Liverpool brengt spanning terug Sport stand: 'ëch Succes voor Servais Knaven Matthaus neemt triest afscheid van de Bundesli Keen en Heister klasse apart bij NK tafeltennis Bakker buigt in eerste r< Dragila springt wereldrei. MAANDAG 6 MAART 2000 Anderlecht blijft op titelkoers beveren Anderlecht blijft foutloos op weg naar de titel in de Belgische competitie. De koploper uit Brussel won met 3-1 bij nummer acht Germinal Beerschot. Spits Köller maakte twee doelpunten. Anderlecht staat na 25 speeldagen tien punten voor op Standard Luik dat Beveren met 2-0 klopte. Brugge klop te Westerlo met 2-0, Gent versloeg Lommei met 3-1. Anderlecht leidde tegen Germinal snel via Köller. Die stand (1-0) bleef lang op het bord staan. Sonck leek in de 72ste minuut het feest als nog te verpesten, maar zijn gelijkmaker werd snel gevolgd door nieuwe Anderlecht-treffers van Ekakia en Köller. Ex-RKC'er Van Diemen deed bij de winnaar de gehele wedstrijd mee. Lierse verpletterde RC Genk met 5-0 en mag daardoor blijven hopen op een ticket voor Europees voetbal. Rangers scoren niet tegen St Johnstone Glasgow Glasgow Rangers trok zaterdag het meeste publiek maar scoorde het minst in de Schotse competitie. Voor 49.907 toeschouwers bleef het 0-0 tegen middenmoter St. Johnstone. Coach Dick Advocaat had niet één Schot in de basis staan. Ach tervolger Celtic kwam gisteren geen stap dichterbij. De ploeg van Regi Blinker en Bob Petta verloor zelfs bij middenmoter Hi bernian (2-1). McGinlay en Miller brachten Hibernian op voor sprong, voor Viduka wat terug kon doen. De Rangers staan nu negen punten los van nummer twee Celtic. Antillen starten met grote nederlaag port of spain De kwalificatie voor de eindronde van het WK voetbal in 2002 is voor de Nederlandse Antillen met een drama tische nederlaag begonnen. De ploeg verloor in Port of Spain met 5-0 van Trinidad. Augus Eve en Arnold Dwarika scoorden beiden twee keer. Trinidad - Nederlandse Antillen betekende de aftrap voor een kwalificatiereeks van 809 wedstrijden. Trinidad smaakte het genoegen de eerste overwinning te behalen. In San Pedro Sula startte Honduras overtuigend tegen buurman Nica ragua. De thuisploeg won met 3-0. Door allerlei schermutselin gen aan de grens tussen beide landen was het een beladen duel. De wedstrijd verliep zonder al te veel problemen. Klok wint CEV-beker met Roma REGGio Calabria/Florence Marko Klok heeft met zijn club Roma Volley de CEV-beker veroverd. De ploeg van de libero van het nationale team versloeg in de finale van het Europese beker toernooi Modena, de formatie van Bas van de Goor, met 3-2 (25-19 23-25 23-25 25-20 15-10). Het is voor het eerst dat de Ro meinen een internationale prijs weten te pakken. Henriëtte Weersing wist het succes van vorig jaar niet te herhalen. In een Italiaanse onderonsje verloor ze met Vicenza met 3-1 (25-22 22- 25 25-22 25-15) van Reggio Calabria. Vorig jaar lukte het Weer sing met Napoli wel de beker te winnen. Ze deed dit toen onder leiding van trainer Gido Vermeulen en met Erna Brinkman. Douglas krijgt woensdag uitsluitsel ruswuk Troy Douglas krijgt woensdag uitsluitsel van de tucht - commissie van de Nederlandse atletiekunie KNAU in zijn do- pingzaak. Douglas mocht zich de voorbije weken in Nieuwegein en Waalwijk verdedigen. In de urine van de 37-jarige sprinter werden afgelopen zomer sporen van het verboden spierverster- kende middel