Kritiek CDA op behoudzucht gemeente Zoeterwoude erg blij met goedkope interim Regio Acht maanden geëist voor ontucht advocaat Zoeterwoude kiest toch voor bestrijding van onkruid met gif Bewoners vragen om meer verkeerslichten Veurseweg Ruilavond postzegelclub ïlaverhal - Dg niet ij van gionella Politiek Oegstgeest vindt verbouwing trouwzaal te duur KaJgstgeestse Ithjoofd van ndne« en pincode Leiderdorp krijgt primeur streetprint mem stem! en ookk dezel Maall 1 een cj ginnel -ONDERE DEUREN? lowroom: Produktieweg 15-17 2404 CC Alphen a/d Rijn tel. 0172 43 26 21 Openingstijden showroom: )g t/m vrijdag van 0.30 tot 17.00 uur lerdag van 10.00 tot 17.00 uur oac 10 MAART 2000 'e! jorwaardelijk cel voor slaan agente uaag/leiderdorp De politierechter in Den Haag heeft een [e] arige Leiderdorpse gisteren een voorwaardelijke celstraf van weken opgelegd op voor bedreiging van een politieagente. echtelijke ruzie liep anderhalfjaar geleden zo uit de hand de politie bij het stel langs moest. De 47-jarige vrouw, die nken was, weigerde het huis te verlaten, dat kort daarvoor >r de rechter aan haar ex-man was toegewezen. De agente de ruzie probeerde te sussen werd bedreigd met een mes en ^3 eg een vuistslag in het gezicht. De Leiderdorpse was geen vijf' lekende van de politie. Een maand eerder had ze het bureau 311 ke overlast bezorgd door steeds weer te bellen dat 'haar wa- el d jed in brand stond'. De officier van justitie had een hoge )r a lboete geëist. Maar de rechter vond dat niet meer nodig. :len gens het rapport van de reclassering was het gedrag van de Iw te wijten aan haar alcoholprobleem en heeft zij dat pro- inmiddels opgelost. S assenaar werkt aan toekomst senaar Wassenaarders kunnen morgen hun mening geven n ,e r de zwakke en sterke kanten van hun dorp tijdens een in- wtj >bijeenkomst van de gemeente. Van 12.00 tot 16.00 uur zit medewerkers van de gemeente in het voormalige Hema- rer" d in de Langstraat 51 klaar om alle meningen te noteren. De e n irmatie wordt gebruikt voor een toekomstplan van de ge- raa >nte. Ze werkt aan een toekomstvisie voor de komende tien Warmond 'blijft zoals het is' Veel lof hadden Progressief Warmond, WD en CDA gis teravond voor al het werk dat is verricht om te komen tot een nieuw bestemmingsplan voor het Warmondse bui tengebied. Bijna vier jaar lang hield dit belangrijke docu ment de gemoederen in Warmond bezig. In hoorzittin gen en andere bijeenkomsten konden bewoners en ge bruikers van het buitengebied hun zegje doen. Met het uiteindelijke resultaat zijn PW en WD wel, maar opposi tiepartij CDA niet helemaal tevreden, zo bleek gister avond tijdens een extra raadsvergadering. CDA-raadslid A. Lemmers pro beerde nog een aantal verande ringen aan te brengen in het bestemmingsplan. Maar hij vond geen gehoor bij PW en WD. Het CDA vindt dat sommige regels waaraan agrariërs en campinghouders zich in het buitengebied moeten houden, teveel 'knellen'. Het bestem mingsplan is erop gericht de polders open te houden en het kwetsbare landschap te be schermen. „We houden War mond zoals het is", stelde WD- raadslid J.Kwestro tevreden vast. Die behoudzucht gaat het CDA te ver. Zo pleitte Lemmers voor soepeler regels waardoor agrariërs kunnen inspelen op de veranderingen in de sector. Met name veehouders zoeken nogal eens een tweede bron van inkomsten, maar het opzet ten van een jachthaven kunnen ze in de meeste gevallen verge ten. Gevreesd wordt voor aan