oorschoten: theedrinkers met toekomst Sport WOUT BERGERS Verschil in gespeelde duels levert clubs problemen op Klassement topscorers '99-'00 Maandprijs De Wolf Se mogen dezelfde fout niet meer maken' \c 10 MAART 2000 23 Wout Bergers stelt voor de topscorer van de week een waardebon van vijftig gulden beschikbaar. De bon wordt naar de club gestuurd. De Topscorer van de maand ont vangt een bon van honderd- vijftig gulden. Voor de drie voetballers die aan het einde van het seizoen het totaalklas sement aanvoeren, zijn aan trekkelijke prijzenpakketten beschikbaar gesteld. Wim van Duivenbode is dagelijks tussen 10.00 en 16.00 uur bereikbaar LEIDEN NOORDWIJK VOORSCHOTEN voor vragen en opmerkingen over het topscorersklasse ment, tel. 07 h-5356461. en Remco Blok verlaten ARC Iaan den run Ard en Remco Blok verlaten aan het einde ■tseizoen ARC. De broers spelen sinds 1997 bij de ploeg E>hen aan den Rijn, waarmee zij in hun eerste jaar kampi- Terden. Remco Blok, die morgen zijn 29ste verjaardag baat terug naar derdeklasser Jodan Boys. Ard Blok (30) fcog geen besluit genomen over waar hij volgend seizoen jetballen. nando Luxenburg weer inzetbaar [FC Lisse kan weer een beroep doen op Armando Luxen- JDe aanvaller verbleef de laatste maanden om privérede- Suriname. Het is echter zeer twijfelachtig of Lisse-trainer Ichaap morgen in de wedstrijd tegen Ter Leede al een be- joet op Luxenburg. De speler heeft namelijk een grote Igsachterstand opgelopen. De KNVB wil in het Paasweek einde van 22, 23 en 24 april een begin maken met de na- competities. Dat zal bij som mige voetbalclubs voor nogal wat problemen zorgen. Zo hoeven de zondagse eerste klassers Westlandia en DHC nog maar twee competitie duels te spelen, terwijl Hazers- woudse Boys (derde klasse za terdag) en VCL-za (vijfde klas se) nog zeven keer moeten aantreden. In het geval van Hazers- woudse Boys kan dat tot com plicaties leiden, omdat de Ha- zerswoudenaars -die veel thuisduels afgelast zagen wor den- geen lichtinstallatie heb ben. VCL-za heeft dit seizoen vooral veel te maken gehad met afgelaste uitwedstrijden. Van een andere aard zijn de moeilijkheden bij DHC en Westlandia, die vorige week een vooruitgeschoven duel te gen elkaar speelden omdat DHC in het weekeinde van 19 maart het negentigjarig jubile um viert. Hierdoor voetballen beide teams pas op 9 april weer in competitieverband. In de tussenliggende weekeinden zijn inhaalspeeldagen gepland. Sjef de Poorter, bestuurslid technische zaken bij DHC kan zich rtog kwaad maken om de halsstarrige houding van de KNVB, die Westlandia-DHC op 5 maart vaststelde. „Wij wilden het duel naar achteren ver plaatsen, omdat een kind kon uitrekenen dat beide ploegen een enorme voorsprong op de andere clubs in het aantal ge speelde wedstrijden hebben. Zonder rekening te houden met onze argumenten zei de KNVB dat we al vorige week te gen elkaar moesten spelen. Ons protest is domweg gene geerd. Ik denk dat DHC de du pe er van is dat we ons altijd erg netjes opstellen. Clubs die met de vuist op tafel slaan krij gen wel alles gedaan van de KNVB. Nu zitten wij er mee, want in oefenwedstrijden kun je maar moeilijk in je ritme blijven en we zijn nog lang niet veilig. In de winter zijn we op trainingskamp geweest en het positieve effect daarvan is al lang verdwenen." <ens Eelke