nandrolon gevonden. Concurrentie nadert Manchester United na puntverlies ;|Z« Verbroedering Geel-Aalst 1 Gent 1-3. lierse-RC Genk 5- Standard 0-2. St.Truiden-Me< Moeskroen-Charleroi 2-1. Lol av0r Dankzij Liverpool is de spanning in de Premier League weer terug. Voor 61.000 toeschouwers ein digde de streekderby Man chester United-Liverpool zaterdag in een 1-1 gelijk spel. Leeds United profi teerde dankbaar van het puntenverlies van de ploeg van Alex Ferguson. Coven try City werd gisteren over tuigend met 3-0 verslagen en daardoor is Leeds de koploper tot op vier pun ten genaderd. liverpool gpd Chelsea, dat Newcastle United met 0-1 versloeg, zit met negen punten achterstand in de wachtkamer. De achterstand van Arsenal en Liverpool, dat een wedstrijd minder heeft ge speeld, bedraagt tien punten. Liverpool kon in het boeien de, hoogstaande duel weliswaar niet tot winst komen, maar de ploeg bewees wel dat Liverpool zo langzamerhand weer tot de topclubs van Engeland kan worden gerekend. In de harten van de Liverpoolfans gloeide voor aanvang hoop op winst, want wonderboy Michael Owen zat na een aantal maanden blessureleed weer op de bank. Op de rentree van Robbie Fow ler is het nog enkele maanden wachten, maar Erik Meijer toont zich een goede vervanger. De voormalige spits van For- tuna Sittard, MVV, PSV, Bayer Uerdingen en Bayer Leverkus sen zat na afloop van de topper helemaal stuk: ,,In zo'n wed strijd ga je tot het uiterste. Je moet echt voor iedere meter vechten. Enerzijds is 1-1 'uit' bij Manchester United een goed resultaat, anderzijds hebben we goede kansen op de winst laten liggen. Ikzelf speelde niet super, maar alles bij elkaar ben ik toch beke 2-0, Brugge-Westerlo 2 werp-Anderlecht 1-3. Stand aan kop: Anderlecht 25-60 Gent Standard 25-50 Lierse 25-46 Moeskn pO; ited ïns ii lan 1 D )nin{ Stuttgart-Bayern München 2 amr BSC-Unterhaching 2-1, Kaiser fi* verkusen 1-3, Schalke'04-Du tx 1860 München-Rostock 4-3, xcels Dortmund 1-1, SSV Ulm-Bremi Stand aan kop: Bayern M. 23-49 1860M!ndri Leverkusen 23-47 Hertha HSV 23-42 Bremen Everton-Sheffield Wednesday - castle-Chelsea 0-1, Watford-W ïbrol 2, Tottenham-Bradford 1-1, Dfijai Wimbledon 4-0, Manchester pool 1-1, Southampton-Middl s 1Leeds-Coventry 3-0, Aston 1 1-1, Leicester-Sunderland 5-2 Man.United 27-58 West I 31116 Leeds 27-54 Newcas: Chelsea 27-49 Middle- - 26-48 Coventn 27-48 Southaii - 27-40 Wimble Sunderland 27-40Derby Aston Vil. 27-39 Bradfori Tottenham 27-39 Sheff.Vi Leicester 26-38 Watforc f' Liverpool Arsenal Everton :h (4 de Fiorentina-Piacenza 2-1. Udn 5-2, Juventus-Bari 2-0, Lecc Venezia-Perugia 1-2, Roma- 0 Parma-Reggma 3-0, AC Milijcteui Verona-Bologna 0-0. Stand aan ko| Juventus 24-53 AC 24-49 Parma 24-46 Udinest rppfj| Roma 24-45 Fiorentireeui sin i tevreden." In de 27ste minuut maakte Jaap Stam op dertig meter van het doel een onnodige overtre ding op Meijer. Uit de vrije trap scoorde de Tsjech Patrik Berger 0-1, al leek doelman Raimond van der Gouw niet helemaal vrijuit te gaan. De Nederlander speelde verder echter een uit stekende wedstrijd. Wellicht zou er voor Liver pool meer in hebben gezeten als centrale verdediger Sami Hyypia niet was uitgevallen. The Reds beschikken immers over de minst gepasseerde ver dediging uit de Premiership en dat komt voor een groot deel door de ex-Willem II verdedi ger. In de 40ste minuut werd de Fin geblesseerd van het