tasting van het landschap. Bo vendien wil de gemeente War mond de ligplaatsen voor boten concentreren op een of twee plekken. Nu liggen de sloten en vaarten her en der vol met bo ten, en dat is volgens de ge meente niet fraai. Lemmers zet grote vraagtekens bij dit plan. Hij vraagt zich af of de gemeen te de sloten wel leeg zal krijgen. Volgens het CDA doet de ge meente ook te moeilijk over het bouwen van 'tweede bedrijfs woningen'. Bij een bedrijf waar twee gezinnen werken, past ook een tweede huis, vindt Lem mers. Het bestemmingsplan gaat uit van één bedrijfswoning, want volgens wethouder J. van de Velde is het eind anders zoek. „Sta je een tweede be drijfswoning toe, dan is de vol gende stap dat je een derde be drijfswoning moet toestaan, als er drie gezinnen van het bedrijf leven. Dat leidt tot verstening van het open gebied en dat wil len we niet." Ook een voorstel van het CDA om campinghouders wat meer vrijheid te geven haalde het niet. Een aantal camping houders zou graag zien dat hun kantine, waarmee in het laag- seizoen niets gebeurt, ook dienst kan doen voor andere activiteiten. De gemeente wil echter voorkomen dat 'er bij el ke camping een horeca-gele- genheid' ontstaat. Wel is de ge meente bereid te praten over gezamenijke initiatieven van campings. „Als campinghou ders samen afspraken maken en bijvoorbeeld een aanvraag gerland. Als het de camping- doen voor een overdekte jeu de houders op deze manier niet boulesbaan in één van de ge- lukt om rendabeler te draaien, bouwen, dan kan ik me niet dan zit er volgens Slingerland voorstellen dat daar bezwaar niets anders op dan kampeer- tegen komt", zei PW'er G. Slin- terreinen samen te voegen. 'Boer geeft niet gauw op De Sassenheimse veehouder Van der Plas zoekt het hoger op, nu hij van Warmond geen toestemming krijgt om een jachthaven te beginnen. „Ik ga in beroep bij de provincie en bij de Kroon. Ik weet niet of het iets uithaalt, maar dan heb ik voor mezelf tenminste wel het gevoel dat ik er ólles aan heb gedaan." De Sassenhei- mer, wiens grond zich voor de helft bevindt in Warmond, wil graag een tweede bron van in komsten. „Een jachthaven was een geweldige steunpilaar geweest om het bedrijf renda bel te houden", zegt hij. Als het niet lukt, wil Van der Plas andere neveninkomsten gaan zoeken. „Een boer geeft niet gauw op. Loopt de ene weg dood, dan zoek je een ande- den haag/voorschoten Tegen een 57-jarige advocaat uit Voorschoten is gisteren in Den Haag acht maanden ge vangenisstraf geëist wegens on tucht met een toen 17-jarige cli ënt. De helft van de eis is voor waardelijk. Officier van justitie J. Ekelmans meent dat de advo caat in augustus en november 1997 op de zolder van zijn kan toor in Den Haag ontucht heeft gepleegd met de jongen. Op de zoider was een rustruimte met stoelen en een bed. Hier zou hij de jongen hebben gevraagd zijn broek te laten zakken. De Voor schotenaar was 'toegevoegd ad vocaat' van de jongen, die ver dacht werd van diefstal met ge weld. Volgens het slachtoffer had de advocaat gezegd, dat hij ook dokter was en dat hij hem wilde onderzoeken. Bij een andere gelegenheid zou hij de jongen hebben gezegd dat deze erg ge spannen was en hem hebben aangeboden zijn rug te masse ren. De raadsman ontkent. Hij er kent met de jongen op de zol der te hebben gezeten en niet alleen over de strafzaak te heb ben gesproken, maar ook over seks en geslachtsziekten. De advocaat verklaarde dat hij al