van Dijken zal het wel weer op een nacompetitie uitdraaien Leidsch Dagblad Doelpuntenmaker van de week: Doelp. Pntn. Patrick Kamperveen (RCL) 02 ij Alex Barendse (RCL) 01 26 26.00 2) Mohamed Ben Said (SJC) 01 20 20.00 Martijn van de Bosch (Altior) 00 19 19.00 4) Sander de Wolf (ASC) 00 24 18.00 5) Loean Kameri (Alphia) 00 15 15.00 6) Peter Wubben (Alphense Boys) 00 15 15.00 7) Michel Turk (Meerburg) 00 20 15.00 Marcel de Bruin (Leiden) 00 15 15.00 9) Patrick de Hoed (Leidse Boys) 00 18 13.50 10) Erwin Oudshoorn (Stompwijk) 00 18 13.50 leiden Sander de Wolf (ASC) ontvangt uit handen van clubge noot Boudewijn Tilman een paar voetbalschoenen. Rien Bergers kijlct of de handeling wel goed gaat. De Wolf was met negen doelpunten topscorer van de maand februari en iets produc tiever dan zijn concurrenten Kees van Tongeren (Lugdunum) en Mohammed Ben Saïd (SJC), die beiden bleven steken op acht treffers. FOTO DICK HOGEWONIftG van Heiningen hoopt dat UVS zijn lesje heeft geleerd eo n GERARD BAAS Naam: Remco Pabst. Sport en club: handbal bij Rijnstreek. Bijnaam: slangenmens. Omdat ik me altijd door de verdedi ging wring. Geboren: 10 junil978 te: Den Haag. Woonplaats: Alphen aan den Rijn. Vorige clubs: vanaf mijn twaalfde speel ik al bij Rijn streek. Daarvoor zat ik op ten nis. Ik ben toen een keer bij mijn zusje gaan kijken, en ik was meteen verslaafd. Broers/zussen: ik heb een zus,Melissa, die in het eerste van de dames speelt. We hebben een echte U handbalfamilie: mijn vader is onze coach Zen de sponsor van de club. Opleiding: ik studeer internationaal mana- gement aan de HES in IH1 Amsterdam. Ik denk ^^0 erover om na deze studie nog in het bui- Wtenland te gaan stu deren. O Lengte: 1,89 m. Gewicht: 74 kg. Sterke punt: mijn in- - zicht in het spel en CL) het afronden. Ik maak t gemiddeld zo'n tien doelpunten per wed- strijd. Zwakke punt: als we 3 verliezen, ben ik de hele dag niet aan spreekbaar. Ook denk ik, als het slecht gaat, nog te vaak dat ik het in mijn eentje moet oplossen. Trainers: Wim Reyn, Hans Verbruggen, Bouke, waar ik de achternaam niet meer van weet, en Paul Timmermans. Beste trainer: Paul Timmer mans. Hij heeft veel ervaring en leeft voor het handbal. Hij weet heel goed de fouten uit je spel te halen en geeft dan goe de tips om het te verbeteren. Hij is trouwens ook nog erg aardig. Slechtste trainer: de rest. Ze waren niet slecht, maar de trai ningen waren meestal niet echt gevarieerd. Ze waren op een gegeven moment ook meer vriend dan trainer. Ze zijn sowieso vrij irritant. Hobby's: handbal, uitgaan, in ternetten, films kijken, achter de vrouwen aan. De dingen die een jongen van mijn leeftijd hoort te doen. Favoriete film: Blood in blood out. Echt een aanrader. Eten: bami. Drinken: baco, maar niet op zaterdagavond. Discipline is erg belangrijk. Ik had een keer een etentje en het afzeggen van de training was niet hele maal goed doorgekomen bij mijn vader. De volgende zon dag stond ik ernaast. Dat heeft thuis ook nog wel zijn nawee ën gehad. Maar hij had gelijk. Hij trekt een lijn, en dat vind ik wel goed. Respect voor: mensen die echt doorzetten. Hekel aan: jaloerse mensen en afgunst. Mooiste plekje in de regio het meer in Alphen is erg mooi. Maar het prettigst voel ik me bij mijn vriendin. Zij kent me door en door. Kampioen in eigen klasse: DES zal wel kampioen wor den. Wij kunnen voor de tweede plaats gaan en zullen dan een promotie-toernooi moeten spelen. Daarin heb ben we goede kansen. Rijnstreek - Hellas van zon dag: we winnen met zes doel punten verschil en ik scoor er negen. Toekomst club: we moeten een vaste tweede divisie-ploeg worden. Vroeger was het bin nen de club echt aanklooien, maar het is nu een stuk seri euzer. Natuurlijk hebben we ook een goede sponsor in mijn vader. Hij kon het niet aanzien dat het niet zo goed met de club ging. Toekomst persoonlijk: voor lopig zit ik hier goed. Er zit nog zoveel potentie in dit team. Bijgeloof: ik moet me altijd douchen en scheren voor een wedstrijd. Ik heb altijd num mer negen. Om mijn rechter pols moet altijd een polsband je zitten. En ik draag nooit een slidingbroekje, want dan gooi ik altijd tegen de paal. tekst «jeroen bal foto henk bouwaaan zrö jedoelingen, hoop op een plekje bij hei( te vijf. Jaar in, jaar uit klonken de itingen van UVS als een bus. Maar, 19t oen maakte de Leidse hoofdklasser tisi se start om vervolgens als degrada- todi idaat door het leven te gaan. Mario Mo! iningen maakte het elke keer weer me e 23-jarige ClOS-student is dit jaar rbaasd dan andere jaren dat het zo- >men is. Zondag speelt UVS in Rot- een sleutelduel tegen SC Feyen- de hoofdklasse ook al zo'n traditio- kau it optimisme was terecht. Er was een val \teem, de spelers waren fit, we had- kil< fecte oefenwedstrijden gespeeld. le wd een zelfverzekerd gevoel. ng het dan mis? <te duel thuis tegen Nieuwenhoorn l) zijn we overrompeld. Die gasten vanaf het begin de duimschroeven ir hebben we een enorme tik aan len." ^rijden daarna gingen ook niet en het leek wel dat het telkens op 'fide manier ging. Of we begonnen 'ap, of we dommelden in na een 'Ipunt. Heel veel wedstrijden ston- we binnen de kortste tijd met goals verschil achter. Het is denk jeen kwestie van mentaliteit. :h behalen jullie tegen de betere ibs wel goede resultaten? 11 lijkt erg leuk, maar het is clan 'a frustrerend dat we tegen minde- ploegen ons zo laten verrassen. Als het tegen Tonegido kan, waarom n niet tegen Hilversum. Voor mij is it om gek van te worden. lezo voor jou? hu voor de anderen ook natuurlijk, °ar af en toe lijkt het of ik het me f iets meer aantrek dan de anderen. mij is voetbal iets ontzettend se- iws. Als ik in dat veld sta, bestaat er ets belangrijkers. Veel van mijn oeggenoten hebben dat veel min- In r." tg' eb je daar een verklaring voor? ;vff 'an mijn negende tot mijn zeven- nde speelde ik bij Ajax. Als je in die dp' leiding zit, staat voetbal op de eer- f tot en met de tiende plaats in je le- aref Alles draait om de sport. Dan cot ern je het vanzelf wel serieus. Pas Beste maatje: We zijn allemaal maten van elkaar. Deze groep is al tien jaar bij elkaar en daar door zeer hecht. Hoogtepunt: het aantrekken van de trainer, drie jaar gele den. het was een signaal van de club dat ze hogerop willen. We spelen inmiddels een stuk beter. Dieptepunt: in de jeugd had den we een begeleider, Hans nen. Als je je enkelbanden hebt gescheurd, staat daar volgens de dokter zes weken voor. Maar wij hebben een hele goe de masseur die aan 'Boegem- therapie' doet. Hij smeert je dan in met een zalfje, masseert je, en na twee weken kun je meestal weer spelen. Leukste tegenstander: Hercu