'In voetbal is met geld niet alles te koop' Sport Kalou is fit, maar blijft twijfelgeval DUIVEN til Erik Dekker mist aantal voorjaarsklassiekers Een '4' voor Ruud Bos «siflK Vijf 'ridders' houden balletje hoog WOENSDAG 8 MAART 2000 rotterdam anp Trainer Leo Beenhakker van Feyen- oord heeft voor de wedstrijd in de Champions League van vanavond te gen Lazio Roma de beschikking over een fitte selectie. Kees van Wonderen, Ulrich van Gobbel, Bonaventura Ka- lou en Patrick Paauwe werkten gister morgen zonder problemen de laatste training van de Rotterdammers voor het duel tegen de Italianen af. Been hakker bevestigde dat hij weer een be roep op het viertal kan doen. Hij weet echter nog niet of Kalou voldoende genezen is voor een plaatsje in de ba siself. „Het liefst zou ik met hem beginnen en in principe is hij ook fit. Toch ga ik eerst nog even met hem praten. Mede door al dat gedoe in de Africa Cup heeft hij veel over zich heen gekregen. Naast fysiek moet hij ook mentaal honderd procent zijn voor een wed strijd van negentig minuten. Wie weet is Kalou maar een uur te gebruiken en dan is het aan mij of dat het eerste of het laatste uur van het duel zal zijn." Beenhakker wil Lazio in een uitver kochte Kuip met dezelfde speelwijze als vorige week in Rome bestrijden. Dat betekent dat de Rotterdamse ba siself uit vier middenvelders en twee aanvallers zal bestaan. Over de invul ling van de posities wilde de oefen- meester nog niet praten. „Zoals gezegd ga ik nog met Kalou praten. Bovendien weten de jongens de opstelling nog niet. Ik ga dus ook niet vertellen of Kees van Wonderen op het middenveld speelt of in plaats van Ferry de Haan in het centrum van de verdediging komt te staan." Met het oog op de stand in groep D van de Champions League kan Lazio Roma zich bij Feyenoord geen uitglij der meer veroorloven. Halverwege de tweede ronde van het lucratieve toer nooi hebben de Italianen net als Chel sea twee punten minder dan de Ne derlandse landskampioen. „Dus ik begrijp van iedereen dat we nu plotseling een heel ander Lazio Ro ma krijgen te zien", stelde Beenhakker met een cynische ondertoon. „Vol gens mij hebben ze ons vorige week ook een gedeelte van de wedstrijd he lemaal van de mat gespeeld. Alleen toen maakten ze de fout te gaan wis selen. Typisch Italiaans, 1-0 voor en de wedstrijd op slot. Waarschijnlijk zullen ze nu niet zo arrogant zijn en de veerkracht van Feyenoord serieus nemen." De trainer noemt het daarom van belang dat zijn ploeg op voorsprong komt. „Dan moeten ze wel komen. Want een nederlaag kan hen wel eens noodlottig worden. Net als de meeste Italiaanse ploegen wil ook Lazio lekker achteruit voetballen en wachten op dat ene gluiperige goaltje om vervol gens de boel op slot te gooien. Als wij voorkomen, krijgen ze het heel moei lijk. Verder wil ik niet te veel gaan spe culeren. Het heeft namelijk pas zin om te rekenen wanneer we nog maar een wedstrijd hoeven te spelen. En dat is pas over twee weken bij Mar seille." Van den Herik niet jaloers op miljoenen van Lazio Sergio Cragnotti, de puis sant rijke voorzitter van Lazio Roma, zat gisteren niet in het vliegtuig met het Italiaanse gezelschap dat vanavond in de Kuip aantreedt tegen Feyen oord. De man van de mil joenen, de man met aan zien en macht in de stad Rome, vindt het partijtje tegen de Rotterdammers niet zo belangrijk. „Lazio- Juventus, zondag, is veel belangrijker", vertelde hij de Italiaanse media. rotterdam marcel van der kraan Feyenoord had niet anders ver wacht. De multi-miljonair schitterde