tijd zeer betrokken is bij zijn cli ënten en dat de jongen kwets baar was en om hulp had ge vraagd. Om hem te helpen had de raadsman over de meest uit eenlopende dingen gepraat en had onder meer een verhaal en gedichten voorgelezen. De rechtbank doet uitspraak op 23 maart. zoeterwoude jan preenen De gemeenteraad van Zoeter woude is gisteravond toch ak koord gegaan met een voorstel van burgemeester en wethou ders om het onkruid op wegen en fiets- en voetpaden de ko mende drie jaar met chemische middelen te bestrijden. 'Schoorvoetend' en met 'frisse tegenzin', zoals fractieleider De Lange van Progressief Zoeter woude benadrukte, en pas na dat wethouder Stuijt de belofte had gedaan dat de gemeente niet op kinder speelplaatsen spuit en ook niet op plekken waar burgers zelf onderhoud kunnen plegen. Drie weken geleden verzet ten de raadsle den zich nog tegen deze 'ra dicale' aanpak. Inmiddels zijn ze tot de conclusie gekomen dat het middel, glyfosaat, min der agressief is dan zij dachten. De Lange: „We hebben begre pen dat het om een betrekkelijk onschuldig middel gaat." Of zo als CDA'er J. Gahrmann zei: „Wij vinden het een noodzake lijk kwaad. Het middel lijkt ons redelijk veilig." Het liefst had de raad gezien dat alsnog voor een milieu vriendelijke oplossing was ge kozen. Zoals tien jaar geleden de bedoeling was. Toen stopte Zoeterwoude met het gebruik van het gif. Maar in plaats van andere maatregelen te nemen, werd sindsdien niets meer ge daan om het onkruid onder controle te houden. Dat heeft geleid tot een 'explosieve' groei, waardoor volgens de gemeente op veel plaatsen gevaarlijke si tuaties zijn ontstaan voor fiet sers en voet gangers. De Lange: „Aan gezien de ge meente aan sprakelijk is voor letsel dat mensen daardoor op lopen, zeg gen we: 'lie ver niet, maar het kan niet an ders'." Wethouder jaar gebruikt, dat na een jaar al wordt bekeken hoe deze aan pak uitpakt en dat 'heel selec tief wordt gespoten'. „Het is ze ker niet zo dat er straks een wa gen op straat verschijnt, die al les onderspuit." 'Liever niet maar het kan niet anders punt van Veurseweg, Starren- burg en Karei Doormanlaan verkeerslichten komen, maar ook op de Woelwijklaan en de Essenlaan en bij de huidige oversteekplaatsen op de Veur seweg. „Voor de vele schoolkinderen en moeders met kinderen is het oversteken van de Veurseweg levensgevaarlijk. Of er is file, of men rijdt te hard. De oversteek plaatsen die er nu zijn, zijn on misbaar, maar helpen niet ge noeg." Bewoners van de Woelwijklaan en de Essenlaan in Voorschoten willen dat er meer verkeerslich ten komen op de Veurseweg om deze doorgaande route vei liger te maken voor schoolkin deren. „Door de aanleg van de wijken Starrenburg II en III neemt het verkeer op de Veur seweg opnieuw toe", schrijven zij in een brief aan de gemeen te. Daarom moeten er volgens hen niet alleen op het kruis- oegstgeest bouw t Groot Proffijt aan het Boerhaaveplein in Oegstgeest. De Postzegelvereniging Oegst- Postzegelverzamelaars kunnen geest houdt vanavond haar vanaf zeven uur terecht in het maandelijkse ruilavond in 'ge- gebouw. oor O swe -w-m heh° 'U denkt zeker dat er een nulletje ontbreekt jan preenen Zoeterwoude trekt 15.000 gul den uit voor een interim-ge meentesecretaris, die van mei tot en met augustus de naar Oegstgeest vertrekkende R. Mauer vervangt. De gemeente raad ging gisteravond aarzelend akkoord met het voorstel van burgemeester en wethouders. Niet