isen De ploegen en de coureurs a Formule 1 correspondent Tony Dodgins voorspelt een spectaculair seizoen veel van zijn auto. terugdenkt. Hij et onder het verle- nieuwe kansen. In rin8picidenten en de leeft hij van zich af :r was hij wat nors n 'Verstappen stelt Si apen op. :rd en afgetraind bij. hij grapjes met Wal- heel sterk. Bij Ar- mijn zin. Ik ben er Hoge verwachtin- ij voorlopig aan an- geen flauw idee ™fient staan. Het ziet Met een kwalifica- 994 juden we tevreden )Otl ona e uns had s 83 le vertrouwen in s^ai geen coureur die jk gaat Jos fouten volwassener rijden. Pt0 s ik alleen in hem e-iteresseerd. Jos is er dan ooit tevo- Inrrlan Cmr^\ Heinz-Harald Frentzen „.„J. H Duitsland. Leeftijd: 32 Mugen Honda 97 starts, 3 overwinningen Hoofdsponsor JT^Él jamo Trulli Benson Hedges Italië. Leeftijd: 25 46 starts, geen overwinningen McLaren Mercedes Hoofdsponsor West Het is een eersteklas bolide, maar kan Hakkinen mentaal de druk aan van de kans op een hat-trick? Sinds Juan Ma nuel Fangio in de jaren '50 is het niemand meer gelukt. Een cruciaal seizoen voor Coulthard: het jong Duitse ta lent Nick Heidfeld zit bij Prost te wachten op zijn kans. Ferrari Hoofdsponsor Marlboro Michael Schumacher Duitsland. Leeftijd: 32 128 starts, 35 overwinningen Wereldkampioen 1994, 1995 Rubens Barrichello Brazilië. Leeftijd: 27 113 starts, geen overwinningen Ferrari heeft in zijn eigen nieuwe windtunnel 16 uur per dag aan de wagen gewerkt Technisch directeur Ross Brawn omschrijft de F1-2000 als 'de grootste stap voorwaarts in zijn tijd bij Ferrari'. Maar is de stap groot genoeg om Schumacher zijn derde titel te brengen in zijn vijfde poging bij Maranello? Zijn nieuwe ploeggenoot Barrichello zal borg staan voor een hardere concurrentiestrijd binnen het team. AAika Hakkinen Finland. Leeftijd: 31 128 starts, 14 overwinningen Wereldkampioen 1998, 1999 David Coulthard Schotland. Leeftijd: 28 90 starts, 6 overwinningen In technisch opzicht de beste auto op de baan Jaguar Cosworth Hoofdsponsor HSBC Eddie Irvine Ierland. Leeftijd: 34 97 starts, 4 overwinningen Johnny Herbert Groot-Brittannië. Leeftijd: 35 145 starts, 3 overwinningen Williams BMW Hoofdsponsor Compaq Ralf Schumacher Duitsland. Leeftijd: 24 49 starts, geen overwinningen Jenson Button [Ijl Groot-Brittannië. Leeftijd: 20 Eerste seizoen in F1 Benetton Playlife Hoofdsponsor Mild Seven Giancarlo Fisichella Italië. Leeftijd: 27 57 starts, geen overwinningen Alexander Wurz Oostenrijk. Leeftijd: 26 35 starts, geen overwinningen Gaan Fisichella 's beste jaren verloren door het gebrek aan recente successen? Als de geruchten kloppen, concurreert Benetton met Ar rows om de eventuele terugkeer van Renault in de Formu le 1. Een nieuw team van ontwerpers - ex-Tyrrell/Honda Research Design - is nu op Enstone gestationeerd en probeert de afglijdende resultaten van de laatste paar sei zoenen een halt toe te roepen. Het lijkt echter opnieuw een frustrerend jaar te worden voor de voormalige con structeurskampioenen. Prost Peugeot Hoofdsponsor Gauloises Jean Alesi Frankrijk. Leeftijd: 35 167 starts, 1 overwinning Nick Heidfeld Duitsland. Leeftijd: 22 Eerste seizoen in F1 Het kunnen woelige wateren worden voor oude maatjes Prost en Alesi Met designideeën van John Barnard en Alan Jenkins én met een nieuwe Peugeot V1 O-motor, zou Prost wel eens een enrome sprong voorwaarts kunnen maken. Het zou zelfs een 'Stewart' kunnen doen, als het team ook daad werkelijk een team wordt. Alesi geeft altijd 100 procent en Heidfeld wordt getipt als een toekomstig kampioen. Als hij inderdaad blijk geeft van zijn grote talent, wordt het voor Prost moeilijk hem te behouden. Sauber Petronas Hoofdsponsor Red Buil Pedro Diniz Brazilië. Leeftijd: 29 82 starts, geen overwinningen AAika Salo Finland. Leeftijd: 33 77 starts, geen overwinningen Vanuit Zwitserland opereren is niet