Bar^a blijft in spoor van Deportivo Nederlandse shorttrackers zijn terug bij af Klöden wint Parijs - Sport 11 MAANDAG 13 MAART 2000 Anelka beëindigt 'staking' madrid Nicolas Anelka heeft besloten na drie dagen staking zijn eenmansactie op te geven. De Franse international reageer de positief op een verzoenende brief van trainer Vicente del Bosque. Hij hervat vandaag de training bij Real Madrid. „Dan sta ik weer ter beschikking van de spelers en coach", zei Anelka op de Spaanse televisie. „Er komt een belangrijke wedstrijd aan tegen Dynamo Kiev." Real Madrid gaf de salarisadministratie van de club eerder nog de opdracht geen loon meer over te ma ken op de rekening van Anelka. De Spaanse vereniging nam de ze beslissing toen de Franse aanvaller voor de derde achtereen volgende dag niet was komen opdagen bij Real. Anelka kreeg bovendien een boete van zo'n 60.000 gulden. Seedorf doelwit Lazio-aanhangers rome Racistische Lazio-aanhangers hebben zaterdagavond de wedstrijd van Inter-speler Clarence Seedorf verziekt. Bij elk bal contact van de international klonken er oerwoudgeluiden door het stadion. Het duel eindigde in 2-2. De Romeinse club is be rucht om het racistische gedrag van een deel van het publiek, ook wel de ultra's genoemd. Marseille zakt verder weg parus Olympique Marseille zakt op de ranglijst van de Franse competitie steeds verder weg. De tegenstander van Feyenoord in de Champions League verloor zaterdagavond op eigen veld met 0-2 van Bordeaux. Marseille daalde naar de veertiende po sitie. Dugarry van Bordeaux boekte een persoonlijke triomf bij Olympique. Hij opende tegen zijn oude club de score in de twintigste minuut met een vallende kopbal uit een voorzet van Laslandes. Dugarry verliet Marseille in december vorig jaar we gens een conflict met de fans van Olympique. Het tweede doel punt van Bordeaux kwam op naam van Laslandes. Celtic heeft makkie aan St Johnstone Glasgow Celtic heeft zaterdag in de Schotse Premier League een eenvoudige overwinning op St Johnstone behaald. In Glas gow werd het 4-1, door toedoen van Mark Burchill en Mark Vi- duka, die beiden twee maal scoorden. Het gat met koploper Glasgow Rangers blijft niettemin aanzienlijk: negen punten, met een wedstrijd meer gespeeld. Anderlecht behoudt marge brussel Anderlecht en Standard Luik blijven in de Belgische competitie tien punten van elkaar verwijderd, in het voordeel van Anderlecht. Beide ploegen wonnen zaterdag hun thuiswed strijd, Anderlecht versloeg Eendracht Aalst (4-1), Standard won van Lierse SK (3-1). Anderlecht blijft daarmee riant koploper, met tien punten voorsprong op Standard. AA Gent staat derde op vier punten van Standard. Brugge moet door het verlies de vierde plaats delen met Excelsior Moeskroen. Kampioen Racing Genk, de club van de Nederlandse trainer Johan Boskamp, ging in eigen stadion op blamerende wijze onderuit tegen hekken sluiter Lommei: 1-2. Rellen na Gent - Brugge gent» Na de voetbalwedstrijd AA Gent - Club Brugge (2-0) heb ben zich ernstige rellen voorgedaan. De politie arresteerde 23 supporters. Drie agenten raakten gewond en moesten zich in het ziekenhuis laten behandelen. De rellen werden gesticht door fans van Club Brugge die de nederlaag van hun favorieten moeilijk konden verkroppen. Zij brachten tijdens de wedstrijd al vernielingen aan in hun vak van het Gentse stadion. Crosser Giesbers begint sterk gemert Leon Giesbers is sterk aan het seizoen begonnen. De inwoner van Liessel won in Gemert beide manches van de eer ste wedstrijd om het Open NK. Giesbers rijdt dit seizoen in de Grote Prijzen op een 125cc-machine. Gisteren stapte hij op een kwartlitermachine. In de eerste manche ontstond er op het zware zandcircuit een kopgroep van vijf coureurs. In de laatste ronde plaatste Giesbers een succesvolle aanval op koploper Re- my