omdat de politieke partijen het niet eens zouden zijn met deze oplossing, maar omdat zij twijfelden aan de juistheid van het bedrag. „U denkt zeker dat er een nulletje ontbreektrea geerde burgemeester Koop manschap op de vragende blik ken van de raadsleden. „Maar het bedrag klopt wel degelijk. U denkt zeker aan de uitgaven die omliggende gemeenten kwijt zijn?" Zij doelde daarbij vooral op het inkomen van de interim-ge meentesecretaris die in januari is geïnstalleerd in Leiden: drie duizend gulden per dag. CDA 'er J. Gahrmann:Als je dat met elkaar vergelijkt, dan zijn we toch opvallend veel minder kwijt." Volgens Mauer is het lage be drag echter helemaal niet zo opzienbarend: „We zijn door diverse bureaus benaderd. Als we op die aanbiedingen waren ingegaan, dan waren we wel degelijk een hoop geld kwijt ge weest. Met de kandidaat met wie op dit moment wordt ge sproken, is via via door de bur gemeester contact gelegd. Die persoon is niet verbonden aan een of ander bureau. Dat scheelt een hoop aan overhead kosten. Bovendien vallen de reiskosten erg mee." Zoeter woude verwacht binnen twee weken de interim-secretaris te kunnen presenteren. Intussen gaat de gemeente op zoek naar een vaste opvolger van Mauer. Gisteravond besloot de raad dat die gemeentesecre taris in tegenstelling tot zijn voorganger niet ook nog eens de functie van hoofd van de af deling financiën krijgt. Het ge meentebestuur is tot de conclu sie gekomen dat die dubbel functie voor één persoon te zwaar is, en stelt daarom een aparte chef financiën aan. Dat kost de gemeente 125.000 gul den per jaar. De nieuwe secretaris gaat wel een bureau leiden dat,zich met grote projecten gaat bezighou den, waaronder het zogeheten W4-plan. Dat project houdt in dat Leiden, Leiderdorp en Zoe terwoude grond naast de A4 be bouwen en met de opbrengst daarvan de verdiepte ligging van de snelweg betalen. Voorlo pig bestaat het projectbureau uit twee ambtenaren: J. Scheren en M. Geerling. Een herinrichting van de 'kale en ongezellige' trouwzaal, voor 56.000 gulden, vinden de leden van de Oegstgeestse raadscommissie voor financi en aan de dure kant. Zij slui ten bovendien niet uit, dat na de verbouwing binnen de kortste keren weer allerlei kostbare aanpassingen aan de trouwzaal nodig zijn. Burgemeester en wethou ders willen de trouwzaal voor 56.000 gulden opknappen. De verlichting moet sfeervoller en twee wanden moeten een verfje krijgen. Daarnaast zou een radiator weggewerkt moe ten worden en moeten er nieuwe stoelen komen. Met het plaatsen van twee kunst objecten zou de zaal er dan een stuk aantrekkelijker uit zien. De commissieleden vinden het plan te duur, omdat de in vestering alleen bedoeld is om de trouwzaal sfeervoller te maken. Dat kan ook een stuk goedkoper, denken ze. „Vol gens mij is die zaal met een verfbeurt en een paar planten een stuk gezelliger te maken", aldus D66-raadslid A. Ko ningsveld. „Oplossingen hoe ven toch niet altijd duur te zijn? Die stoeltjes hoeven van mij niet zo nodig weg." Wel moet er volgens de commissieleden iets gebeuren met het uiterlijk van de trouw zaal, omdat bruidsparen re gelmatig naar een andere ge meente uitwijken. Wethouder Smitsloo (WD) overlegt bin nenkort in burgemeester en wethouders opnieuw over de herinrichting van de trouw zaal. Daarna komt het college met een nieuw voorstel. de v hen is voorlopig nog niet dijk in het sport- en recre- t zi( intrum De Klaverhal in r