vorige week in Italië ook al door afwezigheid. Cra gnotti stuurde zijn zoon af op het bestuur van Feyenoord. „En die zoon is er vanavond weer", zegt Jorien van den Herik. De voorzitter van Feyenoord werd samen met de andere officials van de Stadionclub vorige week in z'n hemd gezet, omdat het bestuur van Lazio Roma de Ne derlandse delegatie 'vergat' af te halen in het hotel voor een officieel banket. Feyenoord behandelde de Italianen gisteravond wel cor rect. Er was de officiële ont vangst en een diner in een Rot terdams restaurant. „Je moet groot zijn in kleine dingen", zegt Van den Herik. „De heren hebben hun excuses aangebo den voor wat er in Rome is ge beurd. Daarom doen wij verder niet lullig." Toch heeft Van den Herik een nare smaak overgehouden aan de ontmoeting met de Italia nen, die wat arrogantie betreft superlatieven tekort kwamen. Van den Herik: „Er werd in Ro- Kees van Wonderen en Bonaventura Kalou, twee van de niet zo dure Feyenoorders. me nog geen kop koffie geser veerd. We zijn er, op z'n Rotter dams gezegd, als piepeltjes be handeld." Om die reden vond Feyen oord het heerlijk dat het de mil joenenclub van meneer Cra gnotti vorige week heeft versla gen en zou het de Rotterdam mers veel waard zijn als de Ro meinen vanavond nog een keer in het stof bijten. „Onze over winning in Rome heeft bewe zen dat niet alles in het voetbal door geld wordt bepaald", zegt Van den Herik. „Meneer Cragnotti heeft voor 800 miljoen gulden geïnves teerd in spelers. Daarvoor heeft Lazio 35 voetballers rondlopen. Ik kan niet onthullen hoeveel onze investeringen zijn ge weest, maar ik verzeker je dat dat heel wat minder is ge weest." Jaloers op dergelijke bedragen en op de mogelijkhe den van de Italiaanse topclub is Feyenoord niet. In Nederland zou zelfs een barstensvolle Kuip bij elke competitiewedstrijd niet de in komsten opleveren die nodig zijn om topaankopen te doen. „Wat dacht je van de televisie- gelden? In Italië krijgt Lazio honderd miljoen, wij doen het met vijf miljoen per jaar", zegt Van den Herik. Toch is daar ook de rijkdom van Lazio niet mee verklaard. Van den Herik heeft zijn oor te luister gelegd bij de groten van Europa. „Clubs als Lazio zijn ei gendom is van steenrijke men sen of van grote bedrijven. Voor hen is het niet belangrijk of de voetbalclub met verlies draait. De verliezen worden afgeboekt bij het winstgevende bedrijf." De begroting van Lazio ligt om en nabij het kwart miljard. Van den Herik: „We moeten ons in Nederland niet rijk reke nen. Dit is een landje met zes tien miljoen inwoners. De top clubs hier zullen zich nooit kunnen meten met de grote landen." Toch weet Feyenoord dat het dank zij de successen in de Champions League dit seizoen financieel aardig boert. Dat was, gelet op de schulden die de club nog steeds heeft, ook hard nodig. Hoeveel miljoenen Feyenoord gaat overhouden aan het Europese avontuur is nog niet vast te stellen. „De eer ste ronde was in elk geval be groot", zegt Van den Herik. „De tweede ronde niet. Dus alles wat we nu palcken is meegeno men. Maar we moeten niet ver geten dat tegenover de grote in komsten ook grote kosten staan. En we moeten een aardig bedrag afleveren aan de spelers. Want die maken financieel ook een goed seizoen door." Van alle overgebleven clubs in de Champions League is Feyenoord waarschijnlijk de zuinigste en heeft het de klein ste begroting. Op papier heeft Feyenoord ook de minst aan sprekende namen in Europa. In Rotterdam-Zuid zitten ze daar niet mee. In Rome werd er door de Italianen gelachen