les. Een goede club en aardige jongens. Verbruggen. Hij deed echt alles voor ons. En toen overleed-ie aan kanker. Daar heb ik toen heel veel moeite mee gehad. Het was een grote klap voor de hele club. Blessures: ik heb een paar keer mijn enkelbanden ge scheurd, al mijn vingers zijn wel eens gekeneusd of gebro ken, mijn neus is een keer ge broken. Het is een erg fysieke sport, daar moet je tegen kun Vervelendste tegenstander: DES uit Rotterdam. Ze kunnen wel handballen, maar vooral de coach is super-irritant. Mooiste shirt: dat van ons na tuurlijk! Zwart met geel ge blokt. We hebben ook allemaal dezelfde trainingspakken, de zelfde tas, dezelfde pet. Het ziet er zeer professioneel uit. Lelijkste tenue: SOS-Kwieks port. Ze hebben allemaal ver schillende kleuren rode shirts. ia: toft hoten '97 lijkt voor ntl de keer op rij naast 5< ofdprijs te grijpen, uitgeschakeld iet kampioenschap enjtweede klasse zater- de club nog niet, i?lTKV 's en blijft de to- favoriet. Wat ihoten naar alle pijnlijkheid rest, is lompetitie. De derde icessie. Volgens de aanvaller Eelke van wordt het tijd dat :ns winnend wordt èV\ iten om de ambities han i fusieclub eindelijk me ageven„Want er zit tijd vooruitgang in iel. Het niveau van n, n ite klasse moeten we leSfinen", aldus Van die met een glim- levoegt: „In theorie we tegenover Boys komen te Prachtig idee. Maar af met zo'n club is heet He groot." ndf tvo i en EFMANS 1 Ma eersteklasser die op termijn de overstap hoofdklasse kan ma- het moment dat SVLV, rschoten en Randstad samengingen, lt pf :ze doelstelling van de zj( ;tak onomwonden door we bestuur naar buiten pj t. In de eerste twee sei- struikelde Voorschoten de eerste wedstrijd van ak^mpetitie en in het hui- irde, jaar van het be- jres,is de kans op recht- promotie naar die eer ste klasse zo goed als verkeken. De achterstand op KRV be draagt vier verliespunten. Van Dijken: „Nou ja, de trainers ge loven er nog heilig in, dus dat doen wij ook maar. Toch heb ben we al te veel punten onno dig laten liggen. Alle aanvallers zijn wel.een tijdje geblesseerd geweest, maar de belangrijkste reden heet: Barry Dubbelde- man. Hoewel we beter voetbal len dan vorig jaar, betekende zijn vertrek naar Katwijk een gat van 25 goals. En dat gat hebben we niet kunnen dichten." Van Dijken (20), derdejaars student aan de Haagse Acade mie voor Lichamelijke Opvoe ding, is nadrukkelijk betrokken bij zijn club. Hij traint de c-junioren en zijn moeder helpt bij de jeugd. Aangezien hij van plan is als leraar in het middelbaar onderwijs zijn brood te gaan verdienen, heeft hij - mocht de kans zich voor doen - niet de behoefte ooit naar een hoofdklasser uit de buurt over te stappen. Het jon getje Van Dijken met het lange haar, heeft een volwassen plan ning voor de nabije toekomst gemaakt en daar sindskort zijn kapsel op aangepast. „Ik wil ui teraard best zo goed en zo hoog mogelijk voetballen, maar al leen met plezier. Wat dat be treft heb ik alle vertrouwen in Voorschoten." schap. „Désar is een échte le raar en dat merk je. Zonder te brullen weet hij toch zijn visie en aanwijzingen goed over te brengen. Hij kan echt iedereen beter laten spelen en zo iemand- is natuurlijk van grote waarde. Ik geniet echt." Toch is niet alles koek en ei op Adegeest. De zondagtak, hoofdzakelijk bestaand uit oud-SVLV'ers, voelt