deirwoude. Waterleidingbe- :n n WZHO heeft vastgesteld orarie legionellabacterie, die de ia in lijke veteranenziekte kan veroorzaken, nog niet uit de lei- ngw n is verdwenen. „We zit- de d og net boven de toegesta- elfzirens. Daarom blijven de ge ïeruimten voor iedereen oten. We willen geen en- Is ee sico lopen", aldus W. van en. ven, beheerder van De jus rhal. De bacterie werd vo- nie naand ontdekt, jam idat de waterleiding twin- reer ir oud is, heeft het bestuur is hf de Klaverhal gisteravond D ten het systeem volledig te En :uwen. Van Leeuwen: in is beter om de zaak radi- ken. an te pakken. Binnen vier k nie vervangen we de leidin- sn. E in de douchekoppen, zo moe re eindelijk van die legio- lan af zijn." ook i kosten bedragen 100.000 Net i DO gulden. Van Leeuwen is eerder aangegeven dat de eneei re geen probleem is, om dat )e Klaverhal altijd zuinig me geleefd en al lang reke- hield met het vervangen gaf de leidingen. „Een bijko- voordeel is dat we een luem krijgen, waarbij de lei- zakjf n zichzelf regelmatig 'gekt poelen. Ook daardoor guld de legionellabacterie geen uitg Ik denk dat degenen die t wel is sporten wel begrip voor zei uatie hebben. Het zal even dm zijn dat ze nog niet kun- van ouchen. Maar dat was het raar nij ook toen ik hoorde dat hem iog niet in orde is." t een ige week zaterdag namen nam< letballers uit Leiden hun 'wel: douchecabine mee naar jp eei laverhal. Het is niet be- of zij dat morgen weer Iceest i-jarige vrouw uit Oegst- is gisteravond van haar oofd in een portiek aan us Halslaan. In de tas za- ider meer een portemon- i een bankpas. De vrouw vlak na de beroving een intje van iemand die zich red als politiemedewer- de pincode van de gesto- opvroeg. De vrouw code. Een familielid dat irhaal later van de vrouw heeft de politie inge- rld. leiderdorp Het lijken klinkers, maar het is asfalt met een ingekerfd patroontje. Het spul, 'streetprint' genaamd, komt aan het eind van dit voorjaar te liggen in de Leider dorpse nieuwbouwwijk Leyhof. Eerst komt de Buitenhoflaan aan de beurt, dan de Poort- wacht en de Torenwacht. Asfalt met een klinkerpatroon heeft volgens de Koninklijke Wegenbouw Stevin (KWS) de charme van sierbestrating en de voordelen van asfalt. Het is onderhoudsarm, gaat lang mee, en is bestand tegen zwaar verkeer. Uit metingen is volgens de KWS boven dien gebleken dat streetprint 'stiller' is dan een wegdek met klinkers. Het aanbrengen van streetprint is volgens de KWS in een paar dagen gepiept. Eerst wordt een laag asfalt gelegd. Op het nog warme asfalt komt vervolgens een stalen mat met een klinkerpatroon te liggen. Deze wordt stevig aangedrukt, waarna voegen ont staan. Daarna komt er een gekleurd laagje overheen. Leiderdorp heeft met de komst van streetprint een primeur. In de Leidse regio ligt het spul volgens een woordvoerder van de KWS nog niet. Wel op een aantal andere plekken in Nederland: bijvoorbeeld bij het gemeentehuis in Haarlem en op de Kalvermarkt in Den Haag. „Wereldwijd ligt er al meer dan een miljoen vierkante meter", weet de woordvoerder te vertellen. Streetprint, dat bestaat sinds 1996, is van origine een Cana dees product. De KWS heeft het spul 'verder ontwikkeld'. foto kws li in de nieuwe showroom van Jk voor een kennismaking met juren van hoge kwaliteit, in pluminium of kunststof, idig vervaardigd uit de beken- o profielen en geleverd met ^"D-keur.Tot gauw

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17