veld ge dragen, maar trainer Gérard Houllier wisselde niet. De Fran se manager bleef met tien man spelen, omdat hij hoopte dat Hyypia, met enkele hechtingen, na de rust weer zou kunnen te rugkeren. Het was geen toeval dat juist enkele minuten na het uitvallen van de Fin Manches ter United toesloeg. Solskjaer nam op slag van rust de gelijk maker voor zijn rekening: 1-1. Na de hervatting maakte Hyy pia nog wel zijn opwachting op het veld, maar voor de aftrap hield hij het toch voor gezien. In de tweede helft hadden beide ploegen uitzicht op de overwinning. Michel Owen was bijna de held van Liverpool ge worden toen hij een kwartier voor tijd, als invaller voor Ca- mara, een enorme kans kreeg. Maar zijn schot ging rakelings naast. Erik Meijer ziet de toe komst van zijn club zonnig in. „We spelen goed voetbal. Onze twee Tsjechen Berger en Smicer zijn in echt in topvorm, Ha- mann houdt het middenveld goed bij elkaar. Er zit duidelijk een stijgende lijn in ons spel. En we kunnen nog veel verder doorgroeien. Het kampioen schap zal dit seizoen moeilijk worden, maar volgend jaar gaan we beslist meedoen om de hoofdprijs." Setubal-Rio Ave 2-0, St Clar 2, Salgueiros-Amadora 1-1, E cente 3-0, Sporting-Alverca raes-Braga 1-0, Leiria-Porto 0 Stand aan k Porto 24-54 Gui Sporting 24-52 Maritim Benfica 24-50 E Rangers-Johnstone 0-0. D ecte Hearts 0-1, Motherwell-Aberd marnock-Dundee 2-2. Hiberr 'eiu 1. Stand aar Rangers 23-56 Hearts Celtic 23-47 Dundee Motherwell 24-35 Hiberm vilde du a ie. N Barcelona-Numa Madrid 1-1, Valencia-Bilbao ca-Zaragoza 1-1, Atletico Ma l 0, Sevilla-Valladolid 0-1, Mal |L vo 1-0, Celta-Santander 2-0,! panyol 1-0, Vallecano-Alavesttaü,( Stand aan kop: len 1 Deportivo 27-49 R. Ma n Alaves 27-45 Valenc. Barcelona 27-44 Celta en ei Zaragoza 27-44 Mallorc n er ICHTEGEM/PARUS/MURCIA* ANP De interne strubbelingen binnen Farm Frites hebben vooralsnog geen invloed op de prestaties van de renners. Servais Knaven onderstreepte zijn vorm met een overwinning in Guldenspo- rentweedaagse. Hij won de eerste rit en verdedig de in de tweede etappe met start en finish in Ich- tegem met een tweede plaats zijn leidende posi tie. De leiding van Farm Frites heeft de discipline binnen de ploeg aangehaald. Dit leidde tot on rust onder de coureurs, maar Teun van Vliet en Jacques Hanegraaf blijven hun gekozen lijn vol gen. Vorige week werd pr-man en assistent-ploeg leider Guido van Calster op non-actief gezet. On danks de onrust blijft Knaven indruk maken. In de Omloop het Volk eindigde hij al als derde ach ter Johan Museeuw. In Parijs pakte Laurent Brochard de eerste dag zege van de zwak bezette etappekoers Parijs - Ni ce. De Fransman was in de individuele tijdrit over 7,9 kilometer een fractie sneller dan de Brit se specialist Chris Boardman. Het was voor Bro chard pas zijn eerste overwinning in een tijdrit. Er liggen mogelijkheden voor de oud-wereld kampioen op de weg. Voor de race tegen de klok verscheen in Parijs een gedevalueerd deelne mersveld aan de start. Na eerdere afmeldingen van titelverdediger Michael Boogerd, Tour-win naar Lance Armstrong en Laurent Jalabert zegde op het laatste moment ook Frank Vandenbrouc- ke af. De Belg, twee jaar geleden winnaar, viel thuis van de trap en liep een polsblessure op. Dinsdag wordt bekeken of hij het gewricht heeft gebroken. In de Ronde van Murcia beleefde David Cana da een dubbele primeur. De