van Rees uit Alphen aan den Rijn, die uiteindelijk als derde finishte. In de tweede manche had de Brabander minder tegen stand. Voor Van Rees eindigde de wedstrijd in Gemert in mi neur. Hij kreeg in de tweede manche pech bij de start en sloot de race af als achtste. In het dagklassement belandde hij daaï- door op de vijfde plek. Westerlo-St.Truiden 3-2, 3-1, Anderlecht-Aalst 4-1 broedering Geel 3-1, RC 2, Charleroi-Beveren 2-3, Antwerp 1-0, Mechelen-L( Stand aan kot Anderlecht 26-63 Moes Standard 26-53 Liers Gent 26-49 RCG Brugge 26-46 GB 7 Bayern-Schalke'04 4-1,0 'de BSC 0-0, Bielefeld-1860 Leverkusen-Wolfsburg 4-1, KKC 1-2, Rostock-Dortmund L; burg 5-2. Stand aan ko 8ayern M. 24-52 Kaïs Leverkusen 24-50 Hert HSV 24-42 Stut 1860 Munch 24-37 Wolf Bremen 24-36 Dort Chelsea-Everton 1-1, Ne 1-0, Sheffield Wednesday Tottenham-Southampton 7 Leicester 2-1, Liverpool-S i Aston Villa-Coventry 1-0,1, ns 1 ted-Derby County 3-1, Mir w senal 2-1, Bradford-Leeds 'arh Stand: Man.United 28-61 Leic ')^e Leeds 28-57 New and Chelsea 28-50 Mid; ;p Liverpool 27-49 Cove Arsenal 28-48 Wirn >ratt Tottenham 28-42 Sout gvet Aston Vil. 28-42 Derb c - Everton 28-41 Brat Sunderland 28-41 SheiD tot West Ham 28-41 Wall )or c Marseille-Bordeaux 0-2, bourg 3-1, Le Havre-Metz ris SG 1-1, Bastia-Montp; j P| tienne-Rennes 1-0, Lens-lf cy-Lyon 1-0. Stand aan kc was Monaco 27-55 Aur I unn 28-45 Boi— 28-44 Bas: ik 1 28-43 St.E|er( SM'11 „ïa-Venezia 1-1, Laz lk h rugia-Lecce 2-2, Piacenz m 1 AC Milan-Verona 3-3, Caj Reggina-Udinese 0-0, Ban io-Fiorentina 1-0. Stand a 25-56 Par: 25-50 Udi 25-47 Fio 25-46 25-45 Pen Porto-Guimaraes 2-1, AM ^8' 1, Gil Vicente-Salgueiro. Ve Setubal 0-0, Rio Ave-i «»q j Campomaiorense-Leiria 2- Stand aan ki Q- Porto 25-57 G. Sporting 25-55 Me Benfica 24-50 Bo; r't >elr Guimaraes 25-43 Am denj uit linge Celtic-St Johnstone 4-1. Stand Rangers 24-59 Celtic 25-50 DuiflUpt Motherwell 24-35 Hib "Cl fa Cup, kwartfinales: Aberdeen 0-1, Ayr-Partick Falkirk 3-1, Rangers-Head onin Bilbao-Barcelona 0-4, Be 1, Real Madrid-Sevilla Oviedo 1-1, Malaga-Mallot vo-Valencia 2-0, Alaves-Ss panyol-Celta 3-0, Santand Valladolid-Atl.Madrid 1-0 Stand i Deportivo 28-52 Alaves 28-48 Vak Barcelona 28-47 Cel Zaragoza 28-47 Mai Phillip Cocu is terug van blessure en scoort tweemaal Barcelona behaalde zater dag de eerste uitzege in twee maanden. De Spaan se kampioen zegevierde dankzij onder meer twee doelpunten van Cocu en een treffer van Kluivert met 4-0. Ondanks de mak kelijke overwinning kon Barcelona de achterstand op koploper Deportivo La Coruna niet verkleinen. De club van de Nederlandse aanvaller Roy Makaay ver sloeg door doelpunten van Fran en Flavio Valencia met 2-0 en heeft vijf pun ten meer dan Barcelona dat de derde positie deelt met Real Madrid en Real Zaragoza. Alaves blijft ver rassen en staat nog steeds tweede na de 1-2 zege bij Real Sociedad. bilbao anp Phillip Cocu en Patrick Kluivert vervulden een hoofdrol bij Bar celona. Cocu, terug van een blessure, bracht twee treffers op zijn naam. Kluivert scoorde een keer en bereidde twee tref fers voor. Figo nam het vierde doelpunt voor zijn rekening. Bij Barga stonden zes Nederlan ders in de basis. Real Madrid won eveneens overtuigend. Te gen Sevilla werd het 3-1. Trai ner Hiddink zag zijn Real Betis gelijkspelen tegen Rayo Valleca- no, 1-1. Finidi, oud-speler van Ajax, was de doelpuntenmaker in het team van de voormalige coach van het Nederlands elf tal. Engeland Met een hattrick heeft Dwight Yorke zijn club Manchester United in de Engelse voetbal competitie stevig aan de leiding gehouden. Manchester won dankzij de drie treffers met 3-1 van Derby County. De kampi oen behield een voorsprong van vier punten op Leeds, de voornaamste achtervolger. Leeds won van Bradford City, 2-1. De zege was zwaarbevoch ten. Bridges