Kalou wil tegen Lazio schitteren Wotte wellicht eerder naar Den Bosch Sport KNVB verbiedt Noordwijk-Ter Leede )ening clubcompetitie ware slijtageslag Balkenende breekt neus ACHTERlijn Kleine kinderen ÏDAG 7 MAART 2000 •ie van Duijn maakt seizoen af Arie van Duijn maakt het seizoen af als trainer van ck Boys. De Katwijkse vereniging ontsloeg vorige week fdtrainer Cees Tempelaar. Gisteravond besloot de spelers- >p het seizoen af te maken met assistent-trainer Van Duyn. ras ook een externe kandidaat beschikbaar om Quick Boys ratste acht wedstrijden te leiden. Quick Boys moet die duels ilaats in de hoofdklasse veilig stellen. riodetitel ondanks nederlaag Ondanks een 2-1 -nederlaag tegen ADO Den Haag FC Groningen zich verzekerd van de derde periodetitel. iloeg pakte het toegangsbewijs voor de nacompetitie door beter doelsaldo dan concurrent Excelsior. Dat was twee èrs in het voordeel van de Groningers. Door het vierde ver van dit seizoen dreigt Groningen wel af te haken in de strijd de titel in de eerste divisie. Lievaart opende al na twaalf mi ll de score voor ADO Den Haag, dat eerder dit seizoen in lingen nog met 6-0 verloor. In de slotfase van de eerste helft ht Drent de gasten met zijn 21ste treffer terug in de wed- i, maar nog geen twee minuten later zette Saeys met zijn [e doelpunt van het seizoen de Hagenaars weer op voor- ng- ven shorttrackers naar WK sfoort De commissie Topsport Shorttrack van de Neder- se schaatsbond heeft zeven shorttrackers geselecteerd voor VK dat van 10 tot 12 maart in Sheffield wordt verreden. Bij ouwen worden Melanie de Lange (Leiderdorp), Anke Jan- andman, Anouk Wiegers, Chantal Boer (Woubrugge) en ëlle Lootsman afgevaardigd. De mannen Dave Versteeg e) en Alex Velzeboer (Noordwijk) completeren het zevental. stuur Cambuur treedt af 'arden Het bestuur van Cambuur is gisteren afgetreden, iet vertrek wil het de herstructurering van de club optimaal verlopen. Het bestuur behartigt de lopende zaken totdat ïieuw college gevormd is. Een raad van toezicht gaat de ko- de twee weken op zoek naar vijf nieuwe bestuursleden. mme schaatser van het jaar hol* De lezers van het blad SchaatsSport hebben Gianni me uitgeroepen tot Schaatser van het Jaar. De 27-jarige rij- an de Spaarselect-ploeg kreeg gisteren bij terugkomst uit no op Schiphol de Ard Schenk Award uitgereikt door oud- Idkampioen Henk van der Grift. Romme veroverde afgelo- veekeinde bij de WK afstanden in Nagano goud op de vijf ;n kilometer. De schaatser uit Uithoorn behaalde dit sei- eveneens de wereldtitel allround in Milwaukee. De Ard nk Award ging vorig jaar naar Rintje Ritsma. r Pot naar Dynamo Dresden iDAMDynamo Dresden heeft Cor Pot aangesteld als lisch directeur. De Rotterdammer, eerder trainer bij Excel- n Telstar, heeft bij de Duitse club uit de regionalliga een act tot het einde van het seizoen getekend. Pot zal met het lur nog over een langer verblijf bij de club praten. Pot is in ien aangesteld boven de Engelse trainer Colin Bell. Hoewel estaties onder zijn leiding met een twaalfde plaats tegen- 1, wil de club de oefenmeester niet ontslaan. Bell blijft de ngen leiden, maar Pot wordt de eindverantwoordelijke. ge en leiderstrui voor Kirsipuu Jaan Kirsipuu heeft de tweede etappe van Parijs - Nice men. Met zijn ritzege nam de Est de leiderstrui over de man Laurent Brochard. Na een rit over 201 kilometer van laar Nevers sprintte Kirsipuu naar de overwinning voor de :r Danilo Hondo en de Australiër Stuart O'Grady. Het pe- werd in de aanloop naar de massasprint opgeschrikt door ilpartij. Eén van de slachtoffers was Erik