Barcelona staat al in kwartfinale 1 met al mag hij zijn handjes nog dichtknijpen' Sport Wegereef helpt ongeïnspireerd United een handje Fiorentina verliest kop ÉNSDAG 8 MAART 2000 avia Praag naar kwartfinales ie)^ Slavia Praag heeft zich geplaatst voor de kwartfinales fdê UEFA-beker. Udinese versloeg de Tsjechen weliswaar in "A3< veede wedstrijd met 2-1, maar dat was onvoldoende om de nederlaag van vorige week te compenseren. Het doelpunt Ri de Tsjech Koller in Udine gaf de doorslag. Udinese, met van Willem Il'er Henri van der Vegt in de basis, scoorde via e en Sosa. r "ildato wint etappe Parijs-Niee n d yiLLEFabio Baldato heeft de derde etappe van Parijs - Ni- titii p zijn naam gebracht. De Italiaan won na een rit over 206,4 /ett meter van Nevers naar Belleville de sprint van een kopgroep Ru 21 renners. Laurent Brochard nam de leiderstrui weer over de Est Jaan Kirsipuu. "i n Hest start in Twintig van Alphen !N_t Greg van Hest doet zondag mee aan de Twintig van Al- ziti i. De Tilburgse adeet stapte afgelopen weekeinde na negen- ast kilometer uit bij een marathon in Japan. Hij had last van latf en onder beide grote tenen. Van Hest is inmiddels zodanig ion teld dat hij kan meedoen aan de wedstrijd over twintig kilo- wil( :r in Alphen aan den Rijn, die hij vorig jaar won. do wichtige hulp voor arbiters jhagen De UEFA heeft de hulp van drie gerenommeerde este balpersoonlijkheden ingeroepen om de arbiters voor te be- dl in op EURO 2000. Het gaat om Berti Vogts, Michael Laud- le c Sn de Spanjaard Andoni Zubizarreta (ex-doelman). Eind i hf t praat het drietal met de scheidsrechterscommissie van de VM A. Tijdens die vergadering doen de voormalige grootheden ooi evelingen voor een goede arbitrage. Onderwerp van ge- nge zijn onder meer het omgaan met de tackle van achteren, agende tactieken door spelers bij vrije trappen en theatraal ag. alsmede de houding van de voetballers en coaches in ioei Igemeen. pen is Enrique mist EK >ed ;n lk! lona» Luis Enrique komt dit seizoen niet meer in actie, n ld l-jarige middenvelder van Barcelona en Spanje is gisteren le) v ijn linkerknie geopereerd. Volgens zijn arts Borrell is hij oen naanden uitgeschakeld. Luis Enrique mist daardoor ook jernooi om de Europese titel, komende zomer in Neder- itte nog niet naar Den Bosch IL! Mark Wotte zit zondagmiddag gewoon bij FC Utrecht bank in de uitwedstrijd tegen PSV. De trainer van FC ht gaat niet op korte termijn over naar zijn toekomstige ;ever FC Den Bosch, dat hem het liefst per direct wilde lemen. Bij de Brabantse formatie stapte maandag Martin ■jjman op nadat hem drie gehuurde voetballers door het be- in de maag waren gesplitst. Hij besloot de eer aan zichzelf iden en leverde zijn contract in. Hulptrainer Jan van neemt de honneurs waar. nvaige O'Neal in topvorm celes NBA-vedette Shaquille O'Neal heeft zijn 28ste ver- lf ig op grootse wijze gevierd. De reusachtige center van LA s zette liefst 61 kaarsjes op zijn feesttaart. Mede dankzij de 1 cwekkende voorstelling van O'Neal won zijn ploeg van de ppers: 123-103. O'Neal is de zestiende speler die zestig n of meer in een wedstrijd heeft gescoord. ste winst voor BV Leiderdorp Lai iQRPDe basketbalsters van BV Leiderdorp hebben giste- eerste winst behaald in de elite B van de eredivisie. In iekv inzijdige wedstrijd was Utrechtse Prisma College te zwak: le ri (rust 34-18). De zege kwam nooit in gevaar. Uitblinkers aald liderdorpse zijde waren Marije de Groot (dertien punten xnai rebounds) en Lonneke Bransz (zestien punten en veertien kla ids). Bransz onderscheidde zich daarnaast nog met zes i. Simone van Meurs maakte haar rentree bij BV Leider- mazjDe spelverdeelster was gestopt, maar door de vele blessu- ;t st< llen werd opnieuw een beroep op haar gedaan. Van der Gouw beleeft 'keepersnachtmerrie' CHAMPIONS LEAGUE In de laagste versnelling ver sloeg Manchester United Bor deaux voor de tweede keer in een week. De Fransen namen wel een voorsprong, maar ver loren door twee bevliegingen aan Engelse kant. Manchester stond na negen minuten op achterstand. Van der Gouw beleefde één van zijn vreselijkste momenten in het Engelse doel. De 37-jarige Ne derlander tastte op clowneske wijze mis bij een schot van Pavon. De bal kwam recht op hem af. Van der Gouw grabbel de, grabbelde en grabbelde nog eens. Via zijn handen viel de bal in het doel: 1-0. „Een nacht merrie voor een keeper", zei Van der Gouw. „De bal bewoog in de lucht, maar ik wil er geen excuses voor maken. Ik had hem moeten hebben." Een kwartiertje later ging We gereef in de fout. Hij gaf Laslan- des geel voor wat onvriendelij ke woorden en gebaren naar de grensrechter. Bij de volgende actie leek de spits het Engelse idool Beckham fors te raken. Wegereef oordeelde onterecht dat de actie een tweede gele kaart waard was. Ook tegen tien man kwam de Engelse koploper nauwelijks tot creatieve ingevingen. De enige voor rust leverde wel de gelijk maker op. Aan de voorberei ding op de treffer van Keane hing echter een buitenspel- lucht. In de tweede helft kon Bordeaux met tien man niet veel, maar deelde af en toe wel een prikje uit. Bij een ervan be landde een schot van Micoud via de binnenkant van de paal weer in het veld. Een tweede poging van dezelfde speler ging net naast, een kopbal van Wil- tord net over. Pas toen Ferguson Solskjaer inbracht, kwam er meer leven in de Engelse aanval. Van der Gouw bereikte met een uittrap de Deense invaller, die bij zijn eerste actie meteen scoorde en de Franse passie doofde. „We hebben wel een beetje geluk gehad", gaf Jaap Stam toe. „We speelden niet zoals we kunnen." GROEP A FC Porto (Por) - Barcelona (Spa) 0-2 (0-1). 38. Abelardo 0-1, 59. Rivaldo 0- 2. Scheidsrechter: Braschi (Ita) Toe schouwers: 50.000 Gele kaarten: Pau- linho Santos, Aloisio (Porto), Figo (Bar celona). Sparta Praag (Tsj) - Hertha BSC (Dui) 1- 0 (0-0). 90. Fukal 1-0. Scheidsrechter: Frisk (Zwe). Toeschouwers: 9000. Gele kaarten: Bolf, Hapal (Sp. Praag), Roy, Konstantinidis, Do Nascimiento (Hertha BSC). Barcelona 4 3 1 0 10 12- 3 FC Porto 4 2 0 2 6 5-6 Sparta Praag 4 1 1 2 4 2-8 Hertha BSC 4 0 2 2 2 2-4 GROEPB Valencia (Spa) - Fiorentina (Ita) 2-0 (1- 0). 35. Mie 1-0, 90. Mendieta 2-0. Scheidsrechter: Krug (Dui). Toeschou wers: 50.000. Gele kaarten: Lopez, llie, Pellegrino (Valencia), Cois, Amoroso, Tarozzi (Fiorentina). Bordeaux (Fra) - Manchester United (Eng) 1-2 (1-1). 9. Pavon 1-0, 33. Kea ne 1-1, 84. Solskjaer 1-2, Scheidsrech ter: Wegereef (Ned). Toeschouwers: 40.000. Rode kaart: 22. Laslandes (Bordeaux/2 x geel). Gele kaarten: Pavon, Grenet, Diabaté (Bordeaux), Stam (Man. United). Man.United 4 3 0 1 9 7-3 Fiorentina 4 2 1 1 7 3-2 Valencia 4 2 0 2 6 5-4 Bordeaux 4 0 1 3 1 1-7 'ure Van Nistelrooij dompelt PSV in diepe rouw open. Het begint ook pas echt leuk te worden als je het 10 ki lometer achter elkaar volhoudt. Maar ik heb er wel wat voor moeten doen. Het gaat me niet zo gemakkelijk af dat ik het fluitend doe. Als ik thuiskom ben ik best wel moe. Heb je al een keer