. Kansen kregen wi "e A we benutten ze niet." Noordwijk bleef t< op 0-0 steken in een v den matige wedstrijd dag spelende Noordwijker 1 m minuut voor tijd nog i '°deg maar de verder goe Laura Azier miste. Catwyck verzaakte mer drie Heerhugoi l: Het was de laatste ki oude Katwijkers om nog ee: e tekenis te spelen. Me slecht functionerend stond Catwyck na eei met 0-3 achter. Muri scoorde de enige tre thuisploeg. Hisalis won in de overtuigend met 4- OUi drecht. Door drie doe Renske Wijntjes en éér da Klinkhamer blijft i gr^zg twee in de race om he schap. Lie; mo| ,AR( v dstrij als w dat v ize ei Geen niveauverschil tussen koploper en hekkensluiter Door de schamele 0-1 overwinning op staartploeg Strij- en is Rijnsburgse Boys nu 'echt' koploper. Katwijk was virtueel lijstaanvoerder (duel en een punt minder), maar verloor zaterdag van Excelsior Maassluis. Rijnsburgse Boys heeft nu alles in eigen hand. De ploeg van trainer Henk Wisman speelde echter allerminst als een nummer één. Zeker in de eerste helft ontsnapte de geelzwarten aan een achterstand. Na rust speelden de Rijnsburgers wat beter, maar er was een benutte strafschop van Ste ven Faber voor nodig om drie punten bij te schrijven. struen ronno broekhof „Het was niet best", vond ook toeschouwer Henk Wisman, ge zeteld op de tribune. Hij zat een schorsing uit na een in de wed strijd tegen Capelle opgelopen rode kaart. „Je ziet het hier wel veel beter", vond Wisman. Hij had dus goed kunnen zien dat zijn mannen er voor de pauze weinig van bakten. Onderschat ting? „Dat heeft er ook mee te mtiken. Het is niet goed, maar dat zijn van die ongrijpbare ele menten in de sport", meldde Wisman. Die onderschatting had Rijnsburgse Boys kunnen opbreken als Lennert Hegie niet kordaat had opgetredenbij kansen van Wilco Kruythof, Serde da Cruz Lopez en Michel Visser. Behoudens de laatste vijf mi nuten, waarin Martin den Haan twee kopkansen kort na elkaar niet verzilverde, was Strijen de gevaarlijkste ploeg. De grootste kans kreeg Michel Visser. Arjan van der Velde verloor een kop duel van Ferry Seton die de bal panklaar voor Michel Visser legde. Onbeheerst ramde Visser over het doel van Hegie. Rijns burgse Boys ontsnapte zo aan een verdiende achterstand. Het maakte zonder Michael de Roode, Mohammed Boulayou- de zilk Het moest gisteren gebeuren. De ver wachtingen waren niet anders dan dat Van Nis pen het kampioenschap van de vierde klasse D zou binnenhalen. Natuurlijk zijn er nog twee wedstrijden waarin de laatste punten gehaald kunnen worden. Maar twaalf maart zou toch de beste datum zijn, een thuiswedstrijd tegen ri vaal Hillegom onder een strakblauwe hemel. De Zilkenaren gingen er eens goed voor zitten. Zij zagen hun club echter niet overtuigen. De wed strijd eindigde zoals die begon: 0-0.In De Zilk werd door iedereen rekening gehouden met een kampioenschap. De bqrgemeester was gebeld, de kampioenspetten besteld en de platte kar, ■voor een zegerit, gereserveerd. Op het veld ont wikkelt zich een matige wedstrijd Het is al ver in blessuretijd als De Zilk een blijde zucht slaakt. Concurrent Pancratius is niet verder dan een 1 - 1 remise gekomen. Van Nispen juicht. FOTO UNITED PHOTOS De BOER ne en Michel Roest (die zich 's ochtends te laat op sportpark Middelmors had gemeld) een krampachtige indruk. In het centrum van de verdediging oogde het duo Stephan Rood- akkers en Arjan van der Velde niet solide. Wisman kon niet ontkennen dat het geschutter van Van der Velde na de rust bijna fataal was voor Rijnsburg. Kinderlijk eenvoudig verspeel de hij de bal aan Ferry Seton die oog in oog met Hegie kwam te staan. De voormalig top schutter van Zwart Wit '28 mis te. Rijnsburgse Boys stond in middels wel met 0-1 voor. Nor- bert van Lochem werd in het strafschopgebied door Bert Duynhouwer onderuit gehaald waarna Steven Faber de penalty benutte. Bij deze stand kwam er wat meer rust in het spel van Rijnsburg. Dat leverde een aan tal kansen op waarvan er geen enkele werd