Dekker. De Rabo- r brak zijn elleboog. Naast Dekker lagen onder anderen de xel Merckx en de Fransen Emmanuel Magnien, Damien 1 en Francis Moreau op de grond. Moreau passeerde de fi- n met een bloedende hoofdwond. Tristan Hoffman was it de beste Nederlander. Hij finishte als tiende, foto epa LEIDEN WILLEM SPIERDIJK De KNVB laat niet toe dat Ter Leede en Noordwijk elkaar donderdag voor de NUON-beker (de voormalig LD- cup) ontmoeten. Beide clubs willen op die dag spelen omdat een aantal geschorste spelers bij dat duel hun straf kan uitzitten. Zij kunnen dan za terdag gewoon weer in de competitie uitkomen. Het is gebruik in het amateurvoet- bal dat schorsingen worden wegge werkt door te schuiven met beker wedstrijden. De Sassenheimse hoofd klasser Ter Leede wilde op deze ma nier de drie wedstrijden schorsing van steunpilaar Carlo van Zeist 'wegpoet sen.' Ter Leede speelde afgelopen za terdag voor de Amstel Cup, komt van avond uit tegen Koudekerk voor de NUON-beker en zou - bij winst - don derdag de volgende ronde tegen Noordwijk afwerken. Noordwijk zou op deze manier zaterdag kunnen be schikken over de spelers Arnold Rein- ders en Geerlig Azier. De KNVB heeft inmiddels laten we ten dat de wedstrijd Noordwijk - Ter Leede eerst door de competitieleider moet worden vastgesteld. Jan Schoen, bestuurslid technische'zaken van Ter Leede, vindt het 'kinderachtig' dat de voetbalbond op zijn strepen gaat staan. „Plotseling wordt er een brief uit de hoge hoed getoverd. Terwijl het altijd zo is geweest dat clubs konden schuiven met bekerwedstrijden.'' Noordwijk-secretaris Leo Kruithof heeft wel begrip voor het standpunt van de KNVB. „Ik begrijp dat de bond het niet toelaat dat clubs zelf hun wedstrijden gaan vaststellen. Die wil eerst zelf met een datum komen om ervoor te zorgen dat wedstrijden in dezelfde ronde ook in ongeveer de zelfde periode worden gespeeld." 'Mentaal ben ik sterker uit de crisis gekomen Op het bijveld van de Kuip liggen vier donkere spelers over elkaar heen gerold. Kalou, Somalia, Gyan en Cairo krijsen het uit van plezier. Er worden buik schuivers gemaakt, er vol gen Zuid-Amerikaanse en Afrikaanse dansjes. En dat alleen omdat de reserves bij een training van Mario Been een spelletje afron den hebben gewonnen. Het trouwe publiek dat de trainingen volgt, kijkt met een brede lach toe. Het zijn bekende taferelen, want de tijden dat reserves bij Feyenoord voor herrie en lange gezichten zorg den zijn voorbij. Leo Been hakker weet dat hij kan putten uit gemotiveerde nummers twaalf tot en met achttien als topduels tegen Lazio Roma daar om vra gen. ROTTERDAM MARCEL VAN DER KRAAN Bonaventure Kalou hoort op de maandagmorgen ook tot de tweede garnituur. Maar de ster speler uit Ivoorkust doet bij de reserves slechts kracht op voor de kraker van woensdag. Zon dagavond ontbrak hij in Hee renveen. Geblesseerd, al was zijn kwetsuur niet ernstig. Ka lou werd vooral gespaard, om dat Feyenoord morgenavond in de voÜe en uitverkochte Kuip een tot op het bot gemotiveerde en fysiek sterke Kalou nodig heeft om de Italianen een nieu we loer te draaien. In Rome ontbrak bij de Affi- kaansQa^nvallet de scherpte en -, de kracht om Lazio schrik aan te jagen. Kalou haalde met pijn en moeite de rust. „Het was net één wedstrijd te veel", zegt hij. „Op maandagmiddag kwam ik aan in Rome na een lange vlucht uit Egypte. Het was de zoveelste lange reis in een paar Kalou, hét Rotterdamse wapen om Lazio opnieuw een loer te draaien. maanden. Ik zocht mijn bed op in het hotel en lag daar half ver dwaasd op m'n kamer. Als je zoveel reist