renner van Once be haalde zijn eerste zege als prof en schreef voor het eerste een e tappewedstrijd op zijn naam. Hij won zaterdag de koninginnerit. Miguel van Kes- sel miste de slag en viel weg uit het klassement. Hij werd 27ste op negen minuten. Zes dagen voor zijn 25e verjaardag sloot Cana da de ronde af met een zege in de individuele tijdrit. Hij had in de eindstand uiteindelijk 48 se conden voorsprong op de zijn landgenoot Javier Pascual Llorente. „Dit is een schitterende dag voor mij", sprak Canada. Inter wint Milanese derby: 2-1 stuttgart anp Lothar Matthaus heeft met een 2-0 nederlaag bij VfB Stuttgart afscheid genomen van de Duitse competitie. Uitgerekend in zijn 464ste en laatste duel in de Bun- desliga stond de toekomstige speler van het Ameri kaanse New York-New Jersey MetroStars aan de basis van het eerste tegendoelpunt. Na een 0-0 ruststand veroorzaakte Matthaus in de 50ste minuut een vrije trap, die Balakov raak schoot. Na de publiekswissel van Matthaus bepaalde Lisztes de eindstand op 2-0. Woensdag doet 'Der Lothar' nog mee in het Cham pions League-duel met Real Madrid. Bayer Leverkusen profiteerde optimaal van de uit glijder van Bayern München. De nummer twee van de competitie verkleinde door een zege (3-1) bij 1. FC Kaiserslautern de achterstand op de Beierse club tot twee punten. HSV neemt met zeven punten minder dan Bayern München de derde positie in. Brian Roy was de grote man bij Hertha BSC. Na lang blessureleed mocht de oud-Ajacied eindelijk weer eens in de basis beginnen. Hij tekende in de thuis wedstrijd tegen Unterhaching tien minuten voor tijd voor de winnende treffer. Drie minuten later verliet Roy onder luid applaus het veld. Een andere Neder lander was gisteren bij Ulm de gevierde man. Hans van der Haar, ex-De Graafschap, versloeg met twee doelpunten Werder Bremen (2-1). Ulm ontsnapte even aan de degradatiezone. Van der Haar staat op acht seizoenstreffers. Spanje Barcelona is via een 4-0 zege op Numancia naar de gedeelde derde plaats in de Spaanse competitie ge klommen. De Catalanen hebben een beter doelsaldo dan Real Madrid dat bij Oviedo niet verder dan 1-1 kwam. De achterstand op koploper Deportivo La Co- runa slonk tot vijf punten. De koploper verloor giste ren bij Malaga, 0-1. Alaves verdedigde de tweede plaats met succes door bij Rayo Vallecano met 1-0 te winnen. Trainer Louis van Gaal kon tijdens het duel tegen Numancia niet beschikken over Patrick Kluivert en Abelardo. Het duo zit een schorsing uit. Zenden, Rivaldo, Luis Enrique, Litmanen en Sergi ontbraken wegens blessures. Ondanks de vele afwezigen bleek Numancia geen partij. Gabri opende in de nuut de score. Na de hervatting liep twee treffers van Dani en een doelpunt van naar 4-0. Italië Juventus heeft gisteren vier punten voorspror zio in de Italiaanse competitie behouden. De Van der Sar en Davids versloeg Bari met 2-0. Del Piero scoorden voor de lijstaanvoerder. Sar speelde uitstekend en Davids kreeg gei bleek over de slag van Feyenoord in de Ch League heen door bij Lecce met 1-0 te win Tsjech Nedved was matchwinner. Inter staat een zege (2-1) op aartsrivaal en stadgenoot A L Zamorano bracht Inter vlak voor rust op voi Seedorf, nadrukkelijk bij de aanvallen betrol reidde nummer twee voor van Di Biagio. Sj mocht uit een strafschop voor AC Milan de den. Seedorf kreeg nog geel. Milan is nu ter naar de vijfde plaats. H