maakte de doel punten voor de titelkandidaat. Bradford City, dat sinds 2 okto ber vorig jaar thuis niet meer had verloren, had de 41-jarige routinier Southall in het doel staan. De oud-international van Wales werd opgeroepen we gens blessureproblemen. Chelsea verspeelde twee pun ten door thuis met 1-1 gelijk te spelen tegen Everton. Berg kamp scoord'e voor Arsenal, dat desondanks verloor. In het Ri verside Stadium was Middles brough te sterk, 2-1. Italië Juventus heeft zijn leidende po sitie in de Italiaanse Serie A ver stevigd dankzij twee treffers van Filippo Inzaghi en een falende concurrentie. luve heeft zes punten meer dan naast belager Lazio Roma, dat voor eigen pu bliek tegen nummer drie Inter niet verder kwam dan 2-2. Ook de nummers vier en vijf op de ranglijst morsten punten. AC Milan kwam voor de derde achtereenvolgende week niet tot een zege en speelde met 3-3 gelijk tegen Verona. AS Roma raakte verder achterop door een 1-0 nedèrlaag bij laagvlie ger Cagliari. Lazio Roma mocht niet mopperen over het gelijke spek tegen de ploeg van See dorf. Tien minuten voor tijd was de stand 0-2, maar Simone Inzaghi en Pancaro voorkwa men alsnog een nederlaag. In- ter speelde vanaf de 41ste mi nuut met tien man na een rode kaart voor Cordoba. Stadgenoot AC Milan lijkt te hebben afgehaakt in de strijd om de titel. De nummer vier van de ranglijst kwam tegen Ve rona niet verder dan 3-3. Top scorer Sjevtsjenko scoorde te gen Verona zijn achttiende en negentiende competitietreffer. Duitsland Bayern München kan het ook zonder Lothar Matthaus. In de eerste wedstrijd zonder de re- cordintemational won de landskampioen royaal van Schalke'04: 4-1. Concurrent Le- verkusen deed niet voor de koploper onder en zegevierde met dezelfde cijfers over VfL Wolfsburg. Daardoor bleef het verschil tussen beide titelkandi daten twee punten. Hamburger Phillip Cocu stond met twee treffers aan de basis van de 4-0 zege van zijn Barcelona op Athletic Bilbao. FOTO ANP SV verspeelde tegen het gepro moveerde SSV Ulm de laatste titelkansen. De ploeg van verdediger Ni co-jan Hoogma ging op eigen veld verrassend met 1-2 onder uit. Het was de eerste nederlaag in het Volksparkstadion in een jaar. Hamburg staat nu tien punten achter op Bayern. Subtopper Hertha BSC kwam bij degradatiekandidaat MSV Duisburg niet verder dan 0-0. Van Bunk zorgde voor de Ne derlandse inbreng bij de Ber- ïijnse ploeg. Hij speelde een uit stekende wedstrijd. Bryan Roy zat niet eens bij de selectie. Oranje speelt bijrol op de WK in Sheffield Boogerd heeft weer goed 'tijdritgevoel' De speurtocht naar de ideale lijn. De Nederlandse shorttrac kers hadden het soms gemak kelijk tijdens het wereldkampi oenschap in Sheffield. Ze mis ten de kracht om zich in het strijdgewoel te storten en volg den meer dan eens op enkele meters van de concurrentie. De ideale lijn lag voor het uitkiezen en dat zegt alles over het verval van het shorttrack in Neder land. In korte tijd heeft de ploeg van bondscoach Wilf O'Reilly zijn respectabele plaats in de wereld verspeeld en moet het weer genoegen nemen met een bijrol. Van de wereldtitels, die in Engeland naar de Chinese Yang Yang (A) en de Koreaan Ryoung Min gingen, kunnen kopman Dave Versteeg en de zijnen slechts dromen. De re- laytitels bij de mannen en de vrouwen gingen naar China. Het zag er vier jaar geleden allemaal zo veelbelovend uit. Met het oog op de Olympische Spelen van Nagano kwam er geld vrij voor extra trainingssta ges en andere faciliteiten. Ver steeg beschaamde het vertrou wen niet. In het olympische jaar pakte hij het wereldrecord op de 500 meter en werd tij dens de Spelen zesde. Sinds dien is het bergafwaarts gegaan met het shorttrack in Neder land. Met de keuze om meer geld te sluizen naar de breedte sport in plaats van de top riep de KNSB eigenhandig