en zoveel wedstrij den speelt, weet je op het laatst niet meer waar je bent. Rotter dam, Abidjan, terug naar Rot terdam, Cairo, Rome. Fysiek is het soms nog op te brengen, maar mentaal sloopt het je." Kalou voelde aan het eind van de eerste helft in Rome zijn hamstrings knellen. „Als ik dooibacCgespeeld, was ik mis-, schien twee maanden uitge schakeld. Ik besloot geen risico te nemen en ben er uitgegaan. De tweede helft heb ik vanaf de sintelbaan bekeken. Daar stond ik te juichen toen Tomasson z'n doelpunten maakte. Man, wat was ik blij. Ik vond het niet erg dat ik eruit was, de prestatie van het team stond voor mij voorop." Kalou zegt dat de overwin ning op Lazio een van de hoog tepunten in zijn loopbaan is. „Toen ik nog in Ivoorkust woonde, speelde Alan Boksic bij Olympique Marseille. Hij was een van mijn favoriete spe lers. Het was mijn droom om ooit tegen hem te voetballen. Als je ziet wat voor grote namen er. die avond bij Lazio in het veld stonden, dat was eigenlijk ongelooflijk." Kalou bespeurde net als zijn trainer arrogantie en hautain gedrag bij de Italianen. „Ze ke ken voor de wedstrijd naar de opstelling van Feyenoord en schoten in de lach. De Italianen archieffoto gpd zagen dat er niet één sterspeler bij zat. Maar ze vergaten dat wij met elkaar wel een team vorm den. Dat kon je van al die ver wende vedetten bij Lazio niet zeggen." Kalou is door zijn prachtige bewegingen op de Nederlandse velden een vedette geworden. In de Champions League kreeg hij tegen Olympique Marseille fraaie kritieken in de internatio nale sportpers, waardoor zijn status is_ veranderd. „Maar", zegt hij, „ik zal nooit een arro gante speler worden. Ik kom uit een normaal Afrikaans gezin. Wie mijn achtergrond kent, weet dat ik in mijn jeugd elke dag heb moeten vechten om te overleven. Mijn vader is geen rijke man die zijn gezin een on- Trainer Martin Koopman weg bij degradatiekandidaat UTRECHT GPD FC Den Bosch wil per direct Mark Wotte overnemen van FC Utrecht. De trainer aarzelt en wil er nog een nachtje over sla pen. Wotte zal in elk geval niet worden gedwarsboomd door het bestuur van FC Utrecht. Voorzitter Hans Herremans: „We gaan niet moeilijk doen als Mark en zijn opvolger Frans Adelaar er tenminste zelf geen problemen mee hebben." FC Den Bosch ontsloeg giste ren Martin Koopman, die zich niet kon verenigen met de tus sentijdse komst van drie huur lingen. Mourad (Sparta), Van der Gun (Ajax) en Graff (Feyen oord) werden aangetrokken mede op advies van Wotte, die vrijdag voor drie jaar tekende bij FC Den Bosch. Wotte zou na dit seizoen beginnen in De Vliert en in Galgenwaard wor den afgelost door zijn huidige assistent Adelaar. Mark Wotte zit, zoals hij dat zelf omschrijft, in een lastig parket. „Aan de ene kant wil ik FC Utrecht niet in de steek la ten, juist nu we zo lekker draai en en de sfeer optimaal is. Aan de andere kant zou ik er graag aan willen meehelpen om Den Bosch van de onderste plaats in de eredivisie weg te halen. Als de voorzitter en technisch di recteur Hans van Breukelen en vrede mee hebben, dan nog moet ik me afvragen of ik er goed aan doe om nu al over te stappen. Ik ben er nog niet uit." Koopman wordt voorlopig opgevolgd door Jan van Grins- ven en Wiljan Vloet. De trainer was woedend over de actie van het bestuur, onder leiding van de aanstaande voorzitter Hans Brus, die thans de technische zaken bij FC Den Bosch behar tigt. Als een donderslag bij hel dere hemel werd hem verteld dat Graff, Mourad en Van der Gun de rest van het seizoen iti en De Bollenstreek sneuvelen SCOREBORD iEN sneeuw en