een 'lo- persroes' meegemaakt? „Ja, ik vind dat heerlijk. Je hebt dan het gevoel dat je uren door kan lopen zonder moe te wor den. Eerst ben je zo moe dat je ermee wilt stoppen. Als je je daar overheen zet dan gaal het opeens zo gemakkelijk. Maar het duurt best wel lang voordat je zover bent. Wil je de halve marathon nog binnen een bepaalde tijd af- 'eggen? „Ik vind het al heel wat als ik 'm uitloop. Ik wil dat eenmaal hebben gedaan. Dat is echt mijn doel, maar viermaal per week trainen is wel veel hoor. Dat is eigenlijk niet meer le doen. Je moet er wel veel voor over hebben. VALENCIA ANP Fiorentina is de koppositie in groep B van de Champions League kwijtgeraakt. De Itali anen verloren in en tegen Valencia met 2-0. Ilie maakte in de 34ste minuut met een prachtige actie de openings treffer voor Valencia. Hij pik te een pass van Carboni op en vond in de draai het Itali aanse doel. In de slotfase be paalde Mendieta de eind stand op 2-0 door een straf schop te benutten. Valencia had met grotere cijfers kun nen winnen. Lopez raakte twee keer het houtwerk en doelman Taglialatela hield hem twee keer van een doel punt af. Sparta Praag greep een kans op langer verblijf in de Champions League. De Tsje chen wonnen voor eigen pu bliek met 1-0 van Hertha BSC. De ploeg heeft nu twee punten achterstand op num mer twee Porto. De Europe se avonturen voor Hertha zijn na de tweede ronde voorbij. Sparta en Hertha kwamen nauwelijks in het doelgebied van hun opponent. De Tsje chen waren wel het gevaar lijkst. In de eerste helft kreeg aanvaller Sionko kansen. Aan de kant van kwam Bryan Roy in de 23ste minuut ge vaarlijk door, maar doelman Blazek pakte de bal voordat de oud-Ajacied kon schieten. Hij werd in de 79ste minuut vervangen door Preetz. In de slotminuut wast Sparta Praag te scoren. Fukal bezorgde zijn ploeg de drie belangrijke punten. Zijn schot belandde van 30 meter via de paal in het Duitse doel. itzettend triest' tot 'een iflijke mokerslag'. De van Ruud van Nistel- impelde PSV gisteren in ouw. „Het is heel erg V, maar nog veel erger jongen", aldus direc- ik Arnesen. De topsco- federland is vermoede- weken uitgeschakeld ingescheurde mediale zijn rechterknie, iet sterkste moreel van niet bestand tegen de van topscorer Ruud 3 .telrooij en de lichte r van Luc Nilis, die mi- een week is uitgescha- l liner Eric Gerets: „Dit is elooflijke klap, voor PSV Ruud. Wie op weg naar de beste spits van Ne- f|j| moet missen, die heeft i jke zorgen. En dan heb et eens over Luc. Nee, ling is hier even weg." listelrooij blesseerde ;ren op trainingscom- ig in de oefen- tegen Silkeborg (1-1), club waarmee PSV een samenwerkings- heeft. Arnold Brug- een voorzet, die jekopt tot de penal- bal kwam ideaal voor lal. Maar op het mo- Ruud aanzette, zo zei t) 6-»Êler- ging er iemand op ö-1!11 staan. Z'n knie blok- k'J voelde meteen Mlscheut naar zijn knie cu u-i''ste'rooÜ strompelde Arg/6jelijk met veel pijn van - ('taf af. Pas na een MRI- fet C.eldropse St. Anna- is constateerde Cees-Rein van den .49,Sand een ingescheurde ra)' Jband van de rechter- de binnenband afge- 3. Ai>| dan zou Van Nistel operatie wachten. Nu lie voor enkele dagen >tandlsPalk gezet. Vrijdag rechterbeen van Van |ij voor twee weken in ;t, waarna het reva lues wordt voortgezet •race. Ruud van Nistelrooij, vermoedelijk voor acht weken uitgeschakeld. Met PSV lag international Van Nistelrooij, begeerd door tal van Europese topclubs, op titelkoers. Bruggink: „Vooral dat is ontzettend triest voor Ruud. Hij is toch niet onbelang rijk voor ons geweest." Van Ni stelrooij had in 24 competitie wedstrijden 29 doelpunten ge maakt. Daarmee was hij nog 14 treffers verwijderd van het le gendarische record van oud- PSV'er Coen Dillen (43) uit 1958. Dat gaat Van Nistelrooij dus niet meer halen. Zelf bleef Van Nistelrooij naar zeggen van zijn zaakwaarnemer Rodger Linse vrij rustig onder de knieblessure. „Hij had het over een onomkeerbaarheid. 