om de opstelling van Feyenoord. Het bleek uiteindelijk doping voor de spelers en het startsein voor een glorieuze avond. Een vraag aan Feyenoords voorzitter nog. Krijgt het pu bliek straks toch een enkele grote naam in de Kuip dank zij de miljoenen die nu worden verdiend in de Champions Lea gue? Van den Herik: „Daar laat Sc me niet over uit. Maar zeg eens eerlijk, moeten we nóg be tere spelers kopen? Deze jon gens doen het toch goed?" A1 Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) L gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-53219 E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl w ne koers voor de Leidenaars Rj di chard Plugge en Wobbe van -V den Kieboom. In Den Haag e i er een derde plaats weggelej voor Werner Altewischer 4li den) Bob Bisschops won u Haarlem de laatste rit van d vi schaatsmarathoncompetitif p Frans Biemond (Oude Wetemi ring) werd eindwinnaar. Ru 21 Borst gaat volgens zijn huid de sponsor B nal niet ni w Wehkamp onderhan n lingen zitt muurvast kil TVM, datiïn marathon tel ploeg will ir meren, do dit pas inlj^ seizoen 21 2002 omd de meeste )a toppers di n lopende c bii tracten he rt ben. TVM V denkt ooi ev een lange c z baanploej ag Bij korteb ag, kampioer lg< schappen Heerenve door regioschaatsers goed] presteerd. De C-junioren lo go Boer (Woubrugge) en ld l-j Grovenstein (Hoogmade) v ijr den Nederlands kampioen na Dick van Goozen (Hoogma >ei werd knap vierde bij de sei en ren. Bij de gewestelijke kan oenschappen in Den Haag 'tl het goud naai' Helen van Goozen, Dennie van Leem -r Margot Boer en Anja Borst Leidse bokser Redonan Bo r (67 kg) is in Utrecht Oost-I* derlands kampioen gewon door diskwalificatie van zij genstander Bonsasei uit Ai werpen Rob Heemskerk, J menteel nog trainer van w 1 poloclub LZ 1886, wordt d nieuwe technische man va 'g vrouwenteam van Frankrij CE| Op zaterdag 1 april sluit ht keyclub Alecto de jublileui .6Zi tiviteiten af met een grote nv trumdag Marianne Vlasv tijdens het WK wintertriatl het Spaanse Jaca als vierdf eindigd. Het lid van Leidei gé letiek moest de Zwitser Mt en de Duitsers Pauli en La iof voor zich dulden Elf van i et turnsters van gymnastiek\ in2 enigirig DOS hebben de tv (re ronde van het NK gehaald ;id Sherine El Zeiny en Tamai rel de Star wonnen in hun kla nd de eerste prijs ToerfietseiS kunnen op zondag 12 maaDe aan de Oostduinrit met sti 11e vanaf 8.30 uur bij Swift aa Willem van de Madeweg ii den' u, Remco Torken keert voorlopig niet terug naar Nederland. De ex-Leidenaar krijgt van Be- veren een nieuw contract aan geboden Alphenaar John Hei- tinga (Ajax) is geselecteerd voor het Nederlands elftal onder 16 jaar dat vanavond de belangrij ke wedstrijd tegen Turkije speelt. Bij een kleine nederlaag (één punt verschil) kwalificeert het team zich voor het EK in Israël DOVO ziet twee spe lers vertrek ken. Aanvoer der Theo van Laar stopt met voetbal len en Barry Roestenburg gaat op zoek naar een an dere club John van Loen voetbalt weer. De voormalige spits van FC Utrecht dook op bij vijfde- klasser WIJ André Sitek, weggestuurd bij Sporting Flevoland, gaat spelen bij de American footballclub Amster dam Admirals «Met ingang van het nieuwe voetbalseizoen 2000-20001 is gemengd voetbal bij de jeugd toegestaan. Het be sluit moet nog wel op 27 mei op de algemene ledenvergadering bekrachtigd worden Ad Hoo- gerbrug (SPV) wordt de nieuwe trainer van Aarlanderveen. Charl van Goozen heeft een jaar bijgetekend bij Stompwijk'92. Daarentegen verlaat Allard Gel- mers het Sassenheimse