harde windstoten; .dat waren de echte nten van alle deelnemers aan de eerste wielerwed- het kader van de clubcompetitie. De Ronde van ;en werd afgelopen zaterdag spontaan uitgeroe- 'de Hel van het Noorden'. Slechts 26 van de 150 haalden na een slijtageslag de finishlijn in Hoog- ider de afstappers bevonden zich alle leden van lense Avanti en het Lissese De Bollenstreek, nsgevaarlijk", zo bestempelde Piet van der Meer, der van Avanti, de openingsklassieker. De Alphe- ieg vrijdagavond al een domper te verwerken, om- ir van Vliet thuis moest blijven. De 19-jarige troef [brugge bleek onvoldoende hersteld van een ver- d. Jacco van 't Schip en Jeroen de Joode uit Al- in den Rijn, de Amsterdammers Tim Takken en van Raad, en Rinze de Dreu moesten deze reis de lus voor Avanti klaren. is de ruim twee kilometer lange neutralisatie kreeg ïnstreek direct tegenslag te verwerken. Noordwij- Is Groenendijk kwam ten val, waarbij zijn stuur choot. „Sneu; z'n eerste klassieker en dan na 200 a de eerste bocht onderuit", zo meldde ploeglei- tin Schalkers. „Dat stuur was compleet verdraaid, het nog door aan de wedstrijdleiding en je hoopt ze de koers nog even niet vrijgeven." Die hoop del. Groenendijk probeerde rijdend achter de [ierswagen terug te komen, maar stapte na luttele srs gedesillusioneerd af. oor de helft van de 160 kilometer lange ronde er aven ook de vijf andere Bollenstreek-coureurs op: assez (Voorhout), Ferry den Elzen (Noordwijker- de Leidenaars Bart Kuijpers en Wobbe van den Kieboom. Laatstgenoemde was de enige die dat niet vrij willig deed. Van den Kieboom botste samen met twee an dere renners op een stilstaande auto. Schalkers: „Onge looflijk, die wagen stond midden op de weg geparkeerd. Ze kwamen net uit een bocht en het was daar vrij smal. Z'n hele fiets stuk. Gelukkig heeft hij er zelf niets aan over gehouden." Den Elzen moet zich als triatleet nog leren aanpassen, zo meent de oud-beroepsrenner. De debutant had net als zijn ploeggenoten moeite met het zogenaam de waaierrijden. Volgens Schalkers 'essentieel' in de Ron de van Groningen. Avanti had na 120 kilometer koers alleen nog Takken in de strijd. Maai hij mocht de eerste confrontatie in Regio Noord niet volbrengen. Van der Meer: „Eerst zat alles op een lint, later werden het waaiers. Takken zat in de derde met een man of zestien. Worden ze ineens uit koers ge haald, omdat ze op meer dan vijf minuten zouden zitten. Maar ze waren aan een inhaalrace bezig en streden in fei te nog voor een podiumplek." De ereplaatsen werden een prooi voor de ontsnapte Matthijs Loohuis (Oldenzaalse WC), René Kroes (Zwolle) en Herman Sinnigen (Omega), die in die volgorde de meet passeerden. Zes renners van de Van Vliet-ploeg gaven acte de pré- sence tijdens een koers in België: Brussel-Zepperen. Hille- gommer Gerben van de Reep, zijn oudere broer André en in mindere mate dorpsgenoot Arie van Oyen drukten een stempel op de wedstrijd. De twee slagerszonen maakten deel uit van een kopgroep van zes. die ruim 50 kilometer uit de greep van het steeds verder uitdunnende peloton bleef. Het glooiende parcours nekte de vluchters. De over gebleven vijftig elite- en neo-amateurs (van 190 starters) spurtten uiteindelijk en masse op de finishlijn af. Gert Dams (Farm Frites) zegevierde, Gerben van de Reep werd als bestgeklasseerde Van Vliet-coureur 18de. PRIJSVRAGEN Lucky Day. maandag 6 maart: 8-12-17-19-22- 25 - 26 - 28 - 29 - 31 - 37 - 47 - 51 - 63 - 65 - 66 - 69 - 77 - 78 - 79 (onder voorbehoud) Lotto 9: Eerste prijs geen winnaar; tweede prijs? 1 winnaar, bruto f 100.000.00; derde prijs? 