benut. Jimmy Si mons mocht zich dat het meest aanrekenen. Tot twee keer toe probeerde de spits keeper Sa- mir Amraoui in één tegen één situatie uit te spelen. Beide ke ren verloor Simons van de sluit post. Hoewel Rijnsburg wat beter speelde, bleef het in Strijen een geduchte tegenstander houden die, zonder schop- en sloop werk, een aantal malen gevaar lijk doorkwam. Meestal over de 'Striense' linkerkant waar Da Cruz Lopez regelmatig Ray mond Buis dolde. Het bleef voor Rijnsburg uitein der gevolgen. „Ere w cei komt, zo slecht spet""" niet. Als zij een goed >ys ben en wij een mindi ht het toch moeilijk", ci ng teerde Wisman Strije ,ak dikke grijns op het be glimlach die naarmai Vaj ge uitslagen binn oy« veranderde in een l m) Puntenverlies voor ch renten Katwijk, Scl en Ter Leede en zelf ver potje de punte t h Het had slechter geki nt der Velde, Rooi Buis (82. Aalbersberg), b zinski) Den Haan; Faber, gerland. derde klasse zaterdag ruud pattiapon Kagia komt de eer toe koploper RCL de eerste ne derlaag van het seizoen te bezorgen. De Leider dorpers misten daardoor het kampioenschap dat bij winst zou zijn behaald. DSO uit Zoetermeer moest dan tegen UVS punten laten liggen en dat deed het ook: 1-1. Kagia - RCL 2-1 Het was de wedstrijd van de 16-jarige Kagia-aanvaller Bernard Naron. De jeugdspeler maakte indruk door voor het RCL-doel voortdu rend voor gevaar te zorgen. Ploeggenoot Ron Kattenburg maakte de openingstreffer met een diagonaal schot. Daarna was het de beurt aan Naron die zowel paal als lat trof. Bij RCL hield het niet over. Spits Alex Barendse lag bij Sander Clemens aan de ketting en dan is een groot deel van het Leiderdorpse gevaar bezworen. De gelijk maker kwam dan ook niet van Barendse maar van Remco Visser, die in twee beurten raak schoot. Naron nam de beslissing voor zijn reke ning. Hij bekroonde zijn goede spel met een doeltreffende solo. Daarna hield doelman Frank Roubos tijdens het RCL-offensief Kagia overeind. Een strafschop van Patrick Kamperveen werd door Roubos gestopt. RCL-trainer Wim Eilander toonde zich diep teleurgesteld. Hij had zelfs al stilletjes rekening gehouden met het kampioen schap. „Ik kan me voorstellen dat drie spelers niet goed spelen, maar we zijn met z'n allen door het ijs gezakt. We hebben niet alleen een zeperd opgelopen, we zijn ook de ongeslagen status kwijt. Het missen van die penalty past helemaal in het geheel." RCL kan komende zaterdag op De Bloemerd alsnog kampioen worden. UVS - DSO 1-1 UVS was zaterdag de betere ploeg. De 1-0 voor sprong kwam van de voet van Han an Toch kwam DSO langszij toen Ewali hai een minuut voor rust een schot loslig z< UVS-verdediger Nico van der Zeeuw werd veranderd. Na de hervatting bleieel beeld ongewijzigd. UVS dicteerde het had de pech dat Frank Maaskant slee i< nenkant van de paal trof en daarna man Simon van Herpen van een trefi ani gehouden. Ook De Kruys miste een UVS-doelman Bert Siera kon op een redding wijzen. Hij wist de doorgebrol len Jerry Osenbrug correct af te stoppen. Haz. Boys - Aalsmeer 1-1 1 De wedstrijd werd een kwartier voor n ider vanwege een sleutelbeenbreuk van van Aalsmeer, die ongelukkig ten va! or men. In die eerste helft scoorde Piete n. de 0-1 na een fout van de Hazerswver. man Ron van Tol. De gelijkmaker In o eens van een Aalsmeerse voet. Verded van der Lip werkte de bal in eigen doe in I Valken'68 - Alphia 0-2 Voor Valken is het seizoen zo goed al e H is alleen nog een theoretische kans o nui klassering of een periodetitel. Alphia- Kameri toonde zaterdag ondubbeljpen kwaliteiten. Op aangeven van Bas v, anv maakte hij schitterend de eerste tref cces voor het eindsignaal zijn tweede. Sizo - NAS 1-1 Het overwicht van NAS zette de ploej hak een zege. Opponent SIZO uit Hille noo zelfs op voorsprong, maar dankte da pelt gen inzet van de Zwanenburgse el te Maarten Bakker. De verdiende getijkn sven toch. Ton Clobus hielp NAS aan het gt ebb

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22