een fail lissement uit. „Wat heb ik daar aan? Ik schaats nu. Ik moet nu presteren", liet Versteeg in Sheffield blijken hoe hij over die keuze dacht. In het na-olympische jaar konden Maureen de Lange en Danielle Molendijk, respectie velijk derde op het EK en zesde op het WK, het verval nog enigszins verbloemen. Beide rijdsters haakten dit jaar door blessures af en moesten in Sheffield de honneurs aan Me- lanie de Lange en Anke Jannie Landman laten. De Lange was ïzoer der met Rebellin en Boogerd als n 0um gers, leverde het boegbeeld van Rab ]er c minuut in. „Ik heb eindelijk weer eens een retjk q rit gereden", aldus Boogerd die dat het laatst had in de Tour van 1998 e[ weet de geboren Hagenaar dat hij doen 45 seconden tot een minuut meter inlevert op de specialisten. E p waarmee hij zal moeten leven, een jj dat hem voor de komende Ronde v< Dn aj geen hoofdbrekens hoeft te bezorgei Het aantal individuele tijdritkilon ngba duidend minder dan andere jaren, tijdrit beslaan 75 kilometer. In de in de ploegentijdrit hoeft Boogerd Rooy, met ploeggenoten als Den B; iaar ters en Dekker voor niemand onder en h: :hoot Van Melis De eerste wereldbekerwedstrijd wie de vrouwen in Canberra is voor Mire lis en Mirjam Melchers succesvol v uten hoefden alleen de Australische Ai| voor te laten gaan. Wilson, nummer één van de wen jaar winnares van de wereldbeker, w ste in de wedstrijd over 102 kilome sloeg Van Melis (tweede) en Melchei jjn op de sprint. Mariëlle van Scheppinge ventiende. In de twintig ronden van 5,1 kilo beerden Melchers en Chantal Bell geefs in een kopgroep weg te komen nish kwam een groep van veertig een. Wilson was de sterkste in de sj Van Melis even naast haar opdook. 1 eden^ coach Van Poppel kwam het succes wacht: „Melchers won al twee eta Mindi Tour de Snowy. Van Melis zou di nheici hebben gewonnen als ze niet was king ceerd." Van Poppel ziet vooral l^Deve troef voor de strijd om de wereldbe n zeven wedstrijden gaat. Van Melis, van de ziekte van Pfeiffer, dicht hij 1 sprint toe. Koerts In België won lans Koerts de Oml( speel Waasland. Het was zijn eerste zege de tr; en de zevende van zijn ploeg Farm iar ti laatste vijf plaatselijke ronden on en we kopgroep van twaalf renners. Koen n we evenals Max van Heeswijk. Alex Zi oblee ronde van de Algarve. Hij profiteei /aker val van de Duitser Michael Rich. D jjt, S| de leiderstrui vijftien kilometer vex den d van de vijfde en laatste rit ten val. termi eintz laten grotr En i o zei «n la ze Har tn de ant retijd Wap. fstop doelp stuk sen f estal samei Jiajun Li (links) en Yulong An uit China suizen door de bocht op de WK shorttrack in Sheffield. uit vorm en kwam niet verder dan een 31ste plek. Landman plaatste zich op de 500 meter nog voor de kwartfinales, uit eindelijk goed voor een negen tiende plaats in het algemeen klassement. De uitschakeling van de relayploeg in de voor ronde paste volledig in dat beeld. Bij de mannen verspeelde Alexander Velzeboer zijn kan sen op een redelijke klassering. Hij verprutste zijn 500 meter bij de start, waardoor hij op de 1000 meter een zware indeling lootte en meteen werd uitge schakeld. Velzeboer werd uit eindelijk dertigste. Versteeg deed het nog het beste met twee kwartfinaleplaatsen op de 500 en 1000 meter. Maar hij reikte niet verder dan een ze ventiende klassering. Nederland staat daarmee weer op het niveau van vier jaar geleden. Evenals toen moet de ploeg van Wilf O'Reilly het ver loren gegane terrein maar weer goed zien te maken. Versteeg baalt daarvan. Hij had geen pas op de plaats hoeven maken als de KNSB de beste shorttrackers de laatste twee jaar serieus had genomen. „In twee jaar rijd ben ik met Wilf naar de top ge groeid, maar ik ben ook weer net zo hard teruggevallen. Nu ga ik elke keer met mazzel door. Langebaanschaatsen kunnen zes dagen