eenvoudig, volgens Peter Sauber Het team belooft altijd veel, maar komt die beloftes nooit helemaal na. De nieuwe auto ziet er snel uit en de Ferrarimotor van vorig jaar geeft ongetwijfeld kracht en stabiliteit. Mika Salo, door zijn komst herenigd met voor malig Arrows-ploeggenoot Pedro Diniz, zou punten moe ten halen voor het team - misschien zelfs vrij vaak. Arrows Supertech Hoofdsponsor Orange Pedro de la Rosa Spanje. Leeftijd: 29 16 starts, geen overwinningen Jos Verstappen Nederland. Leeftijd: 28 \vj. v 57 starts, geen overwinningen Ze wisten dat 1999 een slecht jaar zou worden. Sindsdien is er veel veranderd -en verbeterd. De testresultaten beloven heel veel goeds, een grote om mekeer ten aanzien van voorgaande jaren. Het design team kan nu bogen op de gerespecteerde aerodynamica- specialist Eghbal Hamidy en Ron Davis, de voormalige chef van de Jordan-ontwerpers. De Supertec-motor is een enorme verbetering ten opzichte van de bak van vorig sei zoen en Verstappen en De la Rosa zijn allebei aardige cou reurs. Minardi Ford Hoofdsponsor Telefonica AAarc Cené Spanje. Leeftijd: 29 16 starts, geen overwinningen Gaston AAazzacane Argentinië. Leeftijd: 23 Eerste seizoen in F1 De Argentijnse 'rookie' Mazzacane moet het doen met de 'ervaren' Gené. De rijken worden rijker, de armen worden armer. Misschien is het Formule 1-startbewijs wel het waardevol ste bezit van Giancarlo Minardi en Gabriel Rumi. Het pro bleem is, dat ze echte hobbyisten zijn en hun bezit niet te gelde willen maken. Potentiële kopers voor een plaats op de grid zullen als gieren boven Minardi blijven rondcirke len. BAR Honda Hoofdsponsor Lucky Strike Jacques Villeneuve Canada. Leeftijd: 28 65 starts, 11 overwinningen Wereldkampioen 1997 Ricardo Zonta Brazilië. Leeftijd: 23 13 starts, geen overwinningen Het nieuwe clublied: Things can only get better... Het uur 'U' voor British American Racing slaat. Voor Hon da telt niet het meedoen, maar het winnen. Na het vallen en opstaan, de horten en stoten in het debuutseizoen is de vraag: hebben Craig pollock en Adrian Reynard het lek boven? De nieuwe Hondamotor kan Villeneuve hopelijk weer eens wat punten bezorgen. Williams staat aan het begin van een nieuw tijdperk. BMW zal, net als Mercedes, de motor wel op orde krij gen, maar onmiddellijk succes is waarschijnlijk teveel ge vraagd. Petje af voor Sir Frank Williams, voor zijn onkarak teristieke gok met het Britse talent Jenson Button. Hij is de op vier na jongste Grand-Prix coureur in de geschiedenis. Geef Button wat krediet, hij is een ster van de toekomst. De status van het team is een geweldige prestatie, met een budget dat misschien half zo hoog Is als dat van de twee topteams. De een generatie oudere, zwaardere Mu- gen-motor leidt tot een lichte bezorgdheid. Paardekrach- ten zijn het probleem niet, maar het grotere gewicht op bochtige circuits kan ervoor zorgen dat het team die laat ste stap naar de top niet redt. Het nieuwe, 'dramatische' groen is speciaal ontworpen voor de 'tv-vriendelijkheid'. Springende katachtigen, British racing green en een hoop gedoe, maar veel is er niet veranderd op het technische vlak. Aan de andere kant, de lichtgewicht V10 van Cos worth is een prima motor. Er wordt gefluisterd dat het kop pel Irvine/Herbert zwakker is dan Barrichello/Herbert bij Stewart vorig jaar. De rivaliteit tussen de coureurs gaat on getwijfeld meespelen. Michael Schumacher gelooft niet dat Button te jong is. De onderlinge machtsstrijd tussen Frentzenen de hoog aangeslagenTrulliwordt een van de hoogtepunten van het seizoen. 16 juli Oostenrijk A-1 ring 30 juli Duitsland Hockenheim 13 augustus Hongarije Hungaroring 27 augustus België Spa-Francorchamps 10 september Italië 24 september Verenigde Staten Indianapolis 8 oktober Japan Suzuka 22 oktober Maleisië Sepang

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 41