utrecht koen de vries Bij de mannen kan het nog ja ren duren voordat zich een ver rassende Nederlandse tafelten niskampioen aandient. Trinko Keen prolongeerde gisteren zijn nationale titel door in de finale zijn eeuwige rivaal Danny Hei ster te verslaan. Bij de vrouwen vallen na het vertrek van Betti- ne Vriesekoop de nieuwe 'bui tenlandse' kampioenen over el kaar heen. Vorig jaar verraste de Chinese Dong Li, dit week einde greep de Russin Elena Ti- mina de hoofdprijs. Alle surprises in het vrou wentoernooi van het NK zijn te danken aan het grote aantal buitenlandse speelsters in de Nederlandse competitie en aan de regels die het ministerie van VWS in 1993 uitvaardigde. Alle sporters die in de nationale competitie spelen, mogen aan het NK meedoen. De bond die zich daaraan niet conformeert, wacht een korting op de subsi die. Voor de competitie zijn de buitenlandse tafeltennissters een verrijking. De Nederlanders kunnen er alleen maar beter van worden. Maar op het NK worden de buitenlanders als vreemde indringers gezien. Vijf van de acht speelsters in de kwartfinales kwamen dit week einde van vreemde bodem. „Als het zo doorgaat word ik nooit kampioen', verzuchtte Melissa Muller, de Nederlandse favorie te die in de halve eindstrijd sneuvelde. Had Emilie Noor, een speel ster die het toptafeltennis al ja ren heeft afgezworen., geen su perdag gehad dan waren het er zelfs zes geweest. De Brabantse versloeg achtereenvolgens de Chinese Tang Yuang en Dong Li, de Chinese ver digster van de Nederlandse titel, Noor plaveide daarmee de weg voor Elena Timina, die in de halve finales geen enkele moeite had m.et haar clubgeno te. Noor werd te veel gehinderd door een spierblessure. In de eindstrijd bracht Timina de Chinese Jiao Li haar eerste ne derlaag toe sinds haar komst naar Nederland. Timina was in 1994 de eerste die naai ons land verhuisde. Jiao Li (27) is de laatste die de nationaJe competitie is komen versterken. De speelster uit Shangdong arriveerde in okto ber vorig jaar als volslagen on bekende en ontpopte zich bij haar club DOV uit Heerhugo- waard als een ijzersterke speel ster, Ze stuwde haar club om hoog. Niet alleen door alles te winnen, maar ook door trainin gen te geven aan haar teamge noten. Daarnaast gaf ze blijk snel te vrillen inburgeren. Ze spreekt na vijf maanden al begrijpelijk Nederlands en wil haar man zo spoedig mogelijk laten overko men. Daarvoor heeft ze een permanente verblijfsvergun ning nodig en die krijgt ze al leen wanneer ze aantoont dat ze een verrijking voor de Ne derlandse samenleving is. „Daarom was het zo belang rijk dat ze in de finale stond", vond René de Smet, de coach van DOV. Hij is tevens een va- hari dert voor ir. M 'eflnen ron hoogendam Leidenaar Gerard Bakker heeft niet voor een verrassing kun nen zorgen op het NK tafelten nis in Utrecht. De Scylla-kop- man verloor in de eerste ronde in vijf games van Martijn van de Leur. De speler van Cosmos staat veertiende op de nationale ranglijst, zes plaatsen hoger dan Bakker. De Leidenaar ver- Mi z zond :de f loor de eerste tw< kwam sterk terug, de vijfde game te vefbal o met de service van stander. In het dubbelspel \\f>f in de eerste ronde n Smajic aan zijn zijd van Lier en Mare Hei de tweede ronde war liezende finalisten te sterk voor het duo. Trinko Keen was te sterk voor zijn dubbelspelpartner Danny Heister. derfiguur voor Jiao Li omdat hij haar