85 win naars. elk f. 1000,00, vierde prijs? 180 winnaars, elk f. 250,00; vijfde prijs? 3334 winnaars, elk f. 25,00; zesde prijs? 4993 winnaars, elk f. 10,00, zevende prijs? 53.705 winnaars, elk f, 5,00 Cijferspel: Zes cijfers goed? 1 winnaar, bruto f. 100.000,00; vijf cijfers goed? 3 winnaars, elk bruto f. 10.000,00, vier cijfers goed 22 winnaars, elk f 1000,00; drie cijfers goed 304 winnaars, elk f 100,00; twee cijfers goed 3156 winnaars, elk f. 10,00. Toto 13, week 9? Eerste prijs, geen winnaar, tweede prijs- 62 winnaars, elk f. 143,40; derde prijs 907 winnaars, elk f. 24,50. VOETBAL Eerste divisie: AD0 Den Haag - FC Groningen 2-1 (2- 1). 12. Lievaart 1-0, 38. Drent 1-1, 40. Saeys 2-1. Stand aan kop NAC 24-55 Excelsior 24-39 Zwolle 24-51 Dordr '90 24-35 Groningen 24-50 Heracles 24-35 Emmen 24-43 Den Haag 24-31 RBC 24-40 Eindhoven 24-30 Straffen betaald voetbal: Eén wedstrijd geschorst? Goudmijn (Cambuur), Uneken, Willems (FC Den Bosch), Simr, Polak (Excelsior), Schuurman (Go Ahead Eagles), Dassen (Helmond Sport), Hesp, De Gier, Goulooze, Latuheru (NEC), Van Wanrooy (RKC), De Vreede (Telstar), Plet (TOP), Robbemond, Bos- schaart (FC Utrecht), Mulder (Veendam), Graef, Hof man, Rayer (VW) Twee wedstrijden? Verbeek (trainer Dordrecht'90). BASKETBAL New York, NBA: Washington Wizards - Orlando Magic 85-87, Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks 111-78, Phoenix Suns - Miami Heat 100-92, Portland Trail- blazers - Toronto Raptors 90-109, San Antonio Spurs - New Jersey Nets 106-104, Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers 103-123, Sacramento Kings - Dallas Mavericks 130-109. bekommerd leven kon schen ken. Nu heeft hij een zoon die in Europa veel geld verdient en eigenlijk alles kan kopen. Voor al voor Afrikaanse begrippen ben ik een man met aanzien ge worden. Maar er is één ding dat m'n vader me voorhoudt: 'Ka lou, blijf met beide benen op de grond'. Dat vindt hij belangrij ker dan de doelpunten die ik maak voor Feyenoord of voor Ivoorkust." Het contact met zijn vader is de afgelopen maanden inten sief geweest. Door alle spannin gen bij de nationale ploeg tij dens en na afloop van de Afrika Cup, wist de aanvaller niet meer of hij er goed aan deed zijn status als international op te geven. Het nieuwe militaire regime zou zijn familie in pro blemen kunnen brengen. Kalou wil daar niets over kwijt, maar zegt 'alles' goed met zijn vader te hebben doorgenomen. „Die hele toestand heeft me mentaal niet kapot gemaakt. Ik denk zelfs dat ik er sterker door ben geworden. Ik heb mijn vrouw en mijn kind een lange periode moeten missen, ik heb vervelende dingen moeten doorstaan en ik ben heen en weer geslingerd tussen mijn club en mijn land. Ik wil in mijn leven bepaalde dingen berei ken. Nu ik hier goed ben uitge komen, weet ik dat ik in staat ben nog veel meer hindemis sen te nemen." Hij is trots dat hij bij Feyen oord zijn brood verdient. Kalou staat nog niet te springen om naar een andere grote club in Europa te gaan. Hij weet dat zijn ster nog rijzende is en dat hij als speler op weg is om een fonkelende diamant te worden. Het liefst laat hij dat morgen te gen Lazio opnieuw zien. „Het wordt geen gemakkelijke klus. Lazio is nu gewaarschuwd en beschouwt Feyenoord niet meer als een zielig stelletje voetballers. Maar als we dezelf de instelling hebben en hetzelf de voetbal spelen als in Rome, kunnen we Lazio nog een keer verslaan. Ik ben niet bang voor die Italianen." LEIDEN WILMAR KORTLEEVER Leendert Balkenende heeft afgelopen zondag bij de Ne derlandse crosskampioen schappen in