GWS Nancy Knijnenburg (speelster van UVS) en pas in het bezit van een trainersdiploma gaat aan de slag bij de vrouwen van SJC RCL houdt op woensdag 29 maait een voetbalclinic. Jeugdigen onder de 16 jaar zijn vanaf 14.00 uur welkom in sportpark De Bloemerd De twee finalisten van Euro 2000 trainen in de dagen vooraf gaande aan de eindstrijd op zondag 2 juli in het stadion Woudestein in Rotterdam en op sportpark De Bongerd in Ba- rendrecht Ronald van der Tang is het wielerseizoen rede lijk begonnen. In het Belgische Hoogstraten behaalde de Voor- houter een zesde plaats. In de klassieke Lenterace door het Westland kwam Stefan de Kok (Burgerveen) bij de junioren goed voor de dag. Zijn Bollen streekclubgenoot Michel Wille men (Voorhout) werd 26ste. In Lisse won André van Reek voor eigen publiek een trainings- amersfoort fred secaar De voorjaarsklassiekers gaan dit seizoen waarschijnlijk grotendeels aan Erik Dekker voorbij. De renner van de Rabobank-ploeg werd gistermiddag in het Eemland-zieken- huis in Amersfoort geopereerd aan de elle boog die hij maandag brak bij een val in de straten van Nevers, vlak voor de finish van de tweede etappe van Parijs-Nice. Als het herstel vlot verloopt, zal het 10 a 14 dagen duren voordat Dekker de training kan her vatten. Daarom mist hij in elk geval Mi- laan-San Remo (18 maart), maar ook de Ronde van Vlaanderen (2 april), die dit jaar in zijn programma was opgenomen, komt te vroeg. Wellicht dat Dekker eind april, wanneer de Waalse Pijl, Luik-Bastenaken- Luik en de Amstel Goldrace worden verre den, weer terugkeert in het peloton. Dekker: „Als ik die wedstrijden haal; dan lig ik een straatlengte achter op de rest. Ik zal dan niet met de doelstelling van start gaan om te proberen een rol te spelen. Ik heb daarvoor straks een te grote conditio nele achterstand." Dekker, die over enkele dagen wel al wel op de hometrainer mag plaatsnemen, pro beerde maandagmiddag aan de linkerkant van het peloton naar voren te rijden toen voor hem een renner viel. „Daar reed ik frontaal op in. Ik dacht dat het een renner van de ploeg van Kirsipu was. Ik werd ge lanceerd. In eerste instantie had ik pijn aan mijn ribben. Ik kreeg bijna geen lucht meer. Met één arm sturend en geduwd door ploeggenoten heb ik de streep ge haald. Onder de douche in het hotel kwam er ineens een enorm ei op mijn elleboog. Toen zijn we toch maar even naar het zie kenhuis gegaan om foto's te laten maken. Daar zeiden ze dat ik er zes tot acht weken mee zoet zou zijn. Dus in wezen valt 14 da gen nog mee, al heb ik de klassiekers wel al zo'n beetje uit mijn hoofd gezet." De wedstrijd ARC - Quick Boys leverde geen hoge scores op voor het klassement 'Speler van het jaar'. Het meest opvallend was het lage cijfer voor Ruud Bos. De spits van de Alphena- ren kreeg een '4' in een wed strijd, waarin hij de voorstopper van Quick Boys, Ronald van Dijk, zwaar blesseerde en een rode kaart kreeg. De andere onvoldoende viel aan Katwijkse zijde. Spits Jeffrey Rutten van Quick Boys kreeg ARC - Quick Boys 1-2. ARC: Admiraal M. Bloemheuvel 83. Schaafsma Van Orssagen Van Tol Van Meggelen Quick Boys: Van der Niet 46. Sloos Van Dam Van Dijk H. van der Plas Van Hooy A. Blok Gelderblom Reinders-Fol 77. Van Beest R. Bos R. Blok Kruit Rutten 55. M v/d Plas Aandewiel Van der Gun 72. Viereck een '5. Klassement (clubs) 1 Rijnsburgse Boys 2 Katwijk 3. FC Lisse 4 TerLeede 5 Noordwijk 6. Quick Boys 7 ARC 8 UVS Klassement (spelers) 1Carlo van Zeist (Ter Leede) 2. Marco Korft (Noordwi|k) 3. Maurice Balkhoven (ARC) Raymond Flaton (Quick Boys) 5. Raymond Buis (Rijnsburg) Martin de Louw (Ter Leede) John van der Meer (Katwijk) 8. Vincent Bon (Katwijk) 9. Jerrel Linger (FC Lisse) Marco de Ridder (Katwijk) 11. Pascal Bloemheuvel (ARC) 7,21 12. Michael de Roode (Rijnsburg) 7,20 13. Martin den Haan (Rijnsburg) 7,17 londen Vijf 'ver geten' Engelse we reldkampioenen zijn gisteren alsnog door koningin Eliza beth onderschei den. Nobby Stiles, Ray Wilson, Roger Hunt, Alan Ball en George Cohen, die op de foto voor Buckingham Palace een balletje hoog houden, maakten 34 jaar geleden fu rore bij het WK voetbal. In de finale op 30 juli 1966 ver sloeg Engeland West-Duitsland met 4-2. Het Britse vorstenhuis had de zes medespelers van de vijf al eerder voor hun helden daad geridderd. FOTO ANP PRIJSVRAGEN Lucky Ten, dinsdag 7 maart. 2-7-9-17 - 19 - 23 - 25 - 28 - 40 - 41 - 42 - 48 - 49 - 59 - 63 - 66 - 67 - 69 - 77 - 79. (onder voorbehoud) VOETBAL UEFA Cup. Vierde ronde, tweede wed strijd Udinese (Ita) - Slavia Praag (Tsj) 2-1 (1-1). 22. Fiore 1-0. 41. Koller 1-1, 51. Sosa 2-1. Scheidsrechter: Hauge (Noo). Toeschouwers: 30.000. Eerste wedstrijd 0-1. Slavia Praag in kwartfinale tegen win naar Leeds - AS Roma. Nuon-Cup. Koudekerk - Ter Leede 1-5 (1- 2). Doelpunt Koudekerk: Gert-JanSchellin- gerhout. Doelpunten Ter Leede: Smakman (2x), Senkery (2x) en Van Harskamp. BADMINTON Birmingham. All England. Kwalificaties, mannen, enkel, eerste ronde: Bouwman (Ned) - Mackay (Sch) 15-7 15-9, Roch (Dui) - Massing(Ned) 15-11 15-7. Tweede ronde: Van Dijk (Den) - Bouwman 15-7 15-4 Derde ronde Van Dijk - Edge (Eng) 17-16 15-4. Vrouwen, enkel, eerste ronde: De Wit (Ned) - Gritsenko (Kaz) 11-1 11-5, Hallem (Eng) - Janssen (Ned) 11-9 1-11 11-6. Tweede ronde: De Wit - Cann (Eng) 11-5 11-4. Derde ronde- Yu-Chin (Tai) - De Wit 11-9 11-9. BASKETBAL Porto. Saporta Cup, kwartfinales. FC Porto (Por) - Lietuvos Vilnius (Lit) 77- 87 Eerste wedstrijd. 73-93 KK Zadar (Kro) - Wrocklaw (Pol) 69-64. Eerste wed strijd: 63-56. Iraklis Saloniki (Gri) - AEK Athene (Gri) 73-70. Eerste wedstrijd: 73- 84. Vilnius, KK Zadar, AEK Athene naar halve finales Indeling halve finales; KK Zadar - AEK Athene, Lietuvos Vilnius - winnaar Valen cia (Spa) - Kinder Bologna (Ita). New York. NBA. Indiana Pacers - Denver Nuggets 90-89 (Smits 11 punten voor Indiana), New York Knicks - Vancouver Grizzlies 111-86, Houston Rockets - Phoenix Suns 101- 108, Minnesota Timberwolves - Washing ton Wizards 86-90, Chicago Bulls - Atlanta Hawks 89-82, Utah Jazz - Cleveland Cava liers 113-95, Seattle Supersonics - Dallas Mavericks 101-86, Golden State Warriors - Halle (Dui). Chemie Cup. Kwalificatie EK: - 60 kg: Garcia (Spa) wint op punten (7-5) van Rovers (Ned). - 91 kg: Communello (Ita) wint op punten (4-2) van Mesters (Ned). Kwalificatie Olympische Spelen: - 57 kg: Nagy (Hon) wint op punten (3+-3) van Ko- cabas (Ned). - 63,5 kg: Ozturk (Ned) wint op punten (8- 0) van Benedikovic (Slv), Ozturk donder dag tegen Gasanov (Rus). - 71 kg: Arslan (Tur) wint op punten (8-2) van Farouni (Ned) - 75 kg: Dori (Fra) wint op punten (2+-2) van Van den Heuvel (Ned). TENNIS Scottsdale. Mannen, 750.000 gulden. Eerste ronde.- Sampras (VSt/2) - Rusedski (GBr) 6-3 6-4, Rids (Chl/3) - Spadea (VSt) 6-4 6-4, Ferrero (Spa) - Rafter (Aus/8) 6-4 6-2, Costa (Spa) - Goldstein (VSt) 6-1 6-1. Miami. Bacardi Cup, star. Standi SP' ce: 1. BrombayAWhite (Ber) 1 pul* ker/Covell (GBr) 2, 3 Van der Pf»; v lo (Spa) 3, 5. Neeleman/Schrier I

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20