per week trainen, soms wel twee maal per dag. Wij moeten genoegen nemen met drie avonden en dan raak je achterop. Het is niet leuk om zo mee te moeten schaatsen." De bondscoach slaagde er niet in zijn rijders in vorm te krijgen voor het belangrijkste evenement van het jaar. „We hebben onze zaakjes duidelijk niet voor elkaar". O'Reilly wil zich niet achter excuses ver schuilen, maar was het twee jaar geleden ook niet eens met de keuze van de bond om na drukkelijk te kiezen voor de breedtesport. „Dat gaat ten koste van de top", waarschuw de hij toen vergeefs. In de aanloop naar de Spelen van Salt Lake City heeft hij nieuwe garanties van de bond geëist en gekregen. Het komend jaar mag hij elke maand tien dagen met zijn ploeg naar Oberstdorf om daar op hoogte te kunnen trainen. De twee kernploegen die hij wil forme- De Duitse wielrenner Andreas Klöden heeft gis teren de Franse etappekoers Parijs - Nice op zijn naam geschreven. De leidende positie van de coureur uit de Telekomformatie kwam in de afsluitende achtste rit met start en finish in Nice niet meer in gevaar. De Belgische sprinter Tom Steels won de laatste etappe. Klöden is na Rolf Wolfshohl (1968) de tweede Duitser die Parijs - Nice winnend afsloot. In het eindklassement had hij een kleine voorsprong van zeven seconden op de Fransman Laurent Brochard. De Spanjaard Francisco Mancebo moest als nummer drie bijna driekwart minuut toegeven. Klöden legde de basis voor zijn eindzege za terdag in de individuele klimtijdrit naar de top van de Col d'Eze. Die won de 24-jarige Duitser, waardoor hij Laurent Brochard als leider aflos te. Voor Parijs - Nice stond slechts een kleine overwinning op zijn erelijst: een tijdrit in Kleef. „Ik startte in de tijdrit in de hoop op een plaats bij de eerste vijf', zei hij zaterdag verbaasd door zijn prestatie. In de achtste en laatste rit hoefde Klöden slechts Brochard in de gaten te houden. Het kwam hem dus wel uit dat Jacky Durand, Christophe Bassons, Nicola Loda en Leon van Bon onderweg probeerden het peloton op ach terstand te zetten. De vluchtpoging duurde zo'n tachtig kilometer. Vijftien kilometer voor de streep in Nice was het echter gedaan met de koplopers en kon Steels zich opmaken voor de sprint. De Mapei-coureur won voor de Fransman Nazon en de Amerikaan Hincapie de sprint. Het betekende de achtste zege van de 28-jarige Belg in de Franse rittenkoers. Vorig jaar won hij op dezelfde plaats de slotetappe. Boogerd Michael Boogerd reed gisteren naar eigen zeg gen zijn beste tijrit sinds de Tour van 1998. Het leverde de Hagenaar in de vijfde etappe van de Tirreno Adriatico geen bloemen op. Die waren voor specialist Olano. De Spanjaard nam in een moeite de leiderstrui over van ploeggenoot Lau rent Jalabert. Boogerd, 34ste, verloor over ruim 26 kilome ter 140 tellen op Abraham Olano maar was een tevreden man. „We kijken niet naar de tijd van Olano. wel naar Jalabert. naar Rebellin. Dan heeft Michael het niet slecht gedaan", meende ploegleider Theo de Rooy. Op Jalabert, zaterdag na de sprintzege van de Duitser Zabel nog lei- FOTO ANP reii, gaan ook op stage naar China. „Of de achterstand dan weer valt in te halen? Ik denk het wel. We hebben dat in het jaar van Nagano aangetoond." De waag is of het wel weer zo gemakkelijk gaat als de vorige keer. O'Reilly weet als geen an der dat de top in het shorttrack alleen maar sterker is gewor den. Olympische medailles lij ken daarom verder weg dan ooit. Al wil Versteeg de hoop nog niet opgeven. „De vorige keer kwamen de Spelen voor mij te vroeg. In dat jaar ging ik pas echt meedraaien. Toen moest ik nog leren hoe ik een race moest indelen. Nu kan ik het. Alleen houd ik het niet lang genoeg vol. Het gevoel is niet weg, alleen wil het er niet uitko- men.i'

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20