zich bin nen de jonge club achterge steld. Van Dijken wil er niets over horen. „Bij elk verhaal over of interview met iemand van Voorschoten komt dat ter sprake. Ik vind dat dat maar eens afgelopen moet zijn. Ik zeg niet dat de zondagafdeling he lemaal ongelijk heeft, maar ik ben niet bij de fusiebesprekingen ge weest dus ik weet er domweg het fijne niet van. Laat het bestuur dat maar uitleggen. Einde verhaal." Morgen speelt Voor schoten, de nummer drie, tegen Monster dat een plaats lager staat geklasseerd. Een uitge- i lezen kans om in ieder <f geval de derde plaats - die zo goed als zeker recht geeft op een ver- LU vangende periodetitel - Q veilig te stellen. „Een sleutelduel. Als we win- nen en ook in het in- haalduel tegen Monster q de punten pakken, zijn we zeker van de na- 111 competitie. Hoewel het de afgelopen twee jaar misliep, houd ik wel fSJ van een paar extra wedstrijden. Spanning, extra publiek, het gaat echt ergens om en we kunnen het alleen zelf verknallen. Doorgroeien naar de hoofdklasse zie ik er niet van komen, maar hé, ik vind die eerste klasse al heel wat." Eelke van Dijken is een van de thee drinkers in de Voorscho ten '97-se- lectie. FOTO TACO VAN DER EB De sportstudent vindt ook dat zijn club niet aan de gekte moet meedoen om hordes goe de voetballers van buiten aan te trekken. Dat deed Voorschoten '97 overigens de afgelopen sei zoenen wel degelijk. Zo kwa men het Docos-talent Raul Wallaart, de ervaren UVS'er Gerry Jansen, Floor Immink van Ter Leede en verder keerde Niels Karremans van Noordwijk terug naar zijn woonplaats. „De versterkingen waren nodig, maar ik ben er geen voorstan der van om elk jaar zo'n hele groep binnen te halen. Onze a-junioren spelen landelijk en daar moet de doorstroming van komen. Als je de gemiddelde leeftijd bekijkt, dan kan de hui dige groep nog een paar jaar door. Het klinkt vreemd, maar aan het feit of iemand koffie of thee drinkt, kan ik ongeveer de leeftijd bepalen. Koffie is ruw weg voor dertigers en ouder en aangezien wij veel theedrinkers hebben, zit het dus wel goed." Met Gerard Désar als trainer heeft Voorschoten '97 niet al leen een man met een lange staat van dienst binnengehaald, maar voor Van Dijken is er nog een bijkomstig voordeel. Désar is docent op het stedelijk gym nasium en dus krijgt de Voor schotenaar op trainingsavon den niet alleen voetballes maar ook onderricht in het leraar Mario van Heiningen (links) wordt soms gek van de wisselvalligheid van UVS. FOTO TACO VAN DER EB nadat ik bij Ajax ben weggegaan, heb ik dingen als stappen, drinken en uitgaan ont dekt. Eigenlijk ben ik dat op mijn 23ste nog steeds aan het inhalen. Terug naar UVS, wat zijn jullie kansen op handhaving? ,,Als je bedenkt dat we in alle wedstrijden fases hebben gehad waarin we net zo goed of beter waren dan de tegenstander, dan moet het gewoon mogelijk zijn om in de hoofdklasse te blijven. Daarvoor is het wel verplicht dat we ons niet meer laten gebeu ren wat zo vaak is gebeurd. Dus vanaf het begin er staan, uitgaan van onze eigen kwa liteiten en wakker blijven. Die fouten die we hebben gemaakt, mogen we gewoon niet meer maken. Zondag tegen Feyenoord is een wedstrijd die we moeten winnen. Dat moet dan maar, hoewel ik daar zelf nooit heb ge wonnen.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23