in zijn gezin opnam. Het enige waar de Chinese in Ne derland moeite mee heeft*, zijn normen en waarden. De Smet: „Toen ik haar voor het eerst coachte, gaf ik haar wat tips. Maar dat wilde ze niet. Ik moest haar precies voorschrijven wat ze moest doen." Elena Timina beleefde in Utrecht een prachtig weekein de. De 30-jarige Russin, ge trouwd met een Nederlandse journalist en in het bezit van een Nederlands paspoort, won zelden een individueel toer nooi. Eén keer werd ze Russisch kampioen. „Voor mij is dit een groot succes. Vooral omdat er wel zes kandidaten waren voor de titel." Het toernooi stond bij de vrouwen ook in het teken van het afscheid van Gerdie Keen. De 30-jarige inwoonster van Zwijndrecht stopt er na haar mislukte poging zich te kwalifi ceren voor Sydney helemaal mee. Ze speelde alleen in het mixeddubbel, met haar broer Trinko. Zonder succes, want het duo werd in de halve finales uitgeschakeld door de Chine zen Dong Li en Wu Bin. Een wrang afscheid voor een speel ster die veel successen vierde, maar tegen Aziaten en verde digsters als Dong Li zelden een vuist kon maken. Bij de mannen zijn ook de komende jaren geen verrassin gen te verwachten. Buitenland se spelers moeten in Nederland met een lampje gezocht wor den en de beste Nederlanders vertrekken naar sterkere com petities. Trinko Keen en Danny Heister stoomden derhalve zonder gameverlies door naar de finale. Daarin verraste Keen zijn dubbelpartner, die de laat ste maanden in supervorm was. Op het WK klopte hij de ene na de andere internationale top per. Keen, die Heister met 3-1 ver sloeg: „Vorm zegt niet alles. Toen we op het WK tegen Zwe den moesten aantreden, mepte Danny bij het inslaan alle bal len langs me. Meteen daarna won ik van Jörgen Persson, een voormalige wereldkampioen." atlanta rtr Bove loks Polsstokhoogspringster Stacy Dragila heeft haar wen tijdens de Amerikaanse indoorkampioenschappen ii trbus met één centimeter verbeterd en op 4 meter en 62 c< r. Sp; gebracht. Na de recordverbetering mislukten drie pog oor 3 4,70 meter. De 27-jarige atlete had ook het oude record rootti in handen. Dat vestigde ze twee weken geleden in 1Lee Dragila deelt buiten het wereldrecord met de Australii ir M; ma George (4,60). Voor haar prestatie ontving ze een b een V ruim 100.000 gulden. „Het gaat mij niet om het geld. Ik was liever nog ho rJ komen", meende de Amerikaanse. Ze begon matig aai te te pioenschappen. Bij haar eerste sprong om de lat op 4, te overbruggen, faalde ze. De wereldrecordhoogte n< >ten haar eerste poging. De titelstrijd in het Georgia Dome was ook op ande delen van hoog niveau. Veel toppers ontbraken, maar kendere Matt Hemingway maakte veel goed. De hoo didd vestigde de aandacht op zich door over 2,38 meter te mes Davis liep de 400 meter in 45,54. Dat waren ti ëhter jaarprestaties. cgen Hemingway, in 1996 niet eens gekwalificeerd voor lurde in Atlanta, is in een klap kandidaat voor eremetaal ii net e Ook de kogelstoot van Andy Bloom (21,60) en de 60 i dat 1 Jon Drummond waren indrukwekkend. De van een t De i torongeluk herstelde Lawrence Johnson werd met de kampioen (5,81 meter). tean "amr knie Ond Ole Gunner Solksjaer (midden). Liverpooldoelman Sander Westerveld moet de ge- FOTO AP Honderden ogen zijn gericht op het lot van de doelpoging van lijkmaker van Manchester United incasseren.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20