Heythuysen zijn neus gebroken. De atleet uit Hillegom startte in de korte cross die voor hem vier kilo meter korter werd dan de uitgeschreven 4100 meter. Balkenende werd het slachtoffer van de startme thode in Limburg. „Ze had den van die stokken die ze vasthielden om de lopers achter de streep te houden", weet hij nog. „Die hielden ze dan snel omhoog. Ik stond toevallig vooraan, kreeg vlak voor de start een duwtje en klap... dat ding tegen mijn hoofd." In eerste instantie liep Bal kenende door, maar na eni ge tientallen meters ging hij ter aarde. „Ik zat onder het bloed en pas in de EHBO- tent kwam ik weer een beetje bij." Terug in de Leidse regio werd in het ziekenhuis een gebroken neus geconsta teerd. „Belachelijk eigenlijk", aldus Balkenende. „Dat je met een touwtje werkt en dat snel op de grond legt, kan ik begrijpen, maar met stukken hout? Ik ga daar nog wel een keer over bellen met de orga nisatie." Balkenende is wel vaker ongelukkig in wedstrijden. Pas twee jaar geleden raakte hij tijdens de Twintig van Al phen afgeleid en stapte hij in een put. Daarbij liep hij een breuk op in de enkel die na zijn voetbalcarrière al werd aangepast met kunststof on derdelen. „Ik was net weer lekker be zig na een lange ziekteperio de", aldus de hardloper van De Spartaan die bekend staat als doorzetter. „Dit kampioenschap was mijn eetsttf Avedstrijdje weer. Net voor de start had ik nog met Bram Wassenaar staan pra ten om van de zomer in Lei den te komen trainen. Maar de dokter zei al dat dit bete kent, dat ik minstens twee weken rustig aan zal moeten doen." deel uitmaken van de Bossche selectie. Koopman: „Brus komt van het bedrijf Datanet en heeft veel centjes. Hij is voortvarend van start gegaan, zonder dat ik in de aankopen werd gekend. Zoiets kan een zichzelf respec terende trainer natuurlijk niet accepteren. Ik hoefde de nieu we spelers niet en ze hadden onder mijn leiding ook geen minuut gespeeld. Ik heb eerlijk heid en respect hoog in het vaandel staan. Ik had het volste vertrouwen in mijn selectie en wilde het seizoen afmaken met de spelers die tot vorige week vrijdag voorhanden waren." SCHIETEN New Delhi. Wereldbeker kleiduivenschieten, onder deel skeet 1. Dompeling (Ned) 149 (voorronde 124 -t-fmale 25). 2. Shomine (Rus) 147 (124+23), 3. Ha- dib (Koe) 147 (122+25), 4. Ai Attiya (Gua) 146 (122 +24). 5 Achillcog (Cyp) 146 (122+24), 25 Van Alenburg 115, 29 Van Beek 113 TENNIS Bogota. Mannen, 750.000 gulden. Eerste ronde: Che la (Arg) - Morsn (Spa) 4-6 6-2 6-3, Etlis (Arg) - Gonza lez (Col) 6-2 7-6, Prieto (Arg) - Balcels (Spa) 7-6 6-7 7-6, El Aynaoui (Mar) - Lisnard (Fra) 6-4 6-2, WIELRENNEN Parijs - Nice Tweede etappe, Sens - Nevers? 1 Kirsi puu (Est) 201 km in 4.56 01, 2 Hondo (Dui), 3. O'Grady (Aus), 4 Nazon (Fra), 5 Baldato (Ita), 6 Kle- mencic (Slv), 7. Fornaciari (Ita). 8. Simon (Fra), 9. Planckaert (Bel), 10. Hoffman (Ned) Algemeen klas sement: 1. Kirsipuu 5.05.29, 2. Brochard (Fra) 0.04, 3. Boardman (GBr) 0.05, 4. Aus (Est) 0.08, 5. O'Gra dy, 6. Hincapie (VSt) 0 09, 7. Maignan (Fra) 0.10, 8. Kloden (Dui), 9 Seigneur (Fra) 0.11, 10. Andreu (VSt) 0.12, 15. Jonker 0 15. 18. Dekker 0.16. Groningen. Ronde van Groningen (clubcompetitie Re gio Noord). Elite-renners en neo-amateurs (160 km): 1 Loohuis (Oldenzaalse WC). 2 Kroes (RTVZ Zwolle). 3. Sinnigen (WV Omega), 4 Alma (RTVZ Zwolle). 5. Luppes (RTVZ Zwolle), 6 Schurer (WV Drachten), 7. Rijkens (WV Omega), 8. Nijmeijer (Oldenzaalse Wie lerclub), 9. Tjallingu (WV Ede), 10. Hup (RTVZ Zwol le) 10. Sander Hup (Zwolle)Klassement Regio Noord (na 1 wedstrijd)? 1. RTVZ Zwolle 103 pnt, 2. Olden zaalse Wielerclub 83, 3. WV Omega 58, 4.WV Eem- land 38, 5. WSV Emmen 31. Den Haag. 24ste Lente Race Haaglanden. Junioren (100 km): 1 Giling (Warmenhuizen), 2 Sulkers (Din- teloord), 3. Nijssen (Haarlem). 4 Veldhoven (Valkens- waard), 5. Schilder (Zwaagdijk), 9 De Kok (Burger veen) Nieuwelingen (75 km) 1Meerkerk (Zuidland), 2. Zijlstra (Leeuwarden). 3. Stehouwer (Spijkenisse), 4. Pieters (Zwanenburg), 5. Harms (Oude-PeKela). België. Brussel-Zepperen. Elite-renners en neo-ama- teurs: 1. Dams (Farm Frites), 2. Verstraelen (Vlaande ren 2002), 3. Frachem (Kapelle), 18. Gerben van de Reep (Van Vliet. Hillegom). Quick Boys-voorzitter Kees de Best. foto henk bouwman Laten we zeggen dat u lid bent van beleggingsclub Quick Money. U stort elk jaar duizend gulden en elke maand komen de leden bij elkaar om te bespreken welke aandelen er verkocht of gekocht wor den. De club krijgt advies van deskun dige Cees Stempelaar van de bank. De voorzitter van Quick Money vraagt op een avond of de leden deze adviseur wil len houden. De meeste le den willen liever een an der, omdat zij denken dat er hogere winsten te beha len zijn. Dan vertelt de voorzit ter dat hij net met Stempelaar heeft afgesproken dat hij Quick Money nog een jaar blijft adviseren. Een paar maanden later meldt het oudste lid van Quick Mo ney, Roel van der Poel, dat hij ermee stopt. Zijn ogen worden te slecht, hij kan de beurspagi- na niet goed meer lezen. Het gaat dramatisch met Quick Money. U had hoge ver wachtingen, maar de winst valt enorm tegen. De oude man krijgt spijt van zijn be slissing. Quick Money gaat hem aan het hart en hij denkt dat het beter gaat met hem er bij. U en de andere leden vin den het prima dat Roel van der Poel weer lid wordt, maar Stempelaar - een heel lieve en sociale man, overigens - maakt een hoop heisa. Hij wil absoluut niet dat Roel Poel' te rugkomt. Oké, zeggen de leden, dan komt hij niet terug. Wij steunen de adviseur. Als u een paar weken later het vergaderzaaltje binnenstapt, ziet u Roel van der Poel zitten. Iedereen doet alsof dat de nor maalste zaak van de wereld is. U dus ook. Roel van der Poel is weer terug, maar Quick Money blijft verliezen. Een faillisse ment lijkt onafwendbaar, maar u en de andere leden denken dat het wel goed komt. Stempelaar heeft echt wel verstand van beleggen. Tij dens de volgen de bijeenkomst hoort u dat cle voorzitter fi nancieel advi seur Stempe laar heeft ont slagen. Uw me ning deed niet ter zake. Tja, zo gaat het natuurlijk niet bij beleggings club Quick Mo ney. Zo gaat het nergens in de grote-mensenwereld. Maarzo is het wel gegaan bij voetbal club Quick Boys. Het opmerke lijkste van de hele gang van zaken rond de vorige week ontslagen Cees Tempelaar is niet het bestuursbesluit, ook niet de huilenbalkerige reactie van de trainer, maar de ma nier waarop het bestuur van Quick Boys omgaat met de se lectie. Ruim dertig jaar na de bezetting van het Maagden huis worden volwassen voet ballers nog steeds als een stelle tje kleine kinderen behandeld. De emancipatie en democrati sering zijn geheel voorbij ge gaan aan de wereld van het amateurvoetbal. En het raarste is nog dat niemand dat raar vindt. De spelers laten als loonslaven met zich sollen. Geen wonder dat een aantal selectiespelers van de Katwijk- se club nog steeds niet doorhad hoe groot liet degradatiegevaar was (en is). Zij dachten vast dat het bestuur wel zou beslis sen clat Quick Boys ook vol gend jaar gewoon in de hoofd klasse speelt. JANET VAN DIJK

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21