'Ik moet de pijn verwerken, revali deren en zo snel mogelijk weer terugkomen'. Zo zit Ruud in el kaar." Volgens Linse is de bles sure niettemin meegevallen. „Alleen vanwege het feit dat hij zo sterk is, is de schade beperkt gebleven. Of het veel erger had kunnen uitvallen weet je nooit, maar al met al mogen we onze handjes dichtknijpen. Bij de MRI-scan is gebleken dat het kraakbeen en de meniscus niet zijn aangetast, zodat hij abso luut geen blijvende schade aan de blessure overhoudt." Linse denkt niet dat potentië le kopers zijn afgeschrikt door de blessure van Van Nistelrooij. „Het zou niet voor die club pleiten als ze zich laten leiden door een blessure. Dan.zou het ook niet de club van zijn dro men zijn. Het trieste is nu dat Ruud een deel van de beslis sende fase van de competitie moet missen. Of misschien wel helemaal." Naast PSV moet ook bonds coach Frank Rijkaard aanvaller Vap Nistelrooij de komende pe riode missen. Hij mist vrijwel zeker de oefeninterlands tegen België (29 maart) en Schotland (26 april). Over het EK, dat voor Oranje op 11 juni begint, hoeft wat Linse betreft geen twijfel te bestaan. „Tel er acht weken bij op dan zit je op 8 mei. Dan kan hij nog net de staart van de competitie meepikken en haakt hij uitgerust aan bij Oranje." Ruud van Nistelrooij zal zon dag tegen FC Utrecht voor het eerst sinds zijn komst van Hee renveen naar Eindhoven in 1998 een competitiewedstrijd van PSV door een blessure moeten missen. Tot dusver miste Van Nistelrooij slechts twee duels voor PSV, beide door een schorsing. De lopers van de Leidsch Dagblad Marathongroep tel len af. Zo'n tweehonderd sportievelingen bereiden zich ónder begeleiding van Han Kulker en andere trainers voor op de Leidse Marathon (11 juni). Ze leggen dan 10 of 21,1 kilometer af. Wekelijks komt op deze plaats een van de deelnemers aan het woord. Naam: Brenda de Wit-Crama. Leeftijd: 29 jaar. Woonplaats: Leiderdorp. Beroep: directie-secretaresse. Afstand: 21 kilometer. Hoe gaat het met het lopen? „Ik merk dat ik vooruitga, al ben ik wel ziek geweest. Daar door heb ik een tijd lang niet kunnen trainen. Eind vorig jaar ben ik met lopen begon nen. Nu ik het een aantal kilo meters achter elkaar volhoud, begin ik het hartstikke leuk te vinden. Zover als nu ben ik nog nooit gekomen. Je hebt dus een overwinning op jezelf behaald? „Ja, ik ben best wel trots op mezelf." Waar loop je meestal? Doordeweeks loop ik met mijn man en vader in Leider dorp. In het weekeinde gaan we de polder in, richting Hoog- made. En dan ontdek je ook opeens hoe mooi de natuur kan zijn? „Ik woon hier al heel lang, maar de keren dat ik daar kom is met de auto. Je leeft in de X stad en na tien minuten lopen ben je in de 'middle of nowhe re'. Daar één tot anderhalf uur rennen is echt een kick. Maar in het donker lopen vind ik niet echt leuk. Dat word ik ook zat. Op doordeweekse avonden ga ik ook niet ver weg, dan loop ik telkens hetzelfde rondje. Op den duur ken je de buurt dan wel. Wat vind je tot nu toe van de gezamenlijke trainingen? „Ik vond het meevallen, tot de laatste keer dan. Daar schrok ik wel even van. Dat komt om dat we doordeweeks niet op snelheid trainen en toen opeens wel. Ik wil daar dan ook meer op gaan trainen. Afgelopen weekeinde hebben we in de duinen gelopen. Heuvel op, heuvel af, en dat ging wel lek ker. Maar ik ben bang dat ik toch een achterstand oploop omdat ik tussendoor op vakan tie ga. En het is denk ik niet zo'n vakantie waarbij je tijd hebt om te lopen, maar ik neem de schoenen in elk geval wel mee. En dat voor iemand die een hekel aan lopen had? „Er gaat een wereld voor me Barcelona heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De Spaanse kampioen versloeg naaste concurrent FC Porto gemakkelijk met 2-0. Abelar do en Rivaldo tekenden in een afgeladen Stade das Antas in Porto voor de treffers. Net als vorige week had Barce lona geen moeite met de Portugezen. De ploeg van Louis van Gaal miste de geblesseerde vaste krachten Luis Enrique en Zen den, maar controleerde het duel in groep A. Van Gaal ruim de in de 310de Europacupwed strijd, van Barcelona een plek in voor zijn landgenoten Hesp, Bogarde, Frank de Boer, Cocu en Kluivert. Ook Ronald de Boer zag zijn stijgende vorm van de laatste weken beloond met een basisplaats. Een stormloop van Porto op het domein van doelman Hesp bleef uit. Barcelona had de ge hele wedstrijd de beste kansen. Porto drong wel aan, maar mocht van de Spaanse verdedi ging nooit dicht bij het doel ko men. De veel geroemde Jardel bleef onzichtbaar. De Brazili aanse spits kreeg van Frank de Boer bijna geen ruimte. De Por tugezen haalden via de flanken ook zelden de achterlijn. Ze wa ren alleen met afstandsschoten gevaarlijk. Barcelona zocht sporadisch de'aanval, maar die counters le verden wel doelrijpe mogelijk heden op. De Spanjaarden sne den meermalen door het Portu gese verdedingscentrum, waar de geschorste Jorge Costa ont brak. De onervaren Ricardo Sil- va was zijn vervanger. Kluivert kwam na twintig minuten net te laat om een voorzet van Ri valdo in te koppen. Hij bood Fi go een kwartier later een grote kans, maar de Portugees schoot de bal tegen Porto-doelman Hi- lario op. Even later was het wel raak. Bij een corner van Figo lette niemand van de thuisclub op de opgekomen verdediger Abel ardo (0-1). Porto had meteen gelijk kunnen maken, maar Hesp voorkwam dat. Hij keerde een schot van Rubens Junior en werkte een boogbal van Peixe met hulp van de lat weg. Porto probeerde het in de tweede helft met een andere spelmaker, Chainho voor Peixe. De niet fitte Rubens Junior week voor Domingos. Veel hielp het niet. Barcelona, waar Cocu in de rust uitviel, nam af stand via Rivaldo. De voetballer van het jaar schoot na een uur uit een vrije trap door de muur achter Hilario: 0-2. Rivaldo eve naarde daarmee Jardel in doel- puntenmoyenne: acht goals in acht Champions League-duels. Kluivert vond ook het doel, maar werd terecht teruggeflo ten wegens buitenspel. Trainer Van Gaal vond dat zijn ploeg een hele goede avond had. „Het had 5-0 moeten zijn. De eerste helft vond ik indruk wekkend, in de tweede helft hebben we niet meer zo goed gespeeld. Porto wilde wel pres sen, maar wij hielden het veld breed. Iedereen wilde bij ons dé bal hebben. Mijn enige kritiek is dat we voor rust te veel kansen lieten liggen. Vandaag was het goed, morgen kan het weer minder zijn. We voetballen dit jaar wel beter dan vorig jaar." Frank